Zastrzał w palcu,bardzo boli..... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-01, 13:55   #31
agulec72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: Zastrzał w palcu,bardzo boli.....

Witam.

Kilka dni temu obudziłam się z bólem palca.zaczął mnie strasznie "rwać" i puchnąć.Zrobił się twardy i czuły na każdy dotyk.Poradzono mi żeby zanurzyć we wrzątku.Zrobiłam to i ..nic nie przeszło.
Bolało bardzo...zaczęło w środku" pulsować" jakby ktoś w środku pompował coś,normalnie nie do wytrzymaniaPróbowała m kilka naturalnych metod łącznie z uryną...nic z tego.Poszłam do lekarza i polecono mi Tribiotyk.Po dwukrotnym posmarowaniu,zaczęło mi TO wychodzić na wierzch.Smarowałam dwa dni i ból tylko narastał i zbierało się tego coraz więcej w okolicach paznokcia.Dziś w nocy ból był taki silny,że spałam tylko 2 godziny.
Podjęłam decyzję-po powrocie z pracy jadę na dyżur do szpitala na chirurgię i niech robią co chcą ,bo mam już dośc
Ciekawe jak to się skończy??
Może macie jeszcze jakieś pomysły,które pomogą mi to wydostać na zewnątrz bo nie wiem czy mogę sobie sama to przebić?A może lepiej nie ruszać bo znowu się jakieś przypałęta dziadostwo?

Edytowane przez agulec72
Czas edycji: 2010-09-02 o 14:53
agulec72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 14:56   #32
agulec72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: Zastrzał w palcu,bardzo boli.....

Witam ponownie

pojechałam wczoraj na czyszczenie paluszka!!!

oj bolało,bolało,pomimo 4-krotnego znieczulania-bolało jak jasna....
Ale już po i tylko zmiany opatrunku mi pozostały i przeciąganie sączków,coby się zabardzo nie przyschły do skórki.
Tak więc żyję i będę żyć .(W tajemnicy powiem tylko że wolę jeszcze raz rodzić niż mieć znowu czyszczone prawie na żywca)
agulec72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 15:42   #33
grzegorzrrock
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5
Dot.: Zastrzał w palcu,bardzo boli.....

To co miałaś jeśli miałaś czyszczenie? Jesli bolało jak dostałaś 4 apmułki znieczulenia miałaś jakiś tam stan zapalny?
grzegorzrrock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 12:15   #34
agulec72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: Zastrzał w palcu,bardzo boli.....

Witam.
Miałam cięte koło paznokcia i lekarz to czymś czyścił-nie powiem czym bo nie patrzyłam,póżniej założył mi sączki i opatrzył.
Znieczulenie nie działało zbytnio bo to ropą podchodziło więc stan zapalny to był.Przepisał mi antybiotyk i przeciwbólowo ketanol 50.
agulec72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 13:22   #35
Mimiiiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 3
Dot.: Zastrzał w palcu,bardzo boli.....

przepraszma ze dopiero teraz odpisuje ale dawno tutaj nie zaglądałam, więc żałowałam bo prze pewien czas po zabiegu trzeba bardzo mało chodzić no i jakby nie patrzał to to boli trochę ;p miałam wycinany spory kawałek ziarniny- cala tą bulwę zaropiała która mi się zrobiła przy paznokciu a miałam zastrzał u prawej nogi przy dużym palcu
Mimiiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 17:22   #36
carmona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 35
Dot.: Zastrzał w palcu,bardzo boli.....

Ja trzymalam zastrzal tydzien, pewnej nocy tak zaczal rwac ze nie wytrzymalam i pojechalam na dyzur do szpitala. Mialam 3 ciecia jedno obok palca drugie obok paznokcia i 3 pod paznokciem, strasznie bolalo jak schodzilo znieczulenie, nie dostalam zadnego antybiotyku, minelo 5 dni i znow mi puchnie palec plus ból po ranie chyba bede umierac. Mocze wlasnie w rivanolu moze pomoze bo termin do chirurga mam dopiero w poniedziałek
carmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 18:09   #37
Mateusz_81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6
Smile Dot.: Zastrzał w palcu,bardzo boli.....

Ludzie
Mam niezawodny sposób na zastrzał! Babciny, sprawdzony wielokrotnie!
Miewam zastrzał co jakiś czas w tym samym palcu (obgryzam paznokcie) i za każdym razem usuwam go tak samo. Ścieram na wiórki mydło na tarce (tak z 1/2 kostki jest ok), wrzucam to do kubka i zalewam wrzątkiem. Mieszam, aby rozpuścić mydło jak się tylko da, a potem maczam palec raz po raz, a jak już woda ostygnie trochę, na co raz to dłużej, a kiedy jestem w stanie trzymać palec zanurzony cały czas, ruszam sobie nim. Po jednej, dwóch takich kuracjach, robi się 'przetoka' koło paznokcia i cały smród wypływa

Szczerze mówiąc nie wiem czy skuteczność tej metody leży w temperaturze wody, czy w mydle, jednak używałem już zimnych mydlin i też pomogło. Gdybym przetestował jeszcze zimną czystą wodę, byłoby wiadomo

Powodzenia w leczeniu zastrzałów!
Mateusz_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-16, 17:32   #38
piwko28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Dot.: Zastrzał w palcu,bardzo boli.....

Mateusz, zanim zacząłem czytać ten wątek, przypomniało mi się, że ktoś kiedyś mówił o wodzie z mydłem.. więc moczyłem palec z zastrzałem w początkowym stadium w letniej wodzie z mydłem. Jak skończyłem czytać, wyjąłem palec i.. ropa zaczęła wychodzić od strony paznokcia. Byłem zdziwiony. Co prawda nie przeszło całkowicie, ale sama woda z mydłem sporo daje.

Rok temu zbagatelizowałem problem i skończyło się u chirurga. Nacięli, wycisnęli, włożyli sączek i posmarowali czymś pomarańczowym (chyba w tej kolejności). Niestety ślad po nacięciu widać do tej pory, dlatego polecam stosować domowe sposoby, póki zastrzał to tylko niewielkie zgrubienie od ropy.
piwko28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 18:50   #39
nzoladek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Dot.: Zastrzał w palcu,bardzo boli.....

witam.
Mam pytanie co do tego Rivanolu - właśnie biegnę do apteki go kupić, ale jak często go stosować?
nzoladek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 17:58   #40
pingwinek06
Przyczajenie
 
Avatar pingwinek06
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
Dot.: Zastrzał w palcu,bardzo boli.....

U mnie akurat zastrzał zbiegł się z wizytą u dermatologa i przepisał mi Detreomycynę i maść ichtiolową. Później przekłułam odkażoną igłą i wychodzi ropa. Mam nadzieję, że szybko się zagoi.
__________________
Książę z bajki. Mam go gdzieś. Zostanę niezależną księżniczką.
pingwinek06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 13:48   #41
Dominikborowwski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: Zastrzał w palcu,bardzo boli.....

Ja mam zastrzał w palcu u nogi, boli mnie bardzo, specjalnie musze kupować buty jeden rozmiar większe, mam go już do lipca 2011, czyli prawie 9 miesięcy!!! Dzisiaj jade do chirurga i napisza wam jak coś mi poradzi. Módlcie się za mnie...
Dominikborowwski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-14, 18:29   #42
Maria777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: Zastrzał w palcu,bardzo boli.....

Proponuję zastosować metodę pewnego skośnookiego lekarza. Należy zaparzyc mocną herbate i do tego nasypać łyżkę stołową soli. Moczyć palec w bardzo ciepłym wywarze. Naprawdę działa. W przeciwieństwie do samego wrzątku tu są zioła i sól, która działą bakteriobójczo
Maria777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 08:04   #43
Spromilowany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Dot.: Zastrzał w palcu,bardzo boli.....

Polecam Rivanol albo pospolity soczek.Co do wrzątku to niech ta mama wpierw włoży swój paluszek na kłuwanie igłą to nie Japonia akupunktura na palcu proponuję samej się na kłuć ale gdzieś indziej .
Spromilowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 16:21   #44
Callen
Rozeznanie
 
Avatar Callen
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 696
Dot.: Zastrzał w palcu,bardzo boli.....

Ja swoje zawsze przekłuwam pomaga
Ale nie miałam nigdy takiego ekstremalnego na pół palca jak na googlach można znaleźć tylko takie małe z boku paznokcia
__________________
21.01.14 jestem kierowcą
Callen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-19 17:21:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:09.