Jak uregulować cykle??? POMOCY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-03, 14:55   #1
Madziorek08
Rozeznanie
 
Avatar Madziorek08
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 780
GG do Madziorek08

Jak uregulować cykle??? POMOCY


Witam,
rok temu odstawilam plastry anty....od tamtej pory cykle moje sa straszliwe dluuuugie....srednia to jakos 35dni...zdaza sie ze caly miesiac nie widac okresu;(
ostatnio mialam tak w pazdzieniku 2008 brak okresu a cykl 37 dni poszam do mojej pani ginekolog ta przepisala zastrzyk z progesteronu okres przyszedl.
Tym razem znowu mi sie spoznia dzis mam 47dzin:/ Brzuch pobolewa, sutki bola ale okresu brak....teraz akurat podejrzewam ze jest to spowodowane utrata wagi, ale tak ogolnie: DACZEGO MAM TAKIE DLUGIE CYKLE? czy taka moja "uroda"? czy dalej jestem rozregulowana przez hormony? czy jestem na cos chora?
zaznaczam ze ciaze wykluczma: seks uprawiam zawsze w zabezpieczniu, gumka nigdy nie pekla....

a wiec co robic? jak uregulowac okres? czy isc do innego ginekologa (bo jak widac zastryzk zalatwia sprawe jednorazowo)?
od stycznia przyjmuje tabletki castagnus sa ziolowe i bardzo slabe....
slyszalam tez o leku ktory nazywa sie mastodynon...czy ktoras z was go uzywala? pomaga?

ok troche duzo pytan ale jak sie nie wie to trzeba pytac...
pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
__________________
The Style Researcher
Madziorek08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 22:32   #2
gosia3112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 5
Dot.: Jak uregulować cykle??? POMOCY

Witam,
podnoszę wątek, miałam (mam w sumie nadal) podobne problemy po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej (też około rok temu). U mnie pierwsze dwa cykle trwały ponad 2 miesiące, kolejne właśnie po ok.35-37 dni. Nie brałam nic na regulację cykli. Ostatnie dwa były już krótsze - 32-33 dni. Przed stosowaniem tabletek/plastrów też miałam długie cykle.
Teraz pojawił się niestety problem z plamieniami przed właściwą miesiączką - mam zamiar zacząć stosować castagnus właśnie, ale najpierw konsultacja z lekarzem. Nie chcę wracać do zażywania hormonów, bo miały więcej skutków ubocznych niż dawały korzyści...
Ciekawa jestem opinii na temat castagnusa, bo jak piszesz, Madziorek08 - Tobie nie pomaga, a w necie aż kipi od pozytywnych opinii o tym preparacie.

A może stosował ktoś inne niehormonalne leki na regulację cyklu?
gosia3112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 16:16   #3
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: Jak uregulować cykle??? POMOCY

Z tego co wiem okres można uregulować chyba tylko za pomoca hormonów, niekoniecznie antykoncepcyjnych. Tak więc wizyta u ginekologa w tej sprawie jest bardzo wskazana
__________________

Edytowane przez crippled
Czas edycji: 2009-03-05 o 16:22
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 21:22   #4
megam
Raczkowanie
 
Avatar megam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 100
Dot.: Jak uregulować cykle??? POMOCY

Poczytajcie trochę na internecie o magnezie i witaminie B6 podobno regulują równowagę hormonalną. Podobnie jest z witaminą A i E w fazie lutealnej ale lepiej poczytać na co dokładnie działają te witaminy. Castangus ma bardzo dużo pozytywnych opinii ale jako lek ziołowy trzeba go trochę stosoawać zanim zacznie byc widać jakiekolwiek efekty. Jeżeli chodzi o plamienia i regulacje cyklu to duphaston lub luteina (sztuczny progesteron) mogą pomóc wyregulować cykl ale to po konsultacji z ginekologiem. Tak naprawdę przy takich cyklach konsultacjia z lekarzem byłaby wskazana.
Madziorek08 proponuję poszukać innego lekarza skoro oprócz zastrzyku nie dał nic na regulację cyklu....
gosia 3112 nie obawaiaj hormonów na regulację cyklu bo to jest zupełnie co innego niż w tabletkach antykonecpcyjnych chociażby duphaston to szuczny hormon (progesteron), który wielu osobom pomógł na regulacje długości cyklu i nie tylko itp.
__________________
errare humanum est
megam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 08:32   #5
Agniesiatko13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: sLASKIE
Wiadomości: 10
Dot.: Jak uregulować cykle??? POMOCY

Witaj Madzioreko8-jestem nowa na forum-ale mam podobny problem do ciebie-no i biore od prawie 3 miesiecy lek Mastodynon.Moj problem zaczal sie od bolu w lewej piersi-bol byl dosc silny przed okresem-wystraszylam sie i zrobilam usg piersi-lekarz wykryl u mnie Mastopatie-jest to zwyrodnienie wloknisto-torbielowate sutka-a jasniej mam malenkie torbieliki w lewej piersi-na poczatku dostalam Castagnus-ale ten lek kompletnie mi nie spasowal-mialam mdlosci,zawroty glowy,biegunke-czulam sie fatalnie po nim,lekarz zmienil mi na mastodynon ktory biore juz 3 miesiac-po nim czuje sie ok-nie mam zadnych dolegliwosci-poza 1-zatrzymala mi sie miesiaczka!!!!co mnie bardzo nie pokoi bo to lek ziolowy i w dodatku jego zastosowanie jest min na regulacje cykli-nie wiem co robic???za 2 tyg mam kontrolna wizyte u lekarza -moze w tedy sie cios wyjasni-poki co lekarz kzal tabl nie odstawiac,dziewczyny czy ktoras ma podobny problem??prosze podzielcie sie informacjami-pozdrawiam
Agniesiatko13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:02.