czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-03, 18:01   #1
maalenka18
Przyczajenie
 
Avatar maalenka18
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 23
Unhappy

czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?


Witam was wszystkie
Mam poważny? problem .. od 3 i pol roku jestem z facetem. Nie zawsze między nami było kolorowo ale jakoś radziliśmy sobie. Naprawdę byłam szczęśliwa.Niestety od jakiś 2 miesięcy dzieje się coś niedobrego u nas.
Mój Tż co wieczór wypija choć 1 piwo ..Nie upija się ale zawsze jest podchmielony. Nie pamiętam spotkania kiedy nie był "po piwie" lub "z piwem w ręku" . Nawet kiedy nocuje u mnie i kategorycznie zabraniam mu wypić piwo przed spaniem on czeka aż zasne i wypija je. Ostatnio sprzątając u niego w pokoju za łózkiem znalazłam tyle puszek po piwie ze aż się we mnie zagotowało. Tż zaczyna nawet pić juz przed pracą, jesli pracuje na wieczór ( w pracy przed wejściem KAZDY musi przejsc badanie alkomatem. Jednak mój Tż twierdzi ze ma układy z ochroniarzami i "dmuchać nie musi" . Kolejna sytuacja jaka mnie drażni to sprawa jazdy autem. Ja prawa jazdy nie posiadam( zbieram fundusze ) czasem gdy nocuje u chłopaka po kilka dni ( mieszkam na przedmieściach a on w mieście w którym ja pracuje więc wygodniej mi nocować u niego niż po nocach wracać do domu by o 6 rano znowu biec na autobus) chcę po pracy - o kolo 21 skoczyć na szybko do swojego domu muszę tłuc się autobusem po 10 h roboty ( oj jak ja kocham tę prace :/ ) bo na Tż nie mogę liczyć bo właśnie kończy piwo przed spaniem. Więc gdy chce gdzieś jechać autem muszę zadzwonić do tż i prosić by nie pił za nim wrócę bo chce żeby mnie gdzieś zawiózł.. Chciałabym czasem wrócić do domu przytulić sie do niego po ciężkim dniu ale jak zbliżam się i czuje woń alkoholu to mi się po prostu odechciewa. Nie wspomnę tu już o jakiś innych przyjemnościach cielesnych. I tak wszystko wygląda od jakiś 2 miesięcy, wcześniej nigdy się tak nie zachowywał. On nie ma żadnych problemów finansowych rodzinnych - bo niby to też mogą być powody do picia . Któregoś dnia przyszedł po pracy pijany, zrobiłam awanture. Obiecał ze udowodni mi że pić nie musi . Udowadniał... Aż 3 dni .. W końcu wczoraj zdobyłam się na odwagę i postanowiłam porozmawiać z nim na poważnie . Spodziewałam się przyznania do grzechów i postanowienia poprawy. Lecz jakże się zdziwiłam gdy usłyszałam ze chyba mi na mózg padło, że robię z niego alkoholika, że wszyscy jego koledzy tak postępują i ich żony/ dziewczyny nie mają z tym problemu. Że wypicie piwa to przecież nie alkoholizm. Stwierdził że szukam powodu do kłótni i rozstania.. Tż z urażoną dumą odprowadził mnie na przystanek i już od tego czasu się do mnie nie odzywa. A więc Kochane powiedzcie mi czy ja robię igły z widły czy on robi ze mnie idiotkę ?

P.S. Ja tez czasem lubię wypić piwko przy filmie czy jak gdzieś wychodzimy ze znajomymi ale nie CODZIEŃ ! nie wiem jak mam z nim postępować .. Ratunku (
maalenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 18:09   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

Cytat:
Napisane przez maalenka18 Pokaż wiadomość
Witam was wszystkie
Mam poważny? problem .. od 3 i pol roku jestem z facetem. Nie zawsze między nami było kolorowo ale jakoś radziliśmy sobie. Naprawdę byłam szczęśliwa.Niestety od jakiś 2 miesięcy dzieje się coś niedobrego u nas.
Mój Tż co wieczór wypija choć 1 piwo ..Nie upija się ale zawsze jest podchmielony. Nie pamiętam spotkania kiedy nie był "po piwie" lub "z piwem w ręku" . Nawet kiedy nocuje u mnie i kategorycznie zabraniam mu wypić piwo przed spaniem on czeka aż zasne i wypija je. Ostatnio sprzątając u niego w pokoju za łózkiem znalazłam tyle puszek po piwie ze aż się we mnie zagotowało. Tż zaczyna nawet pić juz przed pracą, jesli pracuje na wieczór ( w pracy przed wejściem KAZDY musi przejsc badanie alkomatem. Jednak mój Tż twierdzi ze ma układy z ochroniarzami i "dmuchać nie musi" . Kolejna sytuacja jaka mnie drażni to sprawa jazdy autem. Ja prawa jazdy nie posiadam( zbieram fundusze ) czasem gdy nocuje u chłopaka po kilka dni ( mieszkam na przedmieściach a on w mieście w którym ja pracuje więc wygodniej mi nocować u niego niż po nocach wracać do domu by o 6 rano znowu biec na autobus) chcę po pracy - o kolo 21 skoczyć na szybko do swojego domu muszę tłuc się autobusem po 10 h roboty ( oj jak ja kocham tę prace :/ ) bo na Tż nie mogę liczyć bo właśnie kończy piwo przed spaniem. Więc gdy chce gdzieś jechać autem muszę zadzwonić do tż i prosić by nie pił za nim wrócę bo chce żeby mnie gdzieś zawiózł.. Chciałabym czasem wrócić do domu przytulić sie do niego po ciężkim dniu ale jak zbliżam się i czuje woń alkoholu to mi się po prostu odechciewa. Nie wspomnę tu już o jakiś innych przyjemnościach cielesnych. I tak wszystko wygląda od jakiś 2 miesięcy, wcześniej nigdy się tak nie zachowywał. On nie ma żadnych problemów finansowych rodzinnych - bo niby to też mogą być powody do picia . Któregoś dnia przyszedł po pracy pijany, zrobiłam awanture. Obiecał ze udowodni mi że pić nie musi . Udowadniał... Aż 3 dni .. W końcu wczoraj zdobyłam się na odwagę i postanowiłam porozmawiać z nim na poważnie . Spodziewałam się przyznania do grzechów i postanowienia poprawy. Lecz jakże się zdziwiłam gdy usłyszałam ze chyba mi na mózg padło, że robię z niego alkoholika, że wszyscy jego koledzy tak postępują i ich żony/ dziewczyny nie mają z tym problemu. Że wypicie piwa to przecież nie alkoholizm. Stwierdził że szukam powodu do kłótni i rozstania.. Tż z urażoną dumą odprowadził mnie na przystanek i już od tego czasu się do mnie nie odzywa. A więc Kochane powiedzcie mi czy ja robię igły z widły czy on robi ze mnie idiotkę ?

P.S. Ja tez czasem lubię wypić piwko przy filmie czy jak gdzieś wychodzimy ze znajomymi ale nie CODZIEŃ ! nie wiem jak mam z nim postępować .. Ratunku (
koles ma ewidentny problem z alkoholem. MUSI pic codziennie, pije w ukryciu jak pojdziesz spac, zaburza to jego normalne funkcjonowanie (chociazby prowadzenie auta), pije nawet przed praca...
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 18:11   #3
maalenka18
Przyczajenie
 
Avatar maalenka18
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 23
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

staram mu się to uświadomić ale on twierdzi że to ja ten problem stwarzam bo wyolbrzymiam. Nie wiem jak mam do niego dotrzeć .
maalenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 18:14   #4
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

Cytat:
Napisane przez maalenka18 Pokaż wiadomość
staram mu się to uświadomić ale on twierdzi że to ja ten problem stwarzam bo wyolbrzymiam. Nie wiem jak mam do niego dotrzeć .
skoro COS Tobie nie odpowiada pomimo rozmow itp to sa 2 wyjscia;
- albo sie akceptuje
- albo zmienia sie partnera.
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 18:20   #5
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

A czy cos sie stalo 2 miesiace temu? To, ze ktos nagle zaczyna pic codziennie nie jest normalne.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 18:25   #6
maalenka18
Przyczajenie
 
Avatar maalenka18
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 23
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
skoro COS Tobie nie odpowiada pomimo rozmow itp to sa 2 wyjscia;
- albo sie akceptuje
- albo zmienia sie partnera.
Mam świadomość tego że jeśli to wszystko się nie zmieni będę musiała odejść mimo wszystko. Nie chce żyć z kimś kto nie potrafi zrezygnować z picia dla dobra naszego związku. Ale na początku to ja chciałabym podjąć jakieś próby pomocy mu i ratowania tego co jest między nami . Może któraś z was miała podobny problem i jakoś sobie z nim poradziła bądź też nie ? Poradzcie jak powinnam teraz postępować. Mam pierwsza odezwać się i spróbować dalej tłumaczyć czy czekać na jego krok ?

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

Cytat:
Napisane przez maalenka18 Pokaż wiadomość
Mam świadomość tego że jeśli to wszystko się nie zmieni będę musiała odejść mimo wszystko. Nie chce żyć z kimś kto nie potrafi zrezygnować z picia dla dobra naszego związku. Ale na początku to ja chciałabym podjąć jakieś próby pomocy mu i ratowania tego co jest między nami . Może któraś z was miała podobny problem i jakoś sobie z nim poradziła bądź też nie ? Poradzcie jak powinnam teraz postępować. Mam pierwsza odezwać się i spróbować dalej tłumaczyć czy czekać na jego krok ?
Właśnie nic przez te 2 miesiące się nie stało. Analizowałam wszystkie wydarzenia kilka razy i nie znalazłam nic co mogło by go martwić. Podczas naszej wczorajszej rozmowy stwierdził że po piwie sie mu lepiej zasypia ..
maalenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 18:26   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;27290748]A czy cos sie stalo 2 miesiace temu? To, ze ktos nagle zaczyna pic codziennie nie jest normalne.[/QUOTE]
biorac pod uwage zmagazynowane puszki pokusze sie o stwierdzenie, ze mogl popijac wczesniej
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-03, 18:31   #8
maalenka18
Przyczajenie
 
Avatar maalenka18
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 23
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
biorac pod uwage zmagazynowane puszki pokusze sie o stwierdzenie, ze mogl popijac wczesniej
owszem było ich sporo ale jeśli u niego mieszkam to staram się przynajmniej raz w tygodniu gruntownie wysprzątać jego pokój . A wcześniej takich niespodzianek nie znajdowałam ..
Nie wiem czy to ma związek ze sprawą ale jakiś czas temu do niego do pracy przyjęła się nowa dziewczyna. Od co zwykła koleżanka . Tak myślałam do niedawna. Nie twierdze ze Tż mnie zdradza ale ewidentnie coś go do niej ciągnie . Staram się nie popadać w paranoje ale gdy widze jak chowa przede mna swój telefon, gdy przed pójściem do pracy kiedy jedzie z nią w jednym aucie spędza godzinę w łazience to zaczynam panikować..
maalenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 18:44   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

Cytat:
Napisane przez maalenka18 Pokaż wiadomość
owszem było ich sporo ale jeśli u niego mieszkam to staram się przynajmniej raz w tygodniu gruntownie wysprzątać jego pokój . A wcześniej takich niespodzianek nie znajdowałam ..
Nie wiem czy to ma związek ze sprawą ale jakiś czas temu do niego do pracy przyjęła się nowa dziewczyna. Od co zwykła koleżanka . Tak myślałam do niedawna. Nie twierdze ze Tż mnie zdradza ale ewidentnie coś go do niej ciągnie . Staram się nie popadać w paranoje ale gdy widze jak chowa przede mna swój telefon, gdy przed pójściem do pracy kiedy jedzie z nią w jednym aucie spędza godzinę w łazience to zaczynam panikować..
paniczowi raczki urwalo?

jesli facet nagle spedza wiecej czasu w lazience i chowa swoj tel (jesli wczesniej nie mialas ciagot do sprawdzania go) to cos musi byc na rzeczy
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 18:53   #10
maalenka18
Przyczajenie
 
Avatar maalenka18
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 23
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

Nie urwało ale że mieszkam u niego kątem i chociaż tyle mogę zrobić i zbierać plusy u teściowej
No właśnie nigdy go nie sprawdzałam bo nie miałam żadnych powodów. Niestety zachowuje się dziwnie i którejś nocy gdy telefon bezustannie wibrował a Tż już spał dorwałam sie do tego nieszczęsnego telefonu.. Wymieniają sie ze sobą sms o wszystkim i o niczym .. Piszą o pracy i pierdołach.. Niestety przeczytalam tylko kilka bo reszta gdzies zniknela ..nawet jesli widzialam ze ona napisala i on przeczytal to sms od razu zostal kasowany.. Tylko ni jak te 2 sprawy mi sie ze soba nie lacza ? a moze wy widziecie tutaj wiecej ode mnie.
maalenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 19:18   #11
roxi:*
Wtajemniczenie
 
Avatar roxi:*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 152
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

Może Cię zdradza i zapija wyrzuty sumienia.
roxi:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-03, 20:25   #12
maalenka18
Przyczajenie
 
Avatar maalenka18
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 23
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

Nie sądzę żeby to wszystko zaszło tak daleko .. choć niestety opcje bliższej znajomości z tamtą dziewczyną też musze wziąść pod uwage .. To wszystko wygląda tak jak by próbował mnie zniechęcić ..
maalenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 20:30   #13
HotterThanFire
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12 065
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

alkoholik.
HotterThanFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 20:34   #14
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

Cytat:
Napisane przez roxi:* Pokaż wiadomość
Może Cię zdradza i zapija wyrzuty sumienia.
Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi!
Cytat:
Napisane przez maalenka18 Pokaż wiadomość
Staram się nie popadać w paranoje ale gdy widze jak chowa przede mna swój telefon, gdy przed pójściem do pracy kiedy jedzie z nią w jednym aucie spędza godzinę w łazience to zaczynam panikować..
Ja też nie popadałam, a potem "koleżanka" okazała się niespełnioną miłością życia mojego faceta - obecnie byłego
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 20:42   #15
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

Cytat:
Napisane przez maalenka18 Pokaż wiadomość
Nie sądzę żeby to wszystko zaszło tak daleko .. choć niestety opcje bliższej znajomości z tamtą dziewczyną też musze wziąść pod uwage .. To wszystko wygląda tak jak by próbował mnie zniechęcić ..
gdyby chcial cie zniechecic to by zastosowal raczej bardziej wymyslne metody. takie, ktore nie niszcza jego zdrowia i nie prowadza do powaznego uzaleznienia.
ja bym jednak obstawiala jakies wyrzuty sumienia
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 20:58   #16
QueenBlair
Wtajemniczenie
 
Avatar QueenBlair
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 718
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

Twoj facet ma problem z alkoholem.
Jaka jest przyczyna? Na razie nie wiadomo. Skutek jest taki,że on musi pić.

Jeśli on nie widzi problemu w swoim zachowaniu to się sam z siebie nie zmieni.

Zastanów się czy warto z nim być.
__________________
"People dont tell you who you are, you tell them !"
QueenBlair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 21:00   #17
roxi:*
Wtajemniczenie
 
Avatar roxi:*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 152
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

No cóż maalenka18 nie mogła połączyć nowej znajomości swojego chłopaka z nadużywaniem alkoholu to jej pomogłam
roxi:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 21:07   #18
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

Mój TŻ też ma koleżankę z pracy. Tylko, że kiedy ona pisze SMS-a, to on nie wybiega cichaczem do łazienki, tylko często (jeśli mam bliżej do jego telefonu) mówi: "Przeczytaj, co X napisała". Dlatego to chowanie się Twojego faceta i szybkie kasowanie SMS-ów jest dla mnie podejrzane.

A co do picia - Twój facet ewidentnie ma problem. Ukrywanie się z piciem, codzienne sięganie po niego - to wszystko na to wskazuje. Dobiło mnie, że musisz do niego dzwonić, żeby nie pił, bo chcesz, żeby po Ciebie przyjechał! Wychodzi na to, że właściwie nie możesz na niego liczyć.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 21:11   #19
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

Twój facet jest alkoholikiem i sam przed sobą się do tego nie przyzna i uważa, że przesadzasz. Nie czuje on potrzeby zmiany tego, więc powiedziałabym mu "do widzenia", bo nie chciałabym żyć z alkoholikiem. Poza tym jeszcze to chowanie telefonu
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-03, 21:22   #20
maalenka18
Przyczajenie
 
Avatar maalenka18
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 23
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

no niestety ostatnio nie mogę na niego liczyć. Dziś rozmawiałam z jego siostrą i Tż przed nią ze mnie zrobił idiotkę, która czepia się JEDNEGO piwa <sciana> .. Nadal nie pojmuje o co mi chodzi . Chociaż nawet siostra próbowała tłumaczyć mu swoje stanowisko ..
maalenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 21:28   #21
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

Cytat:
Napisane przez maalenka18 Pokaż wiadomość
no niestety ostatnio nie mogę na niego liczyć. Dziś rozmawiałam z jego siostrą i Tż przed nią ze mnie zrobił idiotkę, która czepia się JEDNEGO piwa <sciana> .. Nadal nie pojmuje o co mi chodzi . Chociaż nawet siostra próbowała tłumaczyć mu swoje stanowisko ..
Nie pojmuje, bo jest już alkoholikiem i nie przyzna się do tego
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 21:29   #22
Demavit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 81
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

Podziwiam was, facet wypija jedno piwo dziennie, a wy już radzicie zerwanie, bo na pewno zdradza, jest alkoholikiem i pewno jeszcze mafia go ściga.

Ja też piję jedno piwo dziennie. Czasem dwa. I nie chciałabym, żeby ktoś mi zabronił. Chyba że naprawdę niepokoiłoby to mojego mężczyznę.

Jeśli Ciebie to niepokoi, usiądź z nim, porozmawiaj na spokojnie. Powiedz, że się boisz, że może się umówicie, że wychodzicie na piwo na weekendy albo co któryś wieczór siadacie i oglądacie film wspólnie, ale nie codziennie, bo nie potrafisz tego zaakceptować i się martwisz o jego zdrowie. Że boisz się, że to zrujnuje wasz związek.
Demavit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 21:45   #23
roxi:*
Wtajemniczenie
 
Avatar roxi:*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 152
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

Cytat:
Napisane przez Demavit Pokaż wiadomość
Podziwiam was, facet wypija jedno piwo dziennie, a wy już radzicie zerwanie, bo na pewno zdradza, jest alkoholikiem i pewno jeszcze mafia go ściga.

Ja też piję jedno piwo dziennie. Czasem dwa. I nie chciałabym, żeby ktoś mi zabronił. Chyba że naprawdę niepokoiłoby to mojego mężczyznę.

Jeśli Ciebie to niepokoi, usiądź z nim, porozmawiaj na spokojnie. Powiedz, że się boisz, że może się umówicie, że wychodzicie na piwo na weekendy albo co któryś wieczór siadacie i oglądacie film wspólnie, ale nie codziennie, bo nie potrafisz tego zaakceptować i się martwisz o jego zdrowie. Że boisz się, że to zrujnuje wasz związek.
Każdy sądzi według siebie.

Dla mnie nie jest normalne picie codziennie. Nie akceptuje tego i na pewno nie spotykałabym się z kimś, kto nadużywa alkoholu.
roxi:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 21:45   #24
maalenka18
Przyczajenie
 
Avatar maalenka18
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 23
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

Bardzo mnie to martwi .. Tylko niewiem w jaki sposob mialabym mu to tlumaczyc bo on nie widzi problem i nie chce sluchac.. Wychodzi z pokoju, obraza sie .. jak male dziecko .
maalenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 21:51   #25
Puchatek0807
Wtajemniczenie
 
Avatar Puchatek0807
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: okolice krakowa
Wiadomości: 2 736
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

Nie daj sobie wmówić, że wszystko jest w porządku, bo nie jest. To nie jest normalne, że on pije codziennie. Powinnaś z nim szczerze porozmawiać, bez krzyków, a jeśli nie rozumie, że się martwisz o niego i że Tobie to nie pasuje to po co masz się męczyć. Jak sam nie będzie chciał sobie pomóc to nikt mu nie pomoże.
__________________
Focus T25!

Niebawem zrozumiesz, że to co dziś wygląda jak poświęcanie się, okaże się zamiast tego najwspanialszą inwestycją, jaką kiedykolwiek zrobisz.
Puchatek0807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 21:53   #26
Demavit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 81
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

Cytat:
Dla mnie nie jest normalne picie codziennie. Nie akceptuje tego i na pewno nie spotykałabym się z kimś, kto nadużywa alkoholu.
No i w porządku, Ty nie masz ochoty pić codziennie, ale są ludzie, dla których to jest po prostu forma relaksu.

Ja tu widzę inny problem:

Cytat:
Tylko niewiem w jaki sposob mialabym mu to tlumaczyc bo on nie widzi problem i nie chce sluchac.. Wychodzi z pokoju, obraza sie .. jak male dziecko .
To jest niepokojące.Nieumiejętnoś ć rozmowy. Gdyby Ci po prostu powiedział, że lubi sobie wypić piwko i że go to odpręża i np. może nie pić przez 2 tygodnie, jeśli chcesz dowodu że radzi sobie bez tego to ok. Ale obrażanie się? To jest niefajne. Naprawdę wyraźnie dałabym mu do zrozumienia, że jeśli nie potrafi ze mną porozmawiać to nie widzę przyszłości dla tego związku.
Demavit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 21:56   #27
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

Cytat:
Napisane przez Demavit Pokaż wiadomość
No i w porządku, Ty nie masz ochoty pić codziennie, ale są ludzie, dla których to jest po prostu forma relaksu.
Taaa forma relaksu, a potem raz się zdarzy nie wypić i się zastanawia skąd objawy delirium, skoro on przecież tylko jedno-dwa piwka dziennie, przecież się nie uchlewa

(sytuacja prawdziwa, żeby nie było)
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 22:05   #28
Demavit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 81
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

Cytat:
Taaa forma relaksu, a potem raz się zdarzy nie wypić i się zastanawia skąd objawy delirium, skoro on przecież tylko jedno-dwa piwka dziennie, przecież się nie uchlewa
Wszystko zależy od człowieka, nie wiem po co tu głupie uogólnianie.

Mi się zdarza przez 3 tygodnie pić codziennie po piwku, bo akurat jest lżej na studiach i wychodzimy ze znajomymi. A potem egzamin na egzaminie i przez miesiąc nawet mi przez myśl nie przejdzie, żeby wyjść do pubu, bo czasu nie ma i muszę siedzieć i się uczyć.
Jasne, jak ktoś przez rok się nie odrywa od butelki to można nieświadomie popaść w lekkie uzależnienie, ale nie demonizujmy, że każde picie powyżej butelki raz na dwa tygodnie to alkoholizm.
Demavit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 22:07   #29
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

Cytat:
Napisane przez Demavit Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od człowieka, nie wiem po co tu głupie uogólnianie.
To nie głupie uogólnianie, tylko przykład z życia wzięty.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 22:10   #30
Demavit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 81
Dot.: czy ja przesadzam czy to on robi mi wode z mózgu?

No właśnie, przykład. Jeśli wypowiadamy się o ogóle na podstawie jednego przykładu to uogólniamy.
Demavit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:28.