Jaki kierunek na magisterce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-05, 09:29   #1
kominiarek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7

Jaki kierunek na magisterce


Witam wszystkich bardzo serdecznie  i od razu na wstępie przepraszam za ewentualne złe umieszczenie tego tematu, ale jestem kompletnie nowy na tym forum i mam nadzieje że mi to wybaczycie 
Znalazłem na tym forum wiele odpowiedzi na nurtujących mnie pytań z wielu dziedzin życia, mam nadzieję że znajdę na to którym dzisiaj zaprzątam sobie głowę 
Chciałbym zaczerpnąć opinii i rady osób które studiują, bądź studiowały pedagogikę. Mój problem polega na tym iż od 2 lat studiuję „osławioną” resocjalizację (licencjat). Zaczynając te studia pełny byłem nadziei na świetlana przyszłość i średnie zarobki. Dzisiaj po kilku miesiącach praktyk i licznych rozmowach z wykładowcami wiem że perspektywa pracy w tym zawodzie jest nikła, a wykładowcy stwierdzili że na magisterkę powinniśmy iść z czegoś innego aby uniknąć bezrobocia .
I tej sprawy dotyczy moja gorąca prośba. Mianowicie prosiłbym o propozycje i rady odnośnie wyboru studiów II stopnia (jaką specjalność wybrać). Myślałem o wyborze Socjoterapii i promocji zdrowia, ale nie wiem czy ten kierunek jest równie perspektywiczny co np. ww resocjalizacja.
Pozdrawiam
kominiarek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 10:08   #2
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Jaki kierunek na magisterce

Nie kończyłam pedagogiki, ale pozwolisz że wyrażę opinię. Moim zdaniem jeśli masz pomysł na pracę po takim kierunku to nie słuchaj ludzi że zostaniesz bezrobotny, bo wszystko jest kwestią pomysłu. Zawsze mozesz stac się szefem sam dla siebie i jeśli tylko będziesz miał pomysł na siebie to po każdych studiach zarobisz. Zależy co chcesz w życiu robić. Mi też powtarzali-po co ci te studia, gó...o bedziesz po nich miała itd. Mieli rację-po studiach skończonych z wyróżnieniem nikt nie chciał mnie zatrudnić za 1000 zł brutto jednak teraz znalazłam na siebie pomysł i nigdy już nie uwierzę, ze sa kierunki po których nie ma pracy.praca jest JEŚLI TYLKO KOMUŚ SIĘ CHCE.Pozdrawiam
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 10:27   #3
kominiarek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
Dot.: Jaki kierunek na magisterce

Dzięki wielkie za słowa pociechy Chęci są i to wielkie, zapał też… mam nadzieję że twoje słowa będą prorocze
kominiarek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 13:35   #4
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Jaki kierunek na magisterce

podziwiam osoby studiujace pedagogike, bo mi byloby trudno odnalezc sie na rynku pracy.

Znam jedna osobe, ktora zrobila licencjat z pedagogiki - a potem poszla na 2 -letnia administracje na magisterke. Ona akurat miala taki plan zeby dzialac w organach panstwowych
.
ale zgodze sie z Ninlil - najwazniejszy jest pomysl na siebie.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.




Edytowane przez dezire
Czas edycji: 2010-08-05 o 13:36
dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 14:22   #5
kominiarek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
Dot.: Jaki kierunek na magisterce

Dezire, a nie wiesz czasami czy tej znajomej było ciężko „przestawić” się i zaliczyć wszystko z administracji?
kominiarek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 15:54   #6
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Jaki kierunek na magisterce

tu juz moge bazowac bardziej na wrazeniu - wydaje mi sie ze nie. Raczej nie narzekala, poza ogolnym cierpieniem przed perspektywa sesji

zreszta, skoro w liceum mozna bylo sie nauczyc i chemii i historii i matematyki i zachwycac literatura - to nie ma co sie bac laczenia dziedzin - juz to bylo
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 21:18   #7
sweet88
Raczkowanie
 
Avatar sweet88
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 328
Dot.: Jaki kierunek na magisterce

Ja właśnie w tym roku ukończyłam studia na specjalności promocja zdrowia i socjoterapia (licencjat). Powiem tak, studia ciekawe, ale nie widzę perspektyw zatrudnienia...no chyba, że chciałbyś pracować z trudną młodzieżą w świetlicy socjoterapeutycznej (teraz już niby można po tym kierunku, bo jak byłam na I roku, to wg prawa mogła tam pracować jedynie osoba po opiekuńczo-wychowawczej i z ukończonym kursem socjoterapeutycznym - IDIOTYZM), ale na umowę o pracę nie masz co liczyć raczej, bo z tego co nam mówili na praktykach, przyjmują jedynie na zlecenie, także pracownicy mają zazwyczaj jakieś dodatkowe zatrudnienie w innej firmie. Inne możliwości pracy to szkoła, no ale wiadomo na super zarobki nie ma co liczyć lub poradnia psych.-ped., do której zazwyczaj b. ciężko się załapać, bo są stali pracownicy i przyjmują kogoś jak ktoś przejdzie na emeryturę, poza tym jest tam masa nudnej i papierkowej roboty...
Ja w każdym razie na magisterkę wybieram się na inny kierunek - myślę o psychologii w zarządzaniu lub zarządzaniu zasobami ludzkimi. Jeśli powrócę na pedagogikę, to jedynie doradztwo zawodowe i personalne bądź edukacja medialna.
__________________
  • Prawko zdane!!!!
sweet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-06, 09:29   #8
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jaki kierunek na magisterce

Pormocja zdrowia to kierunek fajny, niestety na takich pedagogów u nas nie ma pieniędzy

Polecam oligofrenopedagogikę lub socjoterapię.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:16.