Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-15, 15:01   #4351
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez 1qazse4 Pokaż wiadomość
Ja generalnie uważam ze szkolenia zbyt dużo uwagi poświęcają na pozycje na motocyklu. Jeśli sama jazda na torze ludzi na początku stresuje, to po co uczyć ich pozycji, jak na początku są spięci ja drut. Wiadomo, że to ładnie na zdjęciach wygląda, ale na torze liczy się prędkość, a żeby było szybko musisz czuć się dobrze, a będziesz czuła sie dobrze jeśli będziesz ściśle kontrolować linie przejazdu. Ostatnio byłam świadkiem jak instruktor pokazywał babce pozycje, wykład z 15 minut, po czym ona w tej pięknej pozycji pojechała w trawnik.

W innej pozycji będzie jechał gość co ma 1,90 na nakedzie a w innej babka 1,50cm na sporcie. Tak na prawdę pozycja ciała inaczej wygląda w wejściu w zakręt, inaczej w środku, a inaczej na wyjściu. Generalnie jak usiądziesz na motocyklu na sucho w pozycji którą przyjmujesz do zakrętu i jesteś w stanie puścić kierownice i zdjąć wewnętrzną nogę z podnóżka i nie spadniesz to masz dobrą pozycje , bo dobra pozycja to taka w której nie wisisz na kierownicy i wywierasz na nią wpływ tylko kiedy chcesz. Dużo filmów z książkową pozycja znajdziesz na stronie hiszpanskiej szkoły jazdy https://www.facebook.com/ksbsport/?fref=ts
Wiesz, to pewnie kwestia tego, żeby od początku zakodować sobie w głowie określone zasady i może nawet nieświadomie ale już je jakkolwiek wdrażać. Inna rzecz, tak jak piszesz, w moim przypadku stres był tak duży, że pierwszych czterech godzin to ja nie pamiętam. Bez kitu. Jedyne co to to, że w kółko ktoś za mną jest a ja go blokuję
Jeździłam średnio z prędkością 40 km/h, reszta +/- 10 km więcej i chociaż w kółko nam powtarzano, ze nie o wyścigi chodzi tylko o ćwiczenia techniki to ja i tak się denerwowałam, że ich blokuję i nie mogą przeze mnie ćwiczyć. Z drugiej strony, sytuacje jak w życiu, musieli przeze mnie ćwiczyć zwalnianie, hamowanie i omijanie przeszkody a to też cenna nauka, nie? ^^

Podobno dopiero w drugiej połowie zaczęło mi wychodzić. Fakt, zaczęłam się wychylać w zakręt ale czy poprawnie to tego nie wiem, podobno tak, choć mi się wydaje, że instruktorzy dali mi taryfę ulgową i po prostu nie chcieli mnie dodatkowo dobijać ew niedoróbkami. Nie wiem. Wyjdzie podczas kolejnego spotkania na torze.

Efekt jest taki, że w zakręty wchodziłam na czuja i dzisiaj nie wiem czy w dobrym momencie zaczynałam skręcać i czy nie za wcześnie / za późno / zbyt blisko / za daleko od krawędzi toru.
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 20:43   #4352
1qazse4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 326
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez monachee Pokaż wiadomość
Efekt jest taki, że w zakręty wchodziłam na czuja i dzisiaj nie wiem czy w dobrym momencie zaczynałam skręcać i czy nie za wcześnie / za późno / zbyt blisko / za daleko od krawędzi toru.
No własnie, a to razem z patrzeniem, to moim zdaniem najważniejsze na początku, ale jeśli już o tym myślisz to będzie dobrze. Niezależnie w którym miejscu wejdziesz to w każdym zakręcie (wcześniej lub później w zależności od typu) jest miejsce,w którym powinnaś znaleźć się przy wewnętrznej krawędzi toru - czyli jak spojrzysz w dół to albo zobaczysz tralki albo trawę, najważniejsze jest łapanie się takich miejsc za każdym razem co do centrymetrów. Chodzi o to żeby na wyjściu z zakrętu nie walczyć o pozostanie na torze tylko wyjść na pewniaka z gazem prostując motocykl.
1qazse4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 21:27   #4353
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Monache 650ke można zdławić .
U nas jest taki w szkole jeden przykręcony i jeden normalny .
dziś mialam okjazję właśnie jechać nówką gladiusem .

Chyba jakoś przywykłam już do tegop motocykla .
dziś chyba nastąpił ten przełom i pierwsza moja 20km trasa która była dla mnie wilka radochą a nie tylko stresem . I nawet po 70 pojechałam
Dumna z siebie jestem .
Ćwiczyłam tez dziś szybki slalom i miajanie przeszkody , lepiej mi to idzie niż te wszystkie wolne manewry

W sumie to jeszcze ze dwie godziny mi zostały kursowe ale coś tam dokupię , bo uważam że to za mało .

Na placu w skierniewicach gdzie będę zdawała jest kostka :confused :
Kurde chyba asfalcior lepszy ?
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 07:19   #4354
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez 1qazse4 Pokaż wiadomość
No własnie, a to razem z patrzeniem, to moim zdaniem najważniejsze na początku, ale jeśli już o tym myślisz to będzie dobrze. Niezależnie w którym miejscu wejdziesz to w każdym zakręcie (wcześniej lub później w zależności od typu) jest miejsce,w którym powinnaś znaleźć się przy wewnętrznej krawędzi toru - czyli jak spojrzysz w dół to albo zobaczysz tralki albo trawę, najważniejsze jest łapanie się takich miejsc za każdym razem co do centrymetrów. Chodzi o to żeby na wyjściu z zakrętu nie walczyć o pozostanie na torze tylko wyjść na pewniaka z gazem prostując motocykl.
W Bydgoszczy są takie dwa trudne dla mnie zawijasy, z którymi mam duży problem - zawsze, ale to zawsze wyrzuca mnie z toru do wewnętrznej a mam wrażenie że powinnam wychodzić z nich bardziej od zewnętrznej albo co najmniej bliżej środka - wieczorem wrzucę rysunek i pokażę o co mi chodzi.

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Monache 650ke można zdławić .
U nas jest taki w szkole jeden przykręcony i jeden normalny .
dziś mialam okjazję właśnie jechać nówką gladiusem .
Jak ogólnie czujesz się na takich maszynach? Masa jest mocno odczuwalna czy raczej jak już ruszysz to tego nie zauważasz?

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Chyba jakoś przywykłam już do tegop motocykla . dziś chyba nastąpił ten przełom i pierwsza moja 20km trasa która była dla mnie wilka radochą a nie tylko stresem . I nawet po 70 pojechałam Dumna z siebie jestem .
I słusznie, że jesteś z siebie dumna pamiętam moje pierwsze godziny na placu, pierwsze 10 to była udręka aż coś nagle pyk i się przestawiło, ciało zaczęło współpracować z maszyną a nie ją bojkotować.
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 21:07   #4355
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez monachee Pokaż wiadomość

Jak ogólnie czujesz się na takich maszynach? Masa jest mocno odczuwalna czy raczej jak już ruszysz to tego nie zauważasz?


I słusznie, że jesteś z siebie dumna pamiętam moje pierwsze godziny na placu, pierwsze 10 to była udręka aż coś nagle pyk i się przestawiło, ciało zaczęło współpracować z maszyną a nie ją bojkotować.
Osobie która nie umie dobrze jexdzic czyli takiej jak ja , uważam że masę motocykla sie czuje
Zdecydowanie jest za cięzki . koleżanka go ostatnio przewaliła na postoju już na parkingu , jak już polecie to nie ma zmiluj nie utrzymasz dziada i to jest wkurzające zdecydowanie . Z odległością nóg do gleby dla mnie jest ok .



Ale ogólnie jakbyście mogły coś polecić , co mozna nabyć na pierwsze dwa trzy lata ... nie jakiś nowy model , nie jakiś mega mocy i w miare ok wagowo , lub na co zwrócić uwage będę wdzięczna .
dziś zakumałam że skuter TZta wazy 260 kg ni chuja do nauki się to nie nadaje , pominę już fakt nie chcę potrzaskać nowego sprzętu za niemałą kasę . Potrzebuję kupić coś używanego , do nauki , czym jak walnę i przewale to nie będzie mi szkoda .
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 05:39   #4356
renia19941
Rozeznanie
 
Avatar renia19941
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 810
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Ania- jesli chcesz tluc zeby nie bylo szkoda a do tego posmigac pierwsze 2-3 lata to ja jak zwykle w kolko powtarzam gs 500, cb500, er5 nauczyly jezdzic pokolenie motocyklistow.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
VT 750>>Clr 125>>Gs 500 E>>SV650S>>FZS600
renia19941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 07:47   #4357
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez renia19941 Pokaż wiadomość
Ania- jesli chcesz tluc zeby nie bylo szkoda a do tego posmigac pierwsze 2-3 lata to ja jak zwykle w kolko powtarzam gs 500, cb500, er5 nauczyly jezdzic pokolenie motocyklistow.
otóż to skoro chcesz na początek coś do sponiewierania, to lepiej takiego cebulaka, niż wymyślą małą ninję za 20k
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-17, 10:00   #4358
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez renia19941 Pokaż wiadomość
Ania- jesli chcesz tluc zeby nie bylo szkoda a do tego posmigac pierwsze 2-3 lata to ja jak zwykle w kolko powtarzam gs 500, cb500, er5 nauczyly jezdzic pokolenie motocyklistow.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Cytat:
Napisane przez Klepsydra88 Pokaż wiadomość
otóż to skoro chcesz na początek coś do sponiewierania, to lepiej takiego cebulaka, niż wymyślą małą ninję za 20k

Właśnie koleżanka mi napisała też o tym GS 500 że fajna maszyna , niska , ceny widzę też przystępne za używki . Muszę to oblukać na żywo .
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 10:28   #4359
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Mój M na początku, zanim kupił suzi brykał na takim - tylko kurde, nie pamiętam - CB500 albo GS500. Widziałam, przysiadłam, mniejsze niż suzi, zgrabne i przyjemne w "obejściu". Tyle mogę powiedzieć jako laik, niejeżdżący. M twierdzi, że fajny na pierwsze moto i jak zrobię prawko to mi takie kupi.
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 12:56   #4360
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

A co powiecie o Faserze? Dziś mi kolega zwrócił na niego uwagę. Ale On, akurat, przypadek trudny, w sensie, według niego waga nie ma znaczenia tylko technika i jak babka ogarnięta to z każdym bydlakiem sobie poradzi. Tyle że ciężko być ogarniętą na początku.
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 14:21   #4361
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Monache no właśnie ta technika , na czyms się muszę jej nauczyć . a żeby nauczyć chcę mieć coś lżejszego i tańszego . Jak się nauczę toi to sobie pojade czym tam będę chciała . Na początek kloc mi zbędny . \
Przejedz się na gladiusie w szkole Twojej na bank mają , to zobaczysz o czym mówię stresa się ma że się nie umie i jeszcze drugiego że się moto wywali zresztą dwa razy udało mi się go połozyć
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 16:56   #4362
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Ależ ja się z Tobą w 100% zgadzam sama mam podobnie. Poza tym, jeździmy dla przyjemności a nie po to, żeby siłować się na każdym skrzyżowaniu. Dobrze pamiętam na pierwszych zajęciach jak sobie próbowałam hamować na skręconym kole i mi moto leciało - przy tej mojej CBF-ce wystarczył refleks, podparłam się mocniej nogą i wyprostowałam gnoja. Idę o zakład, że przy gladiusie zatrzymałby mnie dopiero gmol.
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 17:14   #4363
renia19941
Rozeznanie
 
Avatar renia19941
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 810
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Mona- fazer fajne moto, obecnie pomykam na takim a Stef na litrze.
Jestem bardzo zadowolona i polecam tylko nie jestem pewna czy to dobry wybor na pierwsze moto...
Jest dosc mocny i dosc ciezki, ciezszy niz gladius o jakies 30 kg na pusto. Poza tym chetnie idzie na koło przy dynamicznym ruszaniu. Nie wiem do konca czy osoba poczatkujaca ogarnie temat.
Mozna zaczynac i na r1 ale co to za przyjemnosc nie wykorzystywac nawet polowy mozliwosci maszyny...?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
VT 750>>Clr 125>>Gs 500 E>>SV650S>>FZS600
renia19941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 18:40   #4364
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

renia na jednym kole , to ja podziękował

Monache - a no właśnie ja się przekonałam już jak to jest wywalić gladiusa i to oczywiście były akcje postojowe a nie podczas jazdy
Raz mi się udało pachołek pod koło zawinąć i też gleba
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 21:52   #4365
1qazse4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 326
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez Klepsydra88 Pokaż wiadomość
otóż to skoro chcesz na początek coś do sponiewierania, to lepiej takiego cebulaka, niż wymyślą małą ninję za 20k
Bez przesady mała ninja kosztuje < 10tys, w podobniej cenie jest cbr 250. Sporo nowsze konstrukcje, wtryski i lżejsze, wada dla początkującego to na pewno owiewki .

Edytowane przez 1qazse4
Czas edycji: 2016-06-17 o 21:54
1qazse4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 05:23   #4366
renia19941
Rozeznanie
 
Avatar renia19941
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 810
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez 1qazse4 Pokaż wiadomość
Bez przesady mała ninja kosztuje < 10tys, w podobniej cenie jest cbr 250. Sporo nowsze konstrukcje, wtryski i lżejsze, wada dla początkującego to na pewno owiewki .
Wlasnie o to chodzi zeby nie zajezdzac w jeden sezon maszyny za 10 tys zl. Tu parkingówka, tam bieg zgrzytnie...
Z calym szacunkiem dla tych ktorych stac na zmeczenie 10 tys zl, ja bym wolala potrenowac na 3-5 tys a pozniej przesiąść się z nowymi umiejętnościami na cos drozszego.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
VT 750>>Clr 125>>Gs 500 E>>SV650S>>FZS600
renia19941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 07:37   #4367
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez 1qazse4 Pokaż wiadomość
Bez przesady mała ninja kosztuje < 10tys, w podobniej cenie jest cbr 250. Sporo nowsze konstrukcje, wtryski i lżejsze, wada dla początkującego to na pewno owiewki .
cenę tak palnęłam, bo jakis czas temu oglądałam ninje 300 i ceny były dosyć wysokie
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 08:08   #4368
1qazse4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 326
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

szkoda że w takiej cenie nie ma jakiś małych supermociaków, chyba najfajniejsza opcja do częstych wywrotek

Edytowane przez 1qazse4
Czas edycji: 2016-06-18 o 08:11
1qazse4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 07:21   #4369
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez renia19941 Pokaż wiadomość
Mona- fazer fajne moto, obecnie pomykam na takim a Stef na litrze. Jestem bardzo zadowolona i polecam tylko nie jestem pewna czy to dobry wybor na pierwsze moto...
Jest dosc mocny i dosc ciezki, ciezszy niz gladius o jakies 30 kg na pusto. Poza tym chetnie idzie na koło przy dynamicznym ruszaniu. Nie wiem do konca czy osoba poczatkujaca ogarnie temat. Mozna zaczynac i na r1 ale co to za przyjemnosc nie wykorzystywac nawet polowy mozliwosci maszyny...?
O nie, w takim razie zdecydowanie nie na początki.

Moje drogie, jest już foto relacja z doszkalania w Bydgoszczy i cholera, zaliczyłam trochę doła jak te zdjęcia zobaczyłam.
Dziunia w dżinsach na czerwonym rowerku to ja
Jadąc tam, po zaledwie 18h wyjechanych godzinach, wiadomo, nie nastawiałam się na cholera wie co, ale traktowałam ten wyjazd jako sprawdzian tego, czy opanowałam podstawy i ... nie jestem z siebie zadowolona a wręcz podkopałam się trochę - wyszło fatalnie.

Patrzę na te zdjęcia i widzę, że wszystko co mogłam zrobić źle - to źle zrobiłam - już na pierwszym zdjęciu, w którym wchodzę w zakręt pięta jest w pionie...! no mam z tym problemy, ale na placu ćwiczyliśmy to do znudzenia i co? wzięłam wyjechałam i znowu swoje.

Sztywne ręce (fakt, bałam się okropnie, ale to nie jest wytłumaczenie), sylwetka ani na milimetr nie pochylona. W zakręty wchodziłam prawie że w pionie równo z motocyklem. Dopiero podobno pod koniec zaczęłam się wychylać. Nie wiem, nie pamiętam a na zdjęciach tego nie widać.

Chyba jestem sobą rozczarowana, bo podstawy to już dawno powinnam mieć ogarnięte.

Możecie spojrzeć swoim doświadczonym okiem i wskazać rzeczy do przemyślenia i poprawki? Za dwa tygodnie kolejny wyjazd na tor, wstępnie zaklepałam sobie miejsce i hondzinkę, ale ... jak ma to tak wyglądać to nie wiem czy się nie wycofać. Ciało ewidentnie nie chce słuchać.

https://www.facebook.com/OSKMotorist...type=3&theater

https://www.facebook.com/OSKMotorist...type=3&theater

https://www.facebook.com/OSKMotorist...type=3&theater

https://www.facebook.com/OSKMotorista/photos/a.873992569373159.1073741 848.256805514425204/873995069372909/?type=3&theater


https://www.facebook.com/OSKMotorist...type=3&theater

https://www.facebook.com/OSKMotorist...type=3&theater

https://www.facebook.com/OSKMotorista/photos/a.873992569373159.1073741 848.256805514425204/873997032706046/?type=3&theater


https://www.facebook.com/OSKMotorist...type=3&theater

https://www.facebook.com/OSKMotorist...type=3&theater

A marzy mi się takie coś... Ta dziewczyna wymiatała. Zazdroszczę.
https://www.facebook.com/OSKMotorist...type=3&theater
Zapisz
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 07:54   #4370
renia19941
Rozeznanie
 
Avatar renia19941
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 810
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Mona- ja mam dobrą radę, moze nie bedzie zbyt popularna na forum ale co tam:
Za bardzo przezywasz swoje braki na poczatku. Dalas rade, raz lepiej raz gorzej... Szlifowanie umiejetnosci zostaw sobie na pozniej kiedy bedziesz juz miala plastik w kieszeni. Na razie skup sie za tym zeby ZDAĆ! A nie na pozycji na zdjeciach. Na to przyjdzie czas pozniej.

Kiedy ja robilam prawko nikt nawet slowem nie wspominal o pozycji a o przeciwskrecie dowiedzialam sie dopiero po dluzszym czasie.
Naprawde jezdzic nauczylam sie dopiero po roku na wlasnej maszynie i nadal nawet sie nie zastanawiam czy wygladam dobrze wchodzac w zakret, wazne ze robie to skutecznie

Reasumujac: nie wazne jak to wyglada, wazne zebys byla skuteczna a bez cwiczen nic z tego nie bedzie.
Tak czy inaczej skup sie na egzaminie, jesli tor ma Ci w tym pomoc to jak najbardziej.
Po prostu nie przejmuj sie tak wszystkim!


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
VT 750>>Clr 125>>Gs 500 E>>SV650S>>FZS600
renia19941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 08:05   #4371
1qazse4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 326
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Ja nadal twierdze, że na wcześnie na pozycje. Żeby zwisać w zakręcie trzeba mieć odpowiednią dynamikę. Pochylając motocykl za bardzo przy małej prędkość po prostu sie przewrócisz. Zobacz wideo z gymkhany oni maja tam zupełnie odwrotną pozycje , tzw przeciw siad, a zapieprzają aż miło i wreszcie na koniec wpisz google mick doohan - zobacz co osiągnął i jaką miał pozycje na moto. Ja będe uparcie mówić że pozycja jest najmniej ważna bo przy małej dynamice nie ma znaczenia, pozycja na moto nie sprawi że przyspieszysz tylko dodawanie gazu Pamiętaj też, ze w jeździe torowej chodzi o to żeby motocykl pochylony był jak najmniej jak to możliwe, bo każde pochylenie to brak możliwości dodania gazu.

Edytowane przez 1qazse4
Czas edycji: 2016-06-19 o 08:13
1qazse4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 15:11   #4372
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez renia19941 Pokaż wiadomość
Mona- ja mam dobrą radę, moze nie bedzie zbyt popularna na forum ale co tam:
Za bardzo przezywasz swoje braki na poczatku. Dalas rade, raz lepiej raz gorzej... Szlifowanie umiejetnosci zostaw sobie na pozniej kiedy bedziesz juz miala plastik w kieszeni. Na razie skup sie za tym zeby ZDAĆ! A nie na pozycji na zdjeciach. Na to przyjdzie czas pozniej.

Kiedy ja robilam prawko nikt nawet slowem nie wspominal o pozycji a o przeciwskrecie dowiedzialam sie dopiero po dluzszym czasie.
Naprawde jezdzic nauczylam sie dopiero po roku na wlasnej maszynie i nadal nawet sie nie zastanawiam czy wygladam dobrze wchodzac w zakret, wazne ze robie to skutecznie

Reasumujac: nie wazne jak to wyglada, wazne zebys byla skuteczna a bez cwiczen nic z tego nie bedzie.
Tak czy inaczej skup sie na egzaminie, jesli tor ma Ci w tym pomoc to jak najbardziej.
Po prostu nie przejmuj sie tak wszystkim!


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
100000% racji, polać jej!

Co do pozycji na takim etapie to mam jedną, świętą radę: jak skręcasz, to się nie odchylaj w przeciwną stronę póki nie weźmiesz się za rajdy, to ta wiedza Ci spokojnie wystarczy
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 19:26   #4373
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Uwielbiam Was kubeł zimnej wody
No demonem prędkości to ja raczej nie zostanę, ale szalenie podoba mi się ta torowa jazda no i gdzieś tam od zawsze miałam w sobie tak, że we wszystkim czego się uczyłam, wysoko stawiałam sobie poprzeczkę i narzucałam sobie to, że niemal od razu wszystko ma mi wychodzić książkowo.

U mnie w szkole przywiązują bardzo dużą wagę do poprawnej pozycji od samego początku, przeciwskrętu czy przeciwsiadu, odwracania głowy w zakręt ze względu na nawyki, im szybciej je przyswoimy, tym dla nas lepiej. Tłukliśmy to wszystko do znudzenia ale ten wyjazd pokazał mi, ze to bardzo mało.
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 19:38   #4374
renia19941
Rozeznanie
 
Avatar renia19941
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 810
Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Mona- kazdy chcialby byc Valentino Rossi juz od pierwszej jazdy ale niestety wiekszosc musi sie zadowolic byciem sobą

Najpierw zdaj, reszte odłóż na później. Na razie nastaw sie tylko na egzamin




Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
VT 750>>Clr 125>>Gs 500 E>>SV650S>>FZS600
renia19941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 21:04   #4375
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez renia19941 Pokaż wiadomość
Wlasnie o to chodzi zeby nie zajezdzac w jeden sezon maszyny za 10 tys zl. Tu parkingówka, tam bieg zgrzytnie...
Z calym szacunkiem dla tych ktorych stac na zmeczenie 10 tys zl, ja bym wolala potrenowac na 3-5 tys a pozniej przesiąść się z nowymi umiejętnościami na cos drozszego.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
no właśnie będę szukała chyyba czegoś do 5 koła .


ja tteż kursu juz końcówka i gówno porafię taka prawda
ale ja mam takie podejście jak piszecie , zdać zasrany egzamin a uczyć to się będę póxniej . To samo było z samochodem ., kurs i cala reszta jest tylko do posiadania uprawnień , do niczego innego

i teraz mi napiszcie bo zglupiałam
Robiąc slalom wolny , byście go zrobiły na biegu pierwszym bez gazu .
Czy jednak operując sprzęgłem
Z ciekawości pytam , bo robię na biegu bez gazu , a np. kolega mowi że jak zdawał to robił na tzw pół sprzęgle .
wiadomo robić jak się umie i oby skutecznie ale mnie to zaciekawilo
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 23:13   #4376
Dudefix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 86
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Chronologicznie, od tyłu (wiem, brzmi śmiesznie, ale przyjemnie ):
1. Z tego co wiem, to wolny slalom robi się bez gazu i bez sprzęgła. Tyle, że niektóre WORDy (choćby w Poznaniu) mają lekko podkręcone obroty i jak nauczysz się bez gazu i sprzęgła, to na egzaminie po prostu oblejesz, bo będzie Ci moto jechało szybciej. Moja rada to poćwiczyć obie wersje
2. Odpuść sobie na razie szczegóły w rodzaju pięta, mały palec u lewej ręki i zamknięte lewe oko a otwarte prawe. Skup się na normalnej jeździe i zdaniu prawka, a przeciwskręty, pochyły i insze takie opanujesz sobie z biegiem czasu. Pamiętaj, że w PL kurs na prawo jazdy nie służy nauczeniu delikwenta jazdy, a nauczeniu jak zdać egzamin - i tego się trzymaj
3. Dodam jeszcze, że na pierwsze moto fajna jest Yamaha XJ 600 (N albo S - zależy co wolisz). Nie droga, idiotoodporna, tanie części, na początku można zdławić, a później zdjąć blokadę - same plusy
Dudefix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 07:35   #4377
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez renia19941 Pokaż wiadomość
Mona- kazdy chcialby byc Valentino Rossi juz od pierwszej jazdy ale niestety wiekszosc musi sie zadowolic byciem sobą Najpierw zdaj, reszte odłóż na później. Na razie nastaw sie tylko na egzamin.
W samo sedno

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
(...) i teraz mi napiszcie bo zglupiałam Robiąc slalom wolny , byście go zrobiły na biegu pierwszym bez gazu . Czy jednak operując sprzęgłem Z ciekawości pytam , bo robię na biegu bez gazu , a np. kolega mowi że jak zdawał to robił na tzw pół sprzęgle . wiadomo robić jak się umie i oby skutecznie ale mnie to zaciekawilo
Ja robię na czuja - każdy przejazd zadania jest inny, ciężko mi uczyć się jednej słusznej metody, dlatego wypracowałam sobie tak, że po prostu obserwuję moto i siebie i sytuację na ten moment i wtedy reaguje. Jeśli trzeba to korzystam ze sprzęgła, hamulca i odmawiam zdrowaśki Obserwuj i reaguj. W moim przypadku to jedyna słuszna metoda na mnie

Cytat:
Napisane przez Dudefix Pokaż wiadomość
(...) 2. Odpuść sobie na razie szczegóły w rodzaju pięta, mały palec u lewej ręki i zamknięte lewe oko a otwarte prawe. Skup się na normalnej jeździe i zdaniu prawka, a przeciwskręty, pochyły i insze takie opanujesz sobie z biegiem czasu. Pamiętaj, że w PL kurs na prawo jazdy nie służy nauczeniu delikwenta jazdy, a nauczeniu jak zdać egzamin - i tego się trzymaj
Jeśli to do mnie to tak będę musiała zrobić. Trochę za szybko chciałam za dużo. Ale co zrobisz, jak mi się to podoba
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 20:16   #4378
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez Dudefix Pokaż wiadomość
Chronologicznie, od tyłu (wiem, brzmi śmiesznie, ale przyjemnie ):
1. Z tego co wiem, to wolny slalom robi się bez gazu i bez sprzęgła. Tyle, że niektóre WORDy (choćby w Poznaniu) mają lekko podkręcone obroty i jak nauczysz się bez gazu i sprzęgła, to na egzaminie po prostu oblejesz, bo będzie Ci moto jechało szybciej. Moja rada to poćwiczyć obie wersje
2. Odpuść sobie na razie szczegóły w rodzaju pięta, mały palec u lewej ręki i zamknięte lewe oko a otwarte prawe. Skup się na normalnej jeździe i zdaniu prawka, a przeciwskręty, pochyły i insze takie opanujesz sobie z biegiem czasu. Pamiętaj, że w PL kurs na prawo jazdy nie służy nauczeniu delikwenta jazdy, a nauczeniu jak zdać egzamin - i tego się trzymaj
3. Dodam jeszcze, że na pierwsze moto fajna jest Yamaha XJ 600 (N albo S - zależy co wolisz). Nie droga, idiotoodporna, tanie części, na początku można zdławić, a później zdjąć blokadę - same plusy
1i3 to do mnie i bardzo dziękuję za odp ...
ładnie z tymi obrotami i weź tu czlowieku pierdyknij ósemkę
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 23:18   #4379
1qazse4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 326
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

stary egzamin własnie tak za 1 razem oblałam, moto - wtedy to była 250 - miało podkręcone obroty
1qazse4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 21:00   #4380
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Brachol złamał rękę na moto. Wczoraj. Pojechali z bratową w bieszczady (od nas jakieś 600 km), gdzieś tam jechali grzecznie i powolutku, zakręt i prędkość dosłownie 40 km/h (tak twierdzi bratowa) i jakoś go zniosło po piachu czy kamieniach, że wylądowali na trawie . Ogólnie to porównali do upadku na rowerze, tylko brachol jakoś nieszczęśliwie łapę podstawił i ją złamał I to tak, że ma w niej dwa druty Planowali wracać pociągiem i lawetę na miejscu wynająć, żeby ten kawał drogi przywiózł (nie wnikam ile by to kosztowało nawet), ale rodzice jak usłyszeli, to pożyczyli gdzieś tutaj lawetę i po nich pojechali, a mieli dzisiaj nad morze jechać Zwiedzą sobie całą PL teraz
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-20 11:39:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:29.