Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2 - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-15, 12:15   #2731
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Witajcie, już raz tutaj pisałam ale wtedy nie zdecydowałam się na odstawienie. Ostatnio zaczęłam mieć problemy z krążeniem, przez co teraz już definitywnie po trzech latach zażywania postanowiłam rozstać się z tabletkami. Wczoraj wzięłam ostatnią pigułkę, czekam na krwawienie z odstawienia a potem zobaczymy... Mam nadzieję, że będzie dobrze i do września wszystko mi się wyreguluje.
nunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 12:22   #2732
vacancy
Raczkowanie
 
Avatar vacancy
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 307
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez nunny Pokaż wiadomość
Witajcie, już raz tutaj pisałam ale wtedy nie zdecydowałam się na odstawienie. Ostatnio zaczęłam mieć problemy z krążeniem, przez co teraz już definitywnie po trzech latach zażywania postanowiłam rozstać się z tabletkami. Wczoraj wzięłam ostatnią pigułkę, czekam na krwawienie z odstawienia a potem zobaczymy... Mam nadzieję, że będzie dobrze i do września wszystko mi się wyreguluje.
Ja też mam taką nadzieję Ja musiałam przestać, bo skutki uboczne były.. Co prawda po trzecim opakowaniu powinno ustąpić, ale u mnie niestety.. Dlatego czekam na wizytę u lekrza, by zrobić badania i wrócić z powrotem to tabletek.
vacancy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 12:27   #2733
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez vacancy Pokaż wiadomość
Ja też mam taką nadzieję Ja musiałam przestać, bo skutki uboczne były.. Co prawda po trzecim opakowaniu powinno ustąpić, ale u mnie niestety.. Dlatego czekam na wizytę u lekrza, by zrobić badania i wrócić z powrotem to tabletek.
Krótko brałaś. Ja do tabletek chyba już nie wrócę.
nunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 13:04   #2734
vacancy
Raczkowanie
 
Avatar vacancy
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 307
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Krótko, to fakt. Ale wolę mieć dobrane odpowiednio tabletki. Zresztą trudno przekonać mi się do gumek. Wiem, że jak nic nie pęknie i nie zsunie się to jest OK, ale jakoś nie mam do nich zaufania..
vacancy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 13:32   #2735
_setka
Raczkowanie
 
Avatar _setka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: warszawaaaa
Wiadomości: 70
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez timotei Pokaż wiadomość
_setka
ja też już popadam w paranoje. Szczególnie jak zaczełam czytać niektóre głupotki na internecie, więc przestałam. Próbuje o tym wszystkim nie myśleć. Bo niby jakim cudem byłybyśmy w ciąży skoro zawsze się zabezpieczałyśmy Więc głowa do góry, ani się obejrzymy i wujki przyjdą zaleją nas morzem czerwonym
a kiedy ostatnio robiłaś test ?
Test robiłam tydzień temu, dokladnie w niedzielę. zobacze, jak bedzie mnie stać zrobie drugi w przyszłym tygodniu...
_setka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 23:13   #2736
OoDestinyoO
Wtajemniczenie
 
Avatar OoDestinyoO
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Trzy metry nad niebem.
Wiadomości: 2 624
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez vacancy Pokaż wiadomość
Ja też mam taką nadzieję Ja musiałam przestać, bo skutki uboczne były.. Co prawda po trzecim opakowaniu powinno ustąpić, ale u mnie niestety.. Dlatego czekam na wizytę u lekrza, by zrobić badania i wrócić z powrotem to tabletek.
Że tak spytam z ciekawości jakie wystąpiły skutki uboczne?

Wybacz ale jeżeli już odstawiłaś tabletki to minimalna przerwa powinna trwać pół roku ale jeśli chcesz rozwalić sobie gospodarkę hormonalną to luz,odstawienie tabletek powinnaś uzgodnić z lekarzem a nie samowolnie.
OoDestinyoO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-16, 01:45   #2737
_setka
Raczkowanie
 
Avatar _setka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: warszawaaaa
Wiadomości: 70
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez OoDestinyoO Pokaż wiadomość
Że tak spytam z ciekawości jakie wystąpiły skutki uboczne?

Wybacz ale jeżeli już odstawiłaś tabletki to minimalna przerwa powinna trwać pół roku ale jeśli chcesz rozwalić sobie gospodarkę hormonalną to luz,odstawienie tabletek powinnaś uzgodnić z lekarzem a nie samowolnie.
Nie. Wystarczą min. 3 miesiące
_setka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-16, 06:59   #2738
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez _setka Pokaż wiadomość
Nie. Wystarczą min. 3 miesiące
to zalezy

Wszyskto od tego jak zachowuje sie orgaznim po ostawieniu i jak dlugo sie bralo tabletki.

Jezeli po odstawieniu cykle sa nieregularne, dlugie przerwy badz bardzo krotkie, + skutki uboczne ostawnia ktore pojawiaja sie po ok. 2 miesiacach po odstawieniu to nalezy zaczekac z ponownym rozpoczeciem brania tabletek.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-16, 11:28   #2739
vacancy
Raczkowanie
 
Avatar vacancy
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 307
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez OoDestinyoO Pokaż wiadomość
Że tak spytam z ciekawości jakie wystąpiły skutki uboczne?

Wybacz ale jeżeli już odstawiłaś tabletki to minimalna przerwa powinna trwać pół roku ale jeśli chcesz rozwalić sobie gospodarkę hormonalną to luz,odstawienie tabletek powinnaś uzgodnić z lekarzem a nie samowolnie.
Zsiniałe piersi, okropny ich ból non stop, wydzielina z piersi, migreny i okropne samopoczucie.

Ależ ja właśnie napisałam, że czekam na wizytę u lekarza, by zrobić badania i potem ustalić.. Nikt tu nie chce robić zbyt krótkiej przerwy i samowolnie wracać do tabletek.... A co do samowolnego odstawienia to lekarz zaznaczył, że przy takich skutkach mam się nie zastanawiać i od razu odstawić.

Edytowane przez vacancy
Czas edycji: 2013-03-16 o 11:30
vacancy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-16, 12:59   #2740
aga8603
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 290
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
wynik 1,20 to nie ciąża
ale w tym przypadku vacancy jest zadowolona bo ona nie chce być w ciazy
Na wynikach się nie znam, ale czytałam wpisy, więc jestem zorientowana z jakiego wyniku ucieszyła by się vacancy. To dlatego jej pogratulowałam.
__________________
było 58kg --> jest 54,8 ---> 55----> będzie 52kg i mniej
aga8603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-16, 14:31   #2741
vacancy
Raczkowanie
 
Avatar vacancy
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 307
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Właśnie dziewczyny, co do mojego wyniku to mam pytanie i coś mnie zastanawia, może któraś zna się bardziej ode mnie.. Otóż Pani powiedziała, że 1,20 to nie ciąża i gdy jest ciąża to wynik wynosi 5 i w górę. Ale w wynikach jest coś takiego:
0.0-5.0 ->ujemny -NO OKEJ MAM 1.20 WIĘC MNIEJ NIŻ 5, ALE Z KOLEI:
1.2-22500 -> 1-10tydzien (CO TO ZNACZY TU PRZY TYM TO 1.2?)

No i właśnie ta "1.2" mnie zastanawia w drugiej linijce. Mogłybyście mi wytłumaczyć o co w tym chodzi? Bo jak na moje oko pierwsza linijka przeczy drugiej, ale ja się nie znam, więc może źle rozumuję. Ale z chęcią się dowiem o co kaman.
vacancy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-16, 16:38   #2742
aga8603
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 290
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez vacancy Pokaż wiadomość
Właśnie dziewczyny, co do mojego wyniku to mam pytanie i coś mnie zastanawia, może któraś zna się bardziej ode mnie.. Otóż Pani powiedziała, że 1,20 to nie ciąża i gdy jest ciąża to wynik wynosi 5 i w górę. Ale w wynikach jest coś takiego:
0.0-5.0 ->ujemny -NO OKEJ MAM 1.20 WIĘC MNIEJ NIŻ 5, ALE Z KOLEI:
1.2-22500 -> 1-10tydzien (CO TO ZNACZY TU PRZY TYM TO 1.2?)

No i właśnie ta "1.2" mnie zastanawia w drugiej linijce. Mogłybyście mi wytłumaczyć o co w tym chodzi? Bo jak na moje oko pierwsza linijka przeczy drugiej, ale ja się nie znam, więc może źle rozumuję. Ale z chęcią się dowiem o co kaman.
no i zmartwienie na nowo...

Dziewczyny, a czy Wy miałyscie tak, ze podczas brania tabletek bolało Was podbrzusze? Nie chodzi mi o 7-dniową przerwę tylko w innych dniach? Mój gin twierdzi, ze ze mną wszystko ok, ale ja się zastanawiam czy to może być wpływ tabletek. Tylko, ze ból nie jest ciągle, tylko na przykład trwa tydzień.. nie jest to ból na tyle silny abym musiała wziać tabletkę przeciwbólowa, ale jednak boli, czasem brałam nospę.


Dzis rozpoczęłam kolejne opakowanie, juz ostatnie. Śmiałam sie , ze mój gin powiedział, ze więcej mi juz nie wypisze...
Odliczam dni do końca opakowania...
__________________
było 58kg --> jest 54,8 ---> 55----> będzie 52kg i mniej

Edytowane przez aga8603
Czas edycji: 2013-05-29 o 07:10
aga8603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-16, 16:47   #2743
vacancy
Raczkowanie
 
Avatar vacancy
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 307
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Czasami mi się tak zdarzało..

Kurcze, dziewczyny, wiecie co w końcu oznacza ta 2 linijka?
vacancy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-16, 17:00   #2744
OoDestinyoO
Wtajemniczenie
 
Avatar OoDestinyoO
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Trzy metry nad niebem.
Wiadomości: 2 624
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez vacancy Pokaż wiadomość
Czasami mi się tak zdarzało..

Kurcze, dziewczyny, wiecie co w końcu oznacza ta 2 linijka?

Nie chce wyjść na wredną ale wyluzuj.
Bo wmawiasz sobie coś czego nie ma.
OoDestinyoO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-16, 17:20   #2745
vacancy
Raczkowanie
 
Avatar vacancy
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 307
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Hej, ja sobie niczego nie wmawiam Destiny. Po prostu zapytałam co oznacza ta 2 linijka, bo jestem ciekawa, skąd to 1.2 tam się pojawiło. Skoro jesteś taka obeznana to może mi to wytłumaczysz, co?
vacancy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-17, 08:37   #2746
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez aga8603 Pokaż wiadomość
no i zmartwienie na nowo...

Dziewczyny, a czy Wy miałyscie tak, ze podczas brania tabletek bolało Was podbrzusze? Nie chodzi mi o 7-dniową przerwę tylko w innych dniach? Mój gin twierdzi, ze ze mną wszystko ok, ale ja się zastanawiam czy to może być wpływ tabletek. Tylko, ze ból nie jest ciągle, tylko na przykład trwa tydzień.. nie jest to ból na tyle silny abym musiała wziać tabletkę przeciwbólowa, ale jednak boli, czasem brałam nospę.


Dzis rozpoczęłam kolejne opakowanie, juz ostatnie. Śmiałam sie do męza, ze mój gin powiedział, ze więcej mi juz nie wypisze...
Odliczam dni do końca opakowania...
ja przez caly okres brania tabletek mialam rozne reakcje rowniez bole podbrzusza
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-17, 11:58   #2747
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Dziewczyny czy po odstawieniu któraś z was ratowała się jakimiś suplementami żeby zminimalizować skutki uboczne? Możecie coś fajnego polecić? Zauważyłam że wiele dziewczyn skarży się na wypadanie włosów, pryszcze... Ja mam za pół roku ślub, mam nadzieję że do tej pory jakoś to się unormuje...
nunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-17, 21:33   #2748
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Olej z wiesiołka był tu często polecany
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 08:59   #2749
vacancy
Raczkowanie
 
Avatar vacancy
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 307
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

35 dc i pojawiła się pierwsza naturalna miesiączka po odstawieniu. Także zbyt dużego poślizgu nie było, bo cykle przed braniem: 25 max 29 dniowe. Cieszę się, bo tak szczerze nastawiałam się na jakieś bardzoo wydłużone cykle.
vacancy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-18, 10:03   #2750
oxlidziaxo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 50
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Kurczę dziewczyny, zaczynam schizować :/ 13 lutego wzięłam ostatnią tabletkę (Kontracept), bo stwierdziliśmy z Narzeczonym, że lepiej ich już więcej nie brać (brałam przez 4 lata), żebym potem nie miała problemów z zajściem w ciążę. Krwawienie z odstawienia miałam normalnie, a teraz cisza:/ Niby okres powinnam dostać dopiero wczoraj i niby minął 1 dzień, no ale... Nie mam wprawdzie żadnych podstaw do tego, żeby się bać, ale wiadomo. Powiedzcie, że ktoś miał podobny przypadek
oxlidziaxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 10:15   #2751
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez oxlidziaxo Pokaż wiadomość
Kurczę dziewczyny, zaczynam schizować :/ 13 lutego wzięłam ostatnią tabletkę (Kontracept), bo stwierdziliśmy z Narzeczonym, że lepiej ich już więcej nie brać (brałam przez 4 lata), żebym potem nie miała problemów z zajściem w ciążę. Krwawienie z odstawienia miałam normalnie, a teraz cisza:/ Niby okres powinnam dostać dopiero wczoraj i niby minął 1 dzień, no ale... Nie mam wprawdzie żadnych podstaw do tego, żeby się bać, ale wiadomo. Powiedzcie, że ktoś miał podobny przypadek
A jak ty sobie wyliczyłaś, że wczoraj miałaś dostać okres?
nunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 10:18   #2752
oxlidziaxo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 50
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Wcześniej jak odtsawiałam tabletki okres miałam tego samego dnia co jak je brałam, więc myślałam, że teraz też będzie normalnie. A liczyłam tak samo jakbym brała te tabletki
oxlidziaxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 10:32   #2753
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez oxlidziaxo Pokaż wiadomość
Wcześniej jak odtsawiałam tabletki okres miałam tego samego dnia co jak je brałam, więc myślałam, że teraz też będzie normalnie. A liczyłam tak samo jakbym brała te tabletki
O rany, ale to tak cały czas? Zazdroszczę A ile razy już odsatwiałaś?
nunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 10:37   #2754
oxlidziaxo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 50
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

O ile pamiętam to chyba 2 razy. Przy czym ostatnio też miałam takie opóźnienia jak teraz. Znaczy wtedy to miałam tygodniowe opóźnienie, teraz tylko 1-dniowe jak na razie
oxlidziaxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 10:42   #2755
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

to czym ty się stresujesz?
nunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 11:02   #2756
oxlidziaxo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 50
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

No tym, że jeszcze nie mam :P
oxlidziaxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 13:55   #2757
viva252
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 10
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Chciałabym się dowiedzieć, co ogólnie Wasi ginekolodzy/ginekolożki sądzą o odstawieniu tabletek? polecają czy wręcz przeciwnie? Biorę pigułki od ponad 2 lat i wiele moich koleżanek, które również stosują antykoncepcję hormonalną od kilku lat postanowiły odstawić pigułki, "żeby się organizm odtoksycznił". Natomiast gdy zapytałam moją panią ginekolog (która jest podobną ceniona w moim mieście) czy trzeba odstawić pigułki po jakimś czasie odpowiedziała, że to jest mit, że jeśli pigułki są dobrze dobrane to nie ma takiej potrzeby, a od odstawiania to są tylko niechciane ciąże
viva252 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 14:03   #2758
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez viva252 Pokaż wiadomość
Chciałabym się dowiedzieć, co ogólnie Wasi ginekolodzy/ginekolożki sądzą o odstawieniu tabletek? polecają czy wręcz przeciwnie? Biorę pigułki od ponad 2 lat i wiele moich koleżanek, które również stosują antykoncepcję hormonalną od kilku lat postanowiły odstawić pigułki, "żeby się organizm odtoksycznił". Natomiast gdy zapytałam moją panią ginekolog (która jest podobną ceniona w moim mieście) czy trzeba odstawić pigułki po jakimś czasie odpowiedziała, że to jest mit, że jeśli pigułki są dobrze dobrane to nie ma takiej potrzeby, a od odstawiania to są tylko niechciane ciąże
ja odstawilam tabletki sama po 4 latach.
Moj ginekolog byl przeciwny twierdzil dokladnie tak jak twoj ze dobrze dobrane tabletki nie daja skutkow ubocznych w postaci - długotrwalej czasowej bezpłodnosci, bo chyba tego najbardziej sie boimy. i o to glownie chodzi w odstawianiu- zbey organizm przypomnial sobie o naturalnym cyklu chcemy sie upewnic czy odstawiajac dostaniemy okres czy cykle sa owulacyjne itd.

Odstawianie aby 'odtruwac' wzielo sie z stad ze kiedyssilniejsze mocniejsze tabletki faktycznie powodowaly u niekotrych kobiet bezowulacyjne cykle -a z tym i obawe o dllugotrwalym oczekiwaniu na ciaze.

moj ginekolog twierdzi ze obecne nowoczesne tabletki z mniejsza iloscia hormonow nie powoduja takich skutkow i tylko odstawiajac i powracajac do tabletek zbyt wczesnie mozna sobie jedynie zaszkodzic. moja siostra brala tabletki prawie 10 lat ebz przerwy a gdy zachciala miec dziecko odstawila je i po 2 miesiacach byla juz w ciazy

ja odstawilam z mysla powrotu za pol roku. jestem 2 miesiace po odstawieniu i czuje sie naprawde dobrze - nie wiem czy bede do nich wracac
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png




Edytowane przez kamila2006
Czas edycji: 2013-03-18 o 14:04
kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 14:07   #2759
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość

moj ginekolog twierdzi ze obecne nowoczesne tabletki z mniejsza iloscia hormonow nie powoduja takich skutkow i tylko odstawiajac i powracajac do tabletek zbyt wczesnie mozna sobie jedynie zaszkodzic. moja siostra brala tabletki prawie 10 lat ebz przerwy a gdy zachciala miec dziecko odstawila je i po 2 miesiacach byla juz w ciazy
Mój mówił tak samo.
nunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 14:08   #2760
viva252
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 10
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
ja odstawilam tabletki sama po 4 latach.
Moj ginekolog byl przeciwny twierdzil dokladnie tak jak twoj ze dobrze dobrane tabletki nie daja skutkow ubocznych w postaci - długotrwalej czasowej bezpłodnosci, bo chyba tego najbardziej sie boimy. i o to glownie chodzi w odstawianiu- zbey organizm przypomnial sobie o naturalnym cyklu chcemy sie upewnic czy odstawiajac dostaniemy okres czy cykle sa owulacyjne itd.

Odstawianie aby 'odtruwac' wzielo sie z stad ze kiedyssilniejsze mocniejsze tabletki faktycznie powodowaly u niekotrych kobiet bezowulacyjne cykle -a z tym i obawe o dllugotrwalym oczekiwaniu na ciaze.

moj ginekolog twierdzi ze obecne nowoczesne tabletki z mniejsza iloscia hormonow nie powoduja takich skutkow i tylko odstawiajac i powracajac do tabletek zbyt wczesnie mozna sobie jedynie zaszkodzic. moja siostra brala tabletki prawie 10 lat ebz przerwy a gdy zachciala miec dziecko odstawila je i po 2 miesiacach byla juz w ciazy

ja odstawilam z mysla powrotu za pol roku. jestem 2 miesiace po odstawieniu i czuje sie naprawde dobrze - nie wiem czy bede do nich wracac
Dzięki uspokoiły mnie Twoje słowa, bo ja akurat boję się odstawienia tabletek, po pierwsze, ciąża - wiadomo, po drugie bardzo bolesne miesiączki, które odeszły tylko po tabletkach antykoncepcyjnych...:jupi :
viva252 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-28 17:26:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:41.