Poważny dylemat czy histeria? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-10, 07:58   #1
Renia00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Unhappy

Poważny dylemat czy histeria?


Witam Gorąco wszystkie Wizażanki!
Czytam to forum już od jakiegoś czasu, ale postanowiłam założyć to konto do napisania tego dość ... wstydliwego (?) tematu.
Mam ogromną nadzieję, że mi pomożecie, doradzicie, pocieszycie, gdyż widzę, że jesteś naprawdę wyrozumiały kobietami.
Otóż mój problem to spóźniający się okres. Zazwyczaj (zdarzają się wyjątki, choć naprawdę bardzo rzadko) mam okres regularnie, miesiączkuje co 28 dni. Ostatnia data mojej miesiączki to 8 lutego. Więc wg. moich obliczeń data następnej przypadała na 7 marca. Niestety okresu NIE MA. Doszło do stosunku między mną, a moim chłopakiem, ale zabezpieczyliśmy się, jak to zwykliśmy robić od ponad pół roku - prezerwatywą. Zawsze sprawdzamy czy nie pękła. Przez okres tych kilku tygodniu, ani jedna nie pękła (z tego co widzieliśmy bynajmniej).
Ostatnimi czasy bardzo się stresowałam, a teraz dodatkowo jestem bardzo spięta. W szkole atmosfera nadchodzących matur, z chłopakiem tydzień temu mieliśmy 4 dniową kłótnie. Bardzo uważaliśmy też, żeby nie dotknąć się spermą, naprawde wzielismy pod uwagę chyba wszystko.

Jednak okresu nie ma...
bardzo się martwię, czy mogę być w ciąży mimo iz się zabezpieczyłam?
Czy to wynik tego stresu i nie potrzebnie się przejmuję?
Może znacie jakieś metody na wywołanie okresu? Czy któraś z Was miała podobny dylemat?

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi!:c mok:
Renia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 08:10   #2
asiullka103
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 77
Dot.: Poważny dylemat czy histeria?

<edit>

Edytowane przez asiullka103
Czas edycji: 2010-04-27 o 12:58
asiullka103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 09:10   #3
Ago18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 995
Dot.: Poważny dylemat czy histeria?

Najważniejsze to nie matwic się |To naprawdę opóźnia okres. Sama jestem tego dowodem. Mogę Cię pocieszyć, żę moja przyjaciółka pare lat temu miała ten sam problem, przed maturami spóźniał się jej okres, to ze stresu, walka o oceny w szkole i totalny zajob. Nie martw się okres na pewno przyjdzie, nawet jeśli nigdy się nie spóźniał, może właśnie teraz jest ta chwila. Jestes zestresowana szkołą a w dodtaku martwisz się czy to nie jakis upss. Wyluzuj, weź ciepłą relaksującą kąpiel, może pomoże. A jeśli prezerwatywa się się przerwała to jakim sposobem mali spryciarze mieli wejść do Cibie?? Wyzuluuuujjjj, będzie dobrze -zapewniam.
Ago18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 09:23   #4
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: Poważny dylemat czy histeria?

3 dni to jeszcze nie jest duże spóźnienie. Dla uspokojenia nerwów radzę zrobic test ciążowy. Już powinien wykazac ewentualną ciąże. Albo test z krwi Beta-HCG, który da Ci 100% pewności. Byc może gdy wyeliminujesz ten strach przed ciążą miesiązka się pojawi. Taki stres może wpływac wlasnie na to opóźnienie.

Ja również niedawno miałam podobną sytuację i mimo, że było bardzo niewielkie prawdopodobieństwo ciąży nawet 2 testy mnie nie uspokoiły. Dopiero gdy zrobiłam test z krwi uspokoiłam i cały stres opadł. Wtedy miesiączka się pojawiła. Nie jesteśmy robotami i nie zawsze wszystko chodzi jak w zegarku. Lepiej się nie stresowac niepotrzebnie

Jeżeli będzie się nadal przedlużac to opóźnienie i test wyjdzie negatywny to wtedy wybierz się do lekarza.
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 09:48   #5
skaz
Zadomowienie
 
Avatar skaz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 004
Dot.: Poważny dylemat czy histeria?

Możesz też wziąźć pod uwagę że nabawiłaś się jakiejś infekcji. Może wybierz się do ginekologa a wszystko się wyjaśni
__________________
Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku,
z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem,
którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.
skaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 11:10   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Poważny dylemat czy histeria?

zrob test szczegolnie jesli od stosunku minelo 14dni.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 22:04   #7
limonka1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 155
Dot.: Poważny dylemat czy histeria?

Oczywiście jedynym 100% zabezpieczeniem przed ciążą jest wstrzemięźliwośc więc jeżeli współżyjesz nawet z jakimś zabezpieczeniem to istnieje jakieś, aczkolwiek niewielkie prawdopodobieństwo zajścia w ciążę ale wcale tak nie musi byc!! zwłaszcza, że jak mówisz masz ostatnio dużo stresów, które często są przyczyna spóźniania się miesiączki. Głowa do góry, a jak chcesz miec pewnośc to zrób test i będziesz spokojniejsza, bo jestem przekonana, że wynik będzie negatywny
limonka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:01.