bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-19, 15:03   #1
marricka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Domek
Wiadomości: 242
Question

bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!


hej dziewczyny, tak się zastanawiałam czy nie zacząć studiować tego kierunku. Miałam staż w bibliotece i nawet spodobała mi się ta praca. Tylko czy to są ciekawe studia? Jeśli je studiujecie, nie żałujecie wyboru? Czy nie jest za trudno znaleźć po nich pracę? Jeśli coś wiecie, proszę, piszcie
marricka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 15:31   #2
kasiunia`18
Zadomowienie
 
Avatar kasiunia`18
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 783
GG do kasiunia`18
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

Ja tez sie nad tym kierunkiem zastanawiam...
__________________
"I feel the need - the need for speed!"


Majusia 19.01.2012r **
kasiunia`18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 22:40   #3
marricka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Domek
Wiadomości: 242
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

hej hej, żadna z was nie wie? no nie bądźcie takie i podzielcie się wiedzą Może macie jakieś koleżanki lub kuzynki, które to studiują.. Dajcie znać
marricka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 23:26   #4
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

Ja skonczylam inne studia, ale pracowalam w bibliotece. Bardzo lubilam tam pracowac. Studia z tego co mowily moje kolezanki nie sa trudne, ale prace trudno znalezc. W kazdym razie ja, jesli kiedys bede szukac pracy to z pewnoscia bede starala sie o prace w bibliotece. Naprawde uwielbialam te robote
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 18:51   #5
kasiunia`18
Zadomowienie
 
Avatar kasiunia`18
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 783
GG do kasiunia`18
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

Nikogo pomocnego
__________________
"I feel the need - the need for speed!"


Majusia 19.01.2012r **
kasiunia`18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 23:00   #6
Magdalena_P
Raczkowanie
 
Avatar Magdalena_P
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 353
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

mam znajoma która studiuje ten kierunek i jest zadowolona, ale bliższych informaji nie posiadam...może jak się z nią spotkam w weekend to popytam
__________________
however much you use me baby, come on use me more
Magdalena_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 23:03   #7
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

Tadaaa! No i macie studentkę V roku bibliotekoznawstwa i informacji naukowej!
Co chcecie wiedzieć?
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-23, 11:16   #8
marricka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Domek
Wiadomości: 242
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

jak fajnie, że jesteś
ja chciałabym wiedzieć:
* czy owe studia nie są trudne?
* czy trudno po ich skonczeniu znaleźć pracę?
* nie żałujesz, że je wybrałaś?
to chyba tyle, dzięki za zainteresowanie
marricka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 11:24   #9
Malena
Raczkowanie
 
Avatar Malena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 311
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

Cytat:
Napisane przez marricka
* czy owe studia nie są trudne?
* czy trudno po ich skonczeniu znaleźć pracę?
* nie żałujesz, że je wybrałaś?
Nie są trudne! Są łatwe! Nawet bardzo łatwe!
Trudno po ich skończeniu znaleźć pracę! Czasem bardzo trudno! A już na pewno trudno dobrze płatną!
Ja ich nie wybrałam ze zględu na odpowiedzi na powyższe pytania! Znam wiele osób, kóre studiują studiowały lub skończyły ten kierunek i cóż . . . daltego też nigdy bym na te studia nie poszła! Ale chyba łatwo się dostać! Zależy gdzie. Ja jestem z Krakowa!
Malena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 11:26   #10
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

trudne nie są, ale studenci często wylatują na samym początku za oblanie egzaminu z historii Polski, łaciny(III semestr) no i historii książki i bibliotek po 4 semestrze. Największy egzamin jest po III roku z historii literatury polskiej, która to ciągnęla się przez 6 semestrów, ale wtedy to już raczej nikt nie wylatuje, tylko zdaje do skutku, hih.
Szczerze mówiąc trochę czego innego się spodziewałam wybierając ten kierunek, nie wiem, myślałam, że więcej bedzie czytania ciekawych książek, a tu się okazało, ze mnie katowali jakąs klasyfikacją dziesiętną UKD i róznymi normami, których zapomniałam w dwie minuty po egzaminie. Niemniej dużo jest przedmiotów polonistycznych, np: TEORIA LITERATURY czy POETYKA.
Po 1,3 i 4 roku są miesięczne praktyki w bibliotece. Fajne
Czy żałuję że poszłam na te studia? Trochę tak, bo coraz trudniej o etat bibliotekarza. . Po 2 roku można wybrac specjalizację nauczycielską i potem uczyć polskiego.
Ja będę szukac pracy w wydawnictwie, ale czekają mnie jeszcze ze dwa kursy jakieś..
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 11:31   #11
kasiunia`18
Zadomowienie
 
Avatar kasiunia`18
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 783
GG do kasiunia`18
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

A ja mam jeszcze pytanie,czytalam gdzies,ze te studia łacza sie równiez po troiche z informatyka,czy to prawda??
__________________
"I feel the need - the need for speed!"


Majusia 19.01.2012r **
kasiunia`18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-23, 11:39   #12
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

Cytat:
Napisane przez kasiunia`18
A ja mam jeszcze pytanie,czytalam gdzies,ze te studia łacza sie równiez po troiche z informatyka,czy to prawda??
Noo, może to trochę naciągane stwierdzenie, ale i owszem, jest sporo zajęć z komputerem, bo teraz biblioteki są skomuteryzowane,no i książki kataloguje się tylko w ten sposób, a to wcale takie łatwe nie jest jak sie wydaje
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 15:23   #13
Malena
Raczkowanie
 
Avatar Malena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 311
Post Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

Cytat:
Napisane przez kasiunia`18
A ja mam jeszcze pytanie,czytalam gdzies,ze te studia łacza sie równiez po troiche z informatyka,czy to prawda??
To jest oczywiście lekko naciągane stwierdzenie, bo informatyka to tylko AGH (jeśli chodzi o Kraków) no ewentulaine UJ Resztą szkoda sobie zawracać głowy, jeśli mysli się o tym zawodzie poważnie.
Natomiast na AP w Krakowie mieli uruchomić w ubiegłym roku kierunek - połączenie bibliotekoznawstwa z "informatyką". Chodziło konkretnie o przygotowanie głównie dziewcząt do pracy generalnie jako sekretarki (takie profesjonalne - bez głupich uśmieszków), do pracy biurowej. Miało to przygotowywać do obsługi najważnieszych programów, do umiejętnego pisania korespondencji biurowej, odpowiedniego zachowania, używania odpiwedniego języka itd. itp. To miało być chyba właśnie przy wydziale bibliotekoznawstwa. Mieli tam uczyć też katalogowania itp.
Nie wiem czy zostało to uruchomione,ale jeśli jesteś zainteresowana to warto sprawdzić.
Malena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 17:27   #14
kasiunia`18
Zadomowienie
 
Avatar kasiunia`18
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 783
GG do kasiunia`18
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

Mi chodzi głownie o Uniwerek Wrocławski..
__________________
"I feel the need - the need for speed!"


Majusia 19.01.2012r **
kasiunia`18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 17:27   #15
fredka
Rozeznanie
 
Avatar fredka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

Z tego, co się orientuję jeszcze niejaka Czekoladka jest studentką i pasjonatką tegoż kierunku, może się odezwie
fredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 16:08   #16
Natalie of Green Gables
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 382
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

Podnoszę
__________________
Natalie
Natalie of Green Gables jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 14:02   #17
Pachnąca_trawą
Zadomowienie
 
Avatar Pachnąca_trawą
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 235
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

up Up <zainteresował mnie temat >
__________________
Wild child.
Pachnąca_trawą jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 19:15   #18
KasikB
Rozeznanie
 
Avatar KasikB
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 890
GG do KasikB
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

Ja skończyłam bibliotekoznawstwo jakiś czas temu, więc nie do końca jestem zorientowana jak wygląda program studiów w tej chwili, ale postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Trudno mi odpowiedzieć na pytanie, czy są to ciekawe studia. To zależy co kto lubi Pierwsze lata były ukierunkowane na mocne podstawy tzw. ogólnej wiedzy humanistyczne. Była więc historia Polski, historia literatury polskiej i powszechnej, historia książki i bibliotek. Osoba, która decyduje się na takie studia musi być świadoam, że praca w bibliotece nie polega tylko na wypożyczaniu książek i udostępnianiu czasopism. Te książki/czasopisma ktoś musi kupić, wprowadzić do inwentarza i katalogu. Na studiach omawiane są właśnie zasady postępowania z poszczególnymi rodzajami wydawnictw. Oprócz tego trzeba pamiętac, że współczesne bibliotekarstwo to też praca z elektronicznymi źródłami informacji. Wiele czasopism wydawanych jest w formie elektronicznej (są dostępne w internecie), poza tym są bazy danych różnego rodzaju.
To, jak będzie się wykorzystywać wiedzę zdobytą na studiach, w dużym stopniu zależy od tego, w jakiej bibliotece się podejmie pracę. Duże biblioteki naukowe i akademickie są zazwyczaj skomputeryzowane i praktycznie każdy etap pracy z ksiażką (od zakupu do wypożyczenia) to praca przy komputerze. Biblioteki miejskie i szkolne to na ogół praca "ręczna".

Trudno jest też jednoznacznie odpowiedzieć jakie są szanse zatrudnienia po takich studiach. Dużo zależy (niestey) od szczęścia, słyszałam kilka razy, że problemów raczej nie ma. Muszę jednak uprzedzić, że nie jest to praca dobrze opłacana. Być może lepiej płacą biblioteki wyższych szkół prywatnych, ale tu nie znam szczegółów.

Wiele informacji na temat problematyki współczesnego bibliotekazrstwa i bibliotekoznawstawa można znaleźć na stronie: http://www.ebib.info/
Działa tam też forum, można poczytac sobie o wielu rzeczach (na przykład zarobkach )

Mam nadzieję, ze pomogłam. W razie pytań lub wątpliwości, pytajcie, postaram się odpowiedzieć.
__________________
Dziecko to taki sympatyczny początek człowieka.
Don Herold

http://www.suwaczek.pl/cache/090aadb4fe.png
KasikB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 13:54   #19
caro_l_a
Wtajemniczenie
 
Avatar caro_l_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 329
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

wątek wyciągam bo mam pytanie chciałam sie Was spytac czy w rzeszowie jest gdzieś możliwośc studiowania bibliotekarstwa ale w szkole policealnej lub tego typu szkole?dziekuje za odpowiedz z góry
caro_l_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-07, 17:48   #20
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

Cytat:
Napisane przez caro_l_a Pokaż wiadomość
wątek wyciągam bo mam pytanie chciałam sie Was spytac czy w rzeszowie jest gdzieś możliwośc studiowania bibliotekarstwa ale w szkole policealnej lub tego typu szkole?dziekuje za odpowiedz z góry
Jest http://www.cebid.edu.pl/
musisz kliknąć na "Filie", a potem wybrać swoje miasto

pozdrawiam
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 15:36   #21
caro_l_a
Wtajemniczenie
 
Avatar caro_l_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 329
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

Cytat:
Napisane przez haima Pokaż wiadomość
Jest http://www.cebid.edu.pl/
musisz kliknąć na "Filie", a potem wybrać swoje miasto

pozdrawiam
dziekuje
caro_l_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 10:59   #22
mssm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

ja studiuję bibliotekoznawstwo we Wrocławiu. Pierwszy semestr za sobą tak jak ktoś już tu pisał, myślałam, że na tych studiach będzie więcej zajęć z literatury, czytelnictwa (które ma niby być na 2 roku, zobaczymy), a tu na razie nic nie ma :P czy warto studiować? nie wiem, ja średnio na tydzień mam opcję: rezygnacja :P
mssm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 10:30   #23
Emilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 111
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

Pracuję w bibliotece 3 lata. Nie jestem bibliotekoznwcą, tylko filologiem.
Zastanówcie się dpbrze, czy chcecie pracować w bibliotece. Praca na pewno nie jest dla energicznych osób; chociaż z drugiej strony dziś potrzeba coraz więcej kreatywności i dużo się mówi o statnio o tzw. kompetencjach w pracy bibliotekarza.
Weźcie również pod uwagę stereotypy: praca w bibliotece postrzegana jest jako nudna, nieciekawa i mało atrakcyjna pod względem finansowym (to ostatnie to akurat niestety prawda). Wizerunek samej bibliotekarki również jest negatywny - niestety takie są fakty, ludzie myślą, że bibliotekarki są takie trochę głupawe, o wąskich horyzontach, po zawodówkach (dość często przychodzą do nas świeżo upieczone absolwentki takich właśnie szkół z pytaniem "co trzeba zrobić, żeby pracować w bibliotece?" - straszne, wiem).
Moi znajomi, kiedy dowiedzieli się że mam tu pracować, stwierdzili, że taka praca upośledza, że to zajęcie dla idiotek itp. itd.
A prawda jest taka, że trzeba mieć naprawdę olbrzymią wiedzę z różnych dziedzin, żeby móc udzielać odpowiednich informacji i wyszukiwać odpowiednie książki.
Nie wiem, czy te studia są trudne. Ze studiami jest tak, że jak uczymy się czegoś, co nas interesuje, to jest to dla nas łatwe.
Emilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 10:40   #24
caro_l_a
Wtajemniczenie
 
Avatar caro_l_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 329
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

Emilla mój brat myśli podobnie jak Twoi znajomi;/
a ja bardzo bym chciała pracowac kiedys w bibliotece
caro_l_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 11:18   #25
sien86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 9
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

ja jestem na drugim roku tego kierunku na uj, powiem szczerze ze nauki i pracy jest sporo a polaczenie z informatyka przynajmniej na tej uczelni jest naprawde spore(czasami mam wrazenie ze studiuje informatyke), ja osobiscie nie jestem zadowolona ze studiow poniewaz nie interesuja mnie ale widze ze mozna sie na nich nauczyc naprawde waznych rzeczy, rowniez takich ktore sa przydatne w kazdym innym rodzaju pracy.
sien86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 11:25   #26
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

Cytat:
Napisane przez Emilla Pokaż wiadomość
Pracuję w bibliotece 3 lata. Nie jestem bibliotekoznwcą, tylko filologiem.
Zastanówcie się dpbrze, czy chcecie pracować w bibliotece. Praca na pewno nie jest dla energicznych osób; chociaż z drugiej strony dziś potrzeba coraz więcej kreatywności i dużo się mówi o statnio o tzw. kompetencjach w pracy bibliotekarza.
Weźcie również pod uwagę stereotypy: praca w bibliotece postrzegana jest jako nudna, nieciekawa i mało atrakcyjna pod względem finansowym (to ostatnie to akurat niestety prawda). Wizerunek samej bibliotekarki również jest negatywny - niestety takie są fakty, ludzie myślą, że bibliotekarki są takie trochę głupawe, o wąskich horyzontach, po zawodówkach (dość często przychodzą do nas świeżo upieczone absolwentki takich właśnie szkół z pytaniem "co trzeba zrobić, żeby pracować w bibliotece?" - straszne, wiem).
Moi znajomi, kiedy dowiedzieli się że mam tu pracować, stwierdzili, że taka praca upośledza, że to zajęcie dla idiotek itp. itd.
A prawda jest taka, że trzeba mieć naprawdę olbrzymią wiedzę z różnych dziedzin, żeby móc udzielać odpowiednich informacji i wyszukiwać odpowiednie książki.
Nie wiem, czy te studia są trudne. Ze studiami jest tak, że jak uczymy się czegoś, co nas interesuje, to jest to dla nas łatwe.
A jaka filologie skonczylas??
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 16:23   #27
nice6irl
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 191
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

Warto, bo robi się coraz ciekawiej
__________________
znikam, ale...
wiecie, gdzie mnie szukać
nice6irl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 18:33   #28
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

Cóż, skończyłam bibliotekoznawstwo w zeszłym roku i od 6 miesięcy pracuję w miejskiej bibliotece. Gdybym mogla wybierać raz jeszcze kierunek studiów- zdecydowałabym się na coś innego. Co z tego, ze same studia wspominam superpozytywnie skoro zarabiam niecałe 800 zł? Tyle samo dostaje pomoc biblioteczna, która robi mniej niż ja i ma zerową odpowiedzialność za ksiązki i czytelnika...pff. A ja musze wiedzieć wszystko. Muszę być dosłownie ALFĄ I OMEGĄ, bo czytelnicy przychodzą z takimi zapytaniami, że szczęka opada. Nauczyciel zada nastolatkowi pracę z historii i dzieciak po lekcjach leci do mnie. I męczy o jakąś wojnę hiszpańsko- portugalską. Jak nie wiem, to muszę znaleźć, bo tego ode mnie oczekują. Babcia przychodzi i pyta o najnowszą powieść Steel. Jak nie wiem o czym jest- babcia jest zniesmaczona i oczywiście nęka mnie dalej. Przychodzi cała klasa licealna, a ja muszę im zrobić ładny wykład o twórczości Lema. No więc zarywam dwie noce, bo się przygotowywuję zeby nie dać ciała (chociaż Lema czytałam wybiórczo i to w liceum) I tak cały czas..
A przy tym każdy traktuje mnie jak zwykłą sklepową. Ludzi dziwi, że trzeba mieć do podawania ksiązek wyższe wykształcenie.


Tak czy siak, zaczęłam podyplomowe w zupełnie innej dziedzinie, i jak tylko mi się uda to zmykam z tej pracy.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 20:27   #29
KasikB
Rozeznanie
 
Avatar KasikB
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 890
GG do KasikB
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

Spray, ja w ciągu studiów wiele razy słyszałam, czy do podawania książek przez ladę studia trzeba kończyć.
W odróżnieniu od Ciebie pracuję w dużej bibliotece naukowej ale po kilku latach robienia tego samego trochę minął mi entuzjazm do pracy. Do tego dochodzi sposób traktowania bibliotekarzy przez władze uczelni. Generalnie, od pewnego czasu rozmyślam nad zmianą profilu ale nie wiem na co się zdecydować. Póki co postawiłam na angielski bo bez tego o dobrej pracy mogę zapomnieć.
Być może nie mam powołania do pracy w tym zawodzie jak kiedyś myślałam.
Jedno wiem na pewno - nie wybrałabym tych studiów drugi raz, no chyba że jako dodatkowy kierunek.
A Ty, jakie podyplomowe wybrałaś?
__________________
Dziecko to taki sympatyczny początek człowieka.
Don Herold

http://www.suwaczek.pl/cache/090aadb4fe.png
KasikB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 07:36   #30
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: bibliotekoznawstwo-warto? Wiecie coś o tych studiach? Piszcie!

studiuję teraz doradztwo personalne. Nie jestem przekonana czy to był dobry wybór, ale to bardzo w moim stylu, zdecydować się na coś spontanicznie, a potem żałować. Nie zeby kierunek był zły, bo to bardzo obiecujący zawód, ale chyba nie czuję się w nim dobrze.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-28 10:48:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.