Co zrobic na przyjecie skladkowe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-30, 10:51   #1
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719

Co zrobic na przyjecie skladkowe?


Idziemy w przyszla sobote wieczorem, na przyjecie skladkowe, ktore odbedzie sie w wynajetej sali, wiec mysle, ze przynajmniej jakas mirofalowka do odgerzwania potraw bedzie udostepniona. Gospodarze zapewniaja napoje, alkohole i cos na zab do drinkow. Reszte przynosza goscie.

Moje pytanie, co proponujecie zrobic na takie przyjecie? Chodzi mi o danie, ktore moge spokojnie przygotowac najpozniej w piatek, bo w sobote nie bede miala na to czasu. I ktore do soboty wieczorem, za bardzo nie zmieni smaku na smak drugiego dnia.

Jezeli chodzi o slodkosci, to mysle o serniku Isaura, ktory cieszy sie tu duzym powodzeniem i jest nawet lepszy drugiego dnia, schlodzony w lodowce. Lub o faworkach (chruscie), ktore tak samo wszyskim tu smakuja i dobrze przechowuja sie w pojemniku prozniowym w lodowce.

Bardziej nie wiem co zaniesc na slono, pizza, tarta? Myslalam o daniach kapustnych, ktore sa nawet lepsze na drugi dzien, bigosie lub golabkch, ale ze wzgledu na charakterystyczny zapach, nie wiem, czy za bardzo nie zasmrodze tym sali. Moze macie jakies inne propozycje?
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 11:04   #2
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

Może najlepiej zapytać gospodarzy?

A jeżeli nie albo z góry jest powiedziane, że się nie wtrącają, to chyba dobrym pomysłem jest tarta albo może coś co się bezproblemowo odgrzewa - canneloni, lasange, musakę albo jakąś fajną zapiekankę z ziemniaków? Tylko upewniłabym się jednak najpierw, że będzie się dało odgrzać te przyniesione dania.

Dania kapustne moim zdaniem odpadają - pomijając zapach, to tak ciężkostrawne potrawy do alkoholu to nie na każdy żołądek. Ja bym np. nie mogła ich tknąc na takiej imprezie.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 11:28   #3
zuczek89
Raczkowanie
 
Avatar zuczek89
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 149
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

Proponuję sałatkę na bazie zupek chińskich, może najzdrowsza nie jest, ale na każdej imprezie znikała w mgnieniu oka Składniki i wykonanie: makaron z zupek chińskich (vifon), kukurydza, kurczak (pieczony, wędzony, jak kto lubi), kolorowe papryki, majonez (można wymieszać pół na pół z jogurtem), ewentualnie ogórek. Majonez wymieszać z przyprawą do zupek (tą suchą), połączyć z pokruszonym makaronem i pokrojonymi składnikami i zostawić na noc.Jeśli następnego dnia sałatka się wydaje za sucha, można jeszcze dodać trochę majonezu lub jogurtu.
__________________
..::Nie szukaj szczęścia: nie pozwoli się odnaleźć. Przygotuj się do przyjęcia go, a nadejdzie::..
zuczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 12:45   #4
guess17
Rozeznanie
 
Avatar guess17
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: TaM GdZiE DiAbEł MóWi DoBrAnOc...:)
Wiadomości: 757
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

My przeważnie robimy takie imprezy. I u nas są: koreczki, leczo( nie zawsze) ;-), ja zawsze robię ciasta lub ciastka, poncz, sałatka warzywna, talerz serów, oczywiście słone przekąski.

Jak sobie coś przypomnę to jeszcze napiszę.
__________________
Zapraszam na swojego bloga -->

http://zapachmiety.blog.pl

Dziś: ciasto 3 bit


_________________________ ________

"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli" - Abraham Lincoln
guess17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 19:31   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

pasuja tez szaszlyki albo salatka, mozesz tez zrobic paszteciki grybowe z ciasta francuskiego i farszu ze zwyklych pieczarek chyba ze masz jakies grzybobranie za soba to moga byc lesne. Ale z pieczarek tez sa ok i bedzie akcent jesienny. Ciasto francuskie kupisz wszedzie, bo samej robic to duzo pracy. Tego nawet jak nie odgrzejesz to spokojnie mozna na zimno.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 09:48   #6
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

strogonow
krokiety+barszczyk
chili con carne
śledzie np. z pieczarkami
zapiekanki makaronowe, z ziemniakami
zupa z porem, pieczarkami i klopsikami z mięsa mielonego
ryba po grecku
leczo
carbonara
jakieś kotlety
gulasz z wołowiny z warzywami
pieczone mięso
pizza
bułeczki, rogaliki, muffiny
tradycyjna sałatka jarzynowa
żurek


Edytowane przez Vulcana
Czas edycji: 2013-10-01 o 09:50
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 10:09   #7
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

Nie gospodarze nie wtracaja sie w to co kto przynosi, kazdy przynosi co chce.

Fajnym pomyslem wydaje mi sie ta salatka z makaronu z zupek chinskich, bedzie tu oryginalna, nie widzialam, zeby ktos tu taka robil, ja tez jeszcze nigdy takiej nie robilam. Nie jest pracochlonna i robi sie ja dzien wczesniej, poza tym nie ma odgrzewania, taka fajna potrawa posto na stol. Mysle, ze wlasnie ja zrobie.

Plus te paszteciki z ciasta francuskiego z pieczarkami. Nie na grzybobraniu, nie bylam, ale mam troche grzybow lesnych suszonych sartych na proszek, to mysle, zrobic je z pieczarek i doprawic troche tymi startymi suszonymi grzybami, zeby smak i zapach byl bardziej grzybowy. Rena jak robisz ten farsz? Smazysz pieczarki z cebulka i potem, je mielesz w maszynce do miesa? Czy moze jakos inaczej? A ciasto to tak zrobie z gotowego sklepowego, przepis na ciasto francuskie mam, ale za duzo z tym zabawy.

Mysle, ze jak zaniose te salatke, paszteciki i sernik Isaura, to tyle wystarczy.

Vulkana o tej tradycyjnej salatce jarzynowej, jak to sie u nas ja nazywalo kaczy zer lub tego typu salatce tylko z dodatkiem drobno krojonego sledzia w occie, oraza strogonowie lub chilli con carne, czy fasolce po bretonsku oraz pizzie (ktora koniecznie chca moje dzieci) myslalam juz wczesniej, te potrwy sie dobrze tu na roznych przyjeciach sprawdzaly.
Tym razem postawie chyba jednak, na te salatke z makaronu chinskiego i paszteciki z ciasta francuskiego i pieczarek, plus ewentualnie pizza, glownie ze wzgledu na dzieci, (dowiedzialam sie, ze z odgrzewaniem nie bedzie problemu) no i wielkokrotnie juz sprawdzony sernik Isaura, jest prosty w przygotowaniu i zawsze dobrze mi wychodzi, a ze tylko ja go tu robie , to jest tu bardzo oryginalnym ciastem , a smakuje bardzo wszystkim.

Dziekuje za propozycje i przepisy.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2013-10-01 o 10:33
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-01, 10:57   #8
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

Sałatka z zupek chińskich jest dobra Można kombinować z składnikami. Przejrzyj tylko przepisy i zobacz, czy faktycznie może stać aż tyle czasu. Oby makaron za bardzo nie napęczniał i nie był rozlazły.
Być może moje wątpliwości są niesłuszne.
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 16:15   #9
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

Ja zwykle przynoszę coś z poniższej listy:
- sałatka grecka/jarzynowa/gyros/pomidorowo-czosnkowa z makaronem muszelki/z zupek chińskich/ i hit: z ryżem, ananasem, czerwoną papryką, szczypiorkiem, kukurydzą i majonezem
- paszteciki z kapustą i grzybami/pieczarkami/szpinakiem z fetą/mięskiem + barszczyk
- różnego rodzaju zapiekane ryże (np. z kurczakiem, brokułami, pieczarkami i serem)/ziemniaki/makarony (np. lasagne), jeśli jest gdzie odgrzać
- jajka faszerowane sosem tatarskim domowej produkcji/pastą pieczarkową
- różnego rodzaju pierożki, także takie niestandardowe
- szaszłyki
- racuszki z jabłkami
- ryż słodko-ostry (z brzoskwinią i chili)
i tyle mi przychodzi do głowy, za ciastami nie przepadam
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 17:59   #10
guess17
Rozeznanie
 
Avatar guess17
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: TaM GdZiE DiAbEł MóWi DoBrAnOc...:)
Wiadomości: 757
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

Zapomniałam o pasztecikach z ciasta francuskiego tak jak to podała Rena, tylko ja robię z serem bądź szynką.
__________________
Zapraszam na swojego bloga -->

http://zapachmiety.blog.pl

Dziś: ciasto 3 bit


_________________________ ________

"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli" - Abraham Lincoln
guess17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 18:14   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

ja tylko kroje cebule i pieczarki, sol plus pieprz i smaze, studze zawijam w ciasto francuskie, ale tak naprawde mozesz dowolnie modyfikowac przepis, na necie jest sporo propozycji. Ciasto smaruje bialkiem jajka przed pieczeniem by ladnie blyszczalo, a papier z opakowania ciasta francuskiego nadaje sie do pieczenia by paszteciki nie przywieraly, ja go zawsze tak uzywam.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-01, 18:58   #12
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

Stokrotek70, jak robisz te jajka faszerowane sosem tatarskim domowej produkcji/pastą pieczarkową? Bo dosc ciekawie to brzmi.
Rena dzieki, fajnie proste i szybkie, moge je nawet zrobic w sobote. Ja tez zawsze na tym papierze pieklam tyle, ze nigdy nie robilam pasztecikow tylko rozne tarty slone i slodkie.
Vulkana ja takiej salatki nigdy nie robilam, to nie wiem, ale zrobienie jej nie zabiera duzo czasu, wiec jak nie musi ona stac w lodowce przez noc, lub moze byc to nawet ryzykowne, to od biedy moge ja zrobic w sobote po poludniu, tzn. w domu bede dopiero po 12, a przyjecie zaczyna sie o 17. Ile taka salatka musi postac w lodowce?
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 22:28   #13
zuczek89
Raczkowanie
 
Avatar zuczek89
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 149
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Stokrotek70, jak robisz te jajka faszerowane sosem tatarskim domowej produkcji/pastą pieczarkową? Bo dosc ciekawie to brzmi.
Rena dzieki, fajnie proste i szybkie, moge je nawet zrobic w sobote. Ja tez zawsze na tym papierze pieklam tyle, ze nigdy nie robilam pasztecikow tylko rozne tarty slone i slodkie.
Vulkana ja takiej salatki nigdy nie robilam, to nie wiem, ale zrobienie jej nie zabiera duzo czasu, wiec jak nie musi ona stac w lodowce przez noc, lub moze byc to nawet ryzykowne, to od biedy moge ja zrobic w sobote po poludniu, tzn. w domu bede dopiero po 12, a przyjecie zaczyna sie o 17. Ile taka salatka musi postac w lodowce?
Ja ją zawsze robię dzień wcześniej (wieczorem) i zostawiam na noc w lodówce. Myślę, że to lepsza opcja niż robienie w ten sam dzień, ponieważ przez noc makaron zdąży odpowiednio napęcznieć i przejść smakiem. Ostatnio na 10- os. imprezę robiłam ją z proporcji: 3 zupki, 3 papryki, puszka kukurydzy, 1 wędzona pierś z kurczaka i 1 mały majonez i następnego dnia była idealna.
__________________
..::Nie szukaj szczęścia: nie pozwoli się odnaleźć. Przygotuj się do przyjęcia go, a nadejdzie::..
zuczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 08:09   #14
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
Ja zwykle przynoszę coś z poniższej listy:
- sałatka grecka/jarzynowa/gyros/pomidorowo-czosnkowa z makaronem muszelki/z zupek chińskich/ i hit: z ryżem, ananasem, czerwoną papryką, szczypiorkiem, kukurydzą i majonezem
Stokrotek 90, co to za sałatka pomidorowo-czosnkowa z makaronem? Z taką jeszcze nie spotkałam się. Jak możesz, to napisz jak ją robisz.

Lazurowewybrzeze
, jak kiedyś robiłam tą sałatkę, to stała w lodówce ok. 3,5-4 godz. Być może tak jak napisała zuczek89 po dobie stania w lodówce jest jeszcze lepsza.
Jak będziesz miała chwilę czasu na przygotowanie sałatki w dniu imprezy, to polecam sałatkę z kurczakiem i migdałami.
http://www.wielkiezarcie.com/recipe28773.html
Jest przepyszna, zawsze robi furore na imprezach. Migdały możesz uprażyć dzień wcześniej i posypać nimi sałatkę tuż przed podaniem. Kurczaka można pokroić i przyprawić dzień wcześniej. Sos tez można przygotować dzień wcześniej. W dniu imprezy musiałabyś usmażyć tylko kurczaka, pokroić fetę i pomidory. Dodatkowo można dodać zblanszowanego brokuła.

Edytowane przez Vulcana
Czas edycji: 2013-10-02 o 08:21
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 08:46   #15
nowa_wizazystka
Raczkowanie
 
Avatar nowa_wizazystka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 214
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

Na składkowe przyjęcie przynosi się różne specjały.Najprostsze smakołyki są najsmaczniejsze.Sernik jest pycha,ale to ciasto jest raz,że pracochłonne i nie wiadomo czy wyjdzie,a dwa troszkę koszutuje,bo z dwóch jajek jednak ciasto nie wyjdzie. Ja proponowałabym prostsze ciasto tzw ciasto w piegi.Tzn:
- szklanka mąki
- szklanka suchego maku
-szklanka cukru
-szklanka białek
-proszek do pieczenia
- 25 dkg margaryny lub masła
-śmietana - 1 opakowanie - z tego wyjdzie ciasto w małej tortownicy,ale można zwiększyć produkty (mąka,margaryna) wówczas będzie blacha.

Margarynę z cukrem ucieramy na puch (może być mikserem,może być drewnianą pałką) dodajemy mąkę, śmietanę,mak,proszek do pieczenia, ubite na sztywno białka - wszystko dokładnie miksujemy (puch) i wylewamy na posmarowaną,wysypaną tartą bułką blachę.Pieczemy około 40 minut w 200,potem obniżamy do 180 stopni.

Z żółtek można upiec albo jabłecznik,albo inne ciasto wg własnego uznania. Czyli będą dwa ciasta. Można także z tego ciasta, upiec powykrawane w różne figury - ciastka,zamaiast jabłecznika.Pozdrawiam
nowa_wizazystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 08:53   #16
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

Zuczek89 i Vulkana, dziekuje za odpowiedz.

Obejrzalam juz dodatkowo kilka filmikow na youtube z ta salatka z zupek chinskich i sa 2 sposoby na makaron, jedni zalewaja 2 paczki makaronu z zupek chinskich wymieszanego z jego suchymi przyprawami 1 szklanka wrzacej wody i pozostawiaja az specznieje i ostygnie (podobno jest wtedy miekki, ale sypki i suchy) i potem dopiero mieszaja z reszta skladnikow i majonezem. Inni pisza, ze lepiej jest nie zalewac woda, ze od samego majonezu zmieknie i specznieje. Jedni mieszaja majonez ze smietana 18% inni nie.

Rozne sa tez skladniki, jedni robia z szynka, inni z piersia kurczaka, lub tunczykiem z puszki, czy jajkami na twardo.

Warzywa tez rozne daja, jedni daja surowego pora, inni drobno pokrojonego pora najpierw blanszuja az bedzie miekki, inni nie daja pora wcale. Sa tacy co daja kukurydze, groszek, lub czerwona fasolke z puszki. Ogorek jedni daja kiszony, inni konserwowy, jeszcze inni swiezy. To samo z kukurydza jedni daja swieza inni konserwowa.

Jest tego tyle opcji, ze trzeba bedzie sie na ktoras zdecydowac.
Wiem tylko, ze jezeli chodzi o pora, to jak wogole bede dawac, to zblanszowany i nieduzo.

Dzis jak w kazda srode po poludniu robie wieksze zakupy spozywcze, wiec razem kupie co trzeba ze skladnikow na to przyjecie.

Nowawizazystka, dzieki, proste i tanie ciasto, pamietam takie ze szkolnych choinek. Oryginalne, bo nikt tu takiego raczej nie robi i powinno byc w ich guscie, bo np. bardzo tu smakuje polski makowiec. A sernik to malam piec, nie typowy wiedenski, tylko sernik Isaura, taki pol sernik pol ciasto czekoladowe, bo taki cieszy sie tu wekszym powodzeniem, niz wiedenski i mi sie zawsze udaje. Taki taniutki to nie jest to fakt, bo wymaga jednak sporej ilosci skadnikow idze do niego sporo jajek, i duzo masla i cukru, plus kakao do czesci czekoladwej i na polewe oraz ser do czesci serowej. Pracy tak duzo przy tym nie ma, ale wiecej niz przy ciescie, ktore proponjesz. Jeszcze pytanie smietana, ktora dajesz, to jest gesta kwasna smietana, czy slodka plynna smietana? I ile mil ma jej byc , 250 mil, czy moze mniej lub wiecej?

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2013-10-02 o 09:18
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 15:50   #17
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Stokrotek70, jak robisz te jajka faszerowane sosem tatarskim domowej produkcji/pastą pieczarkową? Bo dosc ciekawie to brzmi.
Jajka gotujemy na twardo, po ostudzeniu kroimy na pół, wydłubujemy żółtko. Przyda się mniej więcej 1/3 do 1/2 wydłubanych żółtek. Rozdrabniamy je widelcem. Mieszamy z bardzo drobno pokrojonymi i wcześniej podduszonymi pieczarkami, dodajemy majonez i trochę musztardy (ja na 10 jajek daję około 3 łyżki stołowe), dodajemy pieprz i sól. Dokładnie mieszamy do momentu otrzymania jednolitej masy. Nadziewamy ugotowane białka jajek powstałą pastą i ozdabiamy np. natką pietruszki można podsypać papryką słodką. - pycha!

Sos tatarski jest bardzo prosty. Majonez miesza się z bardzo drobno pokrojonymi ogórkami konserwowymi i pieczarkami konserwowymi i doprawia się do smaku (sól, pieprz, musztarda - ilość w zależności od planowanych porcji i własnych potrzeb). Wiadomo - majonez własnej produkcji smakuje lepiej niż sklepowy I tak powstałym sosem można nadziać białka ugotowanych jajek lub położyć na połówki bez wydłubywania żółtek Można ozdobić zielonym groszkiem, koperkiem, natką pietruszki

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Vulcana Pokaż wiadomość
Stokrotek 90, co to za sałatka pomidorowo-czosnkowa z makaronem? Z taką jeszcze nie spotkałam się. Jak możesz, to napisz jak ją robisz.
Pewnie Jest szybka i banalnie prosta.
Należy ugotować makaron (np. muszelki, ale można wybrać inny rodzaj makaronu), w międzyczasie możemy skroić pomidory w kostkę (warto je wcześniej odparzyć i zdjąć im skórkę) i przecisnąć kilka ząbków czosnku przez praskę, zmieszać, dosolić i dopieprzyć, dosypać kilka łyżek ziół prowansalskich. Zmieszać majonez ze śmietaną/gęstym jogurtem w proporcjach zależnych od oczekiwanej dietetyczności dania Ostudzić makaron i wymieszać z pomidorkami i sosem, ewentualnie jeszcze dosolić/dodać pieprzu. Prosta i pyszna Można też wypróbować wersję z szynką (dodać skrojoną w kostkę szynkę). Przykładowe proporcje:
- 50 dkg makaronu
- 6 sporych pomidorów
- 4-6 średnich ząbków czosnku (można zmniejszyć ilość, jeśli się chce mniej czosnkowe danie)
- opcjonalnie: 25 dkg szynki
(sos i przyprawy wedle uznania)
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 08:21   #18
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

Stokrotek90, dzieki. Zrobie dodatkowo na to przyjecie, te 2 wersje jajek, bo wczoraj wydaje mi sie, ze przesadzilam z kupnem pieczarek, wiec dodatkwo je wykorzystam. Poza tym mam w domu sloik ogorkow konserwowych aigre douce, wiec beda do tego idealne. A po wczorajszych zakupach jajek tez nie brakuje. Fajne i proste przepisy, juz zanotowane w kajecie.

Salatka pomidorowo-czosnkowa przyda sie, na nastepny raz, bo tym razem robie te salatke z makaronu chinskiego i juz wczoraj kupilam, co do niej jest potrzebne. Zrobie ja w 2 wersjach, jedna z kurczakowej zupki chinskiej zrobie z kurczakiem, a z krewetkowej zrobie z surimi.
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 08:34   #19
jagodka1
Raczkowanie
 
Avatar jagodka1
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 69
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

Ja na takie imprezy robie salatke grecka, ciasto francuskie nafziewane czyms (zalezy co mam, albo na co mam nastroj) ale raczej na slono, do tego np. Makaron nadziewany pueczarkami. Wszystko robi sie szybko i atwo

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
ja tylko kroje cebule i pieczarki, sol plus pieprz i smaze, studze zawijam w ciasto francuskie, ale tak naprawde mozesz dowolnie modyfikowac przepis, na necie jest sporo propozycji. Ciasto smaruje bialkiem jajka przed pieczeniem by ladnie blyszczalo, a papier z opakowania ciasta francuskiego nadaje sie do pieczenia by paszteciki nie przywieraly, ja go zawsze tak uzywam.
Tez lubie taka wersje, to samo nadzienie nada sie do makaronu muszli do ciasta francuskiego mozna wlozyc wszystko...
__________________
Mój dietetyczny blog kulinarny
www.stolikwkropki.pl

Jestem szczęśliwą mamą
jagodka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-03, 13:51   #20
klaudiamackowska
Raczkowanie
 
Avatar klaudiamackowska
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 35
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

Zalezy jakoego rodzaju ma byc to przyjecie kto ma na nim byc i jaki masz na to budzet moze pomoze ci w tym choc troche moj blog wejdz zobacz jak nie znajdziesz nic to moze chociaz cie naprowadzi na jakis smak naturalnie napisz nam co zrobilas i jak wyszlo umieram z ciekawosci !!

Ewentualnie zrob "ślimaki" tzn ciasto francuskie wysmaruj serkiem najlepiej ostrowia z ziolami i posyp drobno posiekana szynka zwin w rulon i potnij na 1cm kawalki potem na blaszke i do piekarnika na 15 - 20 minut mozesz uzywac roznych farszow robilam tez ze szpinakiem i feta oraz z mascarpone i lososiem wedzonym
__________________
http://gotujstart.bloog.pl/

Edytowane przez klaudiamackowska
Czas edycji: 2013-10-03 o 13:52
klaudiamackowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 17:01   #21
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Stokrotek90, dzieki. Zrobie dodatkowo na to przyjecie, te 2 wersje jajek, bo wczoraj wydaje mi sie, ze przesadzilam z kupnem pieczarek, wiec dodatkwo je wykorzystam. Poza tym mam w domu sloik ogorkow konserwowych aigre douce, wiec beda do tego idealne. A po wczorajszych zakupach jajek tez nie brakuje. Fajne i proste przepisy, juz zanotowane w kajecie.

Salatka pomidorowo-czosnkowa przyda sie, na nastepny raz, bo tym razem robie te salatke z makaronu chinskiego i juz wczoraj kupilam, co do niej jest potrzebne. Zrobie ja w 2 wersjach, jedna z kurczakowej zupki chinskiej zrobie z kurczakiem, a z krewetkowej zrobie z surimi.
Pamiętaj tylko, że do tatarskiego sosu daje się pieczarki konserwowe ) Smacznego życzę
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 09:27   #22
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

Stokrotek90, dobrze, ze napisalas, bo nie zwrocilam na to uwagi i mialam dac swieze podduszone, ktorych kupilam za duzo do ciasta francuskiego. A konserwowych to nawet aktualnie w domu, nie mam. Ale jak tak pomyslec to do majonezu i jajka na twardo pasuja lepiej konserwowe. Albo kupie puszke konserwowych w pobliskim sklepie, albo zrezygnuje z tatarskich jajek, na rzecz pizzy, do ktorej wrzuce nadmiar swiezych pieczarek, a takie jajka zrobie nastepnym razem. Jeszcze pytanie, czy do tej pasty pieczarkowej, tez trzeba pieczarki konserwowe, czy moga byc swieze, podduszone? Ja rozumiem, to tak ze do tej pasty moga byc swieze podduszone. I, ze moge je w takim wypadku zrobic z tego co mam aktualnie w domu.

Klaudiamacykowska, francuske, juz robie z pieczarkami. A serka takiego to tu nie ma, chyba ze moze w polskim sklepie. Ja kiedys robilam takiego zwijanca z ciasta francuskiego na slodko, taka rolade. Na ciescie francuskim z rulonu, ukladalam drobno krojone jablka, plasterki masla posypywalam to rodzynkami oraz cukrem i zwijalam w rulon, nastepnie pieklam, na tym papierze z rulonu. Kroilam na plastry po upieczeniu. Bylo calkiem dobre. Ile chce wydac, nie chce wydawac niewiadomo ile, ale nie chce tez wyjsc na zgreda, tak normalnie srednio. Kto tam bedzie, duzo roznych ludzi. Rodziny z malymi i starszymi dziecmi, bezdzietne pary, single, osoby w wieku od 2 do 80 lat.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2013-10-04 o 09:34
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 11:01   #23
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
A serka takiego to tu nie ma, chyba ze moze w polskim sklepie.
ostrowia to zwykly serek twarogowy do kanapek np z ziolami, taki jak philadelphia np. To byla pierwsza polska marka ktora pojawila sie w Polsce stad wiele osob ma sentyment i nawet uzywa tej nazwy ogolnie do innych serkow.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 08:14   #24
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Stokrotek90, dobrze, ze napisalas, bo nie zwrocilam na to uwagi i mialam dac swieze podduszone, ktorych kupilam za duzo do ciasta francuskiego. A konserwowych to nawet aktualnie w domu, nie mam. Ale jak tak pomyslec to do majonezu i jajka na twardo pasuja lepiej konserwowe. Albo kupie puszke konserwowych w pobliskim sklepie, albo zrezygnuje z tatarskich jajek, na rzecz pizzy, do ktorej wrzuce nadmiar swiezych pieczarek, a takie jajka zrobie nastepnym razem. Jeszcze pytanie, czy do tej pasty pieczarkowej, tez trzeba pieczarki konserwowe, czy moga byc swieze, podduszone? Ja rozumiem, to tak ze do tej pasty moga byc swieze podduszone. I, ze moge je w takim wypadku zrobic z tego co mam aktualnie w domu.
Tak Pasta pieczarkowa z podduszonych, bardzo drobno skrojonych, a sos tatarski z konserwowymi bardzo drobno skrojonymi
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 07:42   #25
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
Pewnie Jest szybka i banalnie prosta.
Należy ugotować makaron (np. muszelki, ale można wybrać inny rodzaj makaronu), w międzyczasie możemy skroić pomidory w kostkę (warto je wcześniej odparzyć i zdjąć im skórkę) i przecisnąć kilka ząbków czosnku przez praskę, zmieszać, dosolić i dopieprzyć, dosypać kilka łyżek ziół prowansalskich. Zmieszać majonez ze śmietaną/gęstym jogurtem w proporcjach zależnych od oczekiwanej dietetyczności dania Ostudzić makaron i wymieszać z pomidorkami i sosem, ewentualnie jeszcze dosolić/dodać pieprzu. Prosta i pyszna Można też wypróbować wersję z szynką (dodać skrojoną w kostkę szynkę). Przykładowe proporcje:
- 50 dkg makaronu
- 6 sporych pomidorów
- 4-6 średnich ząbków czosnku (można zmniejszyć ilość, jeśli się chce mniej czosnkowe danie)
- opcjonalnie: 25 dkg szynki
(sos i przyprawy wedle uznania)
Dziękuję za przepis
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 10:49   #26
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

Juz po przyjeciu. Zrobilam, salatke z 2 paczek chinskiej zupki krewetkowej, ktora robilam, w tym samym dniu, w ktorym bylo przyjecie, zalewajac 1 szklanka wrzacej wody makaron z dwoch paczek zupki, razem z ta sucha przyprawa z zupek.

Do ostygnietego makaronu dodalam pokorojone w bardzo drobna kostke pol swiezego ogorka delikatesowego i pol swiezej papryki czerwonej, 1 mala puszke kukurydzy konserwowej, 1 zblanszowana drobno porojona biala czesc z pora i 15 surimi pokrojonych w plasterki oraz 3 jajka na twardo.

Na 5 minut przed wyjsciem z domu doprawilam salatke troche pieprzem i 3 czubatymi lyzkami majonezu z musztarda dijon. Sola nawet nie trzeba bylo doprawiac, bo salatka byla juz slona od tego proszku z zupek chinskich i od majonezu.

Salatka byla fajna, swieza i ten sposob na makaron uwazam, ze jest dobry, bo makron jest miekki, ale suchy, sypki i nie musi salatka stac w lodowce przez dluzszy czas, zeby makaron zmiekl. Co wydaje mi sie nie jest zbyt dobre jezeli robi sie ja ze swiezych warzyw, ktore jak dluzej postoja to moga np. podchodzic woda i ogolnie zmieniac smak.

Poza tym jak zrobilam test na taki makaron z zupki, bez zalewania go woda, wymieszalm troche takiego makaronu z majonezem i wstawilam do lodowki, to po kilku godzinach stania w lodowce, a nawet po nocy makaron byl twardy. Z tym, ze byl on wymieszany tylko z majonezem, a wiec nie bylo w nim dodatkowo tej wody z warzyw itp.

Co do tego, ze ta salatka znika szybko, to fakt, moja zniknela jako pierwsza z wszystkich salatek. I musze dodac, ze smakowala takze moim dzieciom, ktore powiedzialy, ze musze teraz czesciej taka robic, takze do domu.

Oprocz tego dzien wczesniej zroblam ciasto francuskie z rulonu nadziewane pieczarkami, pizze z pieczarkami, szynka, salami i serem oraz sernik Isaura.

Jajek nie robilam, bo nie bylam pewna z jakich pieczarek se je robi i poza tym uwazalam, ze i tak juz zrobiam sporo rzeczy, teraz juz wiem o jakie pieczarki, w ktorym przepisie chodzi, Stokrotek90 dziekuje z odpowiedz, a przepis napewno sie przyda, podobnie jak i inne przepisy z tego watku, tym bardziej, ze w nastepna sobote, znow mamy zaproszenie na kolejne tego typu przyjecie skladkowe.

Rena dzieki za odpowiedz teraz wiem o jaki serek chodzi. A z serka Philadelphia, tylko tego nature, bez zadnych dodatkow, kupionego w Monoprix, zrobilam na to przyjecie sernik Isaura, bo nie chcialo mi sie isc dodatkowo specjalnie do sklepu bio po mak na pieguska. Bardzo dobrze sie tego typu serki nadaja do takiego sernika.

A pieguska zrobie nastepnym razem.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2013-10-07 o 11:42
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 12:29   #27
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

ja tez czasem robie pieguska - to moj ulubiony makowiec. I tez mak mam z ekologicznego.

Jasne, ze duzo zrobilas, a ze nie mozna stale tego samego przynosic to jajka beda na nastepny raz jak znalazl. Tez bywamy na przyjeciach skladkowych, tyle ze moj TZ lubi tez cos ugotowac wtedy, poza tym nas jest 2, wiec naturalnie ze mniej robie rzeczy zazwyczaj tylko jedna. Poza tym u nas pewnie sie leje wiecej wina, bo to imprezy bez dzieci.

Inne pomysly
- sushi, pracochlonne ale efekt jest
- salatka owocowa (banan, kiwi, mango etc)
- babeczki z nadzieniem na slono i na slodko
- kawalki wedliny na wykalaczkach
- szaszlyki pomidorek koktajlowy mala kulka mozarelli
- raclette lub fondue - kalorycznie ale tworzy klimat
- upiec male ciastka ale w ciekawych foremkach typu zwierzatka - to akurat jak sa male dzieci
- sprawdza sie tez domowy popcorn lub inne prazynki np z krewetek
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 14:08   #28
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Co zrobic na przyjecie skladkowe?

Rena, sushi to ja niestety tyko z Planet Sushi itp. sama nigdy nie robilam i nie umiem robic. A reszta propozycji przyda sie na nastepny raz, juz w nastepna sobote (wlasnie myslalam o salatce owocowej zamiast ciasta, na te nastepna sobote) i potem beda tez kolejne razy. Mimo dzieci wino tez sie dobrze leje, z tym, ze przynajmniej jedna osoba z rodzicow pozostaje trzezwa, jezeli chodzi o nas ta osoba jestem przewaznie ja.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2013-10-07 o 14:09
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:10.