Trudna sytuacja UAM, rezygnacja, jakiś urlop czy inne wyjście? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-20, 22:34   #1
valetka
Przyczajenie
 
Avatar valetka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 26
Arrow

Trudna sytuacja UAM, rezygnacja, jakiś urlop czy inne wyjście?


Witam,
jestem studentką pierwszego roku na UAMie, wydział historyczny.

Z powodu pewnych sytuacji życiowych bardzo mało uczęszczałam na zajęcia i nie ma szans, bym zaliczyła I semestr z większości przedmiotów.
Poza tym, jeden z egzaminów końcowych określa na jaką specjalizację się dostaniemy (II semestr to już rozdział na dwie specjalizacje) Na tą, którą chcę jest ok 25 miejsc i decyduje o tym egzamin, którego z pewnością nie zdam.

Teraz moje pytanie brzmi - czy widzicie jakikolwiek sposób wybrnięcia z tej sytuacji, prócz rezygnacji ze studiów i wszczęcia ich z powrotem za rok?
Słyszałam o czymś takim jak urlop dziekański, ale po pierwsze nie wiem na jakiej zasadzie to dokładnie działa, a po drugie nie wiem, czy cokolwiek by mi pomógł w mojej sytuacji.

Druga sprawa - mam szansę zaliczyć ok 2 przedmiotów - czy mimo "olania" reszty, mogę zaliczyć tylko te? Czy będzie to w jakiś sposób ważne? Czy w razie podjęcia studiów za rok będzie się liczyło?

Dodam jeszcze, że zamierzam iść do dziekanatu oczywiście, ale może ktoś mógłby mi tutaj pomóc.

Proszę o pomoc, gdyż jestem załamana

Edytowane przez valetka
Czas edycji: 2011-01-20 o 22:35
valetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 23:07   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Trudna sytuacja UAM, rezygnacja, jakiś urlop czy inne wyjście?

zeby wziac urlop dziekanski musisz miec zaliczony przynajmniej semestr. np. na mojej uczelni jest tak, ze jak uwalisz cos z 1 roku to wylatujsz z uczelni (chodzi mi przedmioty sekwencyjne, ktore stanowia 90% wszystkich przedmiotow), a na wyzszych latach po prostu powtarzasz rok. dopytaj w dziekanacie, jak to u was wyglada
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 23:10   #3
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Trudna sytuacja UAM, rezygnacja, jakiś urlop czy inne wyjście?

O urlopie dziekańskim znajdziesz gro informacji w sieci.

Nie masz szans na zaliczenie z powodu nieobecności, czy chodzi o coś innego?
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 23:57   #4
201607131114
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 330
Dot.: Trudna sytuacja UAM, rezygnacja, jakiś urlop czy inne wyjście?

Urlop dziekański na UAMie dostaje się zwykle po pierwszym roku, to samo z przerwą w studiach. Są oczywiście sytuacje, gdy te zasady się nagina (na przykład ja dostałam przerwę w studiach po tygodniu zajęć na pierwszym roku drugiego kierunku, gdy nie dało się pogodzić zajęć, wróciłam rok później) ale tu każdy przypadek jest chyba rozpatrywany indywidualnie.

Jeśli problemy wynikają z kłopotów zdrowotnych możesz spróbować ubiegać się o urlop zdrowotny. Podpytam mojego lubego o szczegóły (trzeci rok historii, UAM), może będzie coś więcej wiedział.

Jesli chodzi o zaliczanie teraz przedmiotów i przepisywanie ich w następnym roku to czasem przepisują, czasem nie. Możesz jeszcze postarać się zdać ile się da i złożyć wniosek o warunki, ale tu jest ograniczenie co do ilości przedmiotów.

Nie wiem czy to cokolwiek pomogło, postaram się wszystkich moich historyków podpytać co i jak.
201607131114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 07:06   #5
tavallinen_nainen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 12
Dot.: Trudna sytuacja UAM, rezygnacja, jakiś urlop czy inne wyjście?

Wg nowego regulaminu uam urlop mozna dostac juz na pierwszym roku, na stronach niektorych wydzialow sa nawet gotowe wnioski, wystarczy wypelnic i uzasadnic (np. choroba czy jakas inna trudna sytuacja). Mozesz jednoczesnie zlozyc odrebne pismo - wniosek o pozwolenie na udzial w czesci zajec podczas urlopu - bedzie to bodajze paragraf 47 - i wpisac tam te przedmioty, ktore masz szanse zaliczyc.
tavallinen_nainen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 08:24   #6
Anex
Rozeznanie
 
Avatar Anex
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 963
Dot.: Trudna sytuacja UAM, rezygnacja, jakiś urlop czy inne wyjście?

Najważniejsze, to przeczytaj regulamin studiów, po drugie jak masz sympatyczne panie w dziekanacie to one najlepiej Tobie doradzą, nie odwlekaj wizyty w dziekanacie tylko idź tam jak najszybciej, przedstaw całą sytuacje i zapytaj o jak najlepsze wyjście ;-) A jak panie dziekanatowe są z tych mniej sympatycznych, co to nigdy nie mają czasu i tylko fukają, wzdychają to też nie poddawaj się: dobrze, teraz nie ma pani czasu a o której mogę przyjść z bardzo ważną sprawą. Lepiej najpierw porozmawiać z paniami z dziekanatu niż z dziekanem bo dziekani zmieniają się a one siedzą tam wieki więc lepiej orientują się w ew. okienkach w regulaminie. Powodzenia
Anex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 10:56   #7
tavallinen_nainen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 12
Dot.: Trudna sytuacja UAM, rezygnacja, jakiś urlop czy inne wyjście?

już raz pisałam, ale post się chyba nie wysłał, jeśli jest inaczej, to z góry przepraszam. Wg nowego regulaminu studiów uam, który obowiązuje od 1 października 2010, możesz wziąć urlop już na pierwszym roku. Możesz także złożyć wniosek o pozwolenie na udział w części zajęc i wymienić w nim te 2 przedmioty, które uda Ci się zaliczyć. Powodzenia
tavallinen_nainen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-21, 20:30   #8
201607131114
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 330
Dot.: Trudna sytuacja UAM, rezygnacja, jakiś urlop czy inne wyjście?

tavallinen_nainen, wszystko się wysłało, boska jesteś!

Z tego co udało mi się jeszcze dowiedzieć: z wnioskiem powinnaś się zgłosić do prodziekana, on tam na historii podobno tymi sprawami się zajmuje.

Podobno nie jest bezwzględny i nie zjada studentów
201607131114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 22:30   #9
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Trudna sytuacja UAM, rezygnacja, jakiś urlop czy inne wyjście?

A czy zdarza się nie dostać pozwolenia na przerwę w studiach ? Chciałabym rozpocząć drugi kierunek i ten olać na chwilę lub na zawsze
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 23:08   #10
vogelek
Raczkowanie
 
Avatar vogelek
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 339
Dot.: Trudna sytuacja UAM, rezygnacja, jakiś urlop czy inne wyjście?

Cytat:
Napisane przez valetka Pokaż wiadomość
Witam,
jestem studentką pierwszego roku na UAMie, wydział historyczny.

Z powodu pewnych sytuacji życiowych bardzo mało uczęszczałam na zajęcia i nie ma szans, bym zaliczyła I semestr z większości przedmiotów.
Poza tym, jeden z egzaminów końcowych określa na jaką specjalizację się dostaniemy (II semestr to już rozdział na dwie specjalizacje) Na tą, którą chcę jest ok 25 miejsc i decyduje o tym egzamin, którego z pewnością nie zdam.

Teraz moje pytanie brzmi - czy widzicie jakikolwiek sposób wybrnięcia z tej sytuacji, prócz rezygnacji ze studiów i wszczęcia ich z powrotem za rok?
Słyszałam o czymś takim jak urlop dziekański, ale po pierwsze nie wiem na jakiej zasadzie to dokładnie działa, a po drugie nie wiem, czy cokolwiek by mi pomógł w mojej sytuacji.

Druga sprawa - mam szansę zaliczyć ok 2 przedmiotów - czy mimo "olania" reszty, mogę zaliczyć tylko te? Czy będzie to w jakiś sposób ważne? Czy w razie podjęcia studiów za rok będzie się liczyło?

Dodam jeszcze, że zamierzam iść do dziekanatu oczywiście, ale może ktoś mógłby mi tutaj pomóc.

Proszę o pomoc, gdyż jestem załamana
Jestem na tym wydziale i chyba studiuję ten sam kierunek co autora czyli archeologię;P Niestety nie ma szans aby iść na specjalizację śródziemnomorską bez zdania egzaminu ze archeologii śródziemnomorskiej. Ponieważ aby dostać się na tą specjalizacje należy zdać ten egzamin z w pierwszym terminie. Poza tym osoba która nie zdała jednego z dwóch egzaminów nie ma szans na wywalczenie czegoś.
Swoją drogą autorko jeżeli jeszcze tutaj zaglądasz -dlaczego tak bardzo zależało Tobie by iść na śródziemkę mając problemy ze zdaniem egzaminu z śródziemki.
__________________
Jestem "dys" nie zwalnia mnie to jednak z poprawności językowej. Jeżeli zobaczysz błąd ortograficzny/gramatyczny/logiczny zwróć mi na niego uwagę. Będę bardzo wdzięczna.
vogelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 09:08   #11
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Trudna sytuacja UAM, rezygnacja, jakiś urlop czy inne wyjście?

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
A czy zdarza się nie dostać pozwolenia na przerwę w studiach ? Chciałabym rozpocząć drugi kierunek i ten olać na chwilę lub na zawsze
ja o takim przypadku nie slyszalam
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:07.