Doradźcie prosze.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-29, 10:00   #1
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Post


Witam wszystkie dziewczyny! To mój pierwszy post i niestety od razu z pytaniem.. Otóż od jakiegoś miesiąca stosuję De Noyle's Gel AHA 9% ale z waszych wypowiedzi dowiedziałam się że kwasów AHA lepiej nie stosowac przy naczynkach. Chciałabym się w takim razie przerzucić na jakiś dobry specyfik z kwasami BHA ale czy taka gwałtowna zmiana nie zaszkodzi mojej trądzikowej cerze? Myślałam o kremie Effaclar K albo Acne Derm. Zależy mi też na tym żeby stężenie kwasów było porównywalne a przynajmniej nie mniejsze bo skóra dobrze reaguje na to czego teraz używam. Proszę pomózcie!
Będę miała do Was jeszcze kilka pytań, ale może nie wszystko od razu..

zapomniałam napisać że odkąd wyleczyłam się z łojotoku (nieskromnie dodam że sama) moja cera jest ciężka do zdefiniowania.. juz mi się nie przetłuszcza, rano zero świecącej powłoki za to nadal mam trądzik.. potrzebuje czegoś co nie będzie tak silnie wysuszało mojej buźki i w połączeniu z kremem Physiogel przyniesie zadowalający efekt..
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.



Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2006-11-29 o 11:57 Powód: post pod postem!!!
Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 12:03   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Doradźcie prosze..

Hmm...do cery tradzikowej faktycznie lepsze byłyby BHA, z tymże:

1) Effclar K zawiera, z tego co ktos tu pisał na BK, 1,5% LHA, wiec niewiele
2) AD nie zawiera BHA tylko kwas azelainowy, tutaj masz ciekawy wątek o tym preparacie: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=159335

Mozesz za to skutecznie stosować oba wymienione preparaty łącznie - wiecej info w podanym przeze mnie watku.

Mozesz tez rozparzyc kupno preparatow Pauli - ma ona w pfercie lotiony, żele, liquidy z 2% zawartoscia BHA. Wada: mozna je kupic tyljo przez net i wg mnie maja zapychajace formuły [ale to moja skromna opinia - niektorym służą wspaniale]
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 13:40   #3
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Dot.: Doradźcie prosze..

Dziękuję za odpowiedź, właśnie przewertowałam wszystkie posty o tych dwóch specyfikach.. I tak przy Effaclar K niepokoi mnie ten podejrzanie często występujący wysyp róznego rodzaju krostek a przy Acne Derm ten silnie wybielający efekt.. Ja i tak juz jestem z natury blada jak ściana..
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.


Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 13:45   #4
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Doradźcie prosze..

Cytat:
Napisane przez Lena4 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź, właśnie przewertowałam wszystkie posty o tych dwóch specyfikach.. I tak przy Effaclar K niepokoi mnie ten podejrzanie często występujący wysyp róznego rodzaju krostek a przy Acne Derm ten silnie wybielający efekt.. Ja i tak juz jestem z natury blada jak ściana..
Lena, przy Effaclarze może nastąpić wysyp ale nie musi. Z drugiej strony, to znaczy że cera się oczyszcza.
Przy AD wcale nie musi też wystąpić efekt wybielający, a już raczej nie (tak jak napisałaś) "silny".
Może, ale nie musi.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 13:49   #5
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Dot.: Doradźcie prosze..

Chciałam jeszcze zapytać jaki wpływ na polepszenie cery ma ta witamina C namiętnie stosowana przez wszystkich pod kwasy lub filtry..? Czy też powinnam się zaopatrzyć w tego typu środek? Dodam ze mam 20 lat. A może lepiej żebym rano przemywała twarz tonikiem aspirynowym?
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.


Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 14:43   #6
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Doradźcie prosze..

Lena,a jak to jest właściwie z tymi Twoimi naczynkami? Bo wiesz, opinie nt. kwasów to nie są jakieś prawdy objawione - z reguły jest tak, że kwasy AHA, a głównie glikolowy, pogarszają stan naczynkowej cery. Ale jeśli stosujesz De Noyles'a od miesiąca i widzisz, że Ci słuzy, to albo nie masz wcale naczynkowych problemów (jeden pajączek koło nosa to jeszcze nie jest naczynkowa cera ), albo akurat ten preparat jej nie drażni. Skoro skóra dobrze wygląda, to po co go od razu skreślać?
A Effaclaru możesz spróbować swoją drogą, jest b. łagodny. Z tym wybielaniem Acne Dermem to też nie przesadzajmy, kwas azelainowy teoretycznie ma działanie wybielające przebarwienia, ale nie odbarwia zdrowej skóry, nic Ci się nie stanie. Jeśli masz trądzik, to warto spróbować tych dwóch preparatów, nie są zbyt drogie, a u wielu osób przynoszą dobre efekty.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 15:03   #7
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Dot.: Doradźcie prosze..

Sprawa wygląda tak: chociaz butelka ma 200mi to żel mi się za chwile skończy.. po prostu używałam go również na inne partie ciała. nieświadoma zgubnego skutku kwasów AHA na naczynka chciałam zamówić kolejną butelkę ale okazało sie ze tego żelu juz nigdzie nie ma.. I tak oto zaczęłam szukać jakiejś alternatywy. Natomiast naczynka troche mi po nim wychodzą, z czasem twarz blednie ale to jednak nie jest dobry sygnał. Żel mi służy raczej na problemy skórne.
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.


Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-29, 18:27   #8
zuzka92
Zadomowienie
 
Avatar zuzka92
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 073
GG do zuzka92
Dot.: Doradźcie prosze..

Cytat:
Napisane przez Lena4 Pokaż wiadomość
zapomniałam napisać że odkąd wyleczyłam się z łojotoku (nieskromnie dodam że sama)
Mam pytanie, niestety nie w temacie (jestem zielona jak trawka):
Jak wyleczyłaś ?? pomóż
zuzka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 21:16   #9
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Doradźcie prosze..

Lena, poczytaj też o preparatach z kwasami PHA, np. Neostraty.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 22:46   #10
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Dot.: Doradźcie prosze..

dziewczyny przepraszam za poślizg ale internet mi padł.. Dziękuję, poczytam ale właściwie już sie zdecydowałam i zamiawiam Effaclar k i acne derm. Będę stosowała zamiennie. A łojotok wyleczyłam kapsułkami twist off firmy GAL które zakupiłam w Esentii. Zawierają olej z nasion wiesiołka, posiadają działanie antyalergiczne. "jest niezastąpiony w chorobach alergicznych skóry takich jak egzema atopowa, trądzik, łuszczyca czy sclerodermia.(...)Witamin a E zawarta w preparacie likwiduje szkodliwe wolne rodniki(...).Preparat doskonale nawilża skórę czyniąc ją jedwabistą i miłą w dotyku." Przyznam że troche sie bałam stosowac olejek na moją trądzikową i strasznie przetłuszczającą sie cere ale zaryzykowałam i bardzo sie z tego cieszę. chociaz jeden problem mniej. Oczywiście trzeba stosować systematycznie przez jakiś czas,potem wystarczy raz w tygodniu,tak na wszelki wypadek żeby łojotok nie wrócił. Mam nadzieję że Tobie również pomoze pozdrawiam

ps. Dziewczyny a co z tą witaminą C..? Może narazie sobie darować, to jest polecane przy zmarszczkach. No i przyznam sie ze nie uzywam filtra... I narazie sie nie zanosi.. Ale tylko dlatego że nie moge dostac próbek A interesują mnie tylko LRP i Avene
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.


Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 11:45   #11
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Doradźcie prosze..

a nie boisz się stosować kwasy bez filtrów? ja bym nie radziła. Avene zimą jest trudno dostępne. a dlaczego w ogóle tylko LRP i Avene? wejdź na wątek "Rozpaczliwie poszukuję...", tam wymieniamy się filtrami i ich próbkami. wit. C nie jest polecana tylko przy zmarszczkach, ona działa antyrodnikowo, zapobiegawczo.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-01, 12:52   #12
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Dot.: Doradźcie prosze..

Wielkie dzięki. Tylko kurcze ja newiele mam na tą wymianę.. same próbki. No nic, może ktoś sie zlituje... Teraz, kiedy tyle się naczytałam o tych kwasach i filtrach rzeczywiście troche sie boje. Postaram sie kupić ale z uwagi na fakt, że prawie wszystko zatyka mi pory, potrzebuje próbek żeby je najpierw przetestować. Kiedyś dermatolog przepisał mi SVR z kolorkiem i do dziś pamiętam jakie to był "cudny" specyfik.. Pozatykał, świecił sie jak nie powiem co i do tego strasznie wałkował.. Z tego co piszecie na KWC wywnioskowałam że Avene i LRP Anthelios najmniej zatykają (tak wiem ze to kwestia indywidualna) poza tym na Avene da sie zrobić makijaż dowolnymi mazidłami. Szczerze mówiąc mam awersję na tego typu kosmetyki..są strasznie tłuste i boje sie ze zamiast polepszyć to mi sie pogorszy..
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.


Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 13:56   #13
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Doradźcie prosze..

Avene to ja właśnie uważam za zapychające. wg mnie filtry Biodermy nie zapychają - fluidu, kremu ani sprayu do ciała nie nazwałabym tłustymi.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 14:57   #14
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Dot.: Doradźcie prosze..

Powaznie? Wygląda na to że będe musiała przetestować sporo filtrów.. A masz może jakies próbki na wymianę? Zresztą załozyłam własnie swój, jak to nazywacie, kramik. Czytałam wątek który mi poleciłaś i musiałam najpierw wystawić coś na wymianę. Mam nadzieję ze ktoś życzliwy zamieni sie na próbki. kurcze jeszcze sie tu troche gubie, forum jest bardzo rozbudowane..
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.


Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 20:14   #15
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Doradźcie prosze..

Z niezatykajacych filtrow ja polecam LRP DermoPediatrics
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 16:50   #16
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Dot.: Doradźcie prosze..

Nie wiem czy ktoś tu jeszcze w ogóle zagląda ale trudno.. Od 3 dni uzywam tego cudownego Acne Dermu i wyglądam po nim jak piwonia a twarz piecze niemiłosiernie... Najgorzej było 3 dnia. Zrobiłam się wręcz bordowa i miałam uczucie jakbym sie poparzyła! Nie pomógł nawet krem Physiogel. Zmyłam to okropieństwo ale dyskomfort utrzymywał sie jeszcze przez dłuższy czas. Boje sie użyć tego po raz kolejny...
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.


Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 19:04   #17
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Doradźcie prosze..

Lena, odstaw ten Acne Derm natychmiast. To nie jest normalna reakcja Nie warto sie katować. Trudno, widocznie nie dla Ciebie kwas azelainowy, a już w szczególności nie codziennie.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 20:04   #18
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Dot.: Doradźcie prosze..

Tylko nie to..! a tak chciałam żeby mi pomógł.. to chyba moja ostatnia deska ratunku.. dostałam wreszcie paczke z apteki i narazie zamierzam uzywać effaclaru K. Chciałam je stosować zamiennie.. kurcze.. mam nadzieję że za kilka dni odważę się znów spróbować i będzie troche lepiej... między innymi kupiłam też olejek dr hauschka, miałam nadzieję że wspólnymi siłami coś zdziałają..
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.


Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 21:39   #19
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Doradźcie prosze..

Lena, grunt to spokój i nic na siłę W pielęgnacji skóry a) trzeba cierpliwości, b) cudów nie ma. Effaclar czy Acne Derm to nie są silne preparaty, wiec nie powinny powodować skrajnych reakcji. Wprowadź najpierw Effaclar,jeśli będzie szczypać, to nie codziennie, tylko np. dwa-trzy razy w tygodniu. Po kilku tygodniach spróbuj ponownie z kwasem azelainowym, ostrożnie. Po kwasach mozesz odczuwac szczypanie (przejściowe!), moze Ci się lekko złuszczać skóra, ale trwałe zaczerwienienie, rozszerzone naczynia, jakieś swędzące placki, to oznaki, że trzeba przystopować albo w ogóle wykluczyć jakiś składnik. Zawsze trzeba uwzględnić też to, że mozna mieć na coś alergię, no albo po prostu b. wrażliwą skórę.
Cierpliwosci, ostrożnie i powodzenia
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-10, 21:53   #20
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Dot.: Doradźcie prosze..

Erato bardzo dziękuję Napisałam też w wątku o AD i dziewczyny mi troszkę pomogły. Jestem po prostu w gorącej wodzie kąpana.. Postaram się uzbroić w cierpliwość.. Teraz używam właśnie Effaclaru K i nie odczuwam zadnego dyskomfortu. Stosuję też olejek Dr Hauschka a w sytuacjach awaryjnych physiogel. Doskonale wiem że poprawa nie nastąpi z dnia na dzień, już, natychmiast.. a jednak coś mnie kusi żeby sobie tą droge skrócić..
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.


Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.