Niemcy :) - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-02, 11:44   #3571
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Niektorzy mowia, ze najlepiej "zanurzyc sie" calkiem w jezyku...Ja odkad tu przyjechalam nie mam polskiej tv, czasami na poczatku sluchalam radia przez internet No i od razu po przyjezdzie tutaj poszlam na intensywny kurs jezykowy...

Tak szczerze mowiac to teraz moj polski zrobil sie troche dziwny...po polsku rozmawiam wlasciwie tylko z mama i jeszcze z jedna taka kolezanka i czasami przylapuje sie na tym, ze brakuje mi pewnych slow czy wyrazen po polsku, ostatnio uslyszalam, ze mam inna intonacje wypowiadanych slow niz kiedys...dziwne uczucie...
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-02, 12:00   #3572
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Tak to jest kiedy sie malo mowi po Polsku i przebywa tylko z osobami mowiacymi po Niemiecku.
Moj maz mieszka tu 19 lat ale jego Polski jest naprawde super,to dzieki temu ze rodzice caly czas rozmawiali z nim po Polsku czyli na dzien dzisiejszy bardzo dobrze mowi w tych wlasnie jezykach
Ja sie musze konkretnie zabrac za nauke bo sie strasznie obijam,a spokojnie moglabym juz dogadac z kazdym tyle ze len w tylku zasiadl i koniec No ale w koncu trzeba to zmienic I na ten nieszczesny kurs czekam ktory mial sie odbyc juz w zeszlym roku ale
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-02, 12:14   #3573
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez bierka83 Pokaż wiadomość
Tak to jest kiedy sie malo mowi po Polsku i przebywa tylko z osobami mowiacymi po Niemiecku.
Moj maz mieszka tu 19 lat ale jego Polski jest naprawde super,to dzieki temu ze rodzice caly czas rozmawiali z nim po Polsku czyli na dzien dzisiejszy bardzo dobrze mowi w tych wlasnie jezykach
Ja sie musze konkretnie zabrac za nauke bo sie strasznie obijam,a spokojnie moglabym juz dogadac z kazdym tyle ze len w tylku zasiadl i koniec No ale w koncu trzeba to zmienic I na ten nieszczesny kurs czekam ktory mial sie odbyc juz w zeszlym roku ale
Jak kurs mial sie odbyc w zaszlym roku? W VHS na przyklad kursy odbywaja sie caly czas
Ja na codzien rozmawiam po angielsku (to moj drugi jezyk ojczysty) albo po niemiecku...czasami jeszcze po portugalsku z moim malzem, zebym calkiem nie zapomniala...no i polski zostal daleko w tyle...
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-02, 12:33   #3574
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Kurs dla poczatkujacych tez o ile sie nie myle z VHS,dwa razy w tygodniu po kilka godzin wieczorami,w pobliskim miescie Wirges o ile dobrze pamietam.
Bylismy z mezem w glownej siedzibie w Montabaur,chcialam zeby mnie dolaczyli do kursu na ktory kieruja ludzi,ale ze jestem z Unii powiedziala ze nie mam obowiazku isc na kurs wiec nie moga mnie tam skierowac-wiem wiem sama sie wkurzylam nieludzko.Powiedziala nam o tym kursie dla poczatkujacych,ktory mial sie odbyc we wrzesniu,bylo wszystko zalatwione wpisana na liste tez bylam.Miala byc grupa minimum 8osob i co sie okazalo,tydzien przed rozpoczeciem kursu dzwonia ze nie nazbierali tylu chetnych,ze na jesien bedzie kolejny to dadza znac i co...to samo znow sie nie odbyl.Nie wiem ja tego nie rozumiem,przeciez jakos wszyscy chodza na kursy a ja???
W miescie w ktorym mieszkam sa tez kursy ale 2-go stopnia,wiec sobie moge tam isc jak skoncze ten pierwszego tyle ze jakos go nie ma.
Nie wiem moze Wy mi doradzicie moze jakiegos innego szukac,ale gdzie i jakie sa koszta bo to tez wazne.
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-

Edytowane przez bierka83
Czas edycji: 2009-06-02 o 12:36
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-02, 12:58   #3575
Gosia46
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

No ja też czekam na kurs ,jak nazbierają chętnych ,,,,,,,,lenia też mam zadomowil sie i nie chce sie wynieśc a tak w ogóle jak sie biore za nauke to,,,,,,,,,,,,,usypiam ,no o też mam cyfre ,praktycznie oglądam polska telewizje ,,,,,,,,,,ech nie umiem sie przestawic
Gosia46 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-02, 13:09   #3576
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

To tak samo jak ja,nie wyobrazam sobie zycia bez Polskiej tv-wiem to duzy blad,lepiej byloby najpierw opanowac jezyk a pozniej pozwolic sobie na cyfre,ale gdy tu przyjechalam bylam calkowicie zagubiona wszystko inne nowe niezrozumiale,ja caly dzien sama w domu bo maz w pracy,z jezykiem niemieckim nie mialam nigdy stycznosci cale zycie w szkolach angielski byl i niemiecki to dla mnie byla czarna magia,no teraz moze trosze szara Co prawda cos tam rozumiem,wybelkotac tez cos potrafie ale czasem juz mnie szlag trafia gdy wiem co powiedziec ale slowa brak i w ogole o gramatyce nie wspomne,wiem wziasc sie w garsc i przysiasc i tak wlasnie zrobie,ale bez kursu i tak nie dam rady bo znam siebie.
Moze gdybym mieszkala w wiekszym miescie bylo by latwiej z kursami,a tak moge isc bo jest pelno ale nie niemieckiego od podstaw.Tak ze czekac trzeba i sie modlic chyba hehe
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-02, 13:39   #3577
Gosia46
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

A z czego dziewczyny sie uczycie języka ,macie moze jakies stronki internetowe ?
Gosia46 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-02, 13:56   #3578
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Ja mam kurs na plycie dla poczatkujacych,w necie jeszcze nie szukalam ale kiedys znalazlam cos takiego,sama jeszcze nie probowalam ale chyba zobacze co to bedzie
http://www.twojniemiecki.pl/darmowy-...mieckiego.html
Jeszcze cos poszukam,moze znajde cos ciekawego.
Jesli ktoras z Was ma jakas ciekawa stronke to dajcie znac
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-02, 15:43   #3579
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

bierka to mnie zadziwilas...bo ja wlasnie do VHS chodzilam na kurs intensywny czyli codziennie przez 5 godzin...

Co do materialow do nauki jezyka - przedewszystkim polecalabym przelaczenie polskiej tv na niemiecka...
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-02, 16:36   #3580
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

o widze, ze watek powrocil do zycia... hallo dziewczyny

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość

Co do materialow do nauki jezyka - przedewszystkim polecalabym przelaczenie polskiej tv na niemiecka...
i jeszcze...bajki i ksiazki dla dzieci ... najlepiej te co sie zna w polskiej wersji ... ja uczylam sie sama jezyka na kurs poszlam po to, zeby w koncu zaczyc mowic bo nie latwo bylo mi sie przelamac na poczatku

tv polskiej nie mam do tej pory... jakos mi nie brakuje...
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-02, 18:14   #3581
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

oooo bajki powiadasz,kurcze nie pomyslalam o tym a to faktycznie moze byc dobry pomysl,przy okazji uzbiera sie kolekcje dla dziecka bo pewnie kiedys sie pojawi
Moze tesciowa ma jeszcze jakies na strychu to je ze tak powiem odkurze
Pozdrawiam serdecznie
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-02, 18:43   #3582
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez bierka83 Pokaż wiadomość
oooo bajki powiadasz,kurcze nie pomyslalam o tym a to faktycznie moze byc dobry pomysl,przy okazji uzbiera sie kolekcje dla dziecka bo pewnie kiedys sie pojawi


ja w ten sposob przerobilam Dzieci z Bullerbyn, Mary Poppins, Opowiesci z Narnii... a potem wszystkie tomy Harrego Pottera ... musze przyznac, ze fajnie bylo powrocic do ksiazek z dziecinstwa... a do tego polecam programy dla dzieci... kanaly takie jak Nick, Disney, Toggo... bajki telewizyjne tez sa dobre ... przy filmach na DVD mozna sobie zalaczyc napisy tez zawsze pare slowek zostanie w glowie

i w ten sposob po trzech latach pobytu w de zlozylam papiery do wyzszej szkoly zawodowej ... i to wlasciwie dalo mi najwecej... choc ciagle jeszcze sie ucze jezyka... albo wlasciwie dwoch na raz ... niemieckiego i bawarskiego z milionem dialektow

pozdrawiam

Bierka tak przy okazji mi sie przypomnialo... polecam strone -> klik ... jest gramatyka, tektsy, latwe opowiadania z obrazkami... mozna sobie wydrukowac i wtedy jako cwiczenia potraktowac ... na pewno przydatne w nauce... i darmowe

Edytowane przez desti
Czas edycji: 2009-06-02 o 19:32
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-02, 18:57   #3583
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 002
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

A skad wy macie tv polska?? Ja mam tylko niemiecka a o polskiej to moge sobie tylko pomyslec (choc i tak mi jej nie brakuje, bo u nas nie bylo zbyt wiele ciekawych programow).
Co do kursow jezyka to na kazdym uniwersytecie sa kursy niemieckiego. I wcale nie trzeba byc studentem, zeby na nie chodzic. Miesieczny intensywny kurs (po 6h dziennie) kosztuje 570 euro (na moim uni). Zamierzam sie zapisac na taki po francusku w wakacje. Sa tez kursy 2 razy w tygodniu, ale nie mam pojecia ile moga kosztowac.
A jesli chodzi o nauke to czasem nawet w mlodszym wieku tez bywa z tym ciezko :/ :/ Generalnie zeby sie czegokolwiek nauczyc trzeba miec glowe na karku (niestety. jakie by das Leben bylo piekne gdyby tak po jednokrotnym przeczytaniu czegos, zostawalo to w glowie na cale zycie....)
MdM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-02, 19:26   #3584
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

MdM polonia ma ogolnodostepne trzy programy (tv polonia, tv info i tv kultura)... nadawane przez satelite... zeby miec wiecej trzeba w pl kupic dekoder z pakietami jak ntv albo cyfra... pamietac tylko trzeba, ze niemieckie kanaly sa nadawane z innej satelity i czesto potrzebne sa na "talerzu" dwie glowice
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-02, 21:23   #3585
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Desti dziekuje bardzo za link do stronki z pomoca meza sie za to wezme

Mdm ja mam cyfre,oplacona na rok w pl,ale jak mowi Desti potrzebny jest rozgaleznik-choc u nas tak nie dalo rady i mamy 2 talerze
Niemiecka tv tez ogladam,szczegolnie programy dokumentalne albo filmy,ale tak jakos jestem jeszcze przyzwyczajona do polskiej

Dziewczyny pozdrawiam
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 08:44   #3586
Gosia46
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Hello dziewczynki ,,,,,,,,,pobudka, dzisiaj zimno brrrr wyszlam na teras i zimno mi sie zrobiło ,hech wczoraj wieczorem dopadły mnie tęsknoty ,,,,,,pochlipalam sobie do poduszki ale dzisiaj trzeba się wziąść w garśc ,ide zrobić kawke dla poprawienia nastroju ,,,,,,, no i trzeba brać się za nauke
Gosia46 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 08:51   #3587
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

bry dziewczynki

Cytat:
Napisane przez Gosia46 Pokaż wiadomość
Hello dziewczynki ,,,,,,,,,pobudka, dzisiaj zimno brrrr wyszlam na teras i zimno mi sie zrobiło
u mnie tylko zimny wiatr bo ogolnie to slonko swieci

Cytat:
Napisane przez Gosia46 Pokaż wiadomość
no i trzeba brać się za nauke
o tak... i ja musze sie zabrac za nauke... w koncu za miesiac panstwowe egzaminy mnie czekaja... 4 pisemne i 4 ustne
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 09:16   #3588
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość
Jak kurs mial sie odbyc w zaszlym roku? W VHS na przyklad kursy odbywaja sie caly czas
Ja na codzien rozmawiam po angielsku (to moj drugi jezyk ojczysty) albo po niemiecku...czasami jeszcze po portugalsku z moim malzem, zebym calkiem nie zapomniala...no i polski zostal daleko w tyle...
Kamilka, nie mow, ze angielski to Twoj ojczysty jezyk ?? Czyzbys miala tez angielskie korzenie??

A tak wogole, czesc dziewczyny!
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 09:34   #3589
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez Mijalea Pokaż wiadomość
Kamilka, nie mow, ze angielski to Twoj ojczysty jezyk ?? Czyzbys miala tez angielskie korzenie??

A tak wogole, czesc dziewczyny!
Jak bylam mala to mieszkalismy w Anglii wiec jak przyjechalismy do Pl to nie mowilam po polsku tylko angielsku ale jak to dziecko - szybko nadrobilam i bylo ok


Dzien doberek wszystkim,

u nas dzisiaj troche zachmurzylo i wieje...
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-03, 09:58   #3590
kaska6969
Raczkowanie
 
Avatar kaska6969
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Rodem z Warmii :)
Wiadomości: 271
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Witam was dziewczyny! Szukałam, szukałam aż znalazłam odpowiedni wątek. Mam do was kilka pytań i liczę,że mi pomożecie Może najpierw przedstawię swoją sytuację. Mój TŻ kończy w tym roku studia i od lipca do końca sierpnia jedzie na staż do Niemiec. Będzie miał tam załatwione mieszkanie i pracę w szpitalu jako fizjoterapeuta i masażysta. Bardzo chce,żebym z nim pojechała. Ja mam tutaj staż. No ale wiadomo to nic zobowiązującego. Zaliczyć mam zamair wszystko w terminie więc mogłabym pojechać. I nawet chcę. Bo on to w ogóle widzi to tak optymistycznie,że pojedzie na staż, później na chwile wrócimy tutaj załatwić jakies prawy, zaręczyny itd. a później chce tam wyjechać na stałe. Zacząć jakieś kursy, ja może kiedyś studia...ale..
Ja mam naturę pesymistyczną boje się,że nie będzie tak kolorowo...uczyłam sie 2 lata niemieckiego ale już nic nie pamiętam..więc można powiedzieć,że języka nie znam. Jakoś sobie tego nie wyobrażam jak można zacząć tam życie tak od zera? Trzeba mieć jakieś pozwolenie, żeby ewentualnie starać się o prace? Czy te kursy VHS są drogie?
Dodam jeszcze,że będę w okolicach Dortmund, zna któraś z was te tereny??
Z góry dziękuję za odp.
__________________
Dopóki walczysz-jesteś zwycięzcą...

Edytowane przez kaska6969
Czas edycji: 2009-06-03 o 10:11
kaska6969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 10:02   #3591
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)



Desti dawno sie nie widzialysmy

U mnie dzis pogorszenie pogody,pochmurno i wieje zimy wiatr Ja chce slonce!
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 10:06   #3592
estee7
Rozeznanie
 
Avatar estee7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 628
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Oj jak mi sie podoba, ze ten watek sie rozkrecil Przynajmniej nie bede sie czula tutaj taka samotna A u mnie w Düsseldorfie sloneczko swieci, tzn w tym momencie hehe
estee7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 10:16   #3593
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Ja mialam dzis w planach skoczyc do Düsseldorfu-jesli slonce tam swieci to zaryzykuje -mam nadzieje,ze nie zmokne

Estee,jak dlugo jestes w De? I co porabiasz na codzien,jesli moge zapytac ?

Kaska6969- oczywiscie,zeby legalnie pracowac,trzeba miec pozwolenie na prace Nie wiem jak to wygladac by moglo w Twoim przypadku,bo ja dostalam "pozwolenie po mezu" Ale raczej latwo nie jest...
Kursy sa tez rozne,ja np placilam za intensywny kurs 200€ za 100 godzin...
A okolice Dortmundu znam,czesto jezdze do Dortmundu na lotnisko
__________________

Edytowane przez *majka*
Czas edycji: 2009-06-03 o 10:24
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 10:29   #3594
kaska6969
Raczkowanie
 
Avatar kaska6969
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Rodem z Warmii :)
Wiadomości: 271
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Kaska6969- oczywiscie,zeby legalnie pracowac,trzeba miec pozwolenie na prace Nie wiem jak to wygladac by moglo w Twoim przypadku,bo ja dostalam "pozwolenie po mezu" Ale raczej latwo nie jest...
Kursy sa tez rozne,ja np placilam za intensywny kurs 200€ za 100 godzin...
A okolice Dortmundu znam,czesto jezdze do Dortmundu na lotnisko
A czy ciężko zdobyć takie pozwolenie, jakie kryteria trzeba spełniać, bądz co trzeba w tym kierunku zrobić? Wiecie coś na ten temat?
__________________
Dopóki walczysz-jesteś zwycięzcą...
kaska6969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 10:29   #3595
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Witam dziewczyny
U mnie tez dzis chlodnawo ale slonko siweci rano wyszlam z psiakiem na spacer w krotkim rekawku i zmarzlam,slonko mnie zmylilo hihi.
Ja wlasnie pomylam okna w duzym pokoju,w koncu bo zabieralam sie za to od miesiaca

Zycze Wam pieknego slonecznego dnia
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 10:35   #3596
estee7
Rozeznanie
 
Avatar estee7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 628
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Majka, Ja jestem od ponad roku w Niemczech a pracuje w Hedien Haffen w Düsseldorfie w Polsko Niemieckiej firmie A co Ty porabiasz w Niemczech?
estee7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 11:06   #3597
Gosia46
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Majka co to jest ''pozwolenie po mężu " na prace ,nie slyszalam o czymś takim ,kiedy można to uzyskać tz.jakie wymagania trzeba spełniać ?
Gosia46 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 11:50   #3598
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez kaska6969 Pokaż wiadomość
A czy ciężko zdobyć takie pozwolenie, jakie kryteria trzeba spełniać, bądz co trzeba w tym kierunku zrobić? Wiecie coś na ten temat?
Cytat:
Napisane przez Gosia46 Pokaż wiadomość
Majka co to jest ''pozwolenie po mężu " na prace ,nie slyszalam o czymś takim ,kiedy można to uzyskać tz.jakie wymagania trzeba spełniać ?
Napisalam " po mezu" ,bo moj maz ma niemieckie papiery i automatycznie po slubie dostalam pozwolenie na prace,wiec jakie kryteria trzeba spelniac, niestety nie wiem

Cytat:
Napisane przez estee7 Pokaż wiadomość
Majka, Ja jestem od ponad roku w Niemczech a pracuje w Hedien Haffen w Düsseldorfie w Polsko Niemieckiej firmie A co Ty porabiasz w Niemczech?
Medien Haffen,fajne knajpki tam sa Ja narazie nie robie nic-jestem Hausfrau
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 11:59   #3599
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość

Desti dawno sie nie widzialysmy
Maja ... ja ostatnio troszke problemow mialam... aktualnie jestem na zwolnieniu z diagnoza depresia z powodu mobbingu ... ale juz jest ok... zlozylam wypowiedzienie i tam gdzie mialam isc po skonczeniu szkoly dostane na te 3,5 miesiaca Ausbilbungsvertrag.

Cytat:
Napisane przez Gosia46 Pokaż wiadomość
Majka co to jest ''pozwolenie po mężu " na prace ,nie slyszalam o czymś takim ,kiedy można to uzyskać tz.jakie wymagania trzeba spełniać ?
w momencie gdy jeden z partnerow ma zalatwiona prace (automatycznie ma pozwolenie na prace) to druga polowa (z tym, ze nie jestem pewna jak jest ze zwiazkami niezalegalizowanymi) moze dostac pozwolenie na prace... w innym wypadku Niemcy nie wydaja pozwolen... chyba, ze sie samemu znajdzie pracodawce co pomoze ale to raczej rzadkosc.

Ja tez mam pozwolenie po mezu. Dostaje sie je automatycznie po slubie, bo wiadomo skoro tu mieszkam, wyszlam za Niemca to moge tez pracowac. Ale wydaje mi sie, ze pracownicy, ktorzy sa na kontraktach i przyjezdzaja z rodzinami, tez dostaja pozwolenie dla partnera... to by musiala Luba powiedziec, jak to wyglada
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 12:08   #3600
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
Maja ... ja ostatnio troszke problemow mialam... aktualnie jestem na zwolnieniu z diagnoza depresia z powodu mobbingu ... ale juz jest ok... zlozylam wypowiedzienie i tam gdzie mialam isc po skonczeniu szkoly dostane na te 3,5 miesiaca Ausbilbungsvertrag.
o kurcze,to faktycznie nie wesolo
Ja myslalam,ze egzaminy Cie pochlonely,ale widze,ze jeszcze troche czasu zostalo...
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:29.