uzależnienie od alkoholu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-30, 16:54   #1
jakgdybynic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2

uzależnienie od alkoholu?


Co myślicie o kimś, kto pije prawie codziennie piwko dwa, a nieraz coś więcej. Nie potrafi oprzeć się kolegom gdy mu zaproponują alkohol. Gdy się prosi, żeby nie pił - awanturuje się. Uważa, że piwo musi być i basta. Ma ojca alkoholika. Dla mnie to uzależnienie. Czy to może ja jestem nienormalna?
jakgdybynic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 17:04   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: uzależnienie od alkoholu?

Nie, nie jesteś nienormalna,jak najbardziej uzasadniona reakcja. Opisana osoba jest na prostek drodze do uzależnienia albo już jest uzależniona, świadczy o tym złość, gdy ktoś wypomina, że może bez alkoholu.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 17:08   #3
wiki1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 105
Dot.: uzależnienie od alkoholu?

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Nie, nie jesteś nienormalna,jak najbardziej uzasadniona reakcja. Opisana osoba jest na prostek drodze do uzależnienia albo już jest uzależniona, świadczy o tym złość, gdy ktoś wypomina, że może bez alkoholu.
Jak dla mnie to osoba już uzależniona, sam fakt że jest agresywny jak się go poprosi o zaprzestanie o tym świadczy.
wiki1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 17:10   #4
201804171603
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 965
Dot.: uzależnienie od alkoholu?

uzależnienie, świadczy o tym przede wszystkim złość..
201804171603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 17:11   #5
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: uzależnienie od alkoholu?

Na dodatek tatuś alkoholik, czyli taki kod z domu, wchodzi w rolę swego tatuśka aż miło. Tylko jaki jest sens bycia z kimś takim?
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 17:27   #6
jakgdybynic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2
Dot.: uzależnienie od alkoholu?

Kłótnie nie są po alkoholu, ale gdy ja mu mówię, żeby nie pił - on uważa, że przecież po pracy piwo na odstresowanie jest konieczne. Tylko niestety to jest prawie codzienne, a ojciec go tylko namawia do picia! (nienawidzę go!). Jestem całkiem sama z tym problemem, bo chociaż jego mama trzyma moją stronę to niestety nie ma na niego wpływu, tak jak jego ojciec. Reszta rodzinki nie widzi problemu nawet u ojca mojego chłopaka chociaż ten wypija 5 piw dziennie! U nich żadne spotkanie nie może odbyć się bez alkoholu - ale nie są to jakieś libacje.
Jakoś życia bez niego sobie nie wyobrażam, jesteśmy ze sobą 6lat, ale coraz częściej mam wątpliwości.
jakgdybynic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 17:41   #7
Sadek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 372
Dot.: uzależnienie od alkoholu?

Cytat:
Napisane przez jakgdybynic Pokaż wiadomość
Kłótnie nie są po alkoholu, ale gdy ja mu mówię, żeby nie pił - on uważa, że przecież po pracy piwo na odstresowanie jest konieczne. Tylko niestety to jest prawie codzienne, a ojciec go tylko namawia do picia! (nienawidzę go!). Jestem całkiem sama z tym problemem, bo chociaż jego mama trzyma moją stronę to niestety nie ma na niego wpływu, tak jak jego ojciec. Reszta rodzinki nie widzi problemu nawet u ojca mojego chłopaka chociaż ten wypija 5 piw dziennie! U nich żadne spotkanie nie może odbyć się bez alkoholu - ale nie są to jakieś libacje.
Jakoś życia bez niego sobie nie wyobrażam, jesteśmy ze sobą 6lat, ale coraz częściej mam wątpliwości.
Wcale nie straszę, ale z opisu wynika, że to 100% alkoholik. Poczytaj na ten temat. Fakty są takie, że z tej choroby się bardzo rzadko "wychodzi". Udaje się tylko kilku procentom ale pod warunkiem, że są spełnione twarde warunki. Pacjent chce się leczyć, jest inteligentny, ma oparcie w rodzinie, poddaje się wieloetapowemu leczeniu itp.. W przypadku kiedy nie chce a rodzina dodatkowo go namawia to Twoja przyszłość może wyglądać bardzo źle. Patologia, chroniczne kłótnie, brak pieniędzy, stres. Znajomi się od Ciebie odwrócą ( z jego powodu). Całę życie będziesz zazdrościła innym normalnego i spokojnego życia.
Życie jest takie krótkie po co je sobie marnować oraz niszczyć? Tylko nie mów, że kochasz kogoś tylko dlatego, że istnieje. Nie masz już 16 lat
Sadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-30, 17:47   #8
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: uzależnienie od alkoholu?

Cytat:
Jakoś życia bez niego sobie nie wyobrażam, jesteśmy ze sobą 6lat, ale coraz częściej mam wątpliwości.
-

cóż, to nie wyobrażaj sobie, zacznij za to siebie sobie wyobrażać jako współuzależnioną żonę alkoholika, potem będziecie mieli syna, też zacznie od piwa, potem kolejnego i powie ci: matka, co się czepiasz, ojciec pije, dziadek pije, więc o co chodzi???? I tak sztafeta pijaństwa idzie przez pokolenia. Nigdy w życiu nie związałabym się z pijącym facetem, który musi zatankować piwo po robocie (ten codzienny smród piwa z gęby- bleeee), którego ojciec jest alkoholikiem.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 17:47   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: uzależnienie od alkoholu?

Cytat:
Napisane przez jakgdybynic Pokaż wiadomość
Co myślicie o kimś, kto pije prawie codziennie piwko dwa, a nieraz coś więcej. Nie potrafi oprzeć się kolegom gdy mu zaproponują alkohol. Gdy się prosi, żeby nie pił - awanturuje się. Uważa, że piwo musi być i basta. Ma ojca alkoholika. Dla mnie to uzależnienie. Czy to może ja jestem nienormalna?
Cytat:
Napisane przez jakgdybynic Pokaż wiadomość
Kłótnie nie są po alkoholu, ale gdy ja mu mówię, żeby nie pił - on uważa, że przecież po pracy piwo na odstresowanie jest konieczne. Tylko niestety to jest prawie codzienne, a ojciec go tylko namawia do picia! (nienawidzę go!). Jestem całkiem sama z tym problemem, bo chociaż jego mama trzyma moją stronę to niestety nie ma na niego wpływu, tak jak jego ojciec. Reszta rodzinki nie widzi problemu nawet u ojca mojego chłopaka chociaż ten wypija 5 piw dziennie! U nich żadne spotkanie nie może odbyć się bez alkoholu - ale nie są to jakieś libacje.
Jakoś życia bez niego sobie nie wyobrażam, jesteśmy ze sobą 6lat, ale coraz częściej mam wątpliwości.
jesli koles nie potrafi sie odstresowac w inny sposob to juz jest cos nie halo dopoki facet nie uderzy porzadnie o dno pewnie nie zauwazy problemu. zastanow sie tylko czy tak dlugo z nim wytrzymasz. i tak, facet jest uzalezniony od %
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 17:52   #10
rita77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 216
Dot.: uzależnienie od alkoholu?

Cytat:
Napisane przez jakgdybynic Pokaż wiadomość
Kłótnie nie są po alkoholu, ale gdy ja mu mówię, żeby nie pił - on uważa, że przecież po pracy piwo na odstresowanie jest konieczne. Tylko niestety to jest prawie codzienne, a ojciec go tylko namawia do picia! (nienawidzę go!). Jestem całkiem sama z tym problemem, bo chociaż jego mama trzyma moją stronę to niestety nie ma na niego wpływu, tak jak jego ojciec. Reszta rodzinki nie widzi problemu nawet u ojca mojego chłopaka chociaż ten wypija 5 piw dziennie! U nich żadne spotkanie nie może odbyć się bez alkoholu - ale nie są to jakieś libacje.
Jakoś życia bez niego sobie nie wyobrażam, jesteśmy ze sobą 6lat, ale coraz częściej mam wątpliwości.
Kochanie teraz sobie zycia bez niego nie wyobrazasz, ale przyjdzie moment, ze zamarzysz o zyciu bez niego. Wiem, ze 6 lat to duzo, ale cale zycie przed Toba i nie warto sobie go marnowac. Twoj partner jest uzalezniony i jezeli sam nie chce sobie pomoc, a nawet jeszcze nie widzi problemu to nic nie zrobisz. Uwierz mi, ze mozesz byc z kims, z kim nie bedziesz musiala wyklocac sie "o piwo"a byc i cieszyc sie codziennoscia.
Decyzja bedzie dla Ciebie trudna, ale czasami lepiej pozwolic rozsadkowi dojsc do glosu. Zycze powodzenia.
rita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 17:54   #11
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: uzależnienie od alkoholu?

To że facet uzależniony to jedno, ale pijacka rodzina to drugie. Każde pewnie święta z takim teściem to tankowanie %, dzieci wychowywane z piwem i wódką w tle- no faktycznie, jak można sobie nie wyobrażać życia bez tego.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-30, 21:38   #12
velara
Zadomowienie
 
Avatar velara
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 298
Dot.: uzależnienie od alkoholu?

Cytat:
Napisane przez jakgdybynic Pokaż wiadomość
Co myślicie o kimś, kto pije prawie codziennie piwko dwa, a nieraz coś więcej. Nie potrafi oprzeć się kolegom gdy mu zaproponują alkohol. Gdy się prosi, żeby nie pił - awanturuje się. Uważa, że piwo musi być i basta. Ma ojca alkoholika. Dla mnie to uzależnienie. Czy to może ja jestem nienormalna?
Myślę, że ten ktoś jest uzależniony. Myślę, też że powinnaś bardzo poważnie się zastanowić czy chcesz całe życie spędzić z alkoholikiem. Bo będzie coraz gorzej, alkohol zawsze będzie ważniejszy niż Ty.
__________________


velara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 21:38   #13
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: uzależnienie od alkoholu?

Dla mnie facet regularnie pijący, z pijackiej rodziny byłby skreślony. I nieważne, czy oprócz tego byłby aniołem, nieważne, że może powinnam najpierw mu pomóc... po prostu nie. To jest jedno z najsurowszych (albo w sumie najsurowsze) moich kryteriów doboru partnera, bo wiem, jak chyba większość z nas, co oznacza życie z alkoholikiem pod jednym dachem. I to właśnie takim piwkującym, nie widzącym problemu.


A ty Autorko... zastanów się, czy chcesz tak żyć.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 21:40   #14
ariadna90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 464
Dot.: uzależnienie od alkoholu?

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Dla mnie facet regularnie pijący, z pijackiej rodziny byłby skreślony. I nieważne, czy oprócz tego byłby aniołem, nieważne, że może powinnam najpierw mu pomóc... po prostu nie. To jest jedno z najsurowszych (albo w sumie najsurowsze) moich kryteriów doboru partnera, bo wiem, jak chyba większość z nas, co oznacza życie z alkoholikiem pod jednym dachem. I to właśnie takim piwkującym, nie widzącym problemu.


A ty Autorko... zastanów się, czy chcesz tak żyć.
ariadna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 21:57   #15
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: uzależnienie od alkoholu?

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
To że facet uzależniony to jedno, ale pijacka rodzina to drugie. Każde pewnie święta z takim teściem to tankowanie %, dzieci wychowywane z piwem i wódką w tle- no faktycznie, jak można sobie nie wyobrażać życia bez tego.
święte słowa
...ciekawe jak teraz potoczy sie ten wątek???
albo dziewczyna się ogarnie, albo zaraz zacznie misia usprawiedliwiać i jednak "nie mogę życ bez niego" będzie silniejsze niż logika...dzisiaj jakaś taka pesymistka ze mnie-stawiam na ten drugi scenariusz
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 22:02   #16
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: uzależnienie od alkoholu?

Nie ogarnie, gdy czytam "nie mogę bez niego żyć", to wiem, ze nie ogarnie się, wejdzie jak w dym w zmarnowanie życia przy pijaku z alkoholowej rodzinie, potem urodzi mu dzieci i sztafeta pokoleń do przekazania DDA gotowa.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 09:26   #17
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: uzależnienie od alkoholu?

Pomyśl o Waszych potencjalnych wspólnych dzieciach, bo pewnie takie się pojawią. Czy chcesz, żeby Twoje dzieci wychowywały się w takiej rodzinie, jak Twój chłopak i miały takiego ojca, jak on? To jest ogromna krzywda dla małego człowieka, który nie ma szans na normalny start w życie. A Ty zaczynasz mieć syndromy współuzależnienia. Pomyśl o sobie i o swoich przyszłych dzieciach. A odejść od wieloletniego partnera zawsze jest trudno i ja dobrze o tym wiem, więc dziewczyny nie ironizujcie tak. Jesteś w trudnej sytuacji ale najwyższa pora podjąć dorosłą i odpowiedzialną decyzję i przede wszystkim wziąć odpowiedzialność za siebie i swoją przyszłą rodzinę. Ja nie wiem, czy bym wybaczyła taką krzywdę swojej matce, myślisz, że Twoje dzieci Ci wybaczą?
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 10:11   #18
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: uzależnienie od alkoholu?

Jeśli nie potrafisz wyobrazić sobie życia bez niego, to może przejdź się na spotkania DDA albo żon alkoholików i popatrz, co sobie i swoim dzieciom chcesz zafundować.
Ja rozumiem wieloletnie przywiązanie, ale podstawą do budowania związku oprócz miłości powinien być też zdrowy rozsądek i instynkt samozachowawczy. Nie pchaj się w bagno, bo wejść jest łatwo, ale wyjść o wiele trudniej, zwłaszcza z bagażem w postaci dzieci, kredytu i małżonka alkoholika. A ślady pozostają na zawsze.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 11:47   #19
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: uzależnienie od alkoholu?

A ja mam taką propozycję, Autorko.

Jeśli nie potrafisz wyobrazić sobie życia bez niego, to... wyobraź sobie życie z nim. Wyobraź sobie bardzo dokładnie, jak będzie wyglądać najbliższe powiedzmy 30 lat twojego życia. Przy dobrych wiatrach może być i 60 tych lat. Wyobraź sobie codzienność z nim, wyobraź sobie, że mieszkacie razem, musicie się utrzymać, musicie też wykonywać dużo obowiązków domowych. Wyobraź sobie, jak rodzą się wasze dzieci i jak bardzo potrzebna ci jest pomoc. Wyobraź sobie twojego partnera jako wiecznie śmierdzącego piwem ojca, który zionąc aromatem np. kładzie dzieci do łóżka. Wyobraź sobie, że pierwszym wspomnieniem twoich dzieci będzie nawiany tatuś. Wyobraź sobie, że źle się czujesz ty albo twoje dziecko, ktoś musi zawieźć was na pogotowie, a twój facet nie może, bo spożył alkohol...
Wyobraź sobie te wieczory przy piwie, wyobraź sobie tę złość, gdy ośmielisz się sprzeciwić, wyobraź sobie jego agresję, gdy z jakiegoś powodu nie będzie mógł się napić tego piwa.

Wyobraź sobie dokładnie to wszystko. I tak przez kilkadziesiąt lat. Dzień w dzień.

Naprawdę nie wyobrażasz sobie życia bez tego faceta? Bo ja np. nie wyobrażam sobie życia z kimś takim. A to, co opisałam, to wersja optymistyczna. W pesymistycznej facet ma w dupie ciebie i twoje dzieci, coraz wiecej pije, robi awantury, krzyczy, bije, terroryzuje.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-31, 19:19   #20
menn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 262
Dot.: uzależnienie od alkoholu?

Nie wiedziałem ,że tu na forum jest tyle specjalistek od nałogu alkoholowego.To ,że ktoś pije codziennie piwo nie oznacza ,że jest już uzalezniony.Można pic raz w tygodniu i być uzależnionym i można pic codziennie np.dwa piwka i nie być alkoholikiem.
To ,że niereaguje na Twoje prośby może wynikać ze zwykłego buntu[baba nie bedzie mi mówiła kiedy mam pić a kiedy nie]

Jednak jeżeli alkohol zaczyna powodować rózne problemy np.przez alkohol traci się prace,zaniedbuje się swoje codzienne obowiązki to już jest sygnał ,że coś niedobrego się dzieje.Jeżeli alkohol jest dodatkiem do życia to jest ok.Jeżeli natomiast jest odwrotnie to powinna się zapalić czerwona lampka.
menn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 19:26   #21
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: uzależnienie od alkoholu?

Tu mamy dodatkowo rodzinny problem: jej chłopak pochodzi z rodziny pijackiej, ojciec chleje; on ma taki wzór faceta: prawdziwy facet po robocie żłopie piwsko, a potem syfi z gęby tym piwem. Nie, nie jest czymś normalnym codzienne picie piwa, a potem robienie awantury, gdy zwróci się uwagę.
Tak, sporo wiem o chlaniu, bo przyjaciółka jest terapeutą i zajmuje się DDA i wychodzeniem z nałogu. Tu w opisanej sytuacji wszystko jest wręcz "książkowe".

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2011-05-31 o 19:40
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 20:07   #22
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: uzależnienie od alkoholu?

menn uzależnienie nie zaczyna się wtedy, kiedy wpada się w tarapaty przez alkohol, tylko wtedy, kiedy... jest się UZALEŻNIONYM, czyli nie można (czasem w swoim mniemaniu można, ale się nie chce) zrezygnować z jego picia a na reakcje otoczenia reaguje się agresją.
Czyli przykład powyżej = klasyka. I codziennie picie alkoholu przez dłuższy czas zazwyczaj świadczy o uzależnieniu.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 22:03   #23
jagodowa90
Raczkowanie
 
Avatar jagodowa90
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 465
Dot.: uzależnienie od alkoholu?

Tak, to już alkoholik. A jego awanturowanie się tylko to potwierdza.
Żaden alkoholik, nie przyzna się, że nim jest. (przynajmniej nie od razu).
jagodowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 22:09   #24
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: uzależnienie od alkoholu?

Od małych ilości alkoholu też można być uzależnionym. Jeśli denerwuje się, gdy się o tym wspomina, to jak dla mnie zły sygnał - w przyszłości może być gorzej.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 22:30   #25
ufopatka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 68
Dot.: uzależnienie od alkoholu?

Cytat:
Napisane przez menn Pokaż wiadomość
Nie wiedziałem ,że tu na forum jest tyle specjalistek od nałogu alkoholowego.To ,że ktoś pije codziennie piwo nie oznacza ,że jest już uzalezniony.Można pic raz w tygodniu i być uzależnionym i można pic codziennie np.dwa piwka i nie być alkoholikiem.
To ,że niereaguje na Twoje prośby może wynikać ze zwykłego buntu[baba nie bedzie mi mówiła kiedy mam pić a kiedy nie]

Jednak jeżeli alkohol zaczyna powodować rózne problemy np.przez alkohol traci się prace,zaniedbuje się swoje codzienne obowiązki to już jest sygnał ,że coś niedobrego się dzieje.Jeżeli alkohol jest dodatkiem do życia to jest ok.Jeżeli natomiast jest odwrotnie to powinna się zapalić czerwona lampka.
Uzależnionym się jest pijąc jedno piwo dziennie, lub upijając się porządnie raz na tydzień. To, że nie zaniedbuje swoich obowiązków itd. nie znaczy, że nie jest uzależniony, jest to alkoholizm bez widocznej "patologii".
ufopatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:54.