Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-05-14, 14:07   #811
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ekotyki Katowice, pełna lista wystawców :
ale tego jest
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 14:29   #812
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ekotyki Katowice, pełna lista wystawców :
zaczynam żałować, że kilka lat temu przeprowadziłam się z górnego śląska do Wro...
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 14:38   #813
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
ale tego jest

Na pewno bym zajrzała do:
Aquafarina fermenti- mydło chlebowe
Bioana- wszystko
Bioselect- krem pod oczy
E-Fiore- peeling enz.
Ministerstwo Dobrego Mydła- kalamina
Senelle- krem pod oczy
Sylveco- nowe dezodoranty
K.P. Namboodin's- jakąś pastę do zębów mają, niby super
Natu Handmade- Wpadnę ich pozdrowić, ale deo chyba nie kupię, pomimo, że jest przyjemne, to chyba mnie do końca nie chroni i czuję to zwłaszcza teraz, gdy już się zrobiła letnia pogoda, w każdym razie PH robiło to lepiej, a jestem też ciekawa nowych Sylveco, fajnie by było, gdyby Natu miało więcej wersji do wyboru.
Naturalne Mydła Wiedeńskie- bo lubię ich i ich mydełka, może kupię jakieś, miętowe mydełko jest bardzo fajne dla mężczyzn, mówił sam producent (facet), bo akurat nie mieli na ostatnich targach wersji Męskiej "Farniente" i polecił mi miętowe i to jest prawda. W dodatku wszystkie ich mydła naprawdę pachną.
Organic Life też ma peeling enz. muszę obadać tester


Biofemme, Bosphaera, Domowy kosmetyk, Essences, Kostka mydła, Local Beauty, Manufaktura Natura, Moja farma urody, Ozonfix, Piteraq, Pracownia Dotyk Kreacji, Purity Herbs, Skin Team, Szmaragdowe Żuki, Via Rustica, nie znam ich, chętnie poznam

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
zaczynam żałować, że kilka lat temu przeprowadziłam się z górnego śląska do Wro...

Przyjedź
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 15:58   #814
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

W końcu mam chwile aby pokazać moje zakupy, pierwsze foto świeża przesyłka z Greenline-sklep. pl drugie foto to zakupy z różnych źródeł. Zaskoczył mnie ten filtr mineralny z Alverde, naprawdę przyzwoity na skórę dziecka, dobrze chroni i nie przetłuszcza. Hydrolat Bielenda totalne oczarowanie. Natomiast pasta do zębów to masakra, zaczęły mi po niej krwawić dziąsła w trakcie mycia czułam smak krwi w ustach. 2018514_165228236.jpg2018514_165159908.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 16:30   #815
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
ale tego jest
Chyba naprawdę muszę zrobić listę, bo nigdy stamtąd nie wyjdę, jeśli już pojadę na raziem wiem co chcę kupić, ale nie wiem gdzie
Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Natomiast pasta do zębów to masakra, zaczęły mi po niej krwawić dziąsła w trakcie mycia czułam smak krwi w ustach
O matko, masz jakieś uczulenie czy dlaczego? Chyba ją kiedyś miałam i nie wydawała się zła. Od siebie polecam Himalayę w takim karbowanym kartoniku z neem(wybitnie paskudna w smaku, ale poza tym działa) i pasty L'angelica, teraz jak stale ich używam już nie jestem w stanie wrócić do zwykłych drogeryjnych past.
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 17:11   #816
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Chwaliłam się, że od poczatku roku prowadzę liste zakupionych kosmetyków?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 19:28   #817
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
W końcu mam chwile aby pokazać moje zakupy, pierwsze foto świeża przesyłka z Greenline-sklep. pl drugie foto to zakupy z różnych źródeł. Zaskoczył mnie ten filtr mineralny z Alverde, naprawdę przyzwoity na skórę dziecka, dobrze chroni i nie przetłuszcza. Hydrolat Bielenda totalne oczarowanie. Natomiast pasta do zębów to masakra, zaczęły mi po niej krwawić dziąsła w trakcie mycia czułam smak krwi w ustach. Załącznik 7534661Załącznik 7534666

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ale która pasta, bo widzę dwie, Himalaya, bo chyba nie Logodent dla dzieci


Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Chwaliłam się, że od poczatku roku prowadzę liste zakupionych kosmetyków?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Fajny pomysł, chyba sama zacznę I co tam masz, ile produktów?
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-14, 19:36   #818
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ale która pasta, bo widzę dwie, Himalaya, bo chyba nie Logodent dla dzieci





Fajny pomysł, chyba sama zacznę I co tam masz, ile produktów?
Tak oczywiste chodziło mi o pastę Himalaya, pisałam na szybko bo syn kończył już dzemke.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 19:47   #819
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Chwaliłam się, że od poczatku roku prowadzę liste zakupionych kosmetyków?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W jakim celu? Ja prowadzę od dawna, ale to nie tyle pełna lista, co rubryka "Kosmetyki" w arkuszu miesięcznych wydatków w excelu. Czasem nie mogłam uwierzyć, że aż tyle wydałam i na co, więc zaczęłam dopisywać nazwy produktów.
Ostatnio wydawało mi się, że przez tydzień pobytu w Polsce nie kupiłam prawie nic, a po zsumowaniu paragonów, okazało się, że wydałam na kosmetyki około 500 złotych. Jednak tym razem spisywałam tylko sumy z pragonów i naprawdę nie wiem, na co
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 19:55   #820
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ale która pasta, bo widzę dwie, Himalaya, bo chyba nie Logodent dla dzieci





Fajny pomysł, chyba sama zacznę I co tam masz, ile produktów?
W tym roku kupiłam ponad 100sztuk kosmetyków, nie licząc próbek, mydeł, żeli pod prysznic itp
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W jakim celu? Ja prowadzę od dawna, ale to nie tyle pełna lista, co rubryka "Kosmetyki" w arkuszu miesięcznych wydatków w excelu. Czasem nie mogłam uwierzyć, że aż tyle wydałam i na co, więc zaczęłam dopisywać nazwy produktów.
Ostatnio wydawało mi się, że przez tydzień pobytu w Polsce nie kupiłam prawie nic, a po zsumowaniu paragonów, okazało się, że wydałam na kosmetyki około 500 złotych. Jednak tym razem spisywałam tylko sumy z pragonów i naprawdę nie wiem, na co
Żeby wiedzieć, ile tego kupuje. Nie dopisuje cen, bo pod koniec roku na zawał bym zeszła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 20:30   #821
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
W tym roku kupiłam ponad 100sztuk kosmetyków, nie licząc próbek, mydeł, żeli pod prysznic itp Żeby wiedzieć, ile tego kupuje. Nie dopisuje cen, bo pod koniec roku na zawał bym zeszła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no nieźle, a to nawet jeszcze nie połowa roku

ja Wam powiem, że kiedyś nieopatrznie wlazłam w zakładkę "moje zamówienia" w organeo (to był mój główny sklep wtedy) i suma mnie powaliła

juz tego nie sprawdzam, wiem, że sporo kosmetyków kupuję, ale mam 4 osoby do zużywania tego i jeszcze pies, więc obleci
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2018-05-14 o 20:31
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-15, 01:16   #822
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Na pewno bym zajrzała do:
Aquafarina fermenti- mydło chlebowe
Bioana- wszystko
Bioselect- krem pod oczy
E-Fiore- peeling enz.
Ministerstwo Dobrego Mydła- kalamina
Senelle- krem pod oczy
Sylveco- nowe dezodoranty
K.P. Namboodin's- jakąś pastę do zębów mają, niby super
Natu Handmade- Wpadnę ich pozdrowić, ale deo chyba nie kupię, pomimo, że jest przyjemne, to chyba mnie do końca nie chroni i czuję to zwłaszcza teraz, gdy już się zrobiła letnia pogoda, w każdym razie PH robiło to lepiej, a jestem też ciekawa nowych Sylveco, fajnie by było, gdyby Natu miało więcej wersji do wyboru.
Naturalne Mydła Wiedeńskie- bo lubię ich i ich mydełka, może kupię jakieś, miętowe mydełko jest bardzo fajne dla mężczyzn, mówił sam producent (facet), bo akurat nie mieli na ostatnich targach wersji Męskiej "Farniente" i polecił mi miętowe i to jest prawda. W dodatku wszystkie ich mydła naprawdę pachną.
Organic Life też ma peeling enz. muszę obadać tester


Biofemme, Bosphaera, Domowy kosmetyk, Essences, Kostka mydła, Local Beauty, Manufaktura Natura, Moja farma urody, Ozonfix, Piteraq, Pracownia Dotyk Kreacji, Purity Herbs, Skin Team, Szmaragdowe Żuki, Via Rustica, nie znam ich, chętnie poznam

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------




Przyjedź
Ja byłam na targach Natural Beauty teraz w Warszawie i kupiłam deo Sylveco kwiatowy. Poszedł od razu do testu i bardzo dobrze mi się spisuje. Chroni cały dzień, mimo że zapach jest delikatny i szybko się ulatnia, nie czuję żadnego brzydkiego zapachu przez cały dzień. Bardzo na plus.
Polecam obejrzeć Ci w takim razie z Via Rustica krem pod oczy. Żałuję, że nie kupiłam na targach, bo na stronie go nie ma.
Ciekawi mnie co powiesz o Senelle, bo kuszą mnie od dawna.
Polecam obejrzeć Manufaktura Mewa, może dużego wyboru mydeł nie mają ale moim zdaniem bardzo ładnie pachną. Kupiłam córce Trawę Cytrynową (sama wybrała), pięknie pachnie, zobaczymy jak jej się będzie używało.

Edytowane przez Persefona_12
Czas edycji: 2018-05-15 o 01:21
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-15, 08:06   #823
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Tak oczywiste chodziło mi o pastę Himalaya, pisałam na szybko bo syn kończył już dzemke.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To niedobrze, mnie tak krwawią dziąsła po drogeryjnych Signal i Blend-a-med, a tej drugiej firmy pasty są droższe i wydawałoby się, że takie super, najlepsze, a wcale tak nie jest, są bardzo drażniące i to każdy rodzaj mi podrażniał dziąsła. Nawet wśród tych drogeryjnych past są lepsze i gorsze, bo np. Aquafresh czy Colgate mogę używać.


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W jakim celu? Ja prowadzę od dawna, ale to nie tyle pełna lista, co rubryka "Kosmetyki" w arkuszu miesięcznych wydatków w excelu. Czasem nie mogłam uwierzyć, że aż tyle wydałam i na co, więc zaczęłam dopisywać nazwy produktów.
Ostatnio wydawało mi się, że przez tydzień pobytu w Polsce nie kupiłam prawie nic, a po zsumowaniu paragonów, okazało się, że wydałam na kosmetyki około 500 złotych. Jednak tym razem spisywałam tylko sumy z pragonów i naprawdę nie wiem, na co
Niestety, tak wszystko drożeje, że się wydaje, że nic człowiek nie kupuje takiego, a w portfelu makabrycznie ubywa, a jak wczoraj tankowałam samochód, to się prawie popłakałam

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
W tym roku kupiłam ponad 100sztuk kosmetyków, nie licząc próbek, mydeł, żeli pod prysznic itp Żeby wiedzieć, ile tego kupuje. Nie dopisuje cen, bo pod koniec roku na zawał bym zeszła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie licząc mydeł i żeli No to piorunujący wynik.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
juz tego nie sprawdzam, wiem, że sporo kosmetyków kupuję, ale mam 4 osoby do zużywania tego i jeszcze pies, więc obleci


Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ja byłam na targach Natural Beauty teraz w Warszawie i kupiłam deo Sylveco kwiatowy. Poszedł od razu do testu i bardzo dobrze mi się spisuje. Chroni cały dzień, mimo że zapach jest delikatny i szybko się ulatnia, nie czuję żadnego brzydkiego zapachu przez cały dzień. Bardzo na plus.
Polecam obejrzeć Ci w takim razie z Via Rustica krem pod oczy. Żałuję, że nie kupiłam na targach, bo na stronie go nie ma.
Ciekawi mnie co powiesz o Senelle, bo kuszą mnie od dawna.
Polecam obejrzeć Manufaktura Mewa, może dużego wyboru mydeł nie mają ale moim zdaniem bardzo ładnie pachną. Kupiłam córce Trawę Cytrynową (sama wybrała), pięknie pachnie, zobaczymy jak jej się będzie używało.
Oo, taka impreza, a Ty nic się nie pochwaliłaś Mewę już poznałam na poprzednich Ekotykach, bardzo mi się spodobali, zwłaszcza ich mydelniczka W takim razie muszę zakupić to nowe deo S. A co jeszcze kupiłaś na tych targach i jak ogólnie było
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2018-05-15 o 08:08
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-15, 08:12   #824
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Hej
potrzebuję porady: jakieś mleczko do zmywania makijażu,po którym już nie trzeba się kremować? Szukam dla koleżanki, ja w życiu mleczek nie kupowałam
Ja moge polecic mleczko do demakijazu z sukin
http://www.boots.com/sukin-cream-cleanser-10222944

Sprawdza sie bardzo dobrze.

Tylko jak dziewczyny pisza, demakijaz to co innego niz mycie.

Tu jest mleczko do demakijazu i mycia. Ale kolezanka musialaby umyc najpierw buzie tym mleczkiem i potem ponownie umyc juz zmyta buzie z makijazu. Ja tak robilam.


Nie wiem czy jest sens kupowac komus jedna rzecz ktora jako tako tania nie jest. Bo potem i tak wroci do swoich kosmetykow.
Jeden produkt dostany w prezencie nie spowoduje naglej zmiany w pielegnacji.

Predzej bym zakupila kolezance fajna ksiazke o pielegnacji.
Zeby wiedziala iz zmywanie makijazu to nie mycie.


Ja wlasnie bylam u bratowej i dostala ode mnie serum i krem. Powiedzialam co i jak ma uzywac.

Widzac moja pielegnacje zachcialo jej sie kilku rzeczy.
Zrobila sobie liste i ma w planach kupowac

Prezent prezentem ale najlepiej jest wytlumaczyc co i jak i dlaczego.

Edytowane przez f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Czas edycji: 2018-05-15 o 08:17
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-15, 10:17   #825
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
W tym roku kupiłam ponad 100sztuk kosmetyków, nie licząc próbek, mydeł, żeli pod prysznic itp Żeby wiedzieć, ile tego kupuje. Nie dopisuje cen, bo pod koniec roku na zawał bym zeszła
Ja też dużo kupowałam, jak systematycznie odwiedzałam sklep TK MAXX. Jak sobie go odpuściłam, to od razu lżej portfelowi

Spodobały mi się te kosmetyki z Islandii.
https://www.chillybeauty.pl/
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2018-05-15 o 10:25
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-15, 10:26   #826
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;83584601]Ja moge polecic mleczko do demakijazu z sukin
http://www.boots.com/sukin-cream-cleanser-10222944

Sprawdza sie bardzo dobrze.

Tylko jak dziewczyny pisza, demakijaz to co innego niz mycie.

Tu jest mleczko do demakijazu i mycia. Ale kolezanka musialaby umyc najpierw buzie tym mleczkiem i potem ponownie umyc juz zmyta buzie z makijazu. Ja tak robilam.


Nie wiem czy jest sens kupowac komus jedna rzecz ktora jako tako tania nie jest. Bo potem i tak wroci do swoich kosmetykow.
Jeden produkt dostany w prezencie nie spowoduje naglej zmiany w pielegnacji.

Predzej bym zakupila kolezance fajna ksiazke o pielegnacji.
Zeby wiedziala iz zmywanie makijazu to nie mycie.


Ja wlasnie bylam u bratowej i dostala ode mnie serum i krem. Powiedzialam co i jak ma uzywac.

Widzac moja pielegnacje zachcialo jej sie kilku rzeczy.
Zrobila sobie liste i ma w planach kupowac

Prezent prezentem ale najlepiej jest wytlumaczyc co i jak i dlaczego.[/QUOTE] dzięks
ja jej nie kupię tego w prezencie, sama sobie kupi prosiła mnie tylko o poradę składową (że tak powiem

ogólnie dużo jej mówiłam o naturalnej pielęgnacji i jest żywo tematem zainteresowana, ale wymiana kosmetyków na zdrowsze a zmiana sposobu pielęgnacji to całkiem cos innego; jej głównym kosmetykiem jest to nieszczęsne mleczko, którym wieczorem zmywa makijaż a rano używa do przemycia twarzy. Dlatego pytałam o coś skutecznego, żeby mi się dziewczyna nie zniechęciła na starcie
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-15, 11:13   #827
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
dzięks
ja jej nie kupię tego w prezencie, sama sobie kupi prosiła mnie tylko o poradę składową (że tak powiem

ogólnie dużo jej mówiłam o naturalnej pielęgnacji i jest żywo tematem zainteresowana, ale wymiana kosmetyków na zdrowsze a zmiana sposobu pielęgnacji to całkiem cos innego; jej głównym kosmetykiem jest to nieszczęsne mleczko, którym wieczorem zmywa makijaż a rano używa do przemycia twarzy. Dlatego pytałam o coś skutecznego, żeby mi się dziewczyna nie zniechęciła na starcie
To jej wytlumacz kazda z nas kiedys musiala sie nauczyc. Ja tez kiedys robilam zle wiele rzeczy.

Sama zmieniajac sposob pielegnacji czasami mi sie nie chcialo ale po 2 dniach wypryski mialam. Od dluzszego czasu nie popelniam juz tych bledow
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-15, 11:54   #828
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Oo, taka impreza, a Ty nic się nie pochwaliłaś Mewę już poznałam na poprzednich Ekotykach, bardzo mi się spodobali, zwłaszcza ich mydelniczka W takim razie muszę zakupić to nowe deo S. A co jeszcze kupiłaś na tych targach i jak ogólnie było
Bo to nie było planowane
Po prostu wydłużył nam się pobyt w Warszawie i skoro nadarzyła się okazja to poszłam z córką oczywiście. Ogólnie to mała impreza ale podobało mi się. Bardzo pozytywnie wystawcy reagowali na to, że moja B. wszystko ogląda i wącha testowałam co się dało, bo potem nie prędko będę miała okazję. Spodobały mi się kremy Bleuet, ale to opcja zimowa dla mnie. Fajny właśnie ten krem pod oczy Via Rustica. Ale największą ochotę z kosmetyków, które oglądałam to serum Sensum Mare. No niby cena była niższa na targach ale mimo wszystko nie zdecydowałam się kupić, ponieważ w domu czeka na mnie czarny Benton kupiony dopiero co w promocji
Pochwalę się wszystkim jak wrócę do domu, bo muszę ogarnąć te wszystkie zakupy ostatnie
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-15, 12:37   #829
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Popełniłam kolejne zakupy na ecco verde, wykorzystałam kod urodzinowy
Biosolis, Extreme Fluid 50+, na twarz i ciało (nie mogę się wystawiać na słońce )
https://www.ecco-verde.com/biosolis/extreme-fluid-50
Le Erbe di Janas, Damascene Rose (mieszam z amlą )
https://www.ecco-verde.com/le-erbe-d...damascene-rose
Le Erbe di Janas, Henna czerwona do farbowania włosów
https://www.ecco-verde.com/le-erbe-d...warm-red-shade
La Saponaria, Green Clay, maseczka glinka zielona (tańsza alternatywa dla maseczek Dermaglin )
https://www.ecco-verde.com/la-saponaria/green-clay-2
TEA Natura, Ghassoul - Argilla Saponifera, glinka marokańska, do wszystkiego, moja ulubiona
https://www.ecco-verde.com/tea-natur...lla-saponifera
i próbki
MaterNatura, Immortelle Volumising Hair Conditioner
Biofficina Toscana, Clarifying Shampoo Concentrate
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-15, 13:11   #830
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Ja też dużo kupowałam, jak systematycznie odwiedzałam sklep TK MAXX. Jak sobie go odpuściłam, to od razu lżej portfelowi

Spodobały mi się te kosmetyki z Islandii.
https://www.chillybeauty.pl/
U mnie to głownie zakupy internerowe. Stacjonarnie to może 10-15 rzeczy kupiłam, z czego 2 w TkMaxxie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-15, 15:01   #831
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Ja nie liczę ile wydaje bo to kolosalne kwoty. 🤣
A przeliczając na złotówki to juz w ogóle teraz juz w koszyku mam 200zl i kupuje aby w czerwcu dostać podane przez teściowa bo będziemy sie widzieć.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-15, 17:56   #832
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;83584601]Nie wiem czy jest sens kupowac komus jedna rzecz ktora jako tako tania nie jest. Bo potem i tak wroci do swoich kosmetykow.
Jeden produkt dostany w prezencie nie spowoduje naglej zmiany w pielegnacji.[/QUOTE]


I tym sposobem właśnie zostałaś mianowana do rangi naczelnej kusicielki tego wątku.


Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Spodobały mi się te kosmetyki z Islandii.
https://www.chillybeauty.pl/

Bogate składy


Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Bo to nie było planowane
Po prostu wydłużył nam się pobyt w Warszawie i skoro nadarzyła się okazja to poszłam z córką oczywiście. Ogólnie to mała impreza ale podobało mi się. Bardzo pozytywnie wystawcy reagowali na to, że moja B. wszystko ogląda i wącha testowałam co się dało, bo potem nie prędko będę miała okazję. Spodobały mi się kremy Bleuet, ale to opcja zimowa dla mnie. Fajny właśnie ten krem pod oczy Via Rustica. Ale największą ochotę z kosmetyków, które oglądałam to serum Sensum Mare. No niby cena była niższa na targach ale mimo wszystko nie zdecydowałam się kupić, ponieważ w domu czeka na mnie czarny Benton kupiony dopiero co w promocji
Pochwalę się wszystkim jak wrócę do domu, bo muszę ogarnąć te wszystkie zakupy ostatnie

Koniecznie się nimi pochwal, fajnie, że trafiłaś na targi, a Via Rustica na pewno obadam , jeżeli pojadę, bo jeszcze nie wiem


Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Popełniłam kolejne zakupy na ecco verde, wykorzystałam kod urodzinowy
Biosolis, Extreme Fluid 50+, na twarz i ciało (nie mogę się wystawiać na słońce )
https://www.ecco-verde.com/biosolis/extreme-fluid-50
Le Erbe di Janas, Damascene Rose (mieszam z amlą )
https://www.ecco-verde.com/le-erbe-d...damascene-rose
Le Erbe di Janas, Henna czerwona do farbowania włosów
https://www.ecco-verde.com/le-erbe-d...warm-red-shade
La Saponaria, Green Clay, maseczka glinka zielona (tańsza alternatywa dla maseczek Dermaglin )
https://www.ecco-verde.com/la-saponaria/green-clay-2
TEA Natura, Ghassoul - Argilla Saponifera, glinka marokańska, do wszystkiego, moja ulubiona
https://www.ecco-verde.com/tea-natur...lla-saponifera
i próbki
MaterNatura, Immortelle Volumising Hair Conditioner
Biofficina Toscana, Clarifying Shampoo Concentrate

Ekstra!
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-15, 19:18   #833
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
I tym sposobem właśnie zostałaś mianowana do rangi naczelnej kusicielki tego wątku.





Bogate składy





Koniecznie się nimi pochwal, fajnie, że trafiłaś na targi, a Via Rustica na pewno obadam , jeżeli pojadę, bo jeszcze nie wiem





Ekstra!


Haha podoba mi sie taka ranga moze być!


Sama wiem po sobie, ze to trzeba poczuć i żadne naturalne kosmetyki kupione od kogoś tego nie zmienia
Wiele osób nadal patrzy na skład i musi być dobry. Ale nie musi być naturalny.
Ja kiedyś myslalam o tym ale zawsze wracałam do moich ulubionych drogeryjnych.
Miałam pełno próbek z Ren, balance me. Próbki nie były saszetka tylko dość spore. I nie sprawiły, ze zmieniłam pielęgnacje na naturalna.

Nagle z dnia na dzien zapragnęłam czegos naturalnego. Zaczęłam od mleczka z Sukin i tak poleciało.

Chociaż nadal grzeszę bo jestem ciekawa ale widze, ze mi nie śluza te grzeszki



Mam pytanko czy ktos z was robił sam hydrolat? Czy musza być to róże czerwone czy moga być żółte?

Albo inne kwiaty chce spróbować sama zrobic sobie na lato.


Męczę jeszcze toniki z ziajki. Ale mam pusty atomizer i z chęcią bym sobie cos sama zrobiła
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-15, 19:33   #834
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Dziewczyny, czy możecie polecić mi jakiś podkład lub krem bb dla cery z żółtymi podtonami? Szukam czegoś koniecznie w płynie i raczej bardziej niż mniej kryjącego, chociaż super krycie nie jest najważniejszym kryterium
Do tej pory miałam bb z Skin79 i kolorystycznie pasuje, ale ostatnimi czasy przestaliśmy się dogadywać.
Wcześniej kilka lat używałam minerałów sypkich, od jakiegoś czasu przeszkadza mi ich pylenie, dlatego teraz chciałabym czegoś w płynie.
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-15, 20:03   #835
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy możecie polecić mi jakiś podkład lub krem bb dla cery z żółtymi podtonami? Szukam czegoś koniecznie w płynie i raczej bardziej niż mniej kryjącego, chociaż super krycie nie jest najważniejszym kryterium
Do tej pory miałam bb z Skin79 i kolorystycznie pasuje, ale ostatnimi czasy przestaliśmy się dogadywać.
Wcześniej kilka lat używałam minerałów sypkich, od jakiegoś czasu przeszkadza mi ich pylenie, dlatego teraz chciałabym czegoś w płynie.
ja mam BareMinerals Complexion Rescue w kolorze Buttercośtam
nie mam 100% pewności co do składu, bo nie bardzo przykładam do tego wagę w kolorówce; jest żółtawy, lejący i kryje jak podkład
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-15, 20:15   #836
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy możecie polecić mi jakiś podkład lub krem bb dla cery z żółtymi podtonami? Szukam czegoś koniecznie w płynie i raczej bardziej niż mniej kryjącego, chociaż super krycie nie jest najważniejszym kryterium
Do tej pory miałam bb z Skin79 i kolorystycznie pasuje, ale ostatnimi czasy przestaliśmy się dogadywać.
Wcześniej kilka lat używałam minerałów sypkich, od jakiegoś czasu przeszkadza mi ich pylenie, dlatego teraz chciałabym czegoś w płynie.


SoBio oraz ten - link

https://uk.iherb.com/pr/Physician-s-...oz-35-ml/63301

Ja posiadam cosnature ale on nie jest mocno kryjący

Mam w planach kupić ten co podałam w linku.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-15, 20:49   #837
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;83600606]Haha podoba mi sie taka ranga moze być!


Sama wiem po sobie, ze to trzeba poczuć i żadne naturalne kosmetyki kupione od kogoś tego nie zmienia
Wiele osób nadal patrzy na skład i musi być dobry. Ale nie musi być naturalny.
Ja kiedyś myslalam o tym ale zawsze wracałam do moich ulubionych drogeryjnych.
Miałam pełno próbek z Ren, balance me. Próbki nie były saszetka tylko dość spore. I nie sprawiły, ze zmieniłam pielęgnacje na naturalna.

Nagle z dnia na dzien zapragnęłam czegos naturalnego. Zaczęłam od mleczka z Sukin i tak poleciało.

Chociaż nadal grzeszę bo jestem ciekawa ale widze, ze mi nie śluza te grzeszki



Mam pytanko czy ktos z was robił sam hydrolat? Czy musza być to róże czerwone czy moga być żółte?

Albo inne kwiaty chce spróbować sama zrobic sobie na lato.


Męczę jeszcze toniki z ziajki. Ale mam pusty atomizer i z chęcią bym sobie cos sama zrobiła [/QUOTE]


Ja czasem grzeszę, jak widzę, że coś jest ciekawe i ma nawet przyzwoity skład, nie musi być super naturalny, na jakiś jeden czy dwa niezbyt pożądane składniki jeszcze mogę przymknąć oko Ale jak widzę bombę silikonową czy parabenową, to mnie z automatu odrzuca, nie tykam, ewentualnie maznę się raz czy dwa dla hecy.


Ale hydrolatu nie da się zrobić domowym sposobem, tzn. da się, ale trzeba mieć specjalny osprzęt, hydrolat powstaje poprzez destylację parą wodną, jest to produkt uboczny ekstrakcji olejków eterycznych z roślin. A może chodzi Ci o napar, albo wodę kwiatową? To drugie robi się z wody destylowanej i kilku kropli olejku eterycznego, ale to nie to samo, co hydrolat, potocznie mówi się, że to podróbka hydrolatu.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2018-05-15 o 20:51
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-15, 20:52   #838
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

O ten sposób mi chodzi

https://youtu.be/qAKumLQAUnY
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-15, 21:16   #839
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;83602981]O ten sposób mi chodzi

https://youtu.be/qAKumLQAUnY[/QUOTE]


Muszę to wypróbować Nie widziałam tego filmiku Domańskiego, i mam takie same garnki z ikei
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-15, 21:36   #840
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Muszę to wypróbować Nie widziałam tego filmiku Domańskiego, i mam takie same garnki z ikei


On wiele ma fajnych filmikow

Widziałam te filmiki co dziewczyny parzyły płatki roz w kawiarce i niby hydrolat a to napar właśnie.

Tez to moze być dobre ale prędzej jako tonik jak sie Doda czegos do tego
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-03 22:19:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:02.