Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego? - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Który aspekt dotyczący nowo kupionego mieszkania spędza Ci sen z powiek?
Uciążliwi sąsiedzi 26 46,43%
Głośne ciągi komunikacyjne w pobliżu bloku 8 14,29%
Niedoróbki dewelopera 5 8,93%
Niewyciszone mieszkanie 12 21,43%
Kiepska komunikacja z innymi częściami miasta 9 16,07%
Nieestetyczna i zaniedbana okolica 7 12,50%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 56. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-05-21, 15:34   #901
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-22, 08:21   #902
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Dla mnie też to jest niezrozumiałe. Ludzie muszą pracować na mieszkania i na kredyty, a po co skoro można wynająć mieszkanie, nie płacić i w nagrodę dostać socjalne za które też będzie można nie płacić i będzie je można dewastować Tylko noclegownia, a jak taka osoba ma dzieci, to się je odbiera, bo rodzic nie jest w stanie zapewnić im odpowiednich warunków. Myślę, że świadomość szybkiej eksmisji do noclegowni znacznie ukróciła by problemy z lokatorami. Teraz dzieją się takie rzeczy, bo ludzie wiedzą, że mogą sobie na takie coś pozwolić.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 05:42   #903
KokinoNero
Raczkowanie
 
Avatar KokinoNero
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 215
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nadal tak jest? Wydawało mi się, że nie ma już takiego przepisu?
KokinoNero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 07:43   #904
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez KokinoNero Pokaż wiadomość
Nadal tak jest? Wydawało mi się, że nie ma już takiego przepisu?

U nas jest patola straszna pod tym kątem. Wczoraj czytałam, że koleś wynajmował mieszkanie, umowa się skończyła, lokator się wyprowadził, ale nie zdał kluczy. Do mieszkania wprowadzili się nowi lokatorzy i po jakimś czasie pojawił się tam ten stary lokator twierdząc, że ma klucze i może tam mieszkać i zwrócił się do sądu o przywrócenie posiadania i z tego co ludzie pisali w komentarzach, to może to wygrać. Byłam w szoku jak to czytałam. Dla mnie to jest coś tak absurdalnego, że nie jestem w stanie uwierzyć, że prawo tak działa
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 07:56   #905
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 10:51   #906
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Dla mnie też to jest niezrozumiałe. Ludzie muszą pracować na mieszkania i na kredyty, a po co skoro można wynająć mieszkanie, nie płacić i w nagrodę dostać socjalne za które też będzie można nie płacić i będzie je można dewastować Tylko noclegownia, a jak taka osoba ma dzieci, to się je odbiera, bo rodzic nie jest w stanie zapewnić im odpowiednich warunków. Myślę, że świadomość szybkiej eksmisji do noclegowni znacznie ukróciła by problemy z lokatorami. Teraz dzieją się takie rzeczy, bo ludzie wiedzą, że mogą sobie na takie coś pozwolić.
chore jest to prawo dotyczące najmów w Polsce, właśnie dlatego sprzedałam swoje poprzednie mieszkanko - przez strach ewentualnego najemcy. A czytam, że coraz gorzej wraz z upływem lat. dlatego tez nie dziwi mnie, że rynek wynajmów wypierają chyba coraz bardziej tacy duży inwestorzy, którzy wykupuje po kilkaset mieszkań- im się ryzyko tych kilku 'patusów'- najemców jakoś rozkłada.
Cóż- może to polskie prawo właśnie pod takich oligarchów mieszkaniowych jest pisane. to już chyba za nadmiar gotówki jakies diamenty kupować czy dzieła sztuki...?
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 11:49   #907
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89588296]chore jest to prawo dotyczące najmów w Polsce, właśnie dlatego sprzedałam swoje poprzednie mieszkanko - przez strach ewentualnego najemcy. A czytam, że coraz gorzej wraz z upływem lat. dlatego tez nie dziwi mnie, że rynek wynajmów wypierają chyba coraz bardziej tacy duży inwestorzy, którzy wykupuje po kilkaset mieszkań- im się ryzyko tych kilku 'patusów'- najemców jakoś rozkłada.
Cóż- może to polskie prawo właśnie pod takich oligarchów mieszkaniowych jest pisane. to już chyba za nadmiar gotówki jakies diamenty kupować czy dzieła sztuki...?[/QUOTE]


Dla mnie to też jest chore. Czytałam to i przecierałam oczy ze zdumienia, że takie prawo istnieje. Ja serio nie kumam jak lokator może mieć większe prawa do własnościowego mieszkania właściciela. Mi się to serio nie mieści w głowie. Dla mnie sprawa jest prosta. Moje mieszkanie i ja decyduje ile ktoś tam mieszka. W senie zaznaczam w umowie, że obowiązuje taki i taki okres wypowiedzenia i jak ktoś to podpisuje, to się na to zgadza i tyle.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-05-23, 12:44   #908
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Dla mnie to też jest chore. Czytałam to i przecierałam oczy ze zdumienia, że takie prawo istnieje. Ja serio nie kumam jak lokator może mieć większe prawa do własnościowego mieszkania właściciela. Mi się to serio nie mieści w głowie. Dla mnie sprawa jest prosta. Moje mieszkanie i ja decyduje ile ktoś tam mieszka. W senie zaznaczam w umowie, że obowiązuje taki i taki okres wypowiedzenia i jak ktoś to podpisuje, to się na to zgadza i tyle.
Dokładnie. Ja jeszcze od strony lokatorki - nie wyobrażam sobie zalegać z czynszem, przestać go płacić czy demolować mieszkanie. Serio - kto tak robi?!
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 12:44   #909
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

To teraz muszę się modlić lic, żeby lokatorka nie przez najbliższy rok nie wywinela nam takiego numeru. W przyszłym roku sprzedajemy i już nie mogę się doczekać w sumie.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 12:45   #910
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Ale sprzedajecie i kupujecie coś nowego dla siebie czy inwestujecie w inny sposób?

Mi chodziła po głowie sprzedaż bardzo. Nie chcę wynajmować komuś bardzo długo
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 12:49   #911
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Ogólnie chyba takie historie nie są jakieś bardzo częste, ale wiadomo, zdarzyć się mogą. Jak dla mnie najbezpieczniej wynajmować na pokoje studentom albo jakimś w miarę młodym osobom. Jakby nie było masa ludzi wynajmuje i sobie chwali. No ale ja też nie wyobrażam sobie mieszkać za free i szukać jeszcze w sądzie swoich praw
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-23, 12:51   #912
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89588467]Ale sprzedajecie i kupujecie coś nowego dla siebie czy inwestujecie w inny sposób?

Mi chodziła po głowie sprzedaż bardzo. Nie chcę wynajmować komuś bardzo długo[/QUOTE]Kupiliśmy mieszkanie zagranicą. Przy posiadaniu innej nieruchomości podatek do zapłacenia byłby sporo wyższy, ponad 30 tysięcy złotych. Gra nie warta świeczki dla mieszkania 30m2. Trudno nam się nim zajmować na odległość (nie mamy rodziny w tym mieście) w przypadku napraw, agencja zjada spory % kwoty najmu, a jak czytam o tych prawach lokatorów to już totalnie mi się odechciało.
Co zrobimy z pieniędzmi to jeszcze nie wiemy, kwota ze sprzedaży tej kawalerki (a jest w dużym i drogim mieście w Polsce) to tutaj starczy tylko na dwa miejsca parkingowe.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Edytowane przez Tolvaj
Czas edycji: 2023-05-23 o 12:55
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 12:51   #913
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-05-23 o 12:52
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 12:52   #914
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ogólnie chyba takie historie nie są jakieś bardzo częste, ale wiadomo, zdarzyć się mogą. Jak dla mnie najbezpieczniej wynajmować na pokoje studentom albo jakimś w miarę młodym osobom. Jakby nie było masa ludzi wynajmuje i sobie chwali. No ale ja też nie wyobrażam sobie mieszkać za free i szukać jeszcze w sądzie swoich praw
Ci youtuberzy z planeta abstrakcja wynajęli właśnie młodej kobiecie. Niby się wydaje, że można ocenić, czy najemca dobrze rokuje, ale jak widać niestety można mieć pecha.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 20:43   #915
KokinoNero
Raczkowanie
 
Avatar KokinoNero
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 215
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Dobra, czyli pozostaje tylko wynajem krótkoterminowy? Wtedy jest bezpieczniej? Albo właśnie studentom? Czy jednak w tych dwóch przykładach też jest ryzyko?

Tak, pytam, bo chciałabym kiedyś wynająć nasze mieszkanie, jak już nie będziemy w nim mieszkać. Ale jak czytam o tej patologii, to strach się bać .
KokinoNero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 21:18   #916
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 21:31   #917
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez KokinoNero Pokaż wiadomość
Dobra, czyli pozostaje tylko wynajem krótkoterminowy? Wtedy jest bezpieczniej? Albo właśnie studentom? Czy jednak w tych dwóch przykładach też jest ryzyko?

Tak, pytam, bo chciałabym kiedyś wynająć nasze mieszkanie, jak już nie będziemy w nim mieszkać. Ale jak czytam o tej patologii, to strach się bać .
Ta patologia to jednostki. Możesz wynająć przez agencję, która jest znana z prześwietlania najemców albo prześwietlić ich sama. Jeśli się wzbraniają przed pokazaniem dokumentów, o które prosisz, to dziękujesz i się żegnasz. Next. Jest całe mnóstwo normalnych ludzi, kwestia dobrej selekcji i braku pośpiechu. Nie bój się być stanowcza i nie bój się odmawiać. Tylko nic na gębę, wszystko dobrze spisane i ewentualnie zasięgnij porady jakie kruczki możesz wpisać do umowy na Twoją korzyść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 21:32   #918
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Ze studentami też różnie bywa. Znajomy w ubiegłym roku był świadkiem w sądzie w sprawie demolki wynajmowanego mieszkania przez studentkę. Kopara mi opadła jak czytałam jej chamskie smsy do właścicielki. Co prawda sprawę właścicielka wygrała na jednym posiedzeniu sądu, ale wielka mi atrakcja przechodzić przez coś takiego.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-24, 06:16   #919
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Chyba bardziej byłoby to dla pracowników niskiego szczebla. Agencje pracy tak szukają dla jakichś pracowników na produkcji, magazynierów, itp.


Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-24, 06:53   #920
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-25, 08:57   #921
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta



Dokładnie. Ja znam takie osoby. Są np. na jakimś kontrakcie i nadzorują różnego rodzaju roboty, które firma wykonuje w całej Polsce. Są w delegacji od poniedziałku do piątki i mają wynajęte mieszkanie służbowe na dłuższy okres. Też uważam, że to jest spoko opcja. Firma płaci i takie osoby raczej nie robią gnoju. Tylko mieszkanie też musi mieć odpowiedni standard.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-25, 14:52   #922
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Dokładnie. Ja znam takie osoby. Są np. na jakimś kontrakcie i nadzorują różnego rodzaju roboty, które firma wykonuje w całej Polsce. Są w delegacji od poniedziałku do piątki i mają wynajęte mieszkanie służbowe na dłuższy okres. Też uważam, że to jest spoko opcja. Firma płaci i takie osoby raczej nie robią gnoju. Tylko mieszkanie też musi mieć odpowiedni standard.
Ale też takich osób wiele nie ma, więc nie ma co liczyć na to, że akurat nasze mieszkanie przypasuje jakiejś firmie i będzie stała współpraca. To możliwe, choć mało prawdopodobne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-25, 19:01   #923
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

A ja wynajmu firmom nie polecam. Rodzice wynajmowali kilku firmom, ogólnopolskim i zagranicznym. Raz, ze opóźnienia w płatnościach, a dwa- umowy z nimi są tak obwarowane warunkami, ze oni są w stanie wyprowadzić się z nią na dzień bez okresu wypowiedzenia. Może w przypadku niewielkich firm te umowy wyglądają inaczej…


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-25 20:01:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:04.