Problemy pierwszego świata + ot, część 7. - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-04-18, 07:01   #4111
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Dzięki. Aktywnie pracuję na psychoterapii, podejrzewam, że się da, bo widzę ogromne postępy.
Powodzenia!

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 06:01 ---------- Poprzedni post napisano o 05:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Teraz wystarcza mi woda i mydło, zwykłe pranie.



O ludzie, potrafiłam nie spać całą noc, bo moczyłam pranie w wybielaczu antybakteryjnym.



I to wszystko zupełnie bez sensu, a ja tego kompletnie świadoma.



I wiecznie wyszuszone ręce, bo przed każdym myciem musiałam je nacierać spirytusem 96%. Przed myciem, gdzie tu logika? Nie ma.



Oj, moje życie teraz to bajka. A będzie tylko lepiej.
Zawsze tak miałaś czy jakieś wydarzenie to spowodowało?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-18, 07:34   #4112
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Polecacie jakieś cieliste rajstopy 20 den takie naprawdę jasne, żeby nie przyciemniały moich białych nóg? Wydaje mi się że kiedyś coś o jakichś z Rossmana była mowa

Granatowa sukienka i czarne buty - lepsze czarne czy cieliste rajstopy? Chciałam czarne, ale nie wiem czy za ciemno nie będzie.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

Calzedonia, Gatta, Marilyn.


Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Ja lubię Gatta kolor Daino- dla mnie taki uniwersalny kolor nóg
Ewentualnie Natural czy Visione też spoko.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Ja też lubię bardzo te kolory, ale one nie są takie całkiem jasne, ale wg mnie wyglądają naturalnie.


Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jeśli przyjdę do domu i wezmę prysznic, to już wyjdę z niego tylko w razie pożaru, a wtedy będzie mi wszystko jedno. *

Dlatego napisałam, że zwykle kupuję po dwa.

Plus mam jakieś stare schowane, które w razie czego mogę włożyć. Ubrania, z których korzystam na co dzień mam w szafie, a w pudle w łóżku trzymam jakąś starszą parę spodni, starszy stanik itd. Nie chcę tego w szafie, bo mi robi syf, ale trzymam na wszelki wypadek, jakby pralka się zepsuła. Mam też trzy pary spodni tylko pod ręką, a schowane drugie tyle. Bo jedne są ok, ale już nie leżą tak fajnie, inne są lekko przykrótkie, ale od biedy ujdą, a trzecie są sprane, ale jakby co, no to mogą być.


*Bo jak wyjdę drugi raz to znowu prysznic i wszystko (łącznie z butami i kurtką) do prania. A szkoda mi mojego czasu, wody i ubrań. No i jestem też typem domatora, więc nawet nie mam ochoty, gdybym była normalniejsza.

A Ty robisz to pranie codziennie czy masz kilka kompletów wyjściowych i robisz pranie co kilka dni?
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-18, 17:51   #4113
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 113
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
A Ty robisz to pranie codziennie czy masz kilka kompletów wyjściowych i robisz pranie co kilka dni?

Codziennie. Ale mam kilka kompletów wyjściowych. Jak wypiorę o 24, to na 6 stanik wyschnie, spodnie, kurtka czy bluza już słabo.


Czasem latem (bo mam mniej ubrań na sobie) puszczam pranie raz na dwa dni (no bo jak nie wyschnie do końca do rana to nawet lepiej, będzie mi chłodniej ), ale resztę roku spokojnie jest cała pralka codziennie. Jak się dorzuci 3 ręczniki, jakieś ubranie domowe, to naprawdę się szybko zapełnia.

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość

Super, że widzisz postępy! Trzymam kciuki za dalsze


Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Powodzenia!

Dziękuję.


Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Zawsze tak miałaś czy jakieś wydarzenie to spowodowało?

Wydarzenie, miałam z 5/6 lat. Po prostu śmierć bliskiej osoby skumulowała się z jeszcze jednym ciężkim przeżyciem.


Tylko nie obudziłam się od razu z OCD w pełnej krasie, najpierw odmawiałam podnoszenia rzeczy z podłogi, myłam ręce często, potem unikałam dotykania różnych rzeczy i tak to postępowało coraz mocniej, aż nie byłam w stanie już funkcjonować "normalnie". Takie gotowanie żaby.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-18, 22:08   #4114
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 239
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Polecacie jakieś cieliste rajstopy 20 den takie naprawdę jasne, żeby nie przyciemniały moich białych nóg? Wydaje mi się że kiedyś coś o jakichś z Rossmana była mowa

Granatowa sukienka i czarne buty - lepsze czarne czy cieliste rajstopy? Chciałam czarne, ale nie wiem czy za ciemno nie będzie.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Ja bym wolała czarne. Za rajstopy przepłacać nie lubię, szybko się drą, nie warto. Szukam zawsze najtańszych.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 00:03   #4115
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Ja bym wolała czarne. Za rajstopy przepłacać nie lubię, szybko się drą, nie warto. Szukam zawsze najtańszych.
Poza jakimiś specjalistycznymi typu lekko wyszczuplające, również raczej wybieram najtańsze, bo już nieraz się nacięłam u podarłam przy pierwszym włożeniu rajstopy za np. dwie dychy. A te za 5 złotych wytrzymały kilka wyjść.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 05:14   #4116
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Ja bym wolała czarne. Za rajstopy przepłacać nie lubię, szybko się drą, nie warto. Szukam zawsze najtańszych.
Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Poza jakimiś specjalistycznymi typu lekko wyszczuplające, również raczej wybieram najtańsze, bo już nieraz się nacięłam u podarłam przy pierwszym włożeniu rajstopy za np. dwie dychy. A te za 5 złotych wytrzymały kilka wyjść.
Tak, ja też najczęściej gatte kupuje. Będę mierzyć dziś strój z ciemnymi i zobaczę czy będzie grało. Niby to na wesele więc impreza wieczorowa bardziej. Z tym poleceniem, to chodziło mi żeby nie przyciemniały nóg, bo jak kiedyś miałam beżowe rajstopy to właśnie kolor za ciemny dla mnie miały, a że bladzioch jestem to nie noszę ich w ogóle

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 05:19   #4117
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 108
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Kolosalna w czym? W wygodzie, wyglądzie? Ja np nie znoszę eksponować biustu i nie chciałabym żeby nagle okazało się że zamiast 80d mam nosić 75f albo g bo obawiam się że w takich miskach miałabym wielki balkon przed sobą ogólnie noszę biustonosze sportowe, spłaszczające więc te propozycje brafiterek nie są dla mnie

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

eee, że co? 75f to średniej wielkości biust, a różnica jest i w wygodzie i wyglądzie. jak startował ruch brafitterski to nosiłam 80b - cycki pod pachami, a po środku lotnisko wystarczyła zmiana na 75d i okazało się, że mam ładny biust. Piersi dostały miejsca w staniku i zamiast smętnych obwisów zrobiły się kuliste i pełne. Roztyłam się, biust urósł, noszę 85e i zapewniam Cię, że nie jest to żaden balkon.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-04-19, 06:29   #4118
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Ja bym wolała czarne. Za rajstopy przepłacać nie lubię, szybko się drą, nie warto. Szukam zawsze najtańszych.
Czarne najtańsze wyglądają źle. Tak samo jak jasne najtańsze.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 07:06   #4119
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Tak, ja też najczęściej gatte kupuje. Będę mierzyć dziś strój z ciemnymi i zobaczę czy będzie grało. Niby to na wesele więc impreza wieczorowa bardziej. Z tym poleceniem, to chodziło mi żeby nie przyciemniały nóg, bo jak kiedyś miałam beżowe rajstopy to właśnie kolor za ciemny dla mnie miały, a że bladzioch jestem to nie noszę ich w ogóle

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
moim zdaniem cieżko znaleźć dobry kolor cielistych rajstop. Jeśli odcień dobry, to błyszczące, jeśli niebłyszczące, to za ciemne
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 07:12   #4120
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Czarne najtańsze wyglądają źle. Tak samo jak jasne najtańsze.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Kupuje najtańsze najczęściej i nie widzę różnicy między tymi droższymi
Nie lubię przepłacać,bo ja i tak szybko niszczę i zazwyczaj po jednym użyciu lądują w koszu na śmieci.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 07:27   #4121
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Kupuje najtańsze najczęściej i nie widzę różnicy między tymi droższymi
Nie lubię przepłacać,bo ja i tak szybko niszczę i zazwyczaj po jednym użyciu lądują w koszu na śmieci.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
To ja widzę znaczna różnice. Te tanie często mają niejednolity kolor, szybko się haczą a nie lubię tych kresek na rajtach. Czasem pod spodnie czy do dlugiej sukienki zimowej kupuje z lidla za parę złotych, ale do mini ich nie noszę bo widać że jakość jest raczej średnia.

Mam w sumie swoje dwa typy rajtek i ich się trzymam, kupuje na promkach albo allegro.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 07:28   #4122
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Zophia Stylistka robiła test różnych marek rajstop o różnej grubości. Fajnie pokazane cieliste, niebłyszczące. Można zerknąć na YT, może coś wpadnie w oko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 08:04   #4123
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Szukam sukienki na wesele. Przeszłam się wczoraj po sklepach, znalazłam jedną, która leżała na mnie idealnie, ale nie odpowiadał mi wzór i kolor. I drugą, która podejrzewałam, że byłaby dobra, ale został tylko jeden rozmiar i akurat mniejszy, niż mój, więc się nawet przymierzyć za bardzo nie dało. Szukam ich w internetach, drugą znalazłam dość szybko, ale znaleźć pierwszą to masakra. Po przeczesywaniu internetów znalazłam producenta, ale jest tylko strona na fb i insta, na insta info, że sprzedają w pod jakimś tam adresem stacjonarnie, sklepu internetowego nie mają. Ale na insta mają zdjęcie tej, którą mierzyłam w kolorze, który bym chciała. Teraz szukam jej po kolei z sklepach z kieckami, ale znaleźć ją to droga przez mękę i nie wiem, czy się uda :-/
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 08:30   #4124
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Szukam sukienki na wesele. Przeszłam się wczoraj po sklepach, znalazłam jedną, która leżała na mnie idealnie, ale nie odpowiadał mi wzór i kolor. I drugą, która podejrzewałam, że byłaby dobra, ale został tylko jeden rozmiar i akurat mniejszy, niż mój, więc się nawet przymierzyć za bardzo nie dało. Szukam ich w internetach, drugą znalazłam dość szybko, ale znaleźć pierwszą to masakra. Po przeczesywaniu internetów znalazłam producenta, ale jest tylko strona na fb i insta, na insta info, że sprzedają w pod jakimś tam adresem stacjonarnie, sklepu internetowego nie mają. Ale na insta mają zdjęcie tej, którą mierzyłam w kolorze, który bym chciała. Teraz szukam jej po kolei z sklepach z kieckami, ale znaleźć ją to droga przez mękę i nie wiem, czy się uda :-/
Wrzuć namiary, to może pomożemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 10:58   #4125
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Szukam sukienki na wesele. Przeszłam się wczoraj po sklepach, znalazłam jedną, która leżała na mnie idealnie, ale nie odpowiadał mi wzór i kolor. I drugą, która podejrzewałam, że byłaby dobra, ale został tylko jeden rozmiar i akurat mniejszy, niż mój, więc się nawet przymierzyć za bardzo nie dało. Szukam ich w internetach, drugą znalazłam dość szybko, ale znaleźć pierwszą to masakra. Po przeczesywaniu internetów znalazłam producenta, ale jest tylko strona na fb i insta, na insta info, że sprzedają w pod jakimś tam adresem stacjonarnie, sklepu internetowego nie mają. Ale na insta mają zdjęcie tej, którą mierzyłam w kolorze, który bym chciała. Teraz szukam jej po kolei z sklepach z kieckami, ale znaleźć ją to droga przez mękę i nie wiem, czy się uda :-/

Przypomnialas mi o wrzuceniu na Vinted kilku sukienek, dzieki !
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 11:08   #4126
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 239
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Nie wiem, z tymi rajstopami, może to zalezy od składu, z czego itd. Smutne i wnerwiające jest jak kupisz jakieś fansi rajtuzki wzorki hafciki i yebut wkładasz i od razu po faworach, i jakbyś 3 dychy wyrzucił od razu to przynajmniej się nie wysilasz. (Wkurza mnie że dalej spisek żarówkowy i dalej rajstopy robi się byle jak, niech się zniszczą, klient kupi nowe). Nawet microfibra 60den u mnie jest do jakiegoś czasu, nie wieczna. Także ja się dosyć wyleczyłam z cudownych ''rajstopek z kryśtałkami'' (wzory dalej lubię ale 15 czy 20den to bym z droższych nie kupowała). Natomiast na wesele to może rzeczywiście kupić sobie jakąs lepszą markę, chociaż ja az tak różnic nie widzę.

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2023-04-19 o 11:10
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 11:15   #4127
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Codziennie. Ale mam kilka kompletów wyjściowych. Jak wypiorę o 24, to na 6 stanik wyschnie, spodnie, kurtka czy bluza już słabo.


Czasem latem (bo mam mniej ubrań na sobie) puszczam pranie raz na dwa dni (no bo jak nie wyschnie do końca do rana to nawet lepiej, będzie mi chłodniej ), ale resztę roku spokojnie jest cała pralka codziennie. Jak się dorzuci 3 ręczniki, jakieś ubranie domowe, to naprawdę się szybko zapełnia.

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------








Dziękuję.





Wydarzenie, miałam z 5/6 lat. Po prostu śmierć bliskiej osoby skumulowała się z jeszcze jednym ciężkim przeżyciem.


Tylko nie obudziłam się od razu z OCD w pełnej krasie, najpierw odmawiałam podnoszenia rzeczy z podłogi, myłam ręce często, potem unikałam dotykania różnych rzeczy i tak to postępowało coraz mocniej, aż nie byłam w stanie już funkcjonować "normalnie". Takie gotowanie żaby.

A nie lepiej mieć kilka kompletów i robić pranie raz w tygodniu? W sensie nie pytam złośliwie tylko z ciekawości Takie codzienne pranie wydaje mi się upierdliwe plus mało ekonomiczne i ekologiczne.


Ogólnie to współczuję. Miałam kiedyś epizod z częstym myciem rąk i trochę to już zaczęło eskalować na inne rzeczy. Jakoś to ogarnęłam, ale strasznie to było dla mnie męczące.


Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Tak, ja też najczęściej gatte kupuje. Będę mierzyć dziś strój z ciemnymi i zobaczę czy będzie grało. Niby to na wesele więc impreza wieczorowa bardziej. Z tym poleceniem, to chodziło mi żeby nie przyciemniały nóg, bo jak kiedyś miałam beżowe rajstopy to właśnie kolor za ciemny dla mnie miały, a że bladzioch jestem to nie noszę ich w ogóle

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

To ja bym wzięła cieliste. Czarne na wesele są dla mnie zbyt ponure.


Co do rajstop byłam wczoraj w Calzedonii i ekspedientki są tam tak nachalne, że prędko tam nie wrócę Chciałam jedne rajty, a te mi wciskają 5, bo wtedy wychodzi taniej, a oprócz tego na inne jest 1+1, a na skarpetki też jest promka jak się weźmie 5 par. Wiem, że pewnie mają taką politykę, ale mnie to mega nie zniechęca


Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Szukam sukienki na wesele. Przeszłam się wczoraj po sklepach, znalazłam jedną, która leżała na mnie idealnie, ale nie odpowiadał mi wzór i kolor. I drugą, która podejrzewałam, że byłaby dobra, ale został tylko jeden rozmiar i akurat mniejszy, niż mój, więc się nawet przymierzyć za bardzo nie dało. Szukam ich w internetach, drugą znalazłam dość szybko, ale znaleźć pierwszą to masakra. Po przeczesywaniu internetów znalazłam producenta, ale jest tylko strona na fb i insta, na insta info, że sprzedają w pod jakimś tam adresem stacjonarnie, sklepu internetowego nie mają. Ale na insta mają zdjęcie tej, którą mierzyłam w kolorze, który bym chciała. Teraz szukam jej po kolei z sklepach z kieckami, ale znaleźć ją to droga przez mękę i nie wiem, czy się uda :-/

A szukałaś po obrazie? Wrzuć tutaj to może pomożemy
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀

Edytowane przez meliandra
Czas edycji: 2023-04-19 o 11:18
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 11:23   #4128
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
A szukałaś po obrazie? Wrzuć tutaj to może pomożemy
Tak, szukałam, znalazło podobne, ale nie tą. Nie chcę wrzucać, bo potem się zrobię pewnie upierdliwa A za +- 3 tygodnie i tak w tamtym mieście, gdzie jest sklep stacjonarny będę z innego powodu, więc jeśli nie znajdę, to sobie najwyżej zrobię przy okazji wycieczkę do sklepu.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 15:11   #4129
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 239
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Zameczylabym się z codziennym praniem. Kupiłabym wielka szafe/szafy, ze 3 kosze na pranie, i ciuchów butow w ilości mega dużo.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 16:54   #4130
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Ja mam rajstopy z mirelli i knitexa. Kupiłam na stronie producentów jak była jakaś promocja. Takie cienkie 15-20 den starczają na kilka razy, a piorę je w pralce. Wkładam do skarpety , jak mi z niej wypadną to robią się takie długie wyciągnięte, ale często nadają się jeszcze do noszenia. Miałam jeszcze z gatty, ale te szybciej mi się rwały.
A grubsze np 100 den to już w ogóle mam i mam.

A takie najtańsze z marketu to coś okropnego. I faktura brzydka i źle wyglądają i porwane od razu.
Najlepsze w tym, że jak mam zapas, to tylko otwieram karton i przed jakimś wyjściem nie muszę biec do sklepu.

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

A co do prania butów. To jakoś wątpię, że wytrzymają 3 lata codziennie pranie.
Kiedyś Tż prał swoje adidasy to w końcu się rozkleiły.
Właśnie wyprały się skórzane reebok classic i jednak widać po skórze. Ale wymagały już prania i wymoczenia w tabletkach do uzdatniana wody - polecam zabiją każdy zapach.
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 17:10   #4131
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Przy temacie rajstop niezmiennie polecam Bonas z aliexpress. Nie testowałam co prawda krojenia w nich ananasa, ale wytrzymują dużo dużo dłużej niż każde inne cienkie rajstopy, które miałam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20230419_180506_Chrome.jpg (35,5 KB, 124 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20230419_180443_Chrome.jpg (31,7 KB, 112 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20230419_180908_Chrome.jpg (41,6 KB, 120 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 17:25   #4132
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przy temacie rajstop niezmiennie polecam Bonas z aliexpress. Nie testowałam co prawda krojenia w nich ananasa, ale wytrzymują dużo dużo dłużej niż każde inne cienkie rajstopy, które miałam.
One mają połysk?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 17:44   #4133
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
One mają połysk?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Mam ze dwa albo trzy różne modele i moje nie mają.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 18:00   #4134
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Kolosalna w czym? W wygodzie, wyglądzie? Ja np nie znoszę eksponować biustu i nie chciałabym żeby nagle okazało się że zamiast 80d mam nosić 75f albo g bo obawiam się że w takich miskach miałabym wielki balkon przed sobą ogólnie noszę biustonosze sportowe, spłaszczające więc te propozycje brafiterek nie są dla mnie

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

No ale Ty ten biust masz. Dobranie odpowiedniego rozmiaru nie jest równoznaczne z eksponowaniem biustu. Nosząc 80 D masz zasadniczo większa miseczkę niż przy 75 F.



Trochę jakby nosić zły rozmiar butów, bo chcesz mieć większe stopy.



26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 18:02   #4135
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

[1=8f44be8657be3d2a3733d9c 7d3db3d2234bdc5f1_6583833 2e9b82;89560422]



A co do prania butów. To jakoś wątpię, że wytrzymają 3 lata codziennie pranie.
Kiedyś Tż prał swoje adidasy to w końcu się rozkleiły.
Właśnie wyprały się skórzane reebok classic i jednak widać po skórze. Ale wymagały już prania i wymoczenia w tabletkach do uzdatniana wody - polecam zabiją każdy zapach.[/QUOTE]


Jestem w szoku, że jakiekolwiek buty użytkowane często wytrzymują 3 lata.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 19:51   #4136
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 113
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
A nie lepiej mieć kilka kompletów i robić pranie raz w tygodniu? W sensie nie pytam złośliwie tylko z ciekawości Takie codzienne pranie wydaje mi się upierdliwe plus mało ekonomiczne i ekologiczne.


Ogólnie to współczuję. Miałam kiedyś epizod z częstym myciem rąk i trochę to już zaczęło eskalować na inne rzeczy. Jakoś to ogarnęłam, ale strasznie to było dla mnie męczące.
No można, ale ja zapełniam cały bęben codziennie.

Już nie wspomnę o tym, że 7 kurtek to trochę sporo.

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

[1=8f44be8657be3d2a3733d9c 7d3db3d2234bdc5f1_6583833 2e9b82;89560422]
[/COLOR]A co do prania butów. To jakoś wątpię, że wytrzymają 3 lata codziennie pranie.
Kiedyś Tż prał swoje adidasy to w końcu się rozkleiły.
Właśnie wyprały się skórzane reebok classic i jednak widać po skórze. Ale wymagały już prania i wymoczenia w tabletkach do uzdatniana wody - polecam zabiją każdy zapach.[/QUOTE]

No nie codzinne jeśli mam na przykład 5 par. Nie cały rok noszę też adidasy.

A w końcu się rozklejają, spierają, zużywają, no taki los.

Reeboki i Fila są u mnie na czarnej liście - fatalnie znoszą pranie, więc ich nie kupuję.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 22:13   #4137
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

To wychodzą min 2-3 wsady dziennie jak tak Buty oddzielnie, kurtka jak zimowa też całą pralkę zajmuje, reszta.
Nie chciałoby mi się marnować czasu na pilnowanie czy chociaż zdążę wszystko wyprać zanim pójdę spać. Plus wiecznie rozłożona suszarka.
No i buty/ubranie trzeba gdzieś położyć jak pierze się co innego.
Chyba że pierzesz bieliznę z butami i okryciem wierzchnim.
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-20, 05:28   #4138
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

[1=8f44be8657be3d2a3733d9c 7d3db3d2234bdc5f1_6583833 2e9b82;89560638]To wychodzą min 2-3 wsady dziennie jak tak Buty oddzielnie, kurtka jak zimowa też całą pralkę zajmuje, reszta.
Nie chciałoby mi się marnować czasu na pilnowanie czy chociaż zdążę wszystko wyprać zanim pójdę spać. Plus wiecznie rozłożona suszarka.
No i buty/ubranie trzeba gdzieś położyć jak pierze się co innego.
Chyba że pierzesz bieliznę z butami i okryciem wierzchnim.[/QUOTE]

Tylko inaczej patrzysz jako osoba bez zaburzeń.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-20, 06:16   #4139
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89560677]Tylko inaczej patrzysz jako osoba bez zaburzeń.[/QUOTE]Ehem, to nie jest kwestia chcialoby/nie chcialoby mi się.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-20, 08:07   #4140
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Tak, szukałam, znalazło podobne, ale nie tą. Nie chcę wrzucać, bo potem się zrobię pewnie upierdliwa A za +- 3 tygodnie i tak w tamtym mieście, gdzie jest sklep stacjonarny będę z innego powodu, więc jeśli nie znajdę, to sobie najwyżej zrobię przy okazji wycieczkę do sklepu.

Aaa ok


[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89560476]No ale Ty ten biust masz. Dobranie odpowiedniego rozmiaru nie jest równoznaczne z eksponowaniem biustu. Nosząc 80 D masz zasadniczo większa miseczkę niż przy 75 F.



Trochę jakby nosić zły rozmiar butów, bo chcesz mieć większe stopy.



[/QUOTE]


No nie Miseczka 80D odpowiada 75E, więc nie jest większa niż 75F. Oczywiście przy założeniu, że to 80D jest dobrze dobrane, a chce się zmniejszyć tylko obwód.


Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ehem, to nie jest kwestia chcialoby/nie chcialoby mi się.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

Trochę jest. Rozumiem zaburzenie i że coś może być założone tylko raz, ale to ja bym zdecydowanie powiększyła garderobę. Żadna rzecz nie wytrzyma za długo przy codziennym praniu. Ja bym miała problem żeby zapełnić całą pralkę, tym bardziej przy różnych kolorach. No chyba, że wszystko jest w jednym. Ale to i tak wg mnie bardziej opłacalne jest kupienie większej ilości ciuchów/butów i pranie raz na kilka dnia niż robienie przynajmniej 2 prań dziennie.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-13 16:06:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.