Sucha ciemniejaca skóra na Szyji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-05, 19:16   #1
Ewcia120
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 4

Sucha ciemniejaca skóra na Szyji


Witajcie!
Mam pewien problem z skóra na szyji . Otóż od pewnego czasu z 2 lata zrobiło mi się coś na szyji i karku że moja szyja wygląda jak brudna. Może opisze to dogłębniej. Najpierw robi się szorstka póżniej trochę swędzi ąz na końcu ciemnieje i jest bardzo sucha. Nie mówcie mi tu o dermatologach bo zmieniałam już 4 i żaden mi nie pomógł tylko wypisywał recepty na astronomiczne kwoty. A przepisane leki maści kremy i tak nic nie pomagały Po zatym stosowałam Bio Oil i na poczatku jakby było lepiej ale teraz robi się to znów. Na pewno nie jest to zależne od łańcuszka czy innego badziewia które nosze na szyji bo nie nosze już od dłuższego czasu. Więc co Dziewczyny jakies pomysły ? Dzięki bogu że mam długie włosy to jak rozpuszcze to nic nie widać ale generalnie jest mi wstyd wygląda jakbym miała poprostu za przeproszeniem Upierd**** szyje od niemycia .Pozdrawiam
Ewcia120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 19:36   #2
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Sucha ciemniejaca skóra na Szyji

Skoro piszesz, że masz przesuszoną skórę i żadne balsamy dostępne w drogerii czy leki od derma nie pomogły i nie chcesz już ponownie iść, możesz na początek spróbować jakiś olejów naturalnych, na pewno nawilżają lepiej niż artykuły drogeryjne np. kokosowy. Jednak jest to tylko luźna sugestia, bo jednak fachowo nie jestem w stanie Ci doradzić.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 21:11   #3
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Sucha ciemniejaca skóra na Szyji

Miałam, a w zasadzie jeszcze mam, coś takiego- czyli liszaj. Półtorej roku temu zaczęło mi się robić, rok temu poszłam do dermatologa i miałam przepisywane różne maści sterydowe (m.in. Triderm), które pomagały, ale nie był to efekt ''wow'' i nie likwidowały liszaju w 2 tygodnie. Smarowałam tak od grudnia do września, co pozwoliło mi zlikwidować suche plamy, a teraz po prostu nawilżam i czekam, aż zniknie ślad po zapaleniu (jasny, kawa z dużą ilością mleka ). Ogólnie chodzi o to, że w leczeniu ważna jest systematyczność. Ja smarowałam dzień w dzień przez 10 miesięcy i też zaczęłam się zastanawiać, czy to na pewno działa. Na szczęście maści nie były drogie, a te droższe (ok. 60 zł) były w tak dużych tubkach, że mój mały liszajek mogłam nimi smarować przez 4 miesiące
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 22:46   #4
Ewcia120
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 4
Dot.: Sucha ciemniejaca skóra na Szyji

Hey! To nie jest Liszaj dermatolog 1 2 3 czy nawet 4 nie był w stanie stwierdzic co to właściwie jest jest bo ani atopowe ani liszaje i inne cuda to nie były powiedzieli poprostu ze to sucha skóra popróbuje coś z tymi olejkami naturalnymi
Ewcia120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 23:53   #5
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Sucha ciemniejaca skóra na Szyji

Już nie pamiętam, jak to dokładnie nazwał, ale podobno to coś z ''grupy'' liszajów. Może kup sobie olejek jojoba i tym smaruj?
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 23:07   #6
Xymena85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 40
Dot.: Sucha ciemniejaca skóra na Szyji

Cytat:
Napisane przez Ewcia120 Pokaż wiadomość
Witajcie!
Mam pewien problem z skóra na szyji . Otóż od pewnego czasu z 2 lata zrobiło mi się coś na szyji i karku że moja szyja wygląda jak brudna. Może opisze to dogłębniej. Najpierw robi się szorstka póżniej trochę swędzi ąz na końcu ciemnieje i jest bardzo sucha. Nie mówcie mi tu o dermatologach bo zmieniałam już 4 i żaden mi nie pomógł tylko wypisywał recepty na astronomiczne kwoty. A przepisane leki maści kremy i tak nic nie pomagały Po zatym stosowałam Bio Oil i na poczatku jakby było lepiej ale teraz robi się to znów. Na pewno nie jest to zależne od łańcuszka czy innego badziewia które nosze na szyji bo nie nosze już od dłuższego czasu. Więc co Dziewczyny jakies pomysły ? Dzięki bogu że mam długie włosy to jak rozpuszcze to nic nie widać ale generalnie jest mi wstyd wygląda jakbym miała poprostu za przeproszeniem Upierd**** szyje od niemycia .Pozdrawiam
Zbadaj sobie poziom cukru we krwi.
Xymena85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-08 00:07:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:53.