"Dekodowane" perfumy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-04, 18:36   #1
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684

"Dekodowane" perfumy?


Czy któraś z Was spotkała się z perfumami "dekodowanymi" ? Czyli na buteleczce i na pudełku są wycięte numery seryjne.
Nawet jeśli buteleczka jest identyczna jak "nie-dekodowana", zapach identyczny i trzyma się tak samo długo, nic nie wskazuje na to, by była to podróbka. Także nalepka jest taka sama jak na "normalnych" perfumach, tylko po prostu ten kawałeczek gdzie powinny być numery jest wycięty.
W takim razie po co dekodować? W celu nie płacenia cła, czy co?
Pierwszy raz się spotkałam z takim stwierdzeniem i nie bardzo wiem o co chodzi.
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 19:17   #2
kamena
ʞɐɯǝuɐ
 
Avatar kamena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: powązki
Wiadomości: 6 987
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Ten temat się przewijał w różnych wątkach, na pewno w tym o perfumeriach internetowych, może też w którychś tematach allegrowych.
Czemuś to służy i sprzedawcy nawet chętnie tłumaczą czemu, ale nie udało mi się tego nigdy zapamiętać ani zrozumieć
W każdym razie spróbuj przeszukać te wątki, coś na pewno uda Ci się coś znaleźć
__________________
"This is a ticket for the bus that inkubi, suckubi, and serialbi ride to work. There's only one bus, because otherwise it'd be a bi, and then it'd be too busy exploring dating options to pick anyone up."

EVERY WOMAN IS A STAR
kamena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 20:31   #3
Vilga
Raczkowanie
 
Avatar Vilga
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 164
GG do Vilga
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Było coś takiego na forum. Jeśli dobrze pamiętam, to chodzi o to, żeby producent(?) w razie czego nie mógł dociec, od którego dystrybutora pochodzą flakoniki. I niektórzy dystrubutorzy robią to wycinanie kiedy np. sprzedają w niższych cechach niżby sobie producent życzył. Mam nadzieję, że nic nie pomieszałam.
Vilga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 22:11   #4
Bellatrix
gamma Orionis
 
Avatar Bellatrix
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 239
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Temat przewijał się przez wiele wątków, głównie te weryfikacyjne i o zakupach na Strawberrynet...

Chodzi Wam o tę informację?
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=4149
Cytat:
'Towar kupowany w krajach Unii Europejskiej jest czasami ''dekodowany'' czyli pozbawiany tych kodów itd.
Importerzy mają lilmity na wprowadzanie na rynek ''perfum'' dlatego kombinują z tymi kodami,
produkty są jak najbardziej oryginalne , wszystko odbywa się legalnie faktury itp. ale muszą obchodzic przepisy'
I jeszcze jeden post:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...21#post9741021
__________________
Then, methought, the air grew denser, perfumed from an unseen censer
Swung by Seraphim whose foot-falls tinkled on the tufted floor...

avatar: Edward Okuń "Noc"
Bellatrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 22:42   #5
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Dzięki wielkie! Wszystko już rozumiem i mam pewność, że na 100% nie są to podróbki
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 14:55   #6
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Z tego co mi wiadomo (a info mam z wiarygodnego źródła), to niektórzy producenci po upływie X lat od daty produkcji żądają wycofania perfum z obrotu w licencjonowanych perfumeriach -> obowiązkiem jest wycięcie kodów, gdyż uniemożliwia to ponowną sprzedaż w perfumerii.

Ponieważ nie jest to produkt łatwo psujący się i po tym okresie nadaje się do użytku (o ile nie został otwarty), perfumy są zwykle odsprzedawane po niższej cenie innym podmiotom - ale już bez kodów. Stąd powycinane kody w perfumeriach internetowych czy na Allegro.

Bajki o cle i tym podobne bzdury są wyssane z palca. Każdy kto ma choć śladowe pojęcie o przepisach celnych wie, że wycinanie kodów to totalna bzdura. Po prostu sprzedający muszą wymyślać jakieś historie, bo prawda zniechęciłaby kupujacych do nabycia towaru. Jak wiemy, perfumy dobrze przechowywane wcale nie tracą swych właściwości i spokojnie można je używać i po tych 3 latach, więc nie ma się czego obawiać. Ale nie każdy o tym wie, więc taka informacja o wyciętych kodach skutecznie zniechęca.

Taką strategię ma na 100% Dior. Rzekomo było to powodem zamiany grawerów na naklejki. Flakoniki z grawerem po dacie przydatności były po prostu utylizowane co generowało straty, a w przypadku naklejek wycina się kod i odsprzedaje, więc firma sporo w ten sposób oszczędza. Jednocześnie nie traci na renomie - w licencjonowanej perfumerii kupimy tylko świeży produkt, a kupując z innego źródła nieświeży, winę z reguły zwalamy na perfumerię, a nie producenta ("X" sprzedaje stare perfumy, a nie - zapachy Diora szybko się psują) . Tak się składa, że mam Addicta 2 z wyciętym kodem i nigdy nie miałam do niego zastrzeżeń - kupiłam go w pełni świadoma, że kupuję produkt wycofany z obrotu
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler

Edytowane przez Layila
Czas edycji: 2010-03-05 o 15:09
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 15:08   #7
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Z tego co mi wiadomo (a info mam z wiarygodnego źródła), to niektórzy producenci po upływie X lat od daty produkcji żądają wycofania perfum z obrotu w licencjonowanych perfumeriach -> obowiązkiem jest wycięcie kodów, gdyż uniemożliwia to ponowną sprzedaż w perfumerii.

Ponieważ nie jest to produkt łatwo psujący się i po tym okresie nadaje się do użytku (o ile nie został otwarty), perfumy są zwykle odsprzedawane po niższej cenie innym podmiotom - ale już bez kodów. Stąd powycinane kody w perfumeriach internetowych czy na Allegro.

Bajki o cle i tym podobne bzdury są wyssane z palca. Każdy kto ma choć śladowe pojęcie o przepisach celnych wie, że wycinanie kodów to totalna bzdura. Po prostu sprzedający muszą wymyślać jakieś historie, bo prawda zniechęciłaby kupujacych do nabycia towaru. Jak wiemy, perfumy dobrze przechowywane wcale nie tracą swych właściwości i spokojnie można je używać i po tych 3 latach, więc nie ma się czego obawiać. Ale nie każdy o tym wie, więc taka informacja o wyciętych kodach skutecznie zniechęca.

Taką strategię ma na 100% Dior oraz Chanel. Tak się składa, że mam Addicta 2 z wyciętym kodem i nigdy nie miałam do niego zastrzeżeń - kupiłam go w pełni świadoma, że kupuję produkt wycofany z obrotu
Ja właśnie z innego źródła dostałam też odpowiedź taką, jaką wklejała Bellatrix
dzięki także za Twoją odpowiedź
Ważne, że są oryginalne
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-05, 15:17   #8
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Ja bym się pokusiła nawet o stwierdzenie, że wycięty kod jest jednym z wyznaczników oryginalności produktu "z drugiej ręki". Oznacza to ni mniej, ni więcej, że perfumy zostały zakupione od producenta do licencjonowanej sprzedaży i później wycofane z uwagi na upływ czasu. Niestety, jest ryzyko, że będą nieświeże czy zmienią kolor - tak jak w przypadku żółtego AoD bez kodów, który został kupiony w polecanej i popularnej perfumerii internetowej, o którym niedawno ktoś tu pisał.
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 17:50   #9
lenaa83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 304
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Kupiłam kiedyś perfumy(Miracle Forever) w super-pharm,pudełko tych perfum miało wycięte te kody.Kupiłam je w 2009 roku,a wyprodukowane były w 2007.Jestem pewna co do oryginalności tych perum,gdyż zapach był taki jak powinien i utrzymywał się bardzo długo
Innym razem zakupiłam Lolite w super-pharm i tam kody były na swoim miejscu
lenaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 18:09   #10
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Ktoś pisał na forum, że Super Pharm zaopatruje się w czeskich hurtowniach, a nie bezpośrednio od producenta. Wtedy to by się zgadzało. Forever to limitowanka czy jest normalnie dostępna?
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 18:21   #11
lenaa83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 304
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Ktoś pisał na forum, że Super Pharm zaopatruje się w czeskich hurtowniach, a nie bezpośrednio od producenta. Wtedy to by się zgadzało. Forever to limitowanka czy jest normalnie dostępna?
Normalnie jest dostepna,wyszła w 2006roku
lenaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-05, 18:35   #12
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Czyli w 2009 spokojnie mogły im śmignąć te magiczne 2-3 lata
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 11:01   #13
KomEwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z gałęzi
Wiadomości: 858
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Nie wiem, czy dokładnie o tym mowa, ale miałam kiedyś do czynienia z Allure Chanel z usuniętymi kodami. Pisałam o tym na forum. Kupiłam i po otrzymaniu flachy - przykra niespodzianka. A pytałam o kody przed zakupem i sprzedająca zataiła fakt, iż są usunięte. Byłam zła i o mało na zawsze nie zraziłam się do tej flachy, nawet przez chwilę rozważałam, że to podróbka, potem znowu wydawało mi się, że nieco zmieniony zapach. Ale potem musiałam przyznać, że moja flacha to był ewindentny oryginał (szkło, atomizer, czcionka, proporcje, kolor i wszystko doskonałe). Co do zmiany zapachu, to czasem myślałam, że może jest, a może i jej nie ma (do dziś nie mam pewności, bo używam i czasem w pierwszych 3 sekundach czuję jakąś kwaskową nutę, a innym razem nie, więc dopuszczam do siebie, że to może być uraza po szoku, który mnie spotkał, kiedy zobaczyłam miejsce po kodach).

A to miejsce po kodach było jak mrożone srebro. Dość precyzyjnie usunięte chyba jakąś maszyną. Potem sprzedająca napisała, że perfumy kupiła w outlecie w USA. Ale na forum nikt wówczas nie słyszał o usuniętych kodach.

Dobrze, że powstał taki wątek, bo teraz dodatkowo mi się coś w tym względzie rozjaśniło.
__________________
Sun Tzu prawie powiedział:
"Jeżeli przeciwnik jest jak ziemia - bądź jak powietrze.
Jeżeli przeciwnik jest jak ogień ......- sp....dalaj, bo z ogniem nie ma żartów!"
KomEwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 12:03   #14
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Tylko zeby podrobkowicze z Allegro nie wpadli na diabelski pomysl usuwania wlasnorecznie kodow z trefnych zapachow zeby uwiarygodnic ich oryginalnosc.
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 12:10   #15
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Z tego co mi wiadomo (a info mam z wiarygodnego źródła), to niektórzy producenci po upływie X lat od daty produkcji żądają wycofania perfum z obrotu w licencjonowanych perfumeriach -> obowiązkiem jest wycięcie kodów, gdyż uniemożliwia to ponowną sprzedaż w perfumerii.

Ponieważ nie jest to produkt łatwo psujący się i po tym okresie nadaje się do użytku (o ile nie został otwarty), perfumy są zwykle odsprzedawane po niższej cenie innym podmiotom - ale już bez kodów. Stąd powycinane kody w perfumeriach internetowych czy na Allegro.

Zawsze byłam zwolenniczką tej właśnie teorii.Tylko jak w takim razie wyjaśnić wycinanie kodów ze stosunkowo nowych perfum, jak wspomniany Addict 2? Trudno to chyba mówić o przeterminowaniu....
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 12:28   #16
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Zawsze byłam zwolenniczką tej właśnie teorii.Tylko jak w takim razie wyjaśnić wycinanie kodów ze stosunkowo nowych perfum, jak wspomniany Addict 2? Trudno to chyba mówić o przeterminowaniu....
ja już się dowiedziałam u źródła - nie chodzi tutaj o datę (tzn. może w niektórych przypadkach też) ale powiedziano mi, że w ten sposób hurtownicy chcą 'zataić' od kogo mają towar. Bo mają podpisane umowy na ileś tam sztuk, a nagle się okazuje, że gdzieś jest taniej, kupują gdzie indziej, a dalej wiąże ich umowa, dlatego wycinają kody, żeby nie było wiadomo skąd są. Tak w skrócie. W sklepie czegoś takiego nie ma, ale w perfumeriach internetowych jest to dopuszczalne
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 12:58   #17
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Tylko ja dalej nie rozumiem, jaki sens ma wycinanie kodu - kod wskazuje tylko na datę produkcji, a nie, skąd perfumy pochodzą....Nie wskazuje na dystrybutora, ani sklep. Ja tego nadal nie pojmuję.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 13:27   #18
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Tylko ja dalej nie rozumiem, jaki sens ma wycinanie kodu - kod wskazuje tylko na datę produkcji, a nie, skąd perfumy pochodzą....Nie wskazuje na dystrybutora, ani sklep. Ja tego nadal nie pojmuję.
Ja też nie, dlatego podtrzymuję "naszą" teorię. Tym bardziej, że nie wymyśliłam jej sama, tylko powtarzam od osoby związanej bezpośrednio z dystrybucją perfum dla Sephory w PL.

Niestety, prawda jest dość niewygodna w tym przypadku. Dlatego dla mnie osobiście, teorie z "oszukiwaniem" producenta bo co tam się podpisało, to próba ukrycia faktu, że flaszki są stare.

Addict 2 jest z 2005 roku - ja kupiłam flaszkę w 2009, więc spokojnie mógł już być wycofany.
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 13:40   #19
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Ja też nie, dlatego podtrzymuję "naszą" teorię. .
Chyba przy niej pozostanę
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-07, 13:52   #20
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

nie zmienia to faktu, że na pewno oryginały i to jest najważniejsze bo tak jak mówiłyście - perfumy tak szybko się nie psują.
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 14:14   #21
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

No tak, tu się zgadzamy.

Warto jednak brać pod uwagę jak dawno temu dane perfumy zostały wprowadzone na rynek. Ja wiedziałam, że ten Addict ma max 4 lata, więc dla mnie to był okres do przyjęcia.

Co prawda dziewczyny kupują różne limitowanki/wycofane dawno temu zapachy, które swoje lata mają i też są zadowolone, no ale ryzyko zawsze jest. Mam Addicta, któremu stuknie 8 (!) latek "w użyciu" i nadal jest OK. Ale ktoś tu pisał o Light Blue, które leżało zachomikowane w szufladzie i po otwarciu było do niczego, więc różnie bywa.
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 14:17   #22
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Ja też nie, dlatego podtrzymuję "naszą" teorię. Tym bardziej, że nie wymyśliłam jej sama, tylko powtarzam od osoby związanej bezpośrednio z dystrybucją perfum dla Sephory w PL.

Niestety, prawda jest dość niewygodna w tym przypadku. Dlatego dla mnie osobiście, teorie z "oszukiwaniem" producenta bo co tam się podpisało, to próba ukrycia faktu, że flaszki są stare.
Ogromnie mnie ucieszyło to wyjaśnienie, gdyż z doswiadczenia nie wierzę w psucie się dobrze (w ciemności) przechowywanych perfum. Mam nawet resztki wód z 1990 roku i pachną pięknie, choć np. Eden nie jest już tak silny... Czasami zdarza się utrata koloru (Wish) czy dżemowata nuta przez pierwsze kilka sekund (Shalimar), ale poza tym są bez zarzutu!!!

To wyjaśnia m. in. ogromne różnice w cenach "wyższopółkowych" wód na wyprzedażach w drogeriach czy w sklepach internetowych. Bo pomiędzy ich cenami w Douglasie, Sephorą i Marionnaud są różnice na ogół w granicach 2 zł... Tymczasem w sklepach internetowych czasem potrafią być 2-3 razy tańsze!

Zauważyłyście że te kody i ceny nie dotyczą np. Pum, Mexxów czy innych Naomi? Czy w Douglasach, czy w Rossmannach ich ceny są identyczne - także w promocjach - a przecież zgodnie z teorią o marżach w drogich sklepach, Pumy też powinny być droższe w Douglasach, czyż nie?

Więc to nie kwestia wyłącznie marży... Teraz tym chętniej będę wybierać tańsze źródła
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 14:38   #23
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Cytat:
Napisane przez kroliczek190 Pokaż wiadomość
Ogromnie mnie ucieszyło to wyjaśnienie, gdyż z doswiadczenia nie wierzę w psucie się dobrze (w ciemności) przechowywanych perfum. Mam nawet resztki wód z 1990 roku i pachną pięknie, choć np. Eden nie jest już tak silny... Czasami zdarza się utrata koloru (Wish) czy dżemowata nuta przez pierwsze kilka sekund (Shalimar), ale poza tym są bez zarzutu!!!

To wyjaśnia m. in. ogromne różnice w cenach "wyższopółkowych" wód na wyprzedażach w drogeriach czy w sklepach internetowych. Bo pomiędzy ich cenami w Douglasie, Sephorą i Marionnaud są różnice na ogół w granicach 2 zł... Tymczasem w sklepach internetowych czasem potrafią być 2-3 razy tańsze!

Zauważyłyście że te kody i ceny nie dotyczą np. Pum, Mexxów czy innych Naomi? Czy w Douglasach, czy w Rossmannach ich ceny są identyczne - także w promocjach - a przecież zgodnie z teorią o marżach w drogich sklepach, Pumy też powinny być droższe w Douglasach, czyż nie?

Więc to nie kwestia wyłącznie marży... Teraz tym chętniej będę wybierać tańsze źródła
ja jeszcze mam np. już troszkę wiekowego Amorka i JPG Classique - i tak samo nie zmieniły zapachu, wszystko jest OK

hmm może co koncern to jakieś tam inne wymogi? Może np. Coty ma swoje ustalone ceny i tak ma być, bo nie wiem co innego.
Ale to prawda, ostatnio właśnie zauważyłam, że do Sephory zawitała Halle, którą widywałam tylko w Ross.
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 14:49   #24
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Cytat:
Napisane przez kroliczek190 Pokaż wiadomość
To wyjaśnia m. in. ogromne różnice w cenach "wyższopółkowych" wód na wyprzedażach w drogeriach czy w sklepach internetowych. Bo pomiędzy ich cenami w Douglasie, Sephorą i Marionnaud są różnice na ogół w granicach 2 zł... Tymczasem w sklepach internetowych czasem potrafią być 2-3 razy tańsze!
Króliczku, odnoszę wrażenie, że to delikatna nadinterpretacja

Wałkowane było już 1000 razy, że Sephora czy Douglas na Zachodzie ma ceny porównywalne do naszego Super-Pharm. Po prostu te sieci łupią Polaków, wykorzystując PRL-owską mentalność i "potrzebę" luksusu. Bo w Polsce tylko to co drogie, jest dobre. Ot, kompleksy. Młode, nieskażone PRL-em pokolenie nie odczuwa potrzeby "dowartościowywania się" Diorem czy Chanel z Sephory i wybiera tam, gdzie taniej - czy to w przypadku perfum czy samochodów, czy innych dóbr. Np. dla mnie perfumy Diora, to przyjemny dodatek, a nie upragniony "luxus z Sephory". Dlatego firmowa torebeczka z dużym logo nijak nie poprawia mi humoru, ani nie zwiększa radości z zakupu.

Nie każda flaszka perfum w drogerii internetowej jest flaszką wycofaną z Sephory i sprzedawaną po niższej cenie. Mówimy tu tylko o tych przypadkach, w których zostały wycięte kody. Na strategię wycofywania 3-letnich zapachów może sobie pozwolić Dior, Chanel, Lancome, Givenchy - ale takie Burberry czy Lavine będzie sprzedawało do oporu - aż się sprzeda. Tak samo Coty - przecież wycofanie 3 -letniego produktu, to ogromne straty dla producenta i mogą sobie na nie pozwolić tylko najbogatsze marki.

Producent sprzedaje perfumy po jednakowej cenie (choć taka Sephora z pewnością ma mega upusty) - cena końcowa, to po prostu cena producenta + wysokość marży. W Sephorze kolosalna, w perfumeriach internetowych obliczona na tyle, by wyjść na swoje.
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler

Edytowane przez Layila
Czas edycji: 2010-03-07 o 14:54
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 14:57   #25
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Podpiszę się pod powyższym (w sensie łupienia i poczucia luksusu).

Minęły czasy, gdy można było się chwalić "Bossem" kupionym przez TŻ-ta jako dowodem na umiejętność rozprucia przez niego kieszeni z kapuchą, jak też na obecność kapuchy w tejże (ja tak nie robiłam, ale znałam osoby, które i owszem).

Perfumy luksusowe to teraz taki "luksus-nie luksus", większość osób na nie stać (chociaż na próbki czy odlewki), coraz trudniej jest obronić łupieżcze ceny sklepom na S. czy na D.

A co do wycinania kodów, mimo częstych zakupów w necie, nie dane mi było jeszcze trafić na taką flaszkę...
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 15:04   #26
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Króliczku, odnoszę wrażenie, że to delikatna nadinterpretacja

Wałkowane było już 1000 razy, że Sephora czy Douglas na Zachodzie ma ceny porównywalne do naszego Super-Pharm. Po prostu te sieci łupią Polaków, wykorzystując PRL-owską mentalność i "potrzebę" luksusu. Bo w Polsce tylko to co drogie, jest dobre. Ot, kompleksy. Młode, nieskażone PRL-em pokolenie nie odczuwa potrzeby "dowartościowywania się" Diorem czy Chanel z Sephory i wybiera tam, gdzie taniej - czy to w przypadku perfum czy samochodów, czy innych dóbr. Np. dla mnie perfumy Diora, to przyjemny dodatek, a nie upragniony "luxus z Sephory". Dlatego firmowa torebeczka z dużym logo nijak nie poprawia mi humoru, ani nie zwiększa radości z zakupu.
Laylo, zapewniam Cię że mój podeszły wiek (41) i pamięć o komunie nie sprawia nijak że dowartościowuję się (brzydką skądinąd) torebeczką z Sephory

Dla mnie priorytetem jest prawdziwość perfum i nic poza tym - a będąc w ostatnie wakacje w Niemczech zwiedziłam tamtejsze Douglasy - przeliczałam w myślach ceny w euro i wychodziło mi to samo co w naszych Douglasach

Sama mnóstwo razy kupuję perfumy w sieci a wyjątki czynię dla Chanel - gdyż cena jest niemal ta sama, doliczając koszt przesyłki. W przypadku (ogromnej dla mnie) kwoty 250-350 zł, kilkadziesiąt zł nie czyni różnicy i wtenczas kupuję w centrum handlowym pod pracą.

Dzięki Twojemu wyjaśnieniu, powtarzam, tym bardziej będę popierać tańsze źródła jako wiarygodne
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 15:10   #27
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Cytat:
Napisane przez kroliczek190 Pokaż wiadomość
Dla mnie priorytetem jest prawdziwość perfum i nic poza tym - a będąc w ostatnie wakacje w Niemczech zwiedziłam tamtejsze Douglasy - przeliczałam w myślach ceny w euro i wychodziło mi to samo co w naszych Douglasach

Nigdy nie byłam w Niemczech i nie znam Douglasów za granicą, zapewne masz rację.

Jeśli przeliczyć "żywcem" pełne ceny w takim Debenhams czy też Boots, wyjdzie mniej więcej to samo, co w polskich perfumeriach*. Tylko, że tam co i rusz są jakieś promocje w ogromnych ilościach - i nie mam tu na myśli zdechłych staroci typu z wielkiej łaski Madame Rochas, ale Noa za 13 euro, Insolence EDP za 20....jaki ja miałam ubaw, sprawdziwszy ceny tego ostatniego w perfumerii na S Więc Layila ma rację - efektywnie perfumy na Zachodzie są tańsze.

* I tak wychodzi taniej, chyba, że kurs Euro szaleje. Np. 30 ml Trucizny bez żaadnej zniżki to max. 42 euro, a w Sephorze 209 zł. Setka Chanel CM EDP to 102 Euro, w Sephorze 55o zł....Madness i nie mam tu na myśli perfum Chopard

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2010-03-07 o 15:11
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 15:11   #28
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Bo to jednak jednostkowe przypadki.

Prawdę powiedziawszy, to się zastanawiam czy to jest oficjalna praktyka. W sensie: czy taki Dior oficjalnie wyraża zgodę na sprzedaż wycofanych egzemplarzy, czy dystrybutorzy po prostu robią to "po cichu" -> Sephora ma obowiązek wycofać towar, więc albo go utylizuje (co kosztuje), albo za "drobną opłatą" odsprzedaje dystrybutorowi, który sprzedaje go ponownie, ale innym podmiotom. Przy założeniu, że tego Diora nie interesuje co się stanie z perfumami, o ile tylko nie są sprzedawane w licencjonowanych punktach po tej wyznaczonej dacie. Musze kiedyś dopytać

Co do cen zachodnich - porównuję z Francją, gdzie często robię zakupy - tak ciuchowe, jak i kosmetyczne. Różnica w cenie między Sephorą w PL, a FR to ok. 100 zł przy 100 ml powiedzmy Givenchy. Dla mnie 100 zł to 30/50-tka nowych perfum na Allegro, dlatego dla mnie te ceny nie są porównywalne - skoro za te same pieniądze mogę mieć 2 buteleczki perfum zamiast jednej. Faktem jest, że po spadku kursu euro ceny się zbliżyły, ale u nas wciąż jest drożej (pomijam b. liczne promocje w FR).
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler

Edytowane przez Layila
Czas edycji: 2010-03-07 o 15:19
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 15:16   #29
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Bo to jednak jednostkowe przypadki.

Prawdę powiedziawszy, to się zastanawiam czy to jest oficjalna praktyka. W sensie: czy taki Dior oficjalnie wyraża zgodę na sprzedaż wycofanych egzemplarzy, czy dystrybutorzy po prostu robią to "po cichu" -> Sephora ma obowiązek wycofać towar, więc albo go utylizuje (co kosztuje), albo za "drobną opłatą" odsprzedaje dystrybutorowi, który sprzedaje go ponownie, ale innym podmiotom. Przy założeniu, że tego Diora nie interesuje co się stanie z perfumami, o ile tylko nie są sprzedawane w licencjonowanych punktach po tej wyznaczonej dacie. Musze kiedyś dopytać
też mnie to zaciekawiło
spytam przy najbliższej okazji i jak coś się dowiem, to dam znać
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 15:18   #30
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: "Dekodowane" perfumy?

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Sephora ma obowiązek wycofać towar, więc albo go utylizuje (co kosztuje),
W imię Ojca i Syna, to jednak brzmi jak bluźnierstwo, wyobraźcie sobie zutylizowanie czteroletniego Addicta
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.