Badania wstępne... ??? co to w ogóle jest? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-18, 23:39   #1
Full sadness
Rozeznanie
 
Avatar Full sadness
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: prosto z serca...
Wiadomości: 887
Question

Badania wstępne... ??? co to w ogóle jest?


WItam
Nie wiem czy umieszczam moje zapytanie w dobrym dziale więc nie krzyczcie i nie bijcie proszę
Dostała skierowanie na badania wstępne z zakładu pracy i chciałabym się dowiedzieć na czym one w ogóle polegają, bo szczerze to nie mam zielonego pojęcia
Dostałam też telefon do rejestracji w konkretnej przychodni, ale się zastanawiam czy nie potrzebne jest też np. skierownie od lekarza rodzinnego?? Czy wystarczy te, które mam z zakładu pracy?
Z góry dziękuję za Waszą pomoc
Full sadness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 06:45   #2
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Badania wstępne... ??? co to w ogóle jest?

Cytat:
Napisane przez Full sadness Pokaż wiadomość
WItam
Nie wiem czy umieszczam moje zapytanie w dobrym dziale więc nie krzyczcie i nie bijcie proszę
Dostała skierowanie na badania wstępne z zakładu pracy i chciałabym się dowiedzieć na czym one w ogóle polegają, bo szczerze to nie mam zielonego pojęcia
Dostałam też telefon do rejestracji w konkretnej przychodni, ale się zastanawiam czy nie potrzebne jest też np. skierownie od lekarza rodzinnego?? Czy wystarczy te, które mam z zakładu pracy?
Z góry dziękuję za Waszą pomoc
Wystarczy te, które dostałaś z zakładu pracy. Skierują cię w tej przychodni do lekarza medycyny pracy. Ten ewentualnie da Ci skierowanie na wykonanie badań - krew, mocz, zbada Cię ogólnie, może wysłać do okulisty no i potem z kompletem wyników wrócisz do tego lekarza, np. następnego dnia, lub za dwa dni i on Ci wypisze zaświadczenie, że jesteś zdolna do pracy.
W swoim zyciu miałam dwa badania wstępne do pracy - pierwsze właśnie wyglądało tak, jak powyżej, drugie: poszłam do lekarza, a ten bez zadnego badania, bez zadnych skierowań na dalsze 'rozeznanie' wypisał mi zaświadczenie..

Edytowane przez Sarrai
Czas edycji: 2009-11-19 o 06:46
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 07:38   #3
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Badania wstępne... ??? co to w ogóle jest?

mam wrażenie, że ze względu na oszczędności te badania są coraz bardziej okrajane. mój chłop został tylko osłuchany przez internistę i dostał zdolność na 7 lat

ale standardowo to podstawowe badania krwii i moczu, okulista (jeżeli praca przy komputrze), dawniej chyba jeszcze rtg klaty.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 07:48   #4
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Badania wstępne... ??? co to w ogóle jest?

O tym jakie badania będą zlecane powinien decydować lekarz medycy pracy, na podstawie wywiadu z pacjentem.

Niestety zwykle odgórnie ustala to sobie przychodnia i naciąga pracodawcę na co tylko się da.

Tak więc zależy jak się trafi. Albo będą badania, albo nie. Nie są jednak obowiązkowe.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 08:58   #5
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Badania wstępne... ??? co to w ogóle jest?

a ja uwazam ze takie badania sa potrzebne

moja kuzynka poszła na badania z musu a okazało sie ze ma guza na płucach i gdyby nie te obowiazkowe badania pewnie by nie wiedziala jeszcze długo bo nic ją nie bolało...a tak wczesnie wykryli i uleczyli

ja robie takie prawdziwe badania-przeswietlenie,krew,mocz okulista.dlaczego mam oszczedzac przeciez firma płaci,

ide do najdrżoszej przychodni, bez kolejek robia mi badania profesjonalnie z usmiechem i fakturke wystawiają
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 09:06   #6
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Badania wstępne... ??? co to w ogóle jest?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
mam wrażenie, że ze względu na oszczędności te badania są coraz bardziej okrajane. mój chłop został tylko osłuchany przez internistę i dostał zdolność na 7 lat

ale standardowo to podstawowe badania krwii i moczu, okulista (jeżeli praca przy komputrze), dawniej chyba jeszcze rtg klaty.
Ja miałam prześwietlenie klatki piersiowej jak chciałam iśc na praktyki studenckie do przedszkla Wydaje mi się, że badania zależa od rodzaju pracy. Bo w niektorych przypadkach wymaga się zrobić badania na nosicielstwo, wymaz itp.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 10:57   #7
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Badania wstępne... ??? co to w ogóle jest?

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;15369762]a ja uwazam ze takie badania sa potrzebne

moja kuzynka poszła na badania z musu a okazało sie ze ma guza na płucach i gdyby nie te obowiazkowe badania pewnie by nie wiedziala jeszcze długo bo nic ją nie bolało...a tak wczesnie wykryli i uleczyli

ja robie takie prawdziwe badania-przeswietlenie,krew,mocz okulista.dlaczego mam oszczedzac przeciez firma płaci,

ide do najdrżoszej przychodni, bez kolejek robia mi badania profesjonalnie z usmiechem i fakturke wystawiają[/QUOTE]

prawda, prawda - zrobić badania, sprawdzić swój stan zdrowia jest potrzebne. ale ja np. nie miałam mozliwości wybrania sobie do jakiej przychodni pójdę, do jakiego lekarza itd. firma miała podpisaną umowę z danym ośrodkiem i tyle
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-19, 11:29   #8
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Badania wstępne... ??? co to w ogóle jest?

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;15369762]a ja uwazam ze takie badania sa potrzebne

moja kuzynka poszła na badania z musu a okazało sie ze ma guza na płucach i gdyby nie te obowiazkowe badania pewnie by nie wiedziala jeszcze długo bo nic ją nie bolało...a tak wczesnie wykryli i uleczyli

ja robie takie prawdziwe badania-przeswietlenie,krew,mocz okulista.dlaczego mam oszczedzac przeciez firma płaci,

ide do najdrżoszej przychodni, bez kolejek robia mi badania profesjonalnie z usmiechem i fakturke wystawiają[/QUOTE]

niestety mimo takiego obowiązku nie każdy pracodawca zwraca koszty

Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
prawda, prawda - zrobić badania, sprawdzić swój stan zdrowia jest potrzebne. ale ja np. nie miałam mozliwości wybrania sobie do jakiej przychodni pójdę, do jakiego lekarza itd. firma miała podpisaną umowę z danym ośrodkiem i tyle
nie wszyscy lekarze mają statut lekarza pracy
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 13:53   #9
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Badania wstępne... ??? co to w ogóle jest?

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Ja miałam prześwietlenie klatki piersiowej jak chciałam iśc na praktyki studenckie do przedszkla Wydaje mi się, że badania zależa od rodzaju pracy. Bo w niektorych przypadkach wymaga się zrobić badania na nosicielstwo, wymaz itp.
A Ty jakie miałaś zlecone badania na praktyki do przedszkola? Będę wdzieczna za odpowiedź
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 16:46   #10
Full sadness
Rozeznanie
 
Avatar Full sadness
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: prosto z serca...
Wiadomości: 887
Dot.: Badania wstępne... ??? co to w ogóle jest?

Dzięki za odpowiedzi
Dzwoniłam dziś do przychodni w której mam robić te badania okresowe i pani mi powiedziała, że mam się zgłosić rano naczczo(jak to się pisze? ) z pojemniczkiem na mocz(domyślam się, że wypełnionym ).
Więc jak pójdę (być może jutro) to dam znać jak i co kazali zrobić.
Full sadness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 17:47   #11
Full sadness
Rozeznanie
 
Avatar Full sadness
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: prosto z serca...
Wiadomości: 887
Dot.: Badania wstępne... ??? co to w ogóle jest?

Obiecałam, że dam znać więc to robię
Więc pokolei:
=> rejestracja, gdzie pani przy okienku założyła mi kartę i kazała iść w trzy miejsca:
1. laboratarium, gdzie została mi pobrana krew i gdzie zostawiłam pojemniczek z moczem;
2. Okulista (jako że mam pracę przy komputerze), szybkie badanko wzroku; póki co moje oczka są w pełni sprawne
3. Lekarz => najpierw pielęgniarka zmierzyła mi ciśnienie, spytała o wzrost i wagę, a następnie weszłam do gabinetu lekarza, który pozadawał pare pytań ( w sumie zadawał szybko te pytanie a ja tylko odpowiadałam nie, nie, nie ... ) następnie mnie osłuchał i w sumie tyle
Kazano mi przyjść za 2-3 godziny po wyniki, co też uczyniłam.
Jestem w pełni zdrowa i mogę spokojnie pracować
Full sadness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.