Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-08-11, 12:37   #1591
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Czasami włosy się same odgumiają nawet. Nie ma co szaleć w każdym razie, może po tym żółtku się po paru godzinach troszkę unormują bo to nie musi być od razu po myciu. Jak wspomniałam u mnie zawsze gumowatosć mijała dopiero po wysuszeniu, tak po 2 godzinach, ale jednak zawsze najlepszym sposobem były proteiny plus emolienty.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-11, 16:27   #1592
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Niestety ta niebiesko-różowa odżywka Loreal Fibralogy zupełnie nie podpasowała moim włosom, wyszedł mi szorstki puch. Ale dam jej jeszcze kilka szans w innych kombinacjach.

Pytanie: czy jednorazowe wyprostowanie włosów prostownicą u fryzjera strasznie zniszczy mi włosy? Chciałabym mieć proste na imprezę, ostatnio prostowałam jakieś 4-5 lat temu i mam bardzo złe wspomnienia... Fryzjerki zawsze mi ciągną, szarpią i na maxa grzeją włosy, odnoszę wrażenie, że dla nich się liczy tylko ładny efekt i dążą do niego najprostszą drogą, czyli katując włosy. :/ Ale z drugiej strony sama sobie tak dokładnie i trwale nie wyprostuję... Jak myślicie, po takiej katordze będą w fatalnym stanie czy jeden raz im raczej nie zaszkodzi? Niby ich nigdy nie farbowałam, ani ich często nie prostuję, na ostatniej wizycie Mysia powiedziała, że są bardzo zdrowe... Nie chcę zniszczyć wielu miesięcy/lat swoich starań. :/
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-11, 17:07   #1593
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Niestety ta niebiesko-różowa odżywka Loreal Fibralogy zupełnie nie podpasowała moim włosom, wyszedł mi szorstki puch. Ale dam jej jeszcze kilka szans w innych kombinacjach.

Pytanie: czy jednorazowe wyprostowanie włosów prostownicą u fryzjera strasznie zniszczy mi włosy? Chciałabym mieć proste na imprezę, ostatnio prostowałam jakieś 4-5 lat temu i mam bardzo złe wspomnienia... Fryzjerki zawsze mi ciągną, szarpią i na maxa grzeją włosy, odnoszę wrażenie, że dla nich się liczy tylko ładny efekt i dążą do niego najprostszą drogą, czyli katując włosy. :/ Ale z drugiej strony sama sobie tak dokładnie i trwale nie wyprostuję... Jak myślicie, po takiej katordze będą w fatalnym stanie czy jeden raz im raczej nie zaszkodzi? Niby ich nigdy nie farbowałam, ani ich często nie prostuję, na ostatniej wizycie Mysia powiedziała, że są bardzo zdrowe... Nie chcę zniszczyć wielu miesięcy/lat swoich starań. :/
Bez przesady. Nie zniszczą Ci się po jednej wizycie u fryzjera. Zwłaszcza, że one często nakładają silikonową bombę przed prostowaniem i po.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-11, 19:18   #1594
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Bez przesady. Nie zniszczą Ci się po jednej wizycie u fryzjera. Zwłaszcza, że one często nakładają silikonową bombę przed prostowaniem i po.
Yhm.
Najbardziej się boję szarpania krawędziami prostownicy. To mój koszmar z przeszłości, zawsze prostownica mi wyrywała dużo włosów. I nie wiem czy to zła prostownica, czy źle wykonywane prostowanie, czy może tak musi być.
Ale chyba zaryzykuję. A potem znowu przez wiele miesięcy czy lat nie będę prostować.
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-11, 19:19   #1595
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Po jednym razie będą co najwyżej leciutko suche. Wtedy wystarczy jedno olejowanie czy nawilżająca odżywka i wrócą do życia, ale na pewno się nie zniszczą - o ile przed prostowaniem nie spsika Ci lakierem do włosów także jakby miała taki zamiar to uciekaj ^^
Dużo też zależy od prostownicy - ja kiedyś używałam różnych tak sporadycznie i po niektórych włosy były brzydkie, suche, spuszone, aż przyklapnięte. Teraz mam inną prostownicę i jest wspaniała bo nie wysusza włosów po takim jednorazowym prostowaniu, włosy są gładkie i proste na najniższej temperaturze.

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2015-08-11 o 19:21
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-11, 19:26   #1596
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ja tam miałam prostownice z biedronki i dawała radę i nigdy mi nie szarpala końców ani nic... Teraz też czasem wyprostuje jak mi się zachce ale nie mam już ładnie ścietych włosów do prostych i wyglądam dziwnie po prostu. Wychodzą wtedy wszystkie krzywe cięcia Haha :-D od jednego prostowania nic nie będzie a jak będzie cię ciągnęła to zwróć jej uwagę że boki. Ja trzymałam.zawsze włosy i delikatnie raz po raz to nie bolało a.jak mi koleżanka raz złapała i po prostu przeciągnęła to myślałam że zabije. Wszystko zależy od techniki i sprzętu ;-)
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-11, 20:10   #1597
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Czasami włosy się same odgumiają nawet. Nie ma co szaleć w każdym razie, może po tym żółtku się po paru godzinach troszkę unormują bo to nie musi być od razu po myciu. Jak wspomniałam u mnie zawsze gumowatosć mijała dopiero po wysuszeniu, tak po 2 godzinach, ale jednak zawsze najlepszym sposobem były proteiny plus emolienty.
No postaram się nie kombinować za bardzo, ale denerwuje mnie to ciągnięcie włosów. Bo normalnie chyba nie powinny się ciągnąć ani trochę, chyba, że się mylę. Po wyschnięciu ciągną się tylko trochę, na mokro zdecydowanie bardziej. Najbardziej ciągnące są mniej więcej na środku długości, końce się w ogóle nie ciągną, a przy skalpie tylko trochę. No i są trochę mniej miękkie niż były, ale chyba nadal za bardzo jednak.
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-11, 20:25   #1598
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Włos powinien być elastyczny i się dać lekko naciągać. Gdyby tak nie było to od razu by pękał - mocno suche włosy tak mają, dlatego łatwo je złamać, urwać, przypominają słomę czy jakiś suchy patyk. Gdybyś włos naciągnęła to tam gdzie się naciąga czasami pojawia się loczek - bo się rozciągnie. Nie powinny jednak ciągnąć się, plątać i rozgumiać. Kiedyś myszka2020 na swoim blogu zrobiła wpis o przenawilżeniu i wkleiła zdjęcia, poszukaj
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-11, 20:35   #1599
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Yhm.
Najbardziej się boję szarpania krawędziami prostownicy. To mój koszmar z przeszłości, zawsze prostownica mi wyrywała dużo włosów. I nie wiem czy to zła prostownica, czy źle wykonywane prostowanie, czy może tak musi być.
Ale chyba zaryzykuję. A potem znowu przez wiele miesięcy czy lat nie będę prostować.
Są prostownice, które lubią wciągać włosy między płytkę a obudowę. Jak ktoś nie zna dobrze obsługi swojej prostownicy to może mu się co nieco wciągnąć.


Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Po jednym razie będą co najwyżej leciutko suche. Wtedy wystarczy jedno olejowanie czy nawilżająca odżywka i wrócą do życia, ale na pewno się nie zniszczą - o ile przed prostowaniem nie spsika Ci lakierem do włosów także jakby miała taki zamiar to uciekaj ^^
Dużo też zależy od prostownicy - ja kiedyś używałam różnych tak sporadycznie i po niektórych włosy były brzydkie, suche, spuszone, aż przyklapnięte. Teraz mam inną prostownicę i jest wspaniała bo nie wysusza włosów po takim jednorazowym prostowaniu, włosy są gładkie i proste na najniższej temperaturze.
No ja miałam zwykłą to włosy były okropne. A teraz prostuję juz kilka lat Remingtonem i jestem bardzo zadowolona. A używam też najniższej temperatury.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-11, 20:56   #1600
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Włos powinien być elastyczny i się dać lekko naciągać. Gdyby tak nie było to od razu by pękał - mocno suche włosy tak mają, dlatego łatwo je złamać, urwać, przypominają słomę czy jakiś suchy patyk. Gdybyś włos naciągnęła to tam gdzie się naciąga czasami pojawia się loczek - bo się rozciągnie. Nie powinny jednak ciągnąć się, plątać i rozgumiać. Kiedyś myszka2020 na swoim blogu zrobiła wpis o przenawilżeniu i wkleiła zdjęcia, poszukaj
Ooo, dobrze wiedzieć, dziękuję To u mnie na pewno ciągną się na mokro, mam właśnie wrażenie takich rozgumowionych, plątać się nie plączą, chyba, ze ich z dwa dni nie wyczeszę, no i w takim razie końcówki mam zbyt suche, bo się urywają od razu. A odnośnie wpisu Myszki, to zgadza się prawie wszystko oprócz puchu, bo puch to mam zawsze, także nim się nie mogę sugerować
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-11, 23:59   #1601
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cześć,
mam jeszcze jedno pytanie. Bo kiedy tu ostatnio bywalam (3 lata temu...) wszystkie dziewczyny mówiły, że końcówki włosów najlepiej zabezpieczać olejkiem rycynowym. Tymczasem fryzjerak, z którą przez dłuższy czas leżałam w szpitalu upierała się, że nie ma nic gorszego na końcówki niż ten właśnie olejek, że strasznie wysusza. Jak to w końcu jest? Mi się końcówki rozdwajają, ale przecież nie wiadomo, czy to przez ten olejek...
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-12, 07:03   #1602
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
Bo kiedy tu ostatnio bywalam (3 lata temu...) wszystkie dziewczyny mówiły, że końcówki włosów najlepiej zabezpieczać olejkiem rycynowym. Tymczasem fryzjerak, z którą przez dłuższy czas leżałam w szpitalu upierała się, że nie ma nic gorszego na końcówki niż ten właśnie olejek, że strasznie wysusza. Jak to w końcu jest? Mi się końcówki rozdwajają, ale przecież nie wiadomo, czy to przez ten olejek...
jestem tu dłużej niż 3 lata, Ciebie pamiętam a zabezpieczania olejkiem rycynowym - nie
nigdy tak nie robiłam, słyszałam o wysuszającym jego działaniu
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 08:57   #1603
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Niektórym olej rycynowy wysusza, innym nie. Nie stosowałabym na końce, wybrałabym jakiś inny olej albo kupiłabym odżywkę b/s z rycynowym. Ja go uwielbiam, nie mam po nich suchych włosów ale wiele osób owszem. To jest jak z kokosem, jednym będzie wysuszał, innym dobrze nawilżał i dociążał, są to dosć kontrowersyjne oleje że tak powiem Jeden nienawidzi a drugi uwielbia.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 15:25   #1604
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Niektórym olej rycynowy wysusza, innym nie. Nie stosowałabym na końce, wybrałabym jakiś inny olej albo kupiłabym odżywkę b/s z rycynowym. Ja go uwielbiam, nie mam po nich suchych włosów ale wiele osób owszem. To jest jak z kokosem, jednym będzie wysuszał, innym dobrze nawilżał i dociążał, są to dosć kontrowersyjne oleje że tak powiem Jeden nienawidzi a drugi uwielbia.
No dobrze, a to jaki olej polecacie na końcówki, żeby nie wysuszał?Kokos i inne z tej grupy odpadają, bo moje włosy ich bardzo nie lubią
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 19:54   #1605
nez123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 707
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
No dobrze, a to jaki olej polecacie na końcówki, żeby nie wysuszał?Kokos i inne z tej grupy odpadają, bo moje włosy ich bardzo nie lubią
U mnie wszystkie, łącznie z rycyną, sie sprawdzają Ale chyba najbardziej lubie mieszanki z silikonami typu Isana, GreenPharmacy.

Dziewczyny, znacie jakąś kreconowłosą, która skusiła sie na Olaplex??
Kiedyś przeglądając jakieś hiszpańskie blogi natknełam sie na lokowaną która miała ten zabieg i loki jak z reklamy. Gdzieś mi uciekł ten post, na internecie też mało zdjec kreconowłosych Zastanawiam sie jaki wpływ mógłby mieć Olaplex na krecone/wysokoporowate włosy.

Przepraszam, za brak niektórych polskich znaków. Mam problemy z klawiatura.
__________________
Paradise
Every time she closed her eyes
nez123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 21:36   #1606
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez nez123 Pokaż wiadomość
U mnie wszystkie, łącznie z rycyną, sie sprawdzają
A ktoś, komu nie wszystkie pasują, może mi coś poradzi?
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 21:58   #1607
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
A ktoś, komu nie wszystkie pasują, może mi coś poradzi?
Na końcówki coś lekkiego np mieszanki oleju z Rossmanna dla dzieci czy kobiet w ciąży. Możesz też dać kropelke oleju tego co stosujesz normalnie przed myciem. Nie wiem jaki ci służy. Dobrym rozwiązaniem jest jeszcze po prostu mocno silikonowa odżywka typu jedwab (tylko nie ten z biosilka bo zawiera alko który wysusza) - czyli głównie woda i silikony ewentualnie emolient żeby było coś tłustego. Ja nakładalam jeszcze odżywki które służą do zabezpieczania włosów przed kręceniem alvo prostowaniem też mają sporo silikonow.
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 22:02   #1608
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ja na końcówki mogę mega gorąco polecić L'oreal - Mythic Oil.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 00:35   #1609
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Ja na końcówki mogę mega gorąco polecić L'oreal - Mythic Oil.
Wszędzie się o nim słyszy, gdzie go kupujesz?
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-13, 01:21   #1610
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Na końcówki coś lekkiego np mieszanki oleju z Rossmanna dla dzieci czy kobiet w ciąży. Możesz też dać kropelke oleju tego co stosujesz normalnie przed myciem. Nie wiem jaki ci służy. Dobrym rozwiązaniem jest jeszcze po prostu mocno silikonowa odżywka typu jedwab (tylko nie ten z biosilka bo zawiera alko który wysusza) - czyli głównie woda i silikony ewentualnie emolient żeby było coś tłustego. Ja nakładalam jeszcze odżywki które służą do zabezpieczania włosów przed kręceniem alvo prostowaniem też mają sporo silikonow.
Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Ja na końcówki mogę mega gorąco polecić L'oreal - Mythic Oil.
widzę, że naprawdę sporo się zmieniło, skoro poleca się tu silikony czyli już pozwalamy kłaść je na końcówki
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 07:35   #1611
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Przecież większość osób tutaj używa kosmetyków z silikonami i szamponów z SLS, nikt się tym cg już nie przejmuje bo jest to zwyczajnie bez sensu - każdemu pasuje inna pielęgnacja, niektórym ciężko by było kupić coś bez silikonów, a do tego jest mnóstwo produktów które mają super składy i działanie i jakiś silikon jednocześnie.

Gdybym ja stosowała cg to chyba nabawiłabym sie grubej warstwy martwego naskórka na głowie i do tego sklejonego dreda od nieczesania na sucho. Najśmieszniejsze jest chyba to że tak strasznie mnie przed tym czesaniem ostrzegano, że tylko sobie zniszczę włosy a od 6 lat rozdwojonej końcówki nie widziałam mimo braku zabezpieczania. Także fajnie że pielęgnacja nabrała trochę sensu jednak i teraz popularne jest dopasowywanie pod siebie (np. dobieranie oleju do porowatości), a nie pod metodę która i tak nie była uniwersalna ani skuteczna u wielu osób
Chociaż przyznam że mimo wielu fajnych rzeczy np. oleje, szampony bez sls, które producenci wypuszczają to brakuje mi jeszcze peelingów do skóry głowy, które mogłabym kupić w drogerii czy więcej wyboru w produktach dla zakręconych np. stylizatorów i b/s. Ale wątpię czy to wyjdzie kiedyś bo zawsze jak jest jakaś linia dla kręconych to szybko wycofują (nivea flexible, timotei).
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 08:11   #1612
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ale silikony są w porządku ;-) po prostu trzeba pamiętać o oczyszczaniu sls co jakiś czas i tyle ;-) Wszystko jest dla ludzi byle z.głowa ;-)
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 10:03   #1613
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Wszędzie się o nim słyszy, gdzie go kupujesz?
W sklepie fryzjerskim
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 10:33   #1614
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
W sklepie fryzjerskim
Opłacalnie?
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 10:51   #1615
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Opłacalnie?
Dla mnie tak, bo wiem jak sluzy moim wlosa wiec zaplacilabym kazda cene Choc obiektywnie rzecz biorac to drogi produkt.

Ja dzis swoje bede torturowac prostownica, bo potrzebuje z nich wycisnac jeszcze z centymetr zeby koka na wypelniaczu zrobic

Edytowane przez 201605161428
Czas edycji: 2015-08-13 o 11:09
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 12:18   #1616
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Siedzę z mlekiem na głowie, czy dawać potem na chwile jakąś emolientową maske/odzywkę, czy już nic?
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 14:10   #1617
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Zagubiona nie znam sie super, ale ja bym na twoim miejscu ograniczyla pielegnacje do minimum.

Moja babcia mistrz komentarzy do mojego koka: "A co ty sie tak ulizalas, jakby cie pies jezorem liznal?" hahaha.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 14:28   #1618
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

No aktualnie jest to minimum pielęgnacji, mycie i proteiny, albo proteiny i mycie, no i ewentualnie coś na kilka minut emolientowego, czysto emolientowego bez nawilżaczy, no bo dziś jak spłukałam mleko to były dziwne na mokro, bałam się, że ich potem nie rozczesze, więc na 2 minuty maska emolientowa poszła. Jak takie minimum nie pomoże, to chyba zostanę przy samym szamponie do włosów.
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 14:33   #1619
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ja to nieraz daje tylko szampon i odzywke, jak przesadze i to tak z dwa tygodnie sie do tego ograniczam i dochodza do siebie
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 14:37   #1620
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

No jak mi w najbliższym czasie proteiny co mycie nie pomogą, to pewnie zostanę tak jak Ty przy samym szamponie i odżywce, albo i nawet przy samym szamponie
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-03 12:42:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.