Dziwna sytuacja-pominiete tabletki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-28, 21:50   #1
madziuchna89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 154

Dziwna sytuacja-pominiete tabletki


Witam! jestem tutaj nowa i nurtuje mnie pewien problem... otoz, moja nieodpowiedzialna kuzynka zdecydowala sie na tabletki anty. Nieodpowiedzialna poniewaz zauwazylam cos niepokojacego. Zaczela brac tabletki w ktoras niedziele (pierwsze opakowanie) w ostatniu 7 tabletkach zapomniala tabletki i nawet tego nie zauwazyla i zamiast skonczyc opakowanie w sobote skonczyla w niedziele ale to jeszcze nie wszystko, zrobila normalna przerwe tyle, ze nie 7 dni tylko 8, pierwsza tabletke drugiego opakowania wziela w poniedzialek, dodam, ze kochala sie normalnie, bez zabezpieczenia okresu nie dostala tylko drobne plamienia ale kloci sie ze mna, ze wszystko jest ok i to ja zle mowie a ona bierze tabletki prawidlowo, czy jest mozliwe, ze zaszla w ciaze?
madziuchna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 21:58   #2
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Dziwna sytuacja-pominiete tabletki

Mozliwe, schemat brania tabletek jest 21 + 7, wydluzanie przerwy zaburza efekt antykoncepcyjny także podczas przerwy. A potem biora sie historie: "bo ja zaszlam w ciaze na pigulkach", ehh...
poza tym ulotka mówi: "Jeśli zapomniała Pani o zażyciu tabletek i w czasie pierwszej przerwy w ich przyjmowaniu nie wystąpiło spodziewane krwawienie, może być Pani w ciąży. Przed rozpoczęciem następnego opakowania preparatu powinna Pani skontaktować się ze swoim lekarzem."

Edytowane przez magratka
Czas edycji: 2009-02-28 o 22:00 Powód: dodanie
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 22:07   #3
madziuchna89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 154
Dot.: Dziwna sytuacja-pominiete tabletki

no wlasnie ja jej to mowilam a ona mi, ze podczas pierwszego opakowania moze wystapic tylko drobne plamienia ale "miesiaczka" (krwawienie z odstawienia tabletek) nie :/ i wez jej tu przetlumacz :/ dlatego zalozylam ten watek zeby zrozumiala cos po jego przeczytaniu wiec za kazda opinie bede bardzo wdzieczna
madziuchna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 22:11   #4
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Dziwna sytuacja-pominiete tabletki

Po kazdym opakowaniu może, a wlasciwe powinno wystapic krwawienie z odstawienia, z tym że wyglada ono roznie. Zazwyczaj jest mniej obfite niz miesiaczka, wiec pewnie mozna je u niektoryh kobiet nazwac plamieniem. W jaki sposob mozna sie nie zorientowac, ze nie wzielo sie tabletki? Przeciez sa wypisane dni tygodnia (przynajmniej na wszystkich, ktore ja bralam). Po prostu nie robi sie takich rzeczy wlasnemu cialu, jak sie czlowiek na cos decyduje to bierze odpowiedzialnosc. Jak juz mowilam, najbardziej niebezpieczne jest przedluzanie przerwy miedzy opakowaniami.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 22:14   #5
madziuchna89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 154
Dot.: Dziwna sytuacja-pominiete tabletki

bardzo Ci dziekuje, ze mi odpowiedzialas ja tez tego nie rozumiem no ale coz, jesli jest sie nieodpowiedzialnym i tempota az razi to nic juz sie na to NIESTETY nie poradzi...
madziuchna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 13:50   #6
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dziwna sytuacja-pominiete tabletki

moze po prostu kuzynka chce miec dziecko
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 18:35   #7
masaba333
Raczkowanie
 
Avatar masaba333
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: tam gdzie moje przeznaczenie :)
Wiadomości: 71
Dot.: Dziwna sytuacja-pominiete tabletki

Pogratulować logiki kuzynce i mieć nadzieje ze nie zapłaci ciąża za taka bezmyślność!

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
moze po prostu kuzynka chce miec dziecko
No to ma duże szanse
__________________
Zepsuta kobieta należy do tego rodzaju istot, których mężczyźni nigdy nie mają dosyć. Oscar Wilde
masaba333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-11, 12:30   #8
madziuchna89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 154
Dot.: Dziwna sytuacja-pominiete tabletki

Wszystko sie wyjasnilo, okazalo sie, ze ta kuzynka w dodatku zle te tabletki zaczela brac, nie w pierwszym dniu okresu i jest w ciazy
madziuchna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 19:27   #9
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Dziwna sytuacja-pominiete tabletki

Cytat:
Napisane przez madziuchna89 Pokaż wiadomość
Wszystko sie wyjasnilo, okazalo sie, ze ta kuzynka w dodatku zle te tabletki zaczela brac, nie w pierwszym dniu okresu i jest w ciazy
czy ona się liczy do statystyk zajscia w ciaze na tabletkach? wskaznik Perla pokazuje chyba tylko ryzyko zajscia przy prawidlowym stosowaniu, prawda? tak mnie zainteresowało
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:49.