Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-11, 09:25   #2371
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
A ile jest ważny po otwarciu?

O to cudo http://bioeco.pl/dojrzala-cera/1115-....html:brzydal:
co za pech. Wczoraj zamknęłam zamówienie na dr.Hauschka w Douglas i zastanawiałam się, czy nie wrzucić koncentratu bo tak ładnie wygląda (żartuję, po prostu mnie zaciekawił)
No i nie wrzuciłam
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-01-11 o 09:29
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 09:33   #2372
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Aga89s rzekomo powinno się chudnąc 0,5-1 kilogram na tydzień czyli ok. 5 na miesiąc. Czytałam, że jeżeli chudnie się mniej to coś się robi źle. Poza tym chudnąc 2 kilo miesięcznie to bym daleko nie zajechała. Widzisz, a ja znam osoby, co mają 170 i ważną 48 kilogramów. Ja mam 156-157, więc dla mnie 48 kilogramów to waga w sam raz. Mi już nie wiele do otyłości I stopnia brakuje.
Od 22 października do 23 grudnia 6 dni w tygodniu chodziłam ćwiczyć i naprawdę dawałam z siebie wszystko, a nic nie schudłam, bo nadal jadłam za 2 albo i 3 osoby. Tyle, że wiadomo nabrałam kondycji, ale zmiany nie są wielkie pomimo 6 dni na 7 możliwych spędzonych na ćwiczeniach.
My chyba czytamy te same arykuły

Ja mam 165 i ważę 48-49,długo po porodzie ważyłam tylko 45kg-co już było za mało i zle się czułam-taka chuda.
49kg mi odpowiada i wcale nie uważam,że ważę za mało.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 09:39   #2373
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Jak na razie podkład najlepiej wyglądał u mnie na buźkę bez kremu ale na dłuższa mete to tak nie dam rady, będę kombinowała Zgadzam się, zastyga skubaniec migiem, inaczej niż mówisz nałożyć by się go na pewno nie dało


Anulka umarłam ze szczęścia na widok alvy Dziękuje Ci bardzo!! Faktycznie jest gęściejszy, zobaczymy jak się spisze na twarzy

Do detoxa mam jedno zastrzeżenie, źle wygląda na przesuszonej skórze bo podkreśla wszystkie skórki albo na skórze po najeździe kosmitów, którzy się już goją (w sensie jakiś strupeczków)

Przez ostatnie kilka dni na noc używałam olejku do mycia twarzy z BU, już się w nim zakochiwałam i psikus.. moja skóra doszła do wniosku, że jak jej porządnie nie dam wycisku oczyszczając mydełkiem z glinką (teraz testuje z glinką żółtą) to się będzie buntowała i już A ja chciałam po dobroci, olejkiem
Po dobroci to rzadko kiedy sie udaje
Miłego testowania
Co do detoxa potwierdzam
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

Anulka a Ty jesteś z niego zadowolona?
Dzisiaj rano miałam jakies 20 sekund na jego nałożenie, ale nawet nie zrobiłam sobie plam - zaczynałam rozsmarowywac, zanim jeszcze do twarzy dotarłam
Nałożyłam na sanoflore i mpomi mocnego tarcia nic a nic sie nie zwałkował
W każdym razie nie mam maski, krycie jest przyzwoite, pomimo że użyłam naprawdę minimalnej ilości!!! Musze dokładniej nałożyć następnym razem, ale myslę, że będzie ok
Odczekam z chwaleniem pare dni..... Mam nadzieję, że nie zrobi mi krzywdy.
No i tak jakpisała Caameroon podkreśla suche skórki. Ale ten problem mam zamiar wyeliminowac, więc sie nie przejmuje na razie.
Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Tak sobie patrzę, na to co Pani Ewa tworzy w LF i pluje sobie w brodę na umowę z Mężem... a brzmi ona: "obiecuję, że nie kupię nic nowego dopóki nie skończę tego co jest w domu, ale jak już skończę, to kupię co będę chciała, a Ty nie będziesz marudził, że tak dużo"
A że mydełka są na mnie dziko wydajne, twardy balsam podobnie, to skończę domowe zapasy gdzieę pewnie po Wielkanocy
pochowaj.........
Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę trzymajcie kciuki. Od dzisiaj uczę się jak jeść, tak jak jeść, a nie zaczynam dietę. Mam do zrzucenia 20 kilogramów, które przybrałam w ciągu 3-4 lat.

Cytat:
Napisane przez dikanda Pokaż wiadomość
Dziewczynki potrzebuję dobrego kremu pod oczy niwelującego mocne cienie oraz korektora kryjącego, również pod oczy. Zależy mi na w miarę przystępnej cenie i czymś na prawdę skutecznym, nie chcę kupować w ciemno. Błagam o pomoc, bo już wymiękam przez te moje podkówki
Na dzień kremik z kofeina a na noc olej z pestek opuncji eko z BU
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 09:46   #2374
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Aga89s rzekomo powinno się chudnąc 0,5-1 kilogram na tydzień czyli ok. 5 na miesiąc. Czytałam, że jeżeli chudnie się mniej to coś się robi źle. Poza tym chudnąc 2 kilo miesięcznie to bym daleko nie zajechała. Widzisz, a ja znam osoby, co mają 170 i ważną 48 kilogramów. Ja mam 156-157, więc dla mnie 48 kilogramów to waga w sam raz. Mi już nie wiele do otyłości I stopnia brakuje.
Od 22 października do 23 grudnia 6 dni w tygodniu chodziłam ćwiczyć i naprawdę dawałam z siebie wszystko, a nic nie schudłam, bo nadal jadłam za 2 albo i 3 osoby. Tyle, że wiadomo nabrałam kondycji, ale zmiany nie są wielkie pomimo 6 dni na 7 możliwych spędzonych na ćwiczeniach.
nie no jak masz 156cm to 48kg rzeczywiście jest w porządku, nie wiem dlaczego ubzdurałam sobie że jesteś wyższa
ja uważam, że 2kg miesięcznie to takie optimum (0,5kg tygodniowo), taka lekka i przyjemna dieta. 1kg tygodniowo już ciężej osiągnąć bo to zmniejszenie dziennego bilansu o 1000kcal (w diecie i ćwiczeniach) więc w wielu przypadkach praktycznie o połowę - ja np na diecie 1000kcal źle się czuję, zazwyczaj ograniczam się do 1500kcal i chudnę te 0,5kg na tydzień. jak ktoś chudnie mniej to tragedii nie ma, wszystko zależy od założeń
i owszem same ćwiczenia nic nie dają jak się nadrabia spalone kcal jedząc więcej
i wcale nie chodziło mi o to że masz chudnąć tylko 2kg miesięcznie i osiągać to przez ćwiczenia, to był taki przykład. po prostu z psychologicznego punktu widzenia, małe cale są skuteczniejsze co sprawdziłam na sobie. no i zawsze trzeba podać jakiś konkretny termin realizacji i małe kroczki prowadzące do realizacji celu

w każdym razie, bez względu na podjęte przez Ciebie działania, trzymam kciuki, co byś przede wszystkim nauczyła się zdrowo i rozważnie jeść (bo wiem jakie to trudne jest)
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/

Edytowane przez aga89s
Czas edycji: 2012-01-11 o 09:50
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 09:49   #2375
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Nałożyłam Lucy Minerals na twarz i też wygląda pięknie bardzo fajnie kryje i efekt zbliżony do tego co daje lauress. Zobaczymy jak z trwalością.
Wiem że to nieskromnie zabrzmi ale.......mam piękne włosy Normalnie uwielbiam je czesać, machać nimi, upinać, cudować.....Takie są lekkie i fajne i myślę że to zasługa heenary bo wczoraj zmyłam ten olej zwykłym szamponem z alterry więc chyba to chyba nie zasługa szamponu No i jeszcze takie efekty daje mi anti-age
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 09:51   #2376
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

anakazar - masz moja idealna wage ! ja tyle wazylam w wakacje (168 cm) i czulam sie ok.. teraz przytylam waze ok 53 i troche mi za ciezko


podobno wysylka z biolandera wyslana

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Nałożyłam Lucy Minerals na twarz i też wygląda pięknie bardzo fajnie kryje i efekt zbliżony do tego co daje lauress. Zobaczymy jak z trwalością.
Wiem że to nieskromnie zabrzmi ale.......mam piękne włosy Normalnie uwielbiam je czesać, machać nimi, upinać, cudować.....Takie są lekkie i fajne i myślę że to zasługa heenary bo wczoraj zmyłam ten olej zwykłym szamponem z alterry więc chyba to chyba nie zasługa szamponu No i jeszcze takie efekty daje mi anti-age

to musze sie wczytac w Twoja pielegnacje bo ja tez daze do idealnych wlosow..
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 09:52   #2377
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Nałożyłam Lucy Minerals na twarz i też wygląda pięknie bardzo fajnie kryje i efekt zbliżony do tego co daje lauress. Zobaczymy jak z trwalością.
Wiem że to nieskromnie zabrzmi ale.......mam piękne włosy Normalnie uwielbiam je czesać, machać nimi, upinać, cudować.....Takie są lekkie i fajne i myślę że to zasługa heenary bo wczoraj zmyłam ten olej zwykłym szamponem z alterry więc chyba to chyba nie zasługa szamponu No i jeszcze takie efekty daje mi anti-age
Ja też uwielbiam swoje włosyDbam o nie jak o największy skarb i widać rezultaty

Anusia fajnie,że również jesteś z niego zadowolonaTak w ogóle to zdaje się,że żadna z nas nie narzeka na detoxa
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 09:54   #2378
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Wiem że to nieskromnie zabrzmi ale.......mam piękne włosy Normalnie uwielbiam je czesać, machać nimi, upinać, cudować.....Takie są lekkie i fajne i myślę że to zasługa heenary bo wczoraj zmyłam ten olej zwykłym szamponem z alterry więc chyba to chyba nie zasługa szamponu No i jeszcze takie efekty daje mi anti-age
Ja już dawno moimi nie machałam Noszę spięte, mój synek uwielbia mnie za nie łapać i szarpać. Mam jeszcze pytanie odnośnie farby. Czytałam, że używasz Khadi. Jak to z nimi jest? To jest henna, prawda?
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 10:00   #2379
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

ja ja ja uzywalam khadi !
ale nie wiem.. nie zrobilo to na mnie takie szalu jak na niektorych ale moze sprobuje jeszcze raz (probowalam 2 - 1 raz to tragedia nie moglam nalozyc a co dopiero zmyc ) za drugim razem poszlo lekko ale efekt.. sama nie wiem.
Ale musze czyms pofarbowac (farb chemicznych nie chce)

ps. czy ktos sie zna na nieruchomosciach? mam pyt. dotyczace mieszkan za odstepne ( wiem ze to nie na temat konkretnie) - bo Wy juz jestescie w wiekszosci dorosle () w sensie macie swoje mieszkanka i moze ktoras sie orientuje w temacie
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 10:01   #2380
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja też uwielbiam swoje włosyDbam o nie jak o największy skarb i widać rezultaty


Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość


to musze sie wczytac w Twoja pielegnacje bo ja tez daze do idealnych wlosow..
Wiadomo każdym włosom służy co innego ale jakby co to oczywiście służę pomocą

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Ja już dawno moimi nie machałam Noszę spięte, mój synek uwielbia mnie za nie łapać i szarpać. Mam jeszcze pytanie odnośnie farby. Czytałam, że używasz Khadi. Jak to z nimi jest? To jest henna, prawda?
Ja na co dzien też je upinam a rozpuszczam na specjalne okazje albo jak Tosia śpi żeby się nimi nacieszyć Khadi to czysta henna- z tego co czytalam najlepsza na rynku bo bez żadnych niepotrzebnych dodatków. Ja farbowałam już dawno dawno temu ale ten pierwszy raz nie był udany bo farba mi się spłukała szybko. Jednak ostatnio znowu zaryzykowałam i kupiłam orzechowy brąz (wcześniej miałam ciemny brąz) i mimo iż farba troszkę mi się wypłukuje to cały czas jest na włosach, mają piękny odcień i pięknie lśnią Z tego co czytałam to khadi może nie od razu złapać włos gdy np włos jest przesycony farbami chemicznymi (a ja farbowałam włosy kilka lat chemią) więc trudno się im dziwić. Cieszę się że się nie poddałam i jeszcze raz się skusiłam
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 10:04   #2381
dikanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 103
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziewczyny po kilkakrotnym użyciu szamponu z Timotei zmieniam zdanie na trochę gorsze. Po pierwsze to dziadostwo jest mega niewydajne.
Zgadzam się, wystarcza zaledwie na kilka razy, przynajmniej na moje włosy do łopatek. Poza tym nie lubię opakowania w takiej formie, wolę tradycyjną butelkę.

Cytat:
Napisane przez anula_ga
Na dzień kremik z kofeina a na noc olej z pestek opuncji eko z BU
Dziękuję za podpowiedź, już spieszę obadać co to za specyfik A korektor? Potrzebuję mocno kryjącego, ale jednocześnie lekkiego korektora pod oczy

Edytowane przez dikanda
Czas edycji: 2012-01-11 o 10:05
dikanda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 10:04   #2382
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

aha to moze dlatego mi nie chwycilo - bo ja tez chemia farbuje niestety (ale juz nie chce) sprobuje kilka razy khadi jeszcze
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 10:05   #2383
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Nałożyłam Lucy Minerals na twarz i też wygląda pięknie bardzo fajnie kryje i efekt zbliżony do tego co daje lauress. Zobaczymy jak z trwalością.
Wiem że to nieskromnie zabrzmi ale.......mam piękne włosy Normalnie uwielbiam je czesać, machać nimi, upinać, cudować.....Takie są lekkie i fajne i myślę że to zasługa heenary bo wczoraj zmyłam ten olej zwykłym szamponem z alterry więc chyba to chyba nie zasługa szamponu No i jeszcze takie efekty daje mi anti-age
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja też uwielbiam swoje włosyDbam o nie jak o największy skarb i widać rezultaty

Anusia fajnie,że również jesteś z niego zadowolonaTak w ogóle to zdaje się,że żadna z nas nie narzeka na detoxa
ja do tego stanu dążę, choć przed erą naturalnych kosmetyków mając tą długość włosa zawsze ścinałam bo były paskudnie zniszczone w ogóle wtedy codziennie musiałam myć co mnie męczyło. a teraz myję co dwa dni i mimo że nie używam silionów są coraz gładsze, maska organique najwyraźniej im służy.
wiecie wącham dziś swoje włosy i czuję maskę, ale cały czas chodzi za mną zapach sesy (zaczął mnie już prześladować), szkoda że nie mogę powąchać skóry głowy żeby zobaczyć czy się sesa sprała, bo nie chcę pójść śmierdząca na uczelnie
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 10:10   #2384
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
ja ja ja uzywalam khadi !
ale nie wiem.. nie zrobilo to na mnie takie szalu jak na niektorych ale moze sprobuje jeszcze raz (probowalam 2 - 1 raz to tragedia nie moglam nalozyc a co dopiero zmyc ) za drugim razem poszlo lekko ale efekt.. sama nie wiem.
Ale musze czyms pofarbowac (farb chemicznych nie chce)
Tak jak napisałam-nie zrażaj się bo ja za pierwszym razem też nie widziałam efektów. Jak dla mnie to nakładanie nie jest problemem-sama nakładam sobie na włosy sięgające za pasek od stanika cały czas trzymam miseczkę z farbą w ciepłej wodzie i jak mi trochę gęstnieje to chlup wody i jest lepiej. Jest napisane że nie powinno sie stosować przynajmniej przez 24h po farbowaniu żadnych olejów, szamponów i odżywek ale ja zaraz po farbowaniu jak już wypłuczę farbę nakladam na krótko maskę biovax (bo henna wiadomo wysusza włosy), żeby po prostu dało się je rozczesać i jest gites Wiem że wiele osób ma taki patent

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
aha to moze dlatego mi nie chwycilo - bo ja tez chemia farbuje niestety (ale juz nie chce) sprobuje kilka razy khadi jeszcze
Ja farbowałam jeszcze biokapem w międzyczasie ale trudno mi się wypowiedzieć bo robiłam to po dekoloryzacji (którą sama przeprowadzałam w domu) więc biokap chwycił mi nierówno włosy. Tylko miałam jedne zastrzeżenie do biokapu-swędziała mnie głowa jak już ja trzymałam na włosach Nigdy wcześniej nie miałam takiej reakcji (nawet na chemię).
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 10:12   #2385
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

robilas sobie sama dekolaryzacje i masz piekne wlosy? :O jeju ! ja nie susze nie prostuje staram sie uzywac kosmetykow z dobrym skladem a jakos tak..nie przepadam za nimi
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 10:17   #2386
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Tak jak napisałam-nie zrażaj się bo ja za pierwszym razem też nie widziałam efektów. Jak dla mnie to nakładanie nie jest problemem-sama nakładam sobie na włosy sięgające za pasek od stanika cały czas trzymam miseczkę z farbą w ciepłej wodzie i jak mi trochę gęstnieje to chlup wody i jest lepiej. Jest napisane że nie powinno sie stosować przynajmniej przez 24h po farbowaniu żadnych olejów, szamponów i odżywek ale ja zaraz po farbowaniu jak już wypłuczę farbę nakladam na krótko maskę biovax (bo henna wiadomo wysusza włosy), żeby po prostu dało się je rozczesać i jest gites Wiem że wiele osób ma taki patent

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------



Ja farbowałam jeszcze biokapem w międzyczasie ale trudno mi się wypowiedzieć bo robiłam to po dekoloryzacji (którą sama przeprowadzałam w domu) więc biokap chwycił mi nierówno włosy. Tylko miałam jedne zastrzeżenie do biokapu-swędziała mnie głowa jak już ja trzymałam na włosach Nigdy wcześniej nie miałam takiej reakcji (nawet na chemię).
Dziękuję. Powiem szczerze, że boję się henny. Też farbuję już całe stulecia włosy chemią. Problem u mnie leży w mojej niestałości do koloru. Chociaż teraz mam ciemny blond i czuję się dobrze w tym kolorze, to boję się że latem będę chciała coś jaśniejszego. A wiadomo po hennie trudno rozjaśnić włosy, czy wrócić do chemii.

Mam jeszcze jedno pytanie, jak to jest z kolorami? Czy Khadi można tylko na ciemno się farbować?
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 10:20   #2387
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
robilas sobie sama dekolaryzacje i masz piekne wlosy? :O jeju ! ja nie susze nie prostuje staram sie uzywac kosmetykow z dobrym skladem a jakos tak..nie przepadam za nimi
No własnie też się dziwię może dlatego ze dekoloryzacja mi nie wyszła złapało mi poszczególne pasma ale nie wszystkie i dlatego biokap tego nie złapał równomiernie. Zużyłam 4 opakowania biokapu, po 4 tygodniach poszłam do fryzjerki kolor wyrównać bo jednak tak się chodzić nie dało a po 3 nałożyłam khadi i dopiero po tej farbie mam kolor pikny
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 10:23   #2388
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

kusisz mnie khadi a mozesz napisac swoje hity kosmetyczne do wlosow? ja chyba powinnam w cos jeszcze zainwestowac
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 10:24   #2389
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
robilas sobie sama dekolaryzacje i masz piekne wlosy? :O jeju ! ja nie susze nie prostuje staram sie uzywac kosmetykow z dobrym skladem a jakos tak..nie przepadam za nimi
Ja w tym również w lutym przesłam 2 krotnie dekoloryzacje,bo zachciało mi się ognistego rudego koloru i z mojego ciemnego brązu fryzjerka zjeżdżała mi na kanarkowy obrzydliwy blond
O dziwo moje włosy nawet tego nieodchorowały tak strasznie jak się spodziewałam.Moment doszły do siebie.
Polecam oleje-cuda działaja i odżywki JMO
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 10:27   #2390
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

kurcze to Wy macie super wlosy naprawde ja robilam dekolayzacje ok 5 lat temu i ehm.. moje wlosy wtedy wygladaly OKROPNIE przez kolejne 2 lata. Teraz nie prostuje od ok 2.5 - 3 lat, nie susze od hm chyba roku... uzywam kosmetykow z dobrym skladem i ... tragedia (fakt ze farbuje co mniej wiecej 4 msc ale albo u fryzjera jakims czyms bez amoniaku albo w domu tez bez amoniaku (ale wiadomo chemia to chemia) i moje wlosy sa naprawde...dziwne

probowalam olejowac uzywalam oliwy z oliwek () i ol. kokoswego ale mialam po tym tak sianowate wlosy (puszyly sie) ze nie moglam sie przelamac zeby stosowac to dalej
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 10:33   #2391
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Dziękuję. Powiem szczerze, że boję się henny. Też farbuję już całe stulecia włosy chemią. Problem u mnie leży w mojej niestałości do koloru. Chociaż teraz mam ciemny blond i czuję się dobrze w tym kolorze, to boję się że latem będę chciała coś jaśniejszego. A wiadomo po hennie trudno rozjaśnić włosy, czy wrócić do chemii.

Mam jeszcze jedno pytanie, jak to jest z kolorami? Czy Khadi można tylko na ciemno się farbować?
Z tego co mi wiadomo bo w temat się nie wgłębiałam gdyż brunetka jestem to henna rzeczywiście przyciemnia włosy i henną włosów nie rozjaśnisz. Wiem że blondynki używają henny dla ożywienia koloru - teraz gayenka chyba miała taki zamiar. Jest to Khadi Cassia - tutaj np.możesz poczytać http://idaalia.blogspot.com/2011/08/...opcja-dla.html
Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
kusisz mnie khadi a mozesz napisac swoje hity kosmetyczne do wlosow? ja chyba powinnam w cos jeszcze zainwestowac
Tak jak pisze anakazar ja używam oleje do włosów (sesa, vatika, heenara, podobno olejki khadi sa super...) no i ostatnio maska ant age z organiq działa cuda na moich włosach jestem nią zachwycona co do szamponów to używam różnie raz khadi, yesa, alterra, mam jeszcze jakieś oczyszczające z helfów) ale to jednak olejki i maski dają najlepsze efekty

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
kurcze to Wy macie super wlosy naprawde ja robilam dekolayzacje ok 5 lat temu i ehm.. moje wlosy wtedy wygladaly OKROPNIE przez kolejne 2 lata. Teraz nie prostuje od ok 2.5 - 3 lat, nie susze od hm chyba roku... uzywam kosmetykow z dobrym skladem i ... tragedia (fakt ze farbuje co mniej wiecej 4 msc ale albo u fryzjera jakims czyms bez amoniaku albo w domu tez bez amoniaku (ale wiadomo chemia to chemia) i moje wlosy sa naprawde...dziwne

probowalam olejowac uzywalam oliwy z oliwek () i ol. kokoswego ale mialam po tym tak sianowate wlosy (puszyly sie) ze nie moglam sie przelamac zeby stosowac to dalej
Olej kokosowy u niektórych wywoluje taki efekt. Nie zrażaj się- spróbuj innego oleju do włosów
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.

Edytowane przez magnesita
Czas edycji: 2012-01-11 o 10:36
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 10:37   #2392
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

o nawet mam ta maske organique musze po nia siegnac w takim razie


sprobuje tez z innymi olejkami zobacze moze faktycznie te mi nie sluzyly
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 10:45   #2393
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Nałożyłam Lucy Minerals na twarz i też wygląda pięknie bardzo fajnie kryje i efekt zbliżony do tego co daje lauress. Zobaczymy jak z trwalością.
Wiem że to nieskromnie zabrzmi ale.......mam piękne włosy Normalnie uwielbiam je czesać, machać nimi, upinać, cudować.....Takie są lekkie i fajne i myślę że to zasługa heenary bo wczoraj zmyłam ten olej zwykłym szamponem z alterry więc chyba to chyba nie zasługa szamponu No i jeszcze takie efekty daje mi anti-age
ja się nie dogadałam z lucy jakoś, ale super, że Tobie pasuje
Strasznie sie cieszę, że masz takie cudne włoski w tej kwestii skromnośc jest przereklamowana więc chwal sie ile wlezie!!!
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja też uwielbiam swoje włosyDbam o nie jak o największy skarb i widać rezultaty

Anusia fajnie,że również jesteś z niego zadowolonaTak w ogóle to zdaje się,że żadna z nas nie narzeka na detoxa
daj mi pare dni....
żartuję, mam nadzieję, że nie zmienię zdania.
myślę że dużo negatywnych opinii na jego temat wynika z faktu, że było to pierwszy stosowany przez daną osobe podkład naturalny - a jak wiadomo one są specyficzne, nakłada się je inaczej i efekt jest trochę inny niz z chemia na twarzy.
Cytat:
Napisane przez dikanda Pokaż wiadomość
Dziękuję za podpowiedź, już spieszę obadać co to za specyfik A korektor? Potrzebuję mocno kryjącego, ale jednocześnie lekkiego korektora pod oczy
Korektor polecam mineralny - ja mam lauressa, edm i jestem zadowolona. Prochy sa lekkie ale jeśłi masz skłonności do wysuszania okolic oczu to moze byc różnie. Pixie ma korektory mineralne w kremie, ale według mnie sa dużo mnie trwałe od sypkich.
Ale przyznam sie, że najlepiej sprawdza sie u mnie nałożona dodatkowo pędzelkiem warstwa podkładu mineralnego w bardzo żółtym kolorze
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Dziękuję. Powiem szczerze, że boję się henny. Też farbuję już całe stulecia włosy chemią. Problem u mnie leży w mojej niestałości do koloru. Chociaż teraz mam ciemny blond i czuję się dobrze w tym kolorze, to boję się że latem będę chciała coś jaśniejszego. A wiadomo po hennie trudno rozjaśnić włosy, czy wrócić do chemii.

Mam jeszcze jedno pytanie, jak to jest z kolorami? Czy Khadi można tylko na ciemno się farbować?
Khadi najjaśniejszy to chyba jasny brąz.
Maja tez henne bezbarwną - no ale ona koloru nie da, tylko połysk.
Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
kurcze to Wy macie super wlosy naprawde ja robilam dekolayzacje ok 5 lat temu i ehm.. moje wlosy wtedy wygladaly OKROPNIE przez kolejne 2 lata. Teraz nie prostuje od ok 2.5 - 3 lat, nie susze od hm chyba roku... uzywam kosmetykow z dobrym skladem i ... tragedia (fakt ze farbuje co mniej wiecej 4 msc ale albo u fryzjera jakims czyms bez amoniaku albo w domu tez bez amoniaku (ale wiadomo chemia to chemia) i moje wlosy sa naprawde...dziwne

probowalam olejowac uzywalam oliwy z oliwek () i ol. kokoswego ale mialam po tym tak sianowate wlosy (puszyly sie) ze nie moglam sie przelamac zeby stosowac to dalej
Dobrze dobrany szampon, na regenerację włosa olej sesa i po każdym myciu dobra odzywka. I będzie super, tylko trzeba troszke poczekac
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 10:50   #2394
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

anula - ten ?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 11:01   #2395
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
anula - ten ?

włosy mi uratował ten olej.
uprzedzam - co wrażliwsze nie wyrabiaja z zapachem, jest dość mocny, orientalny bardzo, specyficzny. Ale ja go lubię
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 11:12   #2396
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

hm to moze zamowie jak sie juz zdecyduje na henne Khadi ale jeszcze Cie porzadnie o niego wypytam a teraz uciekam do pracy koniec dobrego.. przede mna 5 ciezkich dni ah ;P
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 11:19   #2397
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
ja do tego stanu dążę, choć przed erą naturalnych kosmetyków mając tą długość włosa zawsze ścinałam bo były paskudnie zniszczone w ogóle wtedy codziennie musiałam myć co mnie męczyło. a teraz myję co dwa dni i mimo że nie używam silionów są coraz gładsze, maska organique najwyraźniej im służy.
wiecie wącham dziś swoje włosy i czuję maskę, ale cały czas chodzi za mną zapach sesy (zaczął mnie już prześladować), szkoda że nie mogę powąchać skóry głowy żeby zobaczyć czy się sesa sprała, bo nie chcę pójść śmierdząca na uczelnie
no... tez bym chciala czasem tak sobie moc powachac skore glowy doskonale rozumiem... kurcze, kusicie tymi sesami, ale zapach z kolei (czym to bylo tym razem? sprayem na komary? ) sprowadza mnie na ziemie, bo co jak co, ale skoro niektorych glowa boli od tego, to moj malz pewnie spakuje mi wszystkie moje kosmetyczne cuda w walizki i nie wpusci juz wiecej do domu...

a ciekawe, jak tam Klocia sobie radzi...

Edytowane przez cloche
Czas edycji: 2012-01-11 o 11:20
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 11:25   #2398
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no... tez bym chciala czasem tak sobie moc powachac skore glowy doskonale rozumiem... kurcze, kusicie tymi sesami, ale zapach z kolei (czym to bylo tym razem? sprayem na komary? ) sprowadza mnie na ziemie, bo co jak co, ale skoro niektorych glowa boli od tego, to moj malz pewnie spakuje mi wszystkie moje kosmetyczne cuda w walizki i nie wpusci juz wiecej do domu...

a ciekawe, jak tam Klocia sobie radzi...
Mi zapach sesy nie przeszkadza,a małż mówi,że pachnie fajnie...i nie ucieka ode mnie jak mam sese na włosach
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 11:29   #2399
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
hm to moze zamowie jak sie juz zdecyduje na henne Khadi ale jeszcze Cie porzadnie o niego wypytam a teraz uciekam do pracy koniec dobrego.. przede mna 5 ciezkich dni ah ;P
Ja bym proponowała zacząć przygode z dobrym olejejm od razu
henna nie zając....

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Mi zapach sesy nie przeszkadza,a małż mówi,że pachnie fajnie...i nie ucieka ode mnie jak mam sese na włosach
No jak Tobie nie przeszkadza to znaczy, że cudny jest
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 11:32   #2400
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja bym proponowała zacząć przygode z dobrym olejejm od razu
henna nie zając....

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------


No jak Tobie nie przeszkadza to znaczy, że cudny jest
Lepiej najpierw podreperować włosy.

__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:07.