Ściągnięta, poparzona twarz- POMOCY! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-01, 08:46   #1
Reggaeman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 20

Ściągnięta, poparzona twarz- POMOCY!


Witajcie. Lecze sie na tradzik, stan twarzy jesli chodzi o tradzik jest juz dobry, nie mam nowych wykwitow, jedynie mecze sie z gojeniem lewego i prawego policzka. Dwa dni temu zauwazylem lekkie zaczerwienienie twarzy (mowa o policzkach, skroniach). Mimo to zlekcewazylem to i posmarowalem twarz Aknemycinem, a po kilku godzinach po zmyciu go Acne-Dermem. Jest to najglupsza rzecz jaka moglem zrobic
(powinienem sie liczyc z konsekwencjami nalozenia Acne-Dermu... po prostu wpadlem w rutyne i zbagatelizowalem eewentualne zagrozenie).
No i mialem wczoraj na twarzy istna skorupe (od skroni do policzkow wlacznie). Wydaje mi sie, ze ja poprostu poparzylem... Charakteryzuje sie to tym, ze kiedy sie usmiechne, to skora nie jest elastyczna, wyglada to tak, jakbym mial skore 80latka. Dzisiaj rano nadal mialem ta skorupe, mniej piecze i sie zaczyna zluszczac. I teraz mam do Panstwa pytanie- czy nie bede mial przez to jakichs blizn, czy zejdzie to calkowicie w ciagu zalozmy kilku dni oraz co ja mam robic. Przypomne- skora sie zluszcza, ale na szczescie dzisiaj nigdzie nie wychodze. Oczywiscie odlozylem od wczoraj wszelkie masci. Pomocy...
Reggaeman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 15:06   #2
lidzia66
Raczkowanie
 
Avatar lidzia66
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: in my dream :)
Wiadomości: 296
Dot.: Ściągnięta, poparzona twarz- POMOCY!

a może wypróbujesz panthenol? jest on w areozolu i stosuje się go na oparzenia i podrażnienia lub maść ALANTAN
lidzia66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 18:50   #3
Reggaeman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 20
Dot.: Ściągnięta, poparzona twarz- POMOCY!

Witajcie ponownie. Skora na policzkach mi sie zluszczyla do tego stopnia, ze platami mi schodzi. Nigdy nie widzialem bardziej zluszczonej skory. Teraz mam pytanie- co robic? Zastosowac sobie peeling (mam z Avonu delikatny taki scrub), moze czyms nawilzyc? A moze po prostu czekac? Oczywiscie Aknemycin odstawiam, nie mowiac o Acne-Dermie. Ile bedzie mi sie regenerowala ta skora? Badz co mi pomoze w szybszej regeneracji? Prosze, pomozcie.
Reggaeman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 19:01   #4
*Vanilla*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z mojego różowego królestwa ;)
Wiadomości: 608
Dot.: Ściągnięta, poparzona twarz- POMOCY!

Zdecydowanie powinieneś ją nawilżać.
__________________
Masz szczęście- jesteś człowiekiem.
Róża jest piękna, ale nie wie dlaczego i dla kogo jest piękna.
Michel Quoist
*Vanilla* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 19:06   #5
Reggaeman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 20
Dot.: Ściągnięta, poparzona twarz- POMOCY!

Czym? Jak na nieszczescie skonczyl mi sie effaclar . Mam z Avonu rozne kremy odzywcze na dzien i na noc. Przypominam- mam skore z tradzikiem.
Reggaeman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 19:16   #6
*Vanilla*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z mojego różowego królestwa ;)
Wiadomości: 608
Dot.: Ściągnięta, poparzona twarz- POMOCY!

U mnie też kiedyś wystąpiło takie poparzenie i posmarowałam się grubą warstwą zwykłego kremu Nivea i na drugi dzień było ok. Ale skoro Tobie już dosyć skóra schodzi to przydałby się jakiś krem natłuszczający, ja mam oliwkowy z Ziaji.
__________________
Masz szczęście- jesteś człowiekiem.
Róża jest piękna, ale nie wie dlaczego i dla kogo jest piękna.
Michel Quoist
*Vanilla* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 20:09   #7
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: Ściągnięta, poparzona twarz- POMOCY!

Nie rób peelingupodrażnisz skórę jeszcze bardziej. Spróbuj posmarowac skóre czymś łagodzącym/natłuszczającym i nawilżaj! Aknemycin i Acnederm lepiej narazie odstaw na kilka dni. a tak wogóle to stosując takie preparaty powinieneś używac także środka łagodzącego i nawilżającego.
A póki co odpuśc sobie krem z Avonu. Może np. Lipobase ( natluszcza i łagodzi, ok 14 zł w aptece bez recepty ). Jest tłusta, ale stosując tylko doraźnie może nie pozapycha porów.
__________________
Aniołek[*]28.11.2015
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-01, 22:27   #8
anuscha
Rozeznanie
 
Avatar anuscha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 512
Dot.: Ściągnięta, poparzona twarz- POMOCY!

mam bardzo podobnie tylko po differinie! ja juz 5 dzien tak... nawilzam, nawilzam i nic nie pomaga najbardziej skora schodzi mi na powiekach! oczywiscie tam nie smarowalam differinem, ale tam zaczyna mi sie robic jakby nowa skora i wygladfa jakbym miala ze 100lat! matko, juz nie wiem co mam robic...dobrze, ze jestem chora, to nie wychodze na ulice, ale jak wyzdrowieje to nie wiem jak sie ludziom pokarze! blagam doradzcie cos nam, bo chyba zwariuje!
anuscha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 12:50   #9
lidzia66
Raczkowanie
 
Avatar lidzia66
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: in my dream :)
Wiadomości: 296
Dot.: Ściągnięta, poparzona twarz- POMOCY!

nadal polecam cos z pantenolem może np linoderm plus lub omega, dostępny w aptece ok 10 zł
lidzia66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 10:04   #10
odszczepieniec
Raczkowanie
 
Avatar odszczepieniec
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszafsko
Wiadomości: 347
Dot.: Ściągnięta, poparzona twarz- POMOCY!

zmielone platki owsiane zalane cieplym mlekiem na 20 min na twarz. po zmyciu panthenol.
__________________
Uroda kobiety to rodzaj władzy.
odszczepieniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 14:30   #11
Reggaeman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 20
Dot.: Ściągnięta, poparzona twarz- POMOCY!

Witam ponownie. Tak wiec minely 2 dni od zalozenia tematu. Skora mojej twarzy jest teraz bardzo podrazniona (szczegolnie po lewej stronie). Niestety, zeby wyjsc z tego calkowicie potrzeba 3-5 dni (przynajmniej majac taki stan jak ja- zywa rane). Od 2 dni stosuje krem nawilzajacy z oriflame'u mimo tego ze mam skore sklonna do tradziku. Moja skora juz nie jest sciagnieta, a na dodatek wydaje mi sie ze ja odmlodzilem w pewnym stopniu, jest to maly plus bo chyba zrobilem sobie nieswiadomie darmowy peeling (bardzo gleboki i inwazyjny ). Teraz nawilzam jeszcze skore, ale teraz jest juz wszystko (i oby tak dalej!) opanowane i za pare dni znowu zaczne sie mazac Aknemycinem. Ufff...
Reggaeman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-03, 15:38   #12
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: Ściągnięta, poparzona twarz- POMOCY!

Musisz nawilżac twarz cały czas, a nie tylko teraz, gdy masz ją podrażnioną. Aknemycinu nie znam, ale Acnederm to krem z kwasem. Przy kwasach nawilżanie jest bardzo ważne, a to że masz cerę tradzikową nie oznacza, że nie potrzebuje ona nawilżania.
__________________
Aniołek[*]28.11.2015
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:13.