Stepper II - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-04, 12:05   #2431
rudywiking
Rozeznanie
 
Avatar rudywiking
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 911
Dot.: Stepper II

50 minut
Moglabym wiecej, ale nie chce przesadzic..
Dwa tygodnie temu zaczelam od 20 minut.
Fajny ten stepper..
Co do efektow, to nie wiem.
Humor zdecydowanie lepszy.
Cialo jakby troche bardziej..zbite?
Chyba cos z tego stepperowania bedzie..
rudywiking jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 10:21   #2432
Kallla
Rozeznanie
 
Avatar Kallla
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław/Długołęka
Wiadomości: 558
GG do Kallla
Dot.: Stepper II

Ja zaczęłam od 15 minut, teraz tupie 30

Rudywikingu zgadzam się z tobą co do "zbicia" ciała - ja i tak sporo skacze na skakance i mam też agrafkę ale po nich takiego efektu nie miałam (uda mniej się trzęsą )
__________________
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł pogłaskać tygrysa.














WYMIANA :

Kallla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 20:51   #2433
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Piszę do was z prośbą o radę. Popsuł mi stepper po 1,5 roku użytkowania. Pękła jakaś sruba przez co można robić jedynie małe kroczki praktycznie bez obciążenia. Ten stepper kupiłam na allegro za jakieś 120 zł. Czy możecie polecic jakiś sprawdzony stepper, który przetrwa dłużej niż 1,5-2 lata? Koniecznie stepper skrętny i bez kolumny. Będę baaardzo wdzięczna za rady Cena do 250 zł.
Pomóżcie proszę
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 11:13   #2434
_Bathory_
Raczkowanie
 
Avatar _Bathory_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 96
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Piszę do was z prośbą o radę. Popsuł mi stepper po 1,5 roku użytkowania. Pękła jakaś sruba przez co można robić jedynie małe kroczki praktycznie bez obciążenia. Ten stepper kupiłam na allegro za jakieś 120 zł. Czy możecie polecic jakiś sprawdzony stepper, który przetrwa dłużej niż 1,5-2 lata? Koniecznie stepper skrętny i bez kolumny. Będę baaardzo wdzięczna za rady Cena do 250 zł.
Tutaj masz caly katalog stepperow http://www.sport-shop.pl/sprzet-fitn...y-c-93_99.html, moge polecic sklep bo tu kupilam swoj, mam go 3 miesiace na razie, ale moj ma kolumne. zawsze masz gwarancje wiec jak sie cos psuje to nie ma problemu.

moj jest bardzo prosty w obsludze, regulacja itd. to czy i w jakim stopniu wyrzezbisz miesnie zalezy bardziej od twojej budowy a nie steppera, ale ja mam po 3 miesiacach super talie (to mi sie zawsze w pierwszej kolejnosci robi), bardziej podniesiona pupe i schodza mi "poduszeczki" z wewnetrznej strony kolan (wiecie o ktore chodzi? - nienawidze ich buuu) wiec jest naprawde spoko!! a cwicze 3 razy w tygodniu, bez szalnstw ze niby codziennie... )))
_Bathory_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 18:59   #2435
magda270
Rozeznanie
 
Avatar magda270
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 833
GG do magda270
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez Dorcia030 Pokaż wiadomość
Witajcie. Madziarella jesteś tu jeszcze?, A Magda? Dziewczyny odezwijcie sie do mnie

Witajcie ja tak tylko na chwilkę Ale tutaj dużo nowych dziewczynek.
Dorcia odzywam się
Powodzenia dziewczyny i się nie poddawajcie stepper to naprawdę super sprzęt. Przy małej diecie, prawidłowym i systematycznym ćwiczeniu naprawdę może cuda zdziałać. I jest to dobry sposób na bardzo dobre samopoczucie.
Trzymam za wszystkie kciuki
magda270 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 22:54   #2436
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez _Bathory_ Pokaż wiadomość
Tutaj masz caly katalog stepperow http://www.sport-shop.pl/sprzet-fitn...y-c-93_99.html, moge polecic sklep bo tu kupilam swoj, mam go 3 miesiace na razie, ale moj ma kolumne. zawsze masz gwarancje wiec jak sie cos psuje to nie ma problemu.

moj jest bardzo prosty w obsludze, regulacja itd. to czy i w jakim stopniu wyrzezbisz miesnie zalezy bardziej od twojej budowy a nie steppera, ale ja mam po 3 miesiacach super talie (to mi sie zawsze w pierwszej kolejnosci robi), bardziej podniesiona pupe i schodza mi "poduszeczki" z wewnetrznej strony kolan (wiecie o ktore chodzi? - nienawidze ich buuu) wiec jest naprawde spoko!! a cwicze 3 razy w tygodniu, bez szalnstw ze niby codziennie... )))
Dziękuję bardzo za odpowiedź Zaraz się biorę za przeglądniecie stepperów w tym sklepie
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 12:09   #2437
rudywiking
Rozeznanie
 
Avatar rudywiking
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 911
Dot.: Stepper II

50 minut
Pod koniec chcialo mi sie wyć, tak cholerstwo skrzypiec zaczelo.
Z licznikiem sie pozegnalam bez zalu. Mam wrazenie, ze nie lapie tych moich szybkich i plytkich krokow. Kiedys po cwiczeniach mialam na liczniku cale cztery kroki. Baaardzo motywujace..

Z licznikiem, czy bez - jest fajnie
rudywiking jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-12, 21:01   #2438
Nandelle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 17
Dot.: Stepper II

Mam do Was pytanie, co oznacza, że ''Stepper posiada dwupłaszczyznowy ruch podstaw nożnych'' ? I czy to, dobrze? Zupełnie się na tym nie znam, więc błagam o pomoc : D
Nandelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 12:27   #2439
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Stepper II

Dziewczyny, ile przeciętnie spalacie kcal na steperze i w jakim czasie? JA około 200 w 15 min. Nie wiem czy to dobry wynik?
I jakie obciązenie jest najlepsze? Czy im szybciej tym lepiej?
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 11:29   #2440
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Stepper II

Hej, czy nikt już nie ćwiczy na stepperku?
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 16:36   #2441
AnitaZgr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9
Dot.: Stepper II

Czesc czytam te posty i sama nie wiem teraz.
Chciałam zapytac ile razy w tyg i ile min trenowac na stepperku??
AnitaZgr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-02, 12:56   #2442
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Stepper II

Czescdziewczyny ,czy ktporas z Was slyszala o takim urzadzeniu Thigh glider???
To urzedzenie do cwiczen na dolna partie ciala tutaj jest link http://www.jennyreviews.com/health-a.../thigh-glider/ tam mozna zobaczyc to urzadzenie.
Planuje zakup ale najpierw chcialabym sie dowiedziec czy ktos moze mial jakies doswiadczenie z tym.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 09:38   #2443
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: Stepper II

wczoraj 40 min
olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 21:02   #2444
bajons
Zadomowienie
 
Avatar bajons
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Dziki Zachód
Wiadomości: 1 043
GG do bajons
Dot.: Stepper II

Hej! Chciałabym się dołączyć do tego STEPPOWANIA...
W zasadzie dopiero czekam na swój nowiutki stepper, ale poczytałam wiele postów z tego wątku i jestem pełna motywacji. Liczę na jakieś dobre towarzystwo w tym przedsięwzięciu
__________________

Trenuję Nordic Walking to już 257 km


Fanka Sagi G.R.R. Martina
bajons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 09:46   #2445
Szlachcianka
Rozeznanie
 
Avatar Szlachcianka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 953
Dot.: Stepper II

Cześć Dziewczyny

poradźcie mi jak zacząć ćwiczyć na stepperze po porodzie? chodzi mi ile razy w tyg i od ilu minut zacząć. Dodam, że mam zwykły skrętny stepper bez regulacji obciążenia- taki sobie podstawowy model ( zajerzyście skrzypiący )
Kiedy jakieś wyniki można zobaczyć?
__________________
Małe szczęścia.... i

Szlachcianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 09:51   #2446
Kallla
Rozeznanie
 
Avatar Kallla
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław/Długołęka
Wiadomości: 558
GG do Kallla
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez Szlachcianka Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

poradźcie mi jak zacząć ćwiczyć na stepperze po porodzie? chodzi mi ile razy w tyg i od ilu minut zacząć. Dodam, że mam zwykły skrętny stepper bez regulacji obciążenia- taki sobie podstawowy model ( zajerzyście skrzypiący )
Kiedy jakieś wyniki można zobaczyć?
Też mam taki bez żadnych dodatków
Ja po dwóch tygodniach widziałam, że działa ale każdy organizm reaguje inaczej.
Ja zaczynałam od 15 minut i doszłam do 30 ale przyszedł urlop i tatuaż i miałam przerwę 2 tygodnie i zaczynam na nowo
__________________
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł pogłaskać tygrysa.














WYMIANA :

Kallla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 12:20   #2447
vicaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 118
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez Szlachcianka Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

poradźcie mi jak zacząć ćwiczyć na stepperze po porodzie?
Hmm.. dużo zależy ile czasu minęło od porodu i czy wszystko toczyło się bez problemowo... Rozmawiałaś z lekarzem czy możesz już ćwiczyć? Myślę że lekarz poradził by Ci najlepiej bo w końcu zna Twoją sytuację Na pewno na początku nie powinnaś się przemęczać, a później powolutku i stopniowo coraz to więcej i częściej
vicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 12:46   #2448
Szlachcianka
Rozeznanie
 
Avatar Szlachcianka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 953
Dot.: Stepper II

VICAA jestem już 2 miesiące po porodzie naturalnym to chyba czas sie zabrać za siebie Ogólnie to kg ciążowe straciłam już, ale ciało mam sflaczałe takie ;/ i nogi mi masywne zostały
__________________
Małe szczęścia.... i

Szlachcianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 12:57   #2449
makkapakka
Rozeznanie
 
Avatar makkapakka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 821
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez Szlachcianka Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

poradźcie mi jak zacząć ćwiczyć na stepperze po porodzie? chodzi mi ile razy w tyg i od ilu minut zacząć. Dodam, że mam zwykły skrętny stepper bez regulacji obciążenia- taki sobie podstawowy model ( zajerzyście skrzypiący )
Kiedy jakieś wyniki można zobaczyć?
ja właśnie na takim ćwiczyłam po porodzie. spróbuj poćwiczyć interwałowo - daje to większe efekty. ja tak robiłam i po 3 tyg. miałam bardzo jędrne ciało. zaczynałam od 12 min. (2 cykle po 3 min.) po kilku dniach doszłam do 30. więcej niż 30 nie robiłam, bo organizm przy interwałach pracuje intensywniej.
szczegóły: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=290

powodzenia
makkapakka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-20, 21:10   #2450
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Stepper II

http://allegro.pl/markowy-stepper-sk...225589833.html

Dziewczyny, czy to w miarę dobry stepper? Prześledziłam na szybko wątek (i pierszą część), ale zgłupiałam. Wiem tylko, że lepiej skrętny i chyba bez kolumny. Chcę kupić jakiś stepper natychmiast. Kończę dietę kopenhaską i zaczynam intensywniej ćwiczyć. Błagam pomóżcie wybrać coś sensownego. Na allegro jest taki wybór że boli głowa
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 10:00   #2451
_Bathory_
Raczkowanie
 
Avatar _Bathory_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 96
Dot.: Stepper II

dziewczyny - chce się do was na powaznie dołączyc - moje mocne postanowienie - steppuje ok 3 razy w tygodniu przez 30 minut, wydaje mi sie ze powolutku zaczynam widziec roznice ale nie jestem pewna czy nei steppuje za krotko...

mam stepper skretny z kolumna (nie wyobrazam sobie bez !!!!!!!!!?//????) firmy Hop sport
http://www.sport-shop.pl/stepper-hop...5s-p-4131.html

dobrze ze jest maly i nie zajmuje duzo miejsca w pokoju
_Bathory_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 10:05   #2452
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Stepper II

Witam Dołączam do grona stepujących. Kupiłam stepper Hot Sport skrętny z linkami 20S. Dziś jestem po drugim treningu i niestety mam problem. Obserwowałam licznik pod koniec ćwiczeń i zauważyłam, że co chwilę włącza się napis STOP, stepper nie zlicza wtedy kroków ani nie biegnie czas, za kilka sekund rusza, i po chwili to samo. Nie kojarzę, czy ten problem zaczął się od początku, chyba dopiero koło 30 minuty. Stepowałam wg zegarka 40 minut, wg steppera 35 minut. Czy czeka mnie oddanie go do reklamacji???
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 13:30   #2453
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Stepper II

Czy ćwiczenia na stepperze można zaliczyć do aerobów? Nie chcę mieć otłuszczonego brzucha na zimę, a o tej porze roku nie ma gdzie biegać/jeźzić na rolkach, i szukam zamiennika do wykonywania w domu Pływać nie lubię, więc basen odpada :P
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 11:56   #2454
_Bathory_
Raczkowanie
 
Avatar _Bathory_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 96
Dot.: Stepper II

cwiczenia na stepperze to będzie także trening aerowbowy - polega on zawsze na dluzszym wysliku który nie jest zbytnio cięzki i obciążający samych miesni, najwazniejsze jest tutaj tętno - polecam stepper !

co do Hop sporta..hmm... jesli kupilam w sport-shop.pl tak jak ja, proponuje napisac maila i zapytac - oni ci na pewno powiedzą, doradzili mi jak mialam problem ze zlozeniem steppera ) a jesli gdzie indziej to tez sprobuj, trudno mi tak powiedziec na odleglosc
_Bathory_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 20:28   #2455
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez _Bathory_ Pokaż wiadomość
co do Hop sporta..hmm... jesli kupilam w sport-shop.pl tak jak ja, proponuje napisac maila i zapytac - oni ci na pewno powiedzą, doradzili mi jak mialam problem ze zlozeniem steppera ) a jesli gdzie indziej to tez sprobuj, trudno mi tak powiedziec na odleglosc
Tak, tak, w tym sklepie. Napisałam oczywiście maila, dostałam tylko informację zwrotną, że mam wypełnić formularz reklamacyjny... a więc chyba to jednak feler Dziś nie ćwiczyłam, bo fatalnie się czuję, sprawdzę go raz jeszcze jutro.
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 18:35   #2456
Katrinka11
Raczkowanie
 
Avatar Katrinka11
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 249
Dot.: Stepper II

Mam pytanie, ponieważ steper już do mnie zmierza pocztą
Nie jestem gruba i nie kupiłam go na zgubienie "masy", tylko chciałabym troszkę ujędrnić ciało- mięsnie łydek, mam chude nogi, pupę podnieść do góry i ujędrnić, i głowny problem to boczki i trochę brzuch no i zgubić cellulit.
Jak ćwiczyć i czy steper da radę ??
Katrinka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 18:17   #2457
jagaba
Rozeznanie
 
Avatar jagaba
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 680
Dot.: Stepper II

Dziewczyny ratujcie proszę bo ja już głupieję... Śledząc poprzedni wątek dowiedziałam się, że steper może mieć regulację oporu( ta śruba wielka z przodu?) i regulację obciążenia? czy może o to samo chodzi? i Co jest bardziej przydatne w takim steperze
jagaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 22:21   #2458
Parvanti
Zadomowienie
 
Avatar Parvanti
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Stepper II

Proszę o poradę (albo o odesłanie mnie do jakiegoś wątku gdzie znajdę takie wskazówki) jaki stepper będzie dobry dla osoby początkującej? Podoba mi się ten - http://www.agito.pl/steppery/hop-spo...99.398154.html, ale nie znam się kompletnie a nie chciałabym kupić bubla.
Parvanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 18:19   #2459
kasiczka83
Raczkowanie
 
Avatar kasiczka83
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 58
Dot.: Stepper II

Witam
Mozna się przyłączyć? Właśnie dzis zakupiłam mój pierwszy stepper i jestem po pierwszym treningu szczerze to nie sadziłam, że to aż tak męczące cała mokra byłam! tylko nie wiem czy nie przegięłam jak na pierwszy raz bo 25 minut chodziłam. I mam też kilka pytań: jak wasze stepperki liczą kroki? każdy, znaczy prawa-lewa? Bo mój liczy steppy tak jakby na jedną nogę i zauważyłam ze jak zmniejszam nacisk to wysokość pedałów też jest niższa U Was też tak jest? A czy jest sens w ogóle patrzyć na licznik spalonych kalorii? Bo tego chyba nie jest tak łatwo wyliczyć
kasiczka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 22:24   #2460
anka_bunio
Rozeznanie
 
Avatar anka_bunio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 554
Dot.: Stepper II

Zastanawiam się, czy stepper to dobre rozwiązanie dla figury typu gruszka? A może lepszy jest orbitrek?
__________________
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora.

Kot przybity do drzwi urzędu. Poszukuję sprawcy
anka_bunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-06 14:30:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:51.