Okropna cera - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-24, 02:12   #31
kaszankazmlekiem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 39
Dot.: Okropna cera.

tez sie przylacze i pociesze bo mialam podobnie:/ wyprobowalam chyba wszystko tak mnie faszerowali antybiotykami i hormonami....zaluje ze dalam sie na to nabrac. Najlepsza rade mial dla mnie tato za co mu strasznie dziekuje( a na poczatku wysmiewalam ). poradzil mi mianowicie otreby, platki owsiane i olejki naturalne (bo tak jego mama robila)

wieczorem zmywam makijaz mieszanka oleju rycynowego z jakims innym pozniej myje platkami owsianymi (czasem zostawiam na pare minut) potem pryskam octeniseptem zeby zdezynfekowac i na koniec krem nawilzajacy(wczesniej physiogel teraz kupilam w tkmax jakis antyoksydacyjny z aloesem i olejem z pestek winogron jest po prostu genialny)

no i w taki sposob pozegnalam wiecznie czerwona oodwodniona i straszliwie tlusta z wieloma syfami itd itp

byc moze u ciebie przyczyna lezy dzies glebiej takze polecam badania zrobic,jak pisaly dziewczyny hormony tarczyca. u mnie na szczescie wystarczylo zmienic pielegnacje

pozdrawiam cieplo
kaszankazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 09:21   #32
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Okropna cera.

Cytat:
Napisane przez vandetta Pokaż wiadomość
Cieszę się, że przynajmniej jedna osoba na świecie ma ten problem :P Patrzę na cerę koleżanek, które bezpodstawnie narzekają na swoją skórę. Mam AZS, dlatego od dzieciństwa chodzę do jednego dermatologa, ale np. przepisany Acne Derm nic nie pomógł. Przeraża mnie też to, że już drugi miesiąc biorę Spironol (zostałam skierowane na badania hormonalne, które wykazały lekką nadwyżkę androgenów- chyba:P), który nie daje żadnych rezultatów.
Jeśli mogę spytać, czy w twoich badaniach, na które zostałaś skierowana, wszystko było ok?
Łykaj Spironol jeszcze jakiś czas, po miesiącu nie zobaczysz efektów. Brałam go kiedyś, był dobry. W ogóle powinnaś mieć przy AZS i trądziku dietę bogatą w nienasycone kwasy tłuszczowe, jeść więcej ryb (głównie makrela, śledź, tuńczyk), włączyć do diety oliwę z oliwek i olej lniany, pić na czczo łyżeczkę oleju z ogórecznika (na początku paskudny w smaku, ale można się przyzwyczaić), do tego pestki z dyni, dieta bogata w witaminę B i cynk, albo w najgorszym przypadku suplementy,

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Cytat:
Napisane przez kaszankazmlekiem Pokaż wiadomość
poradzil mi mianowicie otreby, platki owsiane i olejki naturalne (bo tak jego mama robila)
Tak tak tak!! Podpisuję się obiema rękami, do tego otręby i płatki owsiane powinnaś jeść, najlepiej pół godziny przed jedzeniem nasypać płatków owsianych do miseczki, zalać wodą mineralną, żeby ledwo je przykryła, przed jedzeniem odlać wodę i jeść z jogurtem naturalnym, ewentualnie mlekiem jeśli możesz - tak przygotowane płatki dostarczają i wit. B i błonnika, nie zaszkodzi a na pewno pomoże

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Cytat:
Napisane przez kaszankazmlekiem Pokaż wiadomość
wczesniej physiogel teraz kupilam w tkmax jakis antyoksydacyjny z aloesem i olejem z pestek winogron jest po prostu genialny
Mogłabyś podać nazwę?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 12:35   #33
vandetta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 68
Dot.: Okropna cera.

Przyznam, że po próbach nakładania maseczek z siemienia trochę się zniechęciłam do naturalnych sposobów, ale tak zachwalacie te płatki owsiane, że spróbuje Mój portfel na tym nie ucierpi, a jak napisała jedna z was, na pewno to nie zaszkodzi
Mam pytanko do kaszankazmlekiem, zmywasz makijaż mieszanką olejku rycynowego i jakiego jeszcze? I płatki owsiane po prostu namoczone w wodzie, czy w mleku czy jeszcze z dodatkami? I oprócz tego żadnych innych żeli do twarzy?

A co myślicie o oleju arganowym przy tych dolegliwościach? Któraś z was stosowała? Mam buteleczkę w domu, pani ze sklepu radziła smarować nim skórę twarzy na noc (każdego typu cerę).
vandetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 12:43   #34
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Okropna cera.

Cytat:
Napisane przez vandetta Pokaż wiadomość
Przyznam, że po próbach nakładania maseczek z siemienia trochę się zniechęciłam do naturalnych sposobów, ale tak zachwalacie te płatki owsiane, że spróbuje Mój portfel na tym nie ucierpi, a jak napisała jedna z was, na pewno to nie zaszkodzi
Mam pytanko do kaszankazmlekiem, zmywasz makijaż mieszanką olejku rycynowego i jakiego jeszcze? I płatki owsiane po prostu namoczone w wodzie, czy w mleku czy jeszcze z dodatkami? I oprócz tego żadnych innych żeli do twarzy?

A co myślicie o oleju arganowym przy tych dolegliwościach? Któraś z was stosowała? Mam buteleczkę w domu, pani ze sklepu radziła smarować nim skórę twarzy na noc (każdego typu cerę).
Siemię lniane kojarzy mi się z silnym działaniem, gdzieś kiedyś czytałam że może uczulać.

Jest wiele opcji zmywania, można też myć twarz glinką, zamiast żelem - widziałam coś takiego w ofercie Logony i jeszcze innej firmy, ale nazwy nie pamiętam. Ważne jest, żebyś najpierw zmyła makijaż jakimś produktem (mleczko, płyn micelarny), a dopiero potem domyła skórę żelem/glinką/papką z płatków owsianych.

Olejek arganowy, ja jestem za, ogólnie olejki potrafią pomóc takiej cerze, możesz używać co kilka dni między kwasami zamiast kremu nawilżającego. Dla cery tłustej będzie dobry olejek jojoba, arganowy, olejek rycynowy, olej z kocanki, olej z pestek winogron, olej z ogórecznika.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-25, 12:45   #35
kaszankazmlekiem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 39
Dot.: Okropna cera.

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
Łykaj Spironol jeszcze jakiś czas, po miesiącu nie zobaczysz efektów. Brałam go kiedyś, był dobry. W ogóle powinnaś mieć przy AZS i trądziku dietę bogatą w nienasycone kwasy tłuszczowe, jeść więcej ryb (głównie makrela, śledź, tuńczyk), włączyć do diety oliwę z oliwek i olej lniany, pić na czczo łyżeczkę oleju z ogórecznika (na początku paskudny w smaku, ale można się przyzwyczaić), do tego pestki z dyni, dieta bogata w witaminę B i cynk, albo w najgorszym przypadku suplementy,

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------



Tak tak tak!! Podpisuję się obiema rękami, do tego otręby i płatki owsiane powinnaś jeść, najlepiej pół godziny przed jedzeniem nasypać płatków owsianych do miseczki, zalać wodą mineralną, żeby ledwo je przykryła, przed jedzeniem odlać wodę i jeść z jogurtem naturalnym, ewentualnie mlekiem jeśli możesz - tak przygotowane płatki dostarczają i wit. B i błonnika, nie zaszkodzi a na pewno pomoże

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------



Mogłabyś podać nazwę?
platki owsiane i otreby tez zjadam bo bardzo lubie
krem nazywa sie M.Asam vino gold, 24 h moisturizing anti-oxidant cream
pozniej wkleje zdjecie zeby nie byllo bo nie znalazzlam takiego w necie;/;/ sa inne z tej seri ale nie wiem jakie maja dzialanie...przejde sie jutro do tk maxx moze jeszcze bedzie to kupie na zapas
kaszankazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-25, 12:49   #36
FioletowaGruszka
Przyczajenie
 
Avatar FioletowaGruszka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 28
Dot.: Okropna cera.

Jeżeli można, podłączę się do wątku.
Może któraś z dziewczyn miała podobny problem i udało się jej go zwalczyć, mianowicie mam problem z bliznami po krostach. Tzn nie chodzi mi o dziury w twarzy, tylko jakby małe czerwone, płaskie krostki. Wygląda to okropnie, zwłaszcza że mam bardzo bladą cerę na której widać wszystko. Używam żelu, kremu i toniku z serii ziaja tintin plus maść benzacne na wypryski. Dodam że mam 14 lat. Pomożecie?
FioletowaGruszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-25, 12:59   #37
kaszankazmlekiem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 39
Dot.: Okropna cera.

Cytat:
Napisane przez vandetta Pokaż wiadomość
Przyznam, że po próbach nakładania maseczek z siemienia trochę się zniechęciłam do naturalnych sposobów, ale tak zachwalacie te płatki owsiane, że spróbuje Mój portfel na tym nie ucierpi, a jak napisała jedna z was, na pewno to nie zaszkodzi
Mam pytanko do kaszankazmlekiem, zmywasz makijaż mieszanką olejku rycynowego i jakiego jeszcze? I płatki owsiane po prostu namoczone w wodzie, czy w mleku czy jeszcze z dodatkami? I oprócz tego żadnych innych żeli do twarzy?

A co myślicie o oleju arganowym przy tych dolegliwościach? Któraś z was stosowała? Mam buteleczkę w domu, pani ze sklepu radziła smarować nim skórę twarzy na noc (każdego typu cerę).
Mieszam ok 1/4 olejku rycynowego z olejem z ogorecznika i buriti (wczesniej mieszalam z oejem z pestek dyni i arganowym, z orzechow wloskich z jojoba roznie kombinowalam ). Myje buzie jak przy ocm czylli masuje olejkiem (nie za duzo tylko zeby rozprowadzic) pozniej ciepy oklad pare razy i zcieram szmatka muslinowa. Pozniej biore platki na dlon mocze ciepla woda i masuje albo wklepuje w twarz. tez dziala jak peeing to zeby cie nie podraznialo na poczatku mozesz wrzatkiem zalac i taka papka masowac. Na koniec koniecznie oplukac buzie zimna woda. potem octenisept jak juz mowilam albo hydrolat i krem i tylo.
rano tlyko platki owsiane ( do jedzenia i na buzie ) octenisept lub hydroalt i krem

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Cytat:
Napisane przez FioletowaGruszka Pokaż wiadomość
Jeżeli można, podłączę się do wątku.
Może któraś z dziewczyn miała podobny problem i udało się jej go zwalczyć, mianowicie mam problem z bliznami po krostach. Tzn nie chodzi mi o dziury w twarzy, tylko jakby małe czerwone, płaskie krostki. Wygląda to okropnie, zwłaszcza że mam bardzo bladą cerę na której widać wszystko. Używam żelu, kremu i toniku z serii ziaja tintin plus maść benzacne na wypryski. Dodam że mam 14 lat. Pomożecie?
mozesz sprobowac acne derm. moja mama jak sie oparzyla barszczem (kwiatkiem takim) to lekarz kazal jej tm smarowac i blizny zeszly

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
Siemię lniane kojarzy mi się z silnym działaniem, gdzieś kiedyś czytałam że może uczulać.

Jest wiele opcji zmywania, można też myć twarz glinką, zamiast żelem - widziałam coś takiego w ofercie Logony i jeszcze innej firmy, ale nazwy nie pamiętam. Ważne jest, żebyś najpierw zmyła makijaż jakimś produktem (mleczko, płyn micelarny), a dopiero potem domyła skórę żelem/glinką/papką z płatków owsianych.

Olejek arganowy, ja jestem za, ogólnie olejki potrafią pomóc takiej cerze, możesz używać co kilka dni między kwasami zamiast kremu nawilżającego. Dla cery tłustej będzie dobry olejek jojoba, arganowy, olejek rycynowy, olej z kocanki, olej z pestek winogron, olej z ogórecznika.
co do olejku rycynowego samego w sobie nie polecam bo bardzo wysusza na dluzsza mete chyba ze na wypryski punktowo abo rzesy jest ok

co do wypryskow to polecam jeszcze olejek z drzewa herbacianego. jak przed okresem pod grzywka mi wyskakuja takie bolace podskorne smaruje tym i sie zmniejszaja i szybciej goja mozna tez z kremem mieszac pare kropelek

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Cytat:
Napisane przez vandetta Pokaż wiadomość
Przyznam, że po próbach nakładania maseczek z siemienia trochę się zniechęciłam do naturalnych sposobów, ale tak zachwalacie te płatki owsiane, że spróbuje Mój portfel na tym nie ucierpi, a jak napisała jedna z was, na pewno to nie zaszkodzi
Mam pytanko do kaszankazmlekiem, zmywasz makijaż mieszanką olejku rycynowego i jakiego jeszcze? I płatki owsiane po prostu namoczone w wodzie, czy w mleku czy jeszcze z dodatkami? I oprócz tego żadnych innych żeli do twarzy?

A co myślicie o oleju arganowym przy tych dolegliwościach? Któraś z was stosowała? Mam buteleczkę w domu, pani ze sklepu radziła smarować nim skórę twarzy na noc (każdego typu cerę).
jak masz olejek arganowy to sprobuj go uzywac zamiast kremu na noc i zobaczysz jakie efekty na kazdego dziala inaczej ale z tego co czytalam to bardzo wiele ludzi go zachwala
kaszankazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-25, 15:13   #38
vandetta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 68
Dot.: Okropna cera.

Dzięki wam bardzo dziewczyny za rady Dzisiaj zrobiłam maseczkę z płatków owsianych i (nie chcę zapeszyć!) widzę lekką poprawę.
Mogę wam też z czystym sumieniem polecić olej arganowy na przebarwienia różnego typu, wczoraj zastosowałam go na noc i piegi jakie miałam na nosie po lecie są dużo jaśniejsze (nie, żeby mi jakoś te piegi przeszkadzały, ale gdyby komuś przeszkadzały...) i cera ma ogólnie ładniejszy i zdrowszy wygląd. Pozytywnym zmian co do wągrów jeszcze nie zaobserwowałam Moja mama używa tego olejku od kilku tygodni (ma cerę suchą) i również jej cera wygląda zdrowiej.
vandetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 00:32   #39
vandetta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 68
Dot.: Okropna cera.

Cytat:
Napisane przez FioletowaGruszka Pokaż wiadomość
Jeżeli można, podłączę się do wątku.
Może któraś z dziewczyn miała podobny problem i udało się jej go zwalczyć, mianowicie mam problem z bliznami po krostach. Tzn nie chodzi mi o dziury w twarzy, tylko jakby małe czerwone, płaskie krostki. Wygląda to okropnie, zwłaszcza że mam bardzo bladą cerę na której widać wszystko. Używam żelu, kremu i toniku z serii ziaja tintin plus maść benzacne na wypryski. Dodam że mam 14 lat. Pomożecie?
Też zostają mi takie blizny na brodzie i na razie nie znalazłam na to sposobu, używałam kiedyś Cepan na blizny, ale nie pomogło. To są takie czerwone plamki, które nie wydają się być bliznami, a raczej jeszcze zmianami trądzikowymi. Nie wiem jak to zakwalifikować, czy traktować już jak bliznę czy jeszcze jako pryszcza Ale o bliznach potrądzikowych jest już spory wątek wizażowy.

Edytowane przez vandetta
Czas edycji: 2011-12-26 o 00:34
vandetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 14:20   #40
vandetta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 68
Dot.: Okropna cera.

Eh, dzisiaj rano znów obudziłam się jako burak i moją jedyną reakcją było: http://nooooooooooooooo.com/

I mam jeszcze pytanie co do kwasów BHA. Gdybym kupiła te kwasy jako półprodukt (same kwasy) to mogę dodać je sobie do kremu (np. Nivea) i jakoś tak używać? Może najlepiej samej zrobić krem i dodać kwas (kiedyś się w to bawiłam).

Edytowane przez vandetta
Czas edycji: 2011-12-26 o 14:48
vandetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 14:42   #41
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Okropna cera.

moiom zdaniem nie powinnaś kombinować z żadnymi kwasami dopóki nie uspokoisz cery. Nie dość że masz AZS, to jeszcze możesz mieć cerę naczynkową i wrażliwą. W takim wypadku odradzam wszelakie peelingi.

Żadnych sklepowych pianek, żeli, toników i innych takich.
Wpisz w google "naturalne mydła", poczytaj i wybierz dla siebie najdelikatniejsze. Odstaw FLUID!!!

2 miesiące mycia buzi naturalnym mydłem + odżywianie oparte na NNKT i warzywach , będziesz miała cerę jak marzenie.

jeśli musisz chodzić w makijażu dla komfortu psychicznego to niech to będzie puder mineralny nałożóny bardzo oszczędnie.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-26, 15:26   #42
vandetta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 68
Dot.: Okropna cera.

Ale BrigitteBardot pisze, że BHA i PHA mogą poradzić sobie z rumieniem Czytałam, że są łagodniejsze od kwasów AHA. No to w końcu nie wiem )))
A co do podkładu, moja znajoma makijażystka mówiła mi, że faktycznie powinnam zmniejszyć ilość kosmetyków na twarzy do minimum, ale w mroźne dni, lepiej nałożyć podkład bo chroni przed podrażnieniami od mrozu lepiej niż niejeden krem.

Edytowane przez vandetta
Czas edycji: 2011-12-26 o 15:28
vandetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 17:34   #43
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Okropna cera.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=98541
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...22&postcount=5

Krem z BHA:
Cytat:
- formuła nie powodująca podrażnienia (jest dobrze tolerowana nawet przez osoby o bardzo wrażliwej i naczynkowej skórze),
- stosowana w terapii trądziku pospolitego i różowatego
(...)
Dodatkowo krem zawiera kwas salicylowy (BHA) w łagodnej formie, pomagający wygładzić naskórek i oczyścić pory skóry oraz witaminę B3 (niacynamid), która reguluje pracę gruczołów łojowych i wydzielanie sebum, zwęża pory skóry, zmniejsza zaczerwienie i podrażenienie
(...)
» Krem nie powoduje podrażnienia, ani widocznego łuszczenia skóry, może być stosowany przez osoby o cerze tłustej i trądzikowej, jednocześnie wrażliwej, ze skłonnościami do reaktywnych naczynek, które zwykle reagują podrażnieniem na preparaty z kwasami o niższym pH
http://www.biochemiaurody.com/sklep/cream-acne.html
Tonik z kwasem PHA 6%:
Cytat:
Glukonolakton - to przedstawiciel nowej grupy złuszczających kwasów poli-hydroksylowych (PHA) o niskim działaniu drażniącym, intensywnych właściwościach nawilżających, przeciwzmarszczkowych i antyoksydacyjnych, odpowiednich w przypadku cery wrażliwej i naczynkowej. W odróżnieniu od kwasów AHA, kwasy PHA nie zwiększają wrażliwości skóry na promieniowanie UV

Przeznaczenie produktu:
do twarzy, szyi i dekoltu, także na okolice oczu; dla osób o cerze wrażliwej, odwodnionej, z objawami fotostarzenia, z trądzikiem różowatym, z problemami naczynkowymi,(...)
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikpha6.html

Sprawdzone na mnie i wielu zadowolonych klientkach.

Nie poleciłabym komuś czegoś, co mogłoby mu zaszkodzić.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię

Edytowane przez BrigitteBardot
Czas edycji: 2011-12-26 o 17:38
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 20:29   #44
xAimee86x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 45
Dot.: Okropna cera.

Cytat:
Napisane przez vandetta Pokaż wiadomość
Cieszę się, że przynajmniej jedna osoba na świecie ma ten problem :P Patrzę na cerę koleżanek, które bezpodstawnie narzekają na swoją skórę. Mam AZS, dlatego od dzieciństwa chodzę do jednego dermatologa, ale np. przepisany Acne Derm nic nie pomógł. Przeraża mnie też to, że już drugi miesiąc biorę Spironol (zostałam skierowane na badania hormonalne, które wykazały lekką nadwyżkę androgenów- chyba:P), który nie daje żadnych rezultatów.
Jeśli mogę spytać, czy w twoich badaniach, na które zostałaś skierowana, wszystko było ok?
Tak, wyniki wyszły mi bardzo dobrze Byłam zaskoczona bo sądziłam że stan mojej cery ma podłoże w moim zdrowiu, a tak nadal nie wiem co powodowało moje skórne problemy . Czytając Twój wątek zwróciłam uwagę na rady findsomething i mogę je poprzeć w 100%, zarówno zdrowa dieta jak i odstawienie kosmetyków powinno wpłynnąć korzystnie na stan Twojej cery. Dodałabym jeszcze ruch na świeżym powietrzu i picie dużej ilości wody (mi dermatolożka kazała pić 3l wody dziennie) No i oczywiście nie wyciskaj krostek bo zwalczyć plamy potrądzikowe to też dramat Pozdrawiam
xAimee86x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 22:49   #45
vandetta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 68
Dot.: Okropna cera.

Cytat:
Napisane przez xAimee86x Pokaż wiadomość
Tak, wyniki wyszły mi bardzo dobrze Byłam zaskoczona bo sądziłam że stan mojej cery ma podłoże w moim zdrowiu, a tak nadal nie wiem co powodowało moje skórne problemy . Czytając Twój wątek zwróciłam uwagę na rady findsomething i mogę je poprzeć w 100%, zarówno zdrowa dieta jak i odstawienie kosmetyków powinno wpłynnąć korzystnie na stan Twojej cery. Dodałabym jeszcze ruch na świeżym powietrzu i picie dużej ilości wody (mi dermatolożka kazała pić 3l wody dziennie) No i oczywiście nie wyciskaj krostek bo zwalczyć plamy potrądzikowe to też dramat Pozdrawiam
Tak, tak i jeszcze raz tak, zmiany potrądzikowe to już naprawdę koszmar, dlatego lepiej zwalczyć problem od razu. Mnie wyszła lekka nadwyżka androgenów, dlatego mam nadzieję że to jest jedna z ważniejszych przyczyn i ten spironol mi pomoże chociaż troszeczkę.
Naprawdę dziękuję wam wszystkim za rady

Edytowane przez vandetta
Czas edycji: 2011-12-27 o 22:50
vandetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 11:47   #46
vandetta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 68
Dot.: Okropna cera.

Odświeżam ten temat głównie po to, żeby was przestrzec. Własnie wróciłam od dermatologa (skusiłam się na jeszcze jedną wizytę), który zdiagnozował u mnie ŁZS. No gorzej to już chyba być nie może! Od dziecka mam AZS, jak objawy w miarę ustąpiły, to pojawia się takie coś! W dodatku zaznaczył, że raczej jest to nieuleczalne... zaproponował kosmetyki, które sama mogłam znaleźć w necie, czyli np. Avene. Ryczę już 2 godzinę. Jeśli któraś z was ma takie problemy jak ja, nie stosujcie żadnych kwasów (może po za tymi PHA, lekarz zabronił kwasów w ogóle, no ale ten jest przenaczony co cery naczyniowej) czy innych takich, peelingów, bo stan będzie jeszcze gorszy. Tylko do dermatologa, ale koniecznie dobrego, najlepiej takiego, który zna waszą skórę.

Edytowane przez vandetta
Czas edycji: 2012-01-23 o 11:51
vandetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:46.