do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-05, 09:51   #1
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Smile

do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?


Hej,

Za jakieś dwa tygodnie prawdopodobnie pojadę na kilka dni do Warszawy i zastanawiam się co wartno w niej zobaczyć (oprócz Zamku ). Macie może jakieś ciekawe propozycje na trasy wycieczkowe po stolicy?
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 09:25   #2
micc@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 151
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Hej,

wszystko zalezy od tego co Cie interesuje... i ile bedziesz w stolicy...
wklejam Ci link z najciekawszymi miejscami w Wawie...

http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/perelki/


a poza tym polecam poszwedac sie postarym miescie, zachaczyc o jakas kafejke... przejsc nowym swiatem... z zakupowych: wpasc do domow handlowych, kdt - te rury pod palacem , zwiedzic Arkadie... przy okazji wizyty wciac lody grycana ewentualnie szarlotke na goraco - cukiernia na pietrze po takim spacerze poczujesz sie jak prawdziwa Warszawianka

Pozdrawiam i zycze udanego wyjazdu
micc@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 09:43   #3
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Cytat:
Napisane przez micc@ Pokaż wiadomość
wpasc do domow handlowych, kdt - te rury pod palacem , zwiedzic Arkadie... przy okazji wizyty wciac lody grycana ewentualnie szarlotke na goraco - cukiernia na pietrze po takim spacerze poczujesz sie jak prawdziwa Warszawianka

ej no nie mowcie, ze zeby poczuc sie jak Warszawianka wystarczy wejsc do molocha handlowego takiego jak wszedzie i wciac lody takie jak wszedzie

tez jestem ciekawa co ciekawego do zobaczenia w Wawie, bo moze niedlugo wpadne. siostra sie tam chyba wprowadzi na jakis czas, bo bedzie w Wawie robic staz, wiec pewno ja odwiedze.
widzialam juz Palac Kultury, kolumne Zygmunta i Stodole co jeszcze polecacie?
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 09:53   #4
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Witaj

Dziękuję za stronę jest świetna W warszawie będę jakieś 4-5 dni, więc będę miała trochę czasu na zwiedzanie

Mogłabyś mi jeszcze polecić jakąś obiadową knajpkę, taką na "studencką kieszeń"?

Pozdrawiam
Haima
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 10:29   #5
micc@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 151
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

wybacz ale na szybko moge Ci polecic
bary mleczne , wysle Ci moze stronek z polibudy tam sa ceny, adresy no i ocena baru...
http://www.polibuda.info/tiki-index....=Bary+maleczne

a jak przypomne sobie cos jeszcze to dopisze...

do lain: mialam na mysli calosc a nie tylko zwiedzanie arkadii - moja droga
zycie w warszawie nie toczy sie tylko wokol galerii i muzeow...
poza tym bedac w Krakowie bylam w knajpie takiej jak wszedzie pilam piwo takie jak wszedzie a mimo to mialo to swoj urok...
micc@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 13:59   #6
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Cytat:
Napisane przez micc@ Pokaż wiadomość
do lain: mialam na mysli calosc a nie tylko zwiedzanie arkadii - moja droga
zycie w warszawie nie toczy sie tylko wokol galerii i muzeow...
poza tym bedac w Krakowie bylam w knajpie takiej jak wszedzie pilam piwo takie jak wszedzie a mimo to mialo to swoj urok...
to ja sie chyba zle wyrazilam
a wiec bardzo prosze o polecenie mi miejsc innych niz sklepy czy knajpy, bo te sama z siebie odwiedzam gdziekolwiek jestem, wiec nie trzeba mi ich polecac no chyba, ze jakas konkretna, bardzo fajna knajpke, ktora szkoda by bylo przegapic...
liczylabym na jakies fajne miejsca - no nie wiem moze Łazienki czy cos takiego. takie jakie wy uwazacie za warte zobaczenia.
a nie chcialabym tez dostawac adresow stron netowych, bo tam beda wszystkie miejsca, nawet te nieszczegolnie ciekawe i godne polecenia. zalezaloby mi na osobistych opiniach. gdzie wy wzielybyscie kogos kto pierwszy raz przyjechal do Warszawy (nio, drugi w moim przypadku )
ja np. jako Krakowianka nie ciagnelabym nikogo na Wawel na zwiedzanie komnat czy po wszystkich Kosciolach tylko dlatego, ze kazdy jest zabytkiem, tylko np. na zachod slonca na ktoryms kopcu, do Wieliczki czy na Kazimierz, bo uwazam, ze te sa ciekawsze, fajniejsze itp.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 14:19   #7
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Łazienki są pięknym miejscem choć największy urok mają albo pokryte śniegiem albo latem czy też wiosną,gdy jest zielono

Warto zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego Jest ono nowoczesne

Oczywiście Starówka,która ma swój klimat, w letnie wieczory jest tam poprostu pięknie Ciekawym miejscem na pewno jest Zamek Królewski.

Krakowskie Przedmieście

Nowy świat

Centrum nie jest piękne, ale parki wokół Pałacu kultury są zadbane a latem jest wiele fontann. Przy placu bankowym jest pomnik nieznanego żołnierza, tam kiedyś odprawiał msze jan Paweł II podczas swojej wizyty. Gdy odchdził Warszawiacy się tam gromadzili, Benedykt XVI też tam odprawił msze

Na Starym Mieście jest wiele zabytkowych kościołów

Polecam znakomite wystawy w Pałacu Kultury, często sa interaktywne i dzieci zawsze znudzone muzeami są zachwycone No i taras widokowy Jak coś jeszcze wpadnie mi do głowy to napisze
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-06, 18:13   #8
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

polecam watek : http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=157184
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 10:24   #9
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

A jak najlepiej dostać się z Zamku do Łazienek? Środkiem transportu będę nóżki albo komunikacja miejska Daleko to jest od siebie?
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 11:05   #10
iszsza
Zadomowienie
 
Avatar iszsza
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Waterford, Irl
Wiadomości: 1 444
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Mnie najbardziej zapadła w głowie wizyta w Muzeum Powst. Warszwskiego. Myslę że kazdy powinien tam iść. To nie tylko nudna historia jak się może wydawać ale filmy,prezentacje multimedialne i cały klmat ówczesnej Warszawy.Polecam w niedziele bo jest wstęp bezpłatny
iszsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 11:06   #11
micc@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 151
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Na przeciwko kosciola sw. Anny jest przystanek autobusowy, tam wsiadziesz
w autobus 116 i dojedziesz nim bezposrednio do Lazienek, autobus dojezdza rowniez do Wilanowa - wiec gdybys miala ochote moze zobaczyc i palac Sobieskiego.

P.s. z zamku do przystanku masz jakies 150 metrow
micc@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-07, 11:27   #12
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Cytat:
Napisane przez micc@ Pokaż wiadomość
Na przeciwko kosciola sw. Anny jest przystanek autobusowy, tam wsiadziesz
w autobus 116 i dojedziesz nim bezposrednio do Lazienek, autobus dojezdza rowniez do Wilanowa - wiec gdybys miala ochote moze zobaczyc i palac Sobieskiego.

P.s. z zamku do przystanku masz jakies 150 metrow
Dzięki za dokładną i wyczerpującą odpowiedź
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 12:08   #13
micc@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 151
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

nie wiem czy pomoglam - ale sie staralam

a ze znalezieniem sw. Anny chyba nie bedziesz miala problemu
micc@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 12:40   #14
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Do Zamku nikogo na siłę bym nie ciągnęła. Za to spacer wieczorem po Starówce i Nowym Światem (w Krakowskie Przedmieście z powodu remontu lepiej się nie zapuszczać, chyba że zacznie się od Starówki i dojdzie tylko do Bristolu). Wyprawa do Łazienek też jest godna uwagi, szczególnie jak jest ładna pogoda (ze Starówki jedzie tam wiele autobusów, poza 116, jeszcze 195, 180, 503, pewnie jeszcze coś, ale w tej chwili nie przychodzi mi więcej do głowy).
Miłośnicy opery nie powinni zapomnieć o Teatrze Wielkim, warto też wybrać się do Filharmonii Narodowej.
Można zapuścić się na teren Uniwerku albo do ogrodów BUWu.
Wiosną i w lecie polecam ogród botaniczny w Powsinie- kilka godzin z głowy.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 09:42   #15
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Dodam jako taką ciekawostke,że od 2 lutego 2007 roku Pałac Kultury jest zabytkiem
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 12:30   #16
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Stare Miasto i Nowe Miasto , Nowy Świat , Pałac w Wilanowie .
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 12:57   #17
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Mój tata będzie pracował w Wawie, wiec temat też mnie intersuje Wszyscy, którym mówię, że cieszę się, żę będę mogła zobaczyć Warszawę i bywać tam mówią "eeeeeeeeee syf, dużo ludzi, nic ciekawego", a ja oglądałam dużo zdjęć, widzę na filmach i... mi się podoba Dzięki za stronę http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/...y/panoramy.php, jest bardzo ciekawa Już nie mogę się doczekać wizyty w STOLICY
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 13:02   #18
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Cytat:
Napisane przez iwciunia Pokaż wiadomość
Mój tata będzie pracował w Wawie, wiec temat też mnie intersuje Wszyscy, którym mówię, że cieszę się, żę będę mogła zobaczyć Warszawę i bywać tam mówią "eeeeeeeeee syf, dużo ludzi, nic ciekawego", a ja oglądałam dużo zdjęć, widzę na filmach i... mi się podoba Dzięki za stronę http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/...y/panoramy.php, jest bardzo ciekawa Już nie mogę się doczekać wizyty w STOLICY
Warszawa nie jest specjalnie zadbana, choc przyznaje że na przestrzeni jakiś 5 lat wiele sie zmieniło. Parki, skwerki, place zabaw zostały pobudowane lub odnowione, niestety nie zawsze buduje sie budynki z porzadnym rozplanowaniem terenu. Ale nie jest źle. Myślę że to sie powoli bedzie zmieniało.


W Pałacu Prezydenckim będa podgrzewane chodniki A ulice nie sa nawet dobrze odśniezone
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 13:41   #19
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Cytat:
Napisane przez Kachulec Pokaż wiadomość
W Pałacu Prezydenckim będa podgrzewane chodniki A ulice nie sa nawet dobrze odśniezone
Noż, ja pierdziu!

Kachulec, co tam ulice! Ważne by pan prezydent i jego goście sobie bucików w śniegu nie przemoczyli! Przecież to taka ważna sprawa, a Ty nieodśnieżonymi ulicami się przejmujesz

A takie podgrzewane chodniki to już od kilku lat marzą mi się na przystankach tramwajowych i autobusowych
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-08, 14:25   #20
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Cytat:
Napisane przez Kachulec Pokaż wiadomość
W Pałacu Prezydenckim będa podgrzewane chodniki A ulice nie sa nawet dobrze odśniezone
Tak I to się nazywa "tanie Państwo"
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 15:56   #21
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Cytat:
Napisane przez haima Pokaż wiadomość
Noż, ja pierdziu!

Kachulec, co tam ulice! Ważne by pan prezydent i jego goście sobie bucików w śniegu nie przemoczyli! Przecież to taka ważna sprawa, a Ty nieodśnieżonymi ulicami się przejmujesz

A takie podgrzewane chodniki to już od kilku lat marzą mi się na przystankach tramwajowych i autobusowych
Taaa Przecież gdyby posypali solą to by im butki za szybko sie poniszczyły Co z tego,że większości Polaków ten problem dotyczy On ze swojej prezydenckiej pensyjki nie może sobie kupowac tylu par bucików

Taka zła o to jestem. Dzisiaj szłam po centrum było tak ślisko bo śnieg był rozmoczony (no gdzieee tam, po co w centrum odsnieżac) że mało pod samochód nie wpadłam bo się poślizgnęłam.

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość
Tak I to się nazywa "tanie Państwo"
No a jak Bo taki chodnik przyniesie pożytek tylu obywatelom
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 18:54   #22
micc@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 151
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Hej dziewczynki,

ja tam mysle ze ok., chodnik moze byc... Prezydent to prezydent chate musi miec reprezentacyjna i bezpieczna, zeby nikomu wlos z glowy nie spadl... bo a noz/widelec przyjedzie jakas szycha z zagranicy i zlamie sobie nos (ekstremum )na oblodzonym chodniku - jaki to bylby dopiero skandal... zreszta taki podgrzewany chodnik to nie jakis tam rarytas wiele kompleksow handlowych za granica czy firmy stosuje takie ogrzewanie... mnie sie chce smiac jak pomysle jakie musialo byc zamieszanie w BOR'ze w koncu nikt nie ochronil Premiera RP - oczywiscie wspolczuje Kachulec ze mialas taki przypadek - z tym odsniezaniem w wawie to porazka - pamietam jak w tamtym roku w 7 miesiacu ciazy wywinelam orla pod sklepem, bo taki byl lod na chodnikach...

Pozdrawiam serdecznie
micc@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 19:49   #23
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Cytat:
Napisane przez Kachulec Pokaż wiadomość
W Pałacu Prezydenckim będa podgrzewane chodniki A ulice nie sa nawet dobrze odśniezone
Nie za dużo byś chciała? Ciesz się, że autobusy masz podgrzewane!
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 22:04   #24
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Cytat:
Napisane przez Ami Pokaż wiadomość
Nie za dużo byś chciała? Ciesz się, że autobusy masz podgrzewane!
No w sumie racja Przesadziłam z tym odśnieżaniem

Cytat:
Napisane przez micc@ Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki,

ja tam mysle ze ok., chodnik moze byc... Prezydent to prezydent chate musi miec reprezentacyjna i bezpieczna, zeby nikomu wlos z glowy nie spadl... bo a noz/widelec przyjedzie jakas szycha z zagranicy i zlamie sobie nos (ekstremum )na oblodzonym chodniku - jaki to bylby dopiero skandal... zreszta taki podgrzewany chodnik to nie jakis tam rarytas wiele kompleksow handlowych za granica czy firmy stosuje takie ogrzewanie... mnie sie chce smiac jak pomysle jakie musialo byc zamieszanie w BOR'ze w koncu nikt nie ochronil Premiera RP - oczywiscie wspolczuje Kachulec ze mialas taki przypadek - z tym odsniezaniem w wawie to porazka - pamietam jak w tamtym roku w 7 miesiacu ciazy wywinelam orla pod sklepem, bo taki byl lod na chodnikach...

Pozdrawiam serdecznie
Jestem za bezpieczeństwem wszystkich, ale jak ma dojechać jakaś szycha skoro drogi są prawie że nieprzejezdne?
O mnie się nie martwią Ilu ludzi (a ilu starszych) w taką pogode czy jak jest lodowisko na chodnikach łamie sobie coś. A nie każdego stać na fachowa opieke i na wsadzeniu w gips sie kończy. A co ma zrobić starsza samotna osoba która złamie sobie cos? Nawet w domu moze sobie sama kiepsko radzic.

Zaczynam narzekac jak moj tata Ale takie sa realia, niby stolica... Wstyd
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 09:08   #25
micc@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 151
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Za odsniezanie odpowiedzialne sa gimny i na to tez maja fundusze... chodnik prezydenta finansowany jest z puli przeznaczonej na remont Belwederu albo na ochrone prezydenta... obie ustalalne sa w budzecie raz w roku... wiec nikt nie zabral kasy mzk, czy tez gminom zeby prezydentowi odpicowac chodnik przed domem... co do odsniezania, gdyby wlasciciele posesji odsniezali chodniki tak jak jest im to nakazane nie bylo by w wiekszosci
nieszczesliwych wypadkow... dwa jezeli jestes tak bardzo zla na funkcjonowanie gmin albo zauwazylas ze nieodsniezony chodnik - zglos to, napisz petycje... po co sie denerwowac, narzekac, przeciez to bezuzyteczne... jesli jest problem trzeba zadzialac... tutaj w niemczech jak komus cos nie pasi to zaraz jest telefon albo na policje albo do odpowiedniego urzedu...
micc@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 09:15   #26
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Cytat:
Napisane przez micc@ Pokaż wiadomość
jezeli jestes tak bardzo zla na funkcjonowanie gmin albo zauwazylas ze nieodsniezony chodnik - zglos to, napisz petycje... po co sie denerwowac, narzekac, przeciez to bezuzyteczne... jesli jest problem trzeba zadzialac... tutaj w niemczech jak komus cos nie pasi to zaraz jest telefon albo na policje albo do odpowiedniego urzedu...
No niby tak powinno się robić, ale nażekanie jest taaaakie poooolskie
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 10:37   #27
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Cytat:
Napisane przez micc@ Pokaż wiadomość
Za odsniezanie odpowiedzialne sa gimny i na to tez maja fundusze... chodnik prezydenta finansowany jest z puli przeznaczonej na remont Belwederu albo na ochrone prezydenta... obie ustalalne sa w budzecie raz w roku... wiec nikt nie zabral kasy mzk, czy tez gminom zeby prezydentowi odpicowac chodnik przed domem... co do odsniezania, gdyby wlasciciele posesji odsniezali chodniki tak jak jest im to nakazane nie bylo by w wiekszosci
nieszczesliwych wypadkow... dwa jezeli jestes tak bardzo zla na funkcjonowanie gmin albo zauwazylas ze nieodsniezony chodnik - zglos to, napisz petycje... po co sie denerwowac, narzekac, przeciez to bezuzyteczne... jesli jest problem trzeba zadzialac... tutaj w niemczech jak komus cos nie pasi to zaraz jest telefon albo na policje albo do odpowiedniego urzedu...
Masz racje, tak powinno się robić. I zazwyczaj tak robie. Podam przykład, mam swoje ulubione miejsca do spacerów z psem. Dość dużo ludzi tam chodzi. Mój pies należy do zaczepnych i dlatego zawsze jest na smyczy. Gdy ja widze innego psa od razu go trzymam przy nodze. Niestety jest wiele dużych psów które nie dość że są puszczone luzem to i bez kagańca. Jeden zaatakował mojego psa i gdyby nie to,że ja go zasłaniałam i facet sprawnie podbiegł (i tak go złapac nie mógł) to mogłoby się źle skończyć. Byłam w takim szoku,że nie zdołałam porzadnie ochrzanić właściciela (tak szybko sie zmył). Ja od razu po powrocie do domu zadzwoniłam do straży miejskiej. Opowiedziałam sytuacje i powiedzialam prawde,że tam jest wiele spuszczanych psów a to nie była pierwsza sytuacja. I przyznam że od tej pory pare razy już widywałam tam strażników spacerujących.

Ale patrząc z drugiej strony to wiekszość chodników które musza odnieżac miejskie służby miasta są źle lub wcale nie odśnieżone. Te miejsca za które odpowiezialni są dozorcy budynków, mieszkańcy domów są w dużo lepszym stanie.

Cytat:
Napisane przez haima Pokaż wiadomość
No niby tak powinno się robić, ale nażekanie jest taaaakie poooolskie
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 10:39   #28
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Cytat:
Napisane przez micc@ Pokaż wiadomość
tutaj w niemczech jak komus cos nie pasi to zaraz jest telefon albo na policje albo do odpowiedniego urzedu...
A tutaj w Polsce spróbuj się dodzwonić do jakiegokolwiek urzędu .
I jak tu nie nażekać .

P.s. I zgadzam się że budowa chodnika w pałacu prezydenckim za 6 mln to skandal .Chodnik dla nich jest ważniejszy od dzieci w szpitalach bez pieniędzy
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 11:29   #29
micc@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 151
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Kachulec -odnosnie psa mam to samo

Arek - jak jestem w Polsce to reaguje i jakos nie mam problemu...
ostatnio dzwonilam na policje, bo na trawie lezal pijany facet - nie cobym ja taka wrazliwa paniusia byla ze widok pijanego mnie przeraza... ale dlatego ze robilo sie ciemno poza tym zima i nie chcialam zeby rano bylo po chlopie...
Pan na policji powiedzial: nie ma sprawy zaraz kogos wysle - 10 minut jak przyjechala straz miejska i sprawe zalatwila ...

nie wiem dlaczego w Polsce dominuje - nie a po co i tak nic sie nie zalatwi...
trzeba zadzwonic i tyle...

a co do chodnika, jak juz napisalam mieli kase na to, to ja tak wydali i dobrze... w koncu jak mowie to nie wojt na wsi tylko prezydent Polski ...
a widziales siedziby prezydentow innych krajow chociazby bialy dom ?... poza tym nie wiem czy dalo ba sie tak wziasc stad i dac tam ...dwa w tej antypisowskiej histerii gdyby dal na dzieci to zaraz by sie zrobil szum i krzyk ze kreci i machloje z pieniedzmi robi a zeby zatuszowac to na dzieci dal a dlaczego na dzieci skoro gornicy gloduja... bez przesady...
micc@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 11:35   #30
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Ale to jest Polska, Warszawa. Biały Dom to troche inna bajka. Z Okęcia do Pałacu Prezydenckiego zagraniczny, ważny gość może nie dojechać Może się zakopać Chyba,że pług bedzie jechał przed nim

Pijany leżący na ziemi to jest sprawa policji. Do innych przypadków niestety niechętnie przyjeżdżają jeśli ktoś to może za nich załatwić (choć powoli to się poprawia, ja zauważam więcej strażników patrolujących ulice). Tak jak napisał Arek do urzędu np. gminy ciężko jest się dodzwonić, a jak się dodzwonisz to jeszcze cięzej jest 'dorwać' tam jakąś osobe kompetentna do akurat naszej sprawy. Pisanie petycji wiaxomo ile trwa. Zanim dostane odpowiedź to będzie się lato zaczynało Za duża biurokracja u nas...

EDIT: No i kontrast między podgrzewanymi chodnikami w Pałacu Prezydenckim a chodnikami w reszcie Warszawy (czy nawet samym centrum!) będzie aż raził. A to też nie będzie zbyt dobrze świadczyło o Prezydencie. Goście mogą stwierdzić,że robi wszystko dla siebie, nie dbając specjalnie o dobro reszty społeczeństwa.
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.