Casting do pracy w sklepie z ubraniami pomóżcie!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-26, 12:37   #1
jill1
Raczkowanie
 
Avatar jill1
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 56
Exclamation

Casting do pracy w sklepie z ubraniami pomóżcie!!!


Witam
od jakiegos czasu staram sie znalezc prace. Złozyłam CV do malutkiego skelpiku z ubraniami. Jednak chetnych jest bardzo duzo i będą wybierac na podstawie castingu. Tzn. pytałam sie dziewczyny która przyjmowala ode mnie cv jak to bedzie wygladac. Powiedziala ze naucza mnie obslugi kasy i beda obserwowac mnie jak radze sobie z klientami. Mowila ze najwazniejsza jest gadka. Niestety ja nie naleze do osob wygadanych jestem troche niesmiala wiem ze mam nikle sznase bo chetnych jest naprawde wielu jednak chcialabym wypasc jak najlepiej. Bylyscie kiedys w podobnej sytuacji? jak powinnam rozmawiac z klientami aby wypasc jak najlepiej zrobic najlepsze wrazenie. Prosze pomóżcie mi zalezy mi na tej pracy
jill1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 12:42   #2
sun in the winter
Zadomowienie
 
Avatar sun in the winter
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 053
Dot.: Casting do pracy w sklepie z ubraniami pomóżcie!!!

uśmiech i dobre nastawienie, zachowuj sie tak jak Ty byś chciałabyc obsłużona w sklepie .. i nie denerwuj sie, każdy kiedyś zaczynał, i twój pracodawca też wezmie pod uwage to, że to Twój pierwszy raz
__________________
I will spend my life trying to make you love me.. <3

5.09.2008
sun in the winter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 17:13   #3
MYSZECZKA_83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 130
Dot.: Casting do pracy w sklepie z ubraniami pomóżcie!!!

Bądź miła, sympatyczna, zapytaj czy w czyś pomóc i przede wszystkim bądź soba i staraj się nie denerwować
MYSZECZKA_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 20:32   #4
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: Casting do pracy w sklepie z ubraniami pomóżcie!!!

Dość długo pracowałam na promocjach, myślę, ze powinnaś zachowywać się podobnie i próbować sprzedawać towar - im większa sprzedaż tym większy zysk dla właściciela...

Moja kumpela pracuje w sklepie obuwniczym, ciągle stosuje tam teksty poznane na promocjach i jest jedną z nielicznych dziewczyn, których pracodawca ciągle nie wymienia...

Czyli powinnaś pytać się czy może w czymś pomóc, czy może w czymś doradzić, podawać klientką ubrania i mówić, że w tym im będzie do twarzy, pytać się czego szukają, a jak już coś kupią, to dziękować i zapraszać ponownie...
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 21:58   #5
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Casting do pracy w sklepie z ubraniami pomóżcie!!!

Zasada numer jeden : nigdy nie pytaj " czy moge w czyms pomoc?" Z reguły ludzie mowia nie, dziekuje. A nie o to chodzi przeciez.
Jesli ktos zacznie przegladac jakies konkretne rzeczy, podejsc i spytaj: :jakiego pani rozmiaru szuka?
Wtedy klient nie odpowie Ci - nie dziekuje, tylko Ci odpowie, a Ty wtedy mu wynajdziesz ten rozmiar i nawiazesz rozmowe.
Przy przymierzalniach warto dyskretnie dopytac, czy wszystko pasuje, czy moze przyniesc inny rozmiar itp.
Potem grzecznie odprowadzic klienta do kasy i podziekowac, powiedziec do widzenia

Jest wiele schematów, ale najwazniejsze, to usmiech i bycie sobą.
Na pewno nie mozna byc nachalnym i atakowac klienta od progu. Dyskrecja i wyczucie to podstawa.

Powodzenia
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 16:26   #6
lasiczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 206
Dot.: Casting do pracy w sklepie z ubraniami pomóżcie!!!

powodzenia podoba mi sie zastapienie slowa rekrutacja slowem casting
lasiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 19:37   #7
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Casting do pracy w sklepie z ubraniami pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Zasada numer jeden : nigdy nie pytaj " czy moge w czyms pomoc?" Z reguły ludzie mowia nie, dziekuje. A nie o to chodzi przeciez.
Jesli ktos zacznie przegladac jakies konkretne rzeczy, podejsc i spytaj: :jakiego pani rozmiaru szuka?
Wtedy klient nie odpowie Ci - nie dziekuje, tylko Ci odpowie, a Ty wtedy mu wynajdziesz ten rozmiar i nawiazesz rozmowe.
Przy przymierzalniach warto dyskretnie dopytac, czy wszystko pasuje, czy moze przyniesc inny rozmiar itp.
Potem grzecznie odprowadzic klienta do kasy i podziekowac, powiedziec do widzenia

Jest wiele schematów, ale najwazniejsze, to usmiech i bycie sobą.
Na pewno nie mozna byc nachalnym i atakowac klienta od progu. Dyskrecja i wyczucie to podstawa.

Powodzenia
o i to jest bardzo dobra rada staraj sie nie zadawać pytań na które odpowiedź będzie tak lub nie(tak zwane pytania zamknięte)

ja osobiście dostaje gęsiej skórki kiedy podchodzi do mnie sprzedawca i pyta czy moze w czymś pomóc no bo w czym
a kiedys nie powstrzymałam sie ze śmiechu jak kobita w sklepie takiej ekspedientce odpowiedziała że tak: może mi pani zanieśc zakupy do auta więc warto zastąpić te pytanie innym aby nie uslyszeć czegoś równie głupiego
powodzenia
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-03, 10:37   #8
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Casting do pracy w sklepie z ubraniami pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
o i to jest bardzo dobra rada staraj sie nie zadawać pytań na które odpowiedź będzie tak lub nie(tak zwane pytania zamknięte)

ja osobiście dostaje gęsiej skórki kiedy podchodzi do mnie sprzedawca i pyta czy moze w czymś pomóc no bo w czym
a kiedys nie powstrzymałam sie ze śmiechu jak kobita w sklepie takiej ekspedientce odpowiedziała że tak: może mi pani zanieśc zakupy do auta więc warto zastąpić te pytanie innym aby nie uslyszeć czegoś równie głupiego
powodzenia
Haha dokladnie
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:13.