nie umiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-01, 18:38   #1
ellys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 71

nie umiem


górnej zagrywki w siatkówce, jak mam się tego skutecznie nauczyć ? To dla mnie bardzo ważne.
ellys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-06, 19:38   #2
ellys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 71
Re: nie umiem

ludzie, prosze was ! Może jakieś wskazówki, porady ?
ellys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-14, 16:03   #3
neit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10
GG do neit
Re: nie umiem

tez mialam z tym problem i najlepsza dla mnie metoda bylo spokojne pogrywanie z kims. Wyciagnij jakas osobe, niech stanie dosc blisko i sobie poodbijajcie. I jeszcze jedna taka rada. Najpierw potrzymaj sobie pilke w dloniach. Postaraj sie miec zetkniete nadgarstki (wewnetrzna strona). Rozloz sobie na niej palce, tak zeby ja obejmowaly jak "koszyczek". Jak juz wybadasz ksztalt pilki w ten sposob rozsunb nadgarstki i pomysl sobie, ze mniej wiecej w ten sposob pilka powinna dotykac poduszek Twoich palcow w momencie kiedy ja bedziesz odbijac powinno powolutku pojsc powodzenia pozdrawiam
neit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-14, 16:35   #4
ellys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 71
Re: nie umiem

dzięki, ale to umiem chodzi mi nie o odbijanie, ale o zagrywkę, zresztą uczę się jej już 3 miesiace, i ostatnio nareszcie coś zaczęło wychodzić tzn. brakuje mi jeszcze trochę odległości do siatki (piłka spada mi tuż przed siatką). Mimo pomyłki, dzięki za odzew
ellys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-15, 22:25   #5
juszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 53
Re: nie umiem

Mnie się wydaje,że powinnas po prostu trochę wzmocnić ręce(a szczególnie tą którą zagrywasz).Miałam super wuefistkę i ona zawsze powtarzała dziewczynom,które własnie też,jak Ty,miały kłopoty z serwami,żeby robiły pompki(po kilka dziennie-na początek),żeby własnie wzmocnić łapki.Sądzę,że Ty też powinnaś się po prostu "rozegrać".Sama tak czasem mam-na początku meczu zagrywki wychodzą mi tak sobie,a potem już idą 'żylety' I ja też proponuję,żebyś sobie poćwiczyła-najważniejsze jest to,żebyś uderzała precyzyjnie(trochę to trudno wytłumaczyć,jak to ma wygladać ),a jak już będziesz miała silniejsze ręce,to na pewno wszystkie piłki przejdą przez siatkę Aha,i może pooglądaj sobie jakies mecze w telewizji,ups,z tymże tam zagrywają raczej z wyskoku,ale może jednak coś podpatrzysz

juszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-25, 16:40   #6
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Re: nie umiem

Masz po prostu za słabe ręce, wystarczy je wzocnić i zagrywać, zagrywać i jeszcze raz zagrywać To wsumie wychodzi samo z siebie po jakimś czasie. Sama zresztą powiedziałaś, że już dobrze serwujesz tylko piłka nie chce przelecieć przez siatkę
Ja jak trenowałam siatkówkę to nam trener na wzocnienie rąk kazał podbijać najpierw piłką od kosza, a potem piłka lekarską. Jak dostałyśy spowrotem piłki od siatkówki, to były takie leciutkie, że nie musiałyśmy wkładać dużo wysiłku by przeleciały na drugą strone boiska No bo co tu dużo mówić, po piłkach lekarskich każde inne wydają się leciutkie niczym piórka
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-25, 20:09   #7
Catkin19
Raczkowanie
 
Avatar Catkin19
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 109
GG do Catkin19
Re: nie umiem

ja proponuje uderzac nadgarstkiem, jak tak zawsze robiłam, zeby wzmocnic odbicie. uderz reka w taki sposób, żeby najpierw była zgieta i popłynęła do piłki w powietrzu, aż wyprostuje się gdy dotknie piłki. uderz z nadgarstka i pamietaj nie ku gorze. tylko przed siebie zawsze. mam nadzieje, ze nie zamotałam.
Powodzenia
Catkin19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-26, 10:41   #8
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Re: nie umiem

nie no chyba wiekszej bzdury nigdy nie czylam, nie uderza sie nadgarskiem!!! uderza sie ta czescia dloni nad nadgarstkiem!!! ja proponuje metode ktora mnie osobiscie bardzo pomogla ( gralam w reprezentacji) uderzaj poczatkowo piescia, ustwienie tak jak zwykle czyli jesli jestes praworeczna to lewa noga do przodu, odchyl sie lekko do tylu, podrzuc pilke przed siebie i uderz reka (piescia) starajac sie zrobic to jakby calym cialem napewno sie uda, zobaczysz w miare treningu piastke zamienisz na otawrta reke powodzenia
km jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:00.