Homeopatia w leczeniu trądizku - zbiorczy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-09, 13:56   #1
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367

Homeopatia w leczeniu trądziku - zbiorczy.


Witam!

Homeopatią w leczeniu trądziku interesuję się od około roku. Przez ten czas wyprobowałem kilka specyfików (niestety niektóre z nich zostaly wycofane). Pierwszym lekiem z którym miałem do czynienia było HOMEODOSE 24. Kropelki, brane 3x dziennie (niestety w polskich aptekach nie do kupienia już, słyszałem, że są w Niemczech dostępne). Później przez krótki okres były dostępne tylko małe tableteczki (niestety nie pamiętam nazwy, jedynie tyle wiem, że były też z numerkiem - trądzik to był chyba nr 28), obecnie od jakiegoś czasu biore tabletki HEPAR SULFURIS CALCAREUM - 9CH (5 tabletek pod język rano) , poźniej IGNATIA AMARA - 15CH (5 tabletek pod język pod wieczór) oraz IGNATIA AMARA - 30CH (obecnie 10 tabletek pod język 2x w tygodniu). Co do efektów, nie wiem czy jest to wywołane akurat homeopatią, ale mam lepszy humor, nie zauważam żadnych skutków ubocznych i co raz mniej poajwiających się ropnych pryszczy. Czytałem troche o homeopatii w dziale kosmetyki :

homeopatia jest całkowicie zindywidualizowana, nie bedziesz wiedziała czy na Ciebie działa dopooki nie sprooboojesz.. czasami homeopatię stosuje się wraz z lekami c zy specyfikami na trądzik , ale proponowałabym zeby lekarz indywidualnie dobrał.

Jest to wypowiedź kosmetyczki. Mi ten rodzaj leczenie zaproponowała moja dermatolog, która także popiera tą metode leczenia. Jak dla mnie, jest to o wiele przyjemniejsze niż jakieś słabe antybiotyki typu Unidox, po których aż mi nie dobrze był0. Także zachęcam to sprobowania, a jeśli ma ktoś jakieś pytania, albo miał już styczność z homeopatią to prosze o wypowiedzi

Pozdrawiam Bartek.
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 14:01   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Homeopatia w leczeniu trądziku - zbiorczy.

A co mają w składzie te tabletki, które bierzesz ? I one są na receptę czy można kupić bez ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 19:39   #3
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Homeopatia w leczeniu trądziku - zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
A co mają w składzie te tabletki, które bierzesz ? I one są na receptę czy można kupić bez ?

Niestety na obecnych opakowaniach nie ma napisanego składu leku, ale znalazłem ciekwy linki ogólnie o homeopati. Miałem racje, ma ona także wplyw na samopoczucie.


http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=2341864&start=120
http://www.scholz.pl/pdf/choroby_skory.pdf

I przypomniała mi się nazwa leku, który także kiedyś brałem HEPAR SULFUR czy jakoś tak, był tak jak homeodose typowo na trądzik.

Pozdrawiam
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 21:47   #4
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: Homeopatia w leczeniu trądizku - zbiorczy.

Podnosze
Ostatnio duzo czytam o homeopatii w leczeniu trądziku i nawet sama ją stosuję i mysle ze warto odświeżyć wątek.
Ja stosuję obecnie Schwef zawierający siarkę, Hormeel. I zamierzam dokupic krople homeopatyczne z arniką. Czy ktoś może je stosował?
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 15:41   #5
beata405
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Red face Dot.: Homeopatia w leczeniu trądizku - zbiorczy.

Jeśli chodzi o Arnike to stosuje ją na trądzik różowaty w potencji 200ch Arnica Montana,13złdostępna w aptece.Przyznam,że zaczerwienienia twarzy się zmniejszyły.Dwa razy dziennie po dwie kulki.Przeczytałam o tym na jakimś forum,kupiłam,zastosowała m i zaczęła mnie homeopatia interesować,bo zobaczyłam,że działaA ignatie amara 5ch biore jak mam jakieś smutki,spadek nastroju i też fajnie działa.O nastrój chcę dbać bo leczyłam się 2 lata na depresje dwubiegunową:x
beata405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 14:05   #6
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: Homeopatia w leczeniu trądziku - zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Nierozumiany15 Pokaż wiadomość
Witam!

. Także zachęcam to sprobowania, a jeśli ma ktoś jakieś pytania, albo miał już styczność z homeopatią to prosze o wypowiedzi

Pozdrawiam Bartek.

Zasada działania homeopatii.
Większość ludzi rozumie działanie szczepionki, a nie rozumie działania leku homeopatycznego. Przykładowo gdy się szczepimy na grypę wstrzykujemy sobie osłabione wirusy grypy by nasz organizm nauczył się walczyć z grypą. A w przypadku homeopatii stosujemy bardzo wysokie rozcieńczenia substancji (która w wysokim stężeniu powoduje objawy choroby) by nauczyć organizm jak szybko poradzić sobie z określoną dolegliwością czy chorobą.
LEK HOMEOPATYCZNY MA ZA ZADANIE SZYBKO NAUCZYĆ ORGANIZM ODPOWIEDNIEJ REAKCJI NA INFEKCJĘ CZY INNY PROBLEM. DZIĘKI TEMU SZYBCIEJ ZDROWIEJEMY.
Wykorzystuje się tu naturalne mechanizmy obronne każdego organizmu. Nie ma tu mowy o działaniu placebo, ponieważ leki homeopatyczne działają także na zwierzęta. A one przecież nie wiedzą że dostały lek. Problem polega na tym że stężenia substancji leczniczej w homeopatycznym leku jest bardzo niskie (dlatego leki te są tak bezpieczne) – ale jeżeli przyjmujemy inne substancje o mocnym działaniu na organizm np.: niektóre zioła, nikotynę czy kawę – to po prostu nie zadziałają. Dlatego trzeba unikać używek i niektórych ziół np.: mięty i czosnku w trakcie kuracji lekami homeopatycznymi. Oczywiście lek powinien być dobrany przez lekarza homeopatę. Podkreślam słowo lekarza. Chodzi mi o lekarza medycyny, który jest homeopatą, a nie przypadkową osobą po kursie homeopatycznym. Tylko lekarz może postawić prawidłową diagnozę. A to przecież podstawa leczenia.
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:16.