Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-01-02, 09:35   #3691
MuchaLibre
I tak powiem
 
Avatar MuchaLibre
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 654
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

To że rodzice się rozstaną nie zmienia faktu, że dziecko powinno mieć dobry kontakt z obojgiem rodziców. I oboje powinni mięć wpływ na wychowanie. Poza tym, żeby dziecko przeszło przez rozstanie bez traumy musi zostać do tego dobrze przygotowane. Dzieci w takiej sytuacji mocno się obwiniają i myślą w stylu: "tata mnie nie chce bo byłem niegrzeczny". To mocno bije po samoocenie. I dochodzi też kwestia nieufności w stosunku do ludzi, problemy z relacjami w dorosłym życiu, bo zostaje poczucie że nikomu nie można ufać, nawet własnym rodzicom, którzy zawiedli. Dlatego nie można źle mówić o drugim rodzicu, dziecko musi mieć poczucie że jest kochane i przez matkę i przez ojca.

Ciągnięcie związku na siłę, też nie jest dobre, bo dziecko wyczuwa napięcie między rodzicami, do tego przejmuje cierpienie i złe nastroje i co gorsze koduje to sobie jako wzorzec. No i wychowywanie dziecka w fikcji uczy go zakłamania. Stąd się biorą cynicy, którzy uważają że wszelkie wartości to "ściema", trzeba zawsze kłamać, grać, zakładać maskę, tak jak nauczyli je właśni rodzice.
MuchaLibre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 11:41   #3692
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Jestem "takim rozwiedzionym" dzieckiem i szczerze mówiąc ani tak ani tak nie jest.
W domu przez wiele lat była napięta sytuacja i to dawało po głowie, bo dzieci starają się ze wszystkich sił, żeby było dobrze, a guzik wychodzi.
Po rozwodzie jest szok i mimo, że z tatą widywałam się bardzo często to jednak to nie było to samo. Później doprowadziłam do tego, że z tatą zamieszkałam i też nie było to dobre. Mimo poczucia kochania mnie, problemy z samooceną miałam, wiele lat się obwiniałam, że gdybym nie zachorowała i mama nie poświęcałaby mi czasu to miałaby lepszy kontakt z tatą i nie rozstaliby się. To już głowie tak zostaje, wiem, że moje rodzeństwo w podobny sposób się obwiniało.


A co do matek roku, to w Toruniu, niemal pod moim balkonem zdarzył się paskudny wypadek.
Matka szła z dwuletnim synkiem za rękę, wtedy remontowali jeszcze pobocze i przejście było tragiczne, błoto, ogrodzenie, zwężenie ulicy, itp., wszyscy chodzili po prostu trawnikiem albo drugą stroną.
A matka chyba szła sobie tuż obok, przy barierkach i w pewnym momencie puściła dzieciaka, który wybiegł przez jedną z nich (takich: http://www.ogrodzenia-budowlane.com....drogowe_00.jpg) prosto pod samochód.
Nie wiem, jak to dokładnie się skończyło, chłopiec chyba zmarł, ale hejt na facebooku się poniósł głośno, że szła tak blisko, że puściła dzieciaka, że nie złapała go jak wbiegł.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 11:53   #3693
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

No no, bo matce był wtedy ten hejt bardzo potrzebny, wypadek na pewno po niej spłynął jak po kaczce; dobrze, że jest internet, w którym mogła się dowiedzieć, że jednak źle zrobiła.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 11:58   #3694
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Hejt nie hejt, to jej wina i tego ze ONA nie pomyślała co moze sie stac. Nie mówię ze nie cierpiala itd ale gdyby pomyslala to byloby inaczej. Tak samo teraz bylo z psami - na fejsie widzę ze psy sie zgubiły a czemu? Bo ludzie w sylwestra, o północy! Wychodzili z nimi na spacer. A teraz lament bo trzeba szukac psa. A mozna bylo PO PROSTU pomyśleć i nie byloby teraz takiej sytuacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 12:05   #3695
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Dobrze, że wszyscy ludzie na świecie poza tą mamą są mądrzy i zawsze wszystko robią idealnie, nic tylko bić pokłony
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 12:54   #3696
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Pers, ja rozumiem, że ona i tak swoją tragedię ma, mnie samej serce się ścisnęło, ale to JEJ wina.
Wiem, że też masz małe dziecko, puściłabyś je albo w ogóle przechodziła z małym dzieckiem w takim miejscu, skoro można było iść spokojnie chodnikiem po drugiej stronie (zabezpieczonym betonowymi klockami) albo chociaż trawnikiem?
Opiekowałam się kiedyś takim dzieckiem, na ulicy był koszmar, bo mały uwielbiał samochody i widząc jakieś od razu krzyczał "brum brum" i leciał pod koła. Dlatego unikałam chodzenia blisko jezdni, zawsze trzymałam za rękę/niosłam jak się szczególnie wyrywał, pilnowałam.
Ta matka dziecko po prostu puściła, nie wdawałam się w spekulacje, czy dzieciak się wyrwał, puścił rękę czy cokolwiek, bo w hejcie nie uczestniczyłam.

Nie każdy jest idealny, ale jeśli chodzi o życie Twojego dziecka, to przecież nie narażasz go (na wszelki wypadek), bo znasz je i wiesz, że lubi sobie uciekać albo ma fazę samodzielności i chce iść sam. Wszystko spoko, ale nie na remontowanej jezdni.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 13:03   #3697
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;69178261]Dobrze, że wszyscy ludzie na świecie poza tą mamą są mądrzy i zawsze wszystko robią idealnie, nic tylko bić pokłony [/QUOTE]
Nie jestem zwolennikiem hejtu. Natomiast krytyka takiego zachowania i edukacja rodzicow jest jak najbardziej potrzebna imo.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-02, 13:12   #3698
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Dlatego ja uważam, że specjalne szelki że smycza dla dziecka są super i pozwalają one na pewną samodzielność (dziecko może iść samo, np. Przed rodzicem, nie trzeba go za rękę trzymać) i rodzic ma kontrolę nad tym jak daleko dziecko odchodzi i może je zatrzymać, a nie biegać za nim. Ale nie, bo "na smyczy to się psa prowadza"!!

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 13:21   #3699
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dlatego ja uważam, że specjalne szelki że smycza dla dziecka są super i pozwalają one na pewną samodzielność (dziecko może iść samo, np. Przed rodzicem, nie trzeba go za rękę trzymać) i rodzic ma kontrolę nad tym jak daleko dziecko odchodzi i może je zatrzymać, a nie biegać za nim. Ale nie, bo "na smyczy to się psa prowadza"!!

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Ja akurat smyczy dziecięcych nie lubię ani szelek.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 13:23   #3700
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;69178261]Dobrze, że wszyscy ludzie na świecie poza tą mamą są mądrzy i zawsze wszystko robią idealnie, nic tylko bić pokłony [/QUOTE]
Wiesz co, nie ma ludzi idealnych, ale naprawdę nie trzeba byc niewiadomo jak madrym zeby pomyslec ze dziecko moze sie wyrwac i wpasc pod samochod. Zwlaszcza jak idzie sie kolo takiego miejsca.

Oczywiscie ze wypadki sie zdarzaja, ale tu nie jest wina "pecha" tylko nieodpowiedzialności matki. Co nie zmienia faktu ze mi jej szkoda. '

Serio, ludzie nie mysla. Tyle sie mowi np zeby nie zostawiac dzieci w samochodzie w upal, i co? Mozna trabic i tak znajdzie sie jakis idiota co zostawi.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 13:36   #3701
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Ja akurat smyczy dziecięcych nie lubię ani szelek.
Ja nie lubię pasów w aucie, bo mi wiecznie obcierają obojczyk, ale je zapinam, bo wiem, że to mi zapewni bezpieczeństwo.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-02, 13:44   #3702
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dlatego ja uważam, że specjalne szelki że smycza dla dziecka są super i pozwalają one na pewną samodzielność (dziecko może iść samo, np. Przed rodzicem, nie trzeba go za rękę trzymać) i rodzic ma kontrolę nad tym jak daleko dziecko odchodzi i może je zatrzymać, a nie biegać za nim. Ale nie, bo "na smyczy to się psa prowadza"!!

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
oj tak, tak, tak, bez szelek w ogole praktycznie nie wychodzimy nigdzie bo moje poltoraroczne dziecie chetnie puszcza reke w najmniej oczekiwanym momencie. komentarzy o smyczy nie slyszalam ale jak w Polsce nie mieszkam. raz tylko jakas kompletnie obca Polka na ulicy zapytala czy malej nie zawieje bez czapki :conf used:
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 13:45   #3703
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Ja tez miałam szelki i używałam dla bezpieczeństwa córki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 13:59   #3704
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ja nie lubię pasów w aucie, bo mi wiecznie obcierają obojczyk, ale je zapinam, bo wiem, że to mi zapewni bezpieczeństwo.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Smycz dla dziecka nie jest konieczna by zapewnić mu bezpieczeństwo. Nie jest też najlepsza opcją czytaj najbezpieczniejsza opcja w takiej sytuacji.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 14:13   #3705
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Smycz dla dziecka nie jest konieczna by zapewnić mu bezpieczeństwo. Nie jest też najlepsza opcją czytaj najbezpieczniejsza opcja w takiej sytuacji.
Bezpieczniejsza niż puszczanie samopas 😒

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 14:13   #3706
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez smellsliketeenspirit Pokaż wiadomość
Pers, ja rozumiem, że ona i tak swoją tragedię ma, mnie samej serce się ścisnęło, ale to JEJ wina.
Wiem, że też masz małe dziecko, puściłabyś je albo w ogóle przechodziła z małym dzieckiem w takim miejscu, skoro można było iść spokojnie chodnikiem po drugiej stronie (zabezpieczonym betonowymi klockami) albo chociaż trawnikiem?
Opiekowałam się kiedyś takim dzieckiem, na ulicy był koszmar, bo mały uwielbiał samochody i widząc jakieś od razu krzyczał "brum brum" i leciał pod koła. Dlatego unikałam chodzenia blisko jezdni, zawsze trzymałam za rękę/niosłam jak się szczególnie wyrywał, pilnowałam.
Ta matka dziecko po prostu puściła, nie wdawałam się w spekulacje, czy dzieciak się wyrwał, puścił rękę czy cokolwiek, bo w hejcie nie uczestniczyłam.

Nie każdy jest idealny, ale jeśli chodzi o życie Twojego dziecka, to przecież nie narażasz go (na wszelki wypadek), bo znasz je i wiesz, że lubi sobie uciekać albo ma fazę samodzielności i chce iść sam. Wszystko spoko, ale nie na remontowanej jezdni.
no jestem pewna, że ta kobieta doskonale wiedziała, że to była jej wina i czuła wystarczające wyrzuty sumienia. serio ktoś pomyślał, że potrzebna była do tego fala hejtu, bo przecież kobieta mogła nie wiedzieć, że to JEJ wina? no ale ja wiem, fajnie kopie się leżącego.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 14:18   #3707
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Bezpieczniejsza niż puszczanie samopas 😒

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Takie stawianie sprawy jest absurdalne.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 14:32   #3708
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ok, tylko dlaczego sądzisz, że jest to cecha przypisana i zależna w jakiś sposób od narodu, a nie jest to cecha np ludzi okrutnych?

rozumiem wiec, że jako Polka utożsamiasz się z tą "cechą narodową"? czy uważasz się za wyjątek potwierdzający regułę?
Bardzo dobrze wyjasnila to Macintosh

Cytat:
No takie są wskaźniki, takie tendencje, że np. Polacy są bardziej okrutni wobec zwierząt niż mieszkańcy np. Niemiec (nie wiem czy tak jest, to przykład). No przecież wystarczy przejrzeć ze zrozumieniem odpowiednie dane i sprawdzić jakie są tendencje, co przecież nie znaczy, że w Polsce nie dręczą zwierząt tylko szlachetne wyjątki. No ludzie
Nie mam nic do dodania
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 14:46   #3709
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Bardzo dobrze wyjasnila to Macintosh



Nie mam nic do dodania
nic z tego co napisała żadna z was nie wskazuje jakoby była to "cecha narodowa". zupełnie niepotrzebnie przypisujesz temu zjawisku połączenia z narodowością przedstawicieli.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-02, 14:50   #3710
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nic z tego co napisała żadna z was nie wskazuje jakoby była to "cecha narodowa". zupełnie niepotrzebnie przypisujesz temu zjawisku połączenia z narodowością przedstawicieli.
Nie zgadzam sie z Toba i co wiecej, nie mam zamiaru wiecej tego tlumaczyc, bo nie jestem zwolenniczka gadania w kolko tego samego. Dlatego kazda z nas pozostanie przy wlasnym zdaniu i poprzestanmy na tym, albo pogadaj sobie jeszcze na ten temat sama
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 15:05   #3711
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
no jestem pewna, że ta kobieta doskonale wiedziała, że to była jej wina i czuła wystarczające wyrzuty sumienia. serio ktoś pomyślał, że potrzebna była do tego fala hejtu, bo przecież kobieta mogła nie wiedzieć, że to JEJ wina? no ale ja wiem, fajnie kopie się leżącego.
tez jestem zaskoczona tymi komentarzami - kobieta i tak przezywa tragedie, na pewno sobie wyrzuca,ze mogla dziecka lepiej plnowac a tu jeszcze takie komentarze jakby dziecko tam eksperymentalnie puszczala,

na serio-co takie komenatrze maja sprawic? ze matka dziecka jak je przeczyta to wpadnie w jeszcze wieksza depresje albo rzuci sie z mosu ? mysle,ze naprawde nie trzeba jej dokladac, no ale w necie sie wygodnie pisze-ciekawe czy jakby ktos z waszej rodziny stracil dziecko to mowilybyscie mu ''no wiesz przykro mi ale to w sumie Twoja wina...'' - niezbyt sympatycznie brzmi prawda?
Save
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 16:13   #3712
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
no jestem pewna, że ta kobieta doskonale wiedziała, że to była jej wina i czuła wystarczające wyrzuty sumienia. serio ktoś pomyślał, że potrzebna była do tego fala hejtu, bo przecież kobieta mogła nie wiedzieć, że to JEJ wina? no ale ja wiem, fajnie kopie się leżącego.
A ja uważam, ze tego nie mozna nazwac hejtem. Normalne ze taka sytuacja wywola skrajne emocje i ludzie beda analizowac sytuacje i szukac winnego. Poza tym watpie, ze ta matka siedzi w necie i czyta, co mowia na jej temat.

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dlatego ja uważam, że specjalne szelki że smycza dla dziecka są super i pozwalają one na pewną samodzielność (dziecko może iść samo, np. Przed rodzicem, nie trzeba go za rękę trzymać) i rodzic ma kontrolę nad tym jak daleko dziecko odchodzi i może je zatrzymać, a nie biegać za nim. Ale nie, bo "na smyczy to się psa prowadza"!!

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Pierwsze co pomyslalam. Jakbym miala ruchliwe dziecko to na pewno bym takie szelki mu sprawila.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 19:22   #3713
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
A ja uważam, ze tego nie mozna nazwac hejtem. Normalne ze taka sytuacja wywola skrajne emocje i ludzie beda analizowac sytuacje i szukac winnego. Poza tym watpie, ze ta matka siedzi w necie i czyta, co mowia na jej temat.

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------



Pierwsze co pomyslalam. Jakbym miala ruchliwe dziecko to na pewno bym takie szelki mu sprawila.
miałam w rodzinie taki przypadek, że matka puściła rączkę dziecka na sekundę, bo dziecku pluszak z rączki wypadł, a w drugiej ręce miała zakupy. i sekunda wystarczyła aby dziecko pobiegło na ścieżkę rowerową prosto pod rozpędzony rower. zmarło w wyniku obrażeń. dość głośno o tym było w mieście. i wiem, że wcale nie trzeba siedzieć i szukać. komentarze takie były wszędzie. obcy ludzie pozwalali sobie pisać do niej prywatne wiadomości na fb i posty na jej tablicy jaką to jest wyrodną matką. a nawet zdarzyło się kilka razy, że ktoś podszedł na ulicy żeby zbluzgać. i powiedz mi, że to nie jest kopanie leżącego....
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 19:25   #3714
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Mnie też raz syn prawie wyleciał na ulicę. Staliśmy przed przejściem na czerwonym, on za rękę, nagle się szarpnął i prawie wybiegł. Udało mi się go złapać, ale myślałam, że zejdę na zawał w tamtym momencie. I to byliśmy oboje z TZem wtedy z nim.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 19:35   #3715
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No niestety, nie bardzo w sytuacji, gdy ojciec i matka po rozwodzie mieszkają w różnych miejscach (a z reguły mieszkają, przecież nie po to się rozwodzą by nadal gnieździć się w rodzinnym piekiełku). Dziecko musi mieć dom a nie miejsca zamieszkania. Przecież to, że mieszka z jednym z rodziców nie wyklucza, że oboje rodzice angazują się równo w wychowanie.
ze względu na dobro dziecka mogą mieszkać w tej samej miejscowości i równo dzielić się opieką nad dzieckiem. Zupełnie naturalne - ale niesprawiedliwe - jest że rodzic z którym dziecko mieszka bardziej angażuje się w opiekę nad nim. Dziecko miałoby 2 domy a nie 2 miejsca zamieszkania. I odpada problem weekendowego rodzica który bardzo atrakcyjnie ale rzadko spędza z dzieckiem czas. Jest za to wspólna codzienność - pranie, sprzątanie, gotowanie, lekarz, wywiadówka, odrabianie lekcji.

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem to jest zastanowić się 1000 razy i nie traktować rozwodu jako pierwszego rozwiązania problemów małżeńskich. Mam wrażenie ze ludzie dzisiaj już w ogóle nie naprawiają problemów i nie walczą tylko się rozwodza przy pierwszym kryzysie. A dzieci cierpią.
może nie tyle rozwodzą się przy pierwszym kryzysie, co moim zdaniem nie zauważają w odpowiednim momencie tego co do kryzysu doprowadza. Kiedy pomogłaby terapia czy mediacja. A jak już jest kryzys to czasami na pojednanie jest za późno.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 19:46   #3716
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Też mi się nie podobają takie komentarze w sieci. Wiadomo, że to wina opiekuna, bo dziecka nie upilnował i stało się. Ale ten rodzic z pewnością teraz jest tego świadomy i bardzo cierpi. Kopanie leżącego. Swoich dzieci nie mam, ale czasami miałam cudze pod opieką i wiem, że wystarczy sekunda nieuwagi i wszystko może się stać. To wcale nie musi być zła matka. Dziecko puściło rękę, wyrwało się, opiekuna na chwilę odwrócił wzrok... można wymieniać bez końca. Mam wrażenie, że te komentarze piszą osoby, które w życiu nie miały nic wspólnego z dziećmi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 19:54   #3717
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Albo prowadzisz załóżmy dwójkę, z czego oboje jeszcze w niezbyt "ogarniętym" wieku. niech jedno zechce pić/ siusiu / boli / ryk i weź się rozdwój jak drugiemu coś nagle strzeli.

nie umiałabym tak na bank, więc się nawet za to nie zabieram
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 20:11   #3718
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
no jestem pewna, że ta kobieta doskonale wiedziała, że to była jej wina i czuła wystarczające wyrzuty sumienia. serio ktoś pomyślał, że potrzebna była do tego fala hejtu, bo przecież kobieta mogła nie wiedzieć, że to JEJ wina? no ale ja wiem, fajnie kopie się leżącego.
Dlatego też sama nie komentowałam. I tak, jak mówi Ciri, wątpię, by matka to przeczytała w takiej sytuacji. Bardziej chciałam podkreślić sam fakt, że media trąbiły o wypadku.

Znalazłam artykuł, przepraszam, to była jednak dziewczynka potrącona przez koparkę, w komentarzach powtarzał się chłopiec, więc pokićkałam.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska...ziecko/7e24t01
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 21:09   #3719
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dlatego ja uważam, że specjalne szelki że smycza dla dziecka są super i pozwalają one na pewną samodzielność (dziecko może iść samo, np. Przed rodzicem, nie trzeba go za rękę trzymać) i rodzic ma kontrolę nad tym jak daleko dziecko odchodzi i może je zatrzymać, a nie biegać za nim. Ale nie, bo "na smyczy to się psa prowadza"!!

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
wg mnie to jest dobry pomysł z szelkami bo jednak ma sie nad dzieckiem kontrolę.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Wiesz co, nie ma ludzi idealnych, ale naprawdę nie trzeba byc niewiadomo jak madrym zeby pomyslec ze dziecko moze sie wyrwac i wpasc pod samochod. Zwlaszcza jak idzie sie kolo takiego miejsca.

Oczywiscie ze wypadki sie zdarzaja, ale tu nie jest wina "pecha" tylko nieodpowiedzialności matki. Co nie zmienia faktu ze mi jej szkoda. '

Serio, ludzie nie mysla. Tyle sie mowi np zeby nie zostawiac dzieci w samochodzie w upal, i co? Mozna trabic i tak znajdzie sie jakis idiota co zostawi.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 21:47   #3720
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. IV

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
miałam w rodzinie taki przypadek, że matka puściła rączkę dziecka na sekundę, bo dziecku pluszak z rączki wypadł, a w drugiej ręce miała zakupy. i sekunda wystarczyła aby dziecko pobiegło na ścieżkę rowerową prosto pod rozpędzony rower. zmarło w wyniku obrażeń. dość głośno o tym było w mieście. i wiem, że wcale nie trzeba siedzieć i szukać. komentarze takie były wszędzie. obcy ludzie pozwalali sobie pisać do niej prywatne wiadomości na fb i posty na jej tablicy jaką to jest wyrodną matką. a nawet zdarzyło się kilka razy, że ktoś podszedł na ulicy żeby zbluzgać. i powiedz mi, że to nie jest kopanie leżącego....
Jest roznica miedzy takimi zachowaniami jak opisalas a np dyskusja pod artykulem.

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Też mi się nie podobają takie komentarze w sieci. Wiadomo, że to wina opiekuna, bo dziecka nie upilnował i stało się. Ale ten rodzic z pewnością teraz jest tego świadomy i bardzo cierpi. Kopanie leżącego. Swoich dzieci nie mam, ale czasami miałam cudze pod opieką i wiem, że wystarczy sekunda nieuwagi i wszystko może się stać. To wcale nie musi być zła matka. Dziecko puściło rękę, wyrwało się, opiekuna na chwilę odwrócił wzrok... można wymieniać bez końca. Mam wrażenie, że te komentarze piszą osoby, które w życiu nie miały nic wspólnego z dziećmi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja mam wrazenie ze nie dostrzegacie roznicy miedzy opisanymi przez was sytuacjami jak np stanie na czerwonym swietle a sytuacja taka jak tu, gdzie matka szla po niebezpiecznej stronie ulicy majac do dyspozycji chodnik po drugiej stronie. Dla mnie to jest przerazajaca nieodpowiedzialnosc.

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6919731 1]Albo prowadzisz załóżmy dwójkę, z czego oboje jeszcze w niezbyt "ogarniętym" wieku. niech jedno zechce pić/ siusiu / boli / ryk i weź się rozdwój jak drugiemu coś nagle strzeli.

nie umiałabym tak na bank, więc się nawet za to nie zabieram [/QUOTE]

Noom.. Nie wiem jak moi rodzice sobie radzili z trojka, chyba ich uratowalo to, ze czesc z nas byla raczej ostrozna, ale ja bym jednak kupila te szelki...

Mi tej babki po ludzku szkoda. Ale jej nieostroznosc nie mieści mi sie w głowie.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2017-01-02 o 21:52
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-02 15:47:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.