Testy na poglądy polityczne. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-08, 21:19   #1
hamak288
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 37

Testy na poglądy polityczne.


3 testy na poglądy polityczne. Są one ciekawe, chociaż mało znane. Określa nasze poglądy: lewica-centrum prawica. Zawiera pytania (gospodarcze i światopoglądowe) z obu testów:

http://samequizy.pl/test-polityczny-2/


Test zawiera tylko pytania gospodarcze. Określa nasze poglądy: socjalista-umiarkowany liberał-liberał:

http://samequizy.pl/jestes-ekonomicz...y-gospodarcze/
A ten zawiera z kolei tylko pytania o światopogląd. Określa nasze poglądy: liberał-centrum-konserwatysta
http://samequizy.pl/jestes-liberalem...-swiatopoglad/
Zapraszam do prezentowania wyników.















hamak288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 21:27   #2
Monster66
TheBill
 
Avatar Monster66
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Brak
Wiadomości: 2 768
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

1.Centrum

2.umiarkowany liberał

3.centrum
__________________
Takie tam
Monster66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 21:57   #3
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

1. Centrum
2. Umiarkowany liberał/liberał
3. Centrum/liberał

Testy tendencyjne. W niektórych odpowiedziach brak odpowiadającej mi opcji.
I w sumie nie wiem, dlaczego wpuszczanie ogromnej ilości imigrantów miałoby być domeną liberałów.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 21:59   #4
201708250923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 813
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

.

Edytowane przez 201708250923
Czas edycji: 2017-08-24 o 21:34
201708250923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 22:04   #5
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

Cytat:
Napisane przez wredot_ka Pokaż wiadomość
Testy nie są miarodajne.Odpowiedzi są liczone na zasadzie przewagi jednej odwiedzi, a nie punków. Zresztą już pierwsze pytanie nastręczyło mi problemów. Głosując wybieram nie tylko najlepsza partie dla siebie, ale także dla przyszłości Polski, tym samym trudno mi powiedzieć jaki system opodatkowania uważam za najlepszy kiedy: ja mam progresywny, mama na ryczałt, tata ma liniowy. Już pomijając że ryczałt i liniowy to specyfika działalności gospodarczej. Gratulacje dla układającego testy Pomieszanie z poplątaniem.
w punkt. Przydałaby się instrukcja "co autor miał na mysli" ukladajac pytanie
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 22:22   #6
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

A jakie wyniki wyszly na "zapytaj gimbaze z onetu.pl" ?
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 22:24   #7
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

Najbardziej uczciwą ilustracją poglądów politycznych jest układ kartezjański, gdzie osią X są poglądy gospodarcze (od komunizmu do libertianizmu) a osią Y są poglądy światopoglądowe (od ultraliberalizmu do ultrakonserwatyzmu).

Tolerancyjny stosunek do marihuany jest wyznacznikiem bycie lewicowym?

Ja tam jestem monarchistą.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-08, 22:43   #8
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Najbardziej uczciwą ilustracją poglądów politycznych jest układ kartezjański, gdzie osią X są poglądy gospodarcze (od komunizmu do libertianizmu) a osią Y są poglądy światopoglądowe (od ultraliberalizmu do ultrakonserwatyzmu).

Tolerancyjny stosunek do marihuany jest wyznacznikiem bycie lewicowym?

Ja tam jestem monarchistą.
Widziałam gdzieś taki test, ale nie mam linka.
Był znacznie bardziej miarodajny.

ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 23:20   #9
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

Cytat:
Napisane przez wredot_ka Pokaż wiadomość
Testy nie są miarodajne.Odpowiedzi są liczone na zasadzie przewagi jednej odwiedzi, a nie punków. Zresztą już pierwsze pytanie nastręczyło mi problemów. Głosując wybieram nie tylko najlepsza partie dla siebie, ale także dla przyszłości Polski, tym samym trudno mi powiedzieć jaki system opodatkowania uważam za najlepszy kiedy: ja mam progresywny, mama na ryczałt, tata ma liniowy. Już pomijając że ryczałt i liniowy to specyfika działalności gospodarczej. Gratulacje dla układającego testy Pomieszanie z poplątaniem.
Nie do końca... np 1 test "Możesz więc sam policzyć punkty (pierwsza odp.- 0 pkt, druga odp.- 1 pkt, trzecia odp.- 2 pkt). Wyniki będą wówczas dużo dokładniejsze: lewica 0-9 pkt, centrolewica 10-18 pkt, centrum 19-27 pkt, centroprawica 28-35 pkt, prawica 36-44 pkt"

1. centrum
2. umiarkowany socjalista
3. umiarkowany konserwatysta
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 01:26   #10
hamak288
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 37
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

jaki system opodatkowania uważam za najlepszy kiedy: ja mam progresywny, mama na ryczałt, tata ma liniowy. Już pomijając że ryczałt i liniowy to specyfika działalności gospodarczej.
Przydałaby się instrukcja "co autor miał na mysli" ukladajac pytanie Istnieją trzy rodzaje opodatkowania: progresywny, liniowy i ryczałtowy. Rzeczywiście p. liniowy i ryczałtowy to specyfika działalności gospodarczej, ale tylko dlatego, że polski system prawny przyjął takie rozwiązanie. W wielu krajach podatkiem liniowym są opodatkowane osoby fizyczne (a nie tylko prawne). Propozycje wprowadzenia p. o równym % były (i są) zgłaszane także w Polsce. Kiedyś zwolennikiem liniowego PIT była PO, obecnie- Nowoczesna. Z kolei za ryczałtowym PIT optuje J. Korwin- Mikke. Tak jak powiedziałem: są 3 rodzaje podatków. Więc jeżeli jesteście takie mądre to wymyślcie swoje pytanie na temat rodzaju podatku PIT.
Tolerancyjny stosunek do marihuany jest wyznacznikiem bycie lewicowym?
Oczywiście, że nie. Największym orędownikiem marihuany jest o. Rydzyk, a największym przeciwnikiem Janusz Palikot. Ruch Wolne konopie przecież opiera się na katolickiej nauce społecznej i ma błogosławieństwo Papieża.
I w sumie nie wiem, dlaczego wpuszczanie ogromnej ilości imigrantów miałoby być domeną liberałów.
Partie/ruchy antyimigranckie mają charakter nacjonalistyczny (a więc prawicowy). Z kolei zwolennikami otwarcia granic dla uchodźców są generalnie partie lewicowe. Dla niezorientowanych: lewicowość= liberalizm światopoglądowy; prawicowość= liberalizm gospodarczy.
Nie do końca... np 1 test "Możesz więc sam policzyć punkty (pierwsza odp.- 0 pkt, druga odp.- 1 pkt, trzecia odp.- 2 pkt). Wyniki będą wówczas dużo dokładniejsze: lewica 0-9 pkt, centrolewica 10-18 pkt, centrum 19-27 pkt, centroprawica 28-35 pkt, prawica 36-44 pkt"
We wszystkich trzech testach można podliczyć punkty, a nie tylko w 1. W każdym z trzech testów wyniki będą wówczas podzielone na 5 poglądów, a nie na 3.
1. centrum
2. umiarkowany socjalista
3. umiarkowany konserwatysta
Jeżeli masz poglądy ekonomicznie socjalistyczne a światopoglądowo konserwatywne, to test podsumowujący oba wskazał Ci twoje ogólne poglądy jako centrowe.
Generalnie po zarzutach (przyporządkowanie poglądu, popierającego legalizację narkotyków do prawicy; wyrażanie zdziwienia, że liberałowie są przychylni przyjmowaniu uchodźców czy krytykowanie pytania o preferowany podatek PIT, kiedy istnieją tylko 3 rodzaje podatków) wnioskuję, że w temacie polityki jesteście kompletnymi laikami. Jeżeli pytania lub odpowiedzi nie były obiektywne to proszę zgadnąć chociaż w jednym przypadku, na podstawie samego tylko sformułowania, jakie są poglądy autora testów.

Edytowane przez hamak288
Czas edycji: 2016-04-09 o 01:43 Powód: uzupełnienie
hamak288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 02:02   #11
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

Hamak
pierwsze pytanie o zaostrzenie ustawy karnej

Można zaostrzenie zrozumieć jako
1 przywrocenie kary śmierci
2 rozszerzenie katalogu kar
3 podniesienie tzw. "widełek"
4 zmiany w wykroczeniach
5 prymat kar izolacyjnych

etc,etc
To co autor miał na mysli pisząc zaostrzenie ?

Nie będę się zastanawiała jakie poglądy ma Autor testu, skoro pytania mają taki rozrzut dowolności interpretacyjnej
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-09, 02:28   #12
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

Centrum

Umiarkowany liberał

Liberał
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 02:43   #13
hamak288
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 37
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

pierwsze pytanie o zaostrzenie ustawy karnej
Można zaostrzenie zrozumieć jako
1 przywrocenie kary śmierci
Wystarczy, że doczytasz pytanie do końca. Brzmi ono w całości:
Czy jesteś za zaostrzeniem kodeksu karnego? Pytanie nie obejmuje kary śmierci.
2 rozszerzenie katalogu kar
Istnieje następujący możliwy katalog kar: 1/ grzywna 2/ kara ograniczenia wolności 3/ kara pozbawienia wolności 4/ kara dożywotniego pozbawienia wolności 5/ kara śmierci (której jako jedynego rodzaju kary nie ma w Polsce) Pytanie nie może dotyczyć rozszerzenia katalogu kar, skoro kary śmierci dotyczy pytanie 2.
3 podniesienie tzw. "widełek"
Dokładnie o to chodziło w pytaniu.
4 zmiany w wykroczeniach
Czy jesteś za zaostrzeniem kodeksu karnego? Pytanie nie obejmuje kary śmierci.
5 prymat kar izolacyjnych
Odpowiedź 2 w pytaniu brzmi:tak, za najcięższe przestępstwa.Są one zawsze karane więzieniem, zatem wybierając ją nie popiera się zaostrzenia kar za drobne przestępstwa. Nadal byłyby one karane grzywną a nie więzieniem.
Odpowiedź 3 w pytaniu brzmi:
tak, za większość przestępstw. Odpowiedź oznacza, że kary za mniejsze przestępstwa powinny być karane więzieniem a nie grzywną. Czyli wybierając ją popiera się prymat kar izolacyjnych

Edytowane przez hamak288
Czas edycji: 2016-04-09 o 02:45 Powód: literówka
hamak288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 09:00   #14
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

Cytat:
Napisane przez hamak288 Pokaż wiadomość
pierwsze pytanie o zaostrzenie ustawy karnej
Można zaostrzenie zrozumieć jako
1 przywrocenie kary śmierci
Wystarczy, że doczytasz pytanie do końca. Brzmi ono w całości:
Czy jesteś za zaostrzeniem kodeksu karnego? Pytanie nie obejmuje kary śmierci.
2 rozszerzenie katalogu kar
Istnieje następujący możliwy katalog kar: 1/ grzywna 2/ kara ograniczenia wolności 3/ kara pozbawienia wolności 4/ kara dożywotniego pozbawienia wolności 5/ kara śmierci (której jako jedynego rodzaju kary nie ma w Polsce) Pytanie nie może dotyczyć rozszerzenia katalogu kar, skoro kary śmierci dotyczy pytanie 2.
3 podniesienie tzw. "widełek"
Dokładnie o to chodziło w pytaniu.
4 zmiany w wykroczeniach
Czy jesteś za zaostrzeniem kodeksu karnego? Pytanie nie obejmuje kary śmierci.
5 prymat kar izolacyjnych
Odpowiedź 2 w pytaniu brzmi:tak, za najcięższe przestępstwa.Są one zawsze karane więzieniem, zatem wybierając ją nie popiera się zaostrzenia kar za drobne przestępstwa. Nadal byłyby one karane grzywną a nie więzieniem.
Odpowiedź 3 w pytaniu brzmi:
tak, za większość przestępstw. Odpowiedź oznacza, że kary za mniejsze przestępstwa powinny być karane więzieniem a nie grzywną. Czyli wybierając ją popiera się prymat kar izolacyjnych
Nawet jeśli masz rację, szkoda, że to nie wynika z treści pytań. Z pytaniem o podatek odwołujesz się do regulacji innych państw. Otóż może nie wiesz, ale są kodeksy karne przewidujące karę śmierci. Więc niekonsekwencji i powierzchownej znajomości kk to z pewnością CI nie odmówię.
Chociaż tak wymieszalaś/eś swoją odpowiedź, że nawet nie wiem czy dobrze zrozumialam. Jesteś autorką/em i to Twoj test? bo podobne błędy logiczne...

Edytowane przez 201605090958
Czas edycji: 2016-04-09 o 09:03
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 09:24   #15
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

1. prawica
2. liberał
3. umiarkowany konserwatysta
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 09:28   #16
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

W tych testach nie ma pytań o różne ważne kwestie, takich jak na przykład edukacja. Gdyby były rzetelniejsze, to wyniki mogłoby wyjść kompletnie inne,
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 14:31   #17
hamak288
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 37
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

Otóż może nie wiesz, ale są kodeksy karne przewidujące karę śmierci. Więc niekonsekwencji i powierzchownej znajomości kk to z pewnością CI nie odmówię.
Wiem, dlatego sprawy kary śmierci dotyczy 2 pytanie. W poprzednim poście wymieniłem kś w katalogu możliwych kar, zaznaczając że jako jedynej nie ma jej w polskim kodeksie karnym (czyli obowiązuje w innych krajach)
bo podobne błędy logiczne...
Jakie podobne błędy logiczne? Żadnego nie wykazałaś.
W tych testach nie ma pytań o różne ważne kwestie, takich jak na przykład edukacja.
Kwestia edukacji nie dzieli ideowo lewicy od prawicy. Są różne jej koncepcje (państwowy program nauczania-każda ze szkół przyjmuje swój własny program nauczania, wczesne profilowanie klas-brak profilowania; większy nacisk na wiedzę [biologia, geografia, historia] albo na przedmioty bardziej przydające się w życiu [prowadzenie działalności gospodarczej, nauka praktycznych umiejętności typu: gotowanie, naprawy w domu itp]; sposób sprawdzania wiedzy: testy-pytania opisowe). Tylko, że żadne z wyżej wymienionych zagadnień nie są ani prawicowe ani lewicowe, dlatego nie zostały ujęte w teście.
Gdyby były rzetelniejsze, to wyniki mogłoby wyjść kompletnie inne,
Nikomu się jeszcze nie udało podważyć rzetelności.
hamak288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 15:14   #18
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

Cytat:
Napisane przez hamak288 Pokaż wiadomość
Otóż może nie wiesz, ale są kodeksy karne przewidujące karę śmierci. Więc niekonsekwencji i powierzchownej znajomości kk to z pewnością CI nie odmówię.
Wiem, dlatego sprawy kary śmierci dotyczy 2 pytanie. W poprzednim poście wymieniłem kś w katalogu możliwych kar, zaznaczając że jako jedynej nie ma jej w polskim kodeksie karnym (czyli obowiązuje w innych krajach)
bo podobne błędy logiczne...
Jakie podobne błędy logiczne? Żadnego nie wykazałaś.
W tych testach nie ma pytań o różne ważne kwestie, takich jak na przykład edukacja.
Kwestia edukacji nie dzieli ideowo lewicy od prawicy. Są różne jej koncepcje (państwowy program nauczania-każda ze szkół przyjmuje swój własny program nauczania, wczesne profilowanie klas-brak profilowania; większy nacisk na wiedzę [biologia, geografia, historia] albo na przedmioty bardziej przydające się w życiu [prowadzenie działalności gospodarczej, nauka praktycznych umiejętności typu: gotowanie, naprawy w domu itp]; sposób sprawdzania wiedzy: testy-pytania opisowe). Tylko, że żadne z wyżej wymienionych zagadnień nie są ani prawicowe ani lewicowe, dlatego nie zostały ujęte w teście.
Gdyby były rzetelniejsze, to wyniki mogłoby wyjść kompletnie inne,
Nikomu się jeszcze nie udało podważyć rzetelności.
To twoja strona? Bronisz tych testów jak niepodległości.

Moim zdaniem są słabe, bo bardzo ogólnikowe. Ich wyniki nie są w stanie nikogo zaskoczyć, każdy przecież wie, jakie ma ogólnie poglądy.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 16:01   #19
201708250923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 813
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

.

Edytowane przez 201708250923
Czas edycji: 2017-08-24 o 21:34
201708250923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-09, 18:03   #20
hamak288
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 37
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

Dot.: Testy na poglądy polityczne.
Cytat:
Napisane przez hamak288
jaki system opodatkowania uważam za najlepszy kiedy: ja mam progresywny, mama na ryczałt, tata ma liniowy. Już pomijając że ryczałt i liniowy to specyfika działalności gospodarczej.
Przydałaby się instrukcja "co autor miał na mysli" ukladajac pytanie Istnieją trzy rodzaje opodatkowania: progresywny, liniowy i ryczałtowy. Rzeczywiście p. liniowy i ryczałtowy to specyfika działalności gospodarczej, ale tylko dlatego, że polski system prawny przyjął takie rozwiązanie. W wielu krajach podatkiem liniowym są opodatkowane osoby fizyczne (a nie tylko prawne). Propozycje wprowadzenia p. o równym % były (i są) zgłaszane także w Polsce. Kiedyś zwolennikiem liniowego PIT była PO, obecnie- Nowoczesna. Z kolei za ryczałtowym PIT optuje J. Korwin- Mikke. Tak jak powiedziałem: są 3 rodzaje podatków. Więc jeżeli jesteście takie mądre to wymyślcie swoje pytanie na temat rodzaju podatku PIT.


Proszę:
1. Jako osoba nie posiadająca własnej działalności gospodarczej, najlepszym sposobem opodatkowania dla ciebie jest:
a) progresywny
b) liniowy
c) ryczałt
d) zagraniczny system
e) zagraniczny system
f) zagraniczny system

2. Jako osoba posiadająca własną działalność gospodarczą, najlepszym sposobem opodatkowania dla ciebie jest:
a) progresywny
b) liniowy
c) ryczałt
d) zagraniczny system
e) zagraniczny system
f) zagraniczny system

Od siebie dopiszę, że zazwyczaj podatnik wybiera taki sposób rozliczeń z fiskusem, który gwarantuje mu niższe opłaty. Nie da się wskazać jednego idealnego rozwiązania, bo za 3 lata będę chciała skorzystać z innego systemu rozliczeniowego i chce mieć taką możliwość
Tylko, że jest to test na poglądy polityczne a nie ankieta o wybór najlepszego opodatkowania dla siebie. Najlepiej by było dla każdego, żeby w ogóle nie płacił podatków, ale państwo musi się z nich utrzymać. Pytania muszą więc dotyczyć ogółu, a nie własnej osoby. Dla osiągających wysokie dochody liniowy jest korzystniejszy od progresywnego. Ale z kolei nie musi to oznaczać automatycznie, że w pytaniu o system podatkowy, osoby takie nie mogą wskazać p. progresywnego. Dużo może zależeć od poglądów. Istnieją ludzie bardzo bogaci, którzy są socjalistami. Warto także zaznaczyć, że taki test może wypełnić każdy. A większość nie orientuje się jaki system podatkowy obowiązuje za granicą. Ponadto przy podliczaniu głosów, komputer przyporządkowuje do konkretnego nr odpowiedzi konkretny wynik. Dlatego test jest skonstruowany w ten sposób, że w każdym pytaniu odp. pierwsza oznacza pogląd lewicowy, druga- centrowy, a trzecia- prawicowy. Jeżeli w jakimkolwiek pytaniu pojawiłoby się sześć opcji odp., w każdym następnym też musiałoby tyle być.
hamak288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 18:04   #21
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

Albo w pytaniu o kopalnie nie ma do wyboru "sprywatyzować".
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 21:26   #22
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

hamak
alogicznosć -wykazałam, w przypadku ekonomii odwolujesz się do innych państw /podatki dla przedsiębiorców/, w przypadku kodeksu karnego uparcie trzymasz się obecnych polskich rozwiązań /przyklad kara śmierci/.

Jak to licencjat w prywatnej szkole o kiepskim poziomie, to Ci zaliczą ten test, ma magisterce na dobrej uczelni nie masz szans...
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 22:07   #23
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

Cytat:
Napisane przez hamak288 Pokaż wiadomość
jaki system opodatkowania uważam za najlepszy kiedy: ja mam progresywny, mama na ryczałt, tata ma liniowy. Już pomijając że ryczałt i liniowy to specyfika działalności gospodarczej.
Przydałaby się instrukcja "co autor miał na mysli" ukladajac pytanie Istnieją trzy rodzaje opodatkowania: progresywny, liniowy i ryczałtowy. Rzeczywiście p. liniowy i ryczałtowy to specyfika działalności gospodarczej, ale tylko dlatego, że polski system prawny przyjął takie rozwiązanie. W wielu krajach podatkiem liniowym są opodatkowane osoby fizyczne (a nie tylko prawne). Propozycje wprowadzenia p. o równym % były (i są) zgłaszane także w Polsce. Kiedyś zwolennikiem liniowego PIT była PO, obecnie- Nowoczesna. Z kolei za ryczałtowym PIT optuje J. Korwin- Mikke. Tak jak powiedziałem: są 3 rodzaje podatków. Więc jeżeli jesteście takie mądre to wymyślcie swoje pytanie na temat rodzaju podatku PIT.
A to w końcu jest test dotyczący Polski czy innych krajów? Bo jeśli tylko Polski, to musisz jeszcze nad tym popracować


__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 22:40   #24
hamak288
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 37
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

alogicznosć -wykazałam, w przypadku ekonomii odwolujesz się do innych państw /podatki dla przedsiębiorców/, w przypadku kodeksu karnego uparcie trzymasz się obecnych polskich rozwiązań /przyklad kara śmierci/.
Trzymam się możliwych wariantów odpowiedzi w poszczególnych pytaniach. W kwestii podatków powołałem się na przykład innych państw, bo jedna z wcześniej wypowiadających się osób zarzuciła mi, że opodatkowanie liniowym lub ryczałtowym występuje w tylko w działalności gospodarczej. Dlatego wykazałem, że tak być nie musi, bo za granicą również osoby fizyczne płacą liniowy. Mówiłem również, że propozycję liniowego PIT zgłaszane były i są również w Polsce (dawniej przez PO, dziś- przez Nowoczesną). Z kolei zwolennikiem ryczałtowego PIT jest J. Korwin-Mikke. Jeżeli chodzi natomiast o karę śmierci, mówiłem, rzeczywiście, że nie występuje w Polsce, ale w odp. na zarzut, że w pytaniu o zaostrzenie kodeksu karnego, zaostrzenie można rozumieć jako rozszerzenie katalogu kar. Wymieniłem ten katalog (grzywna, ograniczenie wolności, pozbawienie wolności, dożywotnie pozbawienie wolności i kara śmierci), udowadniając, że poza karą śmierci, wszystkie inne możliwe rodzaje kar są stosowane w Polsce. W pytanie zaś w sposób wyraźny było formułowane, że nie dotyczy ono kary śmierci, gdyż kwestii tej poświęcone jest pytanie następne.
Albo w pytaniu o kopalnie nie ma do wyboru "sprywatyzować".
Prywatyzacja kopalń ma takie same skutki dla górników co ich zamykanie, bo powoduje konieczność zwolnień. I te same warianty odp. 1/ nie zwalniać 2/ zwalniać z pakietem socjalnym (odprawy lub wcześniejsze emerytury) 3/ zwalniać i problemem górników jest jak sobie zabezpieczą byt.
hamak288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 22:47   #25
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

bronisz testu jak Rejtan, można go doprecyzować i będzie ok. Możesz trwać na stanowisku, że jest dobry i dostać łupnia już później i to może bardziej boleć, Twoj wybor
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 22:51   #26
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

Słabe te testy.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 10:46   #27
LineVekke
Raczkowanie
 
Avatar LineVekke
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 76
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

Dziwne te testy.

Lewica.
Socjalista.
Liberał.

No tak jakby nie.
LineVekke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 14:04   #28
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Testy na poglądy polityczne.

Cytat:
Napisane przez hamak288 Pokaż wiadomość
p
2 rozszerzenie katalogu kar
Istnieje następujący możliwy katalog kar: 1/ grzywna 2/ kara ograniczenia wolności 3/ kara pozbawienia wolności 4/ kara dożywotniego pozbawienia wolności 5/ kara śmierci (której jako jedynego rodzaju kary nie ma w Polsce) Pytanie nie może dotyczyć rozszerzenia katalogu kar, skoro kary śmierci dotyczy pytanie 2.
Cytat:
Napisane przez hamak288 Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi natomiast o karę śmierci, mówiłem, rzeczywiście, że nie występuje w Polsce, ale w odp. na zarzut, że w pytaniu o zaostrzenie kodeksu karnego, zaostrzenie można rozumieć jako rozszerzenie katalogu kar. Wymieniłem ten katalog (grzywna, ograniczenie wolności, pozbawienie wolności, dożywotnie pozbawienie wolności i kara śmierci), udowadniając, że poza karą śmierci, wszystkie inne możliwe rodzaje kar są stosowane w Polsce. W pytanie zaś w sposób wyraźny było formułowane, że nie dotyczy ono kary śmierci, gdyż kwestii tej poświęcone jest pytanie następne.
Można przecież rozszerzyć ten katalog w inny sposób, niekoniecznie o karę śmierci. W innych ustawodawstwach istnieją, a kiedyś nawet w polskim istniały np. kary mutylacyjne.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-14 15:04:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:35.