Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016 - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-08-25, 22:46   #151
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Na dzieci grudniowe czekamy, drożdżówką się zajadamy 2016 - III część

Cytat:
Napisane przez PaniMigdalek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, miewacie drgania mięśni?
Ja wlasnir nie moge spac bo sie martwie ze mi miesnie drgaja a szczegolnie prawa powieka i lewy palec wskazujacy ??? Nakrecam sie ze to cos poważnego, stresuje i czuje przez to gorzej, uderzenia gorąca i zdenerwowanie.
Nie wiem czy to istotne ale w tej rece gdzie sie palec rusza to przedostatni czuje czasem jakby mnie piekl.
Pwiedzcie ze miewacie takie drgania bo sfiksuje
Niedobór magnezu na początku 2 trymestru miałam drgania oka przez pół dnia
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-25, 22:48   #152
mademoiselle_m
Zadomowienie
 
Avatar mademoiselle_m
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 002
Dot.: Na dzieci grudniowe czekamy, drożdżówką się zajadamy 2016 - III część

Cytat:
Napisane przez himery Pokaż wiadomość
I potrzebuję porady - jakiego termometru zamierzacie używać u dzidziusia? Chciałabym kupić laserowy, ale trochę kosztują i zastanawiam się czy warto.
mi kolezanki polecały taki i chyba taki kupię

http://allegro.pl/microlife-termomet...645598724.html

Cytat:
Napisane przez papaPapaya Pokaż wiadomość
Ten przepis robi furore!
Ja to czasami zapominam ze jestem w ciazy, dopiero jak zauwaze albo poczuje swoj ogromny brzuch to mi sie przypomina
Też czasem zapominam ale teraz mój synek już coraz częściej mi przypomina

Cytat:
Napisane przez PaniMigdalek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, miewacie drgania mięśni?
Ja wlasnir nie moge spac bo sie martwie ze mi miesnie drgaja a szczegolnie prawa powieka i lewy palec wskazujacy ??? Nakrecam sie ze to cos poważnego, stresuje i czuje przez to gorzej, uderzenia gorąca i zdenerwowanie.
Nie wiem czy to istotne ale w tej rece gdzie sie palec rusza to przedostatni czuje czasem jakby mnie piekl.
Pwiedzcie ze miewacie takie drgania bo sfiksuje
a bierzesz magnez??
mademoiselle_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-25, 22:48   #153
monika0185
Zakorzenienie
 
Avatar monika0185
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 257
Dot.: Na dzieci grudniowe czekamy, drożdżówką się zajadamy 2016 - III część

O jasna umba teraz widzę, że ponad 10 stron mam do nadrobienia!
monika0185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-25, 22:50   #154
muffinowe_love
Raczkowanie
 
Avatar muffinowe_love
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 261
Dot.: Na dzieci grudniowe czekamy, drożdżówką się zajadamy 2016 - III część

Cytat:
Napisane przez mewkaa Pokaż wiadomość
Witamy się i my 😚
Szczególnie z naszymi cierpiacymi 😙

Wczorajszy dzień zlecial
Jak z bicza strzelił
I tak jest każdego dnia
Zaraz koniec sierpnia i 6 msca 🤔
Na wiosnę myślałam czasem że we wrześniu
To już nie będzie przelewek bo do grudnia bardzo blisko
Szybko zlecialo!!!

Folinka poczytalam o tych konfliktach m.rodzenstwem
Super rady
Tylko jeszcze je stosować w praktyce 🤔
Ja od pewnego czasu zadaje sobie pytanie
Jaka będę mama?
Czuję ogromne brzemię odpowiedzialności nie za to żeby Karol głodny nie był czy sucho żeby miał w pielusze
Bo to najłatwiej ogarnąć
Tylko za to jak z nim postępować żeby na glupka nie wyrósł czy inne cus 🤔
A fajnego ciekawego świata madrego chłopca 🤔
Boje się że mi cierpliwości braknie na to czytanie książeczek czy stosowanie rad z tego artykułu
I mu psyche powykrecam jak swiderek w zupie pomidorowej 😣


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz, że też się nad tym najczęściej zastanawiam... zmienić pieluchę i nakarmić może każdy, ale dziecko wychować na fajnego człowieka już trudniej. Ale tak sobie myślę, że skoro ja taka fajna i tż fajny to i z dzieciaka wychowamy na ludzia

Cytat:
Napisane przez PaniMigdalek Pokaż wiadomość

Podołuję was troszeczkę przemyśleniami, dobrze...?
Tak zauważyłam, że ostatnio dni lecą tak samo, żyję z tygodnia na tydzień, nic się nie dzieje, siedzę w domu jak taki ptaszek w złotej klatce, z nikim się nie spotykam, nie mam z kim rozmawiać a jak tż wraca po 16 z pracy to się dziwi czemu mam zły humor i czemu chce wyjść z mieszkania. No jak mi może brakować widoku ludzi czy rozmowy, no jak... Bo on codziennie sobie gawędzi z różnymi ludźmi, jeździ, załatwia, widzi różne rzeczy, coś robi a ja? Zapuszczam korzenie i wegetuje Ciągle to samo: wstać, wyprowadzić psa, zjeść śniadanie, ogarnąć coś, komputer, czekać do 12-13 na pomysł z obiadem, ewentualnie kupić w sklepiku pod blokiem co trzeba, obiad, komputer, pies, wraca tż, jemy, on ogląda tv, ja komputer, wieczór, pies, kąpanie, spać
I tak mnie to dołuje, że nie mam znajomych, nie mam do kogo pójść, nie mam koleżanek z którymi mogę porozmawiać, bo wszystkie znajomości stracone Jedną mam, które nie może mieć dzieci i nie chcę jej mówić o ciążach i wyprawkach bo ją to dołuje
Boję się przez to osamotnienie dostać depresji a co gorsza poporodowej...
Ja właśnie z tego powodu boję sie iść na L4, myślałam że dłużej uda mi się popracować, ale siedzenie po 8 godzin przy kompie mnie wykańcza... Też tak mace że strasznie bolą was plecy troche poniżej łopatek? Ja po całym dniu siedzenia muszę po obiedzie szybko się położyć. I zauważyłam, że coraz mniej skoncentrowana na pracy jestem. W przyszłym tyg. muszę się wybrać na krzywą cukrową, a potem z wynikami do gin i coś mi się wydaje, ze to będzie początek L4.
Dzo szłoły rodzenia idziemy dop. w listopadzie - bałam się że za późno, ale położna mi wytłumaczyła, że najlepiej na świeżo i zajęcia będą po 3 razy w tyg, więc powinniśmyy się wyrobić (mam nadzieję, że wie co mówi )

Cytat:
Napisane przez CAR0LKA Pokaż wiadomość

a tak reaguje jak ktos komentuje nasze typy na imie, nam sie ma podobac a nie calej rodzinie. Na Babcie juz nawarczalam bo co chwile byly komentarze. Nie rozumiem tej potrzeby wszystkich wtracania sie we wszystko....
my powiedzieliśmy, że mamy swoje typy, ale nie będziemy zdradzać żeby koś nas nie przekonywał, ale moi rodzice nalegali to powiedzieliśmy, ze Roland i Klementyna

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Piękne te naklejki! Szukam pastelowo niebieskiej tapety ,ale te naklejki też są świetnym pomysłem

Dziewczyny czy podoba Wam się taka pościel patchworkowa dla chłopca?Mam dość wszędobylskich kropek,grochów i zygzaków-szukam alternatywy

Nie chcę na pewno z tego zestawu baldachimu,uważam ,że to całkowicie zbędny zbieracz kurzu i powietrza dziecku.Falbany niebieskiej też by nie było.
naklejki świetne - musze zapisać stronkę, a pościel patchworkowa mi się mega podoba, ale niestety dywan mamy już bardzo wzorzysty, więc pościel będzie delikatna

Cytat:
Napisane przez Blondi2989 Pokaż wiadomość

Kocham moje doczepiane rzęsy, ale teraz mam już resztkę z lipca
I chciałam nawet doczepić, ale w sumie siedzę w większości czasu w domu... Może przed porodem jeszcze sobie machnę, coby na porodówce wachlować sobie
Aaaaa i włosy też mi się mniej przetłuszczają w ciąży - mogłoby tak zostać
)
Ja właśnie chciałabym założyć rzęsy jak pójdę, na to L4 eby w domu nie czuć się zaniedbaną, a przed porodem to na bank, bo pewnie po porodzie będę wyglądać jak zombi, to może chociaż rzęsy dodadzą mi trochę uroku

Cytat:
Napisane przez kaziowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny ale macie tempo Ale nadrobilam wszystko!

btw. dziewczyny próbowalyście na zgagę wode z sodą oczyszczoną? Mi na takie nocne pomaga w 2 minuty
Jak się robi ten roztwór? Ile sody, na ile wody? I tak to wypić duszkiem? Da się przeżyć, bo jakoś nie umiem sobie tego smaku wyobrazić

Cytat:
Napisane przez kociulek Pokaż wiadomość
Nikt nie pyta jak tam moja wizyta, ale to na pewno dlatego, że każdy jest przekonany, że wszystko ok, prawda?

Byłam przy okazji w 5 10 15. Od dziś bodajże do 28.08 z kartą -20% na nową kolekcję. I po co ja tam głupia wchodziłam Zobaczyłam takie zimowe cudo jak na foci poniżej, zakochałam się i kupiłam.
Super wiadomość!!!
A kombinezon cudny

Cytat:
Napisane przez _music_girl Pokaż wiadomość
Mąż też wraca ok 16.00 i od razu się złości że ma dużo sprzątania i zakupy, i że ja to mam dobrze że sobie leżę i nic mnie nie obchodzi. Zupełnie nie potrafi postawić się w mojej sytuacji Mówi że mi tylko w głowie zakupy, wózki, ubranka, kanapa, a jeszcze tyyyyle czasu do porodu. Ech... a ja czuję jak czas zapyla! Nie chce zostawiać wszystkiegon a ostatnią chwilę...
Sorki, też się wyzalilam

Co do mojej konsultacji u ordynatora w szpitalu, dzwoniłam do mojego gina, mogę być jutro o 8.00 może czegoś się dowiem w sprawie mojej szyjki. Uff
Mój mąż stwierdził, zebym mu już może tych wszystkich wózków nie pokazywała, tylko mam coś wybrać i pojedziemy... No i po co tyle ubrań, przecież te dziecko w życiu nie zdąży tego nosić i chyba go nie będę po 3 razy dziennie przebierać... taaaaaaa jasne, a jak się spoci/ zesiura/ujeje mu się to będzie czekał na golasa aż matka wypierze

Cytat:
Napisane przez folinka Pokaż wiadomość
Dziś moja kolej...
Jak ktoś zamierza robić i się ociąga, to niech żałuje
To ciasto jest przegenialne. I takie proste i szybkie do zrobienia! A ze śliwkami jest obłędne. Ktoś pytał czy wyszły na wierzch - ja je wcisnęłam w ciasto przed pieczeniem i wyszło mokre i przepyszne. Drugie jest z jagodami, akurat miałam dwie mniejsze blaszki
kaziowa, kobieto, szacun i wielkie dzięki za przepis
Załącznik 6610001
Załącznik 6610006

Mnie się wydaje, ze wam te śliwy nie wychodzą, bo kruszonką je obezwładniacie, a ja takie fit zrobiłam (znaczy się bez kruszonki) no ale nic ciasto juz prawie całe poszło, więc w sob. upieczemy z kruszonką i dam wam znać
muffinowe_love jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-25, 23:00   #155
monika0185
Zakorzenienie
 
Avatar monika0185
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 257
Dot.: Na dzieci grudniowe czekamy, drożdżówką się zajadamy 2016 - III część

Obawiam się coś, że w szpitalu będą się trzymać mojego terminu z OM... czyli 06.12. Wg usg to 16-18.12 czyli ok 10 dni różnicy. I nic nie da gadanie o przesunietej owulacji. Hmm muszę zapytac o to gina

---------- Dopisano o 00:00 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:53 ----------

Cytat:
Napisane przez kaziowa Pokaż wiadomość
Ktoś wcześniej pytał, czy czujemy jak się dzidzia wypycha, więc ja to czuje tak
Hahhahaha genialne! ja jeszcze aż tak nie czuję ale idzię w tym kierunku
monika0185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-25, 23:03   #156
folinka
Zadomowienie
 
Avatar folinka
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 775
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

A, kociulek, jak mogło mi umknąć Cieszę się ogromnie, że wszystko u Ciebie i Kubusia dobrze i oczywiście, że wszystkie byłyśmy tego pewne! Po prostu w miarę ładnie się oszczędzasz i tak trzymaj! Już tylko 4 mies albo i 3 4 to u mnie. O wow, dziś mam dokładnie 4 mies do terminu

Cytat:
Napisane przez mademoiselle_m Pokaż wiadomość
mi kolezanki polecały taki i chyba taki kupię

http://allegro.pl/microlife-termomet...645598724.html
O to to!!!! Jedyny i właściwy
To tak na razie na szybko, bo dziś jakoś moje gadulstwo poskramiam, znaczy się już myślę o spaniu, a temat ważny

Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
O jasna umba teraz widzę, że ponad 10 stron mam do nadrobienia!
Gdzie Ty byłaś jak Cię tyle nie było?

Cytat:
Napisane przez muffinowe_love Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, ze wam te śliwy nie wychodzą, bo kruszonką je obezwładniacie, a ja takie fit zrobiłam (znaczy się bez kruszonki) no ale nic ciasto juz prawie całe poszło, więc w sob. upieczemy z kruszonką i dam wam znać
Ale dla mnie są właśnie idealnie tak zagłębione jak mają być Właśnie dlatego je nawet wcisnęłam trochę, żeby przypadkiem nie były całe na wierzchu. A kruszonkę uwielbiam! Zrobiłam tak dużo, że wysypałam na ciast moc i jeszcze mi zostało więc zrobiłam jeszcze kilka miniciasteczek z truskawkami

Ciekawe teraz, która zrobi pierwsza i zacznie zachwalać kokosanki Bo ta nasza faza na drożdżowe to chyba dzięki Lucky się zaczęła, że tu wstawiła zdjęcie, dziękując kaziowej

Edytowane przez folinka
Czas edycji: 2016-08-25 o 23:05
folinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-25, 23:04   #157
monika0185
Zakorzenienie
 
Avatar monika0185
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 257
Dot.: Na dzieci grudniowe czekamy, drożdżówką się zajadamy 2016 - III część

Dziewczyny a jak wasze piersi? Czy zaczęły coś produkować? Bo ja dzisiaj odkryłam mini kropelkę przeźroczysta przy lekkim przyciśnięciu. Meewka Ty coś pisałaś pamiętam dalej tak masz?
monika0185 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-25, 23:09   #158
folinka
Zadomowienie
 
Avatar folinka
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 775
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
Obawiam się coś, że w szpitalu będą się trzymać mojego terminu z OM... czyli 06.12. Wg usg to 16-18.12 czyli ok 10 dni różnicy. I nic nie da gadanie o przesunietej owulacji. Hmm muszę zapytac o to gina
No niestety, tak jak mówiłam, takie zwyczaje w Pl, że termin z om to świętość A to coś się stało? Czemu taki wniosek teraz?

Ja zmykam Śpijcie dobrze!
folinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-25, 23:39   #159
monika0185
Zakorzenienie
 
Avatar monika0185
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 257
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez kociulek Pokaż wiadomość
Nikt nie pyta jak tam moja wizyta, ale to na pewno dlatego, że każdy jest przekonany, że wszystko ok, prawda?
I jest ok Gdyby nie to, że ta moja szyjka taka krótka, to mogłabym wrócić do normalnego funkcjonowania. A im więcej będę odpoczywać, tym dłużej mały będzie siedział w brzuchu. Leki mam zmniejszyć o połowę, a jeśli nic w ciągu tygodnia mnie nie zaniepokoi, to będę mogła odstawić luteinę.
Cieszę się, że wszystko dobrze! Ja mam brać luteinę do 30 tc. Nadal jeszcze biore duphaston. No cóż skoro lekarz każe. Zobaczę co mi powie za tydzień.

---------- Dopisano o 00:25 ---------- Poprzedni post napisano o 00:12 ----------

Cytat:
Napisane przez PaniMigdalek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, miewacie drgania mięśni?
Ja wlasnir nie moge spac bo sie martwie ze mi miesnie drgaja a szczegolnie prawa powieka i lewy palec wskazujacy ??? Nakrecam sie ze to cos poważnego, stresuje i czuje przez to gorzej, uderzenia gorąca i zdenerwowanie.
Nie wiem czy to istotne ale w tej rece gdzie sie palec rusza to przedostatni czuje czasem jakby mnie piekl.
Pwiedzcie ze miewacie takie drgania bo sfiksuje
Mi drgają mieśnie w nogach czasami. Po dodatkowej dawce magnezu uspokaja się.

---------- Dopisano o 00:33 ---------- Poprzedni post napisano o 00:25 ----------

Cytat:
Napisane przez folinka Pokaż wiadomość
Gdzie Ty byłaś jak Cię tyle nie było?
Pojechałam na ploty do Mamy i Dziadkow

---------- Dopisano o 00:39 ---------- Poprzedni post napisano o 00:33 ----------

Cytat:
Napisane przez folinka Pokaż wiadomość
No niestety, tak jak mówiłam, takie zwyczaje w Pl, że termin z om to świętość A to coś się stało? Czemu taki wniosek teraz?

Ja zmykam Śpijcie dobrze!
Myślalam, że jednak będą się sugerować usg a koleżanka z forum staraczkowego miała podobnie (tydzień różnicy) i pomimo zaznaczania tego faktu w szpitalu trzymali się OM. Chyba dwa dni po terminie om miala miała się zgłosić do szpitala. Ale wody jej odeszły i urodzila akurat w dzień terminu OM (albo dzień później).
monika0185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 00:17   #160
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Dziewczyny!
robię postępy.
Czułam się już jak dureń, bo Wy wszystko już prawie macie jeśli chodzi o wyprawki, więc usiadłam z moją listą sprzed 2 miesięcy i zaczęłam ładować do koszyka w sklepie internetowym.
Doradźcie mi, co jeszcze mam kupić, bo ja już nie wiem
Wklejam Wam to co mam teraz w koszyku.
kupuje też gryzak "na później", żeby nie domawiać bez sensu jednej rzeczy.

oprócz tego, kupiłam w innym miejscu ręczniki kąpielowe, podgrzewacz do butelek i butelki browna te większe (bo w tym sklepie nie było).
Jeśli chodzi o produkty do kąpania itp zakupie je w rossmannie (babydream ma całkiem miłe składy kosmetyków), na pieluchy mam jeszcze czas, zostaje mi jeszcze termometr do ciała/płynów/pomieszczeń i proszek do prania (znalazłam 5kg loveli za 38zł, więc spoko). no i pościel, ale to powoli, bo nie mogę się zdecydować czy chce pościel czy zestaw minky

zastanawiam się czy będę potrzebować prześcieradła do wózka, bo na materacyku już w sumie jest zdejmowany pokrowiec, więc nie wiem czy dublować czy lepiej kłaść ceratkę flanelową pod dzioba Alicji w razie gdyby jej się ulało czy coś.


Cytat:
Napisane przez PaniMigdalek Pokaż wiadomość
Podołuję was troszeczkę przemyśleniami, dobrze...?
Tak zauważyłam, że ostatnio dni lecą tak samo, żyję z tygodnia na tydzień, nic się nie dzieje, siedzę w domu jak taki ptaszek w złotej klatce, z nikim się nie spotykam, nie mam z kim rozmawiać a jak tż wraca po 16 z pracy to się dziwi czemu mam zły humor i czemu chce wyjść z mieszkania. No jak mi może brakować widoku ludzi czy rozmowy, no jak... Bo on codziennie sobie gawędzi z różnymi ludźmi, jeździ, załatwia, widzi różne rzeczy, coś robi a ja? Zapuszczam korzenie i wegetuje Ciągle to samo: wstać, wyprowadzić psa, zjeść śniadanie, ogarnąć coś, komputer, czekać do 12-13 na pomysł z obiadem, ewentualnie kupić w sklepiku pod blokiem co trzeba, obiad, komputer, pies, wraca tż, jemy, on ogląda tv, ja komputer, wieczór, pies, kąpanie, spać
I tak mnie to dołuje, że nie mam znajomych, nie mam do kogo pójść, nie mam koleżanek z którymi mogę porozmawiać, bo wszystkie znajomości stracone Jedną mam, które nie może mieć dzieci i nie chcę jej mówić o ciążach i wyprawkach bo ją to dołuje
Boję się przez to osamotnienie dostać depresji a co gorsza poporodowej...
Migdałku, przecież masz NAS !!
Jak Ci się nudzi to czasem możemy na Skype pogadać a co !

W takich momentach nie żałuję, że uczęszczam jeszcze do pracy. Nie dość, że dorobię do elki, to jeszcze sobie podtrzymam kontakty towarzyskie. A jeśli chodzi o ilość pracy, to raczej się nie przemęczam ostatnio. mam nowe dziewczyny i to one zasuwają, a ja kierowniczka nadzoruje
Z moim Norbertem to bym na głowę dostała jeśli spędzałabym z nim ciągle czas. On ciągle przyłazi i gdzieś wyłazi a ja już za nim nie nadążam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (58,9 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (67,4 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (56,9 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (60,2 KB, 22 załadowań)
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 00:28   #161
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Migdałku ja mam cały czas skurcze mięśni, szczególnie na łydkach. mięśnie drgają, ale niestety magnez pomaga tylko trochę. w ogóle jak przebywam chwile w jednej pozycji to jest mi niewygodnie, co chwile się kręcę jak owsik w tyłku.
ps. Dodasz proszę imię Alicji na 1szej stronie?

najbardziej przejmuje się tym, że boli mnie skóra na brzuchu. mój bęben zrobił się tak wielki, że skóra nie nadąża się rozciągać. smaruje jak głupia oliwkami i kremami na rozstępy, żeby nie zamienić się w kulko-zebrę, która wygląda tak, jak na foto poniżej. Moja koleżanka miała takie rozstępy w czasie ciąży od piersi, po same kolana. była cała jak zebra, nawet na plecach miała. więc sobie wyobraźcie jak ludzie reagowali, kiedy poszłam z nią na basen patrzeli na nią jak na ufoludka.

Jeszcze 5 dni na naszej kawalerce i przeprowadzka do rodziców na 10 dni, a potem na nowe mieszkanko
zrobię chyba jakieś pępkowe za niedługo z szampanem picolo :impreza:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 129794242636-w602.jpg (27,7 KB, 17 załadowań)
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-26, 04:56   #162
kaziowa
Zadomowienie
 
Avatar kaziowa
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Na dzieci grudniowe czekamy, drożdżówką się zajadamy 2016 - III część

Cytat:
Napisane przez muffinowe_love Pokaż wiadomość


Jak się robi ten roztwór? Ile sody, na ile wody? I tak to wypić duszkiem? Da się przeżyć, bo jakoś nie umiem sobie tego smaku wyobrazić






Płaska łyżeczka na sody na pól szklanki wody. W smaku nie jest jakieś pyszne, ale da się wypić, a ulga natychmiast.
Te proporcje można sobie zmienić, nie ma sztywnych. A i pytalam gina i ten sposób jest bezpieczny



Sent from my HUAWEI P6-U06 using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 04:56 ---------- Poprzedni post napisano o 04:50 ----------

Poszlismy spać po 1szej bo robilismy takie pudło na prezent ślubny i mieliśmy się wyspac a tu... 5:30 i "puk puk mamo wstawaj! Twój pęcherz to swietna trampolina! "
Mam ochotę obudzić TŻ ta i powiedziec mu, żeby się z dzieckiem pobawil

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Wizaz Forum mobile app
__________________
Nie pechowa Izabela ur. 13.12.2016
kaziowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 05:06   #163
kaziowa
Zadomowienie
 
Avatar kaziowa
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Na dzieci grudniowe czekamy, drożdżówką się zajadamy 2016 - III część

Skoro jestem juz wyrodną matka bo scinam i farbuje włosy to i drożdżowe o 6 rano nie zaszkodzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1472184268112.jpg (64,3 KB, 16 załadowań)
__________________
Nie pechowa Izabela ur. 13.12.2016

Edytowane przez kaziowa
Czas edycji: 2016-08-26 o 05:07
kaziowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 06:08   #164
mmgi
Zadomowienie
 
Avatar mmgi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Na dzieci grudniowe czekamy, drożdżówką się zajadamy 2016 - III część

Darunia, ja bym chyba wolała zestaw minky. A co do prześcieradła, ja kupiłam jakieś zwykle bawełniane tanie na allegro i ono było z gumka i mi cały czas zsuwalo ten materacyk w wózku i się wkurzałam. Teraz też nie wiem, bo jednak wolę nam coś jest, chyba kupię duża pieluchę bambusowa i będę nakładać na materac i zwijać pod spod

Ja się nie nudzę na L4, bo mam małe dziecko, ale w pierwszej ciąży też byłam długo i właśnie nastawiałam różne zaległości na które nie miałam czasu jak pracowałam. Dużo czytałam, spotykałam się że znajomymi, wychodziłam do kina, robiłam porządki, szykowałam pokój dla maleństwa itp ale ja też tak jak już któraś napisała świetnie się cHce w swoim towarzystwie i aż brakuje mi teraz takich chwil

Paznokcie hybrydowe też robię i nie sądzę, że szkodzi dziecku.

Widzę, że z ta luteina i duphastonem co lekarz to inne podejście, jedni zalecają brać nawet do 30 tyg, a mi gin powiedziała, na początku drugiego trymestru, że już łożysko się wykształciło i nie ma potrzeby.


Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:08 ---------- Poprzedni post napisano o 06:50 ----------

Ma któraś z Was pod ręka przepis na tego drożdżowca? Jak tak to bardzo proszę o ponowne wrzucenie, nie zapisałam, a chciałam dziś upiec.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
mmgi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 06:32   #165
Emosz
Zadomowienie
 
Avatar Emosz
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 1 082
Dot.: Na dzieci grudniowe czekamy, drożdżówką się zajadamy 2016 - III część

Cytat:
Napisane przez mmgi Pokaż wiadomość
[/COLOR]Ma któraś z Was pod ręka przepis na tego drożdżowca? Jak tak to bardzo proszę o ponowne wrzucenie, nie zapisałam, a chciałam dziś upiec.
6-łyżek oleju,
60-70 dkg mąki ,
3 całe jajka,
6-łyżek cukru ,
1 cukier wanilinowy,
8-dkg-drożdzy,
1-szklanka mleka ,
szczypta soli , można dodać 1/2 olejku zapachowego.
W misce roztrzepać jajka, cukier, cukier wanilinowy, ciepłe mleko, drożdże i szczypte soli. Po roztrzepaniu dodać olej i mąkę i zamieszać dobrze kilka razy. Wyłożyc do foremki (to jest przepis na taką 25x36) polożyć na wierzch owoce, mozna posypać kruszonką i już Ja piekę ok 45 min w 180 stopniach bez termoobiegu.

Kruszonka: 100g masła, 100g mąki i 100g cukru. I takie ciasto wyjdzie, które rozdrabniasz na drozdzaku.
Emosz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 06:35   #166
mmgi
Zadomowienie
 
Avatar mmgi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Na dzieci grudniowe czekamy, drożdżówką się zajadamy 2016 - III część

Dziękuję

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
mmgi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 06:41   #167
Emosz
Zadomowienie
 
Avatar Emosz
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 1 082
Dot.: Na dzieci grudniowe czekamy, drożdżówką się zajadamy 2016 - III część

Cytat:
Napisane przez CAR0LKA Pokaż wiadomość
Wtracania rodziny to sie najbardziej boje po narodzinach, kazdy bedzie wiedzial lepiej niz my jak postepowac, co mam jesc przy kp itp - czuje ze bede warczec
Ja już coś słyszałam żebym jadła póki mogę bo potem nie można, a nie jadłam nic nadzwyczajnego




Cytat:
Napisane przez mewkaa Pokaż wiadomość
A propo uwag
Slyszycie tez takie głupie uwagi
Gdy ktoś widzi brzuch
Że się 500 plus urodzi
I że niby mam dostać 1000 zł gdy Karol się urodzi
Uwielbiam takie liczenie cudzej kasy 😉

No ba, bo przecież każda z nas zaszła w ciążę tylko po to żeby dostać kasę :P


Cytat:
Napisane przez kociulek Pokaż wiadomość
Nikt nie pyta jak tam moja wizyta, ale to na pewno dlatego, że każdy jest przekonany, że wszystko ok, prawda?

Super, że wszystko jest co raz lepiej nie martw się już niedługo będziesz mogła gonić


Cytat:
Napisane przez motylek85 Pokaż wiadomość
hahaha i dobrze, ja moją ustawiłam "do pionu" jak planowaliśmy ślub z tż po tym jak widziała, że i tak postawię na swoim machnęła ręką i przestała się wtrącać a przynajmniej narzucać swoje zdanie teraz jak już, to coś zaproponuje ale bez nachalności

Moja wczoraj tżtowi narzekała, że jak ja się mogłam tak do niej odezwać i z przekąsem do niego czy on też się tak do mojej mamy odzywa... no ja nie mogę... i nie dotrze do niej, że to z nią jest coś nie tak


Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
papaPapaya te farby są bezzapachowe podobno jutro sprawdzę
Ostatnio oglądałam u cioci farbę kredową na bazie oleju kokosowego, która pachniała kokosem


Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
Moja skleroza ciążowo osiągnęła szczyt.. zapytałam Męża czy chce ketchup na kanapkę, wrocilam do kuchni i po minucie poszłam zapytac o to samo bo nie pamiętałam czy się już o to pytałam Ja pitole mam coś z garem

haha nie martw się nie tylko Ty tak masz


Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
Dobrze powiedzialaś Teściowej, trzeba sobie wyznaczać granice
Obawiam się, że granice to będą wyznaczone dopiero jak się wyprowadzimy
Emosz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 07:20   #168
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Na dzieci grudniowe czekamy, drożdżówką się zajadamy 2016 - III część

Czy ktos jeszcze tu tyje 1kg na tydzien? :Cry:

---------- Dopisano o 08:18 ---------- Poprzedni post napisano o 08:11 ----------

Marudzicie z tym pobytem na l4. Ja jestem od polowy grudnia i organizuje tak czas, zeby jak naj mniej sie nudzic. W domu zawsze jest cos do zrobienia
A takiego slodkiego lenistwa i spokoju to juz nigdy nie bedziemy mialy

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:18 ----------

Co do farb to ja opierniczylam wneke drzwi frontowych olejna i zyje
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 07:53   #169
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Na dzieci grudniowe czekamy, drożdżówką się zajadamy 2016 - III część

Cytat:
Napisane przez folinka Pokaż wiadomość
A, kociulek, jak mogło mi umknąć Cieszę się ogromnie, że wszystko u Ciebie i Kubusia dobrze i oczywiście, że wszystkie byłyśmy tego pewne! Po prostu w miarę ładnie się oszczędzasz i tak trzymaj! Już tylko 4 mies albo i 3 4 to u mnie. O wow, dziś mam dokładnie 4 mies do terminu


O to to!!!! Jedyny i właściwy
To tak na razie na szybko, bo dziś jakoś moje gadulstwo poskramiam, znaczy się już myślę o spaniu, a temat ważny


Gdzie Ty byłaś jak Cię tyle nie było?


Ale dla mnie są właśnie idealnie tak zagłębione jak mają być Właśnie dlatego je nawet wcisnęłam trochę, żeby przypadkiem nie były całe na wierzchu. A kruszonkę uwielbiam! Zrobiłam tak dużo, że wysypałam na ciast moc i jeszcze mi zostało więc zrobiłam jeszcze kilka miniciasteczek z truskawkami

Ciekawe teraz, która zrobi pierwsza i zacznie zachwalać kokosanki Bo ta nasza faza na drożdżowe to chyba dzięki Lucky się zaczęła, że tu wstawiła zdjęcie, dziękując kaziowej
Za ilkokosankami
nie przepadam ale mezus juz mi wspominal zeby zapytac ta kolezanke z forum o więcej tak super przepisów




Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak wasze piersi? Czy zaczęły coś produkować? Bo ja dzisiaj odkryłam mini kropelkę przeźroczysta przy lekkim przyciśnięciu. Meewka Ty coś pisałaś pamiętam dalej tak masz?
Uspokoiły sie! Przestaly rosnąć, nic z nich nei leci! Poza tym, ze ten wiekszy rozmiar E pozostal to zero odczuc coazy na piersiach. Czasem sutki bola ale coraz rzdziej.😃






Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Czy ktos jeszcze tu tyje 1kg na tydzien? :Cry:

---------- Dopisano o 08:18 ---------- Poprzedni post napisano o 08:11 ----------

Marudzicie z tym pobytem na l4. Ja jestem od polowy grudnia i organizuje tak czas, zeby jak naj mniej sie nudzic. W domu zawsze jest cos do zrobienia
A takiego slodkiego lenistwa i spokoju to juz nigdy nie bedziemy mialy

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:18 ----------

Co do farb to ja opierniczylam wneke drzwi frontowych olejna i zyje
Ja 300g-500g tygodniowo
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-26, 08:01   #170
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Dziewczyny, jaki rozmiar wyprawki kupujecie na początek: 56 czy 62 ??
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 08:19   #171
_music_girl
Raczkowanie
 
Avatar _music_girl
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 297
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Byłam na konsultacji u ordynatora i zalecił przyjęcie do szpitalai szycie szyjki... Wylądowalam w izbie przyjęć, oczywiście torba szpitalna została w domu , bo po co się zabezpieczyć?? Ech ten kalafior ciążowy
Dostanę śliczną papierową piżamkę a mąż torbę dowiezie po 16.00. Dobrze że mam ładowarkę. I telefon. I was Jakoś przeżyje ten tydzień
__________________
Czekamy na dziewczynkę 25 grudnia
Jest już!! Urodzona 11 listopada

Edytowane przez _music_girl
Czas edycji: 2016-08-26 o 08:49
_music_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 08:28   #172
mmgi
Zadomowienie
 
Avatar mmgi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Na dzieci grudniowe czekamy, drożdżówką się zajadamy 2016 - III część

Ja 56 i 62. Córka długo nosiła 56 a urodziła się na 53cm

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
mmgi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 08:28   #173
kaziowa
Zadomowienie
 
Avatar kaziowa
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez _music_girl Pokaż wiadomość
Byłam na konsultacji u ordynatora i zalecił przyjęcie do szpitalai szycie szyjki... Czekam w izbie przyjęć, oczywiście torba szpitalna została w domu, bo po co się zabezpieczyć?? Ech ten kalafior ciążowy.
Dostanę śliczną papierową piżamkę a mąż torbę dowiezie po 16.00. Dobrze że mam ładowarkę.
Wspolczuje długo będziesz? A czemu się szyje szyjkę tak wgl?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie pechowa Izabela ur. 13.12.2016
kaziowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 08:36   #174
PaniMigdalek
Zadomowienie
 
Avatar PaniMigdalek
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Wiadomości: 1 171
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
Koniecznie potrzeba Ci towarzystwa! Ja Ci się nie dziwię, człowiek potrzebuje wyjść do ludzi, spotkać się jak cały dzień w domu siedzi. Tż też rozumiem bo po pracy szczęśliwy, że w domu. A na fb nie ma jakiejś grupy Mamuś z Twojej okolicy? Czasem mi mignie taka grupa z różnych miejscowości.
Jest taka grupa, ale ja nie chce sie afiszowac na fb ze jestem w ciazy, a jesli dolacze do tej grupy to wszyscy sie dowiedza...


Cytat:
Napisane przez folinka Pokaż wiadomość
Spokojnie, takie tiki uważam za coś normalnego i kojarzę jako coś... no od dziecka to może bym przesadziła, ale od dawien dawna! A to powieka drgnie, a to udo. Nigdy Ci się nie zdarzyło?
Nie nakręcaj się!
Zdarzylo, tak na chwile ale nie prawie ciągle kilka dni.



Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
Niedobór magnezu na początku 2 trymestru miałam drgania oka przez pół dnia
Dobrze wiedzieć, zwieksze dawke



Cytat:
Napisane przez mademoiselle_m Pokaż wiadomość
a bierzesz magnez??
Biore ale chyba wychodzi na to ze za malo...


Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak wasze piersi? Czy zaczęły coś produkować? Bo ja dzisiaj odkryłam mini kropelkę przeźroczysta przy lekkim przyciśnięciu. Meewka Ty coś pisałaś pamiętam dalej tak masz?
U mnie cisza :P


Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
Mi drgają mieśnie w nogach czasami. Po dodatkowej dawce magnezu
Wezme to pod uwage, dzieki



Cytat:
Napisane przez malaDarunia Pokaż wiadomość
Migdałku, przecież masz NAS !!
Jak Ci się nudzi to czasem możemy na Skype pogadać a co !
Ja to wstydze sie Was poznac na naszej grupie facebokowej a co dopiero skype :P



Cytat:
Napisane przez malaDarunia Pokaż wiadomość
Migdałku ja mam cały czas skurcze mięśni, szczególnie na łydkach. mięśnie drgają, ale niestety magnez pomaga tylko trochę. w ogóle jak przebywam chwile w jednej pozycji to jest mi niewygodnie, co chwile się kręcę jak owsik w tyłku.
ps. Dodasz proszę imię Alicji na 1szej stronie?


Jeszcze 5 dni na naszej kawalerce i przeprowadzka do rodziców na 10 dni, a potem na nowe mieszkanko
zrobię chyba jakieś pępkowe za niedługo z szampanem picolo :impreza:
Jak tylko do kompa zasiade to dodam
Super! Ja tez sie nie mige doczekac przeprowadzki! Mysle ze za 2 tygodnie... oby...



Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Czy ktos jeszcze tu tyje 1kg na tydzien?

Co do farb to ja opierniczylam wneke drzwi frontowych olejna i zyje
Ja sie boje zważyć :P Waze sie tylko u ginka na comiesiecznych wizytach
Ja tez chetnie bym pomogla w malowaniu mieszkania ale mi zabronili



Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jaki rozmiar wyprawki kupujecie na początek: 56 czy 62 ??
Ja kupuje zestaw tygodniowy na 56 i zestaw powiekszony na 62.
Tygodniowy to:
6 body
5 pajacy (cieple i normalne)
2 rampersy
5 kaftanikow
5 polspioszkiw
Bluza
Skarpetki, rajstopki, czapka, rekawiczki.
Do tego kombinezon
A pewnie i tak dokupie wiecej bo jestem maniak
__________________
04.12.16 3kg 53cm

Edytowane przez PaniMigdalek
Czas edycji: 2016-08-26 o 08:37
PaniMigdalek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 08:52   #175
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

A jaki proszek dzidziom kupujecie? Starszej córce kupowałam jelp (ależ piękny ma zapach) ale to było parę lat temu,może coś innego?

Zastanawiam się jeszcze nad płynami do kąpieli,córce kupowałam Oilatum ale cena jak była 9 lat temu spora tak jest do tej pory Może jakichś tańszy -a równie dobry zamiennik? Choć powiem szczerze z Oilatumu byliśmy zadowoleni.

Cd tych ubranek to też zamówię kilka par na 56 i 62

A może macie sprawdzonego sprzedawcę na allegro gdzie mogę hurtowo kupić i ubranka i art.higieniczne czy kosmetyki? Nie koniecznie u jednego sprzedawcy.
__________________
D&A

Edytowane przez iza251
Czas edycji: 2016-08-26 o 08:53
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 09:05   #176
CAR0LKA
Rozeznanie
 
Avatar CAR0LKA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 786
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Kociulek - super wiesci


Cytat:
Napisane przez _music_girl Pokaż wiadomość
Carolka, znam to, u mnie też się wszyscy wtrącali i na dodatek dawali sprzeczne rady Więc uśmiechałam się, dziękowałam , mówiłam że przemyślę i obgadamy z pediatra Zawsze potem można powiedzieć że pediatra doradziła

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------



O tak Kaziowa! Ileż to razy słyszałamz e mam super- 3 miesiące na zwolnieniu, a jeszcze 4 ! Żyć nie umierać
U mnie maz juz na coponiektoryc warczy ze z tego co wie to oni medycyny nie konczyli bo i to co lekarz powie to komentuja
Po mnie do pewnego momentu to nawet splywa ale potem (jak juz minie punkt kulminacyjny) to kazda wzmianka mnie do piany doprowadza

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Wlasnie wczoraj kupilismy termometr z tommie tippie czy jak ta firma się nazywa??? Kolezanka ma od 2 lat i jest zadowolona. Himery w asda jest przeceniony z £30 na £18.

Mame ginekolog juz tu dziewuszki polecaly. Teraz ogladam jej snapy i czytam wpisy na fb i insta.






Jak ktoras dzis napisala o 500+ to id razu przyszlas mi na mysl- ta co bardzo rozsadnie pierwsza kaske z tego wydała. Pamiętam bo chyba foto wstawialas 🤗
Wlasnie po to sa te pieniążki, czasem z opowieści mamy, ktora mieszka na wsi i widzi i słyszy co nieco... wnioskuje ze duzo rodzin wydaje to na alkohol itp.
Ja czytalam pozytywne opinie o http://www.ceneo.pl/26681098

Cytat:
Napisane przez malaDarunia Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
robię postępy.
Czułam się już jak dureń, bo Wy wszystko już prawie macie jeśli chodzi o wyprawki, więc usiadłam z moją listą sprzed 2 miesięcy i zaczęłam ładować do koszyka w sklepie internetowym.
Doradźcie mi, co jeszcze mam kupić, bo ja już nie wiem
Wklejam Wam to co mam teraz w koszyku.
kupuje też gryzak "na później", żeby nie domawiać bez sensu jednej rzeczy.

oprócz tego, kupiłam w innym miejscu ręczniki kąpielowe, podgrzewacz do butelek i butelki browna te większe (bo w tym sklepie nie było).
Jeśli chodzi o produkty do kąpania itp zakupie je w rossmannie (babydream ma całkiem miłe składy kosmetyków), na pieluchy mam jeszcze czas, zostaje mi jeszcze termometr do ciała/płynów/pomieszczeń i proszek do prania (znalazłam 5kg loveli za 38zł, więc spoko). no i pościel, ale to powoli, bo nie mogę się zdecydować czy chce pościel czy zestaw minky

zastanawiam się czy będę potrzebować prześcieradła do wózka, bo na materacyku już w sumie jest zdejmowany pokrowiec, więc nie wiem czy dublować czy lepiej kłaść ceratkę flanelową pod dzioba Alicji w razie gdyby jej się ulało czy coś.




Migdałku, przecież masz NAS !!
Jak Ci się nudzi to czasem możemy na Skype pogadać a co !

W takich momentach nie żałuję, że uczęszczam jeszcze do pracy. Nie dość, że dorobię do elki, to jeszcze sobie podtrzymam kontakty towarzyskie. A jeśli chodzi o ilość pracy, to raczej się nie przemęczam ostatnio. mam nowe dziewczyny i to one zasuwają, a ja kierowniczka nadzoruje
Z moim Norbertem to bym na głowę dostała jeśli spędzałabym z nim ciągle czas. On ciągle przyłazi i gdzieś wyłazi a ja już za nim nie nadążam

Dobre , ja mam mala reklamowke ciuchow i wczoraj kupilismy monitor oddechu. Jestem na etapie kompletownia ale listy... Moj maz juz zaczyna twierdzic ze ciuchow za duzo na pewno nakupie - sama dalej nie wiem ile powinnam miec dla Malego i jak podzielic midzy rozmiary 56 i 62
Na jakiejs liscie z netu bylo zeby kupic 20 pieluch tetrowych - serio, az tyle??? ja bym wogole chyba wolala flanelowe bo milsze w dotyku

Cytat:
Napisane przez _music_girl Pokaż wiadomość
Byłam na konsultacji u ordynatora i zalecił przyjęcie do szpitalai szycie szyjki... Wylądowalam w izbie przyjęć, oczywiście torba szpitalna została w domu , bo po co się zabezpieczyć?? Ech ten kalafior ciążowy
Dostanę śliczną papierową piżamkę a mąż torbę dowiezie po 16.00. Dobrze że mam ładowarkę. I telefon. I was Jakoś przeżyje ten tydzień
Trzymaj sie
__________________
bloguję https://nailpolishaddiction.wordpress.com/
CAR0LKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 09:15   #177
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
A jaki proszek dzidziom kupujecie? Starszej córce kupowałam jelp (ależ piękny ma zapach) ale to było parę lat temu,może coś innego?

Zastanawiam się jeszcze nad płynami do kąpieli,córce kupowałam Oilatum ale cena jak była 9 lat temu spora tak jest do tej pory Może jakichś tańszy -a równie dobry zamiennik? Choć powiem szczerze z Oilatumu byliśmy zadowoleni.

Cd tych ubranek to też zamówię kilka par na 56 i 62

A może macie sprawdzonego sprzedawcę na allegro gdzie mogę hurtowo kupić i ubranka i art.higieniczne czy kosmetyki? Nie koniecznie u jednego sprzedawcy.
Ja w pierwszym miesiącu nie chce
stospwac nic do kapieli. Ewentualnie po kapieli bepanten extra baby albo olej kokosowy virgin.




Cytat:
Napisane przez _music_girl Pokaż wiadomość
Byłam na konsultacji u ordynatora i zalecił przyjęcie do szpitalai szycie szyjki... Wylądowalam w izbie przyjęć, oczywiście torba szpitalna została w domu , bo po co się zabezpieczyć?? Ech ten kalafior ciążowy
Dostanę śliczną papierową piżamkę a mąż torbę dowiezie po 16.00. Dobrze że mam ładowarkę. I telefon. I was Jakoś przeżyje ten tydzień

trzymaj sie dzielnie! Powodzenia!




Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jaki rozmiar wyprawki kupujecie na początek: 56 czy 62 ??
Tu sie kupuje glownie na miesiące, newborn alub 0-3. Mam tylko kilka na te newborn czyli chyba na 56cm. Jedne body kupilam na tiny babay(wczesniak) i jeden pajacyk na ten sam rozmiar. Tak tylko w razie "w". Znalazlam na promocji po £1 za kazre z nich wiec stwierdzilam, ze nie zaszkodzi mieć.


Moja Lili czuje samopoczucie mamy! Dzis moglabym biegac tak dobrze sie czuje! Zero bolu glowy i zoladka! Mala szaleje w brzuszku! Tanczy rozciąga sie i nie wiem co jeszcze robi.
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 09:24   #178
papaPapaya
Zakorzenienie
 
Avatar papaPapaya
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez himery Pokaż wiadomość
Hej wszystkim melduję się z Julianem - w sobotę zaczniemy 24 tydzień! Narobiłyście mi takiej ochoty na to ciasto drożdżowe, że zrobiłam dzisiaj zakupy i jutro po pracy będę piekła
Mój Juluś jest straszną wiercipiętą, czasami w pracy nie mogę usiedzieć spokojnie, bo tak mi w środku szaleje nie wyobrażam sobie co będzie jak będzie ważył ze 3kg a nie 0.5
Jeśli któraś jest zainteresowana to znalazłam na facebooku fajny profil pani ginekolog, która sama jest młodą mamą. Pisze bardzo ciekawie na temat ginekologii, ciąży, obala niektóre mity ciążowe. Fajna z niej babka gdybym mieszkała w Warszawie to wybrałabym się do niej na wizytę. Wpiszcie 'mamaginekolog' i na pewno znajdziecie.
I potrzebuję porady - jakiego termometru zamierzacie używać u dzidziusia? Chciałabym kupić laserowy, ale trochę kosztują i zastanawiam się czy warto.
Udanego wieczoru

Sent from my iPhone using Tapatalk
hej witaj! mój Julek pozdrawia twojego
ja chce kupić zwykły bezdotykowy termometr na takim czymś chcę zaoszczędzić, ale za to wole kupić drożdzy np. materac i zainwestować w monitor oddechu
Cytat:
Napisane przez PaniMigdalek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, miewacie drgania mięśni?
Ja wlasnir nie moge spac bo sie martwie ze mi miesnie drgaja a szczegolnie prawa powieka i lewy palec wskazujacy ??? Nakrecam sie ze to cos poważnego, stresuje i czuje przez to gorzej, uderzenia gorąca i zdenerwowanie.
Nie wiem czy to istotne ale w tej rece gdzie sie palec rusza to przedostatni czuje czasem jakby mnie piekl.
Pwiedzcie ze miewacie takie drgania bo sfiksuje
nie boj sie, z tego co piszesz to to jest idealny objaw niedoboru magnezu bierzesz jakiś? bo jak nie to calkiem normalne, a jak bierzesz to pogadaj z ginem o zwiekszonej dawce
ja na wlasna reke kupilam i biore sobie 2 tabletki dziennie, bo takie skurcze łydek w nocy mnie łapały, że płakałam z bólu. A wystarczyły tylko dwie tabletki i problem minął
Mi to od dziecka od czasu do czasu powieka drgała, albo jakiś mięsień.
O ile sie nie myle, to całkiem niedawno itstoolate pisała, że drga jej mięsień, ale to było chyba gdzieś na brzuchu?
te nasze dzieci zabierają z nas wszystko, dlatego musimy sie wspomagac
Cytat:
Napisane przez muffinowe_love Pokaż wiadomość
Ja właśnie z tego powodu boję sie iść na L4, myślałam że dłużej uda mi się popracować, ale siedzenie po 8 godzin przy kompie mnie wykańcza... Też tak mace że strasznie bolą was plecy troche poniżej łopatek? Ja po całym dniu siedzenia muszę po obiedzie szybko się położyć. I zauważyłam, że coraz mniej skoncentrowana na pracy jestem. W przyszłym tyg. muszę się wybrać na krzywą cukrową, a potem z wynikami do gin i coś mi się wydaje, ze to będzie początek L4.
Dzo szłoły rodzenia idziemy dop. w listopadzie - bałam się że za późno, ale położna mi wytłumaczyła, że najlepiej na świeżo i zajęcia będą po 3 razy w tyg, więc powinniśmyy się wyrobić (mam nadzieję, że wie co mówi )

Mnie się wydaje, ze wam te śliwy nie wychodzą, bo kruszonką je obezwładniacie, a ja takie fit zrobiłam (znaczy się bez kruszonki) no ale nic ciasto juz prawie całe poszło, więc w sob. upieczemy z kruszonką i dam wam znać
ja siedziałam 6 godzin przy komputerze i już nie mogłam wytrzymać z bólu pleców!
Codziennie po pracy i po zrobieniu obiadu reszte dnia leżałam. I to było bez sensu, bo tylko leżałam i tyłam
Teraz na zwolnieniu nadal gnije w łóżku na przykład i czuje sie o wiele lepiej, bo mam siłe robić to na co mam ochote, a nie tylko na chodzenie do pracy
Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak wasze piersi? Czy zaczęły coś produkować? Bo ja dzisiaj odkryłam mini kropelkę przeźroczysta przy lekkim przyciśnięciu. Meewka Ty coś pisałaś pamiętam dalej tak masz?
mi nadal nic nie leci, mam nadzieje, że to nie jest zły znak
Cytat:
Napisane przez malaDarunia Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
robię postępy.
Czułam się już jak dureń, bo Wy wszystko już prawie macie jeśli chodzi o wyprawki, więc usiadłam z moją listą sprzed 2 miesięcy i zaczęłam ładować do koszyka w sklepie internetowym.
kurde, zostaje w tyle z wyprawka! Ale nie mam gdzie tego wszystkiego jeszcze pochować, to na razie nie zamawiam.
Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Czy ktos jeszcze tu tyje 1kg na tydzien? :Cry:

---------- Dopisano o 0
ja tak miesiac temu tyłam i dzieki temu miałam +4 kg w ciagu jednego miesiąca!
Ale teraz zaczelam duzo spacerowac i sie ruszac i nie jem juz np. majonezu
i w ciagu tygodnia najpierw schudłam 0,5 kg a potem je przytyłam, więc tak jakbym w ogóle nie przytyła
Cytat:
Napisane przez _music_girl Pokaż wiadomość
Byłam na konsultacji u ordynatora i zalecił przyjęcie do szpitalai szycie szyjki... Wylądowalam w izbie przyjęć, oczywiście torba szpitalna została w domu , bo po co się zabezpieczyć?? Ech ten kalafior ciążowy
Dostanę śliczną papierową piżamkę a mąż torbę dowiezie po 16.00. Dobrze że mam ładowarkę. I telefon. I was Jakoś przeżyje ten tydzień
o jaa, ale kto by sie spodziewał, że od razu cie wezma?
aby wszystko było dobrze!

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Cytat:
Napisane przez PaniMigdalek Pokaż wiadomość

Biore ale chyba wychodzi na to ze za malo...

Ja to wstydze sie Was poznac na naszej grupie facebokowej a co dopiero skype :P
traz doczytalam, że bierzesz magnez zadzwon do gina i sie zapytaj czy mozesz zwiekszyc dawke

Migdałku, otworz sie na ludzi

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

piszecie jak szalone
nie poznaje was

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

a jeszcze mi sie przypomniało - ja w pierwszych tygodniach życia postawie chyba na kosmetyki do kąpieli emolium
__________________

13.12.2016 Julian
papaPapaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 09:30   #179
papaPapaya
Zakorzenienie
 
Avatar papaPapaya
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Kaziowa ponawiam pytanie - masz dzisiaj wyniki cytologii?
__________________

13.12.2016 Julian
papaPapaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 09:35   #180
mademoiselle_m
Zadomowienie
 
Avatar mademoiselle_m
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 002
Dot.: Na dzieci grudniowe czekamy, drożdżówką się zajadamy 2016 - III część

Cytat:
Napisane przez mmgi Pokaż wiadomość
Widzę, że z ta luteina i duphastonem co lekarz to inne podejście, jedni zalecają brać nawet do 30 tyg, a mi gin powiedziała, na początku drugiego trymestru, że już łożysko się wykształciło i nie ma potrzeby.
Ja na początku brałam duphaston 2 x dziennie i luteine 2 x dziennie ale zaczęła mnie codziennie bolec głowa i gin powiedziała, że to hormony więc duphaston zmniejszyła a luteine odstawiłam. Tez mam go brac do 30 tc
Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jaki rozmiar wyprawki kupujecie na początek: 56 czy 62 ??
ja mam i takie i takie
najśmieszniejsze jest to ze te niektóre 62 są mniejsze niż 56 zależy od firmy
Cytat:
Napisane przez _music_girl Pokaż wiadomość
Byłam na konsultacji u ordynatora i zalecił przyjęcie do szpitalai szycie szyjki... Wylądowalam w izbie przyjęć, oczywiście torba szpitalna została w domu , bo po co się zabezpieczyć?? Ech ten kalafior ciążowy
Dostanę śliczną papierową piżamkę a mąż torbę dowiezie po 16.00. Dobrze że mam ładowarkę. I telefon. I was Jakoś przeżyje ten tydzień
Dobrze , że papierową - przynajmniej nówka
ja kiedyś jak zostałam tak w szpitalu to popierniczałam w takiej zwykłej z dekoltem do pasa bo się sznurki do zawiązywania pourywały
i jeszcze w kozakach z frędzelkami do tego bo przecież nie miałam kapci
Najważniejsze że zrobią porządek z szyjką i zabezpieczą dzidzie

Cytat:
Napisane przez PaniMigdalek Pokaż wiadomość
Biore ale chyba wychodzi na to ze za malo...


Ja to wstydze sie Was poznac na naszej grupie facebokowej a co dopiero skype :P
To pogadaj z lekarzem do jakiej dawki zwiększyć

Laski? czy my mamy jakąs grupe fejsbukową ??

Edytowane przez mademoiselle_m
Czas edycji: 2016-08-26 o 09:41
mademoiselle_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-04 10:33:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:17.