tae bo- pytanie do Smoczka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-20, 09:37   #1
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328

tae bo- pytanie do Smoczka


Kochany Smoczku, od dłuższego czasu ćwiczę tae-bo i idzie mi dobrze, naprzemiennie wykonuje ćwiczenia z dwóch różnych filmików (na jednym ćwiczenia są łatwiejsze, na drugim trudniejsze).Kiedy kończę ćwiczyć to wykonuję opróćz tego ćwiczenia wzmacniające na uda, pośladki i tzw. brzuszki, ale przyznam szczerze że czasem jestem tak wykończona że je sobie daruję.Ćwiczę zawsze rano na czczo od 30 do 45 min.
Zauważyłam już że ciałko mi się zmieniło tzn. skóra jest bardziej jędrna i napięta, cellulit mniejszy.
Mam jednak pytanie czy same tae-bo na razie mi nie starczy, generalnie są to ćwiczenia aerobowe, wykonuje je się w bardzo szybkim tempie, czy np. darować sobie ćwiczenia wzmacnijące po aerobach i np. w jednym dniu tae-bo a w drugim zestaw ćwiczeń właśnie na uda, pośladki i brzuszki, chodzi mi o to żeby nie forsować sobie organizmu.Idzie mi dobrze to fakt, ale jeszcze tak super kondycji sobie nie wyrobiłam
Kolejne pytanko co najlepiej zjeść po takim wysiłku fizycznym? Jakie będzie najlepsze śniadanko.
I w ogóle Smoczku co sądzisz o tae-bo?
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-20, 10:01   #2
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: tae bo- pytanie do Smoczka

Zacznę od końca
-Co sądzę? Super rodzaj ruchu-nie tylko ogólnie zwiększa wydolność organizmu, ale i rzeźbi, a poza tym sprawia, że kobieta czuje si.e silniejsza i taka bardziej wojownicza
- Jesli chodzi o jedzenie, to skoro to ćwiczysz na czczo, a więc wypada na to, że pierwszy posiłek to będzie śniadanie. Zerknij tu -> http://www.wizaz.pl/images/smoczek/krolewski_posilek/ -właściwie tu jest cała odpowiedź - po nocy, a juz zwłaszcza po dodatkowym treningu Twój organizm będzie się domagał uzupełnienia zapasów glikogenu. Zaserwuj mu sporą dawkę ww złożonych(musli, ciemny chleb razowy itd) plus białko(jakiś serek, mleko sojowe, jajko, chuda wędlina do chleba, czy coś w tym stylu). Pamiętaj żeby po treningu sporo się napić(a najlepiej łyknąć coś też przed treningiem i jeśli trwa dłużej także w trakcie). Genralnie, ja też trenuję rano przed śniadaniem(tyle, że przeważnie biegam) i jem dokładnie to co napisałam na końcu tego artykułu, do którego podałam Ci linka i dobrze na tym wychodzę
-Co do ćwiczeń naprzemiennych to bardzo dobry pomysł-im większe urozmaicenie tym trening skuteczniejszy w podnoszeniu ogólnej sprawności Ćwiczenia wzmacniające różne partie mięśni spokojnie mogą być wykonywane co drugi dzień i to nawet lepiej jeśli tak będzie, bo spokojnie mięśnie zdążą się zregenerować(nie wiem jak intensywne są te wkonywane przez Ciebie ćwiczenia). Co do ćwiczeń aerobowych to o przeforsowanie się nie masz się co martwić- można je właściwie wykonywać nawet codziennie, jeśli tylko różnicujesz intensywność(czasami dajesz sobie taryfę ulgową)-ale rzecz jasna jeśli masz ochotę wykonywać je zamiennie ze wzmacniającymi/rzeźbiącymi to też jest super Właściwie mogłabyś zrobic też tak, żeby wykonywać ten trudniejszy zestaw tae-bo sam, a łatwiejszy łączyć z ćwiczeniami na konkretne partie mięśniowe. Do tego dodać 1-2 dni beztreningowe. Możliwości jest wiele i każda dobra-jak zrobisz to zależy od czasu jakim dysponujesz i tego co będzie Ci sprawiać największą przyjemność
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-20, 10:35   #3
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: tae bo- pytanie do Smoczka

Smoczku bardzo Ci dziękuję za szybką i wyczerpującą odpowiedź.
Teraz mam jeszcze większą motywację do ćwiczeń . Dodam jeszcze że tae bo pomaga mi się też wyżyć i odreagować stresy.
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-21, 08:24   #4
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Re: tae bo- pytanie do Smoczka

Kamila a jak długo ćwiczysz tae-bo, że widać efekty? Bo ja też mam te filmiki i cały czas sie do nich zabieram i zabrać nie mogę..
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-21, 09:41   #5
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: tae bo- pytanie do Smoczka

aga01 napisał(a):
> Kamila a jak długo ćwiczysz tae-bo, że widać efekty? Bo ja też mam te filmiki i cały czas sie do nich zabieram i zabrać nie mogę..

bo treningi są męczące. Ja mam advanced 45 minut i po 20 minutach już mi się nie chce
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-21, 09:54   #6
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: tae bo- pytanie do Smoczka

Cześc Aga
Tae bo ćwicze od kilkunastu tygodni z tym, że miałam małam przerwę we wakacje, najpierw miałam praktyki, potem pracowałam a potem wyjechałam nad morze, z tym że mimo wszystko starałam się być w jak największym ruchu.Niestety jak wróciłam z wakacji to zauważyłam że mimo to kondycja strasznie mi spadła i cellulit zaczął robić się widoczniejszy.Obecnie staram się ćwiczyć regularnie od 2 tyg. Przyznam szczerze, że wymaga to dużej samodyscypliny, polecam na początek filmik tae bo basic potem dodatkowo ćwiczenia wzmacniające, jeśli czujesz następnego dnia duże zkwasy to daj mięśniom odpocząc i ćwicz np. co dwa dni. Pierwsze efekty (widzę to na sobie) widać już właśnie po 2 tyg.Skóra jest jędrniejsza, ciałko bardziej zbite i cellulit mniej widoczny, z tym że dodatkowo staram się odżywiać zdrowo (choć grzeszki w postaci pizzy czy kebaba mi się zdarzają ) a poza tym smaruję ciałko balsamem wyszczuplającym (tym Ziaji obecnie), dodatkowo dochodzą bicze wodne (ale z tym uważam ze względu na pękające naczynka) i superaśny peeling kawowy.
Ja ze swej strony gorąco Cie zachęcam do tae bo, naprawde warto!!Zobaczysz jak ładnie ciałko zacznie Ci się zmieniać, oczywiście na lepsze!
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-21, 10:04   #7
*karolka*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 422
Re: tae bo- pytanie do Smoczka - skad to wziac?

mam pytanie gdzie moge zdobyc te cwiczenia? wiem ze z kazy mozna sciagnac ale mi bardziej odpowiadaloby na kasecie VHS. wiecie moze czy mozna gdzies taka kupic? najlepiej w necie. A czy dzieki tym cwiczeniom mozna sporo schudnac? ja musze ok 7 kg narazie kupilam kasete z Pilates, zaczynam od jutra
*karolka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-21, 10:12   #8
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Re: tae bo- pytanie do Smoczka

Kamila dzięki serdeczne!!! Strasznie mnie zachęciła Twoja odpowiedź... Zaraz sobie poćwicze i tak nic lepszego nie mam do roboty Jeszcze raz dziekuję za wyczerpującą odpowiedź
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-21, 10:44   #9
juszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 53
Re: tae bo- pytanie do Smoczka

Hello,jaka szkoda,że tak późno odkryłam,że w necie można znaleźć takie filmiki z ćwiczeniami! Coprawda dziś wytrzymałamtylko 15 minut,ale to jest super,naprawdę!Szkoda,że zostało mi tylko niecałe 10 dnio wakacji,i to jeszcze pracowitych,ale i tak będę się starała ćwiczyć.Pozdrawiam!

Aha,znacie jakies adresy, z których można ściągnąć więcej filmów(opórcz kazy).
juszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-21, 10:52   #10
*karolka*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 422
Re: tae bo- pytanie do Smoczka

A czy mozecie mi podac nazwy ktore wpisujecie w wyszukiwarce kazy bo nie wiem jaki filmik bylby najlepszy i ktory sciagnac.
*karolka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-21, 10:57   #11
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Re: tae bo- pytanie do Smoczka

Ja wpisalam normalnie tae bo
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-21, 11:37   #12
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: tae bo- pytanie do Smoczka

Wiatm
Do Karoliny, owszem dzięki tym ćwiczeniom można schudnąć, są to w większości ćwiczenia aerobowe czyli spalające tłuszcz,poza tym dodatkowo wzmacniają mieśnie i sprawiają że są one bardzo ładnie zarysowane i co za tym idzie sylwetka robi się zgrabniejsza.
Ja generalnie ćwiczę rano na czczo no, ale jak mi się zacznie rok akademicki to będę musiała przerzucić się na wieczór chociaż nie jest to do końca pewne bo nie znam jeszcze planu zajęć.
W wyszukiwarkę Kazy można wpisać poprostu tae bo można spróbować również tae bo basic (to są ćwiczenia dla początkujących) lub tae bo advanced (to są ćwiczenia już dla zawansowanych) mam również tae bo eight minute workout (może to posłużyć za rozgrzewkę 8 minut ale jakich intensywnych ).
Co do kaset VHS z tymi ćwiczeniami to niestety nie wiem czy są dostępne w Polsce, myślę że najlepiej będzie jak się rozejrzy po sklepach tupu Empik lub w jakiś księgarniach gdzie często też sprzedają kasety z ćwiczeniami.
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:51.