Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-30, 00:01   #571
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez kokokox2 Pokaż wiadomość
a wiesz Lorri, że ja miałam akurat podobne spostrzeżenia jak Milena? rzeczywiście, był post, w którym pisałaś, że zasugerujesz p. Kasi z ZSK, żeby jeszcze zmienić, poprawić czy też coś tam zrobić z przepisem... ale widzę, że post został edytowany wczoraj
być może chochliki grasują
Bajki opowiadasz, drogi klonie Mileny . Jedyny post edytowany przeze mnie 28.01 dotyczy (i dotyczył) mojego przepisu na serum, nie było tam słowa o gotowych zestawach. Powtarzam, nigdy nie robiłam żadnych sugestii odnośnie gotowych zestawów, ponieważ nigdy ich nie zamawiałam.

Skończmy ten temat. Rozumiem, że nie potrafisz się przyznać do tego, że najzwyczajniej w świecie się pomyliłaś, bo nie wiedziałaś, że piszę o własnych formulacjach. Ludzka rzecz. Nie mam Ci tego za złe.

PS: Zabieg "powielenia" to najczęstsza metoda stosowana przez osoby, które chcą do czegoś przekonać, ale brak im argumentów .

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Naturalna witamina E pojawiła się w ZSK (mieszanka tokoferoli).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-02-02 o 21:45
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 10:32   #572
kokokox2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

też się mylisz - klonem mileny nie jestem, ale spoko - pewnie to tak wygląda
kończę dyskurs
oczywiście mogłam się pomylić - to nie żadna zbrodnia i nigdy nie mam problemu z przyznaniem się do błędu; zatem przepraszam - widzę, że strasznie uraziłąm stając po stronie Mileny

a teraz bardziej w temacie - czy macie jakiś faworyt wśród emulgatorów zsk? chcę złożyć zamówienie, a kończą mi się właśnie emulgatory - używam polysorbate 80 i 85 z mazideł - ale na tylko te dwie rzeczy nie opłaca mi się składać zamówienia;
może polecicie któryś zyskowy?
dziękuję za odpowiedź


Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Bajki opowiadasz, drogi klonie Mileny . Jedyny post edytowany przeze mnie 28.01 dotyczy (i dotyczył) mojego przepisu na serum, nie było tam słowa o gotowych zestawach (edytowałam, żeby zaktualizować link do mojej receptury). Powtarzam, nigdy nie robiłam żadnych sugestii odnośnie gotowych zestawów, ponieważ nigdy ich nie zamawiałam.

Skończmy ten temat. Rozumiem, że nie potrafisz się przyznać do tego, że najzwyczajniej w świecie się pomyliłaś, bo nie wiedziałaś, że piszę o własnych formulacjach. Ludzka rzecz. Nie mam Ci tego za złe.

PS: Zabieg "powielenia" to najczęstsza metoda stosowana przez osoby, które chcą do czegoś przekonać, ale brak im argumentów .

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Naturalna witamina E pojawiła się w ZSK (mieszanka tokoferoli).
kokokox2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 14:26   #573
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

ufff...troszke za dlugo siedziałam w minerałach a tutaj posadza sie mnie o klonowanie...

Lorii, jestem juz duza dziewczynka i nie "bawie sie takie klocki"...Umiem przyznac sie do błedu i nie
"naskakuje" na innych probujac za wszelka cene dowiesc swoich racji...Przykładem moze byc moj pierwszy post po tzw " nagonce"...
Przyjełam ją z przymruzeniem oka ,ufajac ze zadna z Was nie chce zle, tak samo jak ja piszac swoje posty nie chce nikogo urazic czy tez komus czegos zarzucac...Ot,zwykłe spostrzezenia,uwagi itp...
Jest mi przykro ze zarzucasz mi,ze sie sklonowałam nie mogac przyjac do wiadomosci faktu, ze ktos mogl miec podobne odczucia...Mozesz sprawdzic czy nowa wizazanka to moj klon czy nie...ja nie mam nic przeciwko temu...Zareagowałas moim zdaniem zbyt pochopnie szybko oceniajac nowa osobe jako mojego klona...Wiem,ze trudno to ocenic skoro nie widzisz adresu IP czy czegos w tym stylu ale takim osadem krzywdzisz i mnie i nowa wizazanke,ktora miala akurat prawo do podobnych spostrzezen....
Napisac to musialam bo jest mi najzwyczajniej w swiecie przykro ze ktos posądza mnie o takie gierki...a chcialabym moc korzystac z Waszych porad,doswiadczen i byc moze kiedys pomoc jednej z Was niekoniecznie w temacie zwiazanym z biochemia...
Koncze ten długi OT...
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 16:34   #574
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
takim osadem krzywdzisz i mnie i nowa wizazanke,ktora miala akurat prawo do podobnych spostrzezen....
Napisac to musialam bo jest mi najzwyczajniej w swiecie przykro ze ktos posądza mnie o takie gierki...
Pewnie nie zauważyłaś, że ja pierwsza zostałam niesłusznie o coś posądzona. Mniejsza z tym. Gorzej, że przez takie wypowiedzi przedstawiacie ZSK w fałszywym świetle. I wychodzi na to, że to moja wina, bo powinnam przy każdym poście zaznaczać: "dotyczy tylko i wyłącznie moich formulacji".

W tym temacie - posądzeń i moich formulacji - nie będę już miała nic do powiedzenia, więc możesz spokojnie korzystać z rad Wizażanek i nie przejmować się teoriami spiskowymi.
The End

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-01-30 o 16:38
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 19:53   #575
kokokox2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

o rany... ale z nas baby

Dziewczyny, jak z tymi emulgatorami? które wziąć z zsk - mam dość wrażliwą cerę i nie chciałabym sobie zafundować podrażnienia; myślałam o P-4C- dobry wybór?
kokokox2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:06   #576
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez kokokox2 Pokaż wiadomość

Dziewczyny, jak z tymi emulgatorami? które wziąć z zsk - mam dość wrażliwą cerę i nie chciałabym sobie zafundować podrażnienia; myślałam o P-4C- dobry wybór?
A do czego Ci potrzebny? Bo to od tego bedzie glownie zalezala odpowiedz
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:09   #577
kokokox2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
A do czego Ci potrzebny? Bo to od tego bedzie glownie zalezala odpowiedz
jeden do olejku myjącego, drugi do micela
kokokox2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 20:22   #578
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez kokokox2 Pokaż wiadomość
jeden do olejku myjącego, drugi do micela
To z P-4C mozesz sobie zrobic micel i bardzo mily zel do mycia (wlasnie wczoraj ukrecilam, delikatny, nie sciaga skory - polecam). Do zrobienia takiego klasycznego olejku chyba bedzie Ci jednak potrzebny jeszcze jeden emulgator, np. SLP

Choc w sumie w tym przepisie na olejek jest uzyty P-4C http://www.zrobsobiekrem.pl/?rozmary...o-kapieli.,121 A przy samym opisie tego emulgatora wyrazmie napisano, ze nie rozpuszcza sie w tluszczach (i te informacje pamietajac, napisalam powyzsze zdanie o koniecznosci kupienia 2 emulgatorow). Ciekawe
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:29   #579
kokokox2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
To z P-4C mozesz sobie zrobic micel i bardzo mily zel do mycia (wlasnie wczoraj ukrecilam, delikatny, nie sciaga skory - polecam). Do zrobienia takiego klasycznego olejku chyba bedzie Ci jednak potrzebny jeszcze jeden emulgator, np. SLP

Choc w sumie w tym przepisie na olejek jest uzyty P-4C http://www.zrobsobiekrem.pl/?rozmary...o-kapieli.,121 A przy samym opisie tego emulgatora wyrazmie napisano, ze nie rozpuszcza sie w tluszczach (i te informacje pamietajac, napisalam powyzsze zdanie o koniecznosci kupienia 2 emulgatorow). Ciekawe
dzięki rocki
jakoś nie zwróciłam uwagi na sam opis emulgatora tylko właśnie na to, że można go zastosować i w olejku, i w micelu
swoją drogą - rzeczywiście zastanawiające
kokokox2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 21:47   #580
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Choc w sumie w tym przepisie na olejek jest uzyty P-4C http://www.zrobsobiekrem.pl/?rozmary...o-kapieli.,121 A przy samym opisie tego emulgatora wyrazmie napisano, ze nie rozpuszcza sie w tluszczach [...]. Ciekawe
Dziewczyny, ten olejek rozmarynowy to jest swobodna wariacja na temat przykładowej receptury olejku do kąpieli ze strony producenta P-4C. Podaję link po cichutku, bo nie wiem, czy można (kiedyś już podawałam do wszystkich emulgatorów, post 218 ). Tam jest dodawana woda, a w przepisie ZySK-owym napar. Tak czy siak, bez konserwantu taki olejek może stać tylko 2 tygodnie. A czysty olejek myjący z SLP znacznie dłużej.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 11:57   #581
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, mam pytanie o kremik z PHA. Po ukreceniu wkladacie go od razu do lodowki czy czekacie az porzadnie ostygnie?
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-01, 13:51   #582
kokokox2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ten olejek rozmarynowy to jest swobodna wariacja na temat przykładowej receptury olejku do kąpieli ze strony producenta P-4C. Podaję link po cichutku, bo nie wiem, czy można (kiedyś już podawałam do wszystkich emulgatorów, post 218 ). Tam jest dodawana woda, a w przepisie ZySK-owym napar. Tak czy siak, bez konserwantu taki olejek może stać tylko 2 tygodnie. A czysty olejek myjący z SLP znacznie dłużej.
Lorri, ale czy to oznacza, że jak nie dodam wody (bo to ma być myjący olejek) to można spokojnie użyć tego emulgatora samego? czy dodać do niego jeszcze jakiś?
już głupia jestem
chyba wezmę drugi ten SLP do olejku
dzięki
kokokox2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 14:48   #583
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez kokokox2 Pokaż wiadomość
Lorri, ale czy to oznacza, że jak nie dodam wody (bo to ma być myjący olejek) to można spokojnie użyć tego emulgatora samego? czy dodać do niego jeszcze jakiś?
już głupia jestem
chyba wezmę drugi ten SLP do olejku
dzięki
A moze on z woda wychodzi dwuzafowy, tak jak to czesto takie olejki do kapieli?

A SLP wez i tak, przyda sie do serow
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 20:58   #584
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Po dodaniu wody do P-4C robi się emulsja, ale zobaczcie, jakie musi być jego stężenie - aż 30%, do tego krótki termin użytkowania. To jest przepis raczej na taki ekspresowy olejek do kąpieli. Jeśli nie chcemy robić nowej porcji co dwa tygodnie, to lepszy będzie olej bez wody + 10% SLP i łączenie z wodą przy każdym użyciu, na waciku czy na dłoni.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-02-01 o 21:04
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 22:15   #585
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie o kremik z PHA. Po ukreceniu wkladacie go od razu do lodowki czy czekacie az porzadnie ostygnie?
Ja robię tak jak z wszystkimi rzeczami wkładanymi do lodówki - to znaczy gorącego nie wstawiam (no, jaki ten krem może być gorący?) - czekam aż trochę przestygnie, tak powiedzmy do temp. pokojowej, potem lodówka.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 07:57   #586
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie o kremik z PHA. Po ukreceniu wkladacie go od razu do lodowki czy czekacie az porzadnie ostygnie?
ja miksuję i jak kończę to jest już zimny, wtedy do lodówki
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 08:41   #587
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Milena - tak na prawdę nie potrzebujesz zestawu laboranta. Wystarczy, że zamówisz bagietkę i dwie zlewki z PP. Ja drugą dopiero niedawno na allegro zamówiłam, więc do tej pory ratowałam się szklankami, porządnie wyparzonymi i zdezynfekowanymi 20 zł to nie tak dużo, można zaryzykować. A bagietkę i zlewki i tak potrzbujesz na przyszłość Na początek proponuję:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?242,zlewka-pp-100-ml i http://www.zrobsobiekrem.pl/?16,bagietka-szklana
Przymierzam się do swoich pierwszych zakupów w ZSK (czuję się jakbym zdradzała BU :/ ehhh...)
między innymi chcę kupić kremik z PHA czy poza kupnem szklanej bagietki i dwóch zlewek z PP mam też kupić mieszadełko?
i jeszcze jedno czy wszystkie skadniki są już w zestawie, czy powinnam dokupić hydrolat? jeżeli nie ma hydrolatu w zestawie to czy hydrolat powinnien być z ZSK czy może być z BU?

Dziewczyny pomóżcie
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 09:31   #588
ga7
Raczkowanie
 
Avatar ga7
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 104
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Uprzejmie donoszę, że kocham panią Kasię z ZSK
W ciągu niecałej godziny odpowiedziała na moje zapytanie mailowe (odp. pozytywna ), a po złożeniu przeze mnie zamówienia wieczorem dostałam mail z informacją, że przesyłka wyszła
I dostanę do testów konserwant, lalala

Zamawiałam krem z PHA i hydrolat różany oddzielnie.
ga7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 09:36   #589
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez oleniolek Pokaż wiadomość
Przymierzam się do swoich pierwszych zakupów w ZSK (czuję się jakbym zdradzała BU :/ ehhh...)
mam dokladnie tako samo odczucie.......przegladal am ZSK i upatrzylam sobie kilka olejkow, jakich nie ma na BU, ale znowu nie tam mojego ukochanego serum lemon, wiec bede jechala na 2 fronty
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-03, 11:26   #590
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
mam dokladnie tako samo odczucie.......przegladal am ZSK i upatrzylam sobie kilka olejkow, jakich nie ma na BU, ale znowu nie tam mojego ukochanego serum lemon, wiec bede jechala na 2 fronty

Stało się "jadę na dwa fronty"

początkowo miałam tylko chrapkę na krem PHA a skończyło się na gigantycznym zamówieniu.
moja zachłanność mnie poraża, łatwiej będzie mi wymienić rzeczy których NIE zamówiłam
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 11:43   #591
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

ja na razie ogladam i sie mocno hamuje
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 13:55   #592
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

no tak....a zaczelam z mysla, ze moze cos zaoszczedze na pielegnacji jeszcze tylko jedno male zamowionko i juz koncze
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 21:34   #593
kokokox2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

rocki i Lorri - dziękuję
już się jakoś odnalazłam w tych emulgatorach ZSK
kokokox2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 07:30   #594
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

pytanie do dziewczyn jadących na 2 fronty czyli BU i ZSK.
Macie porównanie olejków z tych sklepów i hydrolatów?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 19:59   #595
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny pomocy!

właśnie jestem na etapie robienie kremu PHA i w fazie A wytrącil mi się jakiś biały glut :/
a faza olejowa absolutnie nie jest klarowna, tylko ma białe drobinki nawet przy porządkym rozmieszaniu, może tak ma być?
czy ta faza jest jeszcze to użycia czy nadaje się już tylko do śmieci

to moje pierwsze eksperymenty z ZSK i jak na razie jestem załamana
(nie produktem tylko moimi umiejętnościami)

HELP!
__________________
* i teraz serduszka mam 3!


Edytowane przez oleniolek
Czas edycji: 2009-02-06 o 20:01
oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 20:21   #596
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Może niedostatecznie podgrzałaś oleje i po dolaniu ich do emulgatorów emulgatory na powrót się zestaliły? Wstaw zlewkę do ciepłej kąpieli i wymieszaj, powinno pomóc. Miałam tak samo za pierwszym razem
A ten glut to nie wiem co to może być...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 20:34   #597
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Może niedostatecznie podgrzałaś oleje i po dolaniu ich do emulgatorów emulgatory na powrót się zestaliły? Wstaw zlewkę do ciepłej kąpieli i wymieszaj, powinno pomóc. Miałam tak samo za pierwszym razem
A ten glut to nie wiem co to może być...
schaetzchen pamiętałam, że miałaś problemy z fazą tłuszczową i właśnie odszukałam twoje stare posty

spróbuję jeszcze raz i dam znać
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 21:11   #598
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez oleniolek Pokaż wiadomość
spróbuję jeszcze raz i dam znać
Sh.t, f..k i wszystkie przekleństwa tego świata!!!

Nie wyszło, nie udało się. Podgrzałam jeszcze raz, połączyłam obie fazy, miksowałam, miksowałam, ostygło i w efekcie wyszedł mi płyn z pianką.
Nie mający nic wspólnego z konsystencją kremu czy musu.
Z rozpaczy wylałam wszystko do zlewu.

Trudno, domówię sobie składniki i bede próbowac jeszcze raz.

Kupilam więcej zestawów do zrobienia ale może lepiej już dziś nie będę nic robić...
Może dziś nie jest odpowiednia faza księżyca na kręcenie kremików
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 21:15   #599
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Uuuuuu, płyn z pianką, nie tak to powinno wyglądać Może za dużo wody? I emulgator nie miał siły połączyć obu faz? Bo piankę to ten krem przypomina, ale jest jednolity, to nie woda z pianką (jak piwo ).
Ale widzę że jesteś dzielna i się nie poddajesz - tak trzymaj!
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 12:31   #600
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

zwalczyłam wczorajsze fatum
dziś rano zrobiłam krem anty-aging i wyszedł cudowny

mam tez juz gotowy tonik depigmentacyjny i serum anty-aging
zaraz ide się smarować

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Ale widzę że jesteś dzielna i się nie poddajesz - tak trzymaj!
niezrażona zaraz zamówię półprodukty i bede kręcić PHA jeszcze raz
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:13.