Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:) - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-07, 16:19   #4351
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
6lat zdecydowanie wystarczy
Ja myslę, że niewazne ile kto czeka na seks, nieważne, czy ma to miejsce po czy przed ślubem. Wazne, żeby to była jego własna i przemyslana decyzja - bez żadnego przymuszania, wymuszania, namawiania. Oczywiście mam na myśli przymuszanie i wymuszanie w sensie psychicznym - wiecie, teksty w stylu "jak mnie kochasz to....." albo " nie chcesz iść ze mną do łóżka, bo mnie nie kochasz....." i takie tam. I wbrew pozorom i powszechnym przeświadczeniu nie zawsze facet jest tą stroną wymuszającą tylko facetom trudniej przed kimś i przed samym sobą przyznać się, że nie chcą rozpocząć współżycia. Zabawa z seksem w momencie, kiedy człowiek nie dorósł do takiego kroku bywa ciężkim przeżyciem i może zwichrować życie seksualne na długie lata.
Dokładnie. Też tak myślę, że przede wszystkim to duża odpowiedzialność i nie powinno się tym bawić ani handlować jak to się dzisiaj dzieje. Wiecie, że koleżanka opowiadała mi, że jej siostrzenica jest w 6 kl podst. i kolezanki kolegom robią lody na przerwach w toalecie?!
Gdzie są nauczyciele i rodzice tych dzieci!?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 16:23   #4352
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Dokładnie. Też tak myślę, że przede wszystkim to duża odpowiedzialność i nie powinno się tym bawić ani handlować jak to się dzisiaj dzieje. Wiecie, że koleżanka opowiadała mi, że jej siostrzenica jest w 6 kl podst. i kolezanki kolegom robią lody na przerwach w toalecie?!
Gdzie są nauczyciele i rodzice tych dzieci!?
bosze
Justyś, to przeciez najzwyklejsze zwyrodnienie!
Jak te dzieciaki będą potem normalnie żyć? Tosz to uraz psychiczny do końca życia.
Namów może koleżankę, żeby zgłosiła to dyrekcji?????
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 16:29   #4353
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
bosze
Justyś, to przeciez najzwyklejsze zwyrodnienie!
Jak te dzieciaki będą potem normalnie żyć? Tosz to uraz psychiczny do końca życia.
Namów może koleżankę, żeby zgłosiła to dyrekcji?????
To było już jakiś czas temu, nie interesowałam się dalej sprawą, więc nie wiem czy i jak sie zakończyła.
A właśnie, jak Wy nowoczesne matki edukujecie swoje dzieci? W jakim wieku przeprowadzacie rozmowę?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 16:59   #4354
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

jp91 - boże c ty opowiadasz...co te dzisiejsze dzieciaki wyprawiają!!! Fatk ...ja się pytam gdzie nauczyciele, no bo rodzice fakt nie są z dziecmi cały czas!! A dzieciaki potrafią wiele ukryć... masakra ;/

No a 6 lat celibatu to całkiem duży wyczyn...szczególnie jeśli z jednym partnerem byłaś/jesteś tak długo.

Wiecie jak czytam co się dzieje w szkole to az strach pomyślec wyłać dzieciaka do szkoły... szczególnie dziewczynkę!! Bo chłopak to ma większe szanse że sobie poradzi... choć delikatni tez sa ;/
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 17:07   #4355
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
jp91 - boże c ty opowiadasz...co te dzisiejsze dzieciaki wyprawiają!!! Fatk ...ja się pytam gdzie nauczyciele, no bo rodzice fakt nie są z dziecmi cały czas!! A dzieciaki potrafią wiele ukryć... masakra ;/

No a 6 lat celibatu to całkiem duży wyczyn...szczególnie jeśli z jednym partnerem byłaś/jesteś tak długo.

Wiecie jak czytam co się dzieje w szkole to az strach pomyślec wyłać dzieciaka do szkoły... szczególnie dziewczynkę!! Bo chłopak to ma większe szanse że sobie poradzi... choć delikatni tez sa ;/
Niezmiennie ten sam i tak już chyba zostanie
Dlatego tak ważna jest rola rodziców, przekazywanie wartości moralnych, szczere rozmowy bez wstydu. Dzieci wiedzą i rozumieją więcej niż nam się wydaje. Myślę, że jak dziecko ma tajemnice przed rodzicem to to jest jego porażka. Zobacz jak Ty masz dobrze, że brat do Ciebie przychodzi po poradę. Należą Ci się brawa, możesz być z siebie dumna.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 17:20   #4356
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

No trzeba przyznać że i małe i duże dzieciaki zawsze do mnie lgneły... mam nadzieje że taką supr mamą będę jak moje dorosną do takich rozmów... boże dja żeby miały więcej rozumu i takich durnot nie robiły...

Ale mi się też wydaję że przez mieszankę różnch dzieci z różnych środowisk w podstawówkach gimnazjach takie rzeczy się dzieją... dlatego już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wyborem lepszej szkoły podstawowoej niż ta z przydziały terytorialnego. Wiesz jedni rodzice dbają a inni puszczają samopas i co takie dziecko ma robic ...czepia się strszych z podwórka a ci wymyślają niestworzoe rzeczy... wrecz odrażające i niebezpieczne...

Troche zwiększyłyście moge ego...tymi pozytywnymi postami W sumie samemu się tego tak nie widzi...

Edytowane przez _Kari_
Czas edycji: 2013-01-07 o 17:21
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 17:23   #4357
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
To było już jakiś czas temu, nie interesowałam się dalej sprawą, więc nie wiem czy i jak sie zakończyła.
A właśnie, jak Wy nowoczesne matki edukujecie swoje dzieci? W jakim wieku przeprowadzacie rozmowę?
nie jestem pewna, czy pytanie do mnie
wiesz, u nas to jakos tak samo wyszło nadszedł czas, kolejny etap w jej zyciu randkowym, to jakoś tak przy okazji sobie gadaliśmy na coraz to poważniejsze tematy.
Teraz dzieci w pierwszych klasach podstawówki sa lepiej wyedukowane niz my w liceum, więc nie ma co z siebie robić idioty i udawać, że temat nie istnieje. Trzeba traktowac powaznie młodego człowieka. I to od najmłodszych lat - jeśli małe dziecko pyta, nawet o trudne kwestie, to nie wolno mu kłamać. Trzeba odpowiedzieć szczerze, oczywiście dobierając słownictwo i zakres odpowiedzi do poziomu rozwoju dziecka i niekoniecznie trzeba omawiac wszystko ze szczegółami . Jak zapyta za jakiś czas to się dołoży parę kolejnych szczegółów i rozwinie temat - wazne, żeby te odpowiedzi były ze sobą spójne w czasie tylko dalej rozwijane. Nikt nie lubi byc oszukiwany, dzieci także to dotyczy. A to są cwane bestie i szybko wyłapią ściemę! A jak nas złapią na kłamstwie to......... jest duże ryzyko, że więcej nie przyjdą z pytaniami do nas, tylko pójda gdzie indziej. No bo skoro pytasz matke czy ojca a oni Ci kity serwują........
Zresztą jak dziecko dorasta to da się wyczuć na jakim etapie wtajemniczenia jest i mozna dopasować rozmowę do właściwego momentu. Ja osobiście zawsze stawiałam na szczerość. Jak sytuacja zrobiła się powazna to pogadałam przedstawiając nie tylko minusy, ale i plusy seksu. Wytłumaczyłam, że to nie tylko przeżycie fizyczne, ale głównie emocjonalne i że musi być pewna, czy jest gotowa na takie silne doznania i żeby nie dała sobie nic narzucić. A na koniec zaprowadziłam do lekarza

Nie do końca rozumiem to utajemnianie pewnych oczywistych rzeczy przed dziećmi. Potem trzeba się przyznac, że się kłamało....... a to niefajne
Na przykład ulubionym programem Weroniki w wieku chyba 5-6 lat było "rodzić po ludzku" czy jakoś tak. Taki program dokumentalny pokazujący porody..... Okropnie chciała go oglądać po zobaczeniu reklamy! Obserwowałam ją uwaznie od początku programu i byłam gotowa zainterweniowac przy pierwszych oznakach zagudbienia, zdziwienia czy zgrozy. Ale ona tak super naturalnie to odbierała, że sama byłam w szoku!!! Skoro dla niej było to naturalne wydarzenie to nie widziałam powodu, żeby jej zabraniać i robic z tego tabu. Owszem - zapytała dlaczego te panie tak krzyczą ale to było tylko pytanie, takie zwyczajne, nie było tam podkładu strachu. Więc je powiedziałam, że jak rodzi się dzidziuś to boli, a krzyk pozwala ten ból zmniejszyć, ale że jak sama widzi te panie tylko chwilkę krzyczą a potem są bardzo, bardzo szczęśliwe, bo mają swojego malutkiego dzidziusia a to jest największa radość dla mamy. Zrozumiała doskonale nawet potem pare razy słyszałam jak krzyczała razem z tymi rodzącymi i tłumaczyła im do telewizora, że zaraz będą bardzo szczęśliwe
Nie wiem, może jestem nienormalna i dzieci nie powinny takich rzeczy oglądać.... Nawet jestem pewna, że jest cała masa dzieci, które nie powinny oglądać! Ale dla niej to było takie naturalne, że nie chciałam tego psuć!!! Myślę, że dzieci wiele spraw bardzo naturalnie wyczuwają i potrafią je zaakceptować dopóki my dorośli nie zrobimy z tego sensacji i nie ukrywamy pod kołderką kłamstw i motania..... takie moje osobiste przemyślenia
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-01-07 o 17:30
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-07, 17:42   #4358
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Zrozumiała doskonale nawet potem pare razy słyszałam jak krzyczała razem z tymi rodzącymi i tłumaczyła im do telewizora, że zaraz będą bardzo szczęśliwe
Mało się ze śmiechu nie posikałam - Twoja Wera to od maleńkości była boska
Jak to człowiek nigdy nie wie, co się dziecku spodoba
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 17:49   #4359
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Wspaniała ta Twoja Werka
Bardzo podoba mi się to co napisałaś, nie ma co robić z siebie idioty a później niby mądrego rodzica jak w dowcipie, co bierze 12-latka na rozmowe "chodź pogadamy o seksie" a dzieciak "a co chcesz wiedzieć?"
Ciekawa jestem jaką ja będę kiedyś matką
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 17:54   #4360
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Mało się ze śmiechu nie posikałam - Twoja Wera to od maleńkości była boska
Jak to człowiek nigdy nie wie, co się dziecku spodoba

taaaaa....... od dziecka miałam z nią wesoło
a jakiego ja miałam stracha jak mi oznajmiła, że ona teraz będzie oglądać, bo zaraz będzie taki fajny program o malutkich dzieciach ale poskromniłam swoje matczyne zapędy i strachy i pozwoliłam obejrzec. Potem we dwie zawsze oglądałyśmy

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Wspaniała ta Twoja Werka
Bardzo podoba mi się to co napisałaś, nie ma co robić z siebie idioty a później niby mądrego rodzica jak w dowcipie, co bierze 12-latka na rozmowe "chodź pogadamy o seksie" a dzieciak "a co chcesz wiedzieć?"
Ciekawa jestem jaką ja będę kiedyś matką

dokładnie! Dorośli zbyt często zapominają, że kłamstwami odpychają od siebie dziecko i utrudniają partnerskie relacje i wzajemne zaufanie. No jak ktoś Ci 10 lat kłamał na temat seksu to potem przyjdziesz do niego w potrzebie????
Jaką będziesz mamą??? Wspaniałą, mądrą, wyrozumiałą!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 18:24   #4361
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Jak sobie przypomnę, jakie rzeczy już wiedziałam w wieku 10 lat... To aż strach pomyśleć, o czym gadają dzisiejsze 10-latki. Zwłaszcza, że seks dosłownie nas otacza - wyzywające banery reklamowe, najwyższe półki z gazetami, że o telewizji już nie wspomnę. Dlatego jak będę miała dziecko, to zacznę z nim rozmawiać o takich sprawach jak najszybciej. Lepiej niech dowie się ode mnie niż z gazet czy podwórka. I mam nadzieję, że taka otwartość sprawi, że samo nie zdecyduje się na to zbyt wcześnie. Na pewno nie będę na siłę zamykać w domu i non stop pilnować, bo wiadomo, że zakazany owoc smakuje najlepiej. No i dzieciaki jak bardzo chcą, to zawsze znajdą okazję.

edit.
Dodam, że u mnie w domu takie zagadnienia były tematem tabu. Pamiętam, jaką katorgę przeżywałam, kiedy chciałam o coś zapytać mamę. Zawstydzenie rodziców udziela się dzieciom. Na szczęście moja babcia miała zgoła odwrotne podejście. Ok. 13-14 roku życia obejrzałam z nią przez wakacje sezon "Seksu w wielkim mieście". Że nie wspomnę o wyjściu w ciemno do kina na "Statek miłości"... Myślałyśmy, że to remake dawnego serialu, a okazał się komedią o rejsie statkiem dla gejów. Wyobrażacie sobie miny ludzi, jak zobaczyli na takim seansie babcię z wnuczką?

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2013-01-07 o 18:38
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-07, 18:50   #4362
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Wiesz prawda jest taka że się nie tyje "od tabletek"... można mieć wzmożony apetyt w pierwszych miesiącach zażywania anty...ale tyje się od ŻARCIA, więcej się je czekolady czy kebabów to ciężko być super fit!!
gwoli całkowitej prawdy to można trochę przytyć po hormonach... sama tego doświadczyłam - ale to oczywiście nie był tłuszczyk,tylko to zapuchnięcie. Swoją drogą pamiętam, że paskudnie się człowiek przy tym czuje


Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
ja też miałam zamiar czekać do ślubu, wyszło jak wyszło ale nie żałuje,bo nie ma czego. czekaliśmy 6 lat, więc w sumie patrząc na tych co biorą ślub czymprędzej po 2 latach to i tak jestem dobra, nie?
Dobra jesteś, dobra

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Dokładnie. Też tak myślę, że przede wszystkim to duża odpowiedzialność i nie powinno się tym bawić ani handlować jak to się dzisiaj dzieje. Wiecie, że koleżanka opowiadała mi, że jej siostrzenica jest w 6 kl podst. i kolezanki kolegom robią lody na przerwach w toalecie?!
Gdzie są nauczyciele i rodzice tych dzieci!?
o mamo nie strasz mnie

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
To było już jakiś czas temu, nie interesowałam się dalej sprawą, więc nie wiem czy i jak sie zakończyła.
A właśnie, jak Wy nowoczesne matki edukujecie swoje dzieci? W jakim wieku przeprowadzacie rozmowę?
To na pewno do mnie pytanie

no cóż, ja żadnych konkretnych rozmów nie przeprowadzałam z mym synem jakoś tak mam wrażenie że w tak zwanym międzyczasie coś tam co jakiś czas temat wypływał
my w ogóle strasznie dużo gadamy, czasem mnie aż gęba boli
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2013-01-07 o 18:51
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 18:55   #4363
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
.

edit.
Dodam, że u mnie w domu takie zagadnienia były tematem tabu. Pamiętam, jaką katorgę przeżywałam, kiedy chciałam o coś zapytać mamę. Zawstydzenie rodziców udziela się dzieciom. Na szczęście moja babcia miała zgoła odwrotne podejście. Ok. 13-14 roku życia obejrzałam z nią przez wakacje sezon "Seksu w wielkim mieście". Że nie wspomnę o wyjściu w ciemno do kina na "Statek miłości"... Myślałyśmy, że to remake dawnego serialu, a okazał się komedią o rejsie statkiem dla gejów. Wyobrażacie sobie miny ludzi, jak zobaczyli na takim seansie babcię z wnuczką?
to tak jak u mnie
moja mama wychodziła z założenia, że jak o czymś się nie mówi to to nie istnieje
bardzo mnie ta sytuacja bolała i dlatego obiecałam sobie, że ze swojego dziecka nie będę robić debila.
Młoda nawet potrafi z nas (mnie i tz) żartować
Ostatnio poszłyśmy obie do rossa, bo mi sie zamarzyły papiloty na sylwka i nie chciałam powiedzieć staremu co kupiłam Młoda mu powiedziała, że wieczorem zobaczy - a potem sama się z niego śmiała, że niepotrzebnie mu nadziei narobiła

Z babcią na seansie o gejach.......
równiacha z babci!!!
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-01-07 o 19:00
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 20:56   #4364
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
prawWiesz da jest taka że się nie tyje "od tabletek"... można mieć wzmożony apetyt w pierwszych miesiącach zażywania anty...ale tyje się od ŻARCIA, więcej się je czekolady czy kebabów to ciężko być super fit!! No i popularny mit o zatrzymywaniu wody w organizmie...ile kobiet tyle opinii... mi np zawsze puchły nogi, niezależnie czy brałam anty czy nie...
A co do tabsów hormonalnych to są przecież różne... teraz coś czytałam o jednoskładnikowych minipigułkach, niby zaleca się kobietą dojrzałym po porodzie...ale kto wie może tobie by pasowały...musiałabyś sie zapytac gina
U mnie to wyglądało tak samo, na tabletkach 2 godz po posiłku zaczynam odczuwać głód, wiec cały dzień coś podjadam i 4kg do przodu gwarantowane.
Po odstawieniu tabletek przed pierwsze 2 tygodnie wyrzucałam połowę kanapek, które brałam do pracy bo nie dawałam rady ich zjeść, aż w końcu zauważyłam, że faktycznie zmniejszył mi się apetyt W ciągu miesiąca wróciłam do wagi z przed tabl



Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
nie jestem pewna, czy pytanie do mnie
wiesz, u nas to jakos tak samo wyszło nadszedł czas, kolejny etap w jej zyciu randkowym, to jakoś tak przy okazji sobie gadaliśmy na coraz to poważniejsze tematy.
Teraz dzieci w pierwszych klasach podstawówki sa lepiej wyedukowane niz my w liceum, więc nie ma co z siebie robić idioty i udawać, że temat nie istnieje. Trzeba traktowac powaznie młodego człowieka. I to od najmłodszych lat - jeśli małe dziecko pyta, nawet o trudne kwestie, to nie wolno mu kłamać. Trzeba odpowiedzieć szczerze, oczywiście dobierając słownictwo i zakres odpowiedzi do poziomu rozwoju dziecka i niekoniecznie trzeba omawiac wszystko ze szczegółami . Jak zapyta za jakiś czas to się dołoży parę kolejnych szczegółów i rozwinie temat - wazne, żeby te odpowiedzi były ze sobą spójne w czasie tylko dalej rozwijane. Nikt nie lubi byc oszukiwany, dzieci także to dotyczy. A to są cwane bestie i szybko wyłapią ściemę! A jak nas złapią na kłamstwie to......... jest duże ryzyko, że więcej nie przyjdą z pytaniami do nas, tylko pójda gdzie indziej. No bo skoro pytasz matke czy ojca a oni Ci kity serwują........
Zresztą jak dziecko dorasta to da się wyczuć na jakim etapie wtajemniczenia jest i mozna dopasować rozmowę do właściwego momentu. Ja osobiście zawsze stawiałam na szczerość. Jak sytuacja zrobiła się powazna to pogadałam przedstawiając nie tylko minusy, ale i plusy seksu. Wytłumaczyłam, że to nie tylko przeżycie fizyczne, ale głównie emocjonalne i że musi być pewna, czy jest gotowa na takie silne doznania i żeby nie dała sobie nic narzucić. A na koniec zaprowadziłam do lekarza

Nie do końca rozumiem to utajemnianie pewnych oczywistych rzeczy przed dziećmi. Potem trzeba się przyznac, że się kłamało....... a to niefajne
Na przykład ulubionym programem Weroniki w wieku chyba 5-6 lat było "rodzić po ludzku" czy jakoś tak. Taki program dokumentalny pokazujący porody..... Okropnie chciała go oglądać po zobaczeniu reklamy! Obserwowałam ją uwaznie od początku programu i byłam gotowa zainterweniowac przy pierwszych oznakach zagudbienia, zdziwienia czy zgrozy. Ale ona tak super naturalnie to odbierała, że sama byłam w szoku!!! Skoro dla niej było to naturalne wydarzenie to nie widziałam powodu, żeby jej zabraniać i robic z tego tabu. Owszem - zapytała dlaczego te panie tak krzyczą ale to było tylko pytanie, takie zwyczajne, nie było tam podkładu strachu. Więc je powiedziałam, że jak rodzi się dzidziuś to boli, a krzyk pozwala ten ból zmniejszyć, ale że jak sama widzi te panie tylko chwilkę krzyczą a potem są bardzo, bardzo szczęśliwe, bo mają swojego malutkiego dzidziusia a to jest największa radość dla mamy. Zrozumiała doskonale nawet potem pare razy słyszałam jak krzyczała razem z tymi rodzącymi i tłumaczyła im do telewizora, że zaraz będą bardzo szczęśliwe
Nie wiem, może jestem nienormalna i dzieci nie powinny takich rzeczy oglądać.... Nawet jestem pewna, że jest cała masa dzieci, które nie powinny oglądać! Ale dla niej to było takie naturalne, że nie chciałam tego psuć!!! Myślę, że dzieci wiele spraw bardzo naturalnie wyczuwają i potrafią je zaakceptować dopóki my dorośli nie zrobimy z tego sensacji i nie ukrywamy pod kołderką kłamstw i motania..... takie moje osobiste przemyślenia
boska Twoja Werka.
Ja byłam nastolatką gdy leciał ten program i też pełnił on w pewnym stopniu funkcję edukacyjną

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Wspaniała ta Twoja Werka
Bardzo podoba mi się to co napisałaś, nie ma co robić z siebie idioty a później niby mądrego rodzica jak w dowcipie, co bierze 12-latka na rozmowe "chodź pogadamy o seksie" a dzieciak "a co chcesz wiedzieć?"
Ciekawa jestem jaką ja będę kiedyś matką
hahaha

No i gratuluję tak długiej wstrzemięźliwości
Najważniejsze, żeby obydwie strony zapatrywały się podobnie na te kwestie i wtedy wszystko dzieję się naturalnie.

W mojej grupie znajomych właściwe tylko jedna para próbowała się wstrzymać do ślubu, chyba im sie udało przez 2-3lata.
Potem było im trochę głupio przyznać, że już To zrobili,bo dosyć twardo stali przy swoim, ale ciepło ich przyjęliśmy to grona grzeszników

Ja raczej miałam odwrotne spojrzenie na świat za młodu, bałam się żeby nie umrzeć przed zasmakowaniem tego rodzaju przyjemności więc gdy tylko poznałam odpowiedniego mężczyznę nie miałam żadnych wątpliwości, że nie musimy już dłużej czekać

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
to tak jak u mnie
moja mama wychodziła z założenia, że jak o czymś się nie mówi to to nie istnieje
bardzo mnie ta sytuacja bolała i dlatego obiecałam sobie, że ze swojego dziecka nie będę robić debila.
Młoda nawet potrafi z nas (mnie i tz) żartować
Ostatnio poszłyśmy obie do rossa, bo mi sie zamarzyły papiloty na sylwka i nie chciałam powiedzieć staremu co kupiłam Młoda mu powiedziała, że wieczorem zobaczy - a potem sama się z niego śmiała, że niepotrzebnie mu nadziei narobiła

Z babcią na seansie o gejach.......
równiacha z babci!!!
hahah

U mnie w domu edukacja zaczęła się bardzo dobrze, dostałam na urodziny książkę wychowanie seksualne dla dzieci w wieku lat 7-9 i czytałam ją wielokrotnie, nawet pamiętam, że pewne rzeczy dotarły do mnie dopiero po którejś już lekturze i byłam zaskoczona, że czytając ją wcześniej tego nie zauważyłam ( jakoś sama sobie dozowałam stopnie wtajemniczenia )
Niestety na tym się skończyło...tak więc na początku znajomości żartowałam sobie żeby tż zbyt dużo ode mnie nie oczekiwał, ponieważ moja edukacja zakończyła sie na poziomie 9 latka


Co za koincydencja tematów !
Wczoraj wieczorem zaczęłam czytać książkę Ewy Wanat i Andrzeja Depko "Chuć czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie" bardzo ciekawy podręcznik na temat ludzkiej seksualności jak dla laika. Polecam gdyby ktoś chciał sie jeszcze doedukować
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2013-01-07 o 21:01
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 21:08   #4365
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Fiolka ... Moze mialas zle dobrane... Podobno z anty jest jak z lekami na nadcisnienie, rozne osoby roznie reaguja... I trzeba obserwowac i dopasowywac tabletki...

Ja za drugim razem dostalam tabletki idealne...za pierwszym mialam wielkie i spuchniete piersi... I to o caly rozmiar miseczki :/
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 21:35   #4366
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Fiolka ... Moze mialas zle dobrane... Podobno z anty jest jak z lekami na nadcisnienie, rozne osoby roznie reaguja... I trzeba obserwowac i dopasowywac tabletki...

Ja za drugim razem dostalam tabletki idealne...za pierwszym mialam wielkie i spuchniete piersi... I to o caly rozmiar miseczki :/
Może i tak, ale jak się ogólnie dobrze czułam tylko miałam większy apetyt

Na samym początku miałam źle dobrane i byłam wiecznie wkurzona,później na innych prawie co dzień budziłam się ze zdrętwiałą ręką, a jeszcze później miałam rano mdłości...aż w końcu trafiłam na takie, gdzie czułam się dobrze i właściwie ja nie zauważyłam efektu przytycia ale po odstawieniu schudłam 4 kg.
Następnie po 2 latach przerwy postanowiłam wrócić do tabl i wciągu miesiacach 4 kg do przodu. Po odstawieniu niedawno - znowu 4 kg w dół,tym razem zauważyłam że ma to związek apetytem. Ponieważ zabieram ze sobą jedzenie pracy i nie dawałam rady zjeść tego wszystkiego a przecież cały czas było w sam raz.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 21:51   #4367
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Co za koincydencja tematów !
Wczoraj wieczorem zaczęłam czytać książkę Ewy Wanat i Andrzeja Depko "Chuć czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie" bardzo ciekawy podręcznik na temat ludzkiej seksualności jak dla laika. Polecam gdyby ktoś chciał sie jeszcze doedukować
Aaa! czytałam fragmenty tej książki i wywiad z Twórcami

Najbardziej podobają mi się pieluszki, drzewa i facet od mrówek W sumie jako kogoś podniecają drzewa to może mieć porno w pracy na pulpicie
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 23:07   #4368
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Aaa! czytałam fragmenty tej książki i wywiad z Twórcami

Najbardziej podobają mi się pieluszki, drzewa i facet od mrówek W sumie jako kogoś podniecają drzewa to może mieć porno w pracy na pulpicie
haha no tak
Określenie miłośnik przyrody nabiera nowego znaczenia
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 23:39   #4369
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Dokładnie. Też tak myślę, że przede wszystkim to duża odpowiedzialność i nie powinno się tym bawić ani handlować jak to się dzisiaj dzieje. Wiecie, że koleżanka opowiadała mi, że jej siostrzenica jest w 6 kl podst. i kolezanki kolegom robią lody na przerwach w toalecie?!
Gdzie są nauczyciele i rodzice tych dzieci!?
Smutne to. Rzeczywistość jest taka, że nie da się być wszędzie i widzieć wszystko... Chociaż, od kiedy to łazienki w szkołach są koedukacyjne?

Niestety dzisiejsi rodzice wracają do domu coraz później i niewiele mają siły na rozmowy i zajmowanie się własnymi dziećmi. A może zwyczajnie chęci brak?

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Jak sobie przypomnę, jakie rzeczy już wiedziałam w wieku 10 lat... To aż strach pomyśleć, o czym gadają dzisiejsze 10-latki. Zwłaszcza, że seks dosłownie nas otacza - wyzywające banery reklamowe, najwyższe półki z gazetami, że o telewizji już nie wspomnę. Dlatego jak będę miała dziecko, to zacznę z nim rozmawiać o takich sprawach jak najszybciej. Lepiej niech dowie się ode mnie niż z gazet czy podwórka. I mam nadzieję, że taka otwartość sprawi, że samo nie zdecyduje się na to zbyt wcześnie. Na pewno nie będę na siłę zamykać w domu i non stop pilnować, bo wiadomo, że zakazany owoc smakuje najlepiej. No i dzieciaki jak bardzo chcą, to zawsze znajdą okazję.

edit.
Dodam, że u mnie w domu takie zagadnienia były tematem tabu. Pamiętam, jaką katorgę przeżywałam, kiedy chciałam o coś zapytać mamę. Zawstydzenie rodziców udziela się dzieciom. Na szczęście moja babcia miała zgoła odwrotne podejście. Ok. 13-14 roku życia obejrzałam z nią przez wakacje sezon "Seksu w wielkim mieście". Że nie wspomnę o wyjściu w ciemno do kina na "Statek miłości"... Myślałyśmy, że to remake dawnego serialu, a okazał się komedią o rejsie statkiem dla gejów. Wyobrażacie sobie miny ludzi, jak zobaczyli na takim seansie babcię z wnuczką?
Super babcia.
Ja za to pamiętam jak się czerwieniłam w tym wieku czytając Sagę o Ludziach Lodu
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-08, 18:10   #4370
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość



dokładnie! Dorośli zbyt często zapominają, że kłamstwami odpychają od siebie dziecko i utrudniają partnerskie relacje i wzajemne zaufanie. No jak ktoś Ci 10 lat kłamał na temat seksu to potem przyjdziesz do niego w potrzebie????
Jaką będziesz mamą??? Wspaniałą, mądrą, wyrozumiałą!
oby tak było

Mel, padłam
Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Smutne to. Rzeczywistość jest taka, że nie da się być wszędzie i widzieć wszystko... Chociaż, od kiedy to łazienki w szkołach są koedukacyjne?
W mojej podstawówce, czyli tej samej szkole, wszystkie takie były jedne drzwi a w środku podział na wc dla dziewczynek, chłopców i n-eli.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 17:46   #4371
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Czy któraś z Was używała tej maski? Ma parabeny, dlatego bardzo się waham, ale dużo osób ją chwali, ostatnio nawet Agabil a ona na prawdę miała biedne włoski, teraz są wspaniałe.
Używałyście może też kozieradki? Mam zamiar zacząć na feriach, bo teraz nie mam czasu na takie zabawy.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 18:57   #4372
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was używała tej maski? Ma parabeny, dlatego bardzo się waham, ale dużo osób ją chwali, ostatnio nawet Agabil a ona na prawdę miała biedne włoski, teraz są wspaniałe.
Używałyście może też kozieradki? Mam zamiar zacząć na feriach, bo teraz nie mam czasu na takie zabawy.
Ma też silikon. Nie używałam, ale skład nie wygląda najgorzej. Ja tym maskom wielkim ala fryzjerskim nie ufam, niby dobre, ale zawsze akurat u mnie dawały skutki uboczne, np szybsze przetłuszczanie itp. Agabil zawdzięcza wygląd włosów przede wszystkim hennie Khadi i żelowi stylizujacemu z siemienia, a maska szczerze mówiąc nie jest niezastapiona, taka jakich wiele Waxów, Kallosów itp, które też są wszędize wychwalane

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-01-12 o 19:00
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 19:34   #4373
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was używała tej maski? Ma parabeny, dlatego bardzo się waham, ale dużo osób ją chwali, ostatnio nawet Agabil a ona na prawdę miała biedne włoski, teraz są wspaniałe.
Używałyście może też kozieradki? Mam zamiar zacząć na feriach, bo teraz nie mam czasu na takie zabawy.
Miałam tę maskę - typowo wygładzająca, kwasy owocowe zamykają łuski włosów, super się po niej rozczesują, ale na mega odżywienie nie licz ale włosy wyglądają po niej ładnie
Kozieradkę kupiłam, czeka na moje zebranie się w sobie
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 21:34   #4374
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ma też silikon. Nie używałam, ale skład nie wygląda najgorzej. Ja tym maskom wielkim ala fryzjerskim nie ufam, niby dobre, ale zawsze akurat u mnie dawały skutki uboczne, np szybsze przetłuszczanie itp. Agabil zawdzięcza wygląd włosów przede wszystkim hennie Khadi i żelowi stylizujacemu z siemienia, a maska szczerze mówiąc nie jest niezastapiona, taka jakich wiele Waxów, Kallosów itp, które też są wszędize wychwalane
nie chodzi mi o to by była niezastąpiona, oby fajnie działała na włosy Waxy miałam kiedyś i nie pamiętam nawet działania, może wypróbuję przy okazji, żeby sobie przypomnieć, ale kallos i scandic banana to moje dwie miłości. Podchodziłam do nich bardzo specyficznie, bo jak wszyscy chwalą to to nie może być takie dobre, a jednak.
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Miałam tę maskę - typowo wygładzająca, kwasy owocowe zamykają łuski włosów, super się po niej rozczesują, ale na mega odżywienie nie licz ale włosy wyglądają po niej ładnie
Kozieradkę kupiłam, czeka na moje zebranie się w sobie
To będziemy razem kozieradkować się w lutym
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 21:56   #4375
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
nie chodzi mi o to by była niezastąpiona, oby fajnie działała na włosy Waxy miałam kiedyś i nie pamiętam nawet działania, może wypróbuję przy okazji, żeby sobie przypomnieć, ale kallos i scandic banana to moje dwie miłości. Podchodziłam do nich bardzo specyficznie, bo jak wszyscy chwalą to to nie może być takie dobre, a jednak.
Wiem, ale jeśli chodzi o włosy Agi, to ja nie sądzę, że jest to zasługa tej maski. Różnica jest ogromna, ale można było zauważyć, że włosy jej się zmieniły spektakularnie na lepsze po użyciu henny, no i stylizacja też swoje robi!!! Na pewno jej pomaga ta maska, skoro ją chwali, ale miałam na myśli, ze nie śmiałabym oczekiwac nawet połowy takiego efektu na włosach po tej masce, jaki obserwujemy u Agi

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-01-12 o 21:59
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 08:13   #4376
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość

To będziemy razem kozieradkować się w lutym
o co cho z tą kozieradką??? Bo pierwsze słyszę

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

o już wiem
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 10:09   #4377
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wiem, ale jeśli chodzi o włosy Agi, to ja nie sądzę, że jest to zasługa tej maski. Różnica jest ogromna, ale można było zauważyć, że włosy jej się zmieniły spektakularnie na lepsze po użyciu henny, no i stylizacja też swoje robi!!! Na pewno jej pomaga ta maska, skoro ją chwali, ale miałam na myśli, ze nie śmiałabym oczekiwac nawet połowy takiego efektu na włosach po tej masce, jaki obserwujemy u Agi
To chyba logiczne Nigdy nie ma tak, że jeden kosmetyk diametralnie zmieni stan włosów czy cery. Zawsze jest to długi, złożony proces.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 13:34   #4378
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

dziewczyny a po kozieradce nie będę walic rosłem?
może to głupie pytanie, ale mam obawy.....
naczytałam się o zapachu i prawdę mówiąc nie chciałabym aby ktoś w pracy czuł ode mnie zapach niedzielnej zupy
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 14:03   #4379
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
dziewczyny a po kozieradce nie będę walic rosłem?
może to głupie pytanie, ale mam obawy.....
naczytałam się o zapachu i prawdę mówiąc nie chciałabym aby ktoś w pracy czuł ode mnie zapach niedzielnej zupy
właśnie ten pomysł z dodaniem olejku rozmarynowego może rozwiązać ten problem, trzeba byłoby próbować.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 15:27   #4380
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
właśnie ten pomysł z dodaniem olejku rozmarynowego może rozwiązać ten problem, trzeba byłoby próbować.
właśnie, chyba tylko testy zostają - w przypadku takich specyficznych woni olejek może pogorszyć sprawę czasem jak się zapachy zmieszają

a propos......... idę sobie coś nowego wrzucę do kominka
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:04.