Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-08-11, 13:28   #1
arrabbiata
Zadomowienie
 
Avatar arrabbiata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 1 742

Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?


Niedawno rozsta³am siê z ch³opakiem... jednak kilka dni temu pozna³am kogo¶. W sumie nie chcê tak szybko od razu zaczynaæ nowego zwi±zku, ale najprawdopodobniej w ci±gu najbli¿szych miesiêcy bêdzie to co¶ powa¿niejszego.

I teraz problem. Mam anoreksjê bulimiczn± od kilku lat. Nie wiem, czy mówiæ ch³opakowi o tym na pocz±tku, ¿eby go ostrzec z kim siê ewentualnie zwi±¿e i czy chce siê w takie co¶ pakowaæ... czy poczekaæ te parê miesiêcy, a¿ znajomo¶æ siê rozwinie i z etapu randek przejdzie w zwi±zek?

Mój poprzedni ch³opak dowiedzia³ siê o tym po 4 miesi±cach naszego zwi±zku, w sumie przypadkiem- wygada³am siê niechc±cy (a naiwnie my¶la³am, ¿e siê wyleczê zanim bêdziemy w powa¿nej relacji, czy te¿ udawa³am, ¿e nie mam problemów). By³ w¶ciek³y, ¿e go oszukiwa³am i nie powiedzia³am wcze¶niej, by³a awantura.

Wiêc teraz nie wiem? Powiedzieæ w miarê wcze¶niej, ¿eby ostrzec i nie by³o niedomówieñ pó¼niej, czy po jakim¶ czasie, kiedy zwi±zek bedzie powa¿niejszy, bêdzie jaka¶ wiê¼, zaufanie itd?

W sumie to nienawidzê o tym rozmawiaæ z bliskimi, najchêtniej nic bym nie mówi³a, ale tak nie mogê...
arrabbiata jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 13:38   #2
Eper
Raczkowanie
 
Avatar Eper
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 174
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

My¶lê, ¿e nie ma potrzeby mówiæ o tym, je¶li to s± tylko randki od czasu do czasu. Jednak je¶li zacznie siê robiæ powa¿nie, to nie czekaj z tym zbyt d³ugo, bo mo¿e siê powtórzyæ taka sytuacja jak z Twoim by³ym (swoj± drog±, szczerze mówi±c uwa¿am, ¿e mia³ racjê).
Ja te¿ musia³am powiedzieæ mojemu ch³opakowi o kilku sprawach (nie dotyczy³o to w ¿aden sposób mojego stanu zdrowia, ale jednak by³y to bardzo osobiste kwestie, o których uzna³am ¿e powinien wiedzieæ), zrobi³am to do¶æ szybko - znali¶my siê od 4 miesiêcy, od tygodnia widywali¶my siê praktycznie codziennie i ju¿ by³o wiadomo, ¿e co¶ z tego bêdzie... wtedy mu powiedzia³am.
__________________
Czy takim mnie chcesz, jakim ja jestem sam, czy chcesz mnie takim jakim Ty by¶ chcia³?
Eper jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 13:40   #3
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 26 228
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

Cytat:
Napisane przez arrabbiata Poka¿ wiadomo¶æ
Niedawno rozsta³am siê z ch³opakiem... jednak kilka dni temu pozna³am kogo¶. W sumie nie chcê tak szybko od razu zaczynaæ nowego zwi±zku, ale najprawdopodobniej w ci±gu najbli¿szych miesiêcy bêdzie to co¶ powa¿niejszego.

I teraz problem. Mam anoreksjê bulimiczn± od kilku lat. Nie wiem, czy mówiæ ch³opakowi o tym na pocz±tku, ¿eby go ostrzec z kim siê ewentualnie zwi±¿e i czy chce siê w takie co¶ pakowaæ... czy poczekaæ te parê miesiêcy, a¿ znajomo¶æ siê rozwinie i z etapu randek przejdzie w zwi±zek?

Mój poprzedni ch³opak dowiedzia³ siê o tym po 4 miesi±cach naszego zwi±zku, w sumie przypadkiem- wygada³am siê niechc±cy (a naiwnie my¶la³am, ¿e siê wyleczê zanim bêdziemy w powa¿nej relacji, czy te¿ udawa³am, ¿e nie mam problemów). By³ w¶ciek³y, ¿e go oszukiwa³am i nie powiedzia³am wcze¶niej, by³a awantura.

Wiêc teraz nie wiem? Powiedzieæ w miarê wcze¶niej, ¿eby ostrzec i nie by³o niedomówieñ pó¼niej, czy po jakim¶ czasie, kiedy zwi±zek bedzie powa¿niejszy, bêdzie jaka¶ wiê¼, zaufanie itd?

W sumie to nienawidzê o tym rozmawiaæ z bliskimi, najchêtniej nic bym nie mówi³a, ale tak nie mogê...
Powiedz teraz, nie zwlekaj.
Je¶li on nie zaakceptuje Twojej choroby oboje zaoszczêdzicie czas.
Je¶li zaakceptuje, poczujesz ulgê, ¿e nie zaczynasz od niedomówieñ i tajemnic i dodatkowo bêdziesz mia³a jego wsparcie.
__________________



Fresa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 13:47   #4
whatIthink
Raczkowanie
 
Avatar whatIthink
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 409
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

Cytat:
Napisane przez Eper Poka¿ wiadomo¶æ
My¶lê, ¿e nie ma potrzeby mówiæ o tym, je¶li to s± tylko randki od czasu do czasu. Jednak je¶li zacznie siê robiæ powa¿nie, to nie czekaj z tym zbyt d³ugo, bo mo¿e siê powtórzyæ taka sytuacja jak z Twoim by³ym (swoj± drog±, szczerze mówi±c uwa¿am, ¿e mia³ racjê).
Ja te¿ musia³am powiedzieæ mojemu ch³opakowi o kilku sprawach (nie dotyczy³o to w ¿aden sposób mojego stanu zdrowia, ale jednak by³y to bardzo osobiste kwestie, o których uzna³am ¿e powinien wiedzieæ), zrobi³am to do¶æ szybko - znali¶my siê od 4 miesiêcy, od tygodnia widywali¶my siê praktycznie codziennie i ju¿ by³o wiadomo, ¿e co¶ z tego bêdzie... wtedy mu powiedzia³am.
Zgadzam siê, ¿e mo¿e warto poczekaæ, a¿ przerodzi siê to w co¶ powa¿niejszego.
Je¶li s³abo go znasz, a on Ciebie, to mo¿e siê wystraszyæ.
Pó¼niej bêdzie Ciê zna³ lepiej, zna³ Twoje zalety, wiêc bêdzie mia³ mo¿liwo¶æ lepszej oceny sytuacji.
__________________
Cz³owiek zawsze dla siebie stanowi 100%, choæby dla innych by³ kim¶ zupe³nie obojêtnym.

06.06.2013 r. - Piotru¶
whatIthink jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 13:57   #5
arrabbiata
Zadomowienie
 
Avatar arrabbiata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 1 742
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

Nie wiem w³a¶nie nie jestem w 100% przekonana do ¿adnej z opcji...jak np mia³aby wygl±daæ taka rozmowa na pocz±tku, przed zwi±zkiem: "Musisz o czym¶ wiedzieæ zanim siê ze mn± zwi±¿esz"? G³upio rozmawiaæ o takich rzeczach z nowo poznanym facetem...

Z drugiej strony, po paru miesi±cach mo¿e w³a¶nie wyj¶æ taka sytuacja jak z by³ym... w sumie nie wiem co gorsze.
arrabbiata jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 14:12   #6
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 9 732
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

Pozna³a¶ kogo¶ - czyli go dopiero znasz czy zaczynacie siê spotykaæ? Nie wiem jak to wygl±da. Na 5 spotkaniu pewnie spyta³abym siê czy on ma mi co¶ do powiedzenia, co powinnam wiedzieæ... I po prostu karty na stó³, 'jestem chora na to i na to s±dzê ¿e powiniene¶ wiedzieæ, jest to taka choroba z któr± wi±¿ê siê to i tamto...' No b±d¼ z nim szczera ale zrozum ¿e facet ma prawo siê przestraszyæ i wycofaæ...
Chyba sama swoj± kobiec± intuicj± wyczujesz moment odpowiedni :P Ale raczej na pocz±tku, co¶ ko³o 5-8 spotkania. ;}
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 14:23   #7
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: st±d
Wiadomo¶ci: 36 831
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

Szczerze mówi±c, to nie wiem, czy bym powiedzia³a.
Z moim poprzednim facetem, kiedy byli¶my ledwo miesi±c ze sob±, to dowiedzia³am siê, ¿e jestem chora. Od razu mu powiedzia³am. Ale to by³o dla mnie oczywiste i naturalne, ¿e mu powiedzia³am. Aczkolwiek mia³ wybór, czy siê ze mn± zwi±zaæ, czy nie, bo przecie¿ miesi±c bycia ze sob± to bardzo krótko, wiêc móg³ siê wycofaæ, zanim oboje siê jeszcze bardziej zaanga¿ujemy. Ale nie zrobi³ tego, cudownie mnie wspiera³ i w tym wzglêdzie by³ naprawdê fantastyczny.
Jednak my¶l±c ostatnio o jakim¶ 'przyszlym' zwi±zku, to na pewno nie powiedzia³abym tego na 1wszym spotkaniu, ani na ¿adnym pocz±tkowym. Musia³abym mu mocno ufaæ i wiedzieæ, ¿e mnie nie zawiedzie w takiej chwili.
Poza tym - nie mówi siê te¿ o takich rzeczach byle komu, wiêc nie ma sensu mówiæ na samym pocz±tku, bo niektóre 'zwi±zki' rozpadaj± siê w przeci±gu powiedzmy 3-4 miesiêcy, wiêc tutaj nie widzê sensu mówienia.

Ale generalnie na pewno bym powiedzia³a. Ale musi przyj¶æ na to odpowiedni moment. Musisz czuæ, ¿e to taki facet, któremu mo¿esz powiedzieæ, taki, który Ciê nie wy¶mieje, tylko wesprze.

Edytowane przez Dotka90
Czas edycji: 2009-08-11 o 14:25
Dotka90 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2009-08-11, 14:25   #8
Immaginary
Zadomowienie
 
Avatar Immaginary
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznañ/Kielce
Wiadomo¶ci: 1 270
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

Ja uwa¿am ¿e wszystko to zale¿y od Twojego stanu i od tego jak sobie w danym momencie z t± chorob± radzisz. Kiedy ja trzy lata temu mia³am powa¿n± operacjê krêgos³upa, informowa³am o tym potencjalnych kandydatów na moich facetów, bo nie czu³am siê wtedy jeszcze w pe³ni si³ i wola³am z góry uprzedziæ. Teraz, gdy miewam siê ju¿ dobrze, nie mówie o tym zbyt czêsto, bo nie widze takiej potrzeby.
A wiêc je¶li Ty czujesz siê ju¿ w porz±dku, mo¿esz przemilczeæ i poczekaæ, a¿ znajomo¶æ siê nieco rozwinie. Je¶li jest odwrotnie i choroba nadal daje Ci w ko¶æ, wtedy mo¿esz o tym wspomnieæ, ale wcale nie musisz przedstawiaæ jej w bardzo powa¿nym ¶wietle. My¶le, ¿e wystarczy je¶li powiesz o "lekkich zaburzeniach ¿ywienia".
Pozdrawiam
Immaginary jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 14:54   #9
kermitowa
Zadomowienie
 
Avatar kermitowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1 376
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

ja chyba bym poczekala na rozwoj sytuacji miedzy nami tzn. jesli z tego sie cos rozwinie powaznego to wowczas powiedz mu.

ale na dzien dzisiejszy chyba bym nie mowila.
__________________
Nie masz ¿adnej szansy, ale j± wykorzystaj.
Arthur Schopenhauer
kermitowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 14:56   #10
dressy
Zadomowienie
 
Avatar dressy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 1 229
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

je¿eli to jeszcze nic powa¿nego to nie ma na razie sensu go w tym u¶wiadamiaæ. ale je¿eli wasze stosunki nabior± g³êbszych obrotów powinien o tym wiedzieæ. je¿eli to zaakceptuje (w sumie nie ma tu nic do akceptowania, bo to Twoja sprawa) to przynajmniej bêdziesz mia³a pewno¶æ, ¿e nie traci³a¶ przy nim czasu i bêdziesz czuæ siê pewnie, wiedz±c, ¿e nie masz nic do ukrycia.
__________________
the best things in life are free...
the second best are EXPENSIVE.

-coco chanel
dressy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 14:58   #11
pieluchomajtek
Rozeznanie
 
Avatar pieluchomajtek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 928
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

Cytat:
Napisane przez Eper Poka¿ wiadomo¶æ
Ja te¿ musia³am powiedzieæ mojemu ch³opakowi o kilku sprawach (nie dotyczy³o to w ¿aden sposób mojego stanu zdrowia, ale jednak by³y to bardzo osobiste kwestie, o których uzna³am ¿e powinien wiedzieæ), zrobi³am to do¶æ szybko - znali¶my siê od 4 miesiêcy, od tygodnia widywali¶my siê praktycznie codziennie i ju¿ by³o wiadomo, ¿e co¶ z tego bêdzie... wtedy mu powiedzia³am.
ja tez choruje na dosyc powazna chorobe i nigdy nie powiedzalabym o niej po tygodniu znajomosci.

ja powiedziaam o mojej chorobie po 3 latach zwiazku (w sumie to wyszlo przypadkiem).
__________________
je¶li kochasz to wybacz
je¶li wybaczysz to nie wypominaj
je¶li nie masz si³ to odejd¼ od niego
je¶li odejdziesz to ju¿ nie wracaj
je¶li chcesz byæ z nim mimo wszystko to przeczekaj
zestarzeje siê i ju¿ nie bêdzie zdradza³
lecz swoje najpiêkniejsze lata stracisz na czekaniu na jego staro¶æ
pieluchomajtek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-11, 15:08   #12
Krakoska87
Raczkowanie
 
Avatar Krakoska87
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomo¶ci: 492
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

Cytat:
Napisane przez arrabbiata Poka¿ wiadomo¶æ
Niedawno rozsta³am siê z ch³opakiem... jednak kilka dni temu pozna³am kogo¶. W sumie nie chcê tak szybko od razu zaczynaæ nowego zwi±zku, ale najprawdopodobniej w ci±gu najbli¿szych miesiêcy bêdzie to co¶ powa¿niejszego.

I teraz problem. Mam anoreksjê bulimiczn± od kilku lat. Nie wiem, czy mówiæ ch³opakowi o tym na pocz±tku, ¿eby go ostrzec z kim siê ewentualnie zwi±¿e i czy chce siê w takie co¶ pakowaæ... czy poczekaæ te parê miesiêcy, a¿ znajomo¶æ siê rozwinie i z etapu randek przejdzie w zwi±zek?

Mój poprzedni ch³opak dowiedzia³ siê o tym po 4 miesi±cach naszego zwi±zku, w sumie przypadkiem- wygada³am siê niechc±cy (a naiwnie my¶la³am, ¿e siê wyleczê zanim bêdziemy w powa¿nej relacji, czy te¿ udawa³am, ¿e nie mam problemów). By³ w¶ciek³y, ¿e go oszukiwa³am i nie powiedzia³am wcze¶niej, by³a awantura.

Wiêc teraz nie wiem? Powiedzieæ w miarê wcze¶niej, ¿eby ostrzec i nie by³o niedomówieñ pó¼niej, czy po jakim¶ czasie, kiedy zwi±zek bedzie powa¿niejszy, bêdzie jaka¶ wiê¼, zaufanie itd?

W sumie to nienawidzê o tym rozmawiaæ z bliskimi, najchêtniej nic bym nie mówi³a, ale tak nie mogê...
lepiej powiedz mu o chorobie. Kiedy¶ i tak siê to wyda, poza tym ch³opak mo¿e chcieæ Ci pomóc, wspieraæ Ciê. Je¶li mu powiesz, oka¿e siê czy jest prawdziwym mê¿czyzn± i czy nie ucieknie, ale my¶lê,ze nie, przeci¿ to nie choroba zaka¼na Mam znajom±, która nie powiedzia³a ch³opakowi, ¿e ma ¿ó³taczkê typu chyba C-jak±¶ ma³o lub wcale zara¼liw±. A on j± po prostu zostawi³....
__________________
"Wszyscy najm±drzejsi...
My¶l± chyba, ¿e s± wybrañcami..."


Krakoska87 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 15:14   #13
Eper
Raczkowanie
 
Avatar Eper
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 174
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

Cytat:
Napisane przez pieluchomajtek Poka¿ wiadomo¶æ
ja tez choruje na dosyc powazna chorobe i nigdy nie powiedzalabym o niej po tygodniu znajomosci.

ja powiedziaam o mojej chorobie po 3 latach zwiazku (w sumie to wyszlo przypadkiem).
Uwa¿asz, ¿e to by³o... sprawiedliwe wobec tego faceta? Ja na jego miejscu czu³abym siê oszukana. Je¶li jestem z kim¶, to takie powa¿ne sprawy dotycz± nas obojga, przecie¿ w przysz³o¶ci mo¿e to wp³yn±æ na jego ¿ycie. Co innego kiedy zdarzy siê co¶ w trakcie trwania zwi±zku, kiedy jest ju¿ silne uczucie- wtedy partner, je¶li kocha, powiedzmy "nie ma wyj¶cia", bo jest mi³o¶æ. Ale je¶li zaczyna siê spotykaæ z osob±, która ma jaki¶ powa¿ny problem to powinien o tym wiedzieæ, ¿eby móc zdecydowaæ.
__________________
Czy takim mnie chcesz, jakim ja jestem sam, czy chcesz mnie takim jakim Ty by¶ chcia³?

Edytowane przez Eper
Czas edycji: 2009-08-11 o 15:18
Eper jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 15:16   #14
arrabbiata
Zadomowienie
 
Avatar arrabbiata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 1 742
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

Powiedzieæ powiem tylko w³a¶nie kiedy...

No ja mogê to zrozumieæ, ¿e nie ka¿dy facet bêdzie chcia³ siê zwi±zaæ z anorektyczk±/bulimiczk±. Mo¿e uznaæ, ze jestem walniêta i po co siê w takie co¶ pakowaæ
Podstêpne by by³o poczekaæ a¿ siê zakocha i nic mu nie bêdzie przeszkadza³o we mnie. No ale...

Z drugiej strony, powiem na pocz±tku, a on nie ucieknie, to bêdzie dobrze o nim ¶wiadczyæ, ¿e mogê liczyæ na wsparcie.
arrabbiata jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 15:18   #15
ooomadziaaaxxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: daleko
Wiadomo¶ci: 136
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

Ja te¿ jestem chora, tzn nie na to co Ty....ale nigdy jako¶ siê nie pali³am do tego, ¿eby o tym wspominaæ tym bardziej, ¿e to nie jest co¶ co zagra¿a mojemu zyciu. Myslê, ze powiedzia³abym gdybym by³a chora ciêzko, no nie wiem smiertelnie;| A tak, to tylko temu chyba z którym by³abym ju¿ tak na powaznie
__________________
Studentka





ooomadziaaaxxx jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 15:29   #16
wiolkaa85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 326
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

Ja bym chyba na poczatku nie mowila.
To jest dosc delikatna kwestia i nie wiesz, czy za 2 miesiace wciaz bedziecie sie spotykac.
Wiec moze troche (nie za dlugo) poczekac z tym wyznaniem??
wiolkaa85 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 15:50   #17
Mariie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 29
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

Powiedz mu dopiero wtedy, gdy faktycznie wasza znajomo¶æ przerodzi sie w powa¿ny zwi±zek. Zbyt wcze¶nie nie ma sensu mu mówiæ. Zreszt± sama bêdziesz widzia³a odpowiedni moment. Mo¿e akurat nadarzy sie sytuacja, któr± bêdzie mo¿na wykorzystaæ ¿eby mu powiedzieæ. Tak czy siak nie mów mu teraz, ale te¿ nie czekaj zbyt d³ugo.
Mariie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 16:03   #18
*Lillith*
Raczkowanie
 
Avatar *Lillith*
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomo¶ci: 58
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

Z do¶wiadczenia wiem, ze nale¿y o tym mówiæ na samym pocz±tku. Ja chorujê na schizofreniê i mówiê o tym. Wstydze siê owszem i bojê reakcji innych, ale nauczy³am sie ¿yæ z t± chorob± i j± w miarê akceptujê. Mia³am takie 3 sytuacje, gdzie musia³am powiedzieæ swoim ex( wtenczas ch³opakom) ¿e jestem chora. Jeden na pocz±tku nic nie wiedzia³ i by³a wielka awantura dlaczego nie powiedzia³am, dwóch nastêpnych wiedzia³o na samym pocz±tku ( ostrzega³am) no i odeszli, ale to ja z nimi zerwa³am. Po prostu mnie nie rozumieli... je¶li chcesz byæ szczera i fair w stosunku do ch³opaka powinna¶ mu o tym powiedzieæ. Ukrywanie tutaj nic nie da.
*Lillith* jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 16:06   #19
pieluchomajtek
Rozeznanie
 
Avatar pieluchomajtek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 928
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

Cytat:
Napisane przez Eper Poka¿ wiadomo¶æ
Uwa¿asz, ¿e to by³o... sprawiedliwe wobec tego faceta? Ja na jego miejscu czu³abym siê oszukana. Je¶li jestem z kim¶, to takie powa¿ne sprawy dotycz± nas obojga, przecie¿ w przysz³o¶ci mo¿e to wp³yn±æ na jego ¿ycie.

W jaki to niby sposob ma wplynac na jego zycie? Mam chorobe przewlekla, nie zagraza memu zyciu jakos powaznie wiec po co mam o tym mowic?
Ciekawe czy Ty bys tak od razu wyjawiala wszystkie swoje choroby, sekrety rodzinne (przecie ma prawo wiedziec, bo to moze wplynac na jego zycie). Myslicie ze to takie fajne opowiadac kazdemu napotkanemu potencjalnemu partnerowi o swoich chorobach? Takie rzeczy powinien jednak wiedziec osobnik ktoremu calkowicie ufamy i jestesmy pewne, ze nie wykorzysta tego w zly spoosb.
__________________
je¶li kochasz to wybacz
je¶li wybaczysz to nie wypominaj
je¶li nie masz si³ to odejd¼ od niego
je¶li odejdziesz to ju¿ nie wracaj
je¶li chcesz byæ z nim mimo wszystko to przeczekaj
zestarzeje siê i ju¿ nie bêdzie zdradza³
lecz swoje najpiêkniejsze lata stracisz na czekaniu na jego staro¶æ
pieluchomajtek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-11, 16:07   #20
olkaa_pw
Rozeznanie
 
Avatar olkaa_pw
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 987
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

wed³ug mnie kluczem do rozwi±zania Twojego pytania nie jest czas czy ilo¶æ spotkañ, ale stopieñ zaufania, wiê¼ jaka miêdzy wami siê tworzy. je¶li poczujesz, ¿e mu ufasz, ¿e jest Ci bliski, to powiesz mu od razu, bez zastanawiania czy to ju¿, czy za chwilê. tak mi siê zdaje
__________________
"The sun sets in the west
Representing a new dawn
Continue do your best and life goes on and on."
G.

licencjuszka resocjalizacji.
przysz³a pani mgr, psychoterapeutka i dancehall queen
bo mi³o¶æ jest silniejsza ni¿ ¶mieræ.

http://www.nowakadriana.blog.int eria.pl/
olkaa_pw jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 16:12   #21
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 3 181
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

Ja bym odrazu powiedzia³a, po kilku spotkaniach - je¿eli bedziesz widzieæ, ze zmierza to w dobrym kierunku i bedziesz gotowa, zeby mu to powiedzieæ. A jak? Albo zejdz jako¶ na temat chorób, albo poprostu powiedz, ze chcia³aby¶, zeby co¶ wiedzia³ (+ rzuæ tekst o tym, ¿e ju¿ mu ufasz na tyle, ze mo¿esz mu to powiedzieæ - ch³opak przy okazji sie podbuduje ) ...I do dzie³a
__________________

Wiza¿ rz±dzi, Wiza¿ radzi, Wiza¿ nigdy Ciê nie zdradzi

Edytowane przez Wroclovianka
Czas edycji: 2009-08-11 o 16:14
Wroclovianka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 16:31   #22
natusia167
Rozeznanie
 
Avatar natusia167
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ¯ory :)
Wiadomo¶ci: 993
GG do natusia167
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

Jesli przerodzi sie to w cos wiecej niz randki czyli zwiazek to wtedy powiedz, a teraz zachowaj to dla siebie, tylko tym razem sie nie wygadaj :P tylko neich bedzie to zamierzone
__________________
Chuudne
97--->90---> 85--->79--->75--->69-->67-->65-->63!!!

Dbam o wlosy:

Nie prostuje 15.07.2011
Olej kokosowy 25.07.2011
natusia167 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 16:36   #23
Eper
Raczkowanie
 
Avatar Eper
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 174
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

Cytat:
Napisane przez pieluchomajtek Poka¿ wiadomo¶æ

W jaki to niby sposob ma wplynac na jego zycie? Mam chorobe przewlekla, nie zagraza memu zyciu jakos powaznie wiec po co mam o tym mowic?
Ciekawe czy Ty bys tak od razu wyjawiala wszystkie swoje choroby, sekrety rodzinne (przecie ma prawo wiedziec, bo to moze wplynac na jego zycie). Myslicie ze to takie fajne opowiadac kazdemu napotkanemu potencjalnemu partnerowi o swoich chorobach? Takie rzeczy powinien jednak wiedziec osobnik ktoremu calkowicie ufamy i jestesmy pewne, ze nie wykorzysta tego w zly spoosb.
Nie wiem na co chorujesz, napisa³a¶ tylko, ¿e to do¶æ powa¿ne, a powa¿ne choroby zwykle siê czym¶ powa¿nym objawiaj± - wiêc to ma wp³yw na ¿ycie partnera.
Nie twierdzê, ¿e trzeba o takich sprawach opowiadaæ "ka¿demu napotkanemu potencjalnemu partnerowi" - to oczywiste, ¿e trzeba temu komu¶ ufaæ. Jedni zdobywaj± zaufanie szybciej, inni wolniej... ale 3 lata to moim zdaniem szmat czasu, ja nie by³abym w stanie tak d³ugo nie powiedzieæ swojemu facetowi o powa¿nej chorobie - dla mnie to zatajanie prawdy. Ale oczywi¶cie nie oceniam Ciê, Twoje ¿ycie i Twoja sprawa, wyrazi³am tylko swoje zdanie.
Dla jasno¶ci - kwestie, które uwa¿a³am za naprawdê powa¿ne, które mog± realnie zawa¿yæ na naszym wspólnym ¿yciu, przedstawi³am swojemu obecnemu T¯ kiedy wiedzia³am, ¿e co¶ z tego bêdzie na serio - tak jak napisa³am wy¿ej. Zarêczam, ¿e nie s± to sprawy dla mnie lekkie i przyjemne.
__________________
Czy takim mnie chcesz, jakim ja jestem sam, czy chcesz mnie takim jakim Ty by¶ chcia³?

Edytowane przez Eper
Czas edycji: 2009-08-11 o 16:38
Eper jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 16:37   #24
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 16 431
Smile Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

Powiedzia³abym w miarê szybko - mo¿e nie na pierwszej randce, ale szybko, na pocz±tku zanim zaanga¿ujecie siê uczuciowo. By³am w takiej sytuacji (to znaczy jestem w³a¶ciwie) i zaraz na pocz±tku zwi±zku powiedzia³am mojemu teraz ju¿ mê¿owi o problemie zdrowotnym. Nie by³o mi ³atwo ale ¼le bym siê czu³a gdybym to przed nim zatai³a (zreszt± na tej podstawie móg³by nawet otrzymaæ uniewa¿nienie ma³¿eñstwa). Nie ¿a³ujê - chocia¿ jak pisa³am mia³am problem jak mu to powiedzieæ.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden wiêkszy, a drugi ca³kiem malutki
Klarissa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 16:41   #25
besio
Wtajemniczenie
 
Avatar besio
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Sztokholm
Wiadomo¶ci: 2 393
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

Je¶li zajdziecie na etap znajomo¶ci gdy dobrze siê znacie a nie jeste¶cie jeszcze parê koniecznie mu powiedz, tylko tak bedziesz mogla stworzyc prawdziwa relacje, bo jesli powiesz mu po jakis delkaracjach po zaczeciu zwiazku moze poczuc siê oszukany i odejsc.
__________________
Piêkny? Nie wiem. Ma oko³o 1.80 wzrostu, w³osy mniej wiêcej takie krótkie jak ty i niebieskie oczy: po prostu cudowne. Ale... nie. Nie jest chyba piêkny w obiegowym sensie tego s³owa. Jednak na pewno jest mê¿czyzn± z którym - je¶li go gdzie¶ zobaczysz - od razu chcia³aby¶ spêdziæ resztê ¿ycia...
besio jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 16:55   #26
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomo¶ci: 6 333
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

Równie¿ uwazam, ¿e o takich sprawach powinno siê rozmawiaæ.. pytanie tylko kiedy. No w³a¶nie. Uwa¿am, ¿e powinna to byc swobodna rozmowa, co¶ w stylu:kochanie, mam jutro wizytê u lekarza..odezwe sie jak wróce( czy co¶ w tym stylu). Zapewne ch³opak spyta do jakiego lekarza idziesz i w jakim celu-wtedy powiedzialabym mu co i jak. Nie chcialabym, by np. mój mê¿czyzna w romantyczny wieczór, w restauracji czy na spacerze powiedzial do mnie co¶ w stylu: s³uchaj skarbie, mam ci cos waznego do powiedzenia-jestem chory Odebra³abym to jak wyrok ¶mierci jaki¶...i zapewne przestraszy³abym sie, ¿e to co¶ naprawdê powa¿nego...co¶, z czym ciê¿ko ci zyc...co¶ co byæ mo¿e spadnie i na mnie(jako ciêzar nie do ud¼wigniêcia). Je¶li powiesz mu to tak zdawa³oby siê przypadkowo, ch³opak zobaczy, ¿e potrafisz z tym ¿yc, ze masz nad wszystkim kontrolê, ¿e to nie koniec swiata....i nawet do glowy mu nie przyjdzie, zeby wiaæ od ciebie. Ale wiedzieæ o tym powinien i to na pocz±tku znajomo¶ci. Powodzenia
__________________
O urz±dzaniu wnêtrz:
BLOG
w±tek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, bêdziesz mieæ to, co zwykle.
sweetish jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 16:55   #27
arrabbiata
Zadomowienie
 
Avatar arrabbiata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 1 742
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

Ale szczerze mówi±c, ja bym siê wystraszy³a, gdyby mi facet po kilku dniach/tygodniach znajomo¶ci z takimi wyznaniami wyskoczy³.
Mo¿e faktycznie trochê z tym poczekaæ ale nie wyobra¿am sobie tej rozmowy.
W sumie, mo¿e siê te¿ sam domy¶liæ ale na to nie bêdê czekaæ
arrabbiata jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 17:00   #28
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: ¿ó³ty domek
Wiadomo¶ci: 9 336
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

Cytat:
Napisane przez arrabbiata Poka¿ wiadomo¶æ
Ale szczerze mówi±c, ja bym siê wystraszy³a, gdyby mi facet po kilku dniach/tygodniach znajomo¶ci z takimi wyznaniami wyskoczy³.
Mo¿e faktycznie trochê z tym poczekaæ ale nie wyobra¿am sobie tej rozmowy.
W sumie, mo¿e siê te¿ sam domy¶liæ ale na to nie bêdê czekaæ
Napewno narazie nie mówiæ, wszytsko sie jako¶ tam potoczy i pewnie kiedy¶ przy okazji mu o tym powiesz...
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 17:05   #29
3fdf4aad46e7278db313008e91fc4b2556f821de_62bf7dda21660
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

.

Edytowane przez 3fdf4aad46e7278db313008e91fc4b2556f821de_62bf7dda21660
Czas edycji: 2009-11-25 o 23:55
3fdf4aad46e7278db313008e91fc4b2556f821de_62bf7dda21660 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 17:15   #30
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 2 670
Dot.: Powiedzia³yby¶cie facetowi na samym pocz±tku zwi±zku o chorobie?

Cytat:
Napisane przez arrabbiata Poka¿ wiadomo¶æ
Ale szczerze mówi±c, ja bym siê wystraszy³a, gdyby mi facet po kilku dniach/tygodniach znajomo¶ci z takimi wyznaniami wyskoczy³.
Mo¿e faktycznie trochê z tym poczekaæ ale nie wyobra¿am sobie tej rozmowy.
W sumie, mo¿e siê te¿ sam domy¶liæ ale na to nie bêdê czekaæ
mój jest chory i mi powiedzia³
nie uciek³am



wspieram go
a on wspiera³ mnie, dziêki niemu ed odesz³o w sin± dal i mam nadziejê, ¿e nigdy nie wróci.
__________________

makeupnotwar jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:25.