Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-28, 13:50   #1
paskudas
Zadomowienie
 
Avatar paskudas
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 355

Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?


Hej dziewczyny,
mam na szybko pytanie- tak jak w temacie, czy opłaca się kupić na zimę kurtkę z naturalnym pierzem?
widziałam te kurteczki- są leciutkie i nie takie grube.
Ale chodzi mi głównie o to czy jest różnica w "grzaniu" w porównaniu do zwykłych puchówek? jestem zmarźlichem a na futro mnie nie stać
Chociaż wiem, że takie kurtki chodzą po 800 zł- to też nie mały jednak wydatek :-( więc chciałam się dowiedzieć czy warto tyle wydać wiadomo życie kosztuje
dzięki za podpowiedź!
__________________
She believed she could....
paskudas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 14:51   #2
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

A zwykłe puchówki?to mają sztuczne pierze? jest coś takiego? pierwsze słyszę
nie spotkałam sie z czymś takim jeszcze, i nie bardzo wiem o co chodzi... zwykła/zniezwykła.
Chyba Ci chodzi o taki zwykły wkład ocieplinowy pisząc sztuczne pierze?
Kurtki puchowe można kupić np, w hm za około 300 zł.
Twoja cena to za jaką marke jest?


moim zdaniem warto sprawdzać ile jest puchu a ile pierza w składzie, bo im wiecej puchu tym cieplejsza. A czegos takiego jak sztuczne pierze nie ma.

Edytowane przez Gomra
Czas edycji: 2013-11-28 o 14:57
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 16:20   #3
niusiak25
Zadomowienie
 
Avatar niusiak25
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 253
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

Mi się wydaje, że się nie opłaca bo ciężko się ją pierze
__________________
Chcesz ze mnie kpić? Nie poczułam nic, daj bis Nie powiedziałaś tego w ryj To nie powiedziałaś nic.

Twój pot, Twój ból, Twoje łzy - ich zazdrość.
niusiak25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 16:30   #4
paskudas
Zadomowienie
 
Avatar paskudas
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 355
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
A zwykłe puchówki?to mają sztuczne pierze? jest coś takiego? pierwsze słyszę
nie spotkałam sie z czymś takim jeszcze, i nie bardzo wiem o co chodzi... zwykła/zniezwykła.
Chyba Ci chodzi o taki zwykły wkład ocieplinowy pisząc sztuczne pierze?
Kurtki puchowe można kupić np, w hm za około 300 zł.
Twoja cena to za jaką marke jest?


moim zdaniem warto sprawdzać ile jest puchu a ile pierza w składzie, bo im wiecej puchu tym cieplejsza. A czegos takiego jak sztuczne pierze nie ma.
zwykła miałam na myśli sztuczne wypełnienie, niezwykła- naturalny puch tak sobie nazwałam, żeby łatwiej było "sklasyfikować"
wiesz co ja niestety widziałam takie tyko w jakiś metkowych sklepach dla mnie osobiście firma nie jest ważna- tylko to żeby mi nery na mrozie nie marzły.
Naturalny puch- jak najbardziej np taka (tak tak wiem, że firma ale szukałam tak żeby szybko ) http://www.zalando.pl/hilfiger-denim...1g01a-802.html
tu przy opisie produktu jest takie piórko. Koleżanka kupiła taką w mango chyba, dała właśnie około 700zł, była zadowolona..
__________________
She believed she could....
paskudas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 16:37   #5
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

Cytat:
Napisane przez paskudas Pokaż wiadomość
zwykła miałam na myśli sztuczne wypełnienie, niezwykła- naturalny puch tak sobie nazwałam, żeby łatwiej było "sklasyfikować"
wiesz co ja niestety widziałam takie tyko w jakiś metkowych sklepach dla mnie osobiście firma nie jest ważna- tylko to żeby mi nery na mrozie nie marzły.
Naturalny puch- jak najbardziej np taka (tak tak wiem, że firma ale szukałam tak żeby szybko ) http://www.zalando.pl/hilfiger-denim...1g01a-802.html
tu przy opisie produktu jest takie piórko. Koleżanka kupiła taką w mango chyba, dała właśnie około 700zł, była zadowolona..

ja mam z esprit'a (plaszcz puchowy) i jestem zadowolona. kosztowal przy rabacie 20% cos kolo 600zl. wydaje mi sie ze kurtka jest cieplejsza od tych wypelnionych sztucznym wkladem..
teraz coraz wiecej pojawia sie takich kurtek wlasnie z naturalnym lub mieszanym wkladem, spokojnie znajdziesz tansze niz 800zl.
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 16:49   #6
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

Cytat:
Napisane przez paskudas Pokaż wiadomość
zwykła miałam na myśli sztuczne wypełnienie, niezwykła- naturalny puch tak sobie nazwałam, żeby łatwiej było "sklasyfikować"
wiesz co ja niestety widziałam takie tyko w jakiś metkowych sklepach dla mnie osobiście firma nie jest ważna- tylko to żeby mi nery na mrozie nie marzły.
Naturalny puch- jak najbardziej np taka (tak tak wiem, że firma ale szukałam tak żeby szybko ) http://www.zalando.pl/hilfiger-denim...1g01a-802.html
tu przy opisie produktu jest takie piórko. Koleżanka kupiła taką w mango chyba, dała właśnie około 700zł, była zadowolona..

no jak Ty hilfigera sobie wyszukałaś to sie nie dziwie że taka cena

Co do prania - ja mam, i moim zdaniem jest lepsza niż z sztucznymi wkładami, bo nawet jezeli pierze zbije się z kulkę, to mozna je swobodnie ręką rozbić, a jezeli zrobi się coś takiego z wkładem to już nie ma szans na to. Kurtka nadaje sie tylko do kosza.
Sama zawsze wrzucam do pralki i wszystko jest ok.
Ja mam właśnie z hm.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 17:38   #7
paskudas
Zadomowienie
 
Avatar paskudas
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 355
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
no jak Ty hilfigera sobie wyszukałaś to sie nie dziwie że taka cena

Co do prania - ja mam, i moim zdaniem jest lepsza niż z sztucznymi wkładami, bo nawet jezeli pierze zbije się z kulkę, to mozna je swobodnie ręką rozbić, a jezeli zrobi się coś takiego z wkładem to już nie ma szans na to. Kurtka nadaje sie tylko do kosza.
Sama zawsze wrzucam do pralki i wszystko jest ok.
Ja mam właśnie z hm.
echh mówiłam, że to przykładowa, którą pierwszą znalazłam wiedziałam że się ktoś przyczepi dla mnie jest za krótka, musi zakrywać mi tyłek i nery, ale chciałam pokazać pierwszą lepszą, że jest naturalny kurak w środku dla mnie może być i byle skąd oby ciepła była, bo przy -20 to ja o metce na pewno nie będę myśleć
to h&m miał puchaczki ? ooo proszę nawet nie wiedziałam
dzięki za podpowiedzi może faktycznie się skuszę. W tym roku widziałam z kurakiem w zarze kosztowała chyba max 500, i była ciut dłuższa
__________________
She believed she could....
paskudas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-28, 18:48   #8
ichii
Wtajemniczenie
 
Avatar ichii
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 143
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

Cytat:
Napisane przez paskudas Pokaż wiadomość
echh mówiłam, że to przykładowa, którą pierwszą znalazłam wiedziałam że się ktoś przyczepi dla mnie jest za krótka, musi zakrywać mi tyłek i nery, ale chciałam pokazać pierwszą lepszą, że jest naturalny kurak w środku dla mnie może być i byle skąd oby ciepła była, bo przy -20 to ja o metce na pewno nie będę myśleć
to h&m miał puchaczki ? ooo proszę nawet nie wiedziałam
dzięki za podpowiedzi może faktycznie się skuszę. W tym roku widziałam z kurakiem w zarze kosztowała chyba max 500, i była ciut dłuższa
Ta, którą pokazałaś ma "wypełnienie: 85% pierze, 15% pióra", a akurat warto kupować z puchem, a nie pierzem czy piórami. Puch nie ma tych twardych elementów () więc na pewno nie będzie wychodził . Kiedyś miałam znajomego, który sprzedawał kołdry i zawsze podkreślał tę różnicę,
__________________
64 63 62 61 60 59
ichii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 18:49   #9
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

Cytat:
Napisane przez ichii Pokaż wiadomość
Ta, którą pokazałaś ma "wypełnienie: 85% pierze, 15% pióra", a akurat warto kupować z puchem, a nie pierzem czy piórami. Puch nie ma tych twardych elementów () więc na pewno nie będzie wychodził . Kiedyś miałam znajomego, który sprzedawał kołdry i zawsze podkreślał tę różnicę,

dokładnie, tak jak pisałam wcześniej, warto patrzeć na skład, im wiecej puchu tym lepsza,
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 18:51   #10
framboise_style
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 40
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

Cytat:
Napisane przez paskudas Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
mam na szybko pytanie- tak jak w temacie, czy opłaca się kupić na zimę kurtkę z naturalnym pierzem?
widziałam te kurteczki- są leciutkie i nie takie grube.
Ale chodzi mi głównie o to czy jest różnica w "grzaniu" w porównaniu do zwykłych puchówek? jestem zmarźlichem a na futro mnie nie stać
Chociaż wiem, że takie kurtki chodzą po 800 zł- to też nie mały jednak wydatek :-( więc chciałam się dowiedzieć czy warto tyle wydać wiadomo życie kosztuje
dzięki za podpowiedź!
Tak, ale jest jedno ale. Pierze często "przebija się" przez podszewkę i masz je na ubraniach. Koleżanka kupiła taką w Zarze i ma z tym duży problem.
framboise_style jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 18:57   #11
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

Cytat:
Napisane przez framboise_style Pokaż wiadomość
Tak, ale jest jedno ale. Pierze często "przebija się" przez podszewkę i masz je na ubraniach. Koleżanka kupiła taką w Zarze i ma z tym duży problem.
Zara jest przereklamowana, niestety towar nieadekwatny do ceny, ale i tak ludzie ida i kupują no bo to Zara.

Porządne firmy, nie wtykają pierza jak leci, kazde piórko jest odpowiednio przycinane, twarde elementy uwówane.

Poza tym, jak kupisz typowo puchową kurtkę z puchu a nie piór, to nic nie ma prawa wyjść.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-28, 19:20   #12
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
Zara jest przereklamowana, niestety towar nieadekwatny do ceny, ale i tak ludzie ida i kupują no bo to Zara.
Porządne firmy, nie wtykają pierza jak leci, kazde piórko jest odpowiednio przycinane, twarde elementy uwówane.
Poza tym, jak kupisz typowo puchową kurtkę z puchu a nie piór, to nic nie ma prawa wyjść.
ja mam kurtke z wypełnieniem down czyli puch jest z Zary i nic nigdy z niej nie wychodziło a mam ja juz długo ta która ma tamta koleżanka pewnie ma pierze dlatego wychodzi, to nie kwestia marki . No i ta która mam wygląda super, wysokiej jakosci nie zaden dyskotekowy połysk i plastikowe elementy .

Edytowane przez Dione
Czas edycji: 2013-11-28 o 19:22
Dione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 20:30   #13
SzalonaIstota
Raczkowanie
 
Avatar SzalonaIstota
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 417
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

Oglądałam ostatnio program galileo o kurtce pouchowej, za kurtkę z prawdziwego pierza trzeba dać okolo 200 euro, (z tego co pamietam) byly przeprowadzane na niej rozne eksperymenty i wypadla swietnie, jesli stac Cie tyle zainwestowac to kup
__________________
Energii Cios werbalny..
SzalonaIstota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 21:51   #14
ailatan1985
Zakorzenienie
 
Avatar ailatan1985
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 983
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

Zgadzam się. Im więcej puchu tym lepsza

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
" Bo to co może Nas zabić, najczęściej jest tym co pozwala Nam żyć... " 
ailatan1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 07:53   #15
paskudas
Zadomowienie
 
Avatar paskudas
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 355
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

Dzięki dziewczyny za rady szukam czegoś ciepłego, a widzę, że chyba warto Tak samo kiedyś zwlekałam z kupieniem dobrych skórzanych butów na zimę, a teraz żałuję, że czekałam tak długo, a bo drogie a bo coś tam, wiadomo jak to jest
A jednak stanie na peronie w zimie jak wieje śniegiem wymaga czegoś dobrego jakościowo tylko czasami wiadomo, że nie ma sensu kupować czegoś przereklamowanego. Ale widzę, że taka kurtka nie byłaby chyba wywaleniem kasy w błoto tylko właśnie, żeby dobrze trafić i żeby te kłaki nie wychodziły
dzięki dziewczyny!
__________________
She believed she could....
paskudas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 11:03   #16
trammer
Zakorzenienie
 
Avatar trammer
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 403
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

Cytat:
Napisane przez paskudas Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za rady szukam czegoś ciepłego, a widzę, że chyba warto Tak samo kiedyś zwlekałam z kupieniem dobrych skórzanych butów na zimę, a teraz żałuję, że czekałam tak długo, a bo drogie a bo coś tam, wiadomo jak to jest
A jednak stanie na peronie w zimie jak wieje śniegiem wymaga czegoś dobrego jakościowo tylko czasami wiadomo, że nie ma sensu kupować czegoś przereklamowanego. Ale widzę, że taka kurtka nie byłaby chyba wywaleniem kasy w błoto tylko właśnie, żeby dobrze trafić i żeby te kłaki nie wychodziły
dzięki dziewczyny!
ja mam na stanie 3 puchówki - jedna ma ponad 10 lat, drugą kupiłam w zeszłym roku, trzecią - na jesieni.
Najstarsza daje radę, ale zakładam ja raczej na spacery z psem - zahaczyłam o ogrodzenie i rozdarłam ją, nie nadaje się na wychodzenie poza las Ta z zeszłego roku jest do kolan, w mrozy -20 daje wspaniały komfort termiczny (też często jeżdżę PKP, więc wiem, co znaczy stać na stacji i czekać na pociąg), a do tego jest tak lekka, że nie czuję, że mam taką kurtkę na sobie tegoroczna kurtka jest krótsza, sięga tak za pośladki i śmigam w niej już dobry miesiąc - jest mega lekka, można ją złożyć do wymiarów polowy pudełka po pantoflach, i cały czas jest mi w niej cieplutko
bardzo polecam puchówki, są mega lekkie i mega ciepłe
Tylko jeśli się zdecydujesz na zakup, to raczej polecam z firm, które zajmują się produkcją odzieży puchowej 0 wtedy kurtka ma dobrej jakości puch i jest go mniej - kurtka jest zgrabniejsza i lżejsza, ale bardzo ciepła
Niestety, wiąże się to z wyższą ceną kurtki... ale kurtka taka jest nie na rok, czy dwa, lecz nawet i na 10 lat
trammer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 11:31   #17
paskudas
Zadomowienie
 
Avatar paskudas
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 355
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

Cytat:
Napisane przez trammer Pokaż wiadomość
ja mam na stanie 3 puchówki - jedna ma ponad 10 lat, drugą kupiłam w zeszłym roku, trzecią - na jesieni.
Najstarsza daje radę, ale zakładam ja raczej na spacery z psem - zahaczyłam o ogrodzenie i rozdarłam ją, nie nadaje się na wychodzenie poza las Ta z zeszłego roku jest do kolan, w mrozy -20 daje wspaniały komfort termiczny (też często jeżdżę PKP, więc wiem, co znaczy stać na stacji i czekać na pociąg), a do tego jest tak lekka, że nie czuję, że mam taką kurtkę na sobie tegoroczna kurtka jest krótsza, sięga tak za pośladki i śmigam w niej już dobry miesiąc - jest mega lekka, można ją złożyć do wymiarów polowy pudełka po pantoflach, i cały czas jest mi w niej cieplutko
bardzo polecam puchówki, są mega lekkie i mega ciepłe
Tylko jeśli się zdecydujesz na zakup, to raczej polecam z firm, które zajmują się produkcją odzieży puchowej 0 wtedy kurtka ma dobrej jakości puch i jest go mniej - kurtka jest zgrabniejsza i lżejsza, ale bardzo ciepła
Niestety, wiąże się to z wyższą ceną kurtki... ale kurtka taka jest nie na rok, czy dwa, lecz nawet i na 10 lat
ooo o to właśnie mi chodziło
a mogłabyś podać jakąś sprawdzoną firmę? chętnie sprawdzę co mają w kolekcji dzieki!
__________________
She believed she could....
paskudas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 12:04   #18
trammer
Zakorzenienie
 
Avatar trammer
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 403
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

Cytat:
Napisane przez paskudas Pokaż wiadomość
ooo o to właśnie mi chodziło
a mogłabyś podać jakąś sprawdzoną firmę? chętnie sprawdzę co mają w kolekcji dzieki!
Wysłałam PW
W ogóle w sprawie kutrek puchowych polecam lekturę NGT
Piszą sporo i dają dobre rady
trammer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 15:58   #19
ceciii
Zadomowienie
 
Avatar ceciii
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Na Mazury, Mazury, Mazury, popływamy tą łajbą z tektury!
Wiadomości: 1 425
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

ja kupiłam kurtkę Nike, na metce jest napisane "wypełnienie puch kaczki szarej minimum 75%" - to znaczy, że będzie ciepła?
__________________


23.09.2010r.



NO PAIN, NO GAIN!


Najpiękniejsza
<i>filmy zablokowane</i>
ceciii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-29, 16:10   #20
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

Teraz syntetyczne pierze potrafi być cieplejsze od naturalnego a na pewno jest wygodniejsze w używaniu bo lżejsze, nie zbija się, łatwiej prać, nie uczula.
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 18:05   #21
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

Cytat:
Napisane przez ceciii Pokaż wiadomość
ja kupiłam kurtkę Nike, na metce jest napisane "wypełnienie puch kaczki szarej minimum 75%" - to znaczy, że będzie ciepła?
Powinna być. O to chodzi, że wokół puchu gromadzi się powietrze i to powoduje, ze kurtka jest puszysta i ciepła. Im więcej puchu, tym lepiej.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 20:29   #22
201606242122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 622
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

ja mam kurtkę z piórami. jest ciepła bardzo, a ja jestem zmarzluchem. tylko te pióra wychodzą i mam je na ubraniach
bardzo denerwujące.
201606242122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 10:43   #23
trammer
Zakorzenienie
 
Avatar trammer
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 403
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Powinna być. O to chodzi, że wokół puchu gromadzi się powietrze i to powoduje, ze kurtka jest puszysta i ciepła. Im więcej puchu, tym lepiej.
niekoniecznie - jak jest dobry, sprężysty puch (760 lub 800 cui), to jest go w kurtce bardzo mało
trammer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 22:43   #24
elwiraradlak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 172
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

Cytat:
Napisane przez trammer Pokaż wiadomość
Wysłałam PW
W ogóle w sprawie kutrek puchowych polecam lekturę NGT
Piszą sporo i dają dobre rady
Ja też poproszę o informację nt kurtek Ostatnio interesowałam się tym tematem, wciąż szukam kurtki idealnej

Dotychczas firma która wzbudziła moje zaufanie to firma yeti. Mają dobre opinie wśród ludzi którzy wyprawiają się w góry Jednak wciąż się zastanawiam czy nie będzie dla mnie zbyt sportowa... Niestety, ale jak kurtka ma ładny design, "mieszczański" wygląd to już jakość puchu mocno spada, a najczęściej jest to po prostu pierze a nie puch. A jak jakość puchu jest zadowalająca to już wygląd typowo sportowy....

Co to jest NGT?

Edytowane przez elwiraradlak
Czas edycji: 2013-12-05 o 22:44
elwiraradlak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 20:38   #25
balance <3
Zadomowienie
 
Avatar balance <3
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 016
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

Cytat:
Napisane przez trammer Pokaż wiadomość
Wysłałam PW
W ogóle w sprawie kutrek puchowych polecam lekturę NGT
Piszą sporo i dają dobre rady
Ja również prosiłabym o info na PW
balance <3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 11:19   #26
trammer
Zakorzenienie
 
Avatar trammer
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 403
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

Cytat:
Napisane przez elwiraradlak Pokaż wiadomość
Ja też poproszę o informację nt kurtek Ostatnio interesowałam się tym tematem, wciąż szukam kurtki idealnej

Dotychczas firma która wzbudziła moje zaufanie to firma yeti. Mają dobre opinie wśród ludzi którzy wyprawiają się w góry Jednak wciąż się zastanawiam czy nie będzie dla mnie zbyt sportowa... Niestety, ale jak kurtka ma ładny design, "mieszczański" wygląd to już jakość puchu mocno spada, a najczęściej jest to po prostu pierze a nie puch. A jak jakość puchu jest zadowalająca to już wygląd typowo sportowy....

Co to jest NGT?
Cytat:
Napisane przez balance <3 Pokaż wiadomość
Ja również prosiłabym o info na PW
NGT to niezależna grupa testingowa - na forum toczą się rozmowy nt. sprzętu górskiego, odzieży itd. oraz przeprowadzane są testy np. odzieży - ktoś przez rok używa np. kurtki i opisuje, jak się w różnych warunkach spisuje...
Jak pisałam, polecam puchówki z firm, które zajmują się tylko produkcją odzieży, śpiworów itd. z puchu. REaczej nie można porównywać puchówek z sieciówek z tymi od specjalistycznych producentów...
Z firm specjalistycznych polecam zapoznać się z ofertą np. Yeti, Roberts, Małachowski, Pajak...
A tu więcej o samym puchu http://ngt.pl/12-niedoscigniony-puch.html

Edit: balance <3 napisałam juz w wątku, wiec nie wysyłam Ci PM. Ja mam kurtki z Yeti (bo naczytałam się, że mają dobre kurtki a poza tym miałam ich "na miejscu" i przed zakupem mogłam kurtkę zamierzyć). W razie jakbyś chciałam wiedzieć coś więcej, napisz

Edytowane przez trammer
Czas edycji: 2013-12-07 o 11:22
trammer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 18:49   #27
aga29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 182
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

może ktoś oglądał ten płaszczyk? Tatuum, wpadł mi dzisiaj w oko, ale nie zdążyłam przymierzyć.
http://eshop.tatuum.com/pl/ona/24138-salome.html
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg puchówka tatuum.jpg (58,5 KB, 16 załadowań)
aga29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 20:30   #28
e0f3d546fc8e38a0a41f4bfac2647800bba81a40_6556af13d63ff
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 124
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

.

Edytowane przez e0f3d546fc8e38a0a41f4bfac2647800bba81a40_6556af13d63ff
Czas edycji: 2023-11-16 o 22:07
e0f3d546fc8e38a0a41f4bfac2647800bba81a40_6556af13d63ff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 20:43   #29
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

[1=e0f3d546fc8e38a0a41f4bf ac2647800bba81a40_6556af1 3d63ff;88965009]Pozwolę sobie odświeżyć wątek, bo zbliżają się mrozy
Jakie marki kurtek puchowych polecacie? Do tej pory nosiłam model z Mango - grzał świetnie, ale jest już zniszczona i czas na coś nowego. Chciałabym kurtkę/płaszc, który przetrwa kilka sezonów. Czy szukać raczej wśród marek sportowych - Columbia, Jack Wolfskin itp, czy np. Tommy Hilfiger będzie również dobrym wyborem? Nie potrzebuję znanej marki, byle kurtka była ciepła i zgrabna.[/QUOTE]

Hilfiger będzie dobrym wyborem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 09:16   #30
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Czy opłaca się kupić kurtkę z naturalnym pierzem?

Ja ze wszystkich swoich kurtek puchowych byłam zadowolona i każda przetrwała więcej niż jeden sezon. Miałam Zarę, Massimo Dutti, Benetton i Greenpoint.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-28 18:18:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:57.