Głośny sąsiad niszczy mi życie - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-10, 19:02   #61
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Ja tylko się wtrącę, aby powiedzieć, że nie ma czegoś takiego, że ktoś "nie chce być świadkiem". Jeśli znam czyjeś personalia i adres, a przynajmniej jestem w stanie wskazać, że chodzi o osobę zamieszkującą w danym mieszkaniu, dany numer, to osoba zostaje wezwana w charakterze świadka. Dotyczy to i spraw karnych, i cywilnych, i administracyjnych, każdych. Więc w tej sprawie nie tylko policjant może zeznawać, że był hałas. Nieusprawiedliwione niestawiennictwo oznacza grzywnę, a może nawet przymusowe doprowadzenie.

Oczywiście, treść i prawdziwość zeznań takich ewentualnych wskazanych sąsiadów i być może potem jakieś pretensje, że się ich podało na świadków, to inna rzecz. Ale ja uważam, że warto. Może w końcu społeczeństwo oduczyłoby się durnego milczenia i przyzwalania na socjopatyczne zachowania i łamanie prawa (które tutaj w oczywisty sposób jest, nie wspominając o immisjach, zasadach współżycia społecznego i różnych innych).

A gadanie, że niech się dziewczyna wyprowadzi, jeśli jej przeszkadza głośna muzyka sąsiada (czyli de facto przyzwalanie gościowi na niepokojenie całego bloku i wspomniane łamanie prawa) to tak samo, jakby (może drastyczny przykład, ale uważam, że adekwatny) powiedzieć dziewczynie, że jak chce w nocy przejść przez park bez bycia zgwałconą, to niech absolutnie nie zachęca ewentualnego sprawy dekoltem i miniówką. Bo będzie jej wina.
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.


Edytowane przez regularkate
Czas edycji: 2018-01-10 o 19:04
regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 19:26   #62
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Ja tylko się wtrącę, aby powiedzieć, że nie ma czegoś takiego, że ktoś "nie chce być świadkiem". Jeśli znam czyjeś personalia i adres, a przynajmniej jestem w stanie wskazać, że chodzi o osobę zamieszkującą w danym mieszkaniu, dany numer, to osoba zostaje wezwana w charakterze świadka. Dotyczy to i spraw karnych, i cywilnych, i administracyjnych, każdych. Więc w tej sprawie nie tylko policjant może zeznawać, że był hałas. Nieusprawiedliwione niestawiennictwo oznacza grzywnę, a może nawet przymusowe doprowadzenie.

Oczywiście, treść i prawdziwość zeznań takich ewentualnych wskazanych sąsiadów i być może potem jakieś pretensje, że się ich podało na świadków, to inna rzecz. Ale ja uważam, że warto. Może w końcu społeczeństwo oduczyłoby się durnego milczenia i przyzwalania na socjopatyczne zachowania i łamanie prawa (które tutaj w oczywisty sposób jest, nie wspominając o immisjach, zasadach współżycia społecznego i różnych innych).

A gadanie, że niech się dziewczyna wyprowadzi, jeśli jej przeszkadza głośna muzyka sąsiada (czyli de facto przyzwalanie gościowi na niepokojenie całego bloku i wspomniane łamanie prawa) to tak samo, jakby (może drastyczny przykład, ale uważam, że adekwatny) powiedzieć dziewczynie, że jak chce w nocy przejść przez park bez bycia zgwałconą, to niech absolutnie nie zachęca ewentualnego sprawy dekoltem i miniówką. Bo będzie jej wina.
ja bym raczej porównała ze słowami "nic dziwnego że Cię zgwałcili skoro łazisz po nocy" (ironia - nie uważam że osoba chodząca po nocy sama się prosi o gwałt)
To przerzucanie odpowiedzialności na ofiarę.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 19:52   #63
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Ja tylko się wtrącę, aby powiedzieć, że nie ma czegoś takiego, że ktoś "nie chce być świadkiem". Jeśli znam czyjeś personalia i adres, a przynajmniej jestem w stanie wskazać, że chodzi o osobę zamieszkującą w danym mieszkaniu, dany numer, to osoba zostaje wezwana w charakterze świadka. Dotyczy to i spraw karnych, i cywilnych, i administracyjnych, każdych. Więc w tej sprawie nie tylko policjant może zeznawać, że był hałas. Nieusprawiedliwione niestawiennictwo oznacza grzywnę, a może nawet przymusowe doprowadzenie.

Oczywiście, treść i prawdziwość zeznań takich ewentualnych wskazanych sąsiadów i być może potem jakieś pretensje, że się ich podało na świadków, to inna rzecz. Ale ja uważam, że warto. Może w końcu społeczeństwo oduczyłoby się durnego milczenia i przyzwalania na socjopatyczne zachowania i łamanie prawa (które tutaj w oczywisty sposób jest, nie wspominając o immisjach, zasadach współżycia społecznego i różnych innych).

A gadanie, że niech się dziewczyna wyprowadzi, jeśli jej przeszkadza głośna muzyka sąsiada (czyli de facto przyzwalanie gościowi na niepokojenie całego bloku i wspomniane łamanie prawa) to tak samo, jakby (może drastyczny przykład, ale uważam, że adekwatny) powiedzieć dziewczynie, że jak chce w nocy przejść przez park bez bycia zgwałconą, to niech absolutnie nie zachęca ewentualnego sprawy dekoltem i miniówką. Bo będzie jej wina.
Od głosnej muzyki do gwaltu skoro tylko autorce aż tak bardzo przeszkadza to łatwiej mi uwierzyć że świat jest głośny ale nie nadmiernie. Przeszkadza tylko autorce. Być może faktycznie puszcza muzykę na full ale na razie wszystko wskazuje na to, że autorka ma nadwrażliwość słuchu. No zdarza się. Mogę mieszkanie sprzedać i zamienić na inne. Moga wygluszyc to. Mogą iść do sądu.
Pytanie co się oplaca, bo a nóż w sądzie okaże się, że jednak poziom hałasu jest w normie i autorka będzie musiała odszkodowanie sąsiadiwi za zmarnowany czas płacić.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 19:57   #64
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Od głosnej muzyki do gwaltu skoro tylko autorce aż tak bardzo przeszkadza to łatwiej mi uwierzyć że świat jest głośny ale nie nadmiernie. Przeszkadza tylko autorce. Być może faktycznie puszcza muzykę na full ale na razie wszystko wskazuje na to, że autorka ma nadwrażliwość słuchu. No zdarza się. Mogę mieszkanie sprzedać i zamienić na inne. Moga wygluszyc to. Mogą iść do sądu.
Pytanie co się oplaca, bo a nóż w sądzie okaże się, że jednak poziom hałasu jest w normie i autorka będzie musiała odszkodowanie sąsiadiwi za zmarnowany czas płacić.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
to nie jest ich mieszkanie.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 20:19   #65
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Przeszkadza tylko autorce.
Skąd Ty to wiesz?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 20:21   #66
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Od głosnej muzyki do gwaltu skoro tylko autorce aż tak bardzo przeszkadza to łatwiej mi uwierzyć że świat jest głośny ale nie nadmiernie. Przeszkadza tylko autorce. Być może faktycznie puszcza muzykę na full ale na razie wszystko wskazuje na to, że autorka ma nadwrażliwość słuchu. No zdarza się. Mogę mieszkanie sprzedać i zamienić na inne. Moga wygluszyc to. Mogą iść do sądu.
Pytanie co się oplaca, bo a nóż w sądzie okaże się, że jednak poziom hałasu jest w normie i autorka będzie musiała odszkodowanie sąsiadiwi za zmarnowany czas płacić.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Nie chcę teraz raz jeszcze studiować całego wątku, ale wydaje mi się, że autorka wspominała, że sąsiedzi przyznali, że problemy z głośnym zachowaniem chłopaka były jeszcze przed ich wprowadzką, tylko nikt nie miał odwagi/pomysłu, aby coś z tym zrobić.

Co do poziomu hałasu, to o ile się orientuję, nie ma czegoś takiego jak "poziom hałasu w normie". Nie ma na to żadnych przepisów, a już zwłaszcza w blokach mieszkalnych. Jest za to coś takiego jak zasady współżycia społecznego i w zasadzie w każdej spółdzielni czy wspólnocie "regulamin zasad używania lokali oraz porządku domowego i zasad współżycia mieszkańców" (tak się nazywa akurat u mnie) i po prostu skoro mieszkasz, to masz obowiązek się zastosować. Nie możliwość czy widzimisię. Obowiązek. A w takich regulaminach chyba zawsze są postanowienia dot. poszanowania spokoju innych mieszkańców. U mnie jest na przykład:

"Dla zapewnienia zgodnych warunków współżycia należy uszanować prawo mieszkańców do wypoczynku, nie należy nastawiać zbyt głośno odbiorników radiowych lub telewizyjnych."

Są też inne postanowienia odnoszące się do ciszy nocnej, zakłócania spokoju.

Także to jest dla mnie bezprzedmiotowa dyskusja - komu co wolno i kto robi dobrze, a kto przesadza, skoro po stronie autorki są zarówno przepisy powszechnie obowiązujące (zakłócanie spokoju jako wykroczenie, immisje z KC), jak i wewnętrzne przepisy z regulaminu danego budynku, które z pewnością tam są. Dziewczyna jest po prostu w prawie, ot i wszystko. A że łatwiej jest się wyprowadzić gdzie indziej - po pierwsze, nie zawsze tak jest, a po drugie, nie każdy chce w życiu iść po najmniejszej linii oporu. Ja uważam, że każdą próbę nauczenia innych ludzi, że nie są świętymi krowami, które mogą się z nikim nie liczyć, powinno się uznać za godną pochwały.

Przykład z gwałtem może Twoim zdaniem śmieszny, ale czasem trzeba zastosować hiperbolę, żeby pokazać brak logiki w argumentacji.
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 20:50   #67
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Ja uważam, że każdą próbę nauczenia innych ludzi, że nie są świętymi krowami, które mogą się z nikim nie liczyć, powinno się uznać za godną pochwały.
Dokładnie.

Weź Liara nie wmawiaj dziewczynie, że sobie coś roi i jest przewrażliwiona. Może nakręcona - owszem. Rozumiem to, tym bardziej, że nie ma wsparcia w mężu, żadnej pomocy od niego i zrozumienia. To oczywiste, że napina ją ta cała sytuacja. Ma siedzieć cicho, żeby jakiś durny troll robił sobie z bloku mieszkalnego park rozrywki ?A w imię czego, przepraszam ? To, że niby (jak twierdzisz) przeszkadza to tylko jej, dalej nie dowodzi, że to z nią jest coś nie tak. Ludzie potrafią męczyć się z chamstwem całymi latami, nie robiąc nic żeby chama przywołać do respektowania prawa, porządku, kultury. Mało jest takich przypadków ? Bierze się to - jak myślę - często stąd, że ludzie nie znają swoich praw, nie wiedzą co jest dopuszczalne, a co nie. Traktują takich sąsiadów jak dopust Boży i tyle.

Swoją drogą, to może ten facet jest niepełnosprawny intelektualnie czy coś ? Shaari, dowiadywałaś się w spółdzielni czy wspólnocie jaka jest sytuacja prawna tego mieszkania, w sensie kto jest właścicielem, czy to mieszkanie jest wynajmowane ? Może by ci udzieli jakichś wyjaśnień.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2018-01-10 o 21:01
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-10, 23:08   #68
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

autorko, a co z przeniesieniem sypialni do drugiego pokoju? gdzieś tam chyba czytałam, że jest ruchliwa droga (?), ale mówiąc szczerze wolałabym takie odgłosy niż muzykę. tym bardziej, że można się do nich przyzwyczaić.

masz możliwość nocować czasami poza domem? może jak będziesz się porządnie wysypiać to będziesz się czuła lepiej psychicznie.

i tak całkiem szczerze to ja bym się chyba uwiesiła pajacowi na dzwonku i waliła w drzwi dopóki by nie otworzył.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 23:53   #69
Emaar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 23
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

regularkate Oczywiście masz rację, nieprecyzyjnie to napisałam. Ja po prostu w takiej sytuacji poszłabym wcześniej do sąsiada i zapytała czy zechce zeznawać w mojej sprawie. Po pierwsze ze względu na zwykłą przyzwoitość i dobrosąsiedzkie stosunki na przyszłość (bo np starsze osoby na widok wezwania z sądu mogą dostać palpitacji serca) a dwa żeby sobie nie strzelić w kolano.
Emaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 06:50   #70
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Nie radzę rozmawiać osobiście z sąsiadem a już zwłaszcza chodzić do niego. Pozwie Cię o naruszenie miru domowego i z dużą pewnością wygra (taka zabawa to kilka tysięcy w plecy). Wszystko na drodze oficjalnej, a w bezpośredniej interakcji zadbać o świadka.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 08:54   #71
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Nie radzę rozmawiać osobiście z sąsiadem a już zwłaszcza chodzić do niego. Pozwie Cię o naruszenie miru domowego i z dużą pewnością wygra (taka zabawa to kilka tysięcy w plecy). Wszystko na drodze oficjalnej, a w bezpośredniej interakcji zadbać o świadka.
Naprawdę? Spotkałaś się z sytuacją, aby ludzie występowali z takimi pozwami? Za zapukanie do drzwi i zwrócenie uwagi na ich oczywiście sprzeczne z normami zachowanie? Nie chce mi się wierzyć, żeby to się utrzymało w sądzie... No ale ja nie słyszałam nigdy o takiej sytuacji, a kto wie. Trochę jednak wątpię, aby osoba nie wpuszczająca nikogo do domu i nawet rzadko z niego wychodząca zdawała sobie sprawę z takich możliwości jak pozwanie za naruszenie miru domowego. Tym bardziej, że żeby coś takiego wygrać, to trzeba ogarnąć pełnomocnika, a w tym celu trzeba wyłożyć kasę, czego większość ludzi nie chce czynić, uznając to za stratę pieniędzy

Ale rada, aby załatwiać wszystko za pośrednictwem Policji lub przesyłając korespondencję jest jak najbardziej trafna.
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-11, 09:22   #72
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Tak, do tego doszedł zarzut o naruszenie nietykalności cielesnej. Świadkiem był matka powoda
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 10:07   #73
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Tak, do tego doszedł zarzut o naruszenie nietykalności cielesnej. Świadkiem był matka powoda
No to jeśli emocje puściły i były rękoczyny, to w sumie nie ma się co dziwić takim zarzutom Wydaje mi się jednak, że zazwyczaj wkurzeni sąsiedzi jedynie dzwonią do drzwi i mówią osobie, co myślą o hałasach i na tym się kończy, dzieje się to przed drzwiami, więc w takim przypadku chyba by było ciężko i o naruszenie miru, i nietykalności.
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 11:48   #74
ssnn
Rozeznanie
 
Avatar ssnn
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 781
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez dori7 Pokaż wiadomość
Głupio spytam - a klasyka, czyli walenie w ścianę do skutku nic nie pomaga? Rur wspólnych nie macie?
Te rury są wspólne dla całego pionu! Genialna porada.
ssnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 13:22   #75
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
No to jeśli emocje puściły i były rękoczyny, to w sumie nie ma się co dziwić takim zarzutom Wydaje mi się jednak, że zazwyczaj wkurzeni sąsiedzi jedynie dzwonią do drzwi i mówią osobie, co myślą o hałasach i na tym się kończy, dzieje się to przed drzwiami, więc w takim przypadku chyba by było ciężko i o naruszenie miru, i nietykalności.

Wyrok zapadł w oparciu o zeznanie świadka, bez dowodów rzeczowych.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 20:41   #76
limot
Raczkowanie
 
Avatar limot
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 145
Question Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Autorko jeśli możesz to napisz jak się sprawy potoczyły z sąsiadem. Zmieniło się coś na lepsze?
__________________
Cytat:
Tu jest tak, że obojętne czy się uzytkownikom podoba czy nie, zmiany zostają narzucone i koniec.
limot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 13:54   #77
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Tez miałam problemy z głosnym sasiadem, który lubil sobie w nocy krzyczec sam do siebie i generalnie bardzo hałasawac. Okazało sie,ze jest schizofrenikiem. Dopiero po 2 latach i wielu pisamach i telefonach na policje oraz do Opieki spolecznej udalo sie coś zrobic. Niestety na krótko, lecz teraz jest troche lepiej.
blueania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 13:28   #78
MRU68
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

czy są jakieś szanse bym mogła otrzymać kopię listu gdzie jest mowa o eksmisji,bowiem ja już nie mam sił z takimi debilami przyszło mi mieszkać -wieczna głośna muzyka ten sam utwór od dwóch lat,walenie piłką,zagłuszanie internetu,telewizora i innych sprzętów-sprawa była niejednokrotnie zgłaszana do spółdzielni,na policję również żaden efekt . Doszłam do wniosku że nasza policja jest skuteczna w serialach telewizyjnych.Maże ktoś mi pomoże bo nie wiem co zrobić -kupić kałacha czy co?
MRU68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-21, 14:06   #79
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Ja liczę na to że moi sąsiedzi sami się powybijają nawzajem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-22, 09:35   #80
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ja liczę na to że moi sąsiedzi sami się powybijają nawzajem.
Rozumiem te uczucia, chociaż staram się nikomu źle nie życzyć. Ale odkąd ponad rok temu do mieszkania powyżej wprowadziła się pewna parka, moje życie zmieniło się na gorsze. W sumie to nie umiem już spać bez słuchania szumu deszczu (bo tłuką się po domu głównie nocą) i modlę się, żeby za jakiś czas było nas stać na kupienie innego mieszkania. Chociaż - tfu tfu - ostatnio jest jakby spokojniej.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 17:11   #81
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

U mnie coraz gorzej. Sąsiad z góry chyba zdjął podłogę i chodzi po betonie w jakichś chodakach od bladego świtu do późnej nocy. W innym mieszkaniu (trudno określić lokalizację) mają chyba wybieg bydła kopytnego. Do tego jeszcze najbardziej ujadający pies jakiego w życiu spotkałam mieszka przez najcieńszą ścianę. Myślę o zmianie mieszkania na jakieś szczytowe i narożne ale szkoda mi bo do tego mam pewien sentyment no i przeraża mnie ta cała przeprowadzka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-23, 13:13   #82
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Gdy szukałam mieszkania, to był warunek, szczytowe i narożne. Myślałam, że będzie trudno, ale poszło szybko i to był świetny wybór. Moja sypialnia graniczy z pokojem córki i kuchnia sąsiadki, mam wyciszone ściany i podłogi i jest super.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 10:24   #83
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Pisałam o uciążliwości sąsiadów ale po wprowadzce nowych rozpętało się prawdziwe piekło. W czasie remontu trwającego około pół roku wyburzyli chyba wszystkie ściany i skuli tynk ze ściany międzymieszkaniowej pogarszając drastycznie właściwości akustyczne przegrody. Kuli tak zapamiętale, że zrobili nawet dziurę na wylot. Wprowadzili się jakiś tydzień temu a my jesteśmy na granicy wytrzymałości psychicznej. Mają dziecko, które całymi dniami wrzeszczy ale tak straszliwie wkładając w to chyba całą nagromadzoną złość. To nie są odgłosy zabawy czy kwilenie niemowlaka ale przeszywający wrzask na całe gardło rozwydrzonego <autocenzura>, do tego bieganie wzdłuż ściany i walenie w nią. Tak jest od samego rana z przerwami tylko gdy gdzieś wychodzą. Reakcji rodziców nie ma lub wręcz nakręcają dodatkowo tego potwora. Zaczęliśmy w trybie ekspresowym izolację ściany. Nakleiliśmy piankę akustyczną i czekamy na fachowca, który zbuduje ściankę z regipsu ale szczerze mówiąc przy tym nasileniu hałasu zaczynamy wątpić, że to coś da (te wrzaski słychać nawet po drugiej stronie mieszkania). Myślimy o skierowaniu sprawy do sądu cywilnego (art.140 i 144 kc) oraz o powiadomieniu opieki społecznej o niedopełnieniu obowiązku opiekuńczo-wychowawczego. Zastanawiam czy podjąć wcześniej jakieś kroki uprzedzające.

Edytowane przez effcia82
Czas edycji: 2020-05-12 o 10:26
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 12:20   #84
autorma
Raczkowanie
 
Avatar autorma
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 34
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Mieszkacie w blokach i takie odgłosy są normalne. Nie da się uciszyć dziecka. Tak samo ludzie mają prawo przeprowadzić remont. Mogą słuchać muzyki w trakcie dnia.

Jesli wiecie, że jesteście tak wrażliwi na dźwięki, to znaczy,ze nie nadajecie się do mieszkania w bloku i wypadałoby poszukać sobie domu.

Sama mieszkam w domu i jest idealnie cicho. Jednak mieszkałam w bloku do tej pory. Sąsiedzi mieli duzego psa, który biegał po mieszkaniu nad nami. Musiałam to zaakceptować.
autorma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 16:06   #85
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

To raczej, ci którzy nie potrafią żyć w społeczeństwie nie powinni pchać się do bloku. Ja rozumiem normalne odgłosy bytowe ale generowanie nieustającego nadmiernego hałasu to zupełnie co innego. Sama staram się żyć w sposób jak najmniej uciążliwy dla innych i oczekuję tego samego. Ale winienie ofiary to takie typowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 16:56   #86
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
To raczej, ci którzy nie potrafią żyć w społeczeństwie nie powinni pchać się do bloku. Ja rozumiem normalne odgłosy bytowe ale generowanie nieustającego nadmiernego hałasu to zupełnie co innego. Sama staram się żyć w sposób jak najmniej uciążliwy dla innych i oczekuję tego samego. Ale winienie ofiary to takie typowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak duze jest to dziecko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 19:11   #87
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Nie mam pojęcia bo nie widziałam tych ludzi ale chodzi (a raczej biega) i czasem między wrzaskami da się wyłapać pełne słowa a nawet proste zdania. Obstawiam 2-5 lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 19:50   #88
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez autorma Pokaż wiadomość
Mieszkacie w blokach i takie odgłosy są normalne. Nie da się uciszyć dziecka. Tak samo ludzie mają prawo przeprowadzić remont. Mogą słuchać muzyki w trakcie dnia.



Jesli wiecie, że jesteście tak wrażliwi na dźwięki, to znaczy,ze nie nadajecie się do mieszkania w bloku i wypadałoby poszukać sobie domu.



Sama mieszkam w domu i jest idealnie cicho. Jednak mieszkałam w bloku do tej pory. Sąsiedzi mieli duzego psa, który biegał po mieszkaniu nad nami. Musiałam to zaakceptować.

Poczytaj może poprzednie posty, zanim wystąpisz z genialną radą o tym, żeby przeprowadzić się do domu. Zresztą takie teksty zawsze się pojawiają w takich dyskusjach. Rozumiem, że ktoś, kto puszcza muzykę na cały regulator o każdej porze dnia i nocy spełnia definicję „nadawania się do mieszkania w bloku”, natomiast osoba, która lubi ciszę - już nie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 22:16   #89
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Niekoniecznie w tym słynnym domku zazna się absolutnej ciszy i spokoju. Faktem jest, że chociaż przez ścianę nikt nikomu nie tłucze oraz nie tłucze się przez klatkę schodową.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2022-08-23 o 07:31
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 23:03   #90
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Jesli wiecie, że jesteście tak wrażliwi na dźwięki, to znaczy,ze nie nadajecie się do mieszkania w bloku i wypadałoby poszukać sobie domu.
przede wszystkim wszystko fajnie ale to się wiąże z różnicami w hajsie bo domy z reguły są droższe niż mieszkania, poza tym budownictwo wielorodzinne umożliwia na danym terenie, w obrębie miasta, mieszkanie większej grupie ludzi. No nie da się żeby np. we Wrocławiu 600 tyś ludzi mieszkało sobie w domkach i to jeszcze wolnostojących a nie szeregówkach.
Mieszkanie za miastem to z kolei odległości, dojazdy i czasem brak wygód cywilizacyjnych takich jak blisko do różnych miejsc.
Więc to tak nie działa jak podsumowujesz.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-09 23:03:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:29.