Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-28, 08:36   #3241
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez nomeolvidess Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak to najczęściej jest z kursem językowym, same go sobie opłacacie, czy opłaca go Wam rodzinka, jeśli już uczęszczacie? Nie wiem co jest bardziej powszechne..
kursy z reguly sa tak drogie, ze nas na nie nie stac.
w wiekszosci przypadkow rodzina oplaca kurs, zalezy to tez czy jedziesz na wakacje tylko, czy na rok caly.

ja np. sama oplacam sobie kurs, ale on akurat kosztuje za 4 mce 1/3 mojego tygodniowego kieszonkowego, wiec nie ma problemu. Ale w normalnych sytuacjach dziewczyny nie sa w stanie pokryc tych kosztow.

Wszystko takze zalezy od kraju, no i oczywiscie od ustalen z rodzina.
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 10:03   #3242
kachnienka
Przyczajenie
 
Avatar kachnienka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

roux666 ma rację, kursy z reguły są tak drogie, ze nie jestes w stanie sama go oplacic albo kosztuje on zdecydowana wiekszosc twojego kieszonkowego.

Nie wiem dokladnie w jaki sposob i na jakiej zasadzie ale moja hostka wspominala mi, ze panna z niemiec ktora byla u nich w okresie miedzy wakacjami ( ja bylam w zeszle i w te wakacje) miala jakiś długoterminowy kurs w South Chelsea College ( http://www.southchelseacollege.co.uk/ ) i załatwila sobie, ze miala jakies dofinansowanie (?) z czegoś tam rządowego niemieckiego , warunkiem byla obecnosc 3xtydzien na kursie.
Moze i u nas istnieje jakas możliwość dofinansowania, nigdy się tym nie interesowalam ale mzoe jak by poczytac na stronach jakiś polskich biur pracy w uk czy coś, to coś by się znalazło?

Ktoś się pytał o płatność wizzair - nie trzeba miec karty kredytowej, wystarczy zwykła Visa, zwykłą karta płatnicza równiez można placic
kachnienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 12:21   #3243
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez kachnienka Pokaż wiadomość
roux666 ma rację, kursy z reguły są tak drogie, ze nie jestes w stanie sama go oplacic albo kosztuje on zdecydowana wiekszosc twojego kieszonkowego.

Nie wiem dokladnie w jaki sposob i na jakiej zasadzie ale moja hostka wspominala mi, ze panna z niemiec ktora byla u nich w okresie miedzy wakacjami ( ja bylam w zeszle i w te wakacje) miala jakiś długoterminowy kurs w South Chelsea College ( http://www.southchelseacollege.co.uk/ ) i załatwila sobie, ze miala jakies dofinansowanie (?) z czegoś tam rządowego niemieckiego , warunkiem byla obecnosc 3xtydzien na kursie.
Moze i u nas istnieje jakas możliwość dofinansowania, nigdy się tym nie interesowalam ale mzoe jak by poczytac na stronach jakiś polskich biur pracy w uk czy coś, to coś by się znalazło?

Ktoś się pytał o płatność wizzair - nie trzeba miec karty kredytowej, wystarczy zwykła Visa, zwykłą karta płatnicza równiez można placic
kursy sa drogie, ja placilam 2 moje tygodniowki co 6tyg, pozniej przeszlam na full-time (codziennie) to placilam 5moich tygodniowek za ok 12 tyg, ale coz w tym roku juz do szkoly nie ide, chcialabym w koncu pozwolic sobie na kupno nowego telefonu itp.
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 22:09   #3244
ver_million
Rozeznanie
 
Avatar ver_million
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: -.-
Wiadomości: 737
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Hej dziewczyny!
Ja tak moze nie w temacie sie wetne, ale mam pytanie do dziewczyn, ktore lataly z WIZZAIR
Kliknelam odprawe on-line. Niby pisza tam, ze dopiero 7 dni przed odlotem bede mogla najwczesniej wydrukowac swoja karte pokladowa, ale w sumie to nie wiem gdzie ja tam mam kliknac i w ktorym miejscu sie pojawia, ze jest ona dostepna.
Drugie pytanie brzmi: jak odbywa sie taka odprawa?
;>
__________________
She seems to be stronger, but what they want her to be is weak
She could play pretend, she could join the game, boy
ver_million jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 08:54   #3245
Milena20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 37
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez ver_million Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Ja tak moze nie w temacie sie wetne, ale mam pytanie do dziewczyn, ktore lataly z WIZZAIR
Kliknelam odprawe on-line. Niby pisza tam, ze dopiero 7 dni przed odlotem bede mogla najwczesniej wydrukowac swoja karte pokladowa, ale w sumie to nie wiem gdzie ja tam mam kliknac i w ktorym miejscu sie pojawia, ze jest ona dostepna.
Drugie pytanie brzmi: jak odbywa sie taka odprawa?
;>
Też miałam ostatnio problem z odprawą. Cały czas wyswietlała mi się inf. ze nie mogę wydrukować karty. Zadzwoniłam do nich i okazało sie ze wcale nie trzeba robić tej odprawy online. Na lotnisku wydrukują Ci kartę bezpłatnie. Tak, że nie ma co się martwic.
Milena20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 11:20   #3246
ver_million
Rozeznanie
 
Avatar ver_million
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: -.-
Wiadomości: 737
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez Milena20 Pokaż wiadomość
Też miałam ostatnio problem z odprawą. Cały czas wyswietlała mi się inf. ze nie mogę wydrukować karty. Zadzwoniłam do nich i okazało sie ze wcale nie trzeba robić tej odprawy online. Na lotnisku wydrukują Ci kartę bezpłatnie. Tak, że nie ma co się martwic.
ale gdzie, przy oddawaniu bagazu trzeba powiedziec, ze nie mam tej karty ? czy w ktorym momencie?
__________________
She seems to be stronger, but what they want her to be is weak
She could play pretend, she could join the game, boy
ver_million jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 12:38   #3247
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez Milena20 Pokaż wiadomość
Też miałam ostatnio problem z odprawą. Cały czas wyswietlała mi się inf. ze nie mogę wydrukować karty. Zadzwoniłam do nich i okazało sie ze wcale nie trzeba robić tej odprawy online. Na lotnisku wydrukują Ci kartę bezpłatnie. Tak, że nie ma co się martwic.
Nie prawda, jak podczas zakupu biletu wybralas odprawe on line to musisz ja zrobic, inaczej bedziesz musiala placic na lotnisku co jest drozsze.

Jak bedziesz juz mogla zrobic odprawe to wejdz na strone wizzair, na zoltym jest napos odprawa on line tudziez check in on line i wypelniasz pola. Potrzebny ci bedzie kod biletu i paszport + drukarka (moze byc czarno-biale)
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-29, 17:45   #3248
ver_million
Rozeznanie
 
Avatar ver_million
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: -.-
Wiadomości: 737
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
Nie prawda, jak podczas zakupu biletu wybralas odprawe on line to musisz ja zrobic, inaczej bedziesz musiala placic na lotnisku co jest drozsze.

Jak bedziesz juz mogla zrobic odprawe to wejdz na strone wizzair, na zoltym jest napos odprawa on line tudziez check in on line i wypelniasz pola. Potrzebny ci bedzie kod biletu i paszport + drukarka (moze byc czarno-biale)
dziekuje serdecznie!
tak tez czytalam, ze odprawa na lotnisku to 10euro, a wiec sie placi, nie tak, ze za darmo
__________________
She seems to be stronger, but what they want her to be is weak
She could play pretend, she could join the game, boy
ver_million jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 17:51   #3249
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Witajcie, na wstępie przepraszam, jeśli zaśmiecam Wasz temat, ale zostałam poproszona przez moja koleżankę, bym poszperała trochę i pomogła znaleźć opiekunkę dla ich dwuletniego synka i nie wiem gdzie zacząć

Rodzinka to: tata-anglik, lekarz posiadający indyjskie korzenie, mama jest Włoszką, która aktualnie robi doktorat na Oxfordzie. Są młodzi o miłym usposobieniu i wysokiej kulturze osobistej.
Mieszkają w willowej dzielnicy Londynu, pełnej zieleni, znajdującej się niedaleko wszystkiego Chodzi mi o centra handlowe, szkoły języków obcych, restauracje itp.
ich synek jest niezwykle pogodny, żywotny i właśnie zaczyna mówić (zarówno po angielsku jak i włosku)
Szukają kogoś kto podołałby zwykłym obowiązkom opiekunki, plus małe prace domowe, czy gotowanie, ale jakiś szybkich potraw.
Jeśli chodzi o szczegółowe informacje, to mam już przygotowany długaśny list reprezentacyjny, który wyślę zainteresowanym, a może kogoś znacie, kto szuka pracy?
W razie czego proszę, piszcie
baobab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 19:29   #3250
Mrs_Darcy
Raczkowanie
 
Avatar Mrs_Darcy
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Pemberley
Wiadomości: 95
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez ver_million Pokaż wiadomość
dziekuje serdecznie!
tak tez czytalam, ze odprawa na lotnisku to 10euro, a wiec sie placi, nie tak, ze za darmo
Na wielu lotniskach są specjalne maszyny gdzie możesz się odprawić i to działa na zasadzie odprawy on-line. Nie musisz za to płacić. Płacić musisz jeśli się nie odprawisz sama i będziesz to robić przy stanowisku odprawy i nadawania bagażu. Najlepiej wejść na stronę lotniska i sprawdzić czy mają takie maszyny. Ja tylko raz się odprawiałam w taki sposób, bo generalnie wolę jednak zrobić to w domu i wydrukować od razu kartę.
Mrs_Darcy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 20:09   #3251
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez Mrs_Darcy Pokaż wiadomość
Na wielu lotniskach są specjalne maszyny gdzie możesz się odprawić i to działa na zasadzie odprawy on-line. Nie musisz za to płacić. Płacić musisz jeśli się nie odprawisz sama i będziesz to robić przy stanowisku odprawy i nadawania bagażu. Najlepiej wejść na stronę lotniska i sprawdzić czy mają takie maszyny. Ja tylko raz się odprawiałam w taki sposób, bo generalnie wolę jednak zrobić to w domu i wydrukować od razu kartę.
A tego nie maja tylko konkretne linie?
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-29, 22:50   #3252
zuziazla
Raczkowanie
 
Avatar zuziazla
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 362
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez baobab Pokaż wiadomość
Witajcie, na wstępie przepraszam, jeśli zaśmiecam Wasz temat, ale zostałam poproszona przez moja koleżankę, bym poszperała trochę i pomogła znaleźć opiekunkę dla ich dwuletniego synka i nie wiem gdzie zacząć

Rodzinka to: tata-anglik, lekarz posiadający indyjskie korzenie, mama jest Włoszką, która aktualnie robi doktorat na Oxfordzie. Są młodzi o miłym usposobieniu i wysokiej kulturze osobistej.
Mieszkają w willowej dzielnicy Londynu, pełnej zieleni, znajdującej się niedaleko wszystkiego Chodzi mi o centra handlowe, szkoły języków obcych, restauracje itp.
ich synek jest niezwykle pogodny, żywotny i właśnie zaczyna mówić (zarówno po angielsku jak i włosku)
Szukają kogoś kto podołałby zwykłym obowiązkom opiekunki, plus małe prace domowe, czy gotowanie, ale jakiś szybkich potraw.
Jeśli chodzi o szczegółowe informacje, to mam już przygotowany długaśny list reprezentacyjny, który wyślę zainteresowanym, a może kogoś znacie, kto szuka pracy?
W razie czego proszę, piszcie
Hej, od kiedy i na jak długo szukają au pair?
__________________
Blog o życiu na Sycylii: http://zuzka3.blogspot.it/

MY - 20.11.
zuziazla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 23:46   #3253
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez zuziazla Pokaż wiadomość
Hej, od kiedy i na jak długo szukają au pair?
Zuziala, nie mów, że spadasz z Paryża, zanim Cię jeszcze spotkałam
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 06:25   #3254
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez zuziazla Pokaż wiadomość
Hej, od kiedy i na jak długo szukają au pair?
hej hej
od 20wrzesnia do końca czerwca 2011
jeśli jesteś zainteresowana, to wyślę ci detale, z tego co widzę, na forum, to Ci moi fajne warunki oferują
baobab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 07:36   #3255
laines
Raczkowanie
 
Avatar laines
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 241
Wyślij wiadomość przez Yahoo do laines
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Jutro o tej porze będę już w Paryżu <wow> ! Ale czas szybko leci!
laines jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 07:51   #3256
Milena20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 37
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
Nie prawda, jak podczas zakupu biletu wybralas odprawe on line to musisz ja zrobic, inaczej bedziesz musiala placic na lotnisku co jest drozsze.

Jak bedziesz juz mogla zrobic odprawe to wejdz na strone wizzair, na zoltym jest napos odprawa on line tudziez check in on line i wypelniasz pola. Potrzebny ci bedzie kod biletu i paszport + drukarka (moze byc czarno-biale)
W zeszłym tygodniu leciałam z wizzair, nie miałam karty i bez problemu wydrukowali mi ja na lotnisku. Rozmawiałam z innymi lecącymi, którzy również jej nie mieli i mówili, ze nie odprawiaja sie online bo to nie jest konieczne. Niby na stronie wizzair jest ze trzeba, ale wcale tak nie jest. Nawet dzwoniłam do nich to powiedzieli mi to samo. Też byłam pewna że bede musiala zapłacić na lotnisku.
Milena20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 09:39   #3257
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

hej ho au pairki!
maly tu ruch ostatnio, czyzby dlatego ze sezon operkowy sie skonczyl??


U mnie duzo zmian!
- Ustalilam z hostka KONKRETNY zakres moich obowiazkow,
- w koncu zostalam zameldowana
- w zwiazku z powyzszym jeszcze raz przestudiowalam z nia moja umowe i przekonalam já ( majac odpowiednie podkladki) ze to ona MUSI placic moje ubezpieczenie, podatki itd. Wyszlo, ze ja place jedynie jakis tam maly podatek, ale i tak mi sie to zwroci pod koniec roku.
- zaczynam szkole za tydzien

No i z okazji, ze hostka dostala nowe auto na jakis czas....powiedziala, ze moge sobie wybrac dowolne miejsce w Szwajcarii i pojedziemy tam na wycieczke
Chcialabym do Wloskiej czesci, ale jako ze beda wtedy z nami dzieci, nei mozemy jechac na weekend, wiec...w koncu pojedziemy do mojego wymarzonego Vevey. Mialam tam jechac w zeszly weekend ( ) ale ...szwajcarzy oszaleli z powodu jednej burzy i zakazali ludziom wychodzic z domow, grozac katastrofa...i innymi zagladami swiata.

No i jeszcze jedno.
Jest tu taki barman, poznalam go na samym poczatku jak przyjechalam, przesympatyczny czlowiek. Jakis czas przychodzilam do tego pubu tylko ze wzgledu na niego.. Pozniej okazalo sie, ze jest gejem...szkoda iiii dzis dostaje wiadomosc, ze F. zaprasza mnie na apero do niego i jego partnera, z okazji....ich slubu.....ooochhh...:love : uroooczooo


a.
jako, ze nic jeszcze nie zniszczylam w mieszkaniu, jak na dobra au pair przystalo w koncu musialo i na mnie trafic.
Chcialam wyprac swoj welniany dywanik z pokoju. Wrzucilam go do pralki, wypral sie ale ...pralka sie zaciela i nie moglam jej otworzyc. Przez pierwsze 2 dni myslalam ze ktos z pralni zadzwoni po ekipe, ktora to naprawia. Nie.
Pozniej powiedzialam hostce, ze chyba pralke zepsulam.
Zadzwonila po ludzi. W koncu po rownym tygodniu od wlozenia dywanu otworzyli to.

Dywan...zaplesnial..albo cholera wie co sie z nim stalo...smierdzial jak sto piedziesiat...
Wiecej rzeczy chyba juz nie mam na sumieniu....
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 14:15   #3258
Mrs_Darcy
Raczkowanie
 
Avatar Mrs_Darcy
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Pemberley
Wiadomości: 95
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
A tego nie maja tylko konkretne linie?
Ta, z której ja korzystałam była na wszystkie linie. Na początkowym ekranie wybierało się swoją linię i potem wprowadzało dane lotu i numer rezerwacji. Wyskakiwało twoje nazwisko i się drukowało kartę pokładową. I chyba na wszystkich lotniskach te maszyny są wspólne.
Mrs_Darcy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 15:30   #3259
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Ja też tu mniej ostatnio zaglądałam, póki co jestem już w Londynie,
dzisiaj byłam z hostą otworzyć konto.
jutro chyba przejdziemy się na grupę zabaw z małą..

ale troszkę nudnawo w tygodniu kiedy jeszcze muszę pobyć z małą,
bo ciężko jej jest się przyzwyczaić do kogoś nowego...
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-30, 19:01   #3260
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez sylwiakaa Pokaż wiadomość
Ja też tu mniej ostatnio zaglądałam, póki co jestem już w Londynie,
dzisiaj byłam z hostą otworzyć konto.
jutro chyba przejdziemy się na grupę zabaw z małą..

ale troszkę nudnawo w tygodniu kiedy jeszcze muszę pobyć z małą,
bo ciężko jej jest się przyzwyczaić do kogoś nowego...
kiedy bedziesz sama z mala? mialas jakies problemy z kontem? w jakim banku masz?

---------- Dopisano o 18:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
hej ho au pairki!
maly tu ruch ostatnio, czyzby dlatego ze sezon operkowy sie skonczyl??


U mnie duzo zmian!
- Ustalilam z hostka KONKRETNY zakres moich obowiazkow,
- w koncu zostalam zameldowana
- w zwiazku z powyzszym jeszcze raz przestudiowalam z nia moja umowe i przekonalam já ( majac odpowiednie podkladki) ze to ona MUSI placic moje ubezpieczenie, podatki itd. Wyszlo, ze ja place jedynie jakis tam maly podatek, ale i tak mi sie to zwroci pod koniec roku.
- zaczynam szkole za tydzien

No i z okazji, ze hostka dostala nowe auto na jakis czas....powiedziala, ze moge sobie wybrac dowolne miejsce w Szwajcarii i pojedziemy tam na wycieczke
Chcialabym do Wloskiej czesci, ale jako ze beda wtedy z nami dzieci, nei mozemy jechac na weekend, wiec...w koncu pojedziemy do mojego wymarzonego Vevey. Mialam tam jechac w zeszly weekend ( ) ale ...szwajcarzy oszaleli z powodu jednej burzy i zakazali ludziom wychodzic z domow, grozac katastrofa...i innymi zagladami swiata.

No i jeszcze jedno.
Jest tu taki barman, poznalam go na samym poczatku jak przyjechalam, przesympatyczny czlowiek. Jakis czas przychodzilam do tego pubu tylko ze wzgledu na niego.. Pozniej okazalo sie, ze jest gejem...szkoda iiii dzis dostaje wiadomosc, ze F. zaprasza mnie na apero do niego i jego partnera, z okazji....ich slubu.....ooochhh...:love : uroooczooo


a.
jako, ze nic jeszcze nie zniszczylam w mieszkaniu, jak na dobra au pair przystalo w koncu musialo i na mnie trafic.
Chcialam wyprac swoj welniany dywanik z pokoju. Wrzucilam go do pralki, wypral sie ale ...pralka sie zaciela i nie moglam jej otworzyc. Przez pierwsze 2 dni myslalam ze ktos z pralni zadzwoni po ekipe, ktora to naprawia. Nie.
Pozniej powiedzialam hostce, ze chyba pralke zepsulam.
Zadzwonila po ludzi. W koncu po rownym tygodniu od wlozenia dywanu otworzyli to.

Dywan...zaplesnial..albo cholera wie co sie z nim stalo...smierdzial jak sto piedziesiat...
Wiecej rzeczy chyba juz nie mam na sumieniu....
Roux masakra
ale tak szczerze to troche ci zazdroszcze, przynajmniej cos ciekawego caly czas sie u ciebie dzieje...
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 22:00   #3261
zuziazla
Raczkowanie
 
Avatar zuziazla
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 362
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez baobab Pokaż wiadomość
hej hej
od 20wrzesnia do końca czerwca 2011
jeśli jesteś zainteresowana, to wyślę ci detale, z tego co widzę, na forum, to Ci moi fajne warunki oferują
niestety, ja dopiero od lutego jestem wolna... teraz w paryżu jestem au pair.
__________________
Blog o życiu na Sycylii: http://zuzka3.blogspot.it/

MY - 20.11.
zuziazla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 13:11   #3262
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
kiedy bedziesz sama z mala? mialas jakies problemy z kontem? w jakim banku masz?
Od poniedziałku albo od 7.09 jakoś tak...
Nie miałam problemów z kontem,
tylko na początek wpłata musiała być..
w Barclaysie.
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 23:47   #3263
mindiar
Raczkowanie
 
Avatar mindiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 306
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez sylwiakaa Pokaż wiadomość
Od poniedziałku albo od 7.09 jakoś tak...
Nie miałam problemów z kontem,
tylko na początek wpłata musiała być..
w Barclaysie.
Hmm, serio? Moi mi tez ostatnio otworzyli konto w Barclaysie i nie musialam robic pierwszej wplaty. Potrzebowali dwa dokumenty: ID i paszport. I tylko Barclays chcial mi otworzyc konto, w innych byla odmowa
__________________
Far away ... !
mindiar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-01, 12:32   #3264
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

No to nie wiem jak oni tam mają, ja mam wpłacone troszkę,
dzisiaj mi przyszedł pin, jeszcze czekam na kartę.
póki co zostało mi 10F i peeełno drobnych po 1,2p
i nie wiem co z tym robić.
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-01, 21:04   #3265
laines
Raczkowanie
 
Avatar laines
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 241
Wyślij wiadomość przez Yahoo do laines
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Możecie mnie dopisać do listy, jako szczęśliwą au pair we Francji
laines jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 12:48   #3266
mindiar
Raczkowanie
 
Avatar mindiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 306
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Dziewczyny są jakieś sposoby by mniej tesknic? Jestem 3 miech i teraz tesknota zaczyna mnie zzerac! Moze to przez nude i pogode, nie wiem Cos sprawdzonego macie przerobione?
__________________
Far away ... !
mindiar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 12:54   #3267
blackberry456
Zadomowienie
 
Avatar blackberry456
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

ja jestem teraz w kropce

pisalam niedawno, ze mam dylemat, bo dostalam sie na studia i mialam oferte na bycie au-pair w londynie u bardzo fajnej rodzinki. Zdecydowalam, ze jednak wole londyn, ale jak na zlosc rodzinka przestala sie odzywac, wiec pomyslalam ze kogo innego wzieli - zaczelam juz szukac mieszkania w poznaniu itp a tu nagle tamci sie odzywaja, ze dalej sa zainteresowani, ale ciagle czekaja az im moja ex hostka opisze moje referencje. No i wole UK, ale musze sie zdecydowac co do studiow na dniach, a hosci jada na urlop i boje sie ze zostane z niczym
__________________
W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
w spokoju przy sobie
nie czując czasu..
blackberry456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 14:06   #3268
mindiar
Raczkowanie
 
Avatar mindiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 306
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Co do uczelni, to moze to poczekac przeciez do konca wrzesnia. Gorzej z mieszkaniem, hm. To moze opisz im sytuacje. Gdyby byli na Ciebie zdecydowani mysle,ze nie wahaliby sie tak mocno lub czekali na referencje, bo z reguly jak oferujesz referencje, to oczekujes ie,ze beda dobre. Skoro im proponujesz to musza wiedziec,ze nie jestes jakas nierozwazna i nie dasz im zlych referencji do przeczytania. Ja bym chyba wybrala studia, au pair mozesz byc po studiach i moze Ci sie trafic zawsze jakas dobra rodzina
__________________
Far away ... !
mindiar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 14:11   #3269
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

ja bym wyjechała.4Powiedz rodzince, co i jak!
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 15:44   #3270
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez laines Pokaż wiadomość
Możecie mnie dopisać do listy, jako szczęśliwą au pair we Francji
robi sie..
Cytat:
Napisane przez mindiar Pokaż wiadomość
Dziewczyny są jakieś sposoby by mniej tesknic? Jestem 3 miech i teraz tesknota zaczyna mnie zzerac! Moze to przez nude i pogode, nie wiem Cos sprawdzonego macie przerobione?
Wbrew pozorom czeste rozmowy na skype i innych komunikatorach wcale nie pomagaja.
Siedzisz przed kompem, zadreczasz sie, tesknisz, odliczasz dni i ...tracisz czas na rozmowy z ludzmi z ktorymi i tak za niedlugo sie zobaczysz. A jak przyjedziesz to co im bedziesz opowiadac, jak beda na bierzaco?
Najlepszy sposob to znalezc sobie ludzi tam, gdzie jestes. Wychodzic, zwiedzac, imprezowac...robic duzo rzeczy.
Pozniej bedziesz miala co opowiadac i czas Ci szybciej bedzie lecial.

Nigdy, przenigdy nie dajcie sie wpedzic w ten etap kiedy z tesknoty sie umiera i siedzi dniami i nocami przed kompem, Wyjazd traci sens wtedy..
Cytat:
Napisane przez blackberry456 Pokaż wiadomość
ja jestem teraz w kropce

pisalam niedawno, ze mam dylemat, bo dostalam sie na studia i mialam oferte na bycie au-pair w londynie u bardzo fajnej rodzinki. Zdecydowalam, ze jednak wole londyn, ale jak na zlosc rodzinka przestala sie odzywac, wiec pomyslalam ze kogo innego wzieli - zaczelam juz szukac mieszkania w poznaniu itp a tu nagle tamci sie odzywaja, ze dalej sa zainteresowani, ale ciagle czekaja az im moja ex hostka opisze moje referencje. No i wole UK, ale musze sie zdecydowac co do studiow na dniach, a hosci jada na urlop i boje sie ze zostane z niczym
Ja bym zrobila, jak radza dziewczyny, przedstawic rodzince sytuacje i powiedziec o co biega...Napewno zrozumieja Powodzenia!



Ja juz mam weekend.
To byl cholernie ciezki tydzien.
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:46.