Jak uszyć - wykroje/szablony krawieckie - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-26, 11:06   #391
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

Falbany na dole sukienki są na pewno z tiulu. Ten rodzaj jesteś w stanie dostać bez większego problemu, to zwykły, jednobarwny i gładki tiul. Dostępny w wielu kolorach. Jest to tkanina dość sztywna, stąd ładnie układa się na falbanach. Jak widać tu został do uszycia użyty w dwóch kolorach. Góra sukni jest podszyta, stąd "prześwit" spodniej tkaniny.
Obstawiam że tkanina z motywem kwiatowym to również tiul (Tulle), jednak w polskich sklepach nie spotkałam się z tak bogato zdobionym. Są dostępne z motywem kwiatowym, ale nie tak mocno "strojnym".

http://fauxasfcktheshop.blogspot.com...lay-skirt.html

Tu coś podobnego, podaję przykład bowiem nie sądzę by elementy te były naszywane. To gotowa tkanina ze wzorem.

Edytowane przez iza73
Czas edycji: 2010-09-26 o 11:09
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 22:52   #392
kadu87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 213
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

Cytat:
Napisane przez iza73 Pokaż wiadomość
Falbany na dole sukienki są na pewno z tiulu. Ten rodzaj jesteś w stanie dostać bez większego problemu, to zwykły, jednobarwny i gładki tiul. Dostępny w wielu kolorach. Jest to tkanina dość sztywna, stąd ładnie układa się na falbanach. Jak widać tu został do uszycia użyty w dwóch kolorach. Góra sukni jest podszyta, stąd "prześwit" spodniej tkaniny.
Obstawiam że tkanina z motywem kwiatowym to również tiul (Tulle), jednak w polskich sklepach nie spotkałam się z tak bogato zdobionym. Są dostępne z motywem kwiatowym, ale nie tak mocno "strojnym".

http://fauxasfcktheshop.blogspot.com...lay-skirt.html

Tu coś podobnego, podaję przykład bowiem nie sądzę by elementy te były naszywane. To gotowa tkanina ze wzorem.
dziękuje za pomoc
myślę jednak że nie jest to gotowa tkanina (tiul) ale te elementy są właśnie naszywane. przesyłam dodatkowe foty na którym wydaje mi sie ze widać iż są przyszywane. sukienka ze zdjęcia jest firmy jovani i przeglądając ich galerie natknęłam się na sukienkę ze zdjęcia nr2 i 3. co chyba potwierdza iż wzory są naszywane. rozeznałam się trochę w materiałach i mam dostęp do czarnego miękkiego tiulu (nazywanego welonowym) czy nadawałby się na tą wierzchnia warstwę(nie falbanę na dole ale na całość sukienki)?
kadu87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 15:53   #393
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

Możliwe że połączono na gotowym fabrycznym tiulu kilka technik tzw. "Handmade". Wiesz, projektantów z górnej półki na to stać. Niestety niekoniecznie w warunkach domowych jesteśmy w stanie uzyskać taki sam efekt...
Z tiulem można robić wiele rzeczy, na wiele sposobów go ozdabiać, to wdzięczna tkanina. Aplikacje, haft, wyszywanki, ozdabianie gotowymi taśmami pasmanteryjnymi z np. cekinami, itd, itp.
Wzór na tiulu może być wyhaftowany na maszynie, nici mogą być dobrane pod kolor lub kontrastowe. Można wówczas dobrać ornament pod konkretny element wykroju. (Zdjęcie nr 2 - opadające w dół gałązki kwiatów, każda z nich znajduje się w tym samym miejscu. Są też gotowe elementy haftowane które można naszywać na tkaninę.
Może być to również aplikacja. Czyli wycięty motyw z innej tkaniny, (najpewniej z jedwabiu) później naszyty.
Obstawiam że na zdjęciu trzecim wykorzystano obie techniki, haft plus aplikacja (ten duży kwiat).
Zdjęcie drugie to haft. Wyszywany motyw pod konkretną sukienkę, konkretny jej element.
Mogę się oczywiscie mylić, tylko nakierowuję.

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

A po baczniejszym przyjrzeniu się sukieence na pierwszym zdjęciu, mam wrazenie że jest to jednak koronka haftowana, nie tiul. Sadze tak po widocznej fakturze, takie jakby "pajączki" pojawiaja się na tkaninie. Tiul tego nie ma. Eh, wybacz za zamieszanie i haos.

Tu masz koronki - http://sklep.twojekoronki.pl/index.p...2f47b6e66b9a55

Dopisek.
Tu jest ta sukienka z opisem po angielsku z czego jest uszyta. -
http://www.stylehive.com/bookmark/jo...1549220-621249

Edytowane przez iza73
Czas edycji: 2010-09-27 o 16:50
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 17:42   #394
kadu87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 213
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

Cytat:
Napisane przez iza73 Pokaż wiadomość
Możliwe że połączono na gotowym fabrycznym tiulu kilka technik tzw. "Handmade". Wiesz, projektantów z górnej półki na to stać. Niestety niekoniecznie w warunkach domowych jesteśmy w stanie uzyskać taki sam efekt...
Z tiulem można robić wiele rzeczy, na wiele sposobów go ozdabiać, to wdzięczna tkanina. Aplikacje, haft, wyszywanki, ozdabianie gotowymi taśmami pasmanteryjnymi z np. cekinami, itd, itp.
Wzór na tiulu może być wyhaftowany na maszynie, nici mogą być dobrane pod kolor lub kontrastowe. Można wówczas dobrać ornament pod konkretny element wykroju. (Zdjęcie nr 2 - opadające w dół gałązki kwiatów, każda z nich znajduje się w tym samym miejscu. Są też gotowe elementy haftowane które można naszywać na tkaninę.
Może być to również aplikacja. Czyli wycięty motyw z innej tkaniny, (najpewniej z jedwabiu) później naszyty.
Obstawiam że na zdjęciu trzecim wykorzystano obie techniki, haft plus aplikacja (ten duży kwiat).
Zdjęcie drugie to haft. Wyszywany motyw pod konkretną sukienkę, konkretny jej element.
Mogę się oczywiscie mylić, tylko nakierowuję.

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

A po baczniejszym przyjrzeniu się sukieence na pierwszym zdjęciu, mam wrazenie że jest to jednak koronka haftowana, nie tiul. Sadze tak po widocznej fakturze, takie jakby "pajączki" pojawiaja się na tkaninie. Tiul tego nie ma. Eh, wybacz za zamieszanie i haos.

Tu masz koronki - http://sklep.twojekoronki.pl/index.p...2f47b6e66b9a55

Dopisek.
Tu jest ta sukienka z opisem po angielsku z czego jest uszyta. -
http://www.stylehive.com/bookmark/jo...1549220-621249
dziękuje boskie są te koronki do których stronę podałaś
Miałaś racje : w opisie jest info. że jest to koronka ale patrząc na te śliczne wzory koronek z tamtej stronki myślę że nie byłoby problemu dobrać coś ładnego (nie musi być takie same)

Jeszcze raz serdecznie dziękuje!
kadu87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 08:40   #395
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771
Szukam numeru BURDY w której...

... jest wykrój ramoneski. Może być nawet tylko numer tego wydania jeśli ktoś wie który to, bo szczerze mówiąc nawet nie wiem gdzie szukać.
iskralight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 09:25   #396
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

Wybieramy się z narzeczonym w ciepłe kraje i butelka wody będzie stałym towarzyszem naszych spacerów. Nie znoszę nośić 1.5 litrowej butelki w ręku i wymysliłam sobie takie nosidełko na butelkę. Na początyku chciałam coś takiego kupić ale niestety długo szukać . Znalazłam dopiero na pakamerze - i tutaj zaczęłam się zastanawiac czy nie uszyc czegoś takiego samemu.

Może macie jakieś propozycje jak się do tego zabrać ? A może jakiś gotowy szablon.

pzdrawiam
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 14:51   #397
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

Można jeszcze sobie taki wyszydełkować.
Jeżeli chodzi o szablon, to jest on bardzo prosty. Prostokąt i koło.
Podstawa to koło, odrysuj je od butelki, dodaj cm na szwy, tak by butelka bez problemu weszła w pokrowiec, by nie okazał się zbyt ciasny. Zmierz butelkę w najszerszym jej miejscu - to będzie szerokość pokrowca/otwór. Wysokość zależna będzie od wys butelki, lub Twoich upodobań. Najlepiej by nie zakrywała nakrętki, bedzie łatwiej sięgnąć po butelkę.
Uchwyt według uznania, może być krótki, taki by nosić pokrowiec w ręce, może byc dłuższy - żeby go sobie zawiesić jak torebkę, na ramieniu.

Edytowane przez iza73
Czas edycji: 2010-10-01 o 14:52
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-02, 14:10   #398
eleeri
Zakorzenienie
 
Avatar eleeri
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 455
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

Witam, mam pytanie, czy któraś z Was wie może jak uszyć taką czapeczkę ?

Baaardzo proszę o odpowiedź
__________________
Nie dyskutuj z głupim.
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem

http://suwaczki.maluchy.pl/li-38235.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72900.png

eleeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 20:06   #399
kitigit
Przyczajenie
 
Avatar kitigit
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 7
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

hej! Mam prośbę! Potrzebuje szablonu na spódnicę ołówkową. Z góry dziękuję
__________________
kitigit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 21:32   #400
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

Cytat:
Napisane przez iza73 Pokaż wiadomość
Można jeszcze sobie taki wyszydełkować.
Jeżeli chodzi o szablon, to jest on bardzo prosty. Prostokąt i koło.
Podstawa to koło, odrysuj je od butelki, dodaj cm na szwy, tak by butelka bez problemu weszła w pokrowiec, by nie okazał się zbyt ciasny. Zmierz butelkę w najszerszym jej miejscu - to będzie szerokość pokrowca/otwór. Wysokość zależna będzie od wys butelki, lub Twoich upodobań. Najlepiej by nie zakrywała nakrętki, bedzie łatwiej sięgnąć po butelkę.
Uchwyt według uznania, może być krótki, taki by nosić pokrowiec w ręce, może byc dłuższy - żeby go sobie zawiesić jak torebkę, na ramieniu.

No fakt prostokąt i koło a ja tu kombinowałam z czterema ściankami

Dzieki na naprowadzenie
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 10:36   #401
smerfetka140385
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

Witam chciałabym sobie uszyć taką sukienkę
http://allegro.pl/paradise-czarna-su...281235411.html

ale nie wiem jak zrobić szablon do niej pomoże któraś z Was.
smerfetka140385 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-04, 17:02   #402
Fukurou
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

Witam dziewczęta ;D
Czy któraś z Was nie ma może wykrojów do takiego płaszcza?
http://szafa.pl/c104475-uroczy-plasz...ic-lolita.html

Chcę mieć taki płaszcz już od dłuższego czasu, lecz kupić go nigdzie nie mogę, więc doszłam do wniosku, że go uszyję (z drobną pomocą cioci krawcowej oczywiście ) Jeśli którakolwiek z Was ma wykroje na płaszcz w tym stylu (gdyby miał kaptur tu już w ogóle byłabym w niebie *.*), byłabym bardzo wdzięczna gdyby się nimi ze mną podzieliła

mój mail - qlmarta@gmail.com
wykroje mogą być pomniejszone, jak pisałam mam ciocię krawcową i ona mi z nimi pomoże

Edytowane przez Fukurou
Czas edycji: 2010-11-05 o 15:31
Fukurou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 19:35   #403
kasiunia47
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 7
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

Witam mam pewien problem a mianowicie jak uszyć porządne spodnie z prostymi nogawkami, by nie marszczyły się w kroku, szyłam już chyba z 5 par z wykrojów z burdy i jest to totalna porażka strata czasu i pieniędzy na materiał, natomiast gdy kupie spodnie w sklepie leżą ok.
Jeśli ktoś miałby szablony w rozmiarze 34/36 w pdf i to sprawdzone poproszę o maila z tymi szablonami.
Dziękuję z góry i pozdrawiam

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Ach zapomniałam podaję maila
kasiaiprzemek@vp.pl
kasiunia47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 13:15   #404
lola_kr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: kr
Wiadomości: 9
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

http://www.burdastyle.com/

tu mają szablony
lola_kr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 21:26   #405
AkaiNoTenshi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 14
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

Witam chociaż ślęczę na googlach itp od dwóch dni, to wciąż nie idzie mi znaleźć tego, co szukam. A mianowicie poszukuję wykrojów sukienek średniowiecznych, niezależnie od okresu. Chociaż szczególnie interesują mnie wykroje sukienek podobnych do tych z "Władcy Pierścieni"... czy ktoś wspomoże mnie biedną?

na maila prosiłabym pati2208@gmail.com wszsytkim pomocnym z góry wielkie arigato gozaimasu
AkaiNoTenshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 18:58   #406
Nike69
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 676
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

jak uszyc taki zestaw? i ile m lnu jakich kolorow potrzeba na szczupłą osobę wzrostu 170?
Nike69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 20:25   #407
nemon
Przyczajenie
 
Avatar nemon
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 29
Dot.: jak uszyc spódnicę - bombkę? pomocy

Też coś w stylu tutoriala - jak uszyć spódniczkę - to akurat coś ala bombka w paski - tak zwana bandage skirt




__________________
Pozdrawiam ;-)
nemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 20:26   #408
nemon
Przyczajenie
 
Avatar nemon
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 29
Dot.: Jak uszyc spodniczke?

Teraz są modne tak zwane bandage skirt - jak uszyć spódniczkę
__________________
Pozdrawiam ;-)
nemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 13:19   #409
Borsa Aga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

Kochana, a może (bez obrazy) masz "nietypową" sylwetkę i dlatego wykroje z Burdy nie pasują? Wiesz chodzi o to, że możesz mieć np:
-płaskie pośladki,
-obfite pośladki,
-wąskie biodra,
-szerokie biodra,
-różne biodra (chodzi o dużą różnicę a nie minimalną),
- itd.
W szyciu na miarę chodzi o to żeby dopasować formę do konkretnej sylwetki (osoby). Dlatego czasem przerabia/ dopasowuje się gotowe wykroje. Jeśli będziesz miała jakieś pytania, pytaj śmiało. Mam książkę ze świetnymi ilustracjami właśnie na temat różnych figur.
Służę pomocą.
Borsa Aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-19, 18:16   #410
koszenila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

Kochane moje,a może ktoś ma wykrój na rękawiczki ?
Chodzi mi o takie z materiału ,długie do łokcia.
Uszyłam sobie sukienkę wizytową i zostało mi trochę materiału-w sam raz na rękawiczki,ale nigdzie nie znalazłam szablonu.
I jeszcze jedno- jestem osobą dość "pulchną",więc wykrój taki "trochę " większy,na łapki tłuściutkie
koszenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 16:11   #411
Nisia4
Zadomowienie
 
Avatar Nisia4
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 648
Przedłużenie sukienki

Cześć Dziewczyny! Wy tutaj na pewno wiecie jak rozwiązać taki problem. Kupiłam sukienkę na Allegro, rozmiar o dziwo dobry, ale jest ciut krótka. Materiał nie powiem Wam co to jest bo się na tym nie znam, ale załączam zdjęcie z aukcji. Sukienka ma z 5 cm podszycia, myślicie, że da się to rozpruć i podszyć znacznie mniej, np. z 2 cm? Ona jest taka zaprasowana na dole, są jakieś metody rozprasowania tego? Poza tym ten rozpierak sprawia, że wydaje mi się krótka z tyłu, pomyślałam, że go zaszyję, ale on też ma założony materiał i to dość sporo więc można to rozpruć i wypełnić ten rozpierdak. Generalnie zamieszałam Wam strasznie, szycie to nie jest moja mocna strona (jak widać), dodam, że na pewno nie mam zamiaru tego zrobić sama. Może przy okazji znacie dobrą krawcową w Częstochowie?
__________________
Maja
Nisia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 16:50   #412
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Przedłużenie sukienki

Cytat:
Napisane przez Nisia4 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny! Wy tutaj na pewno wiecie jak rozwiązać taki problem. Kupiłam sukienkę na Allegro, rozmiar o dziwo dobry, ale jest ciut krótka. Materiał nie powiem Wam co to jest bo się na tym nie znam, ale załączam zdjęcie z aukcji. Sukienka ma z 5 cm podszycia, myślicie, że da się to rozpruć i podszyć znacznie mniej, np. z 2 cm? Ona jest taka zaprasowana na dole, są jakieś metody rozprasowania tego? Poza tym ten rozpierak sprawia, że wydaje mi się krótka z tyłu, pomyślałam, że go zaszyję, ale on też ma założony materiał i to dość sporo więc można to rozpruć i wypełnić ten rozpierdak. Generalnie zamieszałam Wam strasznie, szycie to nie jest moja mocna strona (jak widać), dodam, że na pewno nie mam zamiaru tego zrobić sama. Może przy okazji znacie dobrą krawcową w Częstochowie?
Najlepiej było od razu zanieść do krawcowej a nie zakładać od razu wątek - nikt tego Ci nie powie przez internet ani tego nie zrobi - Tobie rada też się nie przyda po piszesz że sama tego nie będziesz robić
Krawcowa doradzi - co i jak
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 19:21   #413
Nisia4
Zadomowienie
 
Avatar Nisia4
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 648
Dot.: Przedłużenie sukienki

Zdawałam sobie z tego sprawę, ale oczekiwałam, że ktoś powie mi, że są metody aby to rozprasować i od nowa podłożyć, gdyż jak można się domyślić dzisiaj już do krawcowej nie pójdę, a nie daje mi to spokoju, ale dzięki za "pomoc".
__________________
Maja
Nisia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 15:21   #414
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

Jeżeli masz w tej sukience spory zapas, to najprawdopodobniej nie będzie problemu z przedłużeniem jej nieco. Wystarczy spruć dolny szew, odprasować brzeg na nowo i podwinąc już z mniejszym zapasem. Chyba nie będzie problemu również ze zlikwidowaniem rozcięcia z tyłu. Byc może przez to sukienka stanie się mniej wygodna, ale to już kwestia upodobań.
Nie potrzeba do tych zabiegów "dobrej" krawcowej. Zrobi Ci to każda, z np. punktu usługowego. Sa to jedne z najprostszych przeróbek.
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 18:12   #415
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Spódnica Asosowa

dziewczyny chcialabym uszyc taka spodnice asosowa:

http://images.asos.com/inv/media/5/3.../image4xxl.jpg

w przyblizeniu

http://images.asos.com/inv/media/5/3.../image3xxl.jpg

ze wzgledu oczywiscie na jej cene, w Asosie jest bardzo droga, razem z bluzka dorownuje sukience studniowkowej ktora u nich zamowilam, wiec paranoja.

zastanawia mnie czy meczyc sie z nia sama czy isc do krawcowej,
prosze o porady, jak myslicie ile mogloby to kosztowac w Warszawie, i jesli mozecie podpowiedziec jeszcze z jakiego materialu to zrobic?
boje sie ze krawcowa za taka babranine sie nie wezmie.
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 19:13   #416
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

To zwykła podstawowa spódniczka. Uroku dodają jej naszyte i "udrapowane" ozdobnie "troczki". Samą spódniczkę uszyć nie jest trudno, problem tkwi w tych dekoracyjnych tasiemeczkach. Mnóstwo szycia i mocowania ich do spódnicy.

Edytowane przez iza73
Czas edycji: 2010-11-23 o 19:15
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 22:35   #417
00karolina00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 135
Smile czy dam radę uszyć sobie ubranie?

Mam zapisany w komputerze stos zdjęć z pięknymi ubrankami, lekkimi sukieneczkami....niestety wszystko mam tylko na zdjęciu co mnie bardzo denerwuje I stąd moje pytanie....

Chciałabym się zapisać na kurs krawiectwa. Co się robi na takim kursie? Jest wiecej teorii, szycia na maszynie czy tez zestawiania i łączenia ze sobą różnych materiałów? Czy będę w stanie uszyć sobie jakąś fajną rzecz po takim kursie czy raczej uczą tam tylko podstaw? Nie chodzi mi o szycie jakichś prostych spodni do garsonek tylko coś bardziej fantazyjnego, czego nie ma niestety w naszych polskich sklepach... a może są jakieś inne kursy np. projektowania (w tym szycia)? Nie znam sie na tym za bardzo ....
__________________
Biorę się za siebie
00karolina00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 23:39   #418
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: czy dam radę uszyć sobie ubranie?

Cytat:
Napisane przez 00karolina00 Pokaż wiadomość
Mam zapisany w komputerze stos zdjęć z pięknymi ubrankami, lekkimi sukieneczkami....niestety wszystko mam tylko na zdjęciu co mnie bardzo denerwuje I stąd moje pytanie....

Chciałabym się zapisać na kurs krawiectwa. Co się robi na takim kursie? Jest wiecej teorii, szycia na maszynie czy tez zestawiania i łączenia ze sobą różnych materiałów? Czy będę w stanie uszyć sobie jakąś fajną rzecz po takim kursie czy raczej uczą tam tylko podstaw? Nie chodzi mi o szycie jakichś prostych spodni do garsonek tylko coś bardziej fantazyjnego, czego nie ma niestety w naszych polskich sklepach... a może są jakieś inne kursy np. projektowania (w tym szycia)? Nie znam sie na tym za bardzo ....

Nie taka sztuka napisać w googlach - kurs kroju i szycia odpowiedzi znajdziesz co niemiara np. http://www.crea-edu.com/kurs_kroju_i_szycia.htm - wybrać tylko miejsce - załatwić kontakt telefoniczny i masz - drugie wyjście - kiedyś w "Burdach" /nie wiem czy jeszcze się pokazują/ były wykroje - nauczyć się podstaw - jeśli chcesz coś wymyślnego sama zaprojektuj - zniszcz kilka metrów materiału i nauczysz się - samym pisaniem nic nie osiągniesz - a żeby uzyskać taką odpowiedź nie potrzeba było zakładać wątku - myślcie czasami - to nie boli
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 14:06   #419
00karolina00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 135
Dot.: czy dam radę uszyć sobie ubranie?

Cytat:
Napisane przez GLINKA121 Pokaż wiadomość
Nie taka sztuka napisać w googlach - kurs kroju i szycia odpowiedzi znajdziesz co niemiara np. http://www.crea-edu.com/kurs_kroju_i_szycia.htm - wybrać tylko miejsce - załatwić kontakt telefoniczny i masz - drugie wyjście - kiedyś w "Burdach" /nie wiem czy jeszcze się pokazują/ były wykroje - nauczyć się podstaw - jeśli chcesz coś wymyślnego sama zaprojektuj - zniszcz kilka metrów materiału i nauczysz się - samym pisaniem nic nie osiągniesz - a żeby uzyskać taką odpowiedź nie potrzeba było zakładać wątku - myślcie czasami - to nie boli
boże..chciałam się tylko zapytać, nie można? przecież od tego jest forum. A takie pytanie zadaję osobom, które na taki kurs uczęszczałyi wiedzą jak na nim jest. Moja mama skończyła kurs krawiectwa i mówi, żebym nie marnowała pieniedzy bo nauczyła się tylko podstaw a teraz i tak nie potrafi nic fajnego uszyć, jedynie potrafi zszyć coś na maszynie.... Dlatego się pytam bo to nie jest kwestia klilku złotych. Bardzo bym chciała coś takiego skończyć ale opinia matki mnie trochę zgasiła.
__________________
Biorę się za siebie
00karolina00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 11:04   #420
szpuncinka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

Witam
Jestem na forum pierwszy raz i jestem zachwycona nigdzie wcześniej nie mogłam znaleźć żadnego fajnego kroju a tu jest wszystko Przygodę z szyciem dopiero zaczynam więc bardzo bym prosiła o wysłanie jakiegoś prostego kroju na bluzkę czy spódniczkę szpuncinka19@wp.pl
Dziękuję i pozdrawiam
szpuncinka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-30 11:57:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:06.