Własny gabinet kosmetyczny... Co i jak? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-15, 23:10   #1
_Schmetterling
Zakorzenienie
 
Avatar _Schmetterling
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12 112

Własny gabinet kosmetyczny... Co i jak?


Mam nadzieję, że wątek w dobrym miejscu, jeśli takowy już gdzieś się przewinął z góry przepraszam i proszę o przesunięcie.

W środę zaczynam kurs stylizacji paznokci, po nim planuję jeszcze kurs manicure/pedicure, wizażu i ogólnie kosmetyczny, abym mogła robić zabiegi kosmetyczne.
Będzie to praca dodatkowa, raczej z zamiłowania niż z wielkiego nastawienia na zysk. Początkowo planuję "jeździć po ludziach", robić im paznokcie i makijaż na różne okazje.
Ale ostatnio zastanawiam się nad założeniem własnego gabinetu. Mam prywatny lokal, który stoi pusty i doskonale nadawałby się jako gabinet kosmetyczny.
I teraz moje pytania:
Co trzeba zrobić aby założyć własny biznes (w tym wypadku gabinet kosmetyczny)?
Trzeba mieć na to jakieś specjalne pozwolenie?
Czy trzeba mieć jakieś bardziej wykwalifikowane uprawnienia niż kursy? Np. dyplom z kosmetologii, dermatologii, medycyny estetycznej?

Liczę na dużo odpowiedzi, bo chcę rozwiać moje wątpliwości
_Schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 20:10   #2
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Własny gabinet kosmetyczny... Co i jak?

Cytat:
Napisane przez _Schmetterling Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że wątek w dobrym miejscu, jeśli takowy już gdzieś się przewinął z góry przepraszam i proszę o przesunięcie.

W środę zaczynam kurs stylizacji paznokci, po nim planuję jeszcze kurs manicure/pedicure, wizażu i ogólnie kosmetyczny, abym mogła robić zabiegi kosmetyczne.
Będzie to praca dodatkowa, raczej z zamiłowania niż z wielkiego nastawienia na zysk. Początkowo planuję "jeździć po ludziach", robić im paznokcie i makijaż na różne okazje.
Ale ostatnio zastanawiam się nad założeniem własnego gabinetu. Mam prywatny lokal, który stoi pusty i doskonale nadawałby się jako gabinet kosmetyczny.
I teraz moje pytania:
Co trzeba zrobić aby założyć własny biznes (w tym wypadku gabinet kosmetyczny)?
Trzeba mieć na to jakieś specjalne pozwolenie?
Czy trzeba mieć jakieś bardziej wykwalifikowane uprawnienia niż kursy? Np. dyplom z kosmetologii, dermatologii, medycyny estetycznej?

Liczę na dużo odpowiedzi, bo chcę rozwiać moje wątpliwości
Żeby jezdzić po ludziach legalnie trzeba spełnic tez warunki. Poszukaj cos o mobilnych kosmetyczkach.
Nie trzeba mieć dyplomu, ale wiele profesjonalnych np. kosmetyków mozna kupić jedynie na licencję po studiach lub studium, wiec nie wiem czy kurs to nie będzie za mało na kupno np. kwasów (z legalnego zródła ). Musisz miec podpisaną umowę ze np. szpitalem, albo sama miec swój kupiony sterylizator- to tyczy się również paznokci. Nie wiem czy znalazłabyś klientki na zabiegi typu kwasy na twarz i inne (ogólnie mówiąc- na twarz) jeśli jesteś po samym kursie, bo teraz wiele kosmetyczek po studium decyduje się na studia. Zresztą, czy po kursie miałabys wystarczajacą wiedzę z dermatologii, fizjologii itd by brać się za takie zabiegi? Klientki mają coraz większe wymagania (swoją drogą to dobrze wg mnie).

Pomieszczenie kosmetyczne musi spełnić wiele wymogów sanitarnych, bezpieczenstwa ale nie znam się na prawie, wiec nie wiem jak to teraz wyglada dokladnie.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 20:34   #3
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Własny gabinet kosmetyczny... Co i jak?

Ja bym Ci na początku proponowała popracować 2-3 lata w jakimś gabinecie, żeby trochę się obyć z zawodem, zdobyć doświadczenie, dopiero później otwierać własny salon kosmetyczny. Wbrew pozorom to nie jest takie łatwe, jeżeli nie masz żadnego doświadczenia w branży, po drugie jeśli nie jesteś wystarczająco ambitna i silna, by taki gabinet prowadzić pod względem zarządzania. Mimo wszystko to wydatek, który generuje dodatkowe koszta - musisz być w 100% pewna, żeby zacząć.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 10:44   #4
_Schmetterling
Zakorzenienie
 
Avatar _Schmetterling
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12 112
Dot.: Własny gabinet kosmetyczny... Co i jak?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Ja bym Ci na początku proponowała popracować 2-3 lata w jakimś gabinecie, żeby trochę się obyć z zawodem, zdobyć doświadczenie, dopiero później otwierać własny salon kosmetyczny. Wbrew pozorom to nie jest takie łatwe, jeżeli nie masz żadnego doświadczenia w branży, po drugie jeśli nie jesteś wystarczająco ambitna i silna, by taki gabinet prowadzić pod względem zarządzania. Mimo wszystko to wydatek, który generuje dodatkowe koszta - musisz być w 100% pewna, żeby zacząć.
plany własnego gabinetu to na razie bardzo odległe plany
co do ambicji i siły jestem pewna, że dam sobie radę. Mam zdolności do zarządzania i kierowania.

A co do kupna "profesjonalnych" kosmetyków... Wcale nie jest to takie trudne. Chociażby w "moim" centrum handlowym jest sklep Ziaji, w którym można kupić wiele kosmetyków do profesjonalnego użytku w gabinetach kosmetycznych. Co prawda zdaję sobie sprawę, że to nie jest jakaś świetna firma jeśli chodzi o takie zabiegi, jakie wykonują kosmetyczki w gabinetach, ale raczej do samodzielnego stosowania. No ale zawsze coś
_Schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:21.