"Dobra pensja" "dobra praca" - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-18, 16:42   #781
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;68747601]Glupoty gadasz. Wyobraz sobie ze masz przedmiot tylko przez 30 h. Ile mozesz sie przez ten czas nauczyc? Podstaw. Idziesz potem do pracy i zauwazasz ze jest milion zmiennych, trzeba patrzec na duzo rzeczy na ktore na studiach nikt uwagi nie zwracal. I ktorych nie nauczysz sie z ksiazek. Albo zwyczajnie robisz rzeczy ktorych na studiach nigdy nie bylo bo bys musiala studiowac dwa lata dluzej ( lub by musieli powywalac polowe innych przedmiotow).
Po studiach ma sie ogolna wiedze. Wiedza ogolna daje tylko jako takie pojecie, reszte robi praktyka.


Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
dziękuję za wyręczenie, bo nie chce mi się tłumaczyć rzeczy oczywistych ludziom dorosłym :P
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 16:51   #782
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
wykształcenie mało kiedy ma wartość dla pracodawcy jeśli nie idzie za tym doświadczenie. A przynajmniej dla mnie jako pracodawcy CV z samym wykształceniem byłoby nieatrakcyjne. ;d Konkurencja jest duża i trzeba się czymś wyróżnić.
W malym miescie niekoniecznie, bo niewiele osob z wyzszym chce tam mieszkac. I jako inwestycja w pracownika ma to sens, bo jesli da mu wiecej z mozliwoscia podwyżki to taki pracownik nie ucieknie jak dostanie o 500 wiecej gdziekolwiek indziej

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
dokładnie, ja skończyłam studia które pasują do mojego stanowiska, ale tak naprawdę gdy zaczynałam pierwszą pracę, to studia niewiele mi dały i uczyłam się wszystkiego od zera. Dopiero po ponad roku pracy mogę nazwać się faktycznie specjalistą, bo poznałam branżę od strony praktycznej i dzięki temu stanowiłam wartość dla mojego kolejnego pracodawcy.
To chyba w wiekszosci prac tak jest, ze uczysz sie tego dopiero w pracy, na poczatku sie myslisz i nie wiesz za bardzo co robic. Dlatego tak wazne jest, zeby miec do tego oddelegowanego jakiegos starszego pracownika, ktory zawsze pomoze, wytlumaczy.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2016-12-18 o 16:55
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 16:53   #783
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Pełna zgoda.

Studia nie wypluwają ludzi perfekcyjnie przygotowanych do samodzielnego wykonywania wszystkich obowiązków w pracy i czegoś się zawsze trzeba douczać na bieżąco w praktyce. Ale jeśli idzie sie na studia z głową i robi z nich maksymalny użytek, to (przynajmniej takie jest założenie) wychodzi się z solidną bazą na której można się oprzeć dzisiaj, jutro i za dziesięć lat. Kto dzisiaj siedzi na jednym i tym samym krzesełku od absolutorium do emerytury? Wyjątki. Większość będzie zmieniać pracę, stanowiska, zadania kilka-kilkanaście razy. Ba, nierzadko również branżę. I po to są studia, żeby mieć jakąś szerszą podstawę, coś co będzie można wykorzystać do zaadoptowania się w fąfnastu warunkach, w szybkozmieniającym się świecie.

Dlatego próba robienia z uniwersytetów szkółek zawodowych, które mają wypluć absolwentów przystrzyżonych do pracy "już tu i teraz" jest nieporozumieniem i byłoby to bardzo szkodliwe.

Pogrubione - "...i strata czasu."

Nie wiem co jest dziwnego w tym, że ludzie są zainteresowani swoimi studiami tak po prostu. Widzą w tym wartość samą w sobie, ponad to, co ma się odnosić do przyszłej kariery zawodowej.

Edytowane przez 3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Czas edycji: 2016-12-18 o 16:55
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 16:57   #784
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
pewnie bo przedmioty na studiach sa tak dopasowane do rynku pracy, ta filozofia i historia gospodarcza tyle daja,
no i przeciez kazde studia ucza systemow tyu SAP prawda?

niska jakos absolwentow i studiow to nie pogon za doswiadczeniem (bo w pracy tym ludziom tez sie nie chce za duzo uczyc) tylko podejscia ludzi, ze po pierwsze wszyscy musza isc na te studia a po drugie,zeby zrobic i sie nie narobic
Save
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 17:02   #785
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

druga sprawa jest taka, że gdyby studia dawały od razu całą wiedzę potrzebną do wykonywania zawodu, to żaden pracodawca by nie wysyłał pracowników np. na szkolenia. A jeśli ktoś chce całe życie bazować tylko na wiedzy ze studiów to powodzenia, bo w niektórych branżach przepisy zmieniają się tak szybko, że po roku od zakończeniu studiów pracownik narobiłby wiele błędów, bo wiedza już nieaktualna :P i prędzej zatrudni się osobę, która pracuje w danej branży cały czas, jest na bieżąco i wykorzystuje w praktyce np. wprowadzane co rok nowe ustawy niż osobę, która 5 lat temu skończyła studia, po drodze było 1000 zmian i to by było na tyle.
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2016-12-18 o 17:05
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 17:08   #786
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość

pewnie bo przedmioty na studiach sa tak dopasowane do rynku pracy, ta filozofia i historia gospodarcza tyle daja,
no i przeciez kazde studia ucza systemow tyu SAP prawda?
Filozofia taka straszna, jeszcze ludzie się nauczą myśleć.

Dzięki Bogu, że póki co taki utylitaryzm nie jest jeszcze dogmatem i uniwersytety to nie szkoła zawodowa.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 17:09   #787
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-18, 17:11   #788
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
bazę można mieć, ale mając tylko bazę nie jesteś specjalistą w danej dziedzinie. Tak samo jak mówi się, że po zdaniu egzaminu na prawo jazdy i podczas samodzielnej jazdy dopiero tak naprawdę uczysz się jeździć mimo tego, że dokument w kieszeni masz.
Teoria a praktyka nie zawsze idą w parze.
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2016-12-18 o 17:14
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 17:17   #789
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
\. A jeśli ktoś chce całe życie bazować tylko na wiedzy ze studiów to powodzenia
Nigdy nie powiedziałem że tylko na wiedzy ze studiów. Ja np. jestem programistą z już dużym doświadczeniem i mimo że to najszybciej zmieniająca się branża z możliwych, to garściami korzystam ze studiów. W życiu nie byłbym tym kim jestem, gdyby nie studia, dały mi mega solidną podstawę, żeby potem się wszystkiego douczać.

Tak samo dobry lekarz, całe życie się doucza, ale baza to to, czego nauczył się na studiach i korzysta z wiedzy ze studiów całe życie.

Podobnie prawnik, doucza się mnóstwa przepisów, ale podstawy ma ze studiów.

Ty natomiast napisałaś że:
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
studia niewiele mi dały i uczyłam się wszystkiego od zera
więc nadal utrzymuję, że miałaś totalnie beznadziejne studia Skoro od zera się uczyłaś. Po co w ogóle na nich byłaś, skoro od zera się uczyłaś?

Edytowane przez samotny_t
Czas edycji: 2016-12-18 o 17:19
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 17:23   #790
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6874842 1]Filozofia taka straszna, jeszcze ludzie się nauczą myśleć.
[/QUOTE]

no wlasnie problem jes taki,ze studia nie ucza ani myslenia ani samodzielnosci - jak ktos chce to cos z nich wyniesie (choc wciaz niewiele w stosunku do tego co bedzie robil w pracy) a jak nie to nie
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 17:24   #791
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość

Ty natomiast napisałaś że:

więc nadal utrzymuję, że miałaś totalnie beznadziejne studia Skoro od zera się uczyłaś. Po co w ogóle na nich byłaś, skoro od zera się uczyłaś?
bo nie jestem tak idealna jak Ty i nie pamiętałam tego, czego nauczyłam się 3 lata wcześniej na jeden egzamin
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-18, 17:26   #792
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 17:29   #793
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
no wlasnie problem jes taki,ze studia nie ucza ani myslenia ani samodzielnosci - jak ktos chce to cos z nich wyniesie (choc wciaz niewiele w stosunku do tego co bedzie robil w pracy) a jak nie to nie
W założeniu TEGO właśnie studia uczą / mają uczyć. Jeżeli niektórzy studenci nie chcą z tego skorzystać, to prawdopodobnie nigdy nie powinni się tam znaleźć. Jeżeli w niektórych miejscach tak nie jest, to coś nie działa tak jak trzeba w tym konkretnym miejscu. Łatwiej kogoś przyuczyć do obsługi konkretnego programu niż nauczyć kogoś myślenia. Generalnie szybciej trwa nauczenie się obsługi czegośtam, niż zdobywanie bazy na podstawie której te miliard pińćset odmian tego czegoś można później w pracy szlifować i się douczać.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 17:31   #794
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
bo nie jestem tak idealna jak Ty i nie pamiętałam tego, czego nauczyłam się 3 lata wcześniej na jeden egzamin
No to nadal utrzymuję pytanie. Po co poszłaś na studia, skoro po ich zakończeniu nie pamiętałaś materiału i musiałaś uczyć się od zera? Przecież to jest zmarnowanie 5 lat, jeśli po zakończeniu studiów umiesz tyle, ile przed nimi.

Nie jestem idealny i nie pamiętam wszystkiego. Sporo jednak pamiętam, a przede wszystkim studia wykształciły mi niezbędne w moim zawodzie myślenie algorytmiczne.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 17:36   #795
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
No to nadal utrzymuję pytanie. Po co poszłaś na studia, skoro po ich zakończeniu nie pamiętałaś materiału i musiałaś uczyć się od zera? Przecież to jest zmarnowanie 5 lat, jeśli po zakończeniu studiów umiesz tyle, ile przed nimi.

Nie jestem idealny i nie pamiętam wszystkiego. Sporo jednak pamiętam, a przede wszystkim studia wykształciły mi niezbędne w moim zawodzie myślenie algorytmiczne.
żeby mieć papier i wyższe wykształcenie, bo jestem tak zaâ˜â˜☠â˜â˜☠â˜â˜☠ista, że byłam w stanie ogarnąć to, co inni klepią przez 5 lat. Przy okazji rozwinęłam swoje życie towarzyskie.

Wystarczy?
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2016-12-18 o 17:37
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 17:39   #796
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
żeby mieć papier i wyższe wykształcenie [...] Przy okazji rozwinęłam swoje życie towarzyskie.
No OK, czyli jednak doszliśmy do tego, że to nie ogólna prawda, że po studiach trzeba się uczyć zupełnie od zera i że tylko doświadczenie to atut dla pracodawcy. To po prostu Twój przypadek taki był, bo Twoje studia nic Ci nie dały, były dla papierka i życia towarzyskiego.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
Wystarczy Ci takie wytłumaczenie czy dalej będziesz pokazywał swoją wyższość?
Wystarczy, bo doszliśmy do konsensusu
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 17:40   #797
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
No OK, czyli jednak doszliśmy do tego, że to nie ogólna prawda, że po studiach trzeba się uczyć zupełnie od zera i że tylko doświadczenie to atut dla pracodawcy. To po prostu Twój przypadek taki był, bo Twoje studia nic Ci nie dały, były dla papierka i życia towarzyskiego.


Wystarczy, bo doszliśmy do konsensusu
no i wesołych świąt :P
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 17:43   #798
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
no i wesołych świąt :P
Wzajemnie, i szczęśliwego nowego roku.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 18:17   #799
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
W gospodarce wolnorynkowej takie życie to kara za brak jakichkolwiek przydatnych na rynku pracy kwalifikacji
Boże jak czytam takie korwinizmy to mi się krew gotuje. Może nie wiesz, ale ujowo zarabiają nie tylko obsmiani wszem o wobec socjologowie i kulturoznawcy ale także różnego rodzaju specjaliści i pracownicy na których jest zapotrzebowanie.



Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-18, 18:50   #800
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Boże jak czytam takie korwinizmy to mi się krew gotuje. Może nie wiesz, ale ujowo zarabiają nie tylko obsmiani wszem o wobec socjologowie i kulturoznawcy ale także różnego rodzaju specjaliści i pracownicy na których jest zapotrzebowanie.
Wiem i to jest już bardzo niesłuszne. Natomiast mój pogląd odnosił się do przypadku opisywanego przez _ema_, czyli zupełnie niewykwalifikowanego człowieka po maturze. Faktycznie niejasno napisałem, dopiszę zaraz do tamtego postu stosowne wyjaśnienie, dzięki za zwrócenie uwagi
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 18:52   #801
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Kamień z serca.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 19:29   #802
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Nie, nie napisałam nigdzie że tylko takie osoby. Ani że dzieci chodzące na korki są wredne czy złośliwe. W sumie to nawet nie wiem czy twój post odnosi się do moich wypowiedzi

Akurat korki z języka w 1 klasie mnie nie dziwią. Chodziłam na dodatkowy angielski w 1 klasie (w szkole język był od drugiej klasy) i te osoby, które nie umiały jeszcze czytać ani pisać, średnio ogarniały to co się działo na zajęciach. A teraz sześciolatki bach do szkoły i na dzień dobry literki od zera i angielski na dokładkę, oczywiście reforma wprowadzana na hurra.



Korki z chemii ok, ale z biologii? Przeciez to głównie nauka na pamięć (owszem, wymagająca zrozumienia tematu), korepetytor się za nikogo nie wyuczy, wiele typów zadań do liczenia na maturze z biologii to nie ma.
Rozszerzenie zdawałam parę lat temu, biologii w liceum miałam tyle co nic, więc znam temat nauki biologii od zera.

Korki z biologii i chemii najbardziej kojarzą mi się z cierpiącymi na przerost ambicji rodzicami, których dzieci KONIECZNIE muszą iśc na medycynę, a jak mimo tysięcy wydanych na korki się nie dostaną, to dzieci idą na analitykę medyczną albo biotechnologię, potem dalej przez trzy lata bez sukcesu próbują się dostać na medycynę, żyją w frustracji i w końcu nie wiedzą czego chcą sami, a czego chcą dla nich rodzice. Niech podniesie rękę, kto nie zna 10 takich historii
Cóż. Matura z biologii to nie jest wiedza tylko durne wstrzeliwanie się w klucz. Więc ja rozumiem, że ktoś chce nauczyć się pod klucz, żeby mieć wysokie wyniki i dostać na tę medycynę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
No to po prostu skończyłaś mówiąc wprost mega ch***** studia Po dobrych studiach jak się pracuje w zawodzie, to się wiedzę na nich nabytą wykorzystuje potem przez całą karierę.
Powiedz to lekarzom a zabiją śmiechem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 19:47   #803
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Cóż. Matura z biologii to nie jest wiedza tylko durne wstrzeliwanie się w klucz. Więc ja rozumiem, że ktoś chce nauczyć się pod klucz, żeby mieć wysokie wyniki i dostać na tę medycynę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[COLOR="Silver"]
Owszem, wstrzeliwanie się w klucz. Dlatego wydrukowałam sobie wszystkie dostępne arkusze z poprzednich lat, dokładnie analizowałam do nich klucze, wczytywałam się też w megaprzydatne "Informacje o wynikach egzaminu maturalnego". Wszystko za darmo (ksiązkowe zbiory zadań też miałam, ale odsprzedałam je, więc koszt niski). Klucz nie jest napisany po chińsku (i moim zdaniem trochę demonizowany). Ok, niektórzy wolą wydawać pieniądze na korki (swoich rodziców) - ich wybór. (Przez cały okres nauki robiłam też notatki, które udostępniłam koledze, a on wykorzystuje je teraz już od lat na korkach. Czyli ludzie płacą mu za skondensowanie im wiedzy z podręczników i "stanie nad nimi z kijem do nauki", nie żadną wiedzę tajemną )
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 20:08   #804
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Jeśli ktoś jest ambitny i zależy mu na wyniku 90%+ to musi uważać na każde słowo. Jak ktoś ma możliwość spotkać się kilka razy z egzaminatorem, który zwraca uwagę na takie niuanse to tylko na plus. Mam sporo znajomych lekarzy po nowej maturze i wiem, że w zasadzie każdy z nich brał korki, żeby przygotować się jak najlepiej. I są to absolwenci po uczelniach we Wrocławiu, Warszawie czy Krakowie, gdzie progi są najwyższe. Gdyby chodziło o każdy inny kierunek to osobiście bym olała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 20:20   #805
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś jest ambitny i zależy mu na wyniku 90%+ to musi uważać na każde słowo. Jak ktoś ma możliwość spotkać się kilka razy z egzaminatorem, który zwraca uwagę na takie niuanse to tylko na plus. Mam sporo znajomych lekarzy po nowej maturze i wiem, że w zasadzie każdy z nich brał korki, żeby przygotować się jak najlepiej. I są to absolwenci po uczelniach we Wrocławiu, Warszawie czy Krakowie, gdzie progi są najwyższe. Gdyby chodziło o każdy inny kierunek to osobiście bym olała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem jak jest teraz, ale kiedy ja byłam w liceum, wysoki wynik z matury z biologii można było mieć na 2 sposoby:
- nauczenie się metody rozwiązywania testów
- wygranie 100% z rozszerzonej matury w olimpiadzie biologicznej
Zauważyłam taką ciekawą prawidłowość, że osoby przygotowujące się do olimpiady miały wiedzę po prostu ogromną, zarówno teoretyczną jak i praktyczną, a także niejednokrotnie najnowsze wiadomości, których jeszcze długo nie będzie w podręcznikach. Takie osoby, nawet z wygraną maturą na 100%, kiedy rozwiązywały test maturalny, osiągały wynik mniej więcej 70%
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 00:34   #806
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Też znam takie przypadki. I to chyba sporo mówi o maturze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 05:17   #807
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Powiedz to lekarzom a zabiją śmiechem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


ale nie tylko w wielu zawodach studia to taka baza do prawdziwej dalszej nauki później.


[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;68754636]Nie wiem jak jest teraz, ale kiedy ja byłam w liceum, wysoki wynik z matury z biologii można było mieć na 2 sposoby:
- nauczenie się metody rozwiązywania testów
- wygranie 100% z rozszerzonej matury w olimpiadzie biologicznej
Zauważyłam taką ciekawą prawidłowość, że osoby przygotowujące się do olimpiady miały wiedzę po prostu ogromną, zarówno teoretyczną jak i praktyczną, a także niejednokrotnie najnowsze wiadomości, których jeszcze długo nie będzie w podręcznikach. Takie osoby, nawet z wygraną maturą na 100%, kiedy rozwiązywały test maturalny, osiągały wynik mniej więcej 70% [/QUOTE]

W sumie to racja, stara maturę też pisało się "pod kogoś" ale tego kogoś się znało dobrze.
Co do biologii to się zgodzę nauka na olimpiadę, z książek licealnych czy akademickich ( tez biologii napisane są w większości suuuper) była logiczniejsza i prostsza niż nauka na maturę.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 08:44   #808
anemeon
Zakorzenienie
 
Avatar anemeon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 484
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Do tej pory myślałam, że mam dobrą pracę, bo ją uwielbiam. Mam tylko niedobrą pensję. Nie mogę jednakże narzekać, bo od razu słyszę, że wiedziałam, ile będę zarabiać (to prawda) i w dodatku, to i tak za dużo, jak na to, co robię (tu akurat nieprawda). Ale czytam wątek i już wiem, że jestem wykorzystywana, w dodatku głupia trochę jestem, że tak się daję. Gdy jednak pomarzę o strajku, to usłyszę, że w mi się poprzewracało.
Teraz już nie wiem nic.
Jestem nauczycielką.
__________________






anemeon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 08:58   #809
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez anemeon Pokaż wiadomość
Do tej pory myślałam, że mam dobrą pracę, bo ją uwielbiam. Mam tylko niedobrą pensję. Nie mogę jednakże narzekać, bo od razu słyszę, że wiedziałam, ile będę zarabiać (to prawda) i w dodatku, to i tak za dużo, jak na to, co robię (tu akurat nieprawda). Ale czytam wątek i już wiem, że jestem wykorzystywana, w dodatku głupia trochę jestem, że tak się daję. Gdy jednak pomarzę o strajku, to usłyszę, że w mi się poprzewracało.
Teraz już nie wiem nic.
Jestem nauczycielką.
Nauczyciele to tragicznie niedoplacana grupa zawodowa niestety... To się musi zmienić, inaczej przyszłość naszej edukacji rysuje się w bardzo ciemnych barwach.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 08:59   #810
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

No. Zmieni się. Na pewno.....

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-25 12:15:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:35.