Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-01, 13:46   #2821
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Uwaga, uwaga Moje "modły" zostały wysłuchane, nie musiałam nawet pytac, starczyło pomarudzic na forum

Dowiedzialam sie, ze na biolanderze pojawią wkrótce sie puste butelki 50ml, z dozownikiem, jak przy argile provence Bedzie do czego przelac fige i inne cuda olejowe z ZSK, BU, mazideł...



Ostatnio intensywnie zużywam róze ZSK. Dodałam lika kropel oleju z granatu.
Nie chce mi się wierzyc, ze oleje rafinowane nie tracą w procesie rafinacji na działaniu Olej rozany "pomaranczowy", rozni się od tego w kolorze słomkowym wlasnie tym, ze działa.

Zywie skrytą nadzieje ze Rosalia nie jest barwiona/rafinowana z dodatkami etc. i bedzie tak samo dobra jak róza ZSK Ponieważ opakowanie ma podejrzanie kolorowe
Oleje rózane, ekologiczne mają dośc krótką date ważnosci, ciekawe jak to będzie z tym...
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 13:56   #2822
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak dużo zdążyłyście od wczoraj napisać ale z przyjemnością czyta się tyle ciekawych rzeczy

Wczoraj wieczorem próbowałam mój mus nałożyc na mokrą skórę, ale niestety w momencie nakładania zastygał od raz, jak stearyna... takie miałam skojarzenie... ALE - nie poddałam się i nałożyłam na sucho na noc i tak go chyba bede używać bo rano skóra nawilżona, gładka, mięciutka i pachnąca delikatnie olejkami

a co do kręcenia kremów to zraziłam się trochę, bo próbowałam zrobić ten nawilżający z gotowego zestawu z ZySKa, ale nie wyszło mimo że postepowałam tak jak w instrukcji - wyszedł rzadki i z jakimiś piaskowymi grudkami... chyba na razie wolę sera i olejowe mieszanki

jednak niesamowicie mnie kusi ten bydyń po-kąpielowy by Ilona jak skończę mus to chyba jak zdążę jeszcze przed wyjazdem to taki ukręcę
wydaje mi się, że za mało podgrzałaś fazę olejową i axol się nie rozpuścił - ja robiąc serum na zimno jakoś nie doczytałam, że go trzeba rozpuszczać w kąpieli wodnej [70-80 stopni] i faktycznie wyczuwałam w nim "piasek", po kilkakrotnym wymerdaniu i kilku dniach leżakowania zniknął - tak więc spróbuj jeszcze raz zmiksować gotowy krem, najlepiej mini mikserem i powinno być dobrze
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 14:14   #2823
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Uwaga, uwaga Moje "modły" zostały wysłuchane, nie musiałam nawet pytac, starczyło pomarudzic na forum

Dowiedzialam sie, ze na biolanderze pojawią wkrótce sie puste butelki 50ml, z dozownikiem, jak przy argile provence Bedzie do czego przelac fige i inne cuda olejowe z ZSK, BU, mazideł...



Ostatnio intensywnie zużywam róze ZSK. Dodałam lika kropel oleju z granatu.
Nie chce mi się wierzyc, ze oleje rafinowane nie tracą w procesie rafinacji na działaniu Olej rozany "pomaranczowy", rozni się od tego w kolorze słomkowym wlasnie tym, ze działa.

Zywie skrytą nadzieje ze Rosalia nie jest barwiona/rafinowana z dodatkami etc. i bedzie tak samo dobra jak róza ZSK Ponieważ opakowanie ma podejrzanie kolorowe
Oleje rózane, ekologiczne mają dośc krótką date ważnosci, ciekawe jak to będzie z tym...
Ja chciałam po wypłacie zafundować sobie macerat figowy Biolandera - a on na chwilkę tylko się pojawił i już go nie ma. Nie zdążyłam
Mam nadzieję, że znowu będzie w najbliższych dniach...
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 15:57   #2824
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Dowiedzialam sie, ze na biolanderze pojawią wkrótce sie puste butelki 50ml, z dozownikiem, jak przy argile provence Bedzie do czego przelac fige i inne cuda olejowe z ZSK, BU, mazideł...
Masz na mysli te piękne, kobaltowo-niebieskie? Jeżeli tak, to ja tez się o to modliłam I modlę sie jeszcze o mniejsze pojemności (np. 20ml). Uwielbiam ten kolor i namiętnie kolekcjonuję ładne opakowania.
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 19:53   #2825
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dzięki Dziewczyny za linki Ale ze mnie gapa :P
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 20:43   #2826
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
No, no, ktoś tu zaszalał - daj zna jak brzoza sobie radzi z cellulitem.

Zrobiłam zdjęcie moim wczorajszym wynalazkom.
Ten zielony ma trochę kulawą konsystencję, bo zamiast wlać wodną do olejowej postąpiłam odwrotnie - nigdy nie mogę zapamiętać, a kręcenie z dwójką diabełków kręcących się pod nogami do najprostszych nie należy, o skupieniu się można pomarzyć
Ilonko, cudnie wygląda i pięknie dopasowałaś wszystko kolorystycznie, czy posiadasz opakowania dopasowane do każdego kolorku Żartuję, po prostu się zachwycam i żałuję, że nie mogę powąchać.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 21:15   #2827
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
po prostu się zachwycam i żałuję, że nie mogę powąchać.
Powinnyśmy chyba urządzać zloty czarownic połączone z prezentacją,wąchaniem i "degustacją" mazideł
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-01, 21:40   #2828
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Powinnyśmy chyba urządzać zloty czarownic połączone z prezentacją,wąchaniem i "degustacją" mazideł
taaaki uśmiech to wywołało u mnie, gdy sobie taką "czarownicowatą" sytuacje wyobraziłam :P

Ilonko myślę, że masz rację... coś musiałam skonocić przy podgrzewaniu, ale to był mój pierwszy krem kręcony na ciepło - człoweik uczy się na błędach

A tak w ogóle to muszę Wam dziewczyny powiedzieć i ogólnie na forum POCHWALIĆ OGROMNIE właścicieli sklepu ZSK dzisiaj dostałam maila od Pani Katarzyny, która czytając moje wypowiedzi na forum dotyczące trudności w przygotowaniu kremu napisała mi wiadomość pełną wskazówek i ewentualnych błędów, które mogłam popełnić... teraz już wszystko wiem i z nowym zapałem postaram się zrobić kremik jeszcze raz ale to naprawdę fantastyczna postawa wobec klienta - najpierw wprowadzenie próbek po zadziałaniu Psychy a teraz to.

Jeśli chodzi o ZySK jestem na TAK!

Edit: czy te buteleczki o których pisała Psycha to takie jak ta? śliczności... one są szklane?
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 22:04   #2829
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Jejku, Dziewczyny, przestańcie już zachwalać Wasze mazidła i zamówienia w ZSK ;( ;( ;( Ja swoje zamówienie w czasie będę musiała znowu (!!!) przesunąć, bo wyjeżdżam nad morze do 15 sierpnia ;( swoją drogą to do czego to doszło, żebym nie cieszyła się z wypoczynku przez kilka buteleczek olejów
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 22:24   #2830
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Confused do mojego wyjazdu jeszcze czas, ale mam mocne postanowienie- jedne zamówienie w miesiącu, czyli ZSK musi poczekać Ale już listę zrobiłam i dość długa wyszła
Już nie mogę się doczekać września
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 23:35   #2831
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Już nie mogę się doczekać września
oj tak wrzesień będzie obfitym olejowo miesiącem
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-02, 07:02   #2832
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lieselotte Pokaż wiadomość
Masz na mysli te piękne, kobaltowo-niebieskie? Jeżeli tak, to ja tez się o to modliłam I modlę sie jeszcze o mniejsze pojemności (np. 20ml). Uwielbiam ten kolor i namiętnie kolekcjonuję ładne opakowania.
o tak są śliczne
a swoja drogą oglądając wczoraj stronkę Sanoflore stwierdziłam, że mają bardzo podobne buteleczki, tyle że 100ml i 200ml

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Ilonko, cudnie wygląda i pięknie dopasowałaś wszystko kolorystycznie, czy posiadasz opakowania dopasowane do każdego kolorku Żartuję, po prostu się zachwycam i żałuję, że nie mogę powąchać.

mam manię dopasowywania kolorków

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Powinnyśmy chyba urządzać zloty czarownic połączone z prezentacją,wąchaniem i "degustacją" mazideł
jestem za

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
taaaki uśmiech to wywołało u mnie, gdy sobie taką "czarownicowatą" sytuacje wyobraziłam :P

Ilonko myślę, że masz rację... coś musiałam skonocić przy podgrzewaniu, ale to był mój pierwszy krem kręcony na ciepło - człoweik uczy się na błędach

A tak w ogóle to muszę Wam dziewczyny powiedzieć i ogólnie na forum POCHWALIĆ OGROMNIE właścicieli sklepu ZSK dzisiaj dostałam maila od Pani Katarzyny, która czytając moje wypowiedzi na forum dotyczące trudności w przygotowaniu kremu napisała mi wiadomość pełną wskazówek i ewentualnych błędów, które mogłam popełnić... teraz już wszystko wiem i z nowym zapałem postaram się zrobić kremik jeszcze raz ale to naprawdę fantastyczna postawa wobec klienta - najpierw wprowadzenie próbek po zadziałaniu Psychy a teraz to.

Jeśli chodzi o ZySK jestem na TAK!

Edit: czy te buteleczki o których pisała Psycha to takie jak ta? śliczności... one są szklane?
tak to te, wydaje mi się, że szklane
czy również mogłabym poznać te instrukcje?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Jejku, Dziewczyny, przestańcie już zachwalać Wasze mazidła i zamówienia w ZSK ;( ;( ;( Ja swoje zamówienie w czasie będę musiała znowu (!!!) przesunąć, bo wyjeżdżam nad morze do 15 sierpnia ;( swoją drogą to do czego to doszło, żebym nie cieszyła się z wypoczynku przez kilka buteleczek olejów
Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Confused do mojego wyjazdu jeszcze czas, ale mam mocne postanowienie- jedne zamówienie w miesiącu, czyli ZSK musi poczekać Ale już listę zrobiłam i dość długa wyszła
Już nie mogę się doczekać września


a ja zarezerwowałam kwaterę nad morzem, wpłaciłam zadatek a wczoraj zadzwoniła do mnie Pani z informacją że zalało jej pokój i nici z przyjazdu; jest takie obłożenie, że w promieniu 500m od plaży nic nie można znaleźć a ja z dwójką maluchów i górą utensyliów nie będę gnać kilometr piechotą
no to się wyżaliłam - sorry za OT

Aha, byłabym zapomniała, wczoraj ukręciłam jeszcze peeling algowy na polawaxie i bez alkoholu cetylowego oraz wzbogaciłam centellą Elancyl...
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-02, 08:31   #2833
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Naprawdę ZySK zyskuje coraz więcej w moich oczach

Ellu, te buteleczki to właśnie wskazane przez Ciebie. Są szklane i naprawdę prześliczne, bo mają tylko 50 ml pojemności, więc to takie słodkie maleństwa
Natomiast butelki Sanoflore 200 ml są plastikowe i już nie tak ładne, choć też niczego sobie. Mam ich wodę kwiatową rumiankową zapakowaną właśnie w tę butelkę. Trzeba jej przyznać, że atomizer ma świetny Butelki 100 ml stoją u mnie w aptece, ale się nie przyglądałam jakoś specjalnie - chyba wyglądają na szkło.

Nati, ja też składam najwyżej jedno zamówienie w miesiącu. Limit sierpniowy już wykorzystany

Confused, jedź, wypoczywaj, a oleje będą na miłe zakończenie urlopu

Ilono, bardzo współczuję . I co teraz?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-02, 08:34   #2834
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Podacie mi adres tego ZSK - co to jest?
Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-02, 08:53   #2835
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Naprawdę ZySK zyskuje coraz więcej w moich oczach

Ellu, te buteleczki to właśnie wskazane przez Ciebie. Są szklane i naprawdę prześliczne, bo mają tylko 50 ml pojemności, więc to takie słodkie maleństwa
Natomiast butelki Sanoflore 200 ml są plastikowe i już nie tak ładne, choć też niczego sobie. Mam ich wodę kwiatową rumiankową zapakowaną właśnie w tę butelkę. Trzeba jej przyznać, że atomizer ma świetny Butelki 100 ml stoją u mnie w aptece, ale się nie przyglądałam jakoś specjalnie - chyba wyglądają na szkło.

Nati, ja też składam najwyżej jedno zamówienie w miesiącu. Limit sierpniowy już wykorzystany

Confused, jedź, wypoczywaj, a oleje będą na miłe zakończenie urlopu

Ilono, bardzo współczuję . I co teraz?
dzięki za butelkową charakterystykę, co sadzisz o tej wodzie? ja akurat zużyłam większość hydrolatów i muszę czegoś poszukać naziemnie

a z morzem

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Podacie mi adres tego ZSK - co to jest?
sklep internetowy ZróbSobieKrem
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-02, 09:10   #2836
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
dzięki za butelkową charakterystykę, co sadzisz o tej wodzie? ja akurat zużyłam większość hydrolatów i muszę czegoś poszukać naziemnie
Woda jest dosyć ok. Co prawda ma trochę zbyt bogaty skład (anthemis nobilis flower water, benzyl alcohol, dehydroacetic acid, arginine, citric acid), ale ładnie odświeża i koi, nie różni się właściwie od hydrolatu rumiankowego z mazideł. Wadą jest cena - u mnie prawie 30 zł za 200 ml, ale - jak już kiedyś pisałam - kupiłam ją dla poprawy humoru, a i buteleczka się przyda Poza tym ma certyfikat Ecocert.
Z innych wód dostępnych naziemnie polecam nieodmiennie Fitomed (u mnie do dostania poza sklepem firmowym F. jest oczar, fantastyczny, zostawia taką fajną, gładziutką powłoczkę na buzi) i Herba Studio (znam oczar i lawendę, oba dobre, lawenda chyba lepsza):
Wody Fitomedu masz tutaj:
http://www.fitomed.pl/cgibin/shop?sh...d&sid=02939444
Herba Studio nie chwali się na swojej stronie wodami (a szkoda), ale coś mi się kołacze, że Basia Kwiatkowska o nich (zdaje się, o różanej, której nie znam) pisała.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-02, 09:32   #2837
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
a ja zarezerwowałam kwaterę nad morzem, wpłaciłam zadatek a wczoraj zadzwoniła do mnie Pani z informacją że zalało jej pokój i nici z przyjazdu; jest takie obłożenie, że w promieniu 500m od plaży nic nie można znaleźć a ja z dwójką maluchów i górą utensyliów nie będę gnać kilometr piechotą
Może spróbuj gdzie indziej? Choć nad morzem będzie kiepsko, ale może mazury czy inne miasto gdzie jest jezioro? Ja mam zarezerwowane nad Soliną wiec mam nadzieję, że ich nie zaleje bo się zdenerwuję tak jak Ty.

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Aha, byłabym zapomniała, wczoraj ukręciłam jeszcze peeling algowy na polawaxie i bez alkoholu cetylowego oraz wzbogaciłam centellą Elancyl...
Daj znać jak będzie działał bo ja jestem na etapie intensywnego pozbywania się cellulitu i pochłaniam każdy nowy specyfik

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Naprawdę ZySK zyskuje coraz więcej w moich oczach

Nati, ja też składam najwyżej jedno zamówienie w miesiącu. Limit sierpniowy już wykorzystany
W moich też Dobrze jest mieć eksperta czuwającego nad nami
Mój limit sierpniowy również wykorzystany A wrześniowy będę mogła wykorzystać dopiero na koniec września tak więc przez ten czas będzie mi tylko lecieć ślinka
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-02, 09:42   #2838
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
...
Nati, ja też składam najwyżej jedno zamówienie w miesiącu. Limit sierpniowy już wykorzystany

...

Podziwiam... Ja po 3-miesięcznej zabawie z Biochemią, nie umiem się opanować z zamówieniami... Co prawda pomaga - i na skórę i na samopoczucie, ale lodowka robi się za mała
Kiedy przyjdzie opanowanie??

A do tego dzień zaczynam od czytania wizażu :c))))
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-02, 09:44   #2839
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Może spróbuj gdzie indziej? Choć nad morzem będzie kiepsko, ale może mazury czy inne miasto gdzie jest jezioro? Ja mam zarezerwowane nad Soliną wiec mam nadzieję, że ich nie zaleje bo się zdenerwuję tak jak Ty.
jezioro to ja mam pod nosem a nawet kilka
po prostu chciałam jechać z siostrą i jej rodzinka, zawsze więcej to raźniej a i dzieciaki sie trochę sobą zajmą

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Daj znać jak będzie działał bo ja jestem na etapie intensywnego pozbywania się cellulitu i pochłaniam każdy nowy specyfik
właśnie od wczoraj wieczorem nie mogę znaleźć czasu na test
idę...

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
A do tego dzień zaczynam od czytania wizażu :c))))
nie Ty jedna
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-02, 09:57   #2840
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Podziwiam... Ja po 3-miesięcznej zabawie z Biochemią, nie umiem się opanować z zamówieniami... Co prawda pomaga - i na skórę i na samopoczucie, ale lodowka robi się za mała
Kiedy przyjdzie opanowanie??
W zasadzie opanowanie przychodzi wówczas, gdy nie masz już miejsca w lodówce, powierzchni do wsmarowywania ani pieniędzy

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
A do tego dzień zaczynam od czytania wizażu :c))))
Nie tylko rozpoczynam - kończę również. I do tego w ciągu dnia MUSZĘ zerkać, co się dzieje
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-02, 10:25   #2841
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Long time no see!

Ja swój okres potężnego zainteresowania mazidłami, długimi listami zamówień i zapchanymi tuzinami buteleczek półkami w lodówce mam już za sobą, jednak w dalszym ciągu zamawiam składniki do sypkiego pudru, mianowicie skrobię kukurydzianą oraz jedwab w proszku a także hydromanil i kwas migdałowy, z których kręcę bajecznie prosty a co najważniejsze - wysoce skuteczny tonik do twarzy. Olejów nie stosuję, bo jak się niestety okazuje - podrażniają mnie . Uwielbiam za to hydrolaty, warto wymienić tutaj najbardziej odpowiadające mojej mieszanej i skłonnej do podrażnień skóry, czyli oczarowy oraz geraniowy. Ten ostatni otrzymałam jako próbkę do przedostatniego już (wczoraj popełniłam kolejne ) zamówienia a jego działanie i zapach zaskoczyły mnie bardzo miło - skóra już po pierwszej aplikacji od razu stała się bardziej sprężysta i rozjaśniona a nadprodukcja sebum ograniczona, co więcej, jestem kolejna zwolenniczką jego zapachu, który kojarzy mi się z czasami szkoły podstawowej i gimnazjum, gdzie ta roślinka bardzo często gościła na parapetach. Ach, te sentymenty
Używałam też lawendowego, różanego i z rumianku rzymskiego (tu poszła próbka), jednak nie zaobserwowałam jakichś cudownych efektów prócz odświeżenia i ewentualnie lekkiego napięcia naskórka.
Zamówiłam sobie dodatkowo hydrolat bławatkowy, który to powinien przysłużyć się mojej cerze w okresie wakacyjnym, ze wzmożoną aktywnością promieniowania. Nie widziałam jak dotąd wielce pochlebnych opinii na jego temat, ale ryzyk-fizyk, trzeba przetestować na sobie. Kiedy tylko dojdzie paczka a ja dopadnę sie swoimi pożądliwymi łapskami do jej zawartości - opowiem jak na mnie działa.
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-02, 10:43   #2842
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość

Nie tylko rozpoczynam - kończę również. I do tego w ciągu dnia MUSZĘ zerkać, co się dzieje
Mam tak samo i to od dobrych paru lat
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-02, 15:41   #2843
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dzięki Dziewczyny, jakoś wytrzymam, ale będzie mnie to dużo kosztować, bo nie mogę przestać przez Was myśleć o żurawinie i malince. A jak się na BU pojawi taman to już w ogóle zbankrutuję

Ilona - wiem dokładnie o co Ci chodzi, bo sama rezerwowałam wakacje na last minute i cudem znalazłam jeden jedyny wolny pokój. W dodatku drogi :| Aż się boję co z nim jest nie tak, że tylko ten jeden sie ostał :P Przykro mi, że z Twoimi wakacjami tak wyszło Może poszukasz czegos w późniejszym terminie? Tak po 17 sierpnia jest już trochę wolnych miejsc. Zreszta z tego co slyszałam w najbliższych dniach pogoda nad morzem ma być kiepska, więc pewnie dużo nie straciłaś
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-02, 17:30   #2844
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Nom_de... witaj Rzeczywiście dawno Cię tu nie było. Czy od czasu tamtego odkrycia, że oleje Cię podrażniają (chodziło o porzeczkę - dobrze pamiętam???), próbowałaś czegoś?

Confused, rozumiem Cię dobrze z tym niemożeniem_przestać_myśl eć o olejach. Dziś robiłam krem nawilżający i przez cały czas myślałam, że gdybym miała już olej truskawkowy, to ukręciłabym najprawdziwszy krem truskawkowy - na truskawkowym hydrolacie i takimż oleju. Ale ponieważ jeszcze go nie mam (dopiero wczoraj zamówiłam), krem jest klasyczny, tj. różano-makadamiowo-granatowo-rumiankowy z dodatkiem Q10, a truskawkowy będzie następnym razem

EDIT: Okazało się, że mogę dodać zdjęcie , więc wklejam moje dzisiejsze dzieło .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg samorobki.jpg (39,7 KB, 62 załadowań)
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2008-08-02 o 18:33
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-02, 17:46   #2845
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Nom_de... witaj Rzeczywiście dawno Cię tu nie było. Czy od czasu tamtego odkrycia, że oleje Cię podrażniają (chodziło o porzeczkę. dobrze pamiętam???), próbowałaś czegoś?
Wyśmienita pamięć, miło mi Tak, porzeczka nieźle mnie zaprawiła, później jeszcze olej z nasion wiesiołka również wywołał podrażnienia, z orzechów włoskich także mi nie służył i tak summa summarum zniechęciłam się do olejów i zaprzestałam kombinacji :c Moja skóra źle reagowała na wysokie stężenia, bo na samym początku spróbowałam nie w formulacjach, ale prosto "z butli na twarz" i być może stąd taki rezultat... Zresztą, leniem jestem i minimalistką w pewnym stopniu, nie za bardzo mam ochotę merdać kremiki ;p Być może niedługo wróci mi miłość do ojczyzny i znowu zacznę przygotowywać te mikstury - póki co toniki i hydrolaty wygrywają. A, i poprosiłam w ostatnim zamowieniu Panią Lidię o próbkę maseczki trójalgowej, ze względu na kuszący opis jej działania Jeśli moja prośba zostanie spełniona, to zdam relację, ale hmm... chyba już nie w tym wątku, żeby Pani moderator nieporządku tutaj nie wprowadzać.
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-02, 19:11   #2846
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Niezamienna - kremik wygląda super Jakich emulgatorów użyłaś? I czy go konserwowałaś? Zastanawiam się czy nie zaszaleć i wykorzystać w końcu nietknięty jeszcze structure+polysorbate i ukręć 15ml kremik na wyjazd :P Marzy mi się taki na bazie oleju z orzecha włoskiego, z hydrolatem oczarowym i różanym plus cantella, aloes i d-panthnol
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-02, 19:42   #2847
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Confused, krem jest mnie więcej według tego przepisu:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=170&Itemid=2
Różnica jest tylko taka, że nie używam biobazy, bo nie lubię jej do twarzy - wolę kręcić na zimno i w kremach "twarzowych" zawsze stosuję structure+imwitor (może być i polysorbate zamiast imwitora). Pozwala mi to zachować cenne własności składników, które nie przepadają za podgrzewaniem.
Wtedy trzeba trochę zreorganizować recepturę: w fazie wodnej hydrolat, algi, aloes, niacyniamid, panthenol, HA i structure (a także wszystko, co się rozpuszcza w wodzie - ja dodaję czasem jakiś ekstrakt wedle fantazji i potrzeb ; można też wrzucić coś rozpuszczalnego w alkoholu, tylko najpierw trzeba rozpuścić, rzecz jasna), a w fazie olejowej olej, ekstrakt z rozmarynu i imwitor.
Nie konserwuję kremu, trzymam go w lodówce. Robię zwykle 20 ml, co starcza mi równo na 2 tygodnie (smaruję się 2 razy dziennie).

Nom_de..., spokojnie możesz zdać relację i tutaj Primo, nie jestem moderatorem na BK, tylko na BKWC ; secundo, nasz wątek olejowy powoli rozszerza zasięg i staje się wątkiem mazidłomaniaczym, jak widać
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-02, 19:50   #2848
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Niezamienna - dzięki Ja jadenak zakonserwuję ten kremik, bo lodówki nie będę mieć pod ręką Mam nadzieję, że Optiphen nie zrobi mi krzywdy
Ach, no i nie mam olejowego ekstraktu z rozmarynu A witaminy E boję sie dodać, bo mnie zapycha I co teraz ;(
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-02, 20:02   #2849
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Confused, pod przepisem podstawowym jest wersja z konserwantem Nie wiem, jak on działa, bo nigdy go nie używałam.
Co do ekstraktu z rozmarynu, to możesz go zastąpić jeszcze BHT (Limaria o tym pisze). Jeśli go nie masz, użyłabym oleju mało podatnego na oksydację, np. jojoby, którą tak lubisz
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-02, 20:11   #2850
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
czy również mogłabym poznać te instrukcje?
Zgodnie z prośbą wklejam tekst maila od Pani Katarzyny


"Witam Pani Elżbieto,

Zauważyłam na wizażu, że miała Pani kłopoty z kremem nawilżającym. Wykonaliśmy dziś ten krem po raz kolejny i widzimy dwie możliwosci popełnienia błędu przez Panią:
- to że krem jest za rzadki może być spowodowane zbyt dużą ilościa wody w stosunku do fazy olejowej – więc może faza olejowa nie została równo podzielona na trzy części
(zakładam, ze faza olejowa została rozpuszcona do klarowności i nie ma błędu związanego z nierozpuszczeniem alkoholu cetylowego lub emulgatora)
- drobinki „piasku” w kremie to na 99% alantoina – jej rozpuszczalność jest bardzo mała – 0.5 g na 100 g wody więc w 32 ml to naprawdę powinna być szczypta. (w zestawie jest 5 g alantoiny na litr wody)

Rozwiazaniem problemu – a więc uzyskaniem lekkiego kremu nawilżającego może być zrobienie drugiej porcji kremu tzn. rozpuścić fazę olejową, przygotować fazę wodną (bez alantoiny) i podgrzanie wczorajszego kremu a następnie do fazy wodnej wlewamy rozgrzany krem i potem fazę olejową – w ten sposób powinna pani uratować wczorajszą partię kremu.

Prosimy nie zrażać się do kręcenia kremów, jeśli jest Pani naprawdę początkująca zachęcamy do kręcenia kremów na GMS lub lanolinie – są one tłuste ale bezproblemowe J i jeśli nie na twarz do do nóg są rewelacyjne.


Serdecznie pozdrawiam

Katarzyna Damętka "


Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Naprawdę ZySK zyskuje coraz więcej w moich oczach

Ellu, te buteleczki to właśnie wskazane przez Ciebie. Są szklane i naprawdę prześliczne, bo mają tylko 50 ml pojemności, więc to takie słodkie maleństwa
Natomiast butelki Sanoflore 200 ml są plastikowe i już nie tak ładne, choć też niczego sobie. Mam ich wodę kwiatową rumiankową zapakowaną właśnie w tę butelkę. Trzeba jej przyznać, że atomizer ma świetny Butelki 100 ml stoją u mnie w aptece, ale się nie przyglądałam jakoś specjalnie - chyba wyglądają na szkło.
to czuję, że teraz będę czatować na ten moment, gdy się tylko pojawią by mieć choć jedną taka chociaż zastanawia mnie ten atomizer do oleju ale Niezamienna chyba gdzieś już tutaj wspominałaś że się całkiem nieźe sprawuje

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
W zasadzie opanowanie przychodzi wówczas, gdy nie masz już miejsca w lodówce, powierzchni do wsmarowywania ani pieniędzy


Nie tylko rozpoczynam - kończę również. I do tego w ciągu dnia MUSZĘ zerkać, co się dzieje
ja wpadłam chwilowo w mazidła niczym przysłowiowa śliwka w kompot - a może właśnie w olej tylko robię listy co zamawiam i w którym sklepie i prawie codziennie coś skreślam, coś dodaję, a potem znów te skreślone dodaję

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość

EDIT: Okazało się, że mogę dodać zdjęcie , więc wklejam moje dzisiejsze dzieło .
jaki prześliczny kolor i konsystencja wydaje się być taka leciutka i puszysta, cuuudo
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:21.