Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcjami - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-14, 17:32   #31
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Niebieskooka arystokratka niestety moim zdaniem nie jest dobre by PO i PiS ciągle się wymieniały... warto chyba by ktoś inny pzrejął władzę, bo od jednych do drugich przechodzi

najgorsze ze niestety nei wszyscy ludzie to widzą, a prezydent / po szczytują w listach zaufania ;/
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 17:47   #32
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Niebieskooka arystokratka niestety moim zdaniem nie jest dobre by PO i PiS ciągle się wymieniały... warto chyba by ktoś inny pzrejął władzę, bo od jednych do drugich przechodzi

najgorsze ze niestety nei wszyscy ludzie to widzą, a prezydent / po szczytują w listach zaufania ;/
Przecież nigdzie nie napisałam, że to dobre rozwiązanie. Historia świata pokazuje, że najlepiej rozwijały się państwa w dobie... monarchii/rządów absolutnych, ale mądrych rzecz jasna. Poniekąd takim przykładem współczesnym może być Rosja Putina, bo co by o nim nie mówić dla swojego narodu robi wiele. Wiedziałyście, że w Rosji becikowe na drugie i kolejne dziecko wynosi ponad 40 tys. zł (sic!)?
Nie wierzę w sondaże mówiące, że PO i Bul Komorowski mają tak wysokie poparcie, ale niestety znam ludzi nadal zapatrzonych w Platformę jak w tęczę
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 18:16   #33
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
paula78 lecimy tam z tz w maju o ile dostaniemy wize. wiesdz takie traktowanie jak zebrakow - musze udowodnic konsulowi ze naprawde wroce tutaj do polski i to nie jest pewne ze dostane wizę, ale z tz zaplacilismy 1000 zł za 5 minut rozmowy. i teraz czekasz, jak ten zebrak na to czy dostanie sie wize turystyczną czy nie.

Za co? za to ze nasz kraj wysyla wojsko, robi zakupy, itp itd. Slaba wdzięczność.


Dla mnie i tz USA to wieksze szanse niz polska.
Żle do tego moze podchodzisz.
Dlaczego żebrak? taka mają regułe, zasady i tyle.

Trzeba to przejść i już, decydując się na wyjazd chyba każdy o tym wie, prawda?

Nie tylko PL wysyła wojsko i robi zakupy- juz bym nie przeceniała naszego wkładu, ot -ekonomia, każdy sobie rzepkę skrobie.

Sa jeszcze inne kraje, ktore dają wikesze mozliwości, a trawa jest zawsze bardziej zielona u sąsiada- szczegolnie dla polaka- malkontena, któremu sie wszytsko należy bo on jest przeca Polakiem!
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 18:25   #34
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Nie powiedziałabym, ze świadomośc rośnie. Dużo osób ktore znam, nadal twierdzi, że będą głosować na PO mimo tego jak wiele złych ustaw wprowadziła ta partia w ciągu ostatnich paru lat. Każdy tłumaczy to tym, że ''to jest mniejsze zło'' lub ''lepsze to niż PiS''. Zresztą. Masa osób czerpie informacje o polityce tylko z faktów w TVN, więc nie dziwię się, jak mają poprane w głowach. Kiedys tez oglądałam fakty w TVN, od czasu euro 2012 tego nie robiłam i jak po paru miesiacach znów obejrzałam ich reportarz to od razu wyłapałam masę manipulacji, jakich wczesniej nie wyłapywałam. Oczywiście wszystkie na korzyść PO i wszystkie by ośmieszyć PiS. Obecnie nie mam tv wcale. W sumie szkoda bo bardzo lubie kanały naukowo-przyrodnicze.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-02-14 o 18:28
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 18:32   #35
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Ja teraz w ogóle nie ufam ani PO, ani PiS
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 18:41   #36
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
Przecież nigdzie nie napisałam, że to dobre rozwiązanie. Historia świata pokazuje, że najlepiej rozwijały się państwa w dobie... monarchii/rządów absolutnych, ale mądrych rzecz jasna. Poniekąd takim przykładem współczesnym może być Rosja Putina, bo co by o nim nie mówić dla swojego narodu robi wiele. Wiedziałyście, że w Rosji becikowe na drugie i kolejne dziecko wynosi ponad 40 tys. zł (sic!)?
Nie wierzę w sondaże mówiące, że PO i Bul Komorowski mają tak wysokie poparcie, ale niestety znam ludzi nadal zapatrzonych w Platformę jak w tęczę
Obecnie najlepiej mają się jednak państwa demokratyczne. Rosja wciąż jest pogrążonym w chaosie krajem, a to na tyle specyficzne państwo, że Putin może się podobać. Nie wyobrażam sobie za to, aby we współczesnych państwach ktoś zaczął rządzić twardą ręką. Poza tym w XX wieku raczej prowadziło do to patologi Franco, Pinochet, Hitler, Stalin, Pol Pot (można by długo wymieniać) z mniej oczywistych przykładów Piłsudski
Dla mnie obecnie państwem z którego Polska powinna brać przykład jest Urugwaj. To chyba największy skok gospodarczy i społeczny w ostatnich latach.

Cytat:
Żle do tego moze podchodzisz.
Dlaczego żebrak? taka mają regułe, zasady i tyle.

Trzeba to przejść i już, decydując się na wyjazd chyba każdy o tym wie, prawda?

Nie tylko PL wysyła wojsko i robi zakupy- juz bym nie przeceniała naszego wkładu, ot -ekonomia, każdy sobie rzepkę skrobie.

Sa jeszcze inne kraje, ktore dają wikesze mozliwości, a trawa jest zawsze bardziej zielona u sąsiada- szczegolnie dla polaka- malkontena, któremu sie wszytsko należy bo on jest przeca Polakiem!
Tak to jest pewnego rodzaju poniżenie, idziesz tam, prosisz, udowadniasz, że nie jesteś złodziejem. Tym bardziej, że Polska ma postawę służalczą wobec USA, wojsko, kupno sprzętu od niech za miliardy. I za to przydałoby się móc wyjechać na wakacje bez tego całego procesu. Poza tym nie oszukujmy się, kto chce jechać do USA do pracy, garsta osób i to nie tych z "nizin", te wybierają już UK czy Skandynawię. Już naprawdę nie muszą się tak bronić.

I zgadzam się z tym, że w Polsce armia powinna być symboliczna, a najlepiej nie powinno być jej w ogóle. Ładujemy w nią dużo, ale i tak nie mamy szans obronić się przed jakimkolwiek atakiem, więc po co cokolwiek ładować.
Niby zdobywamy sprzymierzeńców walcząc o interesy USA, jednak jakby przyszło co do czego, oni i tak nas tanio sprzedadzą, więc naprawdę nie widzę sensu.


Cytat:
A tak przy okazji, to o co chodzi z tym obowiązkowym podatkiem od nieruchomości? Ile ma wynosić, w jakiej sytuacji? Chodzi o to, że jeśli sprzedało się mieszkanie w ciągu 5 lat to płaci się podatek, czy jakoś tak? Jeśli wyniesie więcej niż 1% to przecież oni będą zwyczajnie rozkradać ludziom ogromne części ich majątków.
Chyba chodzi o podatek katastralny. http://pl.wikipedia.org/wiki/Podatek_katastralny To może być tragedia dla wielu niezamożnych ludzi.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 18:57   #37
carmen_88
Raczkowanie
 
Avatar carmen_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miami, LA, NY
Wiadomości: 445
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Nie za bardzo chce mi sie wierzyc, ze Amerykanie zniosa wizy Polakom. W dalszym ciagu ludzie przylatuja tutaj na wizach turystycznych I zyja nielegalnie. Mimo kryzysu, ktory dopadl nawet Stany, o czym pisZa dziewczyny z USA. Dlaczego Polacy nie maja zniesionych wiz? A tutaj nalezaloby podziekowac Polakom, ktorzy na wizie turystycznej zostali I mieszkaja nielegalnie w Stanach.
Co do wiz dla Amerykanow to wiekszosc "Amerykanow" przylatujacych do PL ma polski paszport wiec przylecialaby na nim.
Amnestia bylaby kretynstwem I duzo osob jest przeciwko, podpisywane byly nawet petycje przeciwko, Zbyt duzo obywateli sie na to buntuje by to przeszlo.

W dodatku za czasow Obamy jest najwieksza licza deportacji nielegalnych imigrantow.. Takze nie, nie predko zniosa wizy dla Polski.. A szkoda bo jest wiele osob, ktore chcialyby po prostu leciec w celach turystycznych lub odwiedzic rodzine a nie moga z powodu tych siedzacych nielegalnie.
__________________
"I like my money right where I can see it... hanging in my closet! " - Carrie Bradshaw
carmen_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-14, 19:23   #38
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Cytat:
Napisane przez carmen_88 Pokaż wiadomość
Takze nie, nie predko zniosa wizy dla Polski.. A szkoda bo jest wiele osob, ktore chcialyby po prostu leciec w celach turystycznych lub odwiedzic rodzine a nie moga z powodu tych siedzacych nielegalnie.
Zgadzam sie
To jest sedno problemu.

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2014-02-14 o 19:24
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 19:25   #39
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Ideał polityczny do którego nam daleko to współczesna Szwajcaria gdzie o najistotniejsze sprawy pyta się obywateli w referendum.
Tak, w XX wieku rządy twardej ręki nie zawsze przynosiły dobre skutki, ba, przerażające skutki wydały jak choćby III Rzesza. Ale myślę, że w XXI wieku rządy silnej ręki powinny wyglądać inaczej i taki ktoś jak Putin poradziłby sobie doskonale w naszym, dużo mniejszym kraju.
Tak, co do PO cały czas jest mnóstwo ludzi zmanipulowanych przez TVN, itd. wierzących, że przyjdzie straszny Kaczfi i zabierze im ajfony i aurisy (dobrze mi utkwił w pamięci artykuł o lemingach) i że tylko głosowanie na Tuska i ekipę ich od tego uchroni. Lata prania mózgów zrobiły swoje. Póki lemingi mają pracę nie rozumieją reszty. A są przecież też inne partie, spoza głównego nurtu.
Polacy pewnie będą coraz gorzej traktowani skoro w Anglii kampania wyborcza wręcz polega na tym ile się napluje na naszych rodaków uczciwie tam pracujących. W Polsce żyć ciężko, za granicą nas nie chcą. Jak żyć panie premierze?
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 19:49   #40
carmen_88
Raczkowanie
 
Avatar carmen_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miami, LA, NY
Wiadomości: 445
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Zgadzam sie
To jest sedno problemu.
Wlasnie..

Wiekszosc ludzi mysli "niedobre USA my robimy tyle I tyle.. A dalej mamy wizy".. Tylko,ze trzeba tez zobaczyc to od drugiej strony, ile np USA kosztuje utrzymanie nielegalnych imigrantow.. A oni widza, ze duzo ludzi na turystycznej nie wraca z wakacji. Przynajmniej 8 osob, ktore znam w styczniu przylecialo na turystycznej I juz wie ze zostanie nielegalnie.. Przez takich ludzi wszyscy, nawet Ci co maja uczciwe zamiary, sa skrzywdzeni. To nie jest sprawiedliwe ale nic z tym niestety my nie mozemy zrobic..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (64,5 KB, 49 załadowań)
__________________
"I like my money right where I can see it... hanging in my closet! " - Carrie Bradshaw
carmen_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 19:57   #41
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość


Tak to jest pewnego rodzaju poniżenie, idziesz tam, prosisz, udowadniasz, że nie jesteś złodziejem. Tym bardziej, że Polska ma postawę służalczą wobec USA, wojsko, kupno sprzętu od niech za miliardy. I za to przydałoby się móc wyjechać na wakacje bez tego całego procesu. Poza tym nie oszukujmy się, kto chce jechać do USA do pracy, garsta osób i to nie tych z "nizin", te wybierają już UK czy Skandynawię. Już naprawdę nie muszą się tak bronić.
Jeśli to dla ciebie poniżenie to machasz ręką i pierd.. USA i już.
Poniżeniem jest proszenie o wizę, aby tam pojechac i sprzątać kible - a to już ok? bo w dolarach płacą?

Na wakacje jest milion innych miejsc i ja szczerze nie rozumiem tej fascynacji USA.

Jest jak jest,a polska ma milion innych problemów, którymi należy się zająć. I myśle, że wiele krajów żałuje tak chętnie otwieranych granic.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-14, 20:04   #42
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Cytat:
Napisane przez carmen_88 Pokaż wiadomość
Wlasnie..

Wiekszosc ludzi mysli "niedobre USA my robimy tyle I tyle.. A dalej mamy wizy".. Tylko,ze trzeba tez zobaczyc to od drugiej strony, ile np USA kosztuje utrzymanie nielegalnych imigrantow.. A oni widza, ze duzo ludzi na turystycznej nie wraca z wakacji. Przynajmniej 8 osob, ktore znam w styczniu przylecialo na turystycznej I juz wie ze zostanie nielegalnie.. Przez takich ludzi wszyscy, nawet Ci co maja uczciwe zamiary, sa skrzywdzeni. To nie jest sprawiedliwe ale nic z tym niestety my nie mozemy zrobic..
Dokladnie
Gdyby Polacy przestrzegali prawa juz dawno wizy turystyczne bylyby zniesione a tak to niestety...amerykanie sa b wyczuleni na kombinatorstwo i tepia je.
Tez mnie wkurza ze Ci co maja uczciwe zamiary sa niesprawiedliwie oceniani-zmiana jest mozliwa ale tylko wtedy gdy Polacy zaczna przestrzegac przepisow wizowych
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 20:18   #43
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Jeśli to dla ciebie poniżenie to machasz ręką i pierd.. USA i już.
Poniżeniem jest proszenie o wizę, aby tam pojechac i sprzątać kible - a to już ok? bo w dolarach płacą?

Na wakacje jest milion innych miejsc i ja szczerze nie rozumiem tej fascynacji USA.

Jest jak jest,a polska ma milion innych problemów, którymi należy się zająć. I myśle, że wiele krajów żałuje tak chętnie otwieranych granic.
Ale ja nie chce jechać do USA, ale uważam, że błaganie o wizę to przesada. Tym bardziej, że traktują Cię tam jak potencjalnego przestępcę.
Moi dziadkowie spędzili w USA ponad 15 lat, mieli zielone karty. Po pierwsze Polacy byli i pewnie są tam potrzebni (szczególnie w dużych miastach). Po drugie nielegalnych imigrantów z Polski nie ma tam tak dużo

Cytat:
W programie bezwizowym mogłyby brać udział kraje, w których ambasady amerykańskie odrzucają poniżej 10 proc. wniosków o wizy, pod warunkiem że mniej niż 3 proc. turystów z tych państw zostaje w USA nielegalnie. Polska spełnia obydwa warunki, dlatego wydaje się, że przepis został skrojony specjalnie dla nas.
I w czym problem, 3% zostaje nielegalnie, ale czemu 93% ma z tego powodu cierpieć. A te kilka procent wniosków potrafi być odrzucone z bardzo dziwnych powodów.

Wiele państw powinno mieć świadomość, że bez imigrantów by sobie nie poradziło. W mnóstwie branż w zachodniej Europie nie pracują już praktycznie wcale mieszkańcy tych krajów.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 20:19   #44
carmen_88
Raczkowanie
 
Avatar carmen_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miami, LA, NY
Wiadomości: 445
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Dokladnie
Gdyby Polacy przestrzegali prawa juz dawno wizy turystyczne bylyby zniesione a tak to niestety...amerykanie sa b wyczuleni na kombinatorstwo i tepia je.
Tez mnie wkurza ze Ci co maja uczciwe zamiary sa niesprawiedliwie oceniani-zmiana jest mozliwa ale tylko wtedy gdy Polacy zaczna przestrzegac przepisow wizowych
Tylko Ci co maja uczciwe zamiary je przestrzegaja lub nie maja nawet szansy sie wykazac bo zwyczajnie wizy nie dostana..
Nie wiem czy to tylko moje obserwacje ale znam osoby, ktore uczciwie chca na wakacje I nie dostaja wizy a kombinatorzy I oszusci bez problemu..


Kalini,
Ty masz pojecie jak duzo jest nielegalnych imigrantow? Mam na mysli Polakow?
Dodalam tez zdj na ktorym wypisane sa koszty utrzymanie nielegalnych imigrantow przez poszczegolne stany.. Widzisz jakie to sa duze sumy? Dziwi Cie, ze amerykanie bronia sie jak moga? Oni chca dbac o swoich obywateli..No niestety ale Polakow nielegalnych w USA jest barrrrrdzo duzo.

Nie przecze natomiast, ze to jest niesprawiedliwe jesli chodzi o uczciwych ludzi, ktorzy chca tylko leciec turystycznie
__________________
"I like my money right where I can see it... hanging in my closet! " - Carrie Bradshaw

Edytowane przez carmen_88
Czas edycji: 2014-02-14 o 20:24
carmen_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 20:33   #45
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

ja znam tylko takie co dostaly. i wrocily b o byly turystycznie. ale np kolo mnie w kolejce stala babcia ktora cisnela ze jedzie na wakacje a gadala ze jedzie dorobic
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 20:58   #46
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Przeczytałam właśnie: co sądzicie o tym artykule? Myślicie że to realne że USA zniesie nam wizy?

Oraz mam pytania:
1/ dlaczego Polska wysdyla swoje wojska, robi ,,zakupy" u USA a my musimy miec wizy do nich?
2/ dlaczego inne kraje nie mają, a np Polska ma, razem z Bułgarią, Rumunią, Cyprem i Chorwacją? Przecież są kraje równie biedne jak Polska, czy równie z małą ilością miejsc pracy a mają wizy
3/ czy to właśnie nie jest NIEZGODNE z wartością / moralnością / prawem, że USA tylko tym 5 krajom każe mieć wizy? Jak to jest?


Link do artykułu na WP: : http://wiadomosci.wp.pl/kat,8131,tit...233b&_ticrsn=3
Dlaczego, ano miedzy innymi dlatego
Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
To jest proste, sa pewne warnuki ktore musza byc spelnione i jak one zostana spelnione to wizy zostana zniesione

enhanced law enforcement and security-related data sharing with the United States;
issuing e-Passports;
having a visitor (B) visa refusal rate of less than three percent;
timely reporting of both blank and issued lost and stolen passports; and
maintenance of high counterterrorism, law enforcement, border control, and document security standards.
Najwiekszy problem jest z tym, wciaz zbyt duzy polakow wyjezdza na wize turystyczna i nie wraca i dla tego odmaiaja za duzo turystycznych wiz
Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość

Masz racje to jest upokarzajace,ale niestety tak jest bo duzo Polakow lamie prawo i zostaje nielegalnie w Usa i wszyscy musza za to placic.

Z tym sie tez zgadzam-pracy brak,szczegolnie dla absolwentow.
[QUOTE=carmen_88;45153564]Nie za bardzo chce mi sie wierzyc, ze Amerykanie zniosa wizy Polakom. W dalszym ciagu ludzie przylatuja tutaj na wizach turystycznych I zyja nielegalnie. Mimo kryzysu, ktory dopadl nawet Stany, o czym pisZa dziewczyny z USA. Dlaczego Polacy nie maja zniesionych wiz? A tutaj nalezaloby podziekowac Polakom, ktorzy na wizie turystycznej zostali I mieszkaja nielegalnie w Stanach.
Co do wiz dla Amerykanow to wiekszosc "Amerykanow" przylatujacych do PL ma polski paszport wiec przylecialaby na nim.
Amnestia bylaby kretynstwem I duzo osob jest przeciwko, podpisywane byly nawet petycje przeciwko, Zbyt duzo obywateli sie na to buntuje by to przeszlo.

W dodatku za czasow Obamy jest najwieksza licza deportacji nielegalnych imigrantow.. Takze nie, nie predko zniosa wizy dla Polski.. A szkoda bo jest wiele osob, ktore chcialyby po prostu leciec w celach turystycznych lub odwiedzic rodzine a nie moga z powodu tych siedzacych nielegalnie.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez carmen_88 Pokaż wiadomość
Wlasnie..

Wiekszosc ludzi mysli "niedobre USA my robimy tyle I tyle.. A dalej mamy wizy".. Tylko,ze trzeba tez zobaczyc to od drugiej strony, ile np USA kosztuje utrzymanie nielegalnych imigrantow.. A oni widza, ze duzo ludzi na turystycznej nie wraca z wakacji. Przynajmniej 8 osob, ktore znam w styczniu przylecialo na turystycznej I juz wie ze zostanie nielegalnie.. Przez takich ludzi wszyscy, nawet Ci co maja uczciwe zamiary, sa skrzywdzeni. To nie jest sprawiedliwe ale nic z tym niestety my nie mozemy zrobic..
Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Dokladnie
Gdyby Polacy przestrzegali prawa juz dawno wizy turystyczne bylyby zniesione a tak to niestety...amerykanie sa b wyczuleni na kombinatorstwo i tepia je.
Tez mnie wkurza ze Ci co maja uczciwe zamiary sa niesprawiedliwie oceniani-zmiana jest mozliwa ale tylko wtedy gdy Polacy zaczna przestrzegac przepisow wizowych
(nawiasem mowiac, zgadzam sie z Wami!)

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Dygresja osobista: Nie ukrywam: marzę by wyjechać z Polski z TŻ, tylko niech skończę mgr, chcemy do UK, ale najchętniej USA, Kanada, Australia. Rzygać mi się chce jak widzę co ten złodziej Tusk z kolegami robi w naszym kraju. Lasy Państwowe przegięły a jeszcze jak podatek na ludzi którzy mają swoje mieszkania / domy chce nałożyć to czuję się jakby to były jakieś dzikusy i złodzieje - nasz rząd. Socjal w tym kraju to jakiś żart. Bezpłatne staże to jakiś żart. Upadające uczelnie - np SGH to jakiś żart.Wsparcie dla studentów / absolwentów - to jakiś żart. Wsparcie dla matek które mają dizecko - to jakiś żart. Wsparcie dla małżeństw które chcą mieć swoje mieszkanie - to jakiś żart. Emerytury - to jakiś żart. Zasiłki dla bezrobotnych - to jakiś żart..Lista jest długa...
Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
paula78 lecimy tam z tz w maju o ile dostaniemy wize. wiesdz takie traktowanie jak zebrakow - musze udowodnic konsulowi ze naprawde wroce tutaj do polski i to nie jest pewne ze dostane wizę, ale z tz zaplacilismy 1000 zł za 5 minut rozmowy. i teraz czekasz, jak ten zebrak na to czy dostanie sie wize turystyczną czy nie.

Za co? za to ze nasz kraj wysyla wojsko, robi zakupy, itp itd. Slaba wdzięczność.


Dla mnie i tz USA to wieksze szanse niz polska.
Przez sposob jaki to napisalas, naszla mnie mysl, ze Ty wcale nie chcesz tam jechac turystycznie, tylko do pracy i zostac na stale, nawet nielegalnie
a wlasnie przez takich ludzi jak Ty, jest tyle odmow wiz i co za tym idzie, ich zniesienie. Wiec przestan kwekac, bo przez takich kombinatorow, wizy moga nie byc zniesione
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 21:13   #47
carmen_88
Raczkowanie
 
Avatar carmen_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miami, LA, NY
Wiadomości: 445
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Reign od light,

Chcialam sie odniesc do tej samej odpowiedzi ale myslalam ze to tylko moja urojona analiza wypowiedzi tej wizazanki

Wlasnie, przez takich kombinatorow wlasnie nie zniosa wizy. Swoja droga spoko narzekac jaka to okropnosc prosic o wize turystyczna podczas, gdy turystycznie sie ktos nie planuje wybierac..
Mnie Ci ludzie irytuja. Moja kuzynka, bardzo mi bliska brala slub, chcielismy z moim narzeconym zrobic jej I jej mezowi prezent I zaprosic ich do USA I pokazac stany, na nasz koszt. Mimo naszej bardzo dobrej sytuacj materialnej, jak rowniez nie najgorszej mojej kuzynki.. Nie dostali wiz bo byc moze polecieliby do pracy..
Mojej kolezanki siostra juz 2 raz dostala odmowe..
To jest naprawde wkurzajace, ze nie moze nas rodzina bez problemu przyleciec odwiedzic przez wlasnie takich oszustow.

A Amerykanie sie buntuja, w moim starym sasiedztwie wprowadzili sie meksyki. Sasiad sie wkurzyl jak sie dowiedzial ze ten nielegalnie, jeden tel. I goscia nie ma juz w USA. Slyszalam, ze maja teraz prosto ze szpitala deportowac jak ktos trafi.. Takze mysle ze bedzie tym nielegalnym Coraz trudniej.. To jedyna szansa, zeby Polakom zniesli wizy.
__________________
"I like my money right where I can see it... hanging in my closet! " - Carrie Bradshaw
carmen_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 21:23   #48
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że jak USA zniesie wizy, to chodzi tutaj o wizy turystyczne. Wizy na stały pobyt oraz pracę będą nadal, te wszystkie państwa jak UK, Niemcy itd, które nie mają wiz (turystycznych), nadal muszą mieć wizy na stały pobyt i pracę.
Nie wiem więc czym się tu podniecać, jak zniosą wizy, to i tak nie będzie można tam sobie pojechać żyć jak teraz np jeździmy do UK.
mi zależy tylko na wizie turystycznej, inne mnie nie interesują

teraz jak mam z TŻtem lecieć do USA na wakacje to za samą głupią wizę muszę dać ponad 1200zł!!! i nawet nie ma pewności, że oboje ją dostaniemy!
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 21:32   #49
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Cytat:
Napisane przez carmen_88 Pokaż wiadomość
Reign od light,

Chcialam sie odniesc do tej samej odpowiedzi ale myslalam ze to tylko moja urojona analiza wypowiedzi tej wizazanki

Wlasnie, przez takich kombinatorow wlasnie nie zniosa wizy. Swoja droga spoko narzekac jaka to okropnosc prosic o wize turystyczna podczas, gdy turystycznie sie ktos nie planuje wybierac.. .
Dokladnie
Cytat:
Napisane przez carmen_88 Pokaż wiadomość
Mnie Ci ludzie irytuja. Moja kuzynka, bardzo mi bliska brala slub, chcielismy z moim narzeconym zrobic jej I jej mezowi prezent I zaprosic ich do USA I pokazac stany, na nasz koszt. Mimo naszej bardzo dobrej sytuacj materialnej, jak rowniez nie najgorszej mojej kuzynki.. Nie dostali wiz bo byc moze polecieliby do pracy..
Mojej kolezanki siostra juz 2 raz dostala odmowe..
To jest naprawde wkurzajace, ze nie moze nas rodzina bez problemu przyleciec odwiedzic przez wlasnie takich oszustow.

A Amerykanie sie buntuja, w moim starym sasiedztwie wprowadzili sie meksyki. Sasiad sie wkurzyl jak sie dowiedzial ze ten nielegalnie, jeden tel. I goscia nie ma juz w USA. Slyszalam, ze maja teraz prosto ze szpitala deportowac jak ktos trafi.. Takze mysle ze bedzie tym nielegalnym Coraz trudniej.. To jedyna szansa, zeby Polakom zniesli wizy.
Przykro mi to slyszec o Twojej kuzynce, no ale niestety tak jest czasem, loteria.
Moja siostra i chrzestna mialy szczescie i dostaly na 10 lat bez problemow promese, wize na 6 m-cy, ale wrocily na czas, nawet wczesniej, tak jak mopwily. Moja siostra znow przylatuje w marcu
Ale duzo sie ansluchalam, ze bylo wiele odmow wsrod znajomych.
Ot, loteria to jest czesto.

A wogole to milo Ci widziec
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-14, 21:40   #50
carmen_88
Raczkowanie
 
Avatar carmen_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miami, LA, NY
Wiadomości: 445
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Cytat:
Napisane przez Reign of light Pokaż wiadomość
Dokladnie

Przykro mi to slyszec o Twojej kuzynce, no ale niestety tak jest czasem, loteria.
Moja siostra i chrzestna mialy szczescie i dostaly na 10 lat bez problemow promese, wize na 6 m-cy, ale wrocily na czas, nawet wczesniej, tak jak mopwily. Moja siostra znow przylatuje w marcu
Ale duzo sie ansluchalam, ze bylo wiele odmow wsrod znajomych.
Ot, loteria to jest czesto.

A wogole to milo Ci widziec
Milo widziec Ciebie troche zabiegana jestem ostatnio dlatego nie mialam Zbyt duzo czasu, zeby wpasc na forum

Mam nadzieje, ze u Ciebie wszystko super.. Ale widze, widze..
...Twoja siostra przylatuje
To sie troche rozerwiesz, zazdroszcze
__________________
"I like my money right where I can see it... hanging in my closet! " - Carrie Bradshaw
carmen_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 22:10   #51
mindiar
Raczkowanie
 
Avatar mindiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 306
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Ja ubiegalam sie o wize w Londynie, wczesniej rozmawiajac z osoba kompetetna przez telefon na infolinii ambasady. Ubiegalam sie o wizę sluzbowa. Poradzono mi kupic wczesniej bilet lotniczy w obie strony, dowod zabukowanego hotelu i inne atrakcje, za ktore zaplacilam typu bilet do Disney Landu ipt. Wszystkie dokumety mialam ze soba na spotkaniu, wlacznie z listem od pracodawcy i potwierdzeniem zaczeci college'u w UK. Wizy mi nie przyznano z 2 powodow: moj staly pobyt UK byl za krotki (nie ma na ten temat zadnych regulacji), drugim powodem bylo to, ze lecialam z brytyjczykami jako jedyna polka i bylo podejrzenie,ze oni mi pomagaja wyemigrowac do USA, a ja zostane tam na stale nielegalnie, poniewaz wszystkie poniesione koszta sa niczym w stosunku do wartosci,jak jest dla mnie sama praca na czarno w USA. Po tym incydencie postanowilam,ze nigdy nie bede sie ponizac i probowac ubiegac sie o wize do ameryki kiedykolwiek w przyszlosci.
__________________
Far away ... !
mindiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 22:25   #52
carmen_88
Raczkowanie
 
Avatar carmen_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miami, LA, NY
Wiadomości: 445
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Cytat:
Napisane przez mindiar Pokaż wiadomość
Ja ubiegalam sie o wize w Londynie, wczesniej rozmawiajac z osoba kompetetna przez telefon na infolinii ambasady. Ubiegalam sie o wizę sluzbowa. Poradzono mi kupic wczesniej bilet lotniczy w obie strony, dowod zabukowanego hotelu i inne atrakcje, za ktore zaplacilam typu bilet do Disney Landu ipt. Wszystkie dokumety mialam ze soba na spotkaniu, wlacznie z listem od pracodawcy i potwierdzeniem zaczeci college'u w UK. Wizy mi nie przyznano z 2 powodow: moj staly pobyt UK byl za krotki (nie ma na ten temat zadnych regulacji), drugim powodem bylo to, ze lecialam z brytyjczykami jako jedyna polka i bylo podejrzenie,ze oni mi pomagaja wyemigrowac do USA, a ja zostane tam na stale nielegalnie, poniewaz wszystkie poniesione koszta sa niczym w stosunku do wartosci,jak jest dla mnie sama praca na czarno w USA. Po tym incydencie postanowilam,ze nigdy nie bede sie ponizac i probowac ubiegac sie o wize do ameryki kiedykolwiek w przyszlosci.
OMG!
Wlasnie braklo mi slow.. Bardzo mi przykro
Niby jaka wartosc zostania jest w Stanach niegalnie I pracujac na czarna? Tak, bo kazdy Polak marzy by nie moc sie poruszac normalnie po swiecie, chowac sie zeby go nie deportowali I sprzatac toalety w USA u kogos Cale zycie, bo bez papierow o jakichkolwiek lepszych perspektywach mozna zapomniec.. Rzeczywiscie tyle cudow czeka tam na nielegalnego emigranta

Pierwszy raz sie spotkalam, zeby kupowac bilet przed dostaniem promesy wizowej?
Owszem, w stanach jak przekracza sie granice to trzeba miec prZy sobie bilet powrotny by pokazac urzednikowi. (Wiekszosc prosi by pokazac z tego co slyszalam).
Bardzo glupio ktos Ci doradzil zeby kupic bilety przed dostaniem wizy..
__________________
"I like my money right where I can see it... hanging in my closet! " - Carrie Bradshaw
carmen_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 22:28   #53
mindiar
Raczkowanie
 
Avatar mindiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 306
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Kupowal pracodawca, to byla jego decyzja, ale nie bylo zadnych podejrzen, ze wizy (szczegolnie sluzbowej) nie dostane. Wlasciwie bylam przekonana,ze to tylko formalnosc.
__________________
Far away ... !
mindiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 22:42   #54
carmen_88
Raczkowanie
 
Avatar carmen_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miami, LA, NY
Wiadomości: 445
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Cytat:
Napisane przez mindiar Pokaż wiadomość
Kupowal pracodawca, to byla jego decyzja, ale nie bylo zadnych podejrzen, ze wizy (szczegolnie sluzbowej) nie dostane. Wlasciwie bylam przekonana,ze to tylko formalnosc.
Kurcze..
Tym bardziej nie rozumiem jak mogli Ci nie przyznac wizy sluzbowej.. Jeszcze turystyczna to predzej moglabym zrozumiec ale sluzbowa?
Niestety wszyscy Polacy cierpia przez tych nielegalnych imigrantow I beda cierpiec dopoki wizy turystyczne beda tylko po to, zeby uciec by mieszkac nielegalnie..
W sumie juz nic mnie nie zdziwi.. teraz tylko czekac az jeszcze oglosza ze program au pair przestanie obowiazywac tez Polki biorac pod uwage ile z nich zostalo po programie nielegalnie I planuje dolaczyc do programu tylko po to by wyjechac do USA I juz tam zostac nielegalnie.
__________________
"I like my money right where I can see it... hanging in my closet! " - Carrie Bradshaw
carmen_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 22:52   #55
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Cytat:
Napisane przez carmen_88 Pokaż wiadomość
Tylko Ci co maja uczciwe zamiary je przestrzegaja lub nie maja nawet szansy sie wykazac bo zwyczajnie wizy nie dostana..
Nie wiem czy to tylko moje obserwacje ale znam osoby, ktore uczciwie chca na wakacje I nie dostaja wizy a kombinatorzy I oszusci bez problemu..


Moja siostra kilka lat temu nie dostala turystycznej aby mnie odwiedzic-tutaj Amerykanie oczy ze zdumienia otwieraja ze jak to mozliwe?Niektorzy nawet przepraszali i bluzgali na USA
-musialam im tlumaczyc ze to nie ich wina tylko tych ktorzy zostaja nielegalnie.
Moja siostra olala sprawe-nie ma raczej ochoty znowu sie starac-ja latam do Polski

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2014-02-14 o 22:54
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 23:01   #56
carmen_88
Raczkowanie
 
Avatar carmen_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miami, LA, NY
Wiadomości: 445
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość

Moja siostra kilka lat temu nie dostala turystycznej aby mnie odwiedzic-tutaj Amerykanie oczy ze zdumienia otwieraja ze jak to mozliwe?Niektorzy nawet przepraszali i bluzgali na USA
-musialam im tlumaczyc ze to nie ich wina tylko tych ktorzy zostaja nielegalnie.
Moja siostra olala sprawe-nie ma raczej ochoty znowu sie starac-ja latam do Polski
Wlasnie o to mi chodzi, ja dlatego jako obywatelka bede podpisywac wszystkie petycje przeciwko amnestii.. Nie bede tu komentowac ze z moich podatkow utrzymywac musze takich kombinatorow bo nie rozchodzi mi sie o to ale nie moge wlasnie zrozumiec tego, ze wlasnie wiele osob jest w takiej sytuacji jak Ty Elfie, ze Ty jestes legalnie, a Twoja wlasna rodzina nie moze do Ciebie przyleciec I Cie odwiedzic..
Ty jestes w porzadku I zamiast dlatego przyznac Twojej siostrze wize to nie dostaje bo iles tam Polakow jest nielegalnie.. Brak slow po prostu..
__________________
"I like my money right where I can see it... hanging in my closet! " - Carrie Bradshaw
carmen_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 23:07   #57
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Cytat:
Napisane przez carmen_88 Pokaż wiadomość
Wlasnie o to mi chodzi, ja dlatego jako obywatelka bede podpisywac wszystkie petycje przeciwko amnestii.. Nie bede tu komentowac ze z moich podatkow utrzymywac musze takich kombinatorow bo nie rozchodzi mi sie o to ale nie moge wlasnie zrozumiec tego, ze wlasnie wiele osob jest w takiej sytuacji jak Ty Elfie, ze Ty jestes legalnie, a Twoja wlasna rodzina nie moze do Ciebie przyleciec I Cie odwiedzic..
Ty jestes w porzadku I zamiast dlatego przyznac Twojej siostrze wize to nie dostaje bo iles tam Polakow jest nielegalnie.. Brak slow po prostu..
Brak slow,no ale coz zrobic?Ja juz sie z tym pogodzilam,choc czasem przykro ze jestem tu 11 lat a wlasna siostra nie moze mnie odwiedzic.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 23:12   #58
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Cytat:
Napisane przez carmen_88 Pokaż wiadomość
Milo widziec Ciebie troche zabiegana jestem ostatnio dlatego nie mialam Zbyt duzo czasu, zeby wpasc na forum

Mam nadzieje, ze u Ciebie wszystko super.. Ale widze, widze..
...Twoja siostra przylatuje
To sie troche rozerwiesz, zazdroszcze
Ohh, ja tez jestem zabiegana, takze rozumiem Cie
Tak, u mnie bardzo dobrze, dziekuje, ze pytasz, mam nadzieje, ze u Ciebie tez?
Na przylot siostry juz sie nie moge doczekac, mam w planach zabranie jej do LV(bardzo lubimy kasyna )

no, ale wracajac do tematu, moze wypadlam troche ostro, no ale niestety kombinatorzy nie sa za bardzo lubiani i tylko samym sobie moga podziekowac, ze jest jak jest z wizami. Niektorzy ludzie na rzesach staja, ciezkie pieniadze na studia placa, aby utrzymac legalny status. Bo chca tu byc LEGALNIE.
Poza tym zastanawiam sie, czy osoby, ktora maja w zamiarze 'przesiedziec' wize, zdaja sobie sprawe, ze nie beda mogli podrozowac sobie (poza granice US) wolno? Bo jak przekrocza granice, to w zaleznosci od tego jak dlugo przesiedzieli wize moga miec zakaz wstepu na 3(jesli ponizej 6 m-cy) czy nawet na 10 lat)powyzej 6 m-cy)? Naprawde chcecie zyc za nedzne grosze i sprzatac kible? czy pracowac w jakims polskim deli za grosze? Czy na budowie? ciagle na czarno? Nawet nie bedziecie mogli zrobic prawka. Ze nie wspomne o ubezpieczeniu zdrowotnym. Jestescie pewni, ze nie bedziecie tesknic za rodzina w PL, bez mozliwosci jej odwiedzenia? Ze nawet nie bedziecie mogli poleciec na slub rodzenstwa, czy na pogrzeb dziedkow, badz rodzicow, bo pozniej was nie wpuszcza spowrotem? Jestescie gotowi na cos takiego?
Ja bym tak nie mogla, ale to tylko moja opinia, pozdrawiam.

---------- Dopisano o 01:12 ---------- Poprzedni post napisano o 01:10 ----------

o! Elfik minelysmy sie hugs!
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 23:23   #59
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Reign,
Hej
Zgadzam sieLegalne zycie w Usa jest dla osoby z innego kraju ciezkie,ja nie wyobrazam sobie byc nielegalnie-za duzy stres i ciagle zycie w strachu bez praw.
Przeczytajcie ta historie co moze sie stac z nielegalnym bez ubezpieczenia:
http://www.nydailynews.com/life-styl...icle-1.1382505

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2014-02-14 o 23:38
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 23:47   #60
carmen_88
Raczkowanie
 
Avatar carmen_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miami, LA, NY
Wiadomości: 445
Dot.: Wizy do USA dla Polaków będą zniesione? - Unia Europejska grozi Ameryce sankcja

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Reign,
Hej
Zgadzam sieLegalne zycie w Usa jest dla osoby z innego kraju ciezkie,ja nie wyobrazam sobie byc nielegalnie-za duzy stres i ciagle zycie w strachu bez praw.
Przeczytajcie ta historie co moze sie stac z nielegalnym bez ubezpieczenia:
http://www.wprost.pl/ar/404970/Szpit...laka-do-kraju/
Cos strasznego.. Jestes 11 ! Lat a Twoja siostra nie moze Cie odwiedzic.. Nie potrafie sie nawet postawic w Twojej sytuacji. Bardzo mi przykro to wlasnie jest niesprawiedliwe. Twoja siostra powinna dostac, to powinno byc normalnosccia.. Przeciez normalnym jest, ze rodzina chcialaby sie odwiedzac..

Reign tylko grzecznie tam w LV samych wygranych zycze

Ja tez nie z tych co bezwglednie musi mieszkac w danym kraju mimo ze nielegalnie..
Dopisalabym jeszcze, do tego co Dziewczyny juz napisaly, ze bedac nielegalnie blokuje sie droge wyjazdu dla najblizszej rodziny. Mialam tu znajoma ktora byla nielegalnie, jej mama ani siostra nie dostaly wizy, przez 10 lat staraly sie co roku I byla ta sama odpowiedz. Jak siostra/corka wroci to tylko wtedy dostana wize. I ani nikt jej nie odwiedzil z rodziny ani ona nie mogla leciec do PL. nie wyobrazam sobie 10lat nie widziec najblizszych mi ludzi!
Do tego gdyby cos sie stalo to nie mozna tego zglosic. Nie ma sie zadnych praw. Mala glupia stluczka samochodowa moze zakonczyc sie deportem. W ogole ja bym nie mogla zyc w takim stresie, ze ktos mnie nakabluje, policja mnie zatrzyma etc etc i byc moze skoncze w kajdanach I prosto na lotnisko.
__________________
"I like my money right where I can see it... hanging in my closet! " - Carrie Bradshaw
carmen_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-18 01:55:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:16.