Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016 - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-07-09, 11:08   #931
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Monia a Ty nie mialas wczoraj wizyty ??? bo nie widze zadnej relacji
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 11:09   #932
monika0185
Zakorzenienie
 
Avatar monika0185
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 257
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Apropo prysznica i wanny. Szwagierka ma połączenie. Taka mniejsza wanna obudowana szkłem, z radiem w dodatku
monika0185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 11:20   #933
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Iza ja nic takiego jeszcze nie mialam. W 9 tygodniu mnie katar meczyl i przy katarze mialam zatkane uszy ale to bylo max 4 dni.

właśnie (odpukać) nie jestem chora-i zastanawiam sie czy to w ciąży się zdarza i co najważniejsze kiedy przejdzie

Mnie od wczoraj mega bolą sutki. Dotknąć sie nie moge. Chodze caly czas w sportowym staniku... tez tak macie alho mialyscie? Bo wiekszosc jest juz 3-4 tygodnie wyzej w ciazy, dzis mam 16t5d.
ja też mam 16t mnie bolały masakrycznie koło 8-10 tc teraz juz nie bolą, ale mają brzydki bordowy kolor ale tak też miałam w pierwszej ciaży

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
ja tak miałam w 8/9 tygodniu przez kilka dni myślałam że szlak mnie trafi takie to było wkurzające
samo Ci to przeszło????
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 11:21   #934
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

tak samo starałam się żuć gumę skitelsy itp ale nic nie pomagało więc odpuściłam i przeszło samo
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 11:26   #935
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Cytat:
Napisane przez papaPapaya Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a my z TZ mamy problem... W naszym nowym mieszkaniu jest wanna, a TZ chcialby wstawic zamiast niej prysznic. Mi sie wydaje ze bardziej funkcjonalna jest wanna przy malym dziecku, bo mozna organizowac kapiele z zabawkami a przy brodziku nie natomiast TZ twierdzi ze pod prysznicem sie szybko umyje maluszka i zajmuje mniej miejsca. Co wy na to? Ktora opcje byscie wybraly?
Widziałam, że już postanowione, ale co tam, napiszę i ja
Całe życie miałam wannę, i jak mieszkałam z rodzicami i jak mieszkałam z teściową. W naszym domku postanowiliśmy, że w łazience na dole będzie prysznic, na górze - wanna. Z finansowych względów pierwsza zrobiona była łazienka na dole, czyli prysznic. Choć jest tak duża, że i wanna spokojnie by się zmieściła. Brodzik mam głęboki z półeczką na której sobie siadam np. żeby ogolić nogi A dzieci? Idą się kąpać z wszystkimi zabawkami jakie po drodze znajdą i tak potrafią nawet pół godziny się moczyć. Kolejny plus prysznica to zasuwana kabina - nie ma szans żebym miała pochlapaną podłogę, ściany i wszystko dookoła jak to było przy kąpieli w wannie. Ale wszystko ma swoje plusy i minusy. Póki dziecko małe spokojnie wanienkę wstawisz do wanny czego nie zrobię w brodziku. To już trzeba dokładnie samemu przeanalizować zgodnie z własnymi warunkami mieszkaniowymi i finansowymi


Iza, mnie uszy zatykało tylko jak jeździliśmy po chorwackich górach mało przyjemne uczucie związane ze zmianą ciśnienia. Nie masz z tym problemu? Masz możliwość sprawdzić?
A myjka karchera marzy mi się już jakiś czas.


Jeśli chodzi o rzeczy ciążowe to jeszcze nie mam pojęcia o czym wy mówicie bo póki co nadal chodzę w normalnych ciuchach. Fakt, kilka par spodni już odłożyłam na za rok ale jeszcze goła nie chodzę Poza tym w moim h&m chyba nie ma działu ciążowego, bo kiedyś przeszłam go 2 razy na około i nic nie znalazłam


Justynia, ale ci zazdroszczę tego szykowania pokoiku dla maluszka. Ja już też wszystko zaplanowałam co i jak bym zrobiła w odpowiednim pokoju, ale mąż jest jakoś na nie na to nastwiony. A sama teraz guzik zrobię. Przecież nawet łóżka nie przesunę żeby ściany pomalować A najchętniej zajęłabym się tym od ręki.


Mewkaa, to na pewno to czyli dzidziuś
Moje pierwsze odczucia też były bardzo niepewne, aż dostałam leciutkiego kopniaczka akurat podczas podróży co już nie dało się z niczym innym skojarzyć.
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 11:26   #936
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
tak samo starałam się żuć gumę skitelsy itp ale nic nie pomagało więc odpuściłam i przeszło samo
nigdy przenigdy nie miałam kłopotów z uszami ( w pierwszej ciąży też tego nie miałam)i jest to dla mnie nie do zniesienia oby przeszło szybko bo mnie te szumy doprowadzają do szału
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 11:26   #937
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
Apropo prysznica i wanny. Szwagierka ma połączenie. Taka mniejsza wanna obudowana szkłem, z radiem w dodatku
ale bajer
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-09, 11:31   #938
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
Apropo prysznica i wanny. Szwagierka ma połączenie. Taka mniejsza wanna obudowana szkłem, z radiem w dodatku
Mój panel prysznicowy też jest z radiem Jak dla mnie super sprawa bo włączam je przy każdej kąpieli
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 11:37   #939
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
nigdy przenigdy nie miałam kłopotów z uszami ( w pierwszej ciąży też tego nie miałam)i jest to dla mnie nie do zniesienia oby przeszło szybko bo mnie te szumy doprowadzają do szału
oby szybko przeszło
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 11:45   #940
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
itstoolatex3 - ja odkąd nie pracuje to bardziej doceniam każdy dzień z mężem gdy ma wolne. Wczesniej czas leciał mi strasznie, teraz jak siedzę w domu to bardzo mi się nudzi. Staramy się fajnie spędzać wolne dni
Mój mąż ostatnio poza pracą pomaga ojcu po godzinach i stąd jego nieobecność, ale mam nadzieję, ze niedługo skończą to co robią i znowu będzie częściej w domu

Cytat:
Napisane przez Blondi2989 Pokaż wiadomość
edziała, że jak znajdzie jakieś ciążowe ciuchy to mi pożyczy (ma taki sam rozmiar). Póki co pomykam w sukienkach
Jedynie co muszę kupić sukienkę na wesele za dwa tygodnie, bo moje wszystkie sukienki weselne są albo mega obcisłe, więc pociłabym się w nich strasznie już z brzuszkiem, albo odcięte w pasie i też byłoby mi niewygodnie tańczyć
Sukienka prosta sprawa, musi być wygodna i taka w której dobrze się czujesz Ja będę takiej szukać, ale dopiero w październiku
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 11:49   #941
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

szkoda że u mnie żadne śluby się nie szykują... pojadłabym dobroci
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-09, 12:15   #942
papaPapaya
Zakorzenienie
 
Avatar papaPapaya
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Iza ja nic takiego jeszcze nie mialam. W 9 tygodniu mnie katar meczyl i przy katarze mialam zatkane uszy ale to bylo max 4 dni.

Mnie od wczoraj mega bolą sutki. Dotknąć sie nie moge. Chodze caly czas w sportowym staniku... tez tak macie alho mialyscie? Bo wiekszosc jest juz 3-4 tygodnie wyzej w ciazy, dzis mam 16t5d.
Mnie calkiem niedawno dopiero przestaly bolec, a jestem w 19tc
Nawet pisalam tutaj o tym, ale bylam sama z tym problemem na szczescie samo mi przeszlo





Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
nigdy przenigdy nie miałam kłopotów z uszami ( w pierwszej ciąży też tego nie miałam)i jest to dla mnie nie do zniesienia oby przeszło szybko bo mnie te szumy doprowadzają do szału
Oby szybko minelo bo domyslam sie ze to moze byc wkurzajace

My z TZ bylismy w naszym nowym mieszkanku pomierzyc wszystko i jestesmy zachwyceni, bo prawie nic nie musiny remontowac TZ przyznal mi racje i zostawiamy wanne, bo jest bardzo ladnie wstawiona mamy czarne plytki w lazience wiec popatrze na farby do plytek i na ich dzialanie - moze w takie cos zainwestuje zamiast je wymieniac

Nie moge sie juz doczekac pazdziernika zeby zaczac tam mieszkac

Zaraz wstawie fotke mojego brzucha - TZ sie martwi ze jest za maly, a ja juz sama nie wiem. Poki co ciesze sie ze az tak bardzo sie nie roztylam
__________________

13.12.2016 Julian
papaPapaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 12:34   #943
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

papaPapaya spotkałam ostatnio moją koleżankę która rodzi w połowie września i ona ma taki brzuch jak ja... podobno córeczkę będzie miała kruszynkę jej mąż jak zobaczył w poczekalni u lekarza inne kobiety z wielkimi brzuchami to się gin zapytał czy to normalne że jego żona ma taki mały brzuch


Super że nie bedziecie musieli robic remontu nie wiedziałam ze są farby do płytek ! super opcja

a dlaczego dopiero w październiku możecie tam zamieszkać ?
__________________
Marcelinka

Edytowane przez xjustyniaaax
Czas edycji: 2016-07-09 o 12:36
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 12:43   #944
papaPapaya
Zakorzenienie
 
Avatar papaPapaya
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
papaPapaya spotkałam ostatnio moją koleżankę która rodzi w połowie września i ona ma taki brzuch jak ja... podobno córeczkę będzie miała kruszynkę jej mąż jak zobaczył w poczekalni u lekarza inne kobiety z wielkimi brzuchami to się gin zapytał czy to normalne że jego żona ma taki mały brzuch


Super że nie bedziecie musieli robic remontu nie wiedziałam ze są farby do płytek ! super opcja

a dlaczego dopiero w październiku możecie tam zamieszkać ?
zmieniłaś avatar i cie nie poznałam!

jestem ciekawa jak wyglada efekt po pomalowaniu płytek, musze poogladac jakies zdjecie. Dosłownie teraz odpaliłam kompa i bede buszować w internecie i tez zaraz wrzuce fotke do klubu

od pazdziernika, bo taka jest umowa z włascicielami - zapłacimy teraz, oni beda miec kase na urzadzenie nowego mieszkania i od pazdziernika zwalniaja nam mieszkanie. od poczatku bylo tak ugadywane a mieszkanie naprawde było tanie w stosunku do standardu, wiec warto poczekać nam tez sie az tak nigdzie nie spieszy
__________________

13.12.2016 Julian
papaPapaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 12:48   #945
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Cytat:
Napisane przez papaPapaya Pokaż wiadomość
zmieniłaś avatar i cie nie poznałam!

jestem ciekawa jak wyglada efekt po pomalowaniu płytek, musze poogladac jakies zdjecie. Dosłownie teraz odpaliłam kompa i bede buszować w internecie i tez zaraz wrzuce fotke do klubu

od pazdziernika, bo taka jest umowa z włascicielami - zapłacimy teraz, oni beda miec kase na urzadzenie nowego mieszkania i od pazdziernika zwalniaja nam mieszkanie. od poczatku bylo tak ugadywane a mieszkanie naprawde było tanie w stosunku do standardu, wiec warto poczekać nam tez sie az tak nigdzie nie spieszy


A no to rozumiem pochwal się jakimiś fotkami mieszkanka w klubie ja też coś mogę wrzucić Nam też się udało mega z ceną ale remont trwał w nieskończoność... więc zazdroszczę że wejdziecie na "gotowe" mimo ze troszke trzeba poczekać zleci szybko
__________________
Marcelinka

Edytowane przez xjustyniaaax
Czas edycji: 2016-07-09 o 12:49
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 12:55   #946
papaPapaya
Zakorzenienie
 
Avatar papaPapaya
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość


A no to rozumiem pochwal się jakimiś fotkami mieszkanka w klubie ja też coś mogę wrzucić Nam też się udało mega z ceną ale remont trwał w nieskończoność... więc zazdroszczę że wejdziecie na "gotowe" mimo ze troszke trzeba poczekać zleci szybko
TŻ porobił jakieś fotki mieszkania, musze sobie wyslac z jego telefonu, nie mam pojecia co on tam porobil wiem ze zdjecia lazienki nie zrobil
ale mebelki i tak swoje bedziemy wstawiac, wiec pewnie pochwale sie w pazdzierniku jak juz wszystko bedzie tak jak ja bede chciala
__________________

13.12.2016 Julian
papaPapaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 12:57   #947
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Cytat:
Napisane przez papaPapaya Pokaż wiadomość
TŻ porobił jakieś fotki mieszkania, musze sobie wyslac z jego telefonu, nie mam pojecia co on tam porobil wiem ze zdjecia lazienki nie zrobil
ale mebelki i tak swoje bedziemy wstawiac, wiec pewnie pochwale sie w pazdzierniku jak juz wszystko bedzie tak jak ja bede chciala
ok

ja uwielbiam oglądać fotki mieszkań
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 13:01   #948
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Na wyprzedazy byly mega spodnie za 30zl, rozmiar 34... Kupilam z olx od babki 38rozmiar za 20zl. Tylko kurka takie ciut dlugie sa, no coz podwine sobie.
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 13:07   #949
papaPapaya
Zakorzenienie
 
Avatar papaPapaya
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Na wyprzedazy byly mega spodnie za 30zl, rozmiar 34... Kupilam z olx od babki 38rozmiar za 20zl. Tylko kurka takie ciut dlugie sa, no coz podwine sobie.
zawsze lepiej ze sa za długie niz za krotkie
__________________

13.12.2016 Julian
papaPapaya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-09, 13:11   #950
folinka
Zadomowienie
 
Avatar folinka
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 775
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Dziewczyny, o co chodzi? 4 strony w sobotę z rana? Już się przestraszyłam w pierwszej chwili, że się coś złego stało, ale czytam i czytam, a tu same ploty
A zawsze w weekend nie było co czytać. Brzydką pogodę tam macie czy co?
Papaya, coś mi się zdaje, że nie ma to jak Twoje wsparcie

Z rozmiarami ubrań sprawa jest prosta Już Wam pomogę. Najpierw przeskakują co 3 mies, w drugim roku życia co 6, a potem już co roku. Oczywiście mowa tu o jakiejś średniej. Mój bardzo duży zawsze jak na swój wiek Maks przeciętnie 2-3 miesiące wcześniej w dany rozmiar wskakiwał, a powyżej 4 czy 5 lat to wręcz rok wcześniej. Ale on to już jest naprawdę skrajnie wysoki, dla przykładu w Pl poszedł jako 6-latek do pierwszej klasy, gdzie większość była 7-latków, a i tak był najwyższy w klasie Krótko mówiąc, dopóki dzieć się nie urodzi i nie zobaczycie w jakim tempie rośnie, to może być ciężko z dużym wyprzedzeniem kupić ubrania typowo letnie czy zimowe.
62 0-3m
68 3-6m
74 6-9m
80 9-12m
86 12-18m
92 18-24m
98 2-3l
104 3-4l

Lucky, powodzenia, musi się dzieć ujawnić, nie ma innej opcji

justynia, fajny awatar, choć jak zawsze jakoś inaczej się czyta, z wrażeniem, że to ktoś nowy

Cytat:
Napisane przez kociulek Pokaż wiadomość
Folinka, tym razem ja nie zdążyłam napisać swojej refleksji w poprzednim poście na temat imienia, bo oczywiście dla dzieci to nie do pomyślenia żeby mama tak leżała i się leniła Lidia zawsze mi się podobała Chyba dlatego, że moja mama tak ma na imię i zawsze po cichu zazdrościłam jej tego niespotykanego imienia. Ona natomiast, z niepojętnych dla mnie względów w ogóle nie toleruje swojego imienia, ale z drugiej strony powinnam ją zrozumieć, bo ja swojego też nigdy nie tolerowałam. Zawsze wydawało mi się takie zimne. Niemniej jednak Lidia zawsze wzbudza moją sympatię 9
A co do dzieci - już o tym o nie myślę Będzie jak mam być. Zresztą ja nigdy za długo nie zastanawiam się "problemami". Wychodzę z założenia, że i tak wszystko ułoży się w dobrą stronę


Szczerze mówiąc te wszystkie wasze przydatne linki ja bym chętnie pozbierała na pierwszej stronie. Na dzień dzisiejszy nie mam weny na czytanie o fotelikach, butelkach, wózkach itp., a jak będzie trzeba to będę myszkować po całym wątku.
Kociulek, Ty łobuzie, miałaś leżeć Minimum z minimum masz robić, zrozumiano?

Tak to bywa różnie z podejściem do imion Cieszę się, że Lidia zbiera pozytywne komentarze Ale poważnie Ty swojego nie lubisz? Ja je zawsze lubiłam "Normalne" imię, ale nie za częste... Może dlatego, że od małego słyszałam, jak moja mama (która swojego imienia też nie cierpi) wysławia moje pod niebiosa jako najpiękniejsze imię świata Jedynie do czego bym się doczepiła, to - śmieszna sprawa - brak takiej eleganckiej oficjalnej formy, jak np. Anka to Anna, Magda to Magdalena, itd. Tak mi się jakoś od dziecka ubzdurało

No i świetnie! Nie ma to jak moc pozytywnego myślenia

Myślę, że Migdałek nam te linki bez problemu ogarnie, jak ładnie poprosimy. Jedynie, żeby jej ułatwić sprawę, to jak ktoś chce dany link dać do pierwszego posta, to najlepiej jej to wysłać w pw.

Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
Wow to dopiero ruchy! Dziewczyny czy to tak boli jak wygląda? :-D

https://m.youtube.com/watch?v=jEWjvlhD_-U
Wooow, ale roztańczony maluch!
To niekoniecznie Tzn. takie ruchy w okolicach brzucha, pępka... Moje 4-kilogramowe chłopaki jednak dały mi trochę w kość Maks najbardziej upodobał sobie moje żebra. A myślałam kiedyś, że to taka przenośnia, że dziecko po żebrach kopie... Nie, nie jest! Jednak Kaj moim żebrom odpuścił, natomiast uwielbiał chyba się przeciągać. Jak mi wypychał pupcię całą siłą z jednej strony, aż cały brzuch na bok się przesuwał, to trochę bolało i on z kolei bardziej w dole napierał, na pęcherz czy cokolwiek. Ale wiadomo to był chwilowy ból i jednak jakoś miło się to wspomina

Cytat:
Napisane przez papaPapaya Pokaż wiadomość
a ten spiwor jest uzyteczny? bo czesto go widze w sklepach i nie wiem czy inwestowac?
Zdecydowanie! Dla mnie absolutny must have Przynajmniej do roku moje dzieci w takim spały. Mogę się w tym wiercić, nawet przekręcać na brzuch, a nie odkryją się.
folinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 13:15   #951
folinka
Zadomowienie
 
Avatar folinka
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 775
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Cytat:
Napisane przez mewkaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny chyba Karol zaczął szaleć
Czuje takie smyranie co jakiś czas jak sobie lezymy i oglądamy harego p
To TO?
Pewnie to Gratki!

Cytat:
Napisane przez malaDarunia Pokaż wiadomość
Kurcze a ja drugi dzień nie czuje w moim brzuszku nic... i trochę już się martwię bo od kilku tygodni codziennie miałam tam szaleństwo a teraz nic.
W poniedziałek o 12 mam wizyte. Mam nadzieje ze wszystko będzie ok...
To trochę niedobrze, skoro czułaś już dłuższy czas codziennie i wyraźnie... Ale może też nic nie znaczyć, może chodziłaś, ruszałaś się więcej i Ala więcej spała albo ruszała się, kiedy Ty się ruszałaś lub spałaś i nie poczułaś Z jednej strony chciałabym Cię uspokoić, a z drugiej sama na pewno bym się martwiła... Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze

Cytat:
Napisane przez papaPapaya Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a my z TZ mamy problem... W naszym nowym mieszkaniu jest wanna, a TZ chcialby wstawic zamiast niej prysznic. Mi sie wydaje ze bardziej funkcjonalna jest wanna przy malym dziecku, bo mozna organizowac kapiele z zabawkami a przy brodziku nie natomiast TZ twierdzi ze pod prysznicem sie szybko umyje maluszka i zajmuje mniej miejsca. Co wy na to? Ktora opcje byscie wybraly?
Widzę, że ile ludzi tyle opinii Więc musicie sami zdecydować co Wam odpowiada Ja z tych uzależnionych od wanny, czasem potrafię przez miesiąc czy dwa nie leżeć w kąpieli, ale nie wyobrażam sobie nie mieć wanny. Przy wannie standardowo zasłonka i na codzień heja z prysznicem

Ktoś jeszcze pisał o stelażu do wanienki. Ja go stawiałam w wannie, żeby nie musieć się schylać. Uwierzcie mi, trzeba dbać o plecy, bo niemało się przy maluchu naschylacie. Na pralce natomiast wycierałam, smarowałam i ubierałam, żeby nie chodzić do pokoju, nie wychodzić z ciepłej po kąpieli łazienki.

Cytat:
Napisane przez itstoolatex3 Pokaż wiadomość
Wczoraj spędziliśmy z tż pierwszy wieczór w tygodniu wspólnie od dawna (poza niedzielami, bo te zawsze spędzamy tylko razem) i przy leżeniu udało się, że mały zaczął się tak wiercić, że mąż mając rękę na brzuchu poczuł leciutkie puknięcia Ale był w szoku i zadowolony jednocześnie
Cudownie!

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
nigdy przenigdy nie miałam kłopotów z uszami ( w pierwszej ciąży też tego nie miałam)i jest to dla mnie nie do zniesienia oby przeszło szybko bo mnie te szumy doprowadzają do szału
Ja zawsze miałam z tym problem, tzn. przy jeździe po górzystym terenie, itp. i nauczyłam się sobie z tym radzić, nawet nie wiem, skąd to wzięłam, chyba jakoś tak automatycznie Przełykam tak mocno, charakterystycznie ślinę, że aż czuję ten ruch w uszach. Nie wiem, jak to lepiej wytłumaczyć. Wiem, że głupio to brzmi, ale jest skuteczne. Może to chodzi też o ułożenie/zaciśnięcie ust? Bo małym dzieciom przy starcie samolotu daje się pić przez rurkę, żeby im z tym pomóc. Powodzenia!

Popisałam Mogę iść zająć się trochę dziećmi i domem
Heh, taki długi post, że mi go nie chce przyjąć wizaż, muszę podzielić na dwa
folinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 13:20   #952
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Folinka też byłam zdziwiona, że tyle postów w takim czasie Ale chyba po prostu coraz więcej na l4, a i odpoczywać staramy się częściej to pewnie większość odpoczywa na wizażu

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Dziewczyny ja mam taki problem: robiłam morfologię i wyszła mi lekka anemia, ale to były badania robione do endokrynolog. Ta przepisała mi żelazo Tardyferon, które wykupiłam, ale nie wiem czy brać podobno po żelazie psują się zęby i pojawiają się kłopoty z wypróżnianiem, no ale wiadomo jak będzie trzeba to bez gadania będę łykać. Chodzi tylko o to czy faktycznie je łykać czy zaczekać do wizyty u gina i niech on decyduje jakie żelazo i jak często brać? Co byście zrobiły?
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 13:26   #953
papaPapaya
Zakorzenienie
 
Avatar papaPapaya
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

folinka ty jestes ogromna skarbnica wiedzy i wszystkie inne dziewczyny które są już mamami. Szczerze powiedziawszy, to staram się zapamietywać wszystko o czym piszecie, bo takie rady doświadczonych kobiet są najbardziej cenne
coś czuje, że bliżej porodu albo już nawet po, będzie milion pytań do
jesli chodzi o spam to postaram się was nie zawieść
ale od poniedziałku do pracy i znowu moze byc ciezko wiec korzystam z weekendu

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Cytat:
Napisane przez itstoolatex3 Pokaż wiadomość

Dziewczyny ja mam taki problem: robiłam morfologię i wyszła mi lekka anemia, ale to były badania robione do endokrynolog. Ta przepisała mi żelazo Tardyferon, które wykupiłam, ale nie wiem czy brać podobno po żelazie psują się zęby i pojawiają się kłopoty z wypróżnianiem, no ale wiadomo jak będzie trzeba to bez gadania będę łykać. Chodzi tylko o to czy faktycznie je łykać czy zaczekać do wizyty u gina i niech on decyduje jakie żelazo i jak często brać? Co byście zrobiły?
ja bym brała i najwyżej jak ginekolog powie ze nie trzeba brać, to bym przestała endo też lekarz, raczej też ma pojecie
__________________

13.12.2016 Julian
papaPapaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 13:36   #954
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Cytat:
Napisane przez itstoolatex3 Pokaż wiadomość
Folinka też byłam zdziwiona, że tyle postów w takim czasie Ale chyba po prostu coraz więcej na l4, a i odpoczywać staramy się częściej to pewnie większość odpoczywa na wizażu

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Dziewczyny ja mam taki problem: robiłam morfologię i wyszła mi lekka anemia, ale to były badania robione do endokrynolog. Ta przepisała mi żelazo Tardyferon, które wykupiłam, ale nie wiem czy brać podobno po żelazie psują się zęby i pojawiają się kłopoty z wypróżnianiem, no ale wiadomo jak będzie trzeba to bez gadania będę łykać. Chodzi tylko o to czy faktycznie je łykać czy zaczekać do wizyty u gina i niech on decyduje jakie żelazo i jak często brać? Co byście zrobiły?
a bierzesz jakieś witaminy teraz? moze wystarczy zmienic na takie które mają więcej żalaza. Niestety z wypróżnianiem jest mały dyskomfort i kolor tego wypróżnienia jest czarny... ja bym poczekała do wizyty jednak
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 14:15   #955
Emosz
Zadomowienie
 
Avatar Emosz
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Cytat:
Napisane przez itstoolatex3 Pokaż wiadomość
Folinka też byłam zdziwiona, że tyle postów w takim czasie Ale chyba po prostu coraz więcej na l4, a i odpoczywać staramy się częściej to pewnie większość odpoczywa na wizażu

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Dziewczyny ja mam taki problem: robiłam morfologię i wyszła mi lekka anemia, ale to były badania robione do endokrynolog. Ta przepisała mi żelazo Tardyferon, które wykupiłam, ale nie wiem czy brać podobno po żelazie psują się zęby i pojawiają się kłopoty z wypróżnianiem, no ale wiadomo jak będzie trzeba to bez gadania będę łykać. Chodzi tylko o to czy faktycznie je łykać czy zaczekać do wizyty u gina i niech on decyduje jakie żelazo i jak często brać? Co byście zrobiły?
Mi też wyszła z morfologii anemia i gin przepisała mi na nią właśnie 1 tabletkę dziennie Tardyferonu, więc chyba to "dobre" żelazo a hemoglobina mi wyszła 11,2 ,norma dla kobiet w ciąży to od 11,5 podobno

Edytowane przez Emosz
Czas edycji: 2016-07-09 o 14:19
Emosz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 14:20   #956
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Widzę że te tabletki mają 80mg żelaza , ja biorę falvit mama i tam mam 20mg
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 14:22   #957
Emosz
Zadomowienie
 
Avatar Emosz
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
Widzę że te tabletki mają 80mg żelaza , ja biorę falvit mama i tam mam 20mg
Ja mam pregna plus tam jest 26mg i tak żelazo osobno mam brać
Emosz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 14:33   #958
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Cytat:
Napisane przez Emosz Pokaż wiadomość
Ja mam pregna plus tam jest 26mg i tak żelazo osobno mam brać
No wiadomo że jak ktoś ma niedobór to trzeba

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Emosz Pokaż wiadomość
Mi też wyszła z morfologii anemia i gin przepisała mi na nią właśnie 1 tabletkę dziennie Tardyferonu, więc chyba to "dobre" żelazo a hemoglobina mi wyszła 11,2 ,norma dla kobiet w ciąży to od 11,5 podobno
właśnie zerknełam na moje ostatnie wyniki to miałam hemoglobine 12,2 a norma u mnie wypisana od 12
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 14:45   #959
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Nadrobilam 2 strony waszego pisania i juz zdaje rekacje!

Mam uparte dziecko. Pierwsze usg nie pokazało czy ro chlopiec czy dziewczynka, malenstwo bylo leniwe... skrzyzowalo nogi i podnioslo stope tak, ze nic nie hylo widac... do tego jakos dziwnie sie ułożyło... dostalam polecenie porobic krazenia bioder... wypilam ciepla herbatke i powtorzylismy usg. Nozki ładnie ulozone osobno ale pepowina weszla miedzy nogi malenstwa. Dostalam polecenie zjesc cos slodkiego raz jeszcze, pocjodzic dosc szybko po korytarzu i powinno byc ok. Za 3 usg zero roznicy! Pepowina między nogami! Babka powiedziala, ze chyba cos widzi ale nie jest pewna i nie chce nas w blad wprowadzić. Bo nie wie w koncu czy za ta pepowina cos jest. Moj juz sobie ubzdural, ze wlasnie ona nic nie widzi i to dziewczynka.. w kazdym razie dalej zyjemy w nieświadomości. Ze wzgledu na to, ze ponieslismy juz koszty i to nie male bo £60 babeczka zaproponowala nam jutro usg o 13.15 w ramach tych kosztow jakie ponieslismy dzis. Jestem jej mega wdzieczna.

Chociaz ja sie smieje, ze jak planowalismy dzidzie to ja zawsze mowilam, ze nie chce znac plci, ze chce miec niespodzianke przy porodzie i sobie moze wlasnie wykrakalam. No coz... zobaczyny jutro. Jak nie jutro to 9 sierpnia... a jak nie to bedzie prawdziwy prezent swiateczny albo noworoczny. Z tego wszystkiego zakupy przekladam na jutro albo ruszam po ciuszki unisex.
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 15:04   #960
monika0185
Zakorzenienie
 
Avatar monika0185
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 257
Dot.: Mamusie grudniowe na II trymestr gotowe :) 2016

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
Monia a Ty nie mialas wczoraj wizyty ??? bo nie widze zadnej relacji
Miałam przełożoną wizytę tydzień temu

---------- Dopisano o 15:58 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Iza ja nic takiego jeszcze nie mialam. W 9 tygodniu mnie katar meczyl i przy katarze mialam zatkane uszy ale to bylo max 4 dni.

Mnie od wczoraj mega bolą sutki. Dotknąć sie nie moge. Chodze caly czas w sportowym staniku... tez tak macie alho mialyscie? Bo wiekszosc jest juz 3-4 tygodnie wyzej w ciazy, dzis mam 16t5d.
Mnie ostatnio jakby znowu zaczęły bardziej boleć całe cyce jak przed @ Czuje to jak zdejmuje biustonosz.

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
polecam myjkę do okien karchera! REWELACJA!

Dziewczyny czy zdarza Wam się w ciąży,że zatyka Wam uszy??Mnie gdzieś od tygodnia,coś okropnego słyszę swój oddech jakieś szumy
Mamy zakup tej myjki w planach
Zdarza mi się, że mi zatyka uszy - wtedy ziewam i jest ok
monika0185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-25 08:31:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:31.