ocet jabłkowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-23, 09:45   #1
toria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 10
GG do toria

ocet jabłkowy


Witam wszystkich.Mam małe pytanko.Czy piłyście kiedyś ocet jabłkowy?Słyszałam, że ma niesamowite właściwości. Czy to prawda? Może macie jakieś dośwadczenia z tym związane?
toria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 14:56   #2
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: ocet jabłkowy

O Boże Ocet to przyprawa, a nie napój odchudzający!!! Ocet w dużych ilościach powoduje szkodliwe działania (bodajże chodzi o niszczenie czerwonych albo białych krwinek krwi).
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 15:18   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: ocet jabłkowy

nie praktykuje tego typu metod odchudzających aale kolezanka łyka jakies pastyli z chyba octem jabłkowym na ograniczenie łaknienia ma podobne działanie jak chrom .
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 15:42   #4
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: ocet jabłkowy

aga napisał(a):
> Witam wszystkich.Mam małe pytanko.Czy piłyście kiedyś ocet jabłkowy?Słyszałam, że ma niesamowite właściwości. Czy to prawda? Może macie jakieś dośwadczenia z tym związane?

Podobno pomaga, ale PIĆ go można w minimalnych ilościach a nie jak to doradzają samorodne dietetyczki - łykami i najlepiej na czczo. Ocet to ocet i na pewno nie powinno się go stosować na pusty żołądek. Jak czytam w necie o 'wspieraniu głodówek' octem jabłkowym to zaczyna mnie kłuć w brzuchu. Podobno można dodawać łyżkę takiego octu do dowolnego napoju pitego podczas sutego posiłku - ale szczerze mówiąc nie znam się na tym i radziłabym skonsultować się z lekarzem.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 08:26   #5
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: ocet jabłkowy

To i ja witam wszystkich i mam kolejne małe pytanko Czy piłyscie kiedyś Ace ? Taki do dezynfekcji WC , najlepiej o smaku jabłkowym Słyszałam, ze ma niesamowite właściwości- przeczyszcza ? Czy to prawda ? mam nadzieje, ze macie JAKIEŚ ( ?!) doswiadczenia z tym związane ? Podzielcie sie prosze.. Bede wdzieczna, az po grób ( ? !! )


Aga, wybacz ze jestem złosliwa- chyba po raz pierwszy na wizazu ale cholernie mnie zirytowało Twoje pytanie ..

nic juz wiecej nie napisze..rozumiem, ze ten ocet miałabys pić w celu wyszczuplenia, czy tak ?


o bozz...jestem jakas zacofana, jesli chodzi o diety odchudzające i chyba nie usprawiedliwia mnie fakt, ze własnie jestem w ciazy ..powinnam sie dokształcać mimo wszystko ...ech..gadac sie nie chce...

Aga, nie gniewaj sie- musiałam po prostu...
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 08:42   #6
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: ocet jabłkowy

"Podobno można dodawać łyżkę takiego octu do dowolnego napoju pitego podczas sutego posiłku - ale szczerze mówiąc nie znam się na tym i radziłabym skonsultować się z lekarzem. \\"

Jelonuś ale pomyśl- fajnie np. taka poranna nesca smakuje do sniadania zamiast z mleczkiem, to z octem, nie ?

az mnie korci spróbować
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 09:45   #7
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: ocet jabłkowy

Olaaaa

Apropos octu jablkowego i Grecji Greczynki smarują nim uczulone cialko...hmmm wyprobowalam gdy wyskoczyly mi krostki po depilacji na nóziach i....pomoglo!!
Co do picia to slyszalam ale uważam że to glupota!
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-04-24, 10:29   #8
Ognik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 88
Re: ocet jabłkowy

Ojej... no co Wy... Ja piłam ocet jabłkowy (3 razy dziennie, przed posiłkami po szklance wody z łyżką octu) jak chciałam zrzucić kilka pozimowych kilogramów i oczyścić organizm (jako dokładka do ruchu i rozsądnej diety, oczywiście).

Sama go zrobiłam i taki ocet nie ma nic wspólnego ze zwykłym octem! Powstaje w wyniku fermentacji jabłek, z dodatkiem miodu, ciemnego chleba i drożdży.
Ognik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 11:48   #9
diorek*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 164
Re: ocet jabłkowy

Przepis Zetrzyj owoce wraz ze skórką 80 dag miazgi zalej litrem przegotowanej wody , dodaj po 10 dag miodu i drożdży do pieczenia oraz 2 dag chleba razowego . Zostaw w ciemnym miejscu bez przykrycia w temperaturze pokojowej , przemieszaj 3 razy dziennie drewnianą łyżką po 10 dniach przecedź , odciskając resztki . Jeszcze raz przecedź , zakryj gazą , odstaw w cieple miejsce na 40-60 dni aż płyn się ustoi stanie się jasny , zlej do butelki . Przed każdym posiłkiem pij szklankę wody z łyżką jabłkowego octu . Poprawia wchłanianie żelaza , stabilizuje poziom cukru we krwi ( podobnie jak chrom ) przez co hamuje a przynajmniej powinien apetyt na słodycze . Nie jest to środek cudotwórczy ale jest dobry dla osób przeprowadzających kilka razy do roku kuracje oczyszczające ( nie mam na myśli głodówek ) . Wyniki badań po nim są dobre , nie szkodzi a tak na marginesie to nie od dziś wiadomo że nawet ocet winny działa przeciwzapalnie oraz przeciwobrzękowo . Więc nawet zwykły ocet ma swoje dobre strony
diorek* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 11:50   #10
toria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 10
GG do toria
Re: ocet jabłkowy

Przykro mi, że tak zareagowałaś. Ciąża chyba Ci nie służy, stajesz się kąśliwa. Uważam,żw nie powinnaś używać tak ostrych słów nawet gdybyś była anty na maxa.Milczenie czasem jest złotem...
toria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 12:01   #11
Ognik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 88
Re: ocet jabłkowy

Diorek
Widzę, że znamy niemal identyczny przepis (ja skorzystałam z książki Tombaka i tam napisane jest, by na początku przykryć naczynie, a potem jeszcze dodaje się miód).
Ognik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-24, 12:49   #12
diorek*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 164
Re: ocet jabłkowy

Ach , no widzisz Ogniku - ja korzystałam ze starego numeru Super Linii ( tam jest wiele interesujących domowych ziołowych przepisów ) i być może stąd ta niewielka rozbieżność , chociaż szczerze mówiąc - rzeczywiście lepiej to przykryć
diorek* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 15:13   #13
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: ocet jabłkowy

Agentka-Ola napisał(a):
> "Podobno można dodawać łyżkę takiego octu do dowolnego napoju pitego podczas sutego posiłku - ale szczerze mówiąc nie znam się na tym i radziłabym skonsultować się z lekarzem. \\"
>
> Jelonuś ale pomyśl- fajnie np. taka poranna nesca smakuje do sniadania zamiast z mleczkiem, to z octem, nie ?
>
> az mnie korci spróbować

Smacznego Oluś
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 15:22   #14
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: ocet jabłkowy

Ognik napisał(a):
> Diorek
> Widzę, że znamy niemal identyczny przepis (ja skorzystałam z książki Tombaka i tam napisane jest, by na początku przykryć naczynie, a potem jeszcze dodaje się miód).

Do metod pana Tombaka to ja bym podchodziła z dystansem . Niektóre jego metody żywieniowe są dość dziwne . Zaś sam Tombak jest chyba bardziej filozofem niż żywieniowcem. Już choćby jego głodówki i stwierdzenie, że on w sumie w roku odbywa 120 takich dni... Nie mówię, że on nie ma racji [bo każdy ma "swoją rację" ] - natomiast autorytet z niego raczej żaden.

W sumie to Wasza sprawa co jecie i pijecie. Jasne, że ocet jabłkowy to nie "ten" ocet tylko ocet z jabłek, ale.. zresztą porozmawiajcie z hepatologiem, internistą i dietetykiem. A jak już pijecie ten ocet [zamiast na przykład dodawać go do potraw - bo to w sumie jest przyprawa a nie napój ] to z umiarem i nigdy na czczo, albo co gorsza zamiast jedzenia.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-26, 08:35   #15
Ognik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 88
Re: ocet jabłkowy

Sarenko Nie należę do zagorzałych fanów Tombaka ani nawet za bardzo nie znam jego metod, jedynie szukając przepisu na ocet jabłkowy znalazłam ów przepis akurat w jego książce (mamina biblioteczka ). Zresztą to nie on wymyślił ten ocet
W sumie jest to coś podobnego do kwasu chlebowego, o którym przecież wiadomo, że jestr zdrowy.
Myślę, że jeśli chodzi o negatywne opinie nt. octu jabłkowego, głównym "winowajcą" jest jego nazwa oraz ofiary zwykłego octu
W każdym razie mi taka lekka kuracja pomogła i efekty były o niebo lepsze niż wówczas, gdy stosowałam samą dietę. Zaznaczam, że chodziło mi głównie o oczyszczenie, odrobina zimowego sadełka to sprawa drugorzędna

Buziaki w ten słoneczny ranek! ********
Ognik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-26, 08:49   #16
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: ocet jabłkowy

Ognik napisał(a):
> Sarenko Nie należę do zagorzałych fanów Tombaka ani nawet za bardzo nie znam jego metod, jedynie szukając przepisu na ocet jabłkowy znalazłam ów przepis akurat w jego książce (mamina biblioteczka ). Zresztą to nie on wymyślił ten ocet

Nie wymyślił, ale stosuje dziwne metody żywieniowe, więc to co on poleca niekoniecznie należy traktowac poważnie .

> W sumie jest to coś podobnego do kwasu chlebowego, o którym przecież wiadomo, że jestr zdrowy.

Wszystko jest zdrowe a zarazem niezdrowe - liczy się umiar w stosowaniu.

> Myślę, że jeśli chodzi o negatywne opinie nt. octu jabłkowego, głównym "winowajcą" jest jego nazwa oraz ofiary zwykłego octu

Nie to. Raczej fakt, że młode dziewczyny piją ten specyfik w czasie głodówki doprowadzając się do wrzodów żołądka i innych powikłań. Moja kuzynka z racji swojego wieku obcuje z nastoletnimi "dietetyczkami", które rozbiająją sobie tłuszcz pijąc z rana, z wieczora oraz po południu tenże produkt szklankami i żywiąc się przy tym jogurtem odtłuszczonym i zupką Knorra [chyba nie muszę nadmieniać, że jogurt i gorący kubek przypada co najwyżej jeden na dzień]. Zresztą wystarczy poczytać blogi [kiedyś gdzieś na Wizażu były linki] o tym co dziewczyny wyczyniają z tym octem.

Cytryny też są zdrowe, ale jak ktoś przez 20 dni pije tylko sok ze świeżej cytryny i raz dziennie zagryza to jabłkiem - efekty mogą być opłakane.

__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-26, 09:11   #17
Ognik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 88
Re: ocet jabłkowy

>>"Nie wymyślił, ale stosuje dziwne metody żywieniowe, więc to co on poleca niekoniecznie należy traktowac poważnie"

Nie on jeden poleca wspomaganie kuracji octem z jabłek + nawet jeśli wśród tego, co propaguje, znajdują się z lekka niecodzienne lub nawet szalone metody, nie oznacza to, że wszystkie są bez sensu bądź szkodliwe, no i nie o nich tu mowa
Powiedzmy, że sama dla siebie jestem dowodem skuteczności i bezpieczeństwa sposobu stosowania octu jabłkowego jaki opisałam wyżej

>>"Wszystko jest zdrowe a zarazem niezdrowe - liczy się umiar w stosowaniu."

Przecież nie twierdzę nic innego

>>"Nie to. Raczej fakt, że młode dziewczyny piją ten specyfik w czasie głodówki doprowadzając się do wrzodów żołądka i innych powikłań. Moja kuzynka z racji swojego wieku obcuje z nastoletnimi "dietetyczkami", które rozbiająją sobie tłuszcz pijąc z rana, z wieczora oraz po południu tenże produkt szklankami i żywiąc się przy tym jogurtem odtłuszczonym i zupką Knorra [chyba nie muszę nadmieniać, że jogurt i gorący kubek przypada co najwyżej jeden na dzień]. Zresztą wystarczy poczytać blogi [kiedyś gdzieś na Wizażu były linki] o tym co dziewczyny wyczyniają z tym octem."

Sarenko Zapewne też. Ale między innymi właśnie to miałam na myśli pisząc o ofiarach zwykłego octu- bo wiele osób myli środki i efekty...
A ten horror, który opisałaś, to juz osobna "bajka"
Ognik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-26, 12:48   #18
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Re: ocet jabłkowy

Jak slysze o piciu octu to dostaje dreszczy i jestem maksymalnie wściekla. Gdy byłam w podstawowce moja o rok starsza koleżanka(miała 14 lat) zaszłyszała chyba gdzieś taką bzdurę, że od octu sie chudnie. No i stało sie... Zmarła Ocet niszczy o ile dobrze pamiętam czerwone krwinki, a jak się go wypije w duzych ilosciach to moze doprowadzić do takiej tragedii. Niestety nikt o tym nie wiedział i jej nie dopilnował. Była zdrowa dziwczyna a odeszla dosłownie z dnia na dzien. Także czasem poprostu trzeba uważać co się mówi szczególnie na necie, gdzie jakaś kolejna nastolatka może popełnić jakieś głupstwo, bo nie zrozumie do końca co się ma na myśli. Sorki za taką smutna wypowiedź, ale ja to zapamiętam do końca życia...
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-26, 13:15   #19
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: ocet jabłkowy

_Kasia23_ napisał(a):
> Sorki za taką smutna wypowiedź, ale ja to zapamiętam do końca życia...

Nie dziwię się Kasiu..

Jej.. Nie do wiary - taki zwykły ocet piła? Te agentki o których ja mówię piją ocet jabłkowy [nie ta sama moc, nie ten sam efekt, inny produkt] - ale na czczo, w dużych ilościach, na baaardzo rdukcyjnej diecie [o ile dietą to można nazwać...] i też robi swoje.. A dziewczyny cieszą się, że chudną - niszcząc sobie przewód pokarmowy. Smutne, ale prawdziwe. Najgorsze w tym wszystkim jest to o czym nadmieniłaś - np. ktoś napisze, że dodaje do sałatek ocet jabłkowy, bo pomaga on w oczyszczaniu organizmu i prowadzi do chudnięcia.. a jedna małolata z drugą to podłapią i zaczną pić szklankami ocet, łykać tabletki przeczyszczające i jeść jedną kanapkę dziennie.. ech...
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-28, 18:41   #20
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: ocet jabłkowy

Wlasnie tez kiedys jakis lekarz powiedzial w progranie tv ze taki ocet i inne jego odmiany (czyli kazdy ocet oprocz tego zwyklego) jest zdrowszy, bo nie jest kwasem albo nie jest tak silnym kwasem(niepamietam jak to mialo byc) i lepej w celach spozywczych, do salatek lepiej stosowac ocet jablkowy, winny i jakie tam sa jeszcze. Widzialam nie raz na polkach sklepowych rozne rodzaje octu (podobno one nie maja takich wlasciwosci ale jedyne co laczy te rodzaje octu z normalnym to tylko nazwa), ale nigdy nie odwazylam sie kupic. Nie mam pojecia jak bedzie smakowac slatka z innym octem niz ten zwykly? Lub jak bedzie smakowac zupa buraczkowa? probowalyscie polac nim zimne nozki? Jak to sie ma do takich potraw, bo salatke to jeszcze umie sobie wyobrazic ale inne potrawy...? A i jeszcze jedno a ten kupny ocet jablkowy to taki sam jak ten co wy same zrobilyscie?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 22:02   #21
Ognik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 88
Re: ocet jabłkowy

Moniś! Wygrzebuję wątek, ponieważ robię porządek w outlooku i właśnie trafiłam na powiadomienie
Ale to i tak "pro forma", bo nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytania hi hi
Nie mam pojęcia, jak robiony jest ocet jabłkowy, który można dostać w sklepie... Ale zakładam, że to tak, jak np. z chlebem- domowy najzdrowszy i masz pewność, czego użyłaś i w jakich warunkach.
A sałatek nie polewałam, do potraw nie dodawałam tego "mojego". Właściwie mój jedyny kontakt z octem to ten opisany w tym wątku i ocet balsamiczny (do sałatek, mięs...).
Do barszczu dodaje się ocet? Ale ja zielona jestem!
Buziaki!
Ognik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-30, 12:49   #22
goszaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2
Re: ocet jabłkowy

AŁA!!!
KOMI czy ty wiesz o czym my tu w ogóle rozmawiamy?? Chodzi o ocet jabłkowy a nie spirytusowy o jakim ty myślisz!! Ocet jabłkowy posiada bardzo wile właściwości leczniczych! Ocet jabłkowy stosuje sie jako przyprawę do sałat innych potraw i jako środek leczniczy na wiele dolegliwości a zwłaszcza odchudzanie bo wspomaga przemianę materii, przy przeziebieniach i wielu wielu dolegliwościach! Posiada 50 pierwiastków!! Znam go bardzo gdyż moja mama robi ocet jabłkowy co roku na zime i jeszcze nigdy nie zachorowałam!! Uważam ze jest najlepszym lekiem na przeziembienia oraz związane z tym bóle gardła!! Nie moze być nei zdrowy ponieważ jest robiony na miodzie!! I POMYŚL ZANIM COS NAPISZESZ BO WPROWADZASZ LUDZI W WIELKI BŁĄD!!!!!!!!!! Pytania możecie do mnie kierować!! Służę pomocą!!
goszaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-30, 13:05   #23
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Re: ocet jabłkowy

Dziewczyny, a ja polecam tabletlk APLEFIT, z octem jabłkowym właśnie, z witaminkami i minerałkami. Zarzywam tylko 2xdziennie po jednej tabletce (choć można po dwie), pół godziny przed jedzeniem i popijam szklaneczką mineralki.
Fakrycznie mój nieograniczony apetyt na słodycze się zmniejszył
Poza tym - 3,5kg w miesiąc bez rzadnych głodówek i dodatkowej diety !!!
100 tabletek kosztuje ok 25 zł.
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-30, 14:22   #24
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: ocet jabłkowy

Witam,
wpisuje urywek tlumaczony z niemieckiego na polski (zupelnie przypadkowo wziety artykul ze strony sklepu ekologicznego), gdzie podaja m.in. bogactwo i zastosowanie octu jablkowego:


„Przebiegu fermentacji jablek towarzysza wazne substancje, ktore nie sa zawarte (lub w niewielkich ilosciach) w swiezych jablkach, jak np. tanina, bioflavonoidy, enzymy i kwasy organiczne (jak octowy i cytrynowy)”

i dalej

„Wazne substancje:
Badania nad tym „cudownym napojem” wykazaly, ze podczas jego ulatniania wykryto ponad 90 substancji. Obok ketonow, zawartych jest w occie jablkowym 18 roznych rodzajow alkoholow, kwasow organicznych, blonnikow, enzymow, witamin, substancji mineralnych i pierwiastkow sladowych.
Szczegolnie bogaty jest w witaminy A, C i z grupy B. Ze skladnikow mineralnych zawiera potas, sod, wapn, magnez, fosfor, chlor, siarke, a takze zelazo, fluor, mangan, krzem, miedz i bor. Kazdy z nich jest codziennie potrzebny dla organizmu.

Ocet jablkowy moze byc regularnie pity, jako wystarczajace zaopatrzenie w witaminy, skladniki mineralne i pierwiastki sladowe. Szczegolnie dzieci, kobiety ciezarne, sportowcy, palacze i ludzie zestresowani maja podwyzszone zapotrzebowanie na witaminy i skladniki mineralne, ktore moga pokryc poprzez zdrowe, pelnowartosciowe odzywianie, polaczone codziennie z jedna szklanka octu jablkowego (szklanka wody z jedna lyzka octu jablkowego).

Regularnie pity zapobiega rozprzestrzenianiu sie bakterii powodujacych gnicie w jelitach. Dolegliwosci takie jak zaparcia i wzdecia, moga byc w naturalny sposob zlagodzone. Wazna jest kontynuacja i uzytkowanie octu jablkowego. Jako terapia - wypijac przed kazdym posilkiem lyzke octu jablkowego zmieszana ze szklanka wody.”


Chcialam teraz dodac cos od siebie. Ocet jablkowy jest powszechnie (przynajmniej na Zachodzie) znany szczegolnie jako srodek wzmacniajacy organizm, dlatego tez najczesciej pija go ludzie na jesien, aby zapobiegac infekcjom.
Co do terapii na odchudzanie, to uwazam, ze na samym napoju z octu nie mozna polegac, tak samo jak na samym nie jedzeniu. To moze doprowadzic raczej do choroby nie zdrowia.
Ocet jablkowy jest zdrowy, nawet b.zdrowy, ale tak jak podaja, szklanka wody + lyzka octu jablkowego (nie spirytusowego!!!) + lyzka miodu, jak ktos lubi i nie ma na niego alergii. Takze prosze nie pojmowac, ze rozchodzi sie tutaj o szklanke czystego octu jablkowego. Niedoczytujac lub zle interpretujac mozna popelnic powazny blad.


monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 17:35   #25
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: ocet jabłkowy

Niepotrzebne te nerwy. To tak jakby porownac kogos, kto pije wino do obiadu z dzieciakami pijacymi jabole pod sklepem. Swoja droga mlode dziewczyny sa zaskakujaco obeznane w metodach odchudzania, mysle ze ten pomysl z occtem do dla nich nie nowina . Zrobilam sobie ocet jablkowy i uzywam go do plukanek do wlosow (skutkuje!). Jak dziala stosowany wewnetrznie nie mam pojecia?
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-10, 19:44   #26
goszaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2
Re: ocet jabłkowy

Widze ze ludzie sie nie znają a tym bardziej nie znają leczniczego działania octu jabłkowego!! Wiec nie bede 2 raz pisac właściwości leczniczych skoro i tak nikt tu nie slucha!!
goszaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 14:26   #27
EVAgwiazdka
Raczkowanie
 
Avatar EVAgwiazdka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 350
Smile Dot.: ocet jabłkowy

zgadzam sie z tym ze ocet jabłkowy ten robiony z jabłek w domu jest BARDZO ZDROWY nie ma on nic wspolnego z tym octem ze sklepu (tylko nazwe )
EVAgwiazdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 16:19   #28
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: ocet jabłkowy

Kiedys brałam tabletki wspomoagające odchudzanie właśnie z octem jabłkowym,brałam je bardzo długo,efektów nie zauważyłam
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 21:37   #29
Gaya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6
Dot.: ocet jabłkowy

Witajcie
Wiecie co zasmuca? fakt że mamy XXI wiek i taką ciemnote,a po drugie jeszcze to że osoby najmniej kompetentne zabierają w czymś głos,zupełnie nie znając się.
Ocet owszem jest zabójstwem ale ocet winny lub biały destylowany (zawiera kwas octowy).
Niszczy czerowne krwinki,powoduje anemię,zakłóca procesy trawienne,powoduje marskość wątroby,wrzodowe zap jelit etc...
Zupełnie inne działanie ma ocet jabłkowy.
Kwas jabłkowy zawarty w tym occie łączy się z zasadami i substancjami mineralnymi w naszym organiźmie,tworząc glikogen.
Glikogen natomiast reguluje cykl menstruacyjny,polepsza naczynia krwionośne,sprzyja tworzeniu się krwinek czerwonych.
Najcenniejszą zaletą octu jabłkowego jest BARDZO DUŻA ZAWARTOŚĆ POTSAU,konieczna do wyciszenia np.ukł.nerwowego,regulacj i hormonów ,zatrzymaniu w org magnezu żelaza, i krzemu.

Najlepiej oczywiście taki ocet zrobić samemu w domu.
Jeśli ktoś będzie zainteresowany podam przepis na pyszny domowy ocet jabłkowy.
Nie piszcie o czymś czego tak do końca nie wiecie,nie bazujcie na opiniach zasłyszanych gdzieś tam.
Pozdrawiam
Gaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 22:16   #30
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: ocet jabłkowy

Poza tym , rewelacyjny jest tonic z octu jabłkowego do twarzy
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:13.