Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp. - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-20, 14:41   #1021
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez Blablak Pokaż wiadomość
Nalozylam dzis mineralki bez kremu i poki co nic sie nie swieci, ale nie wyobrazam sobie nie uzywac jakiegos nawilzacza. a wode termalna uwielbiam, jednak dla mojej skory sama woda to troszke za malo
no jasne, chyba tylko ja jestem takim przypadkim ktoremu nie bardzo sluza nawilzacze.
nie pierwszy raz czytam ze dziewczyny polecaja avene, wiec moze Tobie tez posluzy
ja uzywam anthelios AC 30 la roche-posay (uwaga alkohol na 4 miejscu)
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 12:42   #1022
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.


chciałabym zrobić sobie jakiś fajny krem do tłustej skóry z problemami, a jednocześnie wrażliwej, pod minerały zastanawiałam się nad takim z kwasem hialuronowym z mazideł
czy coś możecie mi doradzić?
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 21:39   #1023
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez dottoressa Pokaż wiadomość

chciałabym zrobić sobie jakiś fajny krem do tłustej skóry z problemami, a jednocześnie wrażliwej, pod minerały zastanawiałam się nad takim z kwasem hialuronowym z mazideł
czy coś możecie mi doradzić?
chodzi Ci o żel hialuronowy? to za mało może wysuszać... może pomieszaj go z jakimś olejem
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 21:03   #1024
ane8
Raczkowanie
 
Avatar ane8
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 52
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Mnie żel hialuronowy strasznie zapycha, poza tym jakoś specjalnie nie nawilża. Wręcz mam wrażenie, że nic dobrego nie robi. Ale wiadomo, że każda skóra jest inna. Mnie prawie wszystko zapycha;/

Szukam jakiegoś oleju nawilżającego i jednocześnie matującego pod makijaż mineralny. Możecie mi coś polecić? Teraz używam oliwki hipp ale nie nawilża ona wystarczająco mojej bardzo kapryśnej cery z tendencją do zaskórników
ane8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 21:25   #1025
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez ane8 Pokaż wiadomość
Mnie żel hialuronowy strasznie zapycha, poza tym jakoś specjalnie nie nawilża. Wręcz mam wrażenie, że nic dobrego nie robi. Ale wiadomo, że każda skóra jest inna. Mnie prawie wszystko zapycha;/

Szukam jakiegoś oleju nawilżającego i jednocześnie matującego pod makijaż mineralny. Możecie mi coś polecić? Teraz używam oliwki hipp ale nie nawilża ona wystarczająco mojej bardzo kapryśnej cery z tendencją do zaskórników
Używasz tej oliwki na dzień pod makijaż? Jak się sprawuje? Ja tylko na noc a na dzień Humektan, jednak wydaje mi się, że nawet dla mojej tłustej cery na mrozy jest za lekki.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 13:06   #1026
ane8
Raczkowanie
 
Avatar ane8
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 52
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Tak, używam pod makijaż mineralny na dzień. Latem byłam z niej bardzo zadowolona, makijaż leżał na niej wręcz idealnie. Niestety teraz zimą moja skóra potrzebuje większego nawilżenia i oliwka nie daje sobie z tym rady. Kilka godzin po zrobieniu makijażu zaczynam się świecić, więc to chyba znak że moja skóra jest w niewystarczającym stopniu nawilżona...
Humektanu używałam, ale zapychał mnie niestety;/ Więc szukam teraz jakiegoś dobrego oleju pod makijaż, bo już rozkładam ręce... Prawie wszystko mi szkodzi
ane8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 13:36   #1027
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Chyba wypróbuję połaczenia humektanu z oliwką hipp i zobaczę jak to zadziała.. Jak siedzę w domu, to moja skóra tylko lekko się przetłuszczą, natomiast jeśli idę na dwór, np. do pracy to zaczyna mi się silnie przetłuszczać, więc wnioskuję, że skóra nie jest dobrze chroniona i sama sobie warstwę ochronnę zapewinić chce. Poszukam jeszcze co się dobrze na zimę nadaje, może jednak zainwestuję w dobry ochronny krem, tylko chyba ciężko znaleźć taki z lekkim składem
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-06, 21:29   #1028
ane8
Raczkowanie
 
Avatar ane8
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 52
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Chyba wypróbuję połaczenia humektanu z oliwką hipp i zobaczę jak to zadziała.. Jak siedzę w domu, to moja skóra tylko lekko się przetłuszczą, natomiast jeśli idę na dwór, np. do pracy to zaczyna mi się silnie przetłuszczać, więc wnioskuję, że skóra nie jest dobrze chroniona i sama sobie warstwę ochronnę zapewinić chce. Poszukam jeszcze co się dobrze na zimę nadaje, może jednak zainwestuję w dobry ochronny krem, tylko chyba ciężko znaleźć taki z lekkim składem
Tylko, że ja tej oliwki Hipp używam na mokro. Więc nie wiem jak będzie się sprawować na sucho w połączeniu z kremem. U mnie na sucho ale solo nie nawilżała, a wręcz wysuszała. No ale tak to już jest z tymi olejami...
ane8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 16:05   #1029
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Mam pytanie do wizażanek używających frakcji sojowej jako bazy. Jak radzicie sobie z jej aplikacją? Wiem, że to banalne pytanie, ale dla mnie frakcja strasznie ciężko się rozprowadza - jest bardzo tępa. Próbowałam zrobić jej kąpiel wodną, ale może za krótko ją trzymałam, bo efekt był taki sam.
__________________
Spicy orange...
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 18:27   #1030
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Gdy po raz pierwszy użyłam frakcji to była istna tragedia . Najpierw ją zaaplikowałam, odczekałam aż się wchłonie, na to primer i następnie rozprowadzanie podkładu techniką wcierania... Wyglądałam po tym okropnie, miałam takie smugi, jakbym się olejem wysmarowała, dodatkowo podkład nic nie zakrył, a powchodził bardzo widocznie w pory . Ale zmieniłam pędzel (miałam taki zwykły z Natury), a zamiast wcierać podkład pędzlem - stempluje, trochę dłużej to zajmuje, ale efekt jest bardzo naturalny.
Co do konsystencji - dla mnie jest dobra, nie trzymam jej w lodówce jak każe etykietka, ale to z tego powodu, że u mnie w domu i tak zawsze zimno. fallen_apple może spróbuj ją dłużej podgrzać? Albo czytałam gdzieś, że można ją z jakimś olejem zmieszać, ale nie pamiętam dokładnie jak to zrobić i z czym.
__________________
.
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 18:41   #1031
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez fallen_apple Pokaż wiadomość
Mam pytanie do wizażanek używających frakcji sojowej jako bazy. Jak radzicie sobie z jej aplikacją? Wiem, że to banalne pytanie, ale dla mnie frakcja strasznie ciężko się rozprowadza - jest bardzo tępa. Próbowałam zrobić jej kąpiel wodną, ale może za krótko ją trzymałam, bo efekt był taki sam.
moja frakcja bardzo szybko przyjmuje postać niemalże płynnej pod wpływem ciepła ciała. nakładam ją jak zwykły krem, tak samo ją też rozprowadzam. może Twoja jest jakaś przeterminowana? z jakiego sklepu ją masz? ja miałam frakcje sojowe i z naturalisa i z mazideł i obydwie rozprowadzały się bardzo dobrze, wchłaniały w miarę szybko, skóra była mięciutka po nich i w dodatku matowa przez długi czas...
myślę, że mogłaś uzywać jej zbyt wiele - sekretem jej doskonałości jest to, by nałożyć bardzo cienką warstwę.
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik

Edytowane przez dottoressa
Czas edycji: 2011-01-08 o 18:44
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-08, 19:31   #1032
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez aneta12182 Pokaż wiadomość
Gdy po raz pierwszy użyłam frakcji to była istna tragedia . Najpierw ją zaaplikowałam, odczekałam aż się wchłonie, na to primer i następnie rozprowadzanie podkładu techniką wcierania... Wyglądałam po tym okropnie, miałam takie smugi, jakbym się olejem wysmarowała, dodatkowo podkład nic nie zakrył, a powchodził bardzo widocznie w pory . Ale zmieniłam pędzel (miałam taki zwykły z Natury), a zamiast wcierać podkład pędzlem - stempluje, trochę dłużej to zajmuje, ale efekt jest bardzo naturalny.
Co do konsystencji - dla mnie jest dobra, nie trzymam jej w lodówce jak każe etykietka, ale to z tego powodu, że u mnie w domu i tak zawsze zimno. fallen_apple może spróbuj ją dłużej podgrzać? Albo czytałam gdzieś, że można ją z jakimś olejem zmieszać, ale nie pamiętam dokładnie jak to zrobić i z czym.
Cytat:
Napisane przez dottoressa Pokaż wiadomość
moja frakcja bardzo szybko przyjmuje postać niemalże płynnej pod wpływem ciepła ciała. nakładam ją jak zwykły krem, tak samo ją też rozprowadzam. może Twoja jest jakaś przeterminowana? z jakiego sklepu ją masz? ja miałam frakcje sojowe i z naturalisa i z mazideł i obydwie rozprowadzały się bardzo dobrze, wchłaniały w miarę szybko, skóra była mięciutka po nich i w dodatku matowa przez długi czas...
myślę, że mogłaś uzywać jej zbyt wiele - sekretem jej doskonałości jest to, by nałożyć bardzo cienką warstwę.
Dzięki dziewczyny za odzew.

Aneta12182 no ja swoją frakcję trzymam w lodówce i pewnie przez to się dłużej ogrzewa. Też właśnie przeczytałam, że można ją zmieszać z olejem - tylko nie wiem czy przez ten olej nie będę znowu tłusta.

Dott swoją frakcję kupiłam w naturalisie i to niedawno, bo przyszła parę dni temu. Także na pewno nie jest przeterminowana tylko ja pewnie coś źle robię, bo to moja pierwsza w ogóle. Z tego co piszesz mogłam rzeczywiście jej za dużo nałożyć, bo została mi po niej na buzi taka grubsza warstwa. Jutro spróbuję z mniejszą ilością.
__________________
Spicy orange...
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 19:38   #1033
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez fallen_apple Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za odzew.

Aneta12182 no ja swoją frakcję trzymam w lodówce i pewnie przez to się dłużej ogrzewa. Też właśnie przeczytałam, że można ją zmieszać z olejem - tylko nie wiem czy przez ten olej nie będę znowu tłusta.

Dott swoją frakcję kupiłam w naturalisie i to niedawno, bo przyszła parę dni temu. Także na pewno nie jest przeterminowana tylko ja pewnie coś źle robię, bo to moja pierwsza w ogóle. Z tego co piszesz mogłam rzeczywiście jej za dużo nałożyć, bo została mi po niej na buzi taka grubsza warstwa. Jutro spróbuję z mniejszą ilością.
ja używam na prawdę malutko - dzielę twarz na trzy części - policzek, policzek i czoło, na każdą z nich zużywam taką ilość frakcji, co około 1,5 główki (łebka? czy jak to się tam mówi) od zapałki
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 20:04   #1034
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez dottoressa Pokaż wiadomość
ja używam na prawdę malutko - dzielę twarz na trzy części - policzek, policzek i czoło, na każdą z nich zużywam taką ilość frakcji, co około 1,5 główki (łebka? czy jak to się tam mówi) od zapałki
O masz to ja przy Tobie dałam porcję z kilka razy większą. Dzięki, że mnie uświadomiłaś, bo dalaj bym tyle aplikowała i się zastanawiała co jest nie tak.
__________________
Spicy orange...
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 10:06   #1035
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 17:46   #1036
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez fallen_apple Pokaż wiadomość
O masz to ja przy Tobie dałam porcję z kilka razy większą. Dzięki, że mnie uświadomiłaś, bo dalaj bym tyle aplikowała i się zastanawiała co jest nie tak.
i jak tam?
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 20:35   #1037
lilianatoja2
Rozeznanie
 
Avatar lilianatoja2
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 562
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Ja po lekturze wszelakich wątków zdecydowałam się na Mineral Flowers do skóry mieszanej i jestem mega zadowolona.
Krem jest delikatny, lekko matuje, nie wysusza, trzeba odczekac jakieś 15 min do przyjęcia primera (Meow), na to podkład (Meow FF lub Lumiere VV) i makijaż trzyma się bez większego problemu w stanie bardzo dobrym ok 6 godzin. Potem małe odciśnięcie w bibułkę (nawet ręczkin papierowy ) i na nastepne 3-4 godziny.
Wcześniej gdy stosowałam drogeryjne podkłady (nawet z górnej półki) świeciłam się już po 3 godzianch jak latarnia, a bibułkowanie tylko zmywało makijaż z twarzy. Teraz jestem zduminona efektami. Jednak w tym miejscu muszę zaznaczyć, że całą pielęgnację oparłam na BU, Lush i olejkach Emu. Skóra przstała się strasznie przetłuszczać, nie buntuje się pod makijażem, mam mniej niespodzianek, które są także rzadsze. A wszystko to w przeciągu ok 4 miesięcy, gdu trafiłam na wątek mineralny "z polecenia" ;-)
lilianatoja2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 20:59   #1038
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

od prawie tygodnia testuje silikonowy primer KKZJ.
zadowolona jestem
w ramach testów używam na pol twarzy, po kliku h widać różnice na plus oczywiscie dla strony z primerem,
, i nie zapycha mnie, także polubiłam się z nim, szkoda tylko ze pół roku czekał na ukręcenie
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 21:13   #1039
Basiulek
Zakorzenienie
 
Avatar Basiulek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 680
GG do Basiulek
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

U mnie sprawdzał się w cieplejsze dni nawilżający krem AA na dzień, ale teraz chyba muszę zaiwestować w coś ochronnego... Znacie może jakies dobre, ochronne kremy, które szybko się wchłaniają i nie są zbyt tłuste?
Bo nie mam za dużo czasu rano przed wyjściem z domu, a jak nałożę proszki zbyt szybko, to mi się plamy robią :< Bo tu się starło, tu rozmazało itp ; )
Basiulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-16, 09:53   #1040
FanaticaDelDembow
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 679
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Ja mam jeszcze pytanie w sprawie frakcji sojowej Czy jak przez jakieś 5 dni nie będę jej trzymać w lodówce, to popsuje mi się ona? Bo niedługo będę miała mały wyjazd, do lodówki raczej nie będę mieć dostępu i nie wiem, czy ryzykować trzymanie jej po prostu w kosmetyczce czy może dodać do niej jakiegoś konserwantu?
FanaticaDelDembow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 11:09   #1041
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Ja zdecydowałam się (pod minerały Pixie) na Iwostin lipidowy, ochronny na zimę z spf15, czekam teraz tylko aż przyjdzie, bo w aptekach stacjonarnych niedostępny:/ Krem jest rozchwytywany, mam nadzieję, że się sprawdzi, bo mimo tłustej skóry potrzebuję czegoś dobrze chroniącego i wspólgrającego z makijażem...
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 16:07   #1042
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

FanaticaDelDembow - nie wiem czy sie zepsuje, ale może dla bezpieczeństwa na wyjazd weź sobie tylko trochę w małym pojemniczku, tyle co realnie zużyjesz.
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 11:25   #1043
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Dziewczyny orientujecie się czy MONISTAT można dostać w Niemczech?
Szukam przez google ale póki co nic nie wyszperałam..
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 16:28   #1044
Wronia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Wronia3
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 586
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Jak myślicie, ten krem http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt-22293-opis-Iwostin-Sensitia-Krem-nawilzajacy-nowa-wersja.htm nadał by się na wieczorne nawilżanie? [Nie na dzień pod makijaż]

Mam cerę skłonna do rumieńców, przesuszania na nosie i w okolicy ust. Można ją zaliczyć do średnio-suchej że tak powiem. Często mam uczucie ściągnięcia.
__________________
"FITNESS ZMIENIA CIAŁO, ZUMBA® ZMIENIA TAKŻE DUSZĘ."
Wronia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 20:45   #1045
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Mnie też wszystko zapycha, nawet humektan , po wielu poszukiwaniach i testach u mnie sprawdza się:
żel HA+płynny ekstrakt z aloesu 10x (Naturalis)
Tanio i bardzo wydajnie, minerały się na tym trzymają.

Teraz na zimę przydałoby się w sumie mocniejsze nawilżenie/natłuszczenie skóry, ale i tak nie narzekam.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 21:17   #1046
ane8
Raczkowanie
 
Avatar ane8
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 52
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Mnie też wszystko zapycha, nawet humektan , po wielu poszukiwaniach i testach u mnie sprawdza się:
żel HA+płynny ekstrakt z aloesu 10x (Naturalis)
Tanio i bardzo wydajnie, minerały się na tym trzymają.

Teraz na zimę przydałoby się w sumie mocniejsze nawilżenie/natłuszczenie skóry, ale i tak nie narzekam.
Mnie niestety żel HA nawet zapycha
ane8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 21:54   #1047
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez ane8 Pokaż wiadomość
Mnie niestety żel HA nawet zapycha
???
Czasem czytając opinie osób, że "wszystko je zapycha" tak sobie myślę, że może warto zrobić sobie przez dobę próbę nie nakładając na cerę nic i absolutnie nic z nią nie robiąc. I może okaże się, że (jak u mnie) pory "zapychają się" przez produkcję sebum.
Bo mogę zrozumieć, że żel hialuronowy może kogoś uczulić. Ale nie zapchać- sam kwas nie ma takich właściwości, a ilość konserwantu jest na tyle znikoma, że można ją pominąć. A takie opinie o HA wygłaszają z reguły tylko osoby, które "zapycha wszystko".
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 22:20   #1048
ane8
Raczkowanie
 
Avatar ane8
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 52
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez Szabik Pokaż wiadomość
???
Czasem czytając opinie osób, że "wszystko je zapycha" tak sobie myślę, że może warto zrobić sobie przez dobę próbę nie nakładając na cerę nic i absolutnie nic z nią nie robiąc. I może okaże się, że (jak u mnie) pory "zapychają się" przez produkcję sebum.
Bo mogę zrozumieć, że żel hialuronowy może kogoś uczulić. Ale nie zapchać- sam kwas nie ma takich właściwości, a ilość konserwantu jest na tyle znikoma, że można ją pominąć. A takie opinie o HA wygłaszają z reguły tylko osoby, które "zapycha wszystko".
Widocznie moja cera jest inna niż wszystkie... Na szczęście znalazłam już swój nawilżacz. Żelowi HA dawałam już kilka szans i za każdym razem wysyp. Więc zapycha czy tam uczula - mi to wszystko jedno, bo i tak nie mogę go używać...
ane8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 17:41   #1049
ciriness
Zadomowienie
 
Avatar ciriness
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 023
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Ja zdecydowałam się (pod minerały Pixie) na Iwostin lipidowy, ochronny na zimę z spf15, czekam teraz tylko aż przyjdzie, bo w aptekach stacjonarnych niedostępny:/ Krem jest rozchwytywany, mam nadzieję, że się sprawdzi, bo mimo tłustej skóry potrzebuję czegoś dobrze chroniącego i wspólgrającego z makijażem...
Dla mnie on jest idealny na zimę dla suchej skóry pod minerałki, jestem zadowolona jak na razie
ciriness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 19:04   #1050
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez ciriness Pokaż wiadomość
Dla mnie on jest idealny na zimę dla suchej skóry pod minerałki, jestem zadowolona jak na razie
Testuję go już kilka dni i jest super a mam tłustą cerę Polecam
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-18 19:04:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:37.