Moje nogi, co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-31, 10:26   #1
potwoorek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2

Moje nogi, co robić?


Witam!
Mam straszny problem z moimi nogami.
Nie dość tego, ze jestem dosyć niska (160 cm przy 53 kg.),
mam strasznie grube łydki! Nie umiem sobie z nimi poradzić.
Chciałabym schudnąć i z łydek i z ud, ale tak żeby mięśnie mi się nie powiększyły. Widać mi mięsień czworogłowy, którego chciałabym się jakoś pozbyć. Nie wiem jakie ćwiczenia robić żeby odchudzić łydki a ten mięśień jakoś uniwidoczić. Proszę o pomoc ! Latem wstydzę się wychodzić w krótkich czy nawet 3/4 spodenkach ( mam ciemną karnację, moje kolana tak jak i łokcie są strasznie ciemne 'brudne'). myślałam nad zakupem jakiegoś sprzetu treningowego (brałam pod uwagę rowerek - ale co z tym mięśniem??) i czy pomogłoby mi skakanie na skakance i bieganie(znowu: co z mięśniem?). Bardzo proszę o pomoc i o jakieś ćwiczenia. Zamierzam je połączyć z dietą
potwoorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 11:17   #2
theworstpartofme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 18
Dot.: Moje nogi, co robić?

Cześć. Miałam zawsze bardzo podobne problemy. Wielkie wypchniete do przodu uda, dupa do tyłu, brak pędzinek nad kostkami, ciemna cera więc ciemne kolana łokcie, blizny....
No i pomogły przeogromnie regularne ćwiczenia w zasadzie każda aktywnośc fizyczna bedzie dobra, bo spala tłuszcz i wymienia na mięśnie które w rezultacie są wielokrotnie mniejsze i bardziej zbite niż ten tłuszcz z którym startowałam. Ja chodziąłm na zajecia kształtujace sylwetke no i bardzo bardzo dużo na rowerki - spinning jest cudowny a efekty fantastyczne. Troszke też biegałam, pływane dobrze rzeźbi ciało. Zaczynając też sie bałam, że jedynie powiększe mieśnie ale łydnki pieknie podniosły sie do góry, wszystko zmniejszyło, sylwetka wyprostował, wysmuklała. nie mam już fal przód tył przód tyl - wszysto wystajace przeraźliwe
Co do przebarwien - dermatolog kiedyś uświadomiła mnie, że ciamna karnacja tek ma i koniec. Kremy z duzym filtrem, unikanie słońca, szczególnie opalania blizn czy krostek bo robia sie ciemne łapiąc pigment i strasznie trudno je usunąć. Regularne peelingi i ewentualnie maść z mocznikiem na blizny.
Powodzenia
Ćwiczenie jest super!!! Energia, siła, optymism, piękne ciało i cheć do życia, coraz większa z każdą kropelką potu
theworstpartofme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 11:39   #3
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Moje nogi, co robić?

Kwestia podstawowa-nie myl mięśni z tkanką tłuszczową.
Piszesz, że widać Ci mięsień czworogłowy? A dlaczego by go miało nie być widać-to spory mięsień szkieletowy, silnie pracuje podczas chodzenia, wstawania z różnych pozycjii, scylania się w odpowiedniej płaszczyźnie, przysiadów i przykucnięć. Każdemu człowiekowi widać mięsnień czworogłowy (inne zresztą też)-nie oznacza to jeszcze, że jest on duży.
Wydaje Ci się, że jest duży bo jest przykryty wartwą tkanki tłuszczowej-no chyba, że masz suchy mięsień, z widocznym użyleniem, widocznym głębokim prążkowaniem mięśnia i oddzielonymi od siebie wyraźnie wszystkimi głowami. To wtedy koniecznie podziel się z nami swoją metodą na taki mięsień, bo wiele z nas tutaj ćwiczy ciężko z cieżarami, trzyma restrykcyjną dietę, bierze różne odżywki i wcale nie mamy jakiś ogromnych przyrostów-wszystko idzie powolutku, cierpliwie. Ciekawe swoją drogą dlaczego nie masz dużego dwugłowego i łydek bo podczas treningu to niejako idzie w parze (no łydka nie tak bardzo...) ale nie da się rozbudować czwórki bez bodźców dla dwójki.

CO do problemu-aeroby, aeroby i jeszcze raz aeroby. Dobra dieta! Problem z grubymi łydkami może także sugerować zwiększone zatrzymywanie wody. Wtedy pomoże ograniczenie soli w diecie, picie dużej ilości wody (niskosodowej offcourse), napar z pokrzywy (nawet do 3 kubków dziennie), masaże drenujące.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 19:53   #4
zafascynowana88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 13
Dot.: Moje nogi, co robić?

Lady_Kala piszesz, że aeroby? Czyli rowerek stacjonarny też może być? Ile? 60min codziennie np. rano przed sniadaniem? Ja ćwiczę z ekipą z teledysku call on me czyli The Ultimate Dance Workout, kręcę hula hop i chciałabym jeszcze ten rower poużywać bo stoi taki samotny w pokoju...
A z nogami mam taki sam problem co założycielka tematu ale teraz przynajmniej dowiedziałam się o tym mięśniu, że jest powleczony tluszczem i dlatego tak beznadziejnie wygląda
zafascynowana88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 11:01   #5
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Moje nogi, co robić?

Tak-aeroby to jest rowerek, bieganie, plywanie, wszystkie inne maszyby cardio... 60 minut dziennie w zupełności wystarczy, więcej wcale nie znaczy lepiej! Aby spalanie tłuszczu było efektywniejsze polecam robić aeroby na kontroli tetna...
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 21:55   #6
zafascynowana88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 13
Dot.: Moje nogi, co robić?

Lady_Kala dzięki za odpowiedź tylko mam taką jeszcze sprawę. Od zawsze chciałam zmniejszyć obwód moich ud, ponieważ są naprawde grube i niewygodne hehe tzn. w tym najgrubszym miejscu tuż przy kroku stykają się i czasem obcierają i właśnie jakiś czas temu zaczełam jeździć na rowerze stacjonarnym (codziennie lub co drugi dzień, około60 min), trwało to chyba ze 2 miesiące i obwód nie zmniejszył się, tylko powiększył chyba o 1,5cm więc byłam załamana i zrezygnowałam z rowerka masz na to jakąś radę? Stosowałam też taką hmm powiedzmy dietę Mniej żryj i patrz na to co jesz Na dodatek ja bardzo lubię jeździć, nie ważne czy na stacjonarnym czy na normalnym. Szczególnie jak oglądam jakiś serial albo film to nie lubię tak "po próżnicy" siedzieć, wolałabym wskoczyć na rower...
zafascynowana88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 23:23   #7
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Moje nogi, co robić?

Z jakimkolwiek wysiłkiem jest tak, że najpierw mięśnie reagują szokiem na nowy bodziec i się do niego dostosowują-stąd zwiększenie obwodu w udzie. Niepotrzebnie się przestraszyłaś i zaprzestałaś ćwiczeń, bo po takim okresie adaptacjii zaczyna się proces wydalania podskórenj wody i palenia tłuszczu-wtedy obwody maleją. Jazda na rowerze, bieganie, jakiekolwiek ćwiczenie aerobowe jest zupełnie innym wyzwaniem dla naszych mięśni niż te spotykane na codzień-dlatego też mięsień zwiększył swoją gęstość (=skok w obwodzie) aby się lepiej przystosować do tego wysiłku.
Więc nie poddawać się i nie zniechęcać nawet chwilowym wzrostem wagi czy obwodów, ważne żeby to przetrwać i przełamać ten moment-wtedy będzie już tylko lepiej.

Świetnym uzupełnieniem aerobów byłby w takim przypadku też trening siłowy (możliwy do wykonania w domu)-ćwicząc z dużą ilością powtórzeń (20-30) i ze spięciem izometrycznym na sekundę-dwie można ładnie wysmuklić nogi. A wiem co mówię,sama ćwicząc stricte sylwetkowo i już dość wyczynowo (pod kątem fitness sylwetkowego) bo mam skłonność do nadmiernego rozbudowywania się mięśni nóg, nie idą w parze z górą ciała i zaburza mi proporcje-w zeszłym roku miałam w udzie 54cm (mieśnia ofc) ale góra była dużo skromniejsza, więc chcąc wyrównać proporcje zbiłam po prawie 5cm w udzie zmieniając tylko metody treningowe nóg (trzymając wciąż dietę masową czyli dużo bialka i wegli i inne partie cwicząc schematem masowym)
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-02, 18:38   #8
zafascynowana88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 13
Dot.: Moje nogi, co robić?

Lady_Kala jesteś super! chciałabym włączyć do moich ćwiczeń te siłowe (mam w domu różne ciężarki 1kg, 2kg i więcej, chyba aż do 80 kg bo mój facet ćwiczy ) tylko nie wiem jakie to mają być ćwiczenia? np. takie które robi się na biust, to będzie to? zupełnie się na tym nie znam więc proszę o poradę
do moich ćwiczeń włączyłam teraz skakankę
zafascynowana88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 19:11   #9
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Moje nogi, co robić?

Skoro masz takie możliwości i ciężarki w domu to super. Facet ćwiczący to skarb (sama mam takiego) i napewno chętnie pokaże Ci jak wykonywać poszczególne ćwiczenia, żeby było prawidłowo technicznie. Najlepiej byłoby poćwiczyć całe ciało ale z ukierunkowaniem na nogi. Ja jestem zwolenniczką harmonijnego pracowania nad całym ciałem-nawet jeżeli z górnej połowy ciała jesteś zadowolona to taki trening im nie zaszkodzi-poprawisz tylko gęstość mięśni (bez ich rozbudowywania) a co za tum idzie jędrność ciała.
Na nogi polecałabym Ci:
-wykroki z hantelkami (3 serie po 20-30 na nogę)
-przysiad sumo (jw.)
-klasyczny przysiad z gryfem od sztangi o ile masz lub hantlami (jw.)
-martwy ciąg na prostych nogach z hantelkami lub gryfem (jw)
-unoszenie nóg w klęku podpartym (twz piesek) (jw)

Jak wykonywać każde ćwiczenie możesz obejrzeć gifa i przeczytać szczegółowy opis na atlasie kulturystyki http://www.kulturystyka.pl/atlas/

mam nadzięję, że ten link nie łamie regulaminu...

Nogi możesz ćwiczyć raz/dwa razy w tygodniu i to wystarczy. W jeden (inny) dzień dorzuć ćwiczenia ogólnorozwojowe na pozostałe partie-po jednym ćwiczeniu na małe partie i po 2 na większe np:
na klatkę:
-wyciskanie hantelek na skosie (tu il. może schodzić do 15)
-rozpiętki
na barki:
-wyciskanie hantelek w siadzie
-wznosy boczne
biceps:
-uginanie przedramion z hantlami ze skrętem
triceps:
-wyciskanie francuskie hanteli nad głową
plecy:
-cieżko wykonac w domu jak się nie ma drążka roporowego w futrynie
ale ogólnie podciagać można się np z pozycjii leżąc do stołu czy krzesla nawet
-przyciąganie hantelki do biodra

Pamiętaj, że więcej nie znaczy lepiej-2-3 takie treningi w tygodniu ci wystarczą. Najlepiej łączyć ćwiczenia siłowe z aerobami-wtedy będą najlepsze efekty. Aeroby robimy w dni wolne od siłówki lub zaraz po niej (raczej nie odwrotnie)

Powodzenia w działania
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 20:23   #10
zafascynowana88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 13
Dot.: Moje nogi, co robić?

dzięki, na pewno przydadzą mi się te ćwiczenia
a co do sprzętu to mam chyba wszystko z tego co opisałaś
zafascynowana88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 20:18   #11
potwoorek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2
Dot.: Moje nogi, co robić?

Dziękuję Wam ! ;-)
theworstpartofme - zaczełam intensywnie nawilżać te kolana i łokcie.. Na noc robie sobie "opatrunek" (płatek kosmetyczny z kremem/wazeliną i na to bandaż lub (nie wiem dokładnie) ściągacz na nadgarstki.. Na razie efektów nie ma, chyba oprócz tego że skóra stała się delikatniejsza.

Wiecie może, po ilu tygodniach od zaczęcia treningu na rowerku stacjonarnym, uda, zamiast powiekszać się będą sie zmniejszac? Planowałabym tak ok. 45/60 min dziennie ;-)

Lady_Kala- zastanowiłam się nad tym co napisałaś, i stwierzdziłam ze masz rację z tym mięśniem. Jest duży , rozbudowany, ale też obrośnięty trochę tłuszczem. Mam nadzieje ze ćwiczenie na rowerku je troche zmniejszy.
Możecie polecić mi jakieś proste ćwiczenia na nogi? Na razie nie mam rowerka ;-)
Poza tym, naprawdę nie wiem co mam zrobic z tymi łydkami. Jak ich nie napinam są takie luźne (http://szafiarenka.pl/file.php?7,file=298429 moze cos jak to), a jak je napne zamieniają mi sie w http://www.zdrowemiasto.pl/cache/%5B...16_x180_y0.jpg
Czuje się z nimi naprawdę dziwnie, bo one są na tyle duże że są od wewnętrznych i zewnętrznych stron nóg, a chciałabym się pozbyć, żeby wyglądały w miarę naturalnie ;-)

Kompletnie się na tym nie znam, więc proszę Was drogie Wizażystki o wyrozumiałość i oczywiście o pomoc ;-)
potwoorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 11:12   #12
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Moje nogi, co robić?

Nikt Ci nie powie po jakim czasie obwody zaczną lecieć w dół zamiast się przystosowywać do wysiłku i powiększać-to wszystko indywidualne reakcje organizmu zależne od bardzo wielu czynników.
Nie zapominajmy, że także dieta odgrywa tu ogromne znaczenie.

Co do ćwiczeń to dosłownie kilka postów wyżej zostały podane szczegółowe ćwiczenia nawet z rozpiską ilości serii i powtórzeń i nawet z miejscem gdzie szukać jak wygląda ich wykonanie.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 12:02   #13
Clair
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 15
Dot.: Moje nogi, co robić?

Może stretching by pomógł?
Clair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:37.