Współlokatorka i nocowanie znajomych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-05, 22:32   #1
nika911
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 24

Współlokatorka i nocowanie znajomych


Mieszkam sobie w pokoju z koleżanką. Nie mogę się do niczego przyczepić. Często przychodzą do nas znajomi, a nawet nocują. Raczej z nią niż ze mną. Często przyjeżdżała jej dziewczyna, z 3 razy znajomi z daleka. Nie przeszkadza mi to, lubię towarzystwo, no i przeważnie pytała mnie o zgodę.

Teraz mamy sesję i ona poszła się wieczorem uczyć z koleżankami. Dzisiaj miałyśmy egzamin. Budzę się, a tu "dodatkowa" osoba w jej łóżku! Mieszkamy b. blisko uczelni, więc to bardzo wygodne dla mniej tutaj nocować, jednak mieszka 15 minut autobusem stąd, w centrum. Jutro kolejny egzamin, znowu poszła do znajomej, więc napisałam jej prewencyjnie, żeby nie zapraszała na noc nikogo, bo chcę się rano pouczyć. Odpisała, że nie rozumie związku. Ja na to, że będą mnie rozpraszać. Fakt, nie są głośno, siedzą w kuchni, ale jednak będą gadać i łazić wte i wewte. Moja współlokatorka kompletnie nie rozumie, o co mi chodzi, a nawet mam wrażenie, że się obraziła ("ja też mam nie wracać?")
nika911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 22:40   #2
szynka_w_toscie
Zadomowienie
 
Avatar szynka_w_toscie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 801
Dot.: Współlokatorka i nocowanie znajomych

Cytat:
Napisane przez nika911 Pokaż wiadomość
Mieszkam sobie w pokoju z koleżanką. Nie mogę się do niczego przyczepić. Często przychodzą do nas znajomi, a nawet nocują. Raczej z nią niż ze mną. Często przyjeżdżała jej dziewczyna, z 3 razy znajomi z daleka. Nie przeszkadza mi to, lubię towarzystwo, no i przeważnie pytała mnie o zgodę.

Teraz mamy sesję i ona poszła się wieczorem uczyć z koleżankami. Dzisiaj miałyśmy egzamin. Budzę się, a tu "dodatkowa" osoba w jej łóżku! Mieszkamy b. blisko uczelni, więc to bardzo wygodne dla mniej tutaj nocować, jednak mieszka 15 minut autobusem stąd, w centrum. Jutro kolejny egzamin, znowu poszła do znajomej, więc napisałam jej prewencyjnie, żeby nie zapraszała na noc nikogo, bo chcę się rano pouczyć. Odpisała, że nie rozumie związku. Ja na to, że będą mnie rozpraszać. Fakt, nie są głośno, siedzą w kuchni, ale jednak będą gadać i łazić wte i wewte. Moja współlokatorka kompletnie nie rozumie, o co mi chodzi, a nawet mam wrażenie, że się obraziła ("ja też mam nie wracać?")
Uważam, że Twoja koleżanka powinna uszanować to, że chcesz się pouczyć i nie zapraszać nikogo na noc. Poczekaj trochę, może przemyśli sytuacje jeszcze raz i dojdzie do jakiś wniosków
__________________
"When I let a day go by without talking to you...
then that day's just no good."
A.
szynka_w_toscie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 22:42   #3
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Współlokatorka i nocowanie znajomych

I tak Cię podziwiam, że się godzisz na takie nocowanie znajomych, czy dziewczyny 'od czasu do czasu'. Sesja to trudny czas i dziwi mnie, że ona tego nie rozumie. Człowiek jest rozdrażniony, zestresowany, każda głupota rozprasza.

Rozumiem przenocować kogoś w wyjątkowych sytuacjach, ale płacisz za to mieszkanie i masz prawo się w nim czuć komfortowo. W życiu nie sprowadziłabym sobie gościa w czasie sesji moich dziewczyn z pokoju. Nawet nigdy u mnie chłopak nie spał, jak one były, bo wiem, że czułyby się niezręcznie. Dla mnie to logicznie, że skoro decyduje się na wspólne mieszkanie z kimś to znaczy, że jego potrzeby mam również na uwadze.

Na Twoim miejscu teraz dałabym sobie spokój, napisz egzamin, skup się na tym i po egzaminie na spokojnie z nią porozmawiaj.
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 22:47   #4
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Współlokatorka i nocowanie znajomych

Tu są dwie sprawy - że Twoja współlokatorka nadużywa Twojej dobroci zapraszając do Waszego pokoju kolejne osoby oraz to, że skoro faktycznie są cicho, to nie wiem jak mają Cię rozpraszać. Nie żyjemy w próżni, też mnie denerwuje, jak moi współlokatorzy zapraszają znajomych dzień przed moim egzaminem i siedzą w kuchni za moją ścianą, ale po to wymyślono stopery do uszu

Na pewno jednak powinnaś ze współlokatorką już po sesji pogadać - że spoko, znajomi z daleka czy ta dziewczyna, ale że jednak pozostali mają gdzie przenocować i wolałabyś nie natykać się na nich w kolejce do łazienki o poranku. Obiektywnie, pannica chyba jest mocno czuła na swoim punkcie, skoro wysłała Ci takiego smsa (aczkolwiek , nie wiadomo, jak brzmiała dokładnie wiadomość od Ciebie ).
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 23:07   #5
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Współlokatorka i nocowanie znajomych

Wcześniej współlokatorka mogła przyprowadzać kogo chciała więc się przyzwyczaiła do takiego stanu rzeczy. A Ty nagle zmieniasz zasady gry więc foch

Nie pozostaje nic tylko rozmowa i ustalenie zasad nocowania i odwiedzin.
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 23:24   #6
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Współlokatorka i nocowanie znajomych

Pewnie tak zareagowała bo dotąd się nie sprzeciwiałaś, a teraz jej napisałaś żeby nikogo nie przyprowadzała - a pewnie już miała taki plan, sądząc z jej reakcji
Jedyne wyjście to pogadać z nią na spokojnie po tym egzaminie, że ogólnie nie masz nic przeciwko nocowaniu kogoś raz na jakiś czas, ale w czasie sesji, albo gdy np. jesteś chora - nie chcesz mieć w mieszkaniu dodatkowych osób.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 00:10   #7
uzunia
Wtajemniczenie
 
Avatar uzunia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 016
Dot.: Współlokatorka i nocowanie znajomych

Jeśli sytuacja powtarza się notorycznie to spytałabym "kiedy X dołoży się do czynszu,bo przecież praktycznie tu mieszka?";
Dzielicie jeden pokój czy macie osobny ,bo z tego co zrozumiałam to go dzielicie.
Powiedziałabym jej,że owszem jesteś wyrozumiała jesli chodzi o zapraszanie gości,ale przesadza w drugą stronę,bo jest czas sesji, chcesz się pouczyć a dodatkowe towarzystwo Cię rozprasza...może zrozumie?
__________________
MOJA WYMIANKA-KOSMETYKI!!!

NEW~!!! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post25471289


uzunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-06, 10:51   #8
ameriel
Przyczajenie
 
Avatar ameriel
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 27
Dot.: Współlokatorka i nocowanie znajomych

Kiedyś mieszkałam z dziewczyną, która była wielką fanką pewnego rockowego zespołu. No i traf chciał, że ten zespół przyjechał do Polski w czasie mojej sesji w czerwcu (nie wiem, czy ona miała jakieś egzaminy wtedy). Przyjechały jej koleżanki, ciągle gadały, spacerowały w te i wewte, słuchały muzyki...

Ale ja się wycwaniłam i pojechałam się uczyć do rodzinnego miasta. I przyjechałam na sam egzamin (w dniu tego nieszczęsnego koncertu). Nie wyspałam się tego dnia , faktycznie, ale przynajmniej mogłam się wcześniej przygotować.

I Ty zawsze możesz zrobić podobnie. ;-)
ameriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 11:02   #9
elsene
Zadomowienie
 
Avatar elsene
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 720
Dot.: Współlokatorka i nocowanie znajomych

Współlokatorka powinna uszanować to, że chcesz mieć spokój. Zwłaszcza, że mieszkacie w jednym pokoju. Wspomniano tu, że nie żyjemy w próżni -jasne. Tylko decydując się na pokój z jedną współlokatorką, nie godziłaś się na egzystowanie z jej znajomymi.
To, czy są cicho czy nie jest ważne. Może przeszkadzać Ci sama ich obecność i masz do tego pełne prawo.
elsene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 11:09   #10
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Współlokatorka i nocowanie znajomych

Spróbuj na spokojnie wytłumaczyć, że sytuacja zaczęła być przesadna, a mówisz dopiero teraz, bo od czasu do czasu Ci nie przeszkadzało, ale odkąd przestało być owym "od czasu do czasu" zaczęło. Znając życie to bez małych kwasów się nie obędzie, ale cóż: coś z tym zrobić musisz.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 12:53   #11
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Współlokatorka i nocowanie znajomych

Cytat:
Napisane przez nika911 Pokaż wiadomość
Mieszkam sobie w pokoju z koleżanką. Nie mogę się do niczego przyczepić. Często przychodzą do nas znajomi, a nawet nocują. Raczej z nią niż ze mną. Często przyjeżdżała jej dziewczyna, z 3 razy znajomi z daleka. Nie przeszkadza mi to, lubię towarzystwo, no i przeważnie pytała mnie o zgodę.

Teraz mamy sesję i ona poszła się wieczorem uczyć z koleżankami. Dzisiaj miałyśmy egzamin. Budzę się, a tu "dodatkowa" osoba w jej łóżku! Mieszkamy b. blisko uczelni, więc to bardzo wygodne dla mniej tutaj nocować, jednak mieszka 15 minut autobusem stąd, w centrum. Jutro kolejny egzamin, znowu poszła do znajomej, więc napisałam jej prewencyjnie, żeby nie zapraszała na noc nikogo, bo chcę się rano pouczyć. Odpisała, że nie rozumie związku. Ja na to, że będą mnie rozpraszać. Fakt, nie są głośno, siedzą w kuchni, ale jednak będą gadać i łazić wte i wewte. Moja współlokatorka kompletnie nie rozumie, o co mi chodzi, a nawet mam wrażenie, że się obraziła ("ja też mam nie wracać?")
Pogadaj z nią na żywo i wytłumacz jej swoje podejście. Ona może nie rozumieć, że dla kogoś dodatkowa osoba w domu to problem, zwłaszcza w czasie sesji.
Jeśli do tej pory Wasze kontakty były dobre, to myślę, że nie powinno być problemów
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-06, 15:00   #12
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Współlokatorka i nocowanie znajomych

Cytat:
Napisane przez ameriel Pokaż wiadomość
Kiedyś mieszkałam z dziewczyną, która była wielką fanką pewnego rockowego zespołu. No i traf chciał, że ten zespół przyjechał do Polski w czasie mojej sesji w czerwcu (nie wiem, czy ona miała jakieś egzaminy wtedy). Przyjechały jej koleżanki, ciągle gadały, spacerowały w te i wewte, słuchały muzyki...

Ale ja się wycwaniłam i pojechałam się uczyć do rodzinnego miasta. I przyjechałam na sam egzamin (w dniu tego nieszczęsnego koncertu). Nie wyspałam się tego dnia , faktycznie, ale przynajmniej mogłam się wcześniej przygotować.

I Ty zawsze możesz zrobić podobnie. ;-)

A moim zdaniem wcale się nie wycwaniłaś, tylko po prostu zeszłaś jej z drogi.

Skoro płacisz to masz prawo do tego żeby czuć się komfortowo, a nie chować się po kątach i wyjeżdżać do domu żeby się nauczyć na egzamin, bo jakieś obce dziewuchy hałasują Ci w mieszkaniu.

Nigdy bym się nie zgodziła na taką sytuację, i Autorce też to odradzam.
Bardzo dobrze że jej jasno napisałaś że ma nikogo nie przyprowadzać. Walnie focha, ale przynajmniej pouczysz się w spokoju.
Ja też mam jutro mega ważny egzamin, i na Twoim miejscu zrobiłabym to samo.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 15:44   #13
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Współlokatorka i nocowanie znajomych

No pogadaj jeju, że za często itd. Jakby nie usłuchała to niestety gdyby miała jakiś egzamin to na chama zaprosiłabym kogoś i pokazała jej jakie to miłe
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 16:19   #14
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Współlokatorka i nocowanie znajomych

Mi by przeszkadzało takie nocowanie. Rozumiem, wyjątkowa sytuacja, ale spanie w moim pokoju osób obcych i kręcenie się ich później po mieszkaniu byłby zwyczajnie niekomfortowe.. Pogadaj z nią, spróbuj jakoś wytłumaczyć Tym bardziej, że sama ma teraz sesję, powinna zrozumieć.
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-06 17:19:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:06.