Zespol jelita drazliwego, nietolerancja laktozy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-12, 19:44   #1
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783

Zespol jelita drazliwego, nietolerancja laktozy


hej dziewczyny czy moze ktoras z was zna sie naprawde na dietetyce? szukalam w internecie co moge jesc przy zepsole jelita drazliwego i nietolerancji laktozy, ale duzo stron wzajemnie sobie zaprzecza, juz nie wiem co jesc czy ktos mi pomoze? z gory dzieki
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 22:36   #2
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Zespol jelita drazliwego, nietolerancja laktozy

bo zjd jest bardzo specyficzna jednostka, objawy sa inne u kazdej cierpiacej. stad jedyna rada: jesc to, co nie szkodzi- metoda prob i bledow.
a co do nietolerancji laktozy to tylko slodkie mleko odpada, reszta produktow mlecznych jest jej pozbawiona
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 09:21   #3
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: Zespol jelita drazliwego, nietolerancja laktozy

lekarz zakazal mi wsyztkich produktow mlecznych, moge tlyko raz, 2 w miesiacu zolty ser ale i tak go nie lubie
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 09:49   #4
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Zespol jelita drazliwego, nietolerancja laktozy

to ty moze kazeiny nie tolerujesz?
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 12:16   #5
karolina232
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 3
Dot.: Zespol jelita drazliwego, nietolerancja laktozy

Ciemne pieczywo, makaron pełnoziarnisty czy niełuskany brazowy ryz wskazane jako zdrowe nie służą osobą z zespołem jelita drażliwego, gdyz zawierają dużo błonnika który może zaszkodzic delikatnym jelitom. Surowe warzywa też moga powodować nieprzyjemne objawy, sa bardzo ciężkostrawne. Powinnaś jeść produkty gotowane, najlepiej zmiksowane bez skórki. Drazniaco może równiez działać kofeina oraz teina zawarte w kawie i herbacie. Dolegliwości może również powodować sorbitol występujący w gumach do żucia czy dżemach niskoslodzonych. Ważne jest by wybierać lekkostrawne metody przygotowywania posiłków. Smażenie i pieczenie zastąp gotowaniem, najlepiej na parze.
karolina232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 12:23   #6
Yaza
Rozeznanie
 
Avatar Yaza
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 879
Dot.: Zespol jelita drazliwego, nietolerancja laktozy

Ja mam nietolerancję, mogę jeść produkty mleczne z mlekiem odtworzonym i pasteryzowanym (trzeba posprawdzać co nieszkodzi). Odpadają produkty z serwatką, mlekiem pełnym w proszku, czyli wszelkie czekolady, batoniki itp. Czytaj składy, z czasem dojdziesz do wprawy. Ser żółty u nas jest tak przetworzony, że laktoza w nim nie występuje, nie powinien Ci szkodzić. Tak samo śmietana, niektóre jogurty, ciasta pieczone w wysokiej temperaturze.

Od siebie dodam, że można kupić enzym laktazę, kosztuje ok. 25 złotych, przydaje się w sytuacjach kryzysowych albo gdy najdzie ochota na kawałek czekolady.
__________________
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

If it was someone you truly loved?"
Yaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 12:58   #7
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Zespol jelita drazliwego, nietolerancja laktozy

Karolina 232 przedstawiła bardzo pięknego posta - w zasadzie taka dieta cie obowiązuje. Przy zespole jelita drażliwego jemy rzeczy lekkostrawne - biały ryż, białe pieczywo, jajka gotowane na miękko, chude mięso, ryby jak na przykład dorsz, leszcz, sola. Tłuszcze to oleje roślinne oraz oliwa. Dojrzałe owoce bez skórki - jabłka, truskawki, brzoskwinie, pomarańcze, banany. Zamiast cukru wybieraj miód, pij rozrzedzone wodą soki warzywne i owocowe
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:42.